Scherp GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 19 OKTOBER 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Baas J. ARNOLDUS Koninklijk onderscheiden Veertig jaar in dienst van N.V. Vereenigde Touwfabrieken Dinsdag was de heer J. Arnoldus, baas van de haspelmakerij, veertig jaren in dienst van de N.V. Vereenig de Touwfabrieken. De jubilaris werd die dag door de directie ontvangen, waarbij ook zyn echtgenote en zijn getróuwde zoons met hun echtgenoten tegenwoordig waren. De directeur, de heer H. B. Haanappel, ging in het kort de le vensloop van de jubilaris in het be drijf na. Spreker prees zijn vakman schap als onderhoudstimmerman en zijn trouw aan het bedrijf. - De heer Haanappel herinnerde ook aan de activiteit van de heer Arnol dus als lid van de vrijwillige fa- brleksbrandweer en voorzitter van de Klaverjasclub. Spreker zegde hem dank vcor alles wat hij in het belang van het bedrijf heeft gedaan. De directeur overhan digde hem tenslotte het Vererend Ge tuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de daarbij be horende zilveren draaginsigne, een gouden armbandhorloge, alsmede een enveloppe met inhoud. Spreker wenste hem tenslotte nog toe, dat de jubilaris de jaren, die hem van zijn pensioen nog scheiden, zich in goede gezondheid en met opgewektheid aan zün taak mag wijden. De burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen, ver vulde de aangename taak de heer Ar noldus te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nasau te verlenen. Onder applaus van de aanwezigen speldde de burgemeester de jubilaris de versierselen van de Koninklijke onderscheiding op. De jubilaris had vervolgens de ge lukwensen in ontvangst te nemen van de heren bedrijfsleiders, hoofd ingenieur D. J. v. d. Moortel en I. Vogelenzang. De chef van de Onderhoudsdienst, de heer P. J. G. Polhuys, feliciteer de in sympathieke bewoordingen de jubilaris, met wien hij niet minder dan 27 jaren heeft samengewerkt. De heer R. J. Belonje, assistent chef, onderstreepte de woorden van de vorige spreker. Namens da groep toezichthoudend personeel sprak de heer A. de Kruyff en namens de Ondernemingsraad de heer P. Wouters. Het voltallige personeel avn de On derhoudsdienst kwam de heer Arnol dus gelukwensen. Namens hen bood de heer L. J. L. Beijer met enkele sympathieke woorden een schilderij en een kist sigaren aan. De heer H. J. Nagtegaal bood na mens de Klaverjasclub een kist si garen aan. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Lidwina Barbara dr van C. J. Berk en H. J. van Veen Bené Marinus Wilhelmus Jacobus zn van J. F. J. v. d. Burg en A. J. Damen; Gert Jan Theodorus zn van C. H. van Norden en M. S. v. Dom- selaar; Robert Jasper Johannes zn van G. Buijs en J. A. Vos; Henricus Cornelis Antonius zn van H. C. Kra mer en A. P. M. v. d. Klugt; Brigitte dr van L. Croos en H. Delis; Elisa beth dr van N. Wiersma en B. I. Arkö; Johanna Maria Adeleida dr v. T. G. van Oosten en W. M. Koemans ALida dr van D. de Graaf en J. E. Kool; Peter zn van A. Zwaan en S. V d. Plas. Overleden: J. A. M. van Brakel 60 jr echtgen. van W. C. van Bom mel; E. Stoffer 79 jr vrouw; G. F. M. Schimmel 63 jr man. Gehuwd: W. J. Helvensteijn en J. K. Arkeveld; H. Morren en P. Lardé POTLOOD EN GEEST Getroffen door zovele blijken van belangstelling, dankte de heer Arnol dus allereerst de directie voor de waardevolle woorden, burgemeester K. van Diepeningen en vervolgens alle sprekers die deze jubileumdag voor nem tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Na dit officiële gedeelte kwamen nog vele personeelsleden de heer Ar noldus en diens familie gelukwen sen. Mevrouw Arnoldus deelde in de hulde, zowel in de tot haar man ge richte goede wensen, als een smaak vol boeket anjers, dat haar bij haar entrée door de maatschappelijk werk ster was aangeboden. BEN VAN HEST voor KAB-Hartebrug Het was een goede vondst van het bestuur van de Hartebrugse KAB om voor de eerste avond van het seizoen de voordrachtskunstenaar Ben van Hest uit te nodigen, waarmede deze bijeenkomst beslist tot de culturele avonden mag worden gerekend. Eerst hebben de vijftig Hartebrug- gers samen in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de H. Eucharistie viering deelgenomen. Daarna vonden se elkaar terug in bet St. Antonius- Clubhuis bij een gezellig etentje, waaronder de voorzitter de gelegen heid kreeg het een en ander naar voren te brengen. Ben van Hest uit Den Haag bracht dan op suggestieve wijze een spits verhaal van Graham Greene, die dit met zestien andere korte verhalen gebundeld heeft; maar dit werkje is niet in het Nederlands vertaald. „Het gesprek in de trein". Twee man nen raken in gesprek en de een ver telt een gebeurtenis uit zijn leven die zijn houding tot God zo beïnvloedt dat hij zich daardoor geroepen voelt voor het Priesterschap. Na een korte pauze droeg hy een gedicht voor van Francis Jammes „Kerk in Bladergroen", vertaald door Anton van Duinkerken, hierin worden de vijftien geheimen van de rozenkrans Voor elk geheim een vers in verband gebracht met concrete houdingen van mensen uit hét dagelijkse leven. Tenslotte vertelde hij boeiend en geestig over „Het elixer van Vader Cocher" uit de „Lettres de mon mou- lin" (Brieven van mijn molen) van Alphonse Daudet. De voorz. dankte en maakte de leden nog attent op de gespreksgroep, die het vorig jaar in onze parochie is opgericht - 4 november bijeenkomst hiervan op Mardijk 39a en staan de de vergadering wordt de „Gods penning" voor de vervolgde Kerk en de Vrede aangeboden. R.K. BRIDGECLUB De uitslag van de vierde avond van de parenwedstrijd is al6 volgt: Groep Zwart: 1. hr en mevr. v. d. Drift 75 p. (5); 2. hr en mevr. Bik 72 p. (3); 3. hr en mevr. Cuppen 64Vt p. (1); 4. v. d. PostWeber 60 p. (4); 5. dames Bik 58V« p. (6); 6. mevr. WerterBonnet 57 p. (2); 7. hr. en mevr. Bernsen 54 p. (7). Groep Rood: 1. Diebenv. Wijk 81 p. (4); 2. Piketv .d. Ruit 79 p.. (1); 3. v. HaasterenAbswoude 69 p (2); 4. JeusterWinkelmolen 66 p. (3); 5. hr en mevr. v. Leeuwen 64 p. (8); 6. Dames BorsboomBou- zie 63 p. (5); 7. Dames Bisschopv. Noort 54 p. (6); 8. hr en ver. Nie- kerk 28 p. (7). De tussen geplaatste cijfers geeft de totaalstand aan na de vier de speelavond. Over enkele weken begint de vier tallen-competitie, waarvoor aanmel ding gaarne onder tel. 30830, of op de speelavond, dinsdag in RoyaL ét[ TRAM ONDER VIADUCT Gisteravond zijn de laatste trams al onder het viaduct aan de Lam menschans doorgegaan. "Vandaag was de dienst weer normaal. De pendel dienst is opgeheven. De kóól staat er weer. Om half een vanmiddag werd de gekooide student weer in triomf naar het Gra vensteen gedragen waar hij een le vende getuigenis zal zijn tegen be knotting van de studievrijheid. Het blijkt wel uit deze acties, dat de academieburgers wel wat tijd óver hebben. Als Cals het maar niet merkt, anders roept hij nog meer be knottende maatregelen in het leven. Op de Breestraat voor het stad huis omstreeks kwart over twaalf hedenmiddag kwam mevr. M. G. Landmeter op ongelukkige wijze te vallen, toen zij in een poging om de tramrails te ontwaken van achteren door een personenauto werd aange reden. Met een grote vleeswonde in het achterhoofd werd zij door de GGD naar het Diaconessen-zieken huis vervoerd. Leidse agenda Leidse Universiteit Prof. dr H. Brunsting sprak in het Rijks museum van Oudheden over de opgravingen te Nijmegen Van de door Dr J. H. Holwerda omstreeks 1920 onderzochte Romein se legerplaats te Nijmegen, waar na de opstand der Bataven tussen 71 en 103 het 10e legioen in garnizoen lag, is in de laatste jaren nog het een en ander opgegraven. Zo werden in 1951 een rij kazernebarakken ge vonden, in 1957 en '58 een officiers woning met peristyltuintje, in 1959 en '60 woningen van lagere officie ren, een waterleidingsinstallatie, een der 4 poorten, 3en stuk van de ves tingmuur met bijbehorende grachten. Een en ander natuurlijk als funda- mentresten en «rondsporen. Het blijkt, dat er 3 perioden te onder scheiden zijn: in 70 en 71 lag hier blijkbaar het 2e legioen, dat in 71 naar Engeland vertrok. Het is niet bekend, of het 10e legioen onmiddel lijk zijn plaats innam, maar het moest alles weer van de grond aan opnieuw opbouwen, eerst in hout, zoals zijn Voorganger, daarna in steen Van de ze laatste periode is uiteraard de plattegrond het duidelijkst en het volledigst. Hoogst interessant zijn voorts de sporen van praehistorische graven en bewoning, die onder en tussen de Romeinse resten voor de dag kwa men. Zij dateren uit de late steen tijd (ca. 2000 v. Chr.), de brons, en ijzertijd, tot in de laatste eeuwen voor onze jaartelling. Na het vertrek van het 10e legioen is de legerplaats niet weer volledig bezet. Toch blijkt hoe langer hoe meer, dat ze nog niet werd afgebro ken. Ze werd in stand gehouden en bewaakt door kleinere troepénafde- lnigen. Als zodanig hebben wij te beschouwen de op gestempelde dak- WOENSDAG 19 OKTOBER Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw afd. Leiden en omstr. 8 uur verg. in „In den Vergulden Turk". Rozenkranskruistocht. Rozenkrans gebed in de Petruskerk 6.45 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER Kamer van Koophandel. Herden king 25-jarig bestaan. Sticht. Rijnl. Borgstellingsfonds 15 uur K. v. K. KVP kieskring Leiden. Vergade ring St. Antonius clubhuis 7.30 n.m. VRIJDAG 21 OKTOBER Vrouwengilde geb. „Hoeksteen", Steenschuur 1 8 uur n.m. St. Chrlstoffel. Ledenvergadering „De Harmonie" 8.15 n.m. ZATERDAG 22 OKTOBER Blindenbond „St. Odllia". Uitvoe ring St. Antonius Clubhuis, met bal na. 8 uur aanv. Ton.ver. „Tot Ieders Genoegen". „Zware beschuldiging". Schouwburg 8 uur n.m. Ton.ver. D.OJB. „Het straatje" aanv. 8 uur in „Den Burcht". Politletentoonstelllng „Pas op on ze jeugd". Opening om 2.30 uur in „De Waag" APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. BIOSCOPEN. De films in de week van 1421 okt. zyn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Op het spoor der ver dwenen vrouwen", 18 jaar. "ido: „Opgejaagd door de liefde", volwassenen. Luxor: „De zaak M.P.", alle leef tijden. Studio: „Wilde aardbeien", 18 jaar. Trianon: „Als het bloed kookt", 18 jaar. Rex: „Glimlach en sterf", vol wassenen. Geslaagd voor het doet. ex. biolo gie de heer J. van Eijk te Leiden; voor het doet. ex. natuurkunde de heer E. R. Reddingius te Bleeuwijk; voor het kand. ex. D wis- en natuur kunde de heer R. J. S. Harry te Den Haag; voor het kand. ex. A wis- en natuurkunde de heer S. W, C. van Egmond te Leiden; voor het kand. ex. F wis- en natuurkunde de heren P. P. M. Groenewegen, A. J. C. Knij- nenburg en B. A. M. Oude Alink, al len te Leiden; voor het kand. ex. K wis- en natuurkunde de heer P. J. van Helsdingen te Leiden. pannen voorkomende namen van de Vexillatio Britonum, de Britse rui- terafdeling, en uie van het 30e legi oen. Scherven, uit het midden van de tweede eeuw getuigen verder van hun aanwezigheid. De laatste dateer bare vondst een munt uit het jaar 163/164, met de beeldenaar van kei zer Marcus Aurelius. Dat het definitieve opgeven van de vesting omstreeks 170 op bevel van het centrale gezag te Rome ge schiedde, is duidelijk uit het feit, dat in die tijd ook de legerplaats van Vindonissa bij Basel, die ook al meer dan 50 jaar leeg stond, is opgeheven. R1JNSATERW0UDE Jeugdige mensenredder gehuldigd en beloond Dinsdagmiddag om 3 uur heeft er in het Jachthaven-paviljoen Dragt een huldiging plaats gevonden van de 16-jarige Kees van Schagen. De jongeman, die werkzaam is bij Jacht haven Dragt, was er in het geheel niet op voorbereid, toen hij binnen werd geleid, in de afdeling waar bur gemeester B. Kammenga hem toe sprak. Kees van Schagen was spontaan in het water gesprongen op Tweede Pinksterdag van dit jaar, toen tij dens het spelen van enkele kinderen één hunner van een plank af het wa ter in tuimelde. Burgemeester Kam menga was trots op deze jongeman voor deze mooie daad van naasten liefde, waarover in het Johannes- evangelie wordt geschreven. Dokter Bogman uit Amsterdam, die deze redding had meegemaakt en nu ook aanwezig was, wilde deze redding niet ongemerkt voorbij laten gaan en nam het initiatief tot deze hul diging. De wachtkommandant G. v. Duin, alhier, was belast met de voor bereiding tot deze huldiging. Burgemeester B. .mmenga over handigde Kees van Schagen als blijk van waardering een ballpoint met in scriptie van het Carnegie Helden fonds, gedagtekend 6 juni 1960. Ook de 6-jarige geredde Mink van Scha gen mocht .zijn redder iets aanbie den en gaf hem een luxueuze siga rettenaansteker. LEIDERDORP Leiderdorpse Schaakclub. Uit slagen onderlinge wedstrijden. Groep I: Rector de Grootv. Tol 10; B. CortsL. J. J. Prenen 10; Joh. de JongR. Marbus 1—0; S. E. Willems of BrilmanCh. Sterk \A Yi\ Groep II: J. NagtegaalM. Splin ter yzy2\ T. Rasser—C. Boon 1—0; C. MeinemaA. M. Kleiss 1—0; A. P. HelmusH. v.d. Maat 1—0; A. F. W. GeerlingsW. v.d. Leek 01; J. M. v.d. Maat—J. P. Verwijs Yz—Vi- Geboren: IJt2en K., z. v. A. G. van Osnabrugge en P. Tamminga; Theo dora J., d. v. A. G. Prangers en G. Castelein; Frederik, z. v. J. de Wit en M. Springer; Bruin, zoon van P. W. van der Luit en J. Hoogstraten. Ondertrouwd: Gerardus J. B. Corts 29 jaar en Clazina Spies, 25 jaar; Johannes G. van Westbroek, 21 jaar en Tineke van de Wijngaard, 21 jr; Hendrik Maat, 25 jaar en Elizabeth van Ravens, 22 jaar; David Ouds hoorn, 77 jaar en Margaretha Post- ma, 51 jaar; Robert Sauer, 25 jaar en Marianne de Bruijnen, 21 jaar; Overleden: Van 't Spijker, 81 jaar wed. van M. van der Vecht; Emma I. A. Bath, 67 jaar echtg. van O. M. E. Burow. 0EGSTGEEST Geboren: Franciscus Cornelis Willibrordus Jozef zn van W. A. G. van Kesteren en C. M. L. Paarde- kooper; Rudolf Sjouke Johannes zn van C. W. M. Lautenslager en E. M. Harm; Wouter Tom zn van W. Groen en H. G. van den Hoven; Valentijn Gerardus Titus '^ranciscus zn van F. A. M. van der Erve en E. J. M. van Huijstee; Johanna Gijsberta Maria dr van J. M. G. den Hollander en M. J. A. van der Lubbe. Ondertrouwd: J. Bekooy 23 jr en A. Harstra 21 jr; D. S. K. Schoor 22 jr en C. J. Koudijs 22 jr; B. Star 51 jr en R. W. Blok 35 jr. Getrouwd: J. Plug en A. C. Fi- lippo; H. J. den Haan 25 jr en W. van Egmond 21 jr; W. Weima 26 jr en H. J. Keunen 22 jr. Overleden: Carolina Dorothea Me- chelse; Frans Adolf Schouten; Jo hannes Jacobus Slijkhuis; IJsbrand van den Oever; Elisabeth Theresia Wilhelmina Altorf, echtg. van A. G. van der Poel. De 50-jarige mej. Verhaegh is gistermorgen bij de kerk van Mer- selo in Noord Limburg in botsing gekomen met een auto. In de middag Südwestdeutsches Kammerorchester No. 537. Horizontaal: 1 tekenge reedschap, 5 onheilaanbrengende go din, 6 lentebloem, 8 uitroep, 9 fami lielid, 10 gravure, 13 voegwoord, 14 courant van een partij, 17 jongens naam, 18 iedereen. Verticaal: 2 iemand die treitert, 3 kurk, 4 eikenschors 6 deel van een huis, 7 te kennen geven, 8 uitroep, 11 scheikundig element (afk.), 12 getroffen, 15 bitter vocht, 16 vaar wel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 536. Horizontaai: 1 siësta, 5 Po, 6 O.L., 7 Ems, 9 ale, 10 ter, 11 teems, 13 ere 15 kan, 17 elk, 19 er, 21 es, 22 nevens. Verticaal: 1 som, 2 en, 3 tol, 4 Alem, 5 pet, 8 Steen, 9 armee, 12 Aken, 14 aks, 16 are, 18 les, 20 de. GISTERAVOND OPENDE het Süd westdeutsches Kammerorchester de serie Toonkunstconcertea. Een kamermuziek-avond dus door boven genoemd zeer gedisciplineerd kamer orkest met Friedrich Telegant als dirigent. Men werd geconfronteerd met werken van Vivaldi, Marcello en Mozart - dit vóór de pauze. Aangevangen werd met Concerto grosso in d kl. t. van Vivaldi, dat de orkestleider van de Piëta in Ve netië in alle volmaaktheid heeft ge schreven en zeer vaardig, boeiend en met de nodige fijnheid werd ver klankt. Het Concertino is voor twee violen en cello geschreven; in ware eenheid gespeeld door de violisten Reinhold Barchot en v/olfgang Rösch en de celliste Jacoba Muckel. Het afwisselend solo- en ensemble- spel was welluidend, gaaf en geache veerd. De twee violen spelen voor treffelijk een snelle fuga - en con certeren in de grootste eenheid. - Streng wordt het rhythme volgehou den en een fraai crescendo ont plooit zich. De le viool heeft weer het klagende Largo voor haar reke ning en in de vlugge finale spelen de twee-violen opnieuw het le the ma fugatisch. Met veel fantasie is het prachtig uitgewerkte stuk door de drie solisten en het Tutti geïnter preteerd. Van de Venetiaan Benedetto Mar- ceÜi was een driedelig werk geko zen voor strykersensemble, Introdu- zione; een voortreffelijke cantilene klonk op in de Aria en een weerga loos gespeeld Presto besloot dit Ita liaanse werk, dat op deze Zuid-west Duitse musici van grote invloed was. Het beknopt geschreven driedelig Divertimento in B gr. t. van Mozart werd bijzonder fijn en kunstzinnig geïnterpreteerd. NA DE PAUZE werd overgegaan op Mendelssohn. Een jeugdwerk van deze componist, het vioolcon cert in Cl kl. t., dat men hoogst zeld zaam hoort, werd door de concert meester Reinhold Barchet, uiterst perfect, virtuoos en met glanzend muzikale toon door solist en ensem ble uitgevoerd. De dirigent weet met fijn vormgevoel en juiste stemvoe ring, instrumentaal alles sensitief en transparant te houden. De solist werd terecht heel hartelijk toege juicht. De 19e eeuwse Italianen waren vertegenwoordigd door OttorinoRes- pighi in „de Antiche Danzoed Aria", waarin de voorliefde voor oude luit muziek en praeclassiek evident is. De suite werd met prachtige strij- kerstoon, betoverend tokkelspel en bewonderenswaard spel van de alt violen voorgedragen. Een joyeus Rondino (giocoso) van de Oostenrijker Th. Berger deed al lergenoeglijkst aan, en sloeg door ragfijne interpretatie zó in, dat het gejubel de dirigent deed overgaan tot het spelen van twee toegiften, het Air uit Grieg's Holberg-suitf en de Wals uit de Serenade voor strijkor kest van Tschaikowsky. Toen gingen de vele concertbezoekers bevredigd naar huis. J. KORTMANN. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 6 T.M. 12 OKT. I960 G. Vermeer en fam., Valdezstraat 13a; P. Peper en fam., kantoorbediende, Fred, v. Eedenlaan 49; I. W. Colpa en fam., Valeriusstraat 72; M. C. Roggen-Lantin- ga en fam., Roodenburgerstr. 37; D. J. Deurhof en fam., straatmaker, Kooilaan 63; A. Aalbertsen en fam., carosserie- bouwer, Zoeterwoudseweg 102; E. Duer- meijer-Zweers en fam., Hoge Rijndijk 105a; J. P. Heyn Papousek en fam., techn. ambtenaar, Valeriusstraat 66; G. van Woudenberg en fam., arts, Witte Singel 106; M. R. Willison en fam, leraar Witte Singel 31; N. Oedayrajsingh Var- ma en fam., onderwijzer, v. Vollenho- venpl. 94; A. C. Wiemer en fam., adj. techn. ambt., Valeriusstraat 94; N. Hou- weling en fam., Lusthof laan 36; C. Bou- ma-Hofstra en fam., Antillenstraat 24; A. P. van der Kamp en fam., letterzet ter, Antillenstraat 26; D. Metselaar en fam., arts RU, v. Vollenhovenpl. 71; K. Alaï en fam., v. Vollenhovenpl. 102; W. C. Koemans, landarbeider, Middelweg 1; H. A. van Waesberge, secretaresse, Burggravenlaan 28; M. G. Feenstra, on derwijzeres, Roodenburgerstr. 19; A. Buurman, med. laborante AZ, Steen straat 47; J. G. M. Hosman, J. W. Friso- straat 7; A. M. H. Poels, 11. verpleegster, Hooigracht 11-29; R. L. J. Toet, Rijn en Schiekade 60: C. Papenhuizen, Oude Rijn 96; W. H. M. de Cock, Merelstraat 30; F. W. Klaaijsen, Rijn en Schiekade 116b; P. P. Dümpel, Witte Rozenstraat 16; M. E. Weijers, 11. verpleegster, Hooi gracht 11-29; N. J. van den Berg, Val- dezstr. 13; H. E. Spijker, verpleegster, Hoge Rijndijk 79; J. A. van Zutphen, Hartmanstraat 6; W. de Ruijter, Kastan jekade 14; A. J. N. A. Verhoof, Boerhaa- velaan 42; C. F. van Beusekom, Ed. van Beinumstr. 35: V. M. Croon, Haagweg 38; C. Joukes, Burggravenlaan 22; J. Mets, Hooigracht 90; A. M. Oostdam, 11. verpleegster, Hooigracht 11-29: C. G. van Oostveen, Rapenburg 121; G. T. L. M. Walma van der Molen. Marienpoel- straat 5; M. J. P. Adank, Gerrit Doustr. 15; A. B. van der Scheer, Breestraat 51a J. Kapteijn, de M. v. Streefkerkstraat 60; A. L. Vos. Witte Singel 104-104a; J. Hoitink, rijksambtenaar, Koninginne- laan 37; A. J. H. Jonker, ondervHjzer, Steenstraat 8; A. J. Penninga, lerares, Burggravenlaan 203; A. G. Klumpers, Jan v. Goijenkade 38; J. van der Heij den, tekenaar constructeur, Valeriusstr. 48; T. van Veen, Kaarsenmakerstr. 7; G. Deurmeijer-Boeve, Hoge Rijndijk 105a; H. G. Koekkoek, evangelist, Tib. Sie- genbeekstraat 8; N. P. van den Berg, Piet Paaltjenspad 7; M. H. van der Kleij, wijkverpleegster, Burggravenlaan 190; N. M. Brugmans, kinderverzorgster, Rijnsburgerweg 113a; J. W. Sodderland, Noordeinde 52; D. J. Dee, militair, Vrou- wensteeg 20; E. M. Tordoir, Roodenbur gerstr. 31; M. J. Gerrits, St. Buysingstr. 10; H. A. van der Star, hulp in de huish. Hooigracht 15; J. van Veen, Oude Sin gel 78; M. H. F. de Vries, Lange Mare 100; N. Smeele, Bilderdijkstr. 1; L. G. Ros, Duyvendakstr. 2; C. Roelandse, chef kok. Levendaal 114; J. A. van der Sluys, winkelbediende, Beatrixstraat 34; D. W. Kok, wetensch. medewerker, Zoeter- wóudsesingel 106; D. B. Jongsma, hulp in de huish., Rijnsburgerweg 10; N. van Gent, adj. ass. huish., Rijnsburgerweg 10; W. Betsema, hulp in de huish., Rijns burgerweg 10; J. B. M. C. Weijers, ïlv ziekenverzorgster, Rijnsburgerweg 10; E. H. van Eden, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; H. A. Werker, Rapenburg 121; J. G. van Dijk, Herenstraat 2; L. Joustra, Korevaarstr. 11c; M. H. Soete- man, Jan v. Goijenkade 6; M. L Kerruish -Coppell, Boerhaavelaan 206; C. C. Scholly, secretaresse, Witte Singel 71; D. H. Lau, wolspoelster, Magd. Moons- straat 31; I. N. la Gordt Dillié, Joh. de Wittstr. 44; A. M. A. van Zoen, dienst bode, Stationsweg 37; A. L. Hes-Nilsson, Plantsoen 1; J. G. Nikkel-Hermsen, Plantsoen 1; P. Wattel, Klikspaanweg 14; K. E. Hidding. Nieuwe Rijn 98; A. Klein, Oude Vest 35; J. A. F. van de Kamp, Oude Vest 35; M. Donze, Drie Octoberstr. 29a; J. T. Meijer, Rijnsbur gerweg 62b; A. M Maat, 11. verpleegster Hooigracht 11-29; J. E. Duintjer, Hoge woerd 30; F. T. A. Jacobs, Kagerstraat 16; F. Wisselink, 11. ziekenverz., Rijns burgerweg 10; W. M. L. de Koning, Fa- gelstr. 32; A. W. Swaneveld, Morsweg 36; A. J. Straathof, hulp in de huish., Roodenburgerstr. 60; G. Ligthart-Rij- kers, tehuisleidster, v. d. Brandelerkade 26; M. J. Versteeg, Rijn en Schiekade 42: J. C. Wijnmaalen, mneazijnbediende, Abr. Crijnssenstr. 8: G. M. T. van Beu kering, v. Slingelandtlaan 8; M Ver- vloet. med. analyste. Plantage 8; W. H. A. Lamers, kelner, Diefsteeg 6b: B. W. Verwey. Haven 24a; C. J. van Eljnsber- gen. Witte Singel 94; J. J. A. Logeman, koopman, v. Vollenhovenplein 62; K. A. Beintema. Buys Ballotstr. 25; B. J. van den Bosch, Rijnsbureerweg 36: D. Ouwe hand, Zeemanlaan 16a: E. Y. Vastbinder, lerares, Stieltjesstr. 20; A. de la Rie- Schaap, Waardgracht 134; S. M. Diele- man-Heinsdijk, Nieuwe Rijn 64a; G. T. J. M. Storimans, Morskade 14a; J. M. Eckhardt, militair, Boshulzerkade 70; G. J. M. Lindenbergh, 11. verpleegster, Me- zenstraat 2; C. P. Louwerse. Hoge Rijn dijk 109a; A. A. T. Moes, Spieghelstraat 20a; J. Vermeulen, agent van politie, Sumatrastraat 40: J. F. Veldkamp. Klik spaanweg 15; E. M. van Dusschoten. Le vendaal 39; I. Y. van Heemskerck Dij ker. Tesselschadestr. 23a; A. Smits-van Egmond. kantoorbediende, Oppenheim- etraat 41; J. Mollema, chauffeur, Falck- straat 11; E. Peterusma-Jongstra, Vale riusstraat 100. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 6 T.M. 12 OKT 1960 T. van den Berg en fam., Oude Vest 223 naar Amstrdam, Goeman Borgesius- straat 13; H. P. Olivier en fam., Janvos- sensteeg 7 naar Voorschoten. Prof. Eint- hovenlaan 22; K. van den Nieuwendijk en fam., Rijndijkstraat 80 naar Utrecht, Omloop 26 bis A; J. W. de Heiden en fam., Scholtenstraat 24 naar Zeist. Sop- hialaan 15 II; D. Klein en fam., Suma trastraat 24 naar Rotterdam. Puntstr. 35a bov.: G. J. van de Griendt en fam., Oude Vest 29 naar Oegstgeest, M. H. Tromplaan 186; M. M. Schippers-Winke- ler en fam., Melch. Treublaan 57 naar Tilburg, Abddij v. Averbodestraat 109; F. C. van de Kamer en fam., Zoeterw. Singel 81 naar 's Gravenhage, Hoefkade 89; C. M. de Hooge-Selier en fam., Heemskerkstraat 76 naar Rijswijk ZH, Cor Ruijsstraat 3; J. ter Beek en fam., Burggravenlaan 233 naar Epe, Bongerd- plein 24; R. Hanselaar en fam.. Bakker Korffstraat 7 naar Amsterdam, Gr. Bickersstraat 59 I; T. C. J. Verheijden en fam., Rijnsburgerweg 33 naar Eind hoven, Pr. Hendriktraat 53; J. Miedema en fam., Joh. de Wittstraat 14 naar Nij- kerk, Holkerstraat 30; P. J. v .d. Hil- Mulder en fam., Coornhertstraat 49 nr. 's Gravenhage, Medemblikstraat 38; J. H. A. van den Heuvel en fam., Vijf Mei laan 17 naar Leiderdorp, Irenestraat 2; A. A. Fisher, Aalmarkt 3 naar 's Gra venhage, Koninginnegracht 96c; M. P. Stieding-van Vliet, Gerrit Kasteinstr. 15 naar Oegstgeest, Leidsestraatweg 3; H. van Leeuwen, Hoflaan 195 naar Rot terdam, Benedenrij weg 27; J. W. Stie- ding, Melch. Treublaan 53 naar Oegst geest, Leidsestraatweg 3; J. H. Kage- naar-Sinteur .ter Haakade 8a naar Rijns- burg, Oegstgeesterweg 67; C. P. M. van Veldhuizen, Morsweg 24a naar Rijsber- gen, Antwerpseweg 11; C. J. Oostveen, Rijnsburgerweg 62 naar 's Gravenhage, Maastrichtsestraat 63; M. M. J. van der Meel, Ant. Duycklaan 8 naar Rotter dam, v .d. Hoonaardstraat 12; A. L. J. Koch, Aloëlaan 43a naar Rotterdam, Adamshofstraat 146a; E. A. J. Nahon, Marislaan 45 naar Heer, Akersteenweg 100; G. G. Abeln, Rapenburg 12 naar 's Gravenhage, Danckertsstraat 11; B. T. Liefrink, Noordeinde 2a naar Utrecht, Vleutensewdg 89; M. J. M. Spaaij,.v. Riebeeekhof 20 naar Enschede, Gro- nausevoetpad 100; J. A. Peek, W. de Groenoordstraat 28 naar Leidschendam, Veurse Achterweg 133; G. van Kooten, Moddermanstraat 7 naar Ede Gld., Beatrlxlaan 45; M. Griffioen-Cornelisse, Oude Vest 51 naar Voorburg, Maurits- straat 9; H. M. Johannsen, Melch. Treub laan 57 naar Tilburg, Abdij v. Averbo destraat 109; E. J. Ditters, Schelpen kade 55 naar Utrecht, Merwedekade 208; G L. Wondergem, Kort Galgenwater 21 naar Hilversum, Oude Amersf. weg 77; J. L. Knöps, Rijnsburgerweg 10 naar Ooltgensplaat, Langstraat 62; C. M. Wennink, Rijnsburgerweg 14 naar Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 53; C. Weenk, Boerhaavelaan 2 naar Noord- wijk, Binnenweg 11; J. M. van Helden, Boerhaavelaan 176 naar Groningen, Parkweg 62; B. G. M. Brandt, Rood- borststraat 29 naar Duitsland; J. Boek houd, van Bemmelenstraat 26 naar Ni geria; J. L. A. Pino, Stieltjesstraat 1 nr. 's Gravenhage, Pr. Willemstraat 31; M. Segaar, Resedastraat 3 naar Ermelo, Elspeterbosweg 26; A. den Burger, Morsweg 92a na.r Etten en Leur, Fred, v. Eedenstraat 2; B. A. de Hooge, Brede- rodestraat 15 naar Rijswijk ZH, Cor Ruijsstraat 3; H. J. Boumans-Verhoe- ven, Boerhaavelaan 30 naar Wassenaar, Dr. v. Praagstraat 13; F. C. de Haan, Me relstraat 29 naar Eindhoven, Fabritius- laan 59; H. Overmeer, Hoflaan 52 naar Rotterdam, W. Buytewechtstraat 131b; A. M. van Buuren, W. Pyrmontstraat 68 naar Voorschoten, Nw. Voordorpstraat 60; T. H. Vroomen, v. SingelandUaan 3 naar Kerkrade, Anemonenstraat 60; A. W. K. van Kooten, Plantsoen 37a naar Amsterdam, Deurloostraat 126 II; R. R. J. M. Bocxe, Hogewoerd 140 naar Leid schendam, Pr. Hendrikplein 7; L. Nauta. Cobetstraat 13 naar Delft, Koornmarkt 10; P. Starmans-Peeters, Lindestraat 28 naar Nootdorp, Delflandstraat 69; K. N. Venkataraman, Witte Rozenstraat 12e naar Oostenrijk; A. G. J. van Schaik, Steenstraat 33a naar Doorn, Dorpsplein 8; H. Seelbach, Lombokstraat 32 naar Utrecht, Kanaalstraat 137 bis; K. S. Wi- arda, Roodborststraat 14 naar Rotter dam, Avenue Concordia 14; G. C. J. den Ouden, Fagelstraat 20 naar Vlissingen, Kanaalstraat 50 C. P. van der Heijden, Melch. Treublaan 15 naar Beverwijk. Scheijbeecklaan 5; Jhr. J. L. C. van den Bosch, Breestraat 14 naar 's Graven hage, van der Aastraat 56; H. G. van Rijswijk, Noordeinde 2a naar Leider dorp, Pinksterbloem 138; J. H. C. Geu sebroek, Plantsoen 81 naar Haarlem, Tweede Emmastraat 36; J. Verhoef, Stietjesstraat 40 naar Amsterdam, Ter Hooge 11 III; R. Salomons, v .d. Waals straat 23 naar Bennebroek. Rijksstraat weg 113; Jonkvrouw A. A. S. Sandsberg, Witte Singel 36 naar Zeist, Pr. Marijke- laan 10 II; L. H. Helder. Morsweg 55a naar Voorschoten, a.b. ligg. Valkenb. weg 102; E. M. M. Helder-v .d. Heijde, St. Aagtenstraat 15 naar Voorschoten, a.b. ligg. Valkenb. weg 102; W. M. Theijse, Haagweg 35 naar Amsterdam, v. Eeghenstraat 84; N. van Duijn, Meer manshof 30 naar Zandvoort, Brederode- straat 130; C. T, M. v .d. Heuvel-Duiven voorden, Haarlemmerstraat 175-177 naar Nuenen, Margrietstraat 15; W. A. H. M. Brugman, Hooigracht 3 naar Noordwijk, Voorstraat 29. Marktberichten WOERDEN. 19 okt Kaas Aan voer 112 partijen. Notering: eerste kwaliteit ƒ2.20 tot 2.25; tweede kwaliteit ƒ2.12—2.19; extra kwali teit tot 2.25. Handel flauw.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2