Iwee doden en zestien gewonden HVV-LFC 1-2 Concordia met 2-0 geslagen ASC-VVSB 3-2 Engelse velden De Spurs aan kop, mei Sheffield Wednesday op de hielen MAANDAG 17 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Teleurstellende uitslag voor Foreholte Afrika voetbalt: tegen het Haags Westerkwartier 4-2 t j j Reeds in de eerste minuten kwam er een goede kans tot scoren voor Fo reholte maar de middenvoor zag de bal juist langs de paal gaan en even later een geheid doelpunt op kop- hoogte maar de Foreholte-midden- voor kopte het leder tegen de paal en de bal kwam het veld weer in. Andermaal dachten we de thuisclub succes te zien boeken, toen v. Dijk de bal enige malen liet valen, maar zich toch herstelde. Toch voltrok zich het vonnis; toen Westerkwartier na eerst tegen de lat geschoten, maar dan even later een blunder van de Foreholte-achterhoede volkomen af strafte en er 10 van maakte. Een half uur is gespeeld en een hoek schop genomen door Foreholte, doch Westerkwartier dacht er anders over en meteen doorbrak en de Foreholte- keper passeerde (2—0). Dan begon de strijd werkelijk was meer gelijk op te gaan en van de Foreholte-buiten een doelpuntrijpe kans om zeep zag gaan door twee aanvallers, werd de penalty nog schitterend door de Westerkwartier-doelman tot corner verwerkt. De Foreholte middenvoor ondernam een vrije schop welke goed op de doelmond was gericht. De keeper van Westerkwartier is echter uit het goede hout gesneden en keerde het gevaar. Wel maakte de thuisclub een doelpunt weer ten koste van een misverstand (30). Foreholte trachtte de balans in evenwicht te brengen, verder dan één doelpunt kwam voor rust Foreholte niet, nadat de gasten toch gevaarlijk voor de Westerkwar- tier-veste enige malen waren geko men, kor Warmerdam uit een pass van rechts eindelijk de eer redden (3-1). De tweede helft was nauwelijks be gonnen of Westerkwartier profiteer de van een weifelende Foreholte- doelman, die namelijk niet op het In deze wedstrijd had de uitslag ook 8-1 in het voordeel van de geel zwarten niet teveel geweest, daar deze ploeg wel tweederde van de strijd in de aanval is geweest. Maar alleen met aanvallen bereikt men niets Er moet ook een schutter wezen, die de velé aanvallen met 'n doelpunt weet af te ronden, en deze schuter ontbreekt er nu in de voor hoede van de Leidenaars. De aan vallen werden goed opgebouwd, maar als men voor het doel van de tegenpartij kwam, werd er te lang getreuzeld of te veel „gepingeld" en voordat men kon schieten, was de kans al.« weer verdwenen deels door dat de verdediging zich kon opstellen en zodoende de opening voor 't doel gesloten hield. De wedstrijd was nauwelijks drie minuten verstreken of zowaar nam HVV de leiding. Uit een corner scoor de linksbinnen Buys 1-0, welke kans hij kreeg door een grove verdedi- glngsfout. Vele supporters, die mee waren gekomen, zagen in hun ge dachten opnieuw een nederlaag voor de geelzwarten voor ogen! Maar naarmate de tijd verstreek kwam LFC meer en meer in het offensief en rolde de ene aanval na de ande re op de veste van doelman v. Laer af. H. Sira lanceerde bij weer 'n zeer gevaarlijke tegenaanval de bal hoog voor het doel en P. de Jong wist op eveneens zeer fraaie wijze het leer achter doelman Van Laer te wer ken en daarmee de stand in even wicht te brengen (1-1). Ook in de eerste tien minuten van de tweede helft kregen wij eenzelf de spelbeeld te zien: LFC steeds in de aanval en HW sterk verdedigend. Heel lang moesten de LFC-suppor- ters op het tweede en tevens win nende doelpunt wachten. En deze kwam dan eindelijk in de 35e mi nuut. Echter niet van een voet van een voorhoedespeler maar van links half W. Sirar (1-2). juiste moment uitliep en zich van dichtbij zag gepasseerd (41). De resterende tijd van de wedstrijd ver liep vaak in een sterk aanvallend Fo reholte en een af en toe, maar dan ook zeer gevaarlijk uitbrekend Wes terkwartier. Technisch beheersten de Hagenaars en Foreholte had bij hun aanvallen vele malen wel veel onfor- tuin te verwerken. Tenslotte voegde P. v. Dijk er even voor het einde nog een doelpunt aan toe, waardoor de stand op 42 kwam. HBS-BLAUW ZWART 0—2 Een spannende wedstrijd, waarin van goed voetbal aan beide zijden te genieten viel heeft gistermiddag in Den Haag Blauw Zwart een zege opgeleverd. Al direct werd er in een behoor lijk tempo gespeeld en in het eerste gedeelte van de strijd toonden de Haagse voorwaartsen zich de beste schutters. Maar doelman Hooymans, die deze middag nog verder van zich zou doen spreken, liet zich niet van de wijs brengen. Ook aan de andere kant deden zich enkele gevaarlijke momenten voor, bijvoorbeeld toen J. Dekleermaeker een fraaie voorzet van A. van Leeuwen hard inkopte, maar P. de Groot nog juist redding wist te brengen. Het spel golfde snel heen en weer. maar verder dan tot hoekschoppen wisten beide aan- valslinies het niet te brengen. Even zag het er naar uit, dat HBS met een voorsprong de rust zou in gaan, maar doelmans Hooymans plukte op het beslissende moment de bal van de schoen van de ge- gevaarlijk doorgebroken Mennes. Na de rust zette Blauw Zwart 'n heftig offensief in, maar de verde diging der thuisclub bleek hecht en betrouwbaar. Aan de andere kant deed zich een spannend moment voor, toen Mennes een pass van Luinstra bekroonde met een prach tig hard schot, maar doelman Hooy mans wierp zich languit naar de bal ën keerde andermaal het gevaar. Halverwege de 2de helft kwam er een doelpunt. R. de Hoogd kreeg de bal toegespeeld van J. v. d. Kooy, die het leer weer naar De Hoogd re tourneerde en het fraaie schot van deze speler trof doel (01). HBS liet zich niet ontmoedigen, maar nu was het de beurt aan de Wassenaarse defensie om haar kracht te tonen. In de laatste minuut bracht J. v. d. Kooy de bal van het midden veld snel op en via R. de Hoogd kreeg J. Dekleermaeker een kans, die hij beheerst benutte (02). ROODENBURG—CELERITAS 1—6 Geheel tegen de verwachting in hebben onze stadgenoten een gevoe lige nederlaag te slikken gekregen. Toch waren de eerste aanvallen voor de thuisclub, maar reeds na 5 min. moest Chouffour met een schouder blessure uitvallen. Even later zette Jongman goed voor, de keeper kon de bal niet onder controle krijgen en schoot Ouwerkerk goed in (1—0). De aanvallen rolden van doel tot doel en reeds na 10 min. schoot Krans de gelijkmaker langs Keere- weer (11), 5 Minuten later een grote blunder van Polanen en Ce- leritas leidde met 12. Na weder zijdse aanvallen kwam de rust. Ook in de tweede helft waren bei de ploegen om beurten in dé aanval, maar na 20 min. kon Celeritas door Vink 13 noteren. Jammer was het, dat Ouwerkerk voor natrappen naar de kleedkamer werd verwezen. Ce leritas nam nu het spel geheel in handen en via Molengraaf en Krans werd het zelfs 1—5. Roodenburg gaf de strijd op en daar Celeritas nog éénmaal het net kon vinden (16), leed de thuisclub een zware neder- Twee Afrikanen verloren het le ven en zestien moesten er naar een ziekenhuis worden vervoerd, na wat de politie noemde een „stampe de" die zich voordeed bij het eind signaal van de bekerfinale van Ke nyaOeganda, die zaterdag in Kam pala werd gespeeld. De commissaris van de politie in Kampala verklaarde, dat de meesten van de 25.000 toeschouwers zich spor. tief gedroegen, maar dat volgens ve len de wedstrijd vijf minuten te lang had geduurd. De ontevredenheid hierover kwam volgens het politie-rapport tot uiting in een pcging van een grote groep mensen om het politiecordon te doorbreken, waardoor de dienaren der wet tot een charge met de blan ke sabel werden gedwongen. Het grootste gedeelte van het pu bliek begaf zich daarop naar de ge sloten noordelijke uitgang en stoor de zich niet aan de bevelen om via andere wegen het stadion te verla ten. „De massa drong naar voren, door. brak het cordon van agenten en for ceerde de uitgrng", aldus het rap port. Een aantal mensen werd daarbij onder de voet gelopen en toen men enige ttfd later de balans van de „stampede" kon opmaken, bleek dat twee personen het leven hadden verloren en zestien met min of meer ernstige verwondingen in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. WASSENAAR-RKAVV 2—1 In een matige wedstrijd heeft Wassenaar een niet onfortuinlijke zege behaald op RKAW. De Leid- sendamse bezoekers begonnen goed met een gevaarlijke aanval, maar na 8 min. nam Wassenaar de leiding door R. Buytelaar, na goed samen spel met J. Uittenbogaard (10). Er volgde een periode, waarin RKAW het meest in de aanval was. Maar de Leidsendammers, die een aanval in het begin goed wisten op te bou wen hadden weinig geluk bij het afwerken en het schieten. Volkomen vediend was echter de gelijkmaker, die 10 minuten voor de rust door J. Bolleboom werd gescoord (11). 't Laatste gedeelte van de eerste helft kenmerkte zich door een grote le vendigheid. Verscheidene hoekschop pen, steeds goed scherp genomen, brachten voor het Wassenaarse doel gevaar, dat echter steeds weer be zworen kon worden. In het begin van de tweede helft ontstond al direct een zeer gevaar lijke situatie voor het RKAVV-doel, maar de aanval werd door buiten spel onderbroken. Enkele fraaie aan vallen van RKAW via de beide vleugels werden besloten met scho ten, waarmee doelman Pesch van Wassenaar weinig moeite had. Ook aan de andere kant was het schieten vaak het zwakke punt. Een kogel van H. Klinkhamer die een beter lot verdiend had, ketste van de lat weer terug. Tien minuten voor het einde profi teerde Wassenaar van een vergis sing van een der RKAW'ers. Hij wilde op zijn doelman terugspelen, maar zag R. Buytelaar over het hoofd, die de bal tot voor het doel bracht. Na wat spannend heen en weer getrap werd het leer door Uit tenbogaard achter Van Brecht ge werkt (21). DOSR behaalde verdiende zege op Lugdunum 2-0 Inderdaad wist DOSR op eigen terrein tegen het Leidse Lugdunum tot een goed resultaat te komen. Niet alleen de zeer nuttige 2—0 overwinning als eindresultaat, maar vooral ook omdat de Veenders, vooral qua spel geenszins de mindere van de „Kikkers" waren. Dat de Veenders na rust het accent meer op de verdediging legden was misschien uit oogpunt van voorzich tigheid te waarderen. Maar het ge volg was een gapend middenveld, waardoor de voorhoede te weinig steun kreeg om tot goede scorings kansen te kunnen komen. Overigens mag vastgesteld worden, dat de Lei denaars deze middag wel wat onder de maat bleven, aangezien wij van Lugdunum wel eens betere dingen gezien hebben. Toegegeven dat DOSR wat goedkoop aan de leiding kwam, dan wil dit toch geenszins betekenen dat de overwinning niet verdiend was. Bezield DOCOS greep eerste zege DE ZATERDAGCOMPETITIE West II, 2e klas: 's-Gr.wenz. SV- Rijnsb. Boys 1-0, Spijkenissen-SSS 2-3, Zwart Wit '28-Hoogvliet 3-3, NSVV-Ter Leede 2-4, Zwaluwen- Quick Boys 1-1. 3e klas A: Ornas-Heerjansdam 1-2, Noord wij k-SHO 0-0, Excelsior M.- ARC 4-1, Sportlust '46-Zuidland 2-3, CSVZ-Monster 5-4. 4e klas A: Katwijk-RAS 1-4, GWS- RCL 0-0, Alphen-Leiden 0-0, Loos- duinen-SVOW 1-0. 4e klas B: Hoekse Boys-Oegstgeest 2-0, Sch. Holl. Sp.-DEVJO 7-1, SV '35-de Lier 3-1. Res. 2e klas: Groote Lindt 2-NS W 2 1-1, ARC 2-Zwart Wit 2 2-0, SSS 2-Noordwijk 2 3-5, RWH 2- Quick Boys 2 3-2. Res. 3e klas A: Katwijk 2-Rijnsb. Boys 2 1-3, Ter Leede 2-Die Haghe 2 7-2 RIL 2-Sch. Holl. Sp. 2 2-0, RAS 2-JAC 2 1-7. Res. 3e kias B: HP SS 2-Ornas 2 4-2, Rijnsb. Boys 2-'s-Gravenz. SV 2 4-3. Tweede klas 's-Gravenz. SV 6 4 2 0 10 8-4 SSS 6 4 119 17-10 Spijkenisse 7 3 2 2 8 18-12 Quick Boys 6 2 3 1 7 10-8 Hoogvliet 7 2 3 2 7 14-13 Zwart Wit 5 2 2 1 6 14-12 Ter Leede 6 3 0 3 6 14-13 Rijnsb. Boys 7 2 1 4 5 9-15 Zwaluwen 6 1 2 3 4 11-15 NSW 6 0 0 6 0 8-21 Derde klas A Excelsior M 7 4 2 1 10 15-10 Heerjansdam 6 4 119 14-17 CSVD 7 4 1 2 S 17-14 SHO 7 3 3 1 9 12-9 Noordwijk 6 2 3 1 7 ;2"?0 Zuidland 7 3 1 3 7 16-16 ARC 7 3 1 3 7 9-11 Monster 7 2 14 5 Soortlust 7 115 2 9-14 Hoewel de rood-zwarten in de eer ste helft over het algemeen wel het beste van het spel hadden, slaagden de Leidse aanvallers èr niet in de uitstekende WSB-defensie te nemen. In het bijzonder was het de Noord wij kerhoutse doelman, die knap werk verrichtte. Spannend was dit eerste gedeelte ze'er zeker, want de snelle en verdienstelijke combinerende rood witte aanval gaf ook Wurzer c.s. han denvol werk. Jammer genoeg J^oest na een botsing met Lasander de VV SB-rechtsbinnen uitvallen, gedurende welke periode ook de Leidse aan voerder het veld verliet. De strijd kwam er eerst echter goed in toen na de thee Lolkes de Beer uit een goed aangeven van Teeuwen 1—0 op het bord bracht. Zeer spoedig werd deze voorsprong in de volgende minuunt te met ge daan, toen de prima spelende Van den Broek bij een poging om de door gebroken linksbuiten der gasten te stoppen hard langs Wurzer knalde. En nauwelijks enige minuten na deze treffer was het opnieuw een ASC er, die de bal achter zijn doelman deed belanden. Rechtsback Bekkering raakte de bal n.l. na een corner ver keerd en opnieuw mocht Wurzer naar het net. Ondanks deze tegenslag zette het Leidse team toch goed door en even later werd de stand opnieuw gelijk, toen een der WSB-verdedi- gers de bal wegsloeg. Bekkering maakte zijn fout goed door de starf- schop feilloos te benutten. Een felle en vaak stevige strijd ontspon zich nu om de leiding, waarbii de kan sen duidelijk aan de kant der thuis club lagen. En inderdaad na een tiental minuten kopte Spiering zeer fraai een afgemeten genomen vrije schop van aanoverder Lasander in de Noordwijkerhouter touwen. En even later scoorde de rood-zwarte aan valsleider opnieuw, doch de arbiter had nu terecht buitenspel geconsta teerd. Het laatste kwartier leverde niet veel fraais meer op. waartoe enige minder juiste beslisingen van ïoMinA wol hi^roorron. Een tot de tanden gewapend DO COS trok gisteren in de Kikkerpol der te velde tegen Concordia. Het Docos-team had enige wijzigingen ondergaan door het invallen van v. Teyllngen en Rijsbergen (geen onbe kenden overigens) op de half-plaat- sen, terwijl Jan van Marwijk van de voorhoede naar de rechtsbackplaats was verhuisd. Mogelijk heeft aan voerder Ouwerling zich van een don- derspeech bediend, heeft het elftal zich de artikelen in het clubblad van kroniekschrijver „Observer" aange trokken of vonden de spelers 't zelf hoog tijd om met de nederlagen af te rekenen. Een feit is in ieder ge val, dat Docos na een fel gevecht beide punten veilig in de haven wist te loodsen, wadraan de overrompe lende eerste helft niet vreemd ls. In hoog tempo was Docos nl. van start gegaan, waarin het al gauw tot frisse combinaties kwam. Vooral Stuifzand en Joost v. Marwijk maak ten het de Concordia-doelman Van Looy lastig, maar deze liet voorlopig geen twijfel over zijn kunnen be staan. Na 27 minuten was het Docos- geweld niet meer te stuiten: Stuif zand zette van rechts hoog voor, Fr. Jansen stormde toe, kopte de bal eerst tegen de lat, doch schoot ver volgens weer in; een Concordia-ver- dediger waande zich keeper en had de bal met de hand gestopt; de pe nalty van linksback Rossenberg was laag en zuiver (1-0). De yells van het jonge Docos-legioen misten hun uitwerking niet; vlak voor rust brak Jansen door en gaf de bal door aan Piket die nauwkeurig op de hoek mikte (2-0). Dat Docos overigens nog niet „op rozen" zat, bewees de tweede helft; verbeten begon Concordia met de be storming der Docos-verdediging, maar deze bleek van degelijke con structie. Even dreigde een tegenpunt; een hoog Concordia-schot trof de Do- cos-paal. Bij volgende Concordia- aanvallen wist doelman Wanst ge vaar te keren, onder meer door een plotseling hard schot klem vast te overmeesteren. Docos wist zich ech ter uit de dreigende wurggreep te ontworstelen en kwam bijna ten der de male tot scoren, toen Van Tey- lingen in de 35e minuut een voorzet van Stuifzand vallend inkopte a la Bakhuys; de keeper stond echter juist in de bedreigde hoek. Nog gaf Concordia zich niet gewonnen: in de laatste minuut sloeg Wanst nog een schuiver uit het doel. Het Concor- dia-doelpunt, dat toen nog gemaakt werd, was juist over tijd. HILLEGOM—ALPHIA 2—1 De falende Alphia-voorhoede is er direct de oorzaak van, dat het 't wel hard werkende, maar ook niet zo bijster goed spelende Hillegom met 2—1 de baas bleef. Helemaal onver diend is deze blauw-witte zege zeker niet, al was het alleen maar om het feit, dat Braam c.s. een beter ge bruik maakten van de weinige kan sen die de oranje-defensie bood. Hillegom zorgde er al direct voor, dat de Alphia-defensie zich niet be hoefde te vervelen. Zelfs kon doel man Rietveld zich gaan voorbereiden op een strafschop, toen Wim de Jong in het strafschopgebied de bal met de hand speelde. Kennelijk had de Alphia-gOi lie zich goed geconcen treerd, want na de knal van Braam, dook hij naar de juiste hoek en kreeg hij het leer nog net voor de doel lijn onder controle. Tien minuten la ter nam de Hillegomse midvoor ech ter revanche dooi de gehele Alphia- defensie in zijn eentje op te rollen (10). Een handsbal aan de andere kant, ook al binnen de bekende lij nen, bracht Daan van Wieringen in de voorste loopgraaf. De Hillegomse doelman had even goed zijn ogen gesloten kunnen houden, want ook hij zal het leer allen maar gehoord hebben toen het langs hem in het net suisde (11). In de tweede helft is het een vrij wel voortdurende strijd geworden tussen de Hillegomse aanval en de Alphia-defensie en net pleit zeker voor de laatsten, dat de blauw-wit- ten slechts een keer de man aan het scorebord aan het werk konden zet ten. Dat gebeurde toen bij een dia gonaal schot de bal, via beide palen tergend langzaam enkele centimeters achter de doellijn rolde (2—1). BODEGRAVEN—OLYMPIA 4—1 Op een veld dat wel wat al te glad was om behoorlijk te spelen hebben de gastheren een geflatteer de overwinning behaald op 'n ploeg die geen schutters kent. Zowel voor als na de rust waren de Gouwenaars het meest in het offensief. Er werd door Melkert c.s. vaak aardig ge combineerd, maar als men voor het roodzwarte doel was gekomen kon niemand het beslissende schot ge ven. Bovendien maakte de doelman van de gasten een slappe indruk. Het eerste doelpunt ontstond uit 'n kopbal van Sterk uit een voorzet van Scheer. De keeper stak geen hand uit naar deze houdbare bal. Een pe nalty aan de andere kant bracht de balans weer in evenwicht. Even la ter verknoeide Boelen een vrije kans. Nog voor de rust wist Scheer met een schuiver in de uiterste hoek de stand op 2-1 te brengen. De tweede helft gaf geen beter Bodegravers in de buitenspelval. Daarom schoot Boelen maar 'n keer van verre toen de Goudse doelman onnodig was uitgelopen, en hij had succes (3-1). Tot drie maal toe kre gen de bezoekers een fraaie kans vlak voor het doel van Beens. Maar gèen schot kwam van de Goudse benen. Toen Hoogeboom de achter hoede der gasteh passeerde, was zijn schuiver van dichtbij onhoudbaar. Aan de andere kant trof een schot van Melkert de lat. Een goede safe van Beens verhinderde het tweede Goudse doelpunt. De tijd verstreek zonder dat de lichte Goudse voorhoe de de potige achterhoede van de thuisclub kon passeren. ALPHEN—HOLLANDIAAN 4—0 Al direct na de aftrap namen de Alphenaren het initiatief in handen en drukten zij de Vlaardingers in de verdediging. De enkele tegenaanval len van de bezoekers getuigden er van, dat Hollandiaan zich zeker niet zonder meer naar een nederlaag wil laten leiden. In de 25ste minuut kwam rechtsachter M. Tuinenburg snel met de bal naar voren, zijn kei harde schot ging everwei via de paal achter. Nauwelijks vijf minuten la ter kon de Alphense aanhang voor de eerste maal juichen, toen Albert van Elzen eindelijk de juiste rich ting had gevonden (10). Het korte overwicht van de bezoekers werd af gesloten met een snelle tegenaanval van Alphen. De verwarring die hier door voor het Vlaardingse doel ontstond, waarbij Hagen en Eder- veen elkaar ook al niet begrepen, kreeg de laatste toch weer de bal voor de voeten en kon 20 worden aangetekend. Bij een snelle aanval van Alphen kon Wim Boon na rust op de juiste wijze zijn schoen achter het leer krijgen en mocht doelman Meeldijk voor de derde maal naar het net (30). Toen Van Elzen met nog acht minuten te spelen bij een boogschot de bal in het net zag verdwijnen, was de strijd feitelijk beslist. Wel moest aan de andere kant :pil Leeu wenhoek nog zijn niet geringe lengte in de strijd werpen om een doelpunt te voorkomen, maar het bleef toch 40 voor de Alphenaren. Van de Op het gelijke spel van de maan dag tevoren tegen Manchester City, wat voor de Spurs het eerste ver- liespunt betekende in deze competi tie is bij Tottenham geen reactie gevolgd, zoals menigeen vreesde. Nottingham Forest kan hierover het beste meespreken, want het kreeg zaterdag op eigen eld tegen de Lon. denaren geen schijn van kans en ging met 04 ten onder. Reeds na 19 minuten leidden de Spurs met 2o door doelpunten van John White en Dave Mackay. Rechtsbui ten Cliff Jones voegde hierna nog twee treffers aan de score toe. Maar ondanks hun mooie totaal van 25 punten uit 13 wedstrijden, blijven de Spurs als leiders kwetsbaar en de bedreiging blijft komen van Shef field Wednesday, dat zaterdag niet onder deed voor de Londenaren. Ook de Sheffielders wonnen met 4—0 en zjj maakten Blackpool tot slachtoffer. Een Blackpool, dat de, nu inmiddels 45-iarige, ..baltovenaar" Stanley Matthews had teruggeroe pen om de aanvalslinie meer stoot kracht te geven. Echter tevergeefs, zoals uit de hatelijke nul blijkt Burnley, de leaguekampioen 1959/ 1960, handhaafde zich op de derde plaats door een overwinning met 53 op Manchester United, een hat trick van Manchesters midvoor Den nis Violette ten spijt. Everton bleef in punten op gelijke hoogte met Burnley door een zege in Londen op Fulham (23), na bij de rust met 21 te hebben achtergestaan- Vijf minuten voor het einde kwam van midvoor Jim Karris het winnende doelpunt. De meest attractieve wed strijd van de dag was wel die tussen de bekerwinnaars Wolverhampton Wanderers, en Newcastle United, in welke wedstrijd acht doelpunten vie len, over beide partijen gelijk ver deeld: 4—4. De Wolves leidden bij de rust met 32. Acht minuten voor het einde scoorde Hobby Mitchell voor Newcastle het lsatste doelpunt van de strijd, dat de gelijkmaker in hield. Bolton Wanderers won met 10 van Cardiff Citj en het beslis sende doelpunt wam van Nat Loft- house, die hiermee weer voor de eer ste keer scoorde, na anderhalf jaar op non-activiteit te hebben bestaan. In de tweede divisie behaalde het leidende Sheffield Um'ted een zeer belangrijke overwinning, zij het dan ook met het kleinst mogelijke ver schil. De leiders versloegen nummer twee van de ranglijst, Ipswich Town, op eigen veld met 10 en vergroot ten hierdoor un voorsprong tot vier punten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalAston Vil la 21; Birmingham City Chelsea 10; Burnley—Manchester United 53; Cardiff Cityolton Wande rers 01; FulhamLverton 23; Manchester CityLeicester City 31; Newcastle United- -Wolver hampton Wanderers 44; Notting ham ForestTottenham Hotspur 0—4; Preston North E..dBlackburn Rovers 20; Sheffield Wednesday- Blackpool 40; West Bromwich Al bionWest Ham United 10. Tweede divisie; Brighton and Hove AlbionChariton Athletic 35, Bris tol RoversLincoln City 3—1; Der by CountyLuton Town 4—1; Ips wich TownSheffield United 01; Leeds United—Plymouth Argyle 21; Leyton Or'ent- -Swansea Town 22; LiverpoolPortsmouth 33; MiddlesbomughNorwich City 20; Rotherham Um.ed—Huddersfield Town 22; Scunthorpe Unl+ed-Stoke City 11; Southampton—Sunder land 32. Reeds direct opende DOSR met en kele zeer goede aanvallen, waarbij Lugdunum in de 6e minuut op wat onfortuinlijke wijze naar het net moest. Een als voorzet door de DOSR midvoor G. v. d. Meer op doel ge plaatste bal bracht keeper Kerkvliet wat in verwarring en doordat hij onderuit gleed ging de bal over hem heen in doel (10). Toch dachten wij, dat Lugdunum in de 15e min. reeds voor de gelijkmaker zou zor gen. Terecht wist rechtsbinnen Ver mond de buitenspelval te omzeilen, maar geheel vrij voor het DOSR- doel ging zijn schot rakelings over. In de 32e min. was zijn schot wel beter gericht, maar nu was het de staander, die het keiharde schot keerde. Overigens had DOSR ook over goede scoringskansen niet te klagen. Rechtsbinnen H. Hoogen- boom was keeper Kerkvliet reeds gepasseerd, maar een snelle reactie van de Lugdunum-goalie bracht hem toch nog in het bezit van de bal. Voor Lugdunum was linksbinnen Pet evenmin erg gelukkig met zijn schot want geheel vrij voor het DOSR-doel zag hij kans meters naast te schie ten. Direct hierop zag DOSR kans een nog betere schietkans hopeloos te verwaarlozen. Gelukkig deed de deze middag zeer actieve DOSR linksbuiten W. Olijerhoek het 3 min. voor rust heel wat beter. Zich een weg banend door de Lugdunum- verdediging wist hij met een fraai schot keeper Kerkvliet kansloos te slaan (2—0). Na de hervatting verkreeg het spelbeeld een geheel ander karak ter. Onnodig bepaalde DOSR zich teveel tot verdedigend spel, met als resultaat dat Lugdunum meer tot de aanval kon komen. Gelukkig bleef de DOSR-verdediging het terrein meester, al moest keeper Oomen hierbij nogal eens daadwerkelijk, en met succes, bijspringen. Tegen het einde probeerde Lugdunum met in spanning van alle krachten tot het redden van de eer te komen, maar DOSR wist stand te houden. Een 2-0 overwinning werd het eindresultaat voor de Veenders, waarbij vastge steld mag worden, dat als meri het geheel overziet, deze overwinning van DOSR zeker niet onverdiend is te noemen. VVP-LISSE 1—4 Lisse heeft het in de uitwedstrijd tegen VVP niet erg lastig gehad en op volkomen verdiende wijze een flinke zege behaald. Niet dat het spel van Lisse op hoog niveau stond, docht het spel van de Hagenaars viel wel bijzonder tegen, zodat Lisse op niet al te sterke tegenstand stuit te. De reeks van gelijke spelen voor Lisse is dus geëindigd en deze over winning betekende de eerste van dit seizoen. Doordat vlak voor de wedstrijd 'n hevige regenbui het veld spiegelglad had gemaakt was er van behoorlijk voetbal in het eerste kwartier niet veel sprake, doch geleidelijk werd het spel van Lisse beter, dat na 20 min. tot een doelpunt van A. Bon leidde (01). Lisse kreeg nog ver schillende kansen om de voorsprong te vergroten, maar deels door slecht schieten bleef het bij 01 tot de rust. Het spel van Lisse was in de 2e helft aanmerkelijk beter en na tien min. wist G. v. Dijk, die voor Vink was opgesteld met een kopbal het tweede doelpunt te scoren, maar na een kwartier moest doelman Hoo- gendoorn die overigens niet veel werk kreeg zwichten voor 'n goed geplaatst schot van de VVP-mid- voor (12). Lisse, het gevaar inziende, zette nu meer vaart in de aanval en drong de VVP-defensie in de verdediging. Het was wederom G. van Dijk, die na 25 min. de voorsprong wist te vergroten. Hiermede was de Lisse- overwinning al vrij zeker, daar Lisse in alle opzichten sterker was. Vijf minuten vóór het einde wist' Beyk nummer vier in de Haagse touwen te plaatsen, zodat het resultaat 41 voor Lisse werd, dat na zes wed strijden nog steeds ongeslagen is. WARMUNDA—E.H.S. 3—2 Wij hebben nu kunnen zien, dat Warmunda als het moet ook goed voetbal kan spelen, al kan ei tech nisch nog wel wat bijgeschaafd wor den. Vooral zal Warmunda meer aandacht moeten besteden aan het plaatsen, want goed plaatsen is een der peilers voor een overwinning. Het spel begon al direct met een flink ingezet offensief aan beide zij den en een dreunend schot van War- munda's middenvoor had bijra een doelpunt tot gevolg. Het spel golfde geruimen tijd heen en weer en het was te zien. dat EHS zich niet zon der meer gewonnen zou geven. In tegendeel het was deze club, die uit een vrij. trap op listige wiize |t eer ste doelnunt wist te scoren. Dit was voor Warmunda het sein om er noe een schepie boven op te doen en dit resulteerde in een mooie doelpunt, gescoord door A. v. Winsen. Deze speler wist bij een doorbraak van Warmunda de stand op 2-1 te bren gen. mef welke stand de rust intrad. Na de rust bleek weldra, dat EHS zich bij deze stand niet zou neerleg gen en er waren ogenblikken, dat het Warmunda-doel in zeer ernstig gevaar verkeerde. Nadat 'n doelpunt wegens buitenspel was afgekeurd, wist Montagne na een mooi opgezet te aanval de stand op 3-2 te brengen. Ook dit doelpunt ontmoedigde de EHS-speler. Toch mocht het deze club niet gelukken de achterstand te verkleinen, al hadden zij zeker nog een doelpunt verdiend. De wed strijd werd gespeeld in de beste ver standhouding, dank zij ook de goe de leiding van de

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8