t PeeksCloppenburg Begroting 1961 ging erin als koek bij een feestelijk kopje koffie Wethouder H. A. Volgering gehuldigd bij zilveren jubileum als raadslid VRIJDAG 28 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PACi' .A 3 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Een in Alkemade reeds oud en goed gebruik is, dat tijdens de raads vergadering van Alkemade de leden en ook de belangstellenden op de publieke tribune een kopje koffie wordt aangeboden. Dank zij de aan wezigheid van een koperen bruide gom in de persoon van de fractie voorzitter der KVP, de heer J. S. Wagenaar, verkreeg dit kopje koffie een feestelijk karakter. Dit dank zij een gul gebaar van deze betrokkene, waardoor het nu uitgebreid was met een stukje gebak en zelfs een ge waardeerd rokertje. Alvorens met de afwerking van de zeer uitgebreide agenöe te beginnen, deelde voorz. E. J. M. Kolfschoten mede, dat de heer N. J. Verhaar en weth. N. Turk wegens ziekte afwe zig waren. Een woord van gelukwens richtte de voorz. tot de heer J. S. Wagenaar met diens koperen huwe lijksfeest. Aan de R.K. Reclasseringsvereni- ging afd. Leiden werd over de jaren 1957 t.m. 1960 alsnog een subsidie van ƒ30.verleend, terwijl met in gang van 1961 een jaarlijkse sub sidie van 10.zal worden ver leend. Voor herstelwerkzaamheden aan centrale verwarming Meisjes school te Roelofarendsveen werden de benodigde gelden gevoteerd. De Vereniging voor Kath. Gezins voogdij en Patronage te Leiden kan voor het jaar 1961 rekenen op een bijdrage van ƒ5.per pupil uit de gemeente Alkemade .Aan de Corne lius Musius-stichting te Leiden werd voor de algemene nazorg 25.en voor de avondverzorging 20.per cliënt, ingaande 1960 toegekend. De subsidieverhoging voor de afd. Alkemade van de Kath. Kinderuit zending werd ingaande 1 juli 1960 vastgesteld op 1.15 per kind per dag en bij overschrijding van 774 verpleegdagen per jaar op 1.65 per kind per dag. B. en W. verkreeg de goedkeuring op haar voorstel tot onderhandse aanbesteding van de herbestrating in het Noord-Einde te Roelofarends veen aan dezelfde aannemer, die ook de voorgaande bestratingswerken in het Zuid-Einde heeft uitgevoerd voor een bedrag van ruim J 25.000. Ingaande 1 jan. 1961 zal het aantal vergunningen ingevolge- de drankwet met 6 worden uitgebreid, waarvoor de raad het vereiste wijkmaximum vaststelde. Door het bestuur der Kleuterhof St. Anna in"de parochie Maria Pre sentatie te Roelofarendsveen was 'n aanvrage ingediend om medewer king en beschikbaarstelling van gel den voor uitbreiding der school met een speel- en een speel-werklokaal, hetwelk conform het voorstel werd aanvaard. Ten behoeve van de R.K. Meisjes school te Roelofarendsveen werd de aanschaffing van 20 leerlingensets en 4 kasten goedgekeurd. Vastgesteld werd de definitieve vergoeding per kleuter en lokaal over de jaren 1957 t.m. 1959 inge volge de bepalingen der Kleuter- onderwijswet. Aan de gemeente werklieden werd een extra week loon uitgekeerd in verband met de omschakeling van week- naar maandlonen. Verplaatsingskosten bij krotopruiming. De reeds eerder door ons bespro ken verplaatsingskosten-regeling in verband met krotopruiming, waarin de mogelijkheid wordt geschapen aan de bewoners hiervan financiële tegemoetkoming te verlenen voor de kosten der verhuizing en nieuw te betrekken woningen gaf, zoals was te verwachten, nogal enige stof tot bespreking. De heren Wagenaar, Rietbroek en Bakker gingen in op onderdelen van deze vast te 'stellen regeling. Voorz. gaf hierop een brede toelichting, waarbij men begrijpen moet dat de ze regeling uniek in den lande is, waaraan heel wat besprekingen ten grondslag gelegd zijn. Wij fungeren hiermede als voorbeeld exemplaar voor een vast te stellen landelijke regeling. De raad gaf zijn fiat aan het voorstel. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van enige perceeltjes tuinland, alsmede twee woonhuizen met schuur en kas van Th. v. d. Meer, Zuideinde 63, Roelofarendsveen, gaf de heer Hogenboom de gelegenheid vast te stellen dat dit het begin wordt van het plan Witte Singel en met het plan Kerkweg meewerkt tot woninguitbreiding in de oude dorps kern Roelofarendsveen. De voorz. zei hierbij nog in een volgende raadsvergadering voorstellen hiertoe aan te bieden. Te Nieuwe Wetering werd een 4- tal huisjes met grond aangekocht, hetwelk na sloping ten goede zal ko men als bouwterrein voor eventuele woningbouw. Nadat Alkemade alle woningen op de waterleiding heeft kunnen aansluiten, werd thans een bijdrage verleend voor aansluiting op het lichtnet voor 4 boerderijen in de z.g. onrendabele gebieden. Nog eenmaal zal de raad een dergelijk voorstel kunnen verwachten, waarna ook dit voltooid zal zijn. De voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over het dienst jaar 1959 gaf aanleiding tot 'n breed voerige bespreking over de hierin opgenomen achterstand huren van het woningbedrijf. De eindcijfers voor de rekening 1959 waren: Ge wone Dienst: inkomsten ƒ2.187.923,69 aan uitgaven 2.261.278,83 met een nadelig slot 73.355,14. De kapitaal- dienst aan inkomsten 11.098.501,93, aan uitgaven 12.398.885,64 met als nadelig slot ƒ1.300.383,71. Begroting 1961. Bij de behandeling der begroting 1961 werd ons ork het investerings programma overlegd. Hieruit bleek, dat voor 1961 op het program staan: vernieuwing remmingswerk Paarde- brug 6700; aankoop rioolreinigings- gereedschappen 4000; straatverlich ting in Googerpolder 25.000; R.K. school te Oude Wetering (nieuw bouw) ƒ300.000; voor le inrichting en verwarming dezer school 50.000; aankoop nieuwe vrachtauto 15.000; vernieuwingen zwembad 55.000; bouw 300 woningen in Googerpolder van 1961 tot jaar verwezenlijking ƒ4.200.000; saneringsplan in verband met ruilverkaveling Roelofarends veen van 1961 t.m. 1965 477.000; saneringsplan overig deel der ge meente ingaande 1962 600.000; bouwrijp maken gronden in Oud- Ade 60.750; straatverlichting langs ruilverkavelingswegen ƒ30.000; de kleuterschool Oude Wetering een bedrag van 60.000; uitbreiding Kleuterhof St. Anna te Roelofarends veen 100.000. Bij de begroting opende de heer P. v .d. Velden (CHU) de algemene beschouwingen, waarin deze vast stelde dat het hierop voorkomende grote tekort niet door inkrimping der uitgaven ongedaan gemaakt kan worden Uit zijn teleurstelling over het uitblijven van de nieuwe rege ling rijk en gemeente, te meer daar het juist maatregelen van het Rijk zijn, welke grote uitgaven van de gemeente veroorzaken. Spr. zou het toejuichen als meer belangstelling bij de burgers de kiezers van de raad aangekweekt werd voor het werk en de zorg welke men als ge meentebestuur te verrichten heeft. In enkele jaren zijn hier voor mil joenen geïnvesteerd, en zelfs een geheel nieuw dorp uit de grond ver rezen. Daarnaast komt 1/3 van het aantal woningen voor opruiming in aanmerking. Het gebed om zegen. Onze raadsvergaderingen worden door U als voorzitter geopend met een gebed om Gods zegen, en daar om deed het mij goed uit een ver slag in het Brabants Nieuwsblad te mogen lezen, dat deken Van Dijk uit Bergen op Zoom in zijn nieuw jaarspredikatie op de belangrijke besluiten, welke door het gemeente bestuur in het komende jaar geno men zullen moeten worden. Tijdens de H. Mis werd door hem een speci aal gebed gestort voor hen die de ge meente besturen opdat zij de juiste beslissingen rullen mogen nemen. De heer v .d. Veden zou het op prijs stellen als de geestelijke leiders in onze gemeente dit voorbeeld zouden volgen. Namens de KVP-fnactie werd hier na het woord gevraagd door diens voorzitter de heer J. S. Wagenaar. Na zijn waardering voor de samen stellers der begroting te hebben uit gesproken betrok spr. in zijn be schouwing allereerst de financiën, waarin hij gaarne door B. en W. om schreven zag hoe men zich voorstel de het begrotingstekort in de toe komst te doen verdwijnen. Betref fende de verhouding Rijk en Ge meente onderschreef hij de nood zaak dat men betreffende de uitke ring begrip zal hebben voor een ge meente als Alkemade met de zorg en hoge uitgaven voor de staten en we gen op een zo slappe bodem alsmede het feit dat zes dorpsgemeenschap pen onder haar bestuur ressorteren. Dank zij het structuurplan Googer- poder ontstaan wijdere perspectieven voor een ruimere werkgelegenheid. Onbegrijpelijk vindt spr. het, dat tot nog toe bjj de betrokken instanties geen begrip verkregen is voor het industrieplan terwijl men de afwij zende houding met geen enkel steek houdend argument kan staven. Thans zijn honderden werknemers gedoemd om tientallen kilometers buiten de eigen gemeente werkzaam te moeten zijn. De ruilverkaveling voor de tuin- dersbedrijven in Roelofarendsveen wordt wel de moeilijkste verkaveling van het gehele land genoemd. Het verheugd spr. dat in dit project thans enig overzicht komt en men mag spreken dat men aan het begin van het einde is gekomen. By openbare werken ia het de fractie opgevallen dat grote nieuwe werken in het program ontbreken. Verheugend is dat intussen een begin is gemaakt met de verbindingsweg langs de Pov. weg tussen de nieuw bouw te Oude-Wetering en Roelof arendsveen, zodat de Meerkreuk eindelijk uit haar isolement verlost zal worden. Voorts informeerde spr. of er waarheid zit in de hardnekkige geruchten betreffende aanleg van 'n nieuwe Rijksweg door de droogge maakte Veender en Lijkerpolder welke vanaf Haarlem met een nieuw aquaduct de gemeeente zou binnen komen. Het gevaar voor het schaden van gemeentelijke belangen vereist hierbij wel de nodige aandacht van B .en W. De plannen tot verbetering van de slechte weg lang de Wijde Ade in het z.g. annexatie gebied zal ook de bewoners in dit gedeelte tot vreugde stemmen. Vervolgens vraagt de frao tie B. en W. doeltreffende maatrege len bij de gevaarlijke verkeerssitua tie aan de Oud-Adeselaan bij Rijp- wetering. Voorts betrok spr. in zijn beschouwing de zorg rondom het badhuis, "hetwelk thans gelukkig een gunstiger exploitatie geeft. Met genoegen heeft men kennis genomen van de post ƒ200.000.in het investeringsprogram t.b.v. aan leg sportpark. Jammer dat hierbij de jaren 1963 en 1964 vermeld sbaan. Kan hieraan niet meer prioriteit ge geven worden? Wordt vervolgd. ZOETERWOUDE Comité Ouden vau Dagen bereidde burgemeester een afscheidsfeest Aangezien dit jaar de tiende tocht voor de Ouden van Dagen heeft plaats gehad, werd gisteravond door het werkcomité Ouden van Dagen aan de Ouden van Dagen, de chauf feurs en genodigden een feestavond aangeboden in het parochiehuis aan de Schenkelweg ter viering van dit 2e lustrum. Dit was tevens een unie ke gelegenheid om afscheid te nemen van de erevoorzitter, burgemeester H. J. J. A. Smeets. Naast de burge meester en echtgenote waren o.m. aanwezig pastoor Ad. Emmen o.s.c., ds. Van Embden en echtgenote, ter wijl later op de avond ook dokter Kortmann van zijn belangstelling blijk gaf. Na het welkomstwoord van de voorzitter van het comité, de heer C. Berg, deelde deze mede, dat door ziekte mondaccordeonvereniging „De Mondorico's" niet konden optreden, waarvoor in de plaats kwam het ac cordeontrio Aad. v. Heeringen. Ver der werkte mede de Zoeterwoudse toneelvereniging. De voorzitter wees erop, dat de burgemeester 10 jaren geleden de grote stoot had gegeven tot oprich ting van het Comité Autotocht Ouden van Dagen en altijd het comité met raad en daad had bijgestaan. Uit dankbaarheid bood spreker de schei dende erevoorzitter een mooie pul aan van Zoeterwouds aardewerk, waarop een auto met Ouden van Da gen voorkwam. De voorzitter deelde voorts mede, dat de St. Jansfanfare en de r.k. ge mengde zangvereniging Sancta Lucia verzocht hebben ook op deze avond van hun beschermheer afscheid te mogen nemen, hetgeen uiteraard werd toegestaan. Nadat de St. Jansfanfare het mu zikale gedeelte met een mars had ge opend, zong Sancta Lucia het Pel grimskoor uit de Opera II Lombardi van Verdi. Hierna sprak de heer N. C. van Velzen namens de St Jansfanfare en de r.k. zangvereniging. „De 55-jarige muzikale boom (de fanfare) mag dan", aldus spreker „altijd een zor genkind zijn geweest, die al eens werd omgezaagd, doch steeds weer uitgroeide dank zij de muzikale tuin man-beschermheer." Spreker bood de burgemeester een boekenbon ter waarde van 35 aan, alsmede een kist sigaren. Mevrouw Smeets ont ving een prachtige bos herfstasters. De zangvereniging zong hierna Piu non si Trovano van Mozart. De burgemeester sprak zijn grote voldoening uit over het feit, dat hjj deze avond naast het Comité Ouden van Dagen ook de fanfare en Sancta Lucia mocht ontmoeten. Spreker dankte voor de boekenbon, de siga ren en de bloemen voor zijn vrouw. Hij heeft in Zoeterwoude weinig tijd gehad om te lezen, doch hij hoopte in het Limburgse land hiertoe de ge legenheid te krijgen en zal dan onder het roken van de nu aangeboden si garen de boeken lezen, die hij zal kopen voor de hem geschonken boe kenbon. Spreker zei voorts, dat hij nu als 65-jarige het volgend jaar de autotocht ouden van dagen in Zoe terwoude zal komen meemaken. De ze toezegging werd met donderend applaus ontvangen. Namens alle ouden van dagen bracht de heer N. van Rijt hartelijk dank aan het werk-comité, dat nu al tien jaren lang de jaarlijkse tocht voorbereidde. De gehele avond werd afwisselend opgeluisterd met muziek door de fan fare, de hierboven genoemde accor deonisten en de Zoeterwoudse to neelvereniging, die enkele sketches ten tonele bracht. De conferencier, de heer D. Huls bos, nodigde 5 dames en 5 heren uit de zaal uit op het toneel te komen. Allen moesten echter boven de 65 jaren zijn. Een pianist speelde daar na oude melodieën, waarvan de titels door de bejaarden moesten worden geraden. Deze wedstrijd bleef onbe slist, want zowel de dames als de heren behaalden elk vijf punten. Een doos bonbons voor de dames en een doos sigaren voor de heren was de beloning. Aan het slot van de avond sprak ds. Van Embden een woord van dank aan allen, die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt. PATER SIMON SCHUUR M.S.C. NAAR MISSIEGEBIED VERTROKKEN. Hedenavond half zeven vertrekt pater Simon Schuur M.S.C. vanaf Schiphol weer naar Biak op Ned. Nw. Guinea, om zich vandaar, even eens per vliegtuig, verder te begeven naar zijn missiepost Okaba bij Me- rauke. Pater Schuur, die sinds 1933 in zuidelijk Nw. Guinea werkzaam is, kwam vorig jaar november met ver lof naar Nederland. Naar verwacht wordt zal de nieuwe missionerings- periode ongeveer acht Jaar duren. Aanbesteding Kleuterschool. - Gis teren hield het architectenbureau Paardekooper-Barnhoorn uit Lisse namens het kerkbestuur van de pa rochie H. Johannes Onthoofding een openbare aanbesteding voor het bou wen van een kleuterschool met twee klassen in het uitbreidingsplan Zuid- buurt. Voor deze aanbesteding schre ven elf aannemersbedrijven in van hoog naar laag waren dat: G. Post Zn, Hilversum 136.300; N.V. KI. Bakker, Den Haag 131.300; firma L. Beider Zn, Rotterdam 128.800; F. W. Togni, Leidschendam 128.487, W. Hennipman, Leiderdorp 125.069, Bouw- en Timmerbedrijf Nebo, Rot terdam 122.800; A. C. van den Oe ver, Leiden 121.950; J. J. Rodewijk, Zoeterwoude 109.850; De Lange Van der Plas, Oegstgeest eveneens 109.850; Erven A. Paardekooper, Zoeterwoude f 107.712 en firma B. P. Boers, Hazerswoudc 105.000. De ra ming was 113.100. De gunning is nog aangehouden. "LONG- I HAIR" EEN BEGRIP VOOR SPORTIEVE MODE in de moderne 7/8 lengte met speciale warme voering en dubbelstof capuchon 59.75 sportief model in prachtige kwaliteit wol/mohair met mo dieuze Menuetto- kraag 79.75 k. (Advertentie) TER AAR Jubilaris won vertrouwen van hele gemeente Nauwelijks zijn de feestklanken verklonken waarmede de gemeente Ter Aar het zilveren ambtsjubileum vierde van burgemeester B. J. Ho genboom, of een ander jubileum moest worden herdacht, n.l. het 25- jarig lidmaatschap van de gemeente, raaa van wethouder H. A. Volgering. Voor de herdenking van dit feit werd een buitengewone raadsvergadering gehouden in de feestelijk versierde raadszaal Hierbij waren aanwezig de burgemeester en alle leden van de raad alsmede vertegenwoordigers van de ambtenaren van de gemeente. Al len vergezeld van hun echtgenoten. Wethouder Volgering deed op 3 sep tember 1935 zijn intrede in de ge meenteraad. In 1939 werd hij wet houder en tevens loco-burgemeester. De jubilaris vergezeld van zijn echtgenote werd door de raadsleden Sassen en Van Vliet de raadszaal binnengeleid. Burgemeester B. J. Ho. genboom herinnerde eraan hoe hij enkele weken geleden bij zijn zil veren ambtsjubileum werd toege sproken door wethouder Volgering. Nu is het voor hem een genoegen de wethouder als jubilaris te mogen toespreken. De burgemeester was verheugd de wethouder en zijn echt genote hier aanwezig te zien omdat hh nu de gelegenheid kreeg eens stil te staan bij de verdiensten en het werk van de jubilerende wet houder. Zoals gezegd nam hij op 3 september zitting in de raad voor de KVP. Hij is de enige overgeblevene van de toenmalige gemeenteraad. Na een vierjarige periode als raadslid volgde in 1939 zijn verkiezing tot wethouder en loco-burgemeester. Het is moeilijk te zeggen hoeveel tijd hij heeft gegeven aan het behartigen van de belangen der geireente en hoeveel vergaderingen door hem werden bijgewoond. Op praktisch alle vergaderingen was de heer Volgering aanwezig. „Vandaag willen we er de aandacht op vestigen, dat u 25 jaar lang het vertrouwen en ook de waar dering heeft gehad in zeer brede kring in de gemeente. Dit komt niet altijd tot uiting, doch nu is het tijd om dit openlijk te kunnen zeggen. U heeft zich volledig willen inzetten met al uw capaciteiten voor het al- Semeen belang. Het is geen toeval, at u in zo brede kring vertrouwen geniet. U heeft dit verworven door uw juiste manier van optreden" Het was de burgemeester een be hoefte om namens de burgerij, na mens de gemeenteraad, namens het ambtenarencorpr en cok voor hem zelf de jubilaris welgemeende dank te brengen. Ook bij zijn afwezigheid was hij volkomen gerust omdat hij wist, dat hij door wethouder Volge ring vervan en werd. Uw werk, zo verzekerde de burgemeester, wordt hogelijk gewaardeerd. U hebt vreug den en teleurstellingen met ons ge dragen. U hebt dit met liefde gedaan. Van de gemeente was de jubilaris reeds een attentie aangeboden. De raadsleden en ambtenaren hadden er prijs op gesteld ook een stoffelijke blijk van waardering te schenken. Namens hen bood de burgemeester een modern elektrisch scheerappa- raat aan en bovendien omdat de wet houder als loco-burgemeester zoveel handtekeningen moet zetten een prachtige vulpen. Mevrouw Volgering werden bloemen aan"eboden. Wethouder den Hollander dankte zijn collega-wethouder voor de wijze waarop hij in het college door hem was ingewerkt. Ook was hij dank baar voor de vriendschap die hij steeds mocht ondervinden. Bij moei lijke zaken is alfjd een gezond over leg mogelijk met Wethouder Volge ring. Hoewel de jubilaris vertegen woordiger is van oen grote fractie zal hij zich I ierop nimmer laten voorstaan. Hij prees het gezonde en rustige oordeel, dat wethouder Vol gering steeds weet te geven over de zaken die aan de orde zijn. Hij stelde er dan ook prijs op te verklaren, dat men ook te Korteraar en Aardam waardering heef' voor hem. Namens de katholieke fractie sprak de heef- F. Sassen gelukwensen uit. Hij dankte wethouder Volgering voor de wijze waarop hij als leider der katholieke fractie werkzaam is. Ook dankte h'j hem voor de zakelijke samenwerking :net alle groepen in de gemeente. Verder betrok de heer Sassen in zijn dank mevr. Volgering die zovele .ren haar man moet mis sen in de huiselijke kring. De heer L. Koning, namens de prot. christelijke fracties, vestigde er de aandacht op hoe de heer Volge ring als raadslid en wethouder steeds blijk heeft gegeven de te behandelen stof volkomen te beheersen. Ook prees hij de manier waarop hij de zaken steeds weet te verdedigen. Ook dankte hij de jubilaris voor de wijze waarop hii steeds bereid is om inlichtingen te verschaffen. Altijd is men overtuigd, dat alleen het belang van de gemeente zijn doel is. Namens de protestantse fracties wenste hij de wethouder nog vele jaren toe. Wethouder Volgering was de laat ste spreker. En zijn wederwoord had als grondtoon: dankbaarheid. Hij was dankbaar, dat het hem gegeven was 25 jaar te kunnen werken voor het welzijn van de gemeente. In die 25 jaar had hü geen enkele maal een raadsvergaderinge behoeve te ver zuimen en slechts tweemaal een ver gadering van B en W. Zijn streven is het steeds geweest dat er in de raad een goede harmonie en goede verstandhouding zou zijn. Onderling vertrouwen en een goede samenwer king is niet alleen prettig, maar het is dan ook de goede samenwerking. Verder dankte hij voor de geschen ken. Hij uitte zijn dank voor wat in de afgelopen 25 jaar tot stand kon worden gebracht. In deze spanne tijds is er in Ter Aar veel veranderd en verfraaid. Spr. wil echter niet zeggen dat hij het altijd goed heeft gedaan. Ook zijn werk was mensen werk met tekortkomingen, maar hij had het in ieder geval wel goed be doeld. Hij dankte voorts de burge meester en wethouder den Hollan der alsmede de gehele raad voor de prettige en nuttige samenwerking. De heren Sassen en Koning kregen dank voor hun wensen namens de fracties uitgesproken. Nog een ca deau vroeg de jubilaris tot besluit van zijn dankwoord, namelijk be stendiging van de goede samenwer king en van het onderlinge vertrou wen. Hij dankte verder zijn echtge note voor haar steun die hij kreeg van haar zijde. Met Gods hulp hoop te hij nog enige jaren de mooie ge meente Te- Aar te mogen dienen. Ter Aar heeft met deze huldiging wethouder Volgering ongetwijfeld duidelijk dank gebracht voor zijn werk, en de waardering die men hiervoor heeft geuit. Een welverdien de hulde voor verdienstelijk werk. KATWIJK Personeelsavond Openbare Werken In de trouwzaal van het raadhuis werd een bijeenkomst gehouden van de Personeelsvereniging van de dienst van Openbare Werken. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer P. C. Priester, een bijzonder woord van welkom tot wethouder H. P. Bloot en de raadsleden H. J. Grimbergen en L. van der Zwan. Wegens periodieke aftreding van de heren P. C. Priester, J. Guijt en W. de Jong had een bestuursverkiezing plaats; alle aftredenden werden her kozen. Vervolgens gaf de voorzitter een uiteenzetting over de plannen en werken, welke in het komende jaar de aandacht van de dienst openbare werken zullen vragen, waarbij o.m. aandacht werd geschonken aan het uitbreidingsplan voor de Hoornes- polder en de reconstructie van de Rijnstraat te Katwijk aan den Rijn. Het volgende punt van de agenda vermeldde het afscheid van het lid de heer T. Kuijt, die na een 38-ja- rig dienstverband, op 1 november a.s. de dienst met pensioen zal verlaten. Het scheidende lid werd door de voorzitter toegesproken en ontving namens de vereniging een schilderij van de Oude Kerk. Het programma na de pauze werd gevuld met de vertoning van een amusante en onderhoudende film, die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. VOORSCHOTEN Oliebollenactie. Zaterdag wordt in Voorschoten weer de jaarlijkse oliebollenactie gehouden. Honder den padvinders/sters, leden van de NPV, VKJB, NGB en NPG zwer men dan uit om dè 10.000 oliebollen weer aan de man of vrouw te bren ten goede aan de kassen van de ten goede aan de gkassen van de verschillende verenigingen. De olie bollen zijn beslist goed. Trouwens, zü hebben al een zekere reputatie. Bovendien staat hier de leiding van een aantal ouderen borg voor. Deze mensen zullen hiervoor een groot gedeelte van hun vrije tijd opofferen. Vrijdagavond wordt tot diep in de nacht gebakken I De verkoop begint zaterdagmiddag om 2 uur. De eerste instuifavond is eert groot succes geworden. De opkomst was zeer groot en bovendien hebben zich een groot aantal nieuwe leden opgegeven. De volgende instuifavond is vastgesteld op zaterdag 5 novem ber. Ook voor deze avond worden weer vele nieuwe gezichten vei^ wacht. De avonden worden gehou den in het R.K. bondsgebouw ea hebben plaats om de 14 dagen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3