margarine! tjsójüwns» SCHERP PLANTEN herenmode-tip pul'overs en vesten De BESTE VRIJDAG 28 OKTOBER I960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 deze zaterdag Leidse week voor Internationale Samenwerking Een journalist ziet Afrika Voor het forum van de Leidse vrouwenorganisaties en -verenigin gen sprak de heer E- JBoogerman, re dacteur Buitenland van het Alge meen Handelsblad over Afrika 1960. Dit jaar wordt wel het Afrika-jaar genoemd. Oost en west bekampen el kaar bij het dingen naar de gunst van de jonge Afrikaanse staten. 17 Afrikaanse staten zijn dit jaar onaf hankelijk geworden. Steeds meer blijkt het evoluërende Afrika vanaf heden een gro*e rol in de wereld politiek te gaan spelen. Aan de hand van de geschiedenis, te beginnen met het Congres van Berlijn, bij welke gelegenheid Afri ka werd opgedeeld onder de mogend heden in ongeveer 50 staten en staat jes, behandelde de spreker de hui dige situatie in Afrika. Op het ogen blik hebben zich, van de 230 mil joen, 160 miljoen Afrikanen ontwor steld aan de koloniale groep van de blanken. Met de enorme economische petentie voor ogen, strijden de sta ten van Noord-Afrika, behalve Al gerije, dat nog niet onafhankelijk is, West- en Centraal-Afrika, niet meer tegen het kolonialisme, maar voor een algehele welvaartsverhoging. De welvaart in de zelfstandige staten van Afrika is nog enorm laag. 90 pet. van de Afrikanen is analphabeet. Een pracht sortering in allerlei kleuren, modellen en prijzen, wacht U bij: GANGETJE 6 LEIDEN (Adverienue> No. 505. Horizontaai: 1 hoofddek sel, 3 lidwoord, 5 uitroep, 6 bijb. fi guur, 7 voorzetsel, 9 rund, 10 lengte maat (afk.), 12 zeehond, 14 tel woord, 15 geneeskundige leefregel, 16 papegaai in N. Zeeland, 17 ieder, 19 motorschip (afk.), 21 slede, 22 muzieknoot, 24 tevens, 25 voorzetsel, 26 bril (scherts), 27 gebod. Verticaal: 1 ihuzieknoot, 2 tel woord, 3 deel van een schoen, 4 meisjesnaam, 5 raamscherm. 8 mens, 9 gem. in N.h., 11 lengtemaat, 13 boom, 16 heks, 18 hoofddeksel, 20 korte kous. 21 bijl, 23 bijwoord, 25 bekende afkorting. Oplos?' morgenavond. Oplossing no. 504. Horizontaal: 1 Papekop, 7 do, 8 A.B., 10 eg, 12 lap, 14 dl, 15 rad, 17 Kro, 18 entre, 19 een, 21 ink, 23 Km, 24 arm, 26 te, 27 ha, 28 E.K., 30 Wolvega. Verticaal: 2 A.D., 3 pol, 4 kap, 5 op, 6 Ierseke, 9 Blokker, 11 ga, 13 aster, 14 Dr, 16 den, 17 kei, 20 Em, 22 N.T., 2' aal, 25 mee, 27 ho, 29 Kg. Het gemiddelde inkomen over Afri ka bedraagt per hoofd van de be volking 120,-. Welk stempel hebben de koloniali serende landen op Afrika gedrukt? De Belgen hebben in de Kongo de fout begaan, de inheemse bevol king niet op te voeden tot politieke zelfstandigheid. Hoewel zij in cultu reel en sociaal opzicht zeker niet achter gebleven zijn bij Engeland en Frankrijk, hebben zij geen oog ge had voor de, tot op zekere hoogte, goede vruchten afwerpende politiek van Frankrijk en Engeland. Men heeft in de Kongo geen aandacht ge had voor het groeiend nationalisme. De zwarte elite in de voormalige Franse en Engelse kolonies heeft zich in levensgewoonten sterk geas simileerd met de vroegere overheer sers. Zo ziet men b.v. in Gana dat de elite bijna nog meer gentleman is dan de Engelsman. Oud en nieuw liggen hier echter zeer dicht bij el kaar. Het parlementslid, dat 's och tends met een Oxford-accent de volksvertegenwoordiging heeft staan toespreken, doet 's avonds mee aan primitieve inheemse festiviteiten. De Spaanse en Portugese kolonie worden door de kolonialiserende overheden als achterlijk beschouwd en als zodanig behandeld, met alle gevaren voor de toekomst. Bijna overal in Afrika is een sterk neutralistische tendens waar te ne men. Men wil geen stelling nemen in grote ideologische strijd van de rest van de wereld. Neutralisme acht men de aangewezen weg om zich zelf te kunnen ontplooien. Hoe moet onze houding zijn? Wij moeten wel bedenken, dat het neutralisme van de jonge Afrikaanse staten niet tot het communisme hoeft te Leiden. Afkeuring van het Afri kaanse beleid kan alleen maar na delige gevolgen hebben voor't Westen De communistische infiltratie is tot op heden slechts economisch. Voor een ideologische infiltratie is een ge organiseerd proletariaat vereist. Door de stemmenveten heeft het commu nisme bovendien weinig kans van sla gen. De Afrikanen wantrouwen vaak nog de Europeanen. Men is enorm bang voor neo-kolonialisme. De han del dient dan ook op nieuwe leest geschoeid te worden. Er zijn al Afri kaanse staten, die eisen dat 'n deel van de winst in de betrokken Afri kaanse staat geïnvesteerd worden. Aangedrongen wordt op fifty-fifty- ondernemingen met de mogelijkheid tot uitkoop door de Afrikaanse sta ten. De rol van Europa is zeker niet uitgespeeld in Afrika, mits men zich maar wil aanpassen aan de veran derde situatie. De middag werd besloten met twee films, ingeleid door drs. H. H. Frese van het museum voor Vol kenkunde, over de inheemse visserij in Kongo en Afrikaanse muziekin strumenten. De bijeenkomst in het Leidse Volkshuis werd besloten door mevr. P. H. Smits-Witvliet, lid van de Leidse Commissie". ROYAL McBEE - KLEINERE WINST - GOEDE VOORUIZICHTEN De Royal McBee Corporation maakte over het boekjaar, dat ein- eindigde op 31 juli van dit jaar, een winst van 3.796.057. Na bijzondere afschrijvingen tot een bedrag van 1.972.000 en aftrek van belastingen was dit bedrag gereduceerd tot een netto winst van 771.057. Dit kwam neer op een winst van 28 dollarcent per gewoon aandeel tegen 62 dollar cent in het voorafgaande 'aar. De omzet In het boekjaar 1959-1960 be droeg 111.073.396 tegen 103.951.189 in het jaar daarvoor. MEJ. DR. K. SCHIJFSMA MET PENSIOEN Mej. dr. K- Schtffsma, een van de oudste assistenten van prof. Kuenen in het Zoölogisch laboratorium gaat, na by na veertig jaar in Rijksdienst te zijn geweest met pensioen. Heden middag was het officiële afscheid in de filmzaal van de Rijksuniversiteit Hierna volgde een druk bezochte re ceptie in de receptie-kamer van de universiteit Pastoor Van Rijn: St. Leonardus blijft parochiekerk Mochten er al eens plannen geweest zijn, dat de St. Leonarduskerk als parochiekerk zou worden opgeheven en een bijkerk zou worden van de nog op te richten St Antoniusparochie, pastoor Van Rijn o.f.m. heeft nu of ficieel in het parochieblad „In en om" meegedeeld, dat de kerk aan de Haagweg b 1 ij f t als parochiekerk. „Dit moet wel een hele opluchting zijn vooral voor de bewoners van liet Mors- en Haagwegkwartier", schrijft de pastoor. Waar overigens de grens tussen beide parochies zal komen, is nog niet bekend. Vragen doemen daarbij op zoals: hoe vol trekt zich de uitbreiding van Lei den zuid-west en hoeveel katholie ken komen daar te wonen. Het ant woord op deze vragen zal tevens be palend zijn voor de grootte van de nieuwe kerk. Het is zelfs nog niet heel zeker of deze stadswijk niet in aanmerking zou komen voor twee nieuwe kerken en twee nieuwe pa rochies. GESLAAGD TECHN. HOGESCHOOL, DELFT Geslaagd voor het ingenieursexa men voor werktuigkundig ingenieur: de heren F. de Fouw en F. van der Hoogen, beiden te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Irene, dr van L. Lacroix en N. Houweling; Marry Monique, dr van C. Geel en M. de Fuijk; In- grid Maria, dr van C. P. de Reus en C. A. U. Hug; Perpetua Lucia Aga tha, dr van H. A. Schellekens en W. F. Kromjongh; Gijsbert, zn van G. van Duijn en L. van Delft; Arnold Ferdinand, zn van H. Landwehr en G. J. Nanninga; René Cornelis, zn H. J. Dickhoff en J. M. de Boer; Ina Maria Adriana, dr van A. A. Schouwenaars en M. van der Kaaij; Rudie, zn van A. Chaudron en J. Pot. Overleden: J. van der Veen, 67 jr, man; M. M. H. Vernooij, 9 jr, dochter; W. J. van Bakel, 74 jr, wed. van H. W. Osieck; G. Jongemans, 66 jr, man; H. D. Sierag, 72 jr, man; M. de Fuijk, 25 jr, echtgen. van C. Geel. Gehuwd: M. J. J. Griffioen en M. Zirkzee; A. T. Helversteijn en A. A. M. den Dubbelden; J. A. M. van Ha meren en B. C. Hogeboom; G. J. de Jong en J. C. van Wilgen- H. van der Veer en M. C. P. Roodakker; T. H. Schouten en J. H. Wansink; J. Boom en A. Leupe; G. G. A. Hille- naar en C. de Roode; M. Beekma en E. de Jong; N. Cornet en H. Ritsma; J. J. van der Blom en D. S. Hunders- marek; A. Wielhouwer en G. Lem- men. MELKHANDELAAR GEWAARBORGD DOOR HET LEEUWENZEGEL (Advertentie) GEM AANKONDIGING DIENSTPLICHT De burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat: 1. de in 1941 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands be volkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, verplicht zijn zich vóór 1 januari 1961 aan te melden ter gemeentesecreta rie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. 2. de aanmelding door de onder 1 bedoelde personen zelf dient te ge schieden of bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger en dat, indien een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger is. bij verhindering de verplichting tot aan melding op He bestuurders rust. Leiden, 27 oktober 1960 De Burgemeester van LEIDEN F. H. VAN KINSCHOT UITBREIDING UITLENINGSUREN R.K. BIBLIOTHEEK (Fil. Boshuizerlaan) Vanaf donderdag 3 november a.s. zijn de uitleningsuren van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek in het filiaal aan de Boshuizerlaan, in het zij lokaal van de St. Antonius- kerk als volgt uitgebreid: dinsdag: van half vier tot zes uur; donderdag: van drie tot vijf uur en van zeven tot half negen 's avonds; zaterdag: van half drie tot half vijf. De jeugdlezers worden verzocht zoveel mogelijk in de middaguren te komen. De uren zijn zo vastgesteld, dat direct na schooltijd boeken kun nen worden geruild. Boeken, die eventueel niet aanwe zig zijn, kunt u op vertoon van uw kaart bij het volgend bezoek ook in het filiaal verkrijgen. Zij worden dan voor u aangevraagd in de Cen trale op de Steenschuur. U kunt ze ook direct zelf gaan halen op de Steenschuur. Leidse Universiteit By beschikking van de minister van O. K. W. is aan dr. S. Kooy- man, wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij het museum voor Volkenkunde de persoonlijke titel van onder-directeur verleend. Geslaagd voor het Prop. ex. God geleerdheid mej. H. G. van der Waals te Rijswijk (Z.-H.). Bij beschikkingen van de minister van O.K. en W zijn benoemd aan de rijksuniversiteit te Leiden te re kenen van 1 okt. 1960. tot weten schappelijk hoofdambtenaar a in vas te die'nst voor de inwendige genees kunde, dr J. F. Ph. Hers, thans in tijdelijk? dienst, gerekend van 1 okt. 1960, tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar a bij de faculteit der rechts geleerdheid, mr M. H. van der Valk, thans wetenschappelijk hoofdambte naar, met ingang van 1 januari 1961 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar a in vaste dienst voor de algemene muziekwetenschap ten behoeve van de geschiedenis van de dramatische kunst en literatuur, dr H. H. J. de Leeuwe, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar a aan de rijks uni versiteit te Groningen. VOOR STADSNIEUWS ZIE OOK PAGINA 13 Tweede concert Residentie Orkest EEN VERHEUGEND lange rij van muziekliefhebbers was gisteren weer aanwezig in de Gehoorzaal, in afwachting van wat de gastdirigent Karl Böhm met het Residentie Or kest beloofde te geven. Een concert ook, waaraan de Frans-Nederlandse of Nederlands-Franse pianist Daniël Wayenberg zijn hoog gewaardeerde medewerking zou geven. Karl Böhm zelf Oostenrijker gaf blijk voor Mozart's „Haffner Symphonie" de grootste zorg en liefde te hebben. Aanvankelijk gevoelden wij een ze- m DAN MAAR LIEVER BIER! De burgerij heeft in 1574 de univer siteit gekozen boven vrijdom van belasting, schreven we. „Maar", aldus drs J. Wiertz, raads lid, onderwijsdeskundige en secretaris van het R.K. schoolbestuur, dat was tenminste een reële keuze. De bur gerij wordt hier voor een voldongen reit geplaatst: de universiteit en géén woningen of scholen." Drs Wiertz heelt dit vraagstuk ook onlangs op de KVP-forumavond aan de orde gesteld en verteld, dat hij een bezoek heeft gebracht aan het departement van O., K. en W. te Den Haag. Daar werd hem voorgerekend, dat naar het gemiddelde, Leiden on geveer 26 miljoen gulden per jaar kan besteden aan woningen, scholen, „zwembaden" en andere openbare voorzieningen. Maar, zo werd er door een goed re-' kenaar ten departemente betoogd, de universiteit heeft in de eerste tijd tenminste 50 miljoen gulden aan voorzieningen nodig. Duseigen lijk is het bouwvolume van de stad Leiden hiermee al uitgeput. De heer Wiertz heeft toen geant woord, dat de projecten van de uni versiteit nationaal zijn en dat men een stad daarmee niet kan straffen. Voor 1960 werden Leiden 250 wo ningwetwoningen toegewezen. Dit blijft aanzienlijk onder het landsge- middelde. De kraan van de schoien- toewijzing, aldus de heer Wiertz is practisch dichtgedraaid. Dr. Maarten Schneider, hoofd van de afdeling voorlichting van de Leid se universiteit, liet onlangs een an der geluid horen. „Als andere steden in ons land vechten om een univer siteit, mag men aan zulk een insti tuut toch wel een reële waarde voor een stad toekennen." Dit is juist. Leiden wil ook zijn uni versiteit niet kwijt, ook al niet om economische redenen, maar de offers die de landsregering thans van de burgerij eist zou hen bijna doen ver langen, dat men destijds tóch maar het belastingvrij e bier had gekozen. Waarvoor zouden we een universi teit nodig hebben als de kinderen niet eens ruimte kunnen vinden op de lagere school? De naam van de vennootschap, N.V. Werninks Beton Maatschappij, is blijkens bijvoegsel van de Neder landse Staatscourant van 19 oktober 1960 nr. 203 gewijzigd en luidt thans Wenink's Beton- en Aanneming Maatschappij N.V. Om tien over twee gistermiddag vond op de (gevaarlijke) hoek van de Kabeljouwsteeg en de Boommarkt een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een motorrijder. De bromfietser komende uit deze steeg (nabij de stoplichten) gaf geen voor rang aan de motorrijder, die van de richting Kort Rapenburg kwam. De bromfietser, een inwoner van Lei derdorp, kreeg een hersenschud ding. Het letsel van de motorrijder, die eveneens naar het ziekenhuis ge bracht moest worden is niet bekend. Vanmorgen fietste mej. C. Singeling naar haar werk. Groot was haar ver bazing toen ze voorbij het St. Elisa- sa'beth-Ziekenhuis rijdend, haar vijf maanden geleden gestolen fiets tegen een gevel ontwaarde. De recherche werd ingeschakeld .Andarhalf uur lang heeft een rechercheur gepost bij de fiets helaas zonder resultaat. De ontvreemder of heler diende zich niet aan. Dank zij dit gelukje op de vroege morgen kon de genoemde juffrouw zich weer over het verloren schaap ontfermen. Alle parochianen van de St. Pe- truskerk, alle vrienden en bekenden van de heer J. Boogers, alle oud-mis dienaars, misdienaars, kortom een ieder, die met de koster te maken heeft of heeft gehad, nodigen we vriendelijk uit tot bijwoning van 'n grootse hulde t.g.v. zyn 40-jarig ambtsjubileum op 1 november a.s. Deze bijeenkomst zal belegd worden in „Den Burcht" op die dag, dus één november, des middags half 5 in de grote zaal. Uw aller aanwezigheid zal ongetwijfeld door de heer J. Boo gers zeer op prijs worden gesteld. Het comité J. W. J. A. DIVILEE C. H. MENTINK kere stroefheid in het orkest, maar al gauw deed het prachtig Mozarti- aanse stuk, zo feestelijk opgewekt van karakter en licht van bouw (van Serenade-origine) hoogst .weldadig aan. Het 2e deel, Andante, gelijkt 'n statige mars. Het Allegro zonder inleiding laat met lustige octaven- sprongen en markant rhytme de serenade uitkomen. Typerend voor Mozart is het met een zingend hoofdthema aan te vangen wat hij nu niet doet. De Finale is een rondo vol snaakse invallen, herinnerd aan „Die Entführung aus dem Serail", waarvan de componist toen yervuld was. Er stond een oprechte Mozart-di- rigent voor het orkest, die volkomen weet, hoe en waarom een partituur op te bouwen. Het orkest, eenmaal ingespeeld volgde de hand, die het orkest betrouwbaar en overtuigend leidt en vermocht de sprekende fa cetten fijn te accentueren en het dé tail op te nemen in de grote lijn. HIERNA WAS Daniël Wayenberg aan het woord met het eerste pianoconcert in Es gr. t. van Liszt, in 1855 te Weimar voor het eerst uitgevoerd met de componist aan de vleugel en Berlioz als dirigent. Wat Wayenberg deed grensde aan 't won derbaarlijke, technisch volmaakt (maar dat kunnen er meerderen) bovenal ontzaglijk muzikaal, eerlijk en waar. 't Is een werk overbekend, maar dat Wayenberg als verjongd en toch volmaakt in stijl speelde. Grandioos! Niet minder voortreffe lijk was de reproductie, die de diri gent met het orkest van de instru mentale ondersteuning gaf. Liszt gunt aan niemand, noch aan het or kest, noch aan de solist, veel tyd om zich even te herstellen, want on ophoudelijk volgt de ene snelle en zware passage de ander op om in fijn vingerspel weer het orkest kans te geven. De toon van deze uitzon derlijke klavier-virtuoos blijft voort durend vol, bezield en zangerig, zelfs in het sterkste forto; vaak ook licht en steeds veerkrachtig. Voortreffelijk was de eenheid tussen solist en or kest. Lang en ovationeel applaus, want de toehoorders waren in ver voering Of men dat ook was na de Sym- phonia domestica, ondanks de meest voortreffelijke reproductie die men zich kan indenken? Richard Strauss componeerde in 1904 dit orkestwerk, met z'n algehele opbouw en voltooi ing in themathiek, harmoniek, toe passing van contrapunt en perfec tie van instrumentale pracht in klankkleur. Dit alles is karateristiek voor deze laat-romanticus maar ein deloos lang en uitgesponnen. Karl Böhm gaf met het Residentie Orkest een magistrale interpretatie, beel dend en groots ook wel fijn door zichtig van klank, zelfs in deze grote bezetting. Men werd geconfronteerd met een magistraal orkestwerk, dat deze dirigent zeer na aan het hart ligt en waaraan hij alles aan brui sende ontroering schenkt, die hij zelf in zich draagt. Het orkest speelde geheel volgens zijn verlangen; in elk opzicht in topvorm. J. KORTMANN RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE TE LEIDEN Gerekend op 1 januari 1960 is be vorderd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij het rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden mr A. H. N. Verwey, thans wetenschappelijk ambtenaar le kl. N00RDWIJKERH0UT Sociëteit Ouden van Dagen Van af woensdag, 26 oktober j.l. is de be jaardensociëteit in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg wederom voor bezoek opengesteld. Het bestuur no digt alle ouden van dagen uit op de woensdagmiddagen in het wintersei zoen deze gezellige ontmoetingsplaats te bezoeken. Leidse Agenda VRIJDAG 28 OKTOBER Kynolog.ver. „Rijnland" Lezing in rest. „Zomerzorg" 8 uur n.m. „Die- rengedrag". Leidse Week v. Intern. Samenw. Burgerzaal-bijeenkomst. Rede door dr L. G. M. Jaquet, chet bur. Afrika en Midden-Oosten, minist. van Bui- tenl. Zaken. Expogé. Bijeenkomst ir. De Har monie met bloemenhulde bij' het mo nument (molen „De Valk") 8 uur n.m. Lezing door wethouder A. J. Jongeleen. Lakenhal. Tentoonstelling inzen dingen Wedgwood-prijs 1960. Ope ning 8 uur n.m. Ver. Kath. Gezinsvoogdij en Pa tronage. Lezing over Gesprekstech niek in Tearoom Van der Heyden 8 uur n.m. N.Z.H.V.M. Huldigingsavond jubi larissen. Cabaret en bal na 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. M.T.G.S. 8 uur Musical „Knicker bocker Holiday" in de Leidse Schouwburg. Hierna jubileumbal in de Stadsgehoorzaal m.m.v. „The Down Town Jazz"-band tot 4 uur. ZATERDAG 29 OKTOBER. EHBO-wedstrijd voor de afdelin gen Leiden en omliggende gemeen ten. B.B.-centrum, Middelste Gracht, aanv. 2 uur n.m. ZONDAG 30 OKTOBER R.K. Ihstuif. Dansavond in de zaal Maria Gijzensteeg m.m.v. „The Spit fire's". MAANDAG 31 OKTOBER N.R.K.M. Eigen-filmavond 8 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". APOTHEKERSDIENST LEIDEN Geopend apotheek Zuider Lammen- schansweg 4, tel. 23553. TENTOONSTELLINGEN De tentoonstelling „Ruanda-Urun- di", welke te bezichtigen is in het Tyksmuseuro voor Volkenkunde (werkdagen 104 uur, zondagen 14 uur) is, met het oog op e van 2328 oktober te houden Leidse Week voor Internationale Samen werking, verlengt tot en met 31 ok tober 1960. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d Werfpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24; zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zeg het met bloe men... in het Chinees". (Tot 31 ok tober). BIOSCOPEN De films in de week van 28 okt.- 4 nov. zijn door de Kath. Film Cen trale.als volgt gekeurd: Casino: „Vertigo", 18 jaar. ('s Middags: „Dick Trom", alle leeftijden). Lido: „Makkers, staakt uw wild geraas" 14 jaar. Luxor: „Simson en Delila", vol wassenen. Studio: „Wilde aardbeien", 18 jr. Trianon: „Am Tag als der Regen kam", volwassenen. Rex: Opstand in de Kaukasus", 14 jaar. (Dond-: „Drie Franse katjes", 18 jaar). KOUDEKERK Auto in sloot Gistermiddag reed de heer V. uit Koudekerk aan den Ryn met een personenauto over de Hondsdjjk, gaande in de richting Leiden. Ter hoogte van de woning van de heer Van Aalst, kwam een dochtertje van deze plotseling van het erf de rijbaan op. De heer V. probeerde het kind te ontwijken en dit gelukte hem, maar hij kwam hierbij met de door hem bestuurde auto in het langs de weg liggende slootje. Door personeel van de Kou- dekerkse Beton Centrale werden de heer V. en een mede-inzittende uit de auto geholpen De auto is later op de middag door een kraanwagen op de weg getrokken.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2