(multicolor WARM en TEVRED 60 mille voor een duim Zware strallen geëist tegen leden Uw verkoudheid van neus^ van jeugdige bende WOENSDAG 5 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Herolnesmokkelaars gegrepen Waarom Stram en Stijl door 't laven Verdrijf Uw Rheumatliche Pijnen I mot Krnaeben Salts. U kunt alleen maar zelf ondervin den wat Kruschen voor U kan doen. Daarom moet ge liever vandaag dan morgen met de bloedzuiverende Kruschen kuur beginnen. De aanspo rende werking van Kruschen's vijf minerale zouten op de bloedzuive rende organen, doet 't bloed krach tiger stromen, onzuiverheden worden uitgedreven langs natuurlijke weg en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. (Advertentie) Boer verkocht vergiftigde tarwe Gelukkig nog bijtijds ontdekte een zoon van molenaar D. Nat uit De Rijp, dat een hoeveelheid van de 400 mud tarwe, die zijn vader van de landbouwer W. van S. uit de Beem- ster had gekocht, vermengd was met zogenaamde zaaitarwe, die ontsmet was met kwikverbinding, een zeer gevaarlijk vergif. Hij waarschuwde de Keuringsdienst voor waren te Alk maar, die beslag liet leggen op de partij tarwe. Hoewel de landbouwer wist, dat de stof waarmee de zaaitarwe ontsmet moet worden zwaar vergif was, had hij toch een mud van de ontsmette tarwe, die dus voor de direkte con sumptie absoluut ongeschikt is, dooi de partij gedaan. Op een vraag waarom eigenlijk, antwoordde de landbouwer, dat hij dacht er geen kwaad mee te doen De kippen kregen vaak van deze tar we en ook de paarden snoepten er wel eens van. Geen dier is echter ooit ziek geworden. Boer Van S. verzekerde, dat hij niemand wilde schaden en vanzelfsprekend niemand wilde ver giftigen. Hij heeft er grote spijt van en heeft er al nachten niet van kun nen slapen. Waarom hij het heeft ge daan begrijpt hij zelf ook nog niet goed. Voor de goede tarwe krijgt hij 28.per mud en voor de tarwe, die niet meer geschikt is voor con sumptie kan hij 20.— per mud krij gen. Van S.moetnu maar afwachten welke maatregelen Keuringsdienst en eventueel de Justitie tegen hem zul len ondernemen. De Sittardse politie heeft gisteren drie te Sittard wonende Hongaren gearresteerd verdacht van oplichting of medeplichtigheid aan oplichting. E^n van de drie zou zich in mei van dit jaar bij het kappen van hout door een van zijn landgenoten een duim hebben laten afslaan, waarvoor hij wegens invaliditeit 60.000 van zijn verzekeringsmaatschappij ontving. Voor het geld werd een auto gekocht, met behulp waarvan de drie man nen de bloemetjes buiten zetten. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. 1 keel of borat wep TWINTIG INBRAKEN BINNEN 'N MAAND DAM (Advertentie). Twaalf jeugdige verdachten moes ten zich gistermorgen voor de recht bank in Den Haag verantwoorden voor een groot aantal diefstallen en inbraken. In totaal waren door de le den van deze bende binnen een maand tijds twintig inbraken en diefstallen in Den Haag en omgeving gepleegd. Ondermeer hadden zij uit een vitrine van een bioscoop in het Bezuidenhout drie fototoestellen, een kleinbeeldcamera en een projector ontvreemd, bij een coöperatieve in koopvereniging in de Dynamostraal In Den Haag haalden zij negen dozen van elk 24 blikjes poederkoffie weg en bij een broodfabriek in de Boeren- straat stalen zij, omdat zij verder niets van hun gading konden vinden, een fles wijn. Goede vangst. In zijn requisitoir zei de officier van Justitie, mr. W. H. Folmer, dat de Haagse recherche met de arresta tie van de 26-jarige loodgieter A. A. O. een goede vangst had gedaan. Met hem werden nog elf anderen gearres teerd, die allen in Den Haag, Voor burg, Rijswijk en Leidschendam op „strooptocht" gingen. De officier zag dit geval als een gezagsprobleem. Bij alle leden van de bende ontbreekt ten enenmale een maatschappelijke ge- hoorzaamheidsplicht. Dat de buit van hom inbraken niet zo hoog was geweest, zag de officier niet als een verzachtende omstandig heid. Mede in verband met het zeker niet blanco strafregister van de lood gieter, eiste de officier van justitie tegen hem een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De 2ö-jarige los werkman W. J. H. die zich behalve aan de inbraken ook nog had schuldig gemaakt aan het leeghalen van een sigarettenauto maat, hoorde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest tegen zich eisen. „Mee op avontuur". In het stamcafé van de bende, van waaruit zij hun strooptochten onder namen, was de 27-jarige los werk man J. M. van den H. met hen in aanraking gekomen. Zijn vrouw werkte in het café als serveerster. Volgens de officier ging hij met de leden van de bende „mee op avon tuur". Hij vorderde tegen deze ver dachte, die nog niet eerder was ver oordeeld, een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De 19-jarige J. J. J. had zich in to taal aan elf inbraken schulig ge maakt. In 1959 en in maart 1960 was hij, eveneens wegens diefstal veroor deeld tot een gedeeltelijk voorwaar delijke gevangenisstraf. „De goeder tierenheid van de rechters om het nog maar eens te proberen is uitge draaid op elf kraken", zo merkte de president op. De officier van justitie vond het, gezien de leeftijd van de verdachte, een zorgelijk geval. Hij vorderde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De 20-jarige los werkman H. J. S. uit Den Haag, die nog nooit tevoren was veroordeeld, hoorde een gevan genisstraf van een jaar en drie maan den met aftrek van voorarrest tegen zich eisen. De neef van de 19-jarige J., de 23-jarige varensgezel J. H. J. J. had als chauffeur van de bende ge fungeerd. In zijn auto bracht hij de leden naar de adressen en wachtte buiten. Ook vervoerde hij de buit. Wegens heling hoorde hij een gevan genisstraf van zeven maanden, waar van twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen zich eisen. De rechtbank zal 18 oktober uit spraak doen. We worden steeds rijker Uit een publikatie van het cen traal bureau voor statistiek blijkt, dat van 1950 tot en met 1959 het reële nationale inkomen is gestegen met 36 procent. Het aandeel van de landbouw in het nationaal inkomen is gedaald, hoewel er toch sprake is van een belangrijke stijging van het inkomen. Deze daling is het gevolg van een sterke groei van de indu striële produktie. Het aandeel van de handel, het verkeer en de andere dienstverlenende bedrijfstakken heeft gelijke tred gehouden met het nationaal inkomen, 41 Procent van het nationaal in komen is gevormd in de nijverheid en 34 procent in de dienstverlenende bedrijven; 12 procent in de land bouw en 11 procent in de sector overheid. Het bollenvak is, wat de keurin gen betreft, nu toch kennelijk de komkommertijd ingegaan. Gisteren stonden er in de keuringszaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart slechts vier bescheiden inzendingen. Er stonden zelfs nog wat dahlia's. De laatste der Mohikanen vermoe delijk, want veel tentoonstellings kwaliteit ziet men niet meer. Het was de fa. Van Oosten uit Den Haag die nog een paar variëteiten inzond en waarvan we de rode s.c. Caspa- roni en de purperen Violetta de beste vonden. Interessant was de groep Ornithogalum-zaailingen van M. C. van Staaveren, Aalsmeer. De bloemen hadden gele nuances en hier is wellicht een basis gelegd om op door te gaan. De ornithogalum thyr- soides is de laatste jarén een artikel geweest dat als een meteoor omhoog schoot op de bloemenmarkt. Aanvan kelijk wag het alleen bekend door de grote houdbaarheid. Dit Zuid- af rikaanse gewas werd destijds aan de Kaap gesneden, per boot naar Engeland gevoerd en daar graag ver kocht. Het heette dat men de bollen hier niet goed kon kweken. Nadat enige tijd geëxperimenteerd was, bleek dat wel mogelijk en zo werd een hier nagenoeg onbekend artikel plots een massa-snijbloem. Als men kans ziet een goede gele vorm te winnen zal daar belangstelling voor bestaan. Aan de fa. Van Staaveren de taak nu door te gaan. De gele zaailingen die men nu toonde kan men alleen als een begin beschou wen. In Meppel heeft zich dinsdag morgen een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan dat aan een persoon het leven heeft gekost. Omwonenden troffen omstreeks half elf de heer en mevrouw Van Es uit de Cornelis Houtmanstrat in bewus teloze toestand in de woonkamer aan. Mevrouw Van Es, die naar het Dia- conessenhuis te Meppel is overge bracht, bevindt zich thans buiten ie- vensgevaar. De heer J. Riemens uit Terneu- zen is gisteravond waarschijnlijk door het slechte zicht in het gehucht de Griete gemeente Zaamslag met zijn bromfiets tegen een vrachtauto gereden. Hij viel tussen de wielen van het voertuig en was op slag dood. Multicolor tricot in een melange van vele donkere najaarstinten. Keuze uit langharige of gladde pullovers, van Shetland of mohair, in klassieke lijn 'J of de tuniek met bindceïntuur, 'n Heerlijke kollektie OOK UW OLIEHAARD spint van tevredenheid en laat u delen in zijn weldadige warmte als u hem verwent met „SHELL" haardolie PK de beste en zuiverste brandstof, die u kunt laten thuisbezorgen! DE KEUS VAN MENSEN DIE PURE KWALITEIT WENSEN! Onderstaande leveranciers van PIK garanderen u prima service en stipte aflevering: LEIDEN: Fa. A. J. van Haasteren, Oude Rijn 91, tel. 26337 Fa. B. Zeilstra, Lange Brug 101 tel 20487 B. Cramer, Hoge Woerd 148, tel. 20827 C. de Groot, Leliestraat 22, tel. 25084 Fa. J. v. d. Reyden. Oude Vest 205, tel. 26818 G. J. J. Nievaart, Molenstraat la, tel. 24348 Fa. B. Rooyakkers. Mare 20, tel. 21021 LEIDERDORP: Th. van Ingen Schenau, Hoofdstraat 205, tel. 21408 KATWIJK A/ZEE: Gebr. J. H. Varkevisser, de Waal Malefijtstraat 140, tel. 2747 - Duinstraat 74, tel. 2484 ROELOFARENDSVEENFa. J. Klein Jzn, Zuideinde 6, tel. 413 RIJNSBURGFa. Wed. v. d. Zwam, Vliet N.Z. 86a, tel. 2983 VALKEN BURG (Z.H.): G. de Wit Zoon, Burg. Lotsystraat 36, tel. 2847 VOORSCHOTENJ. van Beveren, Leidse- weg 4, tel. 2688 J. Koster, Voorstraat 15, tel. 2370 H. ten Hoeve, Papelaan 176, tel. 2382 WARMOND: W. J. C. Schouten, Warmundastraat 11, tel. 402 Mocht hierboven geen „SHELL" PK-detaillist in uw omgeving zijn genoemd, belt of schrijft u dan even Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V„ 's-Gravenhage. Telefoon 18.34.00, toestel 367. Twee radiofoto's uit New York, waar vier mannen, diging van heroïnesmokkel - een affaire welke in de zien we Etienne Tarditi (rechts) en hofmeester Charles Guamalteense ambassadeur Mauricio Rosal (links) en zicht verbergend) allen bij het verlaten van onder wie een diplomaat gearresteerd zijn op beschul- tientallen miljoenen guldens loopt. Op de linkerfoto Bourbonnais (achter links); en op de rechterfoto de havenarbeider Nicholas Calamaras (met hoed, zijn ge- het federale gerechtshof in New York. (telefoto)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 12