Scherp Theodorus Brouwers f GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 40-Jarig jubileum van de heren Pels, Tebrugge en Vogelenzang Bij Sijthoff- Leiden Hedenmorgen werden in de feeste lijk versierde kantine van A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden drie jubilarissen, vergezeld van echtgenoten en kinderen gehul digd door de directie, procuratie houders, chefs en een deputatie uit het personeel. Het waren de heren: J. reis, J. B. Tebrugge en P. Vogelen zang, die allen 40 jaren geleden bij Sijthoff in dienst traden., De directeur heette de jubilarissen en hun familie van harte welkom en sprak daarna tot ieder van de jubi larissen afzonderlijk. 'Hij memoreer de dat de heer Vogelenzang, die als zetter werkzaam is, in de lange tijd van 40 jaren zo wat alles gedaan heeft, wat voor een zetter te doen is. Als er iets bijzonder vlot moet gebeu ren, dan weet de heer Vogelenzang er wel een oplossing voor. De directeur dankte de heer Vogelenzang hartelijk voor alles, wat hij gedaan heeft en de plezierige manier waarop dit gebeurd is, en overhandigde de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een persoonlijk geschenk, alsmede het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De jubilaris werd mede een geschenk voor zijn echtgenote, die. niet aanwezig kon zijn, aangebo den. Vervolgens richtte de directeur zich tot de heer Pels, die als zetter de man is van het wetenschappelijke en gecompliceerde werk. Hij dankte deze jubilaris voor zijn secuur zet werk. De jubilaris werd de gebruike lijke gratificatie en mevrouw Pels een fraai bloemstuk aangeboden, terwijl de jubilaris tevens een persoonlijk cadeau en het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel werd uitgereikt. Daarna werd de heer Tebrugge, die destijds als leerling-drukker in dienst trad, door de directeur toege- EIs altjjd CETA BEVER' de beproefde BUITENBMTS sproken. De directeur dankte deze jubilaris, die reeds 33 jaren de zeer speciale taak van magazijnmeester vervult, voor de wijze waarop hij deze taak vervuld heeft, en sprak de hoop uit dat de heer Tebrugge nog lange jaren zijn krachten zal mogen geven. Mevrouw Tebrugge werd even eens in de gelukwensen betrokken en kreeg een fraai bloemstuk aange boden. De jubilaris werd een enve loppe met inhoud, een persoonlijk ca deau, alsmede het vererend getuig schrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel overhan digd. De jubilarissen werden vervolgens toegesproken door de bedrijfsleider en de oud-bedrijfsleider. In een waarderende toespraak getuigden zij van de prettige samenwerking met de jubilarissen en spraken de hoop uit, dat zij nog vele jaren met dezelfde toewijding en trouw als voorheen hun taak zouden verrichten. De voorzitter van de jubileumcom missie bood de jubilarissen hierna nog een enveloppe met inhoud, als mede het gebruikelijke herinnerings album, aan. De heer Vogelenzang dankte hierna namens de jubilaris sen. (Advertentie) Weer koude nacht De Bilt, woensdag 10 uur. Het KNMI deelt mede: In de koude lucht, die om het ho- gedrukgebied nabij de kust van Noorwegen naar ons land is ge stroomd, daalde de temperatuur van nacht in ons land op enkele plaat sen tot om hot vriespunt. *Ook de komende nacht zal de temperatuur weer aanzienlijk dalen, maar de mi nimumtemperaturen zullen van plaats tot plaats nogal verschillen in verband met wolkenvelden, die ook in de nacht nu en dan overdrijven. De kans op regen blijft gering. Wel komt een depressie, die nu boven de Randstaten is gelegen, iets naderbij en ook een storing, die van de Golf van Biscaye naar Zuid-Frankrijk is getrokken breidt zijr invloed nog naar het noordoosten uit, maar het weer in ons land zal daarbij nog overwegend bepaald worden door de zwakke rug van hogere luchtdruk tussen beide systemen in. No. 518. Horizontaal: 1. medicinaal gewicht, 5. traag van begrip, 8. soort van antilope, 10. voorzetsel, 11. maan stand, 13. gem. in Drente, 15. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 17. dwin geland, 19. kruipend dier, 21. ver telling, 22. doornactige plant, 24. voornaamw., 25 open plein in een dorp, 27. scheikundig element (afk.), 29. rivier in Siberië, 31 lid van het Hogerhuis in Engeland, 33. vogel, 34. wijzer van een kompas. Verticaal: 1. bitter vocht, 2. land bouwwerktuig, 3. zijtak Donau, 4. aantekening, 6. voorvoegsel, 7. zij tak Seine, 9. godin van de twee dracht, 12. alkalische aarde, 14. ge wicht, 16. keer, 18. stad in Frankrijk, 19. wijnsoort, 20. welgevormd, 23. sap van run, 26. meisjesnaam, 28. eind, 30. insekt, 32. deel van de mast. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 517. Horizontaal: 1. 1. maat, 4. hom. 6. erf, 7. top, 9. Ee, 10. sip, 11. el, 12. ton, 13. dra, 14. koon, 16. boeg. 17. Epe. 18. poon, 19. ra, 20. mees, 22. teer, 23. mi, 24. deel, 25 was. Verticaal: 1. Meerkerk, 2. are, 3. af 4, hop, 5. op, 7. tin. 8. slag ,10. Son, 11 eren, 12. toe, 13. doos, 15. opa, 16. boer, 18. Peel, 20. mee, 21. bis, 22. te, 23. ma. De heer Theodorus Brouwers is gisteren na een kortstondige ziekte, 72 jaar oud, in het St. Elisabeth-zie- kenhuis overleden. Hij was een bekende figuur in Lei den en omgeving. Zevenentwintig jaar lang is hij het beminde en ge achte schoolhoofd geweest van de katholieke lagere jongensschool in de 1 Meerburgparochie van Leider- dorp-Zoeterwoude. Hij werd aan deze school tot hoofd benoemd rond 1928, nadat hij eerst aldaar als onderwijzer werkzaam was geweest. Theodorus Brouwers is in Limburg geboren; hij volgde de opleiding tot onderwijzer en was tot 1917 onder wijzer te Raalte, waarna hij een be noeming tot leraar aan de Kweek school voor Zeevaart te Leiden aan vaardde. Toen deze school naar Den Helder werd overgeplaatst, bleef hij in Leiden wonen en aanvaardde de reeds genoemde onderwijzersfunctie in de Meerburgparochie. De heer Brouwers was voorts de oprichter van het zangkoor van de St. Leonardusparochie te Leiden. Sinds de vestiging van deze parochie was hij dirigent, deze functie ver vulde hij op kundige wijze tot 1950. Zeer belangrijk was zijn werk voor de katholieke reclasseringsvereniging afdeling Leiden, waarvan hij sinds 1947 secretaris was. 14 September 1960 heeft hij van dit ambt afscheid genomen. Vooral voor het werk dat hij in het belang van de reclassering deed werd de heer Brouwers in 1959 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De overledene was tevens onderscheidon met het Pau selijk erekruis „Pro Ecclesia et Pon- tifice". Voor hij tot secretaris van de af deling werd benoemd was de heer Brouwers reeds tientallen jaren toe zichthouder van de reclassering. Werkzaam als hij was, nam hij ook na zijn pensionering een bestuurs functie aan, n.l. die van voorzitter van de katholieke bond van bejaar den te Leiden. In memoriam Toen wij op woensdagavond 14 september 1960 in onze vergadering afscheid namen van de heer Th. Brouwers als secretaris van onze af deling als bestuurslid bleef hij voorlopig nog aan had geen onzer kunnen denken, dat hij slechts an derhalve week daarna niet meer zou zijn. Op het dankwoord van de voorzitter, hetgeen gepaard ging met de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een schemerlamp voor het vele werk, dat hij voor de afdeling had gedaan, antwoordde de thans over ledene, dat hij hoopte, dat het licht van die lamp z'n oude dag nog lang zou mogen beschijnen en dat hij be reid was de helpende hand te blijven bieden. Zijn hoop is niet in vervul ling gegaan, zijn bereidwilligheid heeft geen kans gekregen in werke lijkheid te worden omgezet. God, de beste Reclasseerder .heeft een halt toegeroepen en deze man, die met hart en ziel zoveel jaren reclas- seringsarbeid heeft verricht, tot Zich genomen. Nadat in de bestuursvergadering van november 1946 was opgemerkt, dat de afdeling Leiden van onze ver eniging kennelijk op haar begrafenis stond te wachten, was het de heer Brouwers, die zijn schouders onder het secretariaat en daarmee onder de afdeling zette en in de vergade ring van februari 1947 ging hij voor het eerst als secretaris fungeren. De thans overledene heeft dus ruim 13 jaren deze lang niet eenvoudige taak vervuld. Zowel physiek als psychisch werd veel van hem geëist en heeft hij al dit werk, waaraan hij zeker de laatste jaren en geheel pro Deo praktisch een halve dagtaak had, met heel veel liefde en blijheid vervuld. Vele mannen en vrouwen is hij tot steun geweest, velen heeft hij geholpen het leven weer leefbaar te maken. Het ging hem aan het hart, toen hij op 1 augustus van dit jaar deze functie moest neerleggen, omdat hij het eigenlijk niet meer aan kon. Aan vankelijk als onderwijzer, later als hoofdonderwijzer, heeft wijlen de heer Brouwers veel jongeren in de klas gebracht, als re-clas-seerder heeft hij veel volwassenen geholpen v/eer in de klas te komen, ge-re- clas-seerd. Zij allen en wij allen zijn de overleden heer Brouwers veel dank verschuldigd. Pie Jesu Domine, dona ei requiem. Goede Jezus, lieve Heer geef hem rust en zaal ge vreê. Dat er door de Stichting Vakon derwijs in het Horecabedrijf niets onbeproefd wordt gelaten om de werkers in het vak de nodige parate kennis bij te brengen, bleek wel uit de gisteravond gehouden instructie avond, welke gisteravond in het Ant. Clubhuis werd gehouden in samen werking met de Leidse afdelingen van de NBHP en „St. Antonius". Op deze avond trad als spreker op de heer C. G. J. Mulder, verbonden aan de stichting Vakonderwijs, die in een interessante causerie uiteen zette wat dit vakonderwijs behelst. Goede vakkennis is niet alleen in 't belang van de werknemer, doch ook van de werkgever, maar verder is het ook van belang voor de ouders te weten wat het vak biedt voor het geval een hunner kinderen of meer dere „in het vak" willen gaan. Goed vakonderwijs is voorts ook nodig voor de ondernemers, die zelf een zaak willen gaan beginnen. Wij behoeven hier de heer Mulder niet op de voet te volgen bij hetgeen hij hier over het in 1947 aangevan gen vakonderwijs van de Stichting vertelde. Het kwam in het kort hier op neer, dat een jongen, die in het bedrijf wil, na zijn lagere school 'n 3-jarige Horeca-dagschool kan vol gen. Daarna volgt de praktijk en wordt hij geplaatst in een leer-be- drijf, waar hij een gemengde oplei ding krijgt, zodat hij hierna kan be slissen welke richting hij uitwil. Voor jongens, die later een opleiding willen volgen, bestaat er een leer- lingenschool van 2 jaar, voor de mensen, die reeds lang in het vak werkzaam zijn bestaat er gelegen heid een beroepskaart aan te vra gen, terwijl voorts de mogelijkheid er is tot het volgen van een appli catiecursus voor kelners en serveer sters, voor café-rest.-kelners en -ser veersters, terwijl er o.a. aan de Huis houdschool Rapenburg een opleiding voor kamermeisje-serveerster ge volgd kan worden. Over deze cursussen werden ver schillende inlichtingen gevraagd en de bedoeling is zo spoedig mogelijk met een cursus te beginnen. Daar voor zijn minstens 15 aanmeldingen nodig. Inlichtingen hierover kan men te allen tijde bij de secretaris sen der afdelingen bekomen. De heer Mulder legde er daarbij in het bijzonder de nadruk op, dat niemand moet denken, dat 'n der gelijke cursus niets voor- hem is, want men is nooit te oud om te le ren en bovendien brengt het vak herhaaldelijk tal van nieuwigheden mee, zodat ook in het Horecabedrijf niemand volleerd zal zijn. De bijeenkomst werd o.m. bijge woond door mej. Daniels en de heer Mazurel van het Gewestelijk Ar beidsbureau, de heer J. v. d. Veer, landelijk voorzitter van St. Antonius en de heer C. J. Post, hoofdbestuurs lid van de NBHP. ZOMERAVONDCONCERT Vanavond om acht uur zal in de serie „Zomeravondconcerten" de laatste uitvoering worden gegeven door de Christelijke Muziekvereni ging Concordia. Het populair pro gramma wordt in het Van der Werf - park ten gehore^ gebracht. Het mannenkoor Kunst na Ar beid, dirigent de heer Louis v. Wijn gaarden, heeft zaterdagmiddag in Nijmegen deelgenomen aan een in ternationaal zangconcours. In de af deling Uitmuntendheid behaalde zij een eerste prijs met 349 pnt. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Willem zn van J. Zwart en A. Guldemond;; Eduard Richard André zn van M. de Graaf en M. W. Saarloos; Daniël Wilhelmus zn van D. W. Barning en A. W. J. v. d. Brink; Karin Virginie dr van W. J. M. Creyghton en M. C. E. Wolfs; Wilhelmina Cornelia dr van A. L. Deegenaars en E. H. Zwanen burg; Josuha zn van J. van Dissel en G. C. v. Hoogenvest; Douwina Diana dr van N. H. Schreuder en T. J. v. d. Meulen; Nicoline dr van J. H. Schaart en J. van Muijen; Maria Catharina dr van K. B. Brandt en C. Ie Febre;; Robert Paul zn van T. J. G. Jansen en J A. Bielens; Marga- retha Maria dr van C. J. J. Jonkman en C. D. M. Jansen. Gehuwd: H. Matze en W. Schouls; G. Busch en F. Dubbelaar; J. Busch en M. A. C. In der Rieden; L. J. Wij- develd en E. F. rnersma; J. W. Bo- drij en W. M. van der Linden; W. M. A. van Kesteren en E. P. Meiman; E. M. F. de Jong en C. van der Meij. Overleden: M. Serrien 50 jr, echt- gen. van H. W. Hamersma; C. J. Pen seel 67 jr, echtgen. van J. N. Lancel; A. van Engelen 77 jr, man. Den Haag van de Houtrust dameskroniek t/m 7 okt. Geopend 1317 en 1923 uur (zondog gesloten) Enlrée f 1.25 (olies inbegrepen). Bezoeksters komt vooral 's middags, komt tijdig! GRATIS Uw Rolleiflex-foto in het NOVITEITENCENTRUM tegen inlevering van deze advertentie aan de cadeautafel ELKE MIDDAG EN AVOND MODESHOWS EN IN HET CABARET „DOE MEE" GEZELLIGE QUIZZES WAARDEVOLLE PRIJZEN Elke 10e, 20e, enz. 'n geschenk. Let op de eindnul van Uw volgnummer Hedenavond Huldiging van het Jazz-Bruidspaar RITA REYS en trio PIM JACOBS Morgenavond RUDY CARRELL met zijn one-man-show (Adve/tentie) Treinverkeer gestremd door aanvaring spoorbrug bij Galgewater (Leiden) Een Rijnaak uit Antwerpen heeft vanmorgen omstreeks half elf de spoorbrug over het Galgewater ge ramd, waardoor het spoorverkeer tussen half elf en elf uur gestremd was. De treinen uit Utrecht reden tot Alphen en keerden daar terug. Tussen Leiden en Alphen werden door de N.S. bussen ingezet. De schade aan de brug is nog niet pre cies bekend, doch men heeft wel ge constateerd, dat het remmingswerk beschadigd werd bij de aanvaring. In de grote zaal van het St. An- tonlusclubhuis aan de Mare bracht de personeelsvereniging van Smit- RÖntgen haar leden zaterdagavond de eerste ontspanningsavond van het seizoen. Na opening door de voorzitter, de heer J. Vink, die speciaal de erele den, mej. Trelder en de heren v. d. Berg en v. Haastrecht verwelkomde, werd het eerste gedeelte verzorgd door een groep artiesten die door het Gew. Arbeidsbureau waren samen gevoegd. Jos Capray met zijn music-cock- tail op het hammondorgel voor de muziek-liefhebbers, de Martinelly's met hun acrobatische prestaties voor de sidderaars, de muzikale kolder van het Leedy Trio en als clou van de avond Chandu met zijn „paranor male begaafdheid", die kans zag orn voklomen geblinddoekt van een vreemd Spaans bankbiljet de num mers op te geven en zelfs de hobbies en de vejraardagen van twee wille keurige aanwezigen te noemen. Het tweede gedeelte van de avond was tot lang na het middernachtelijk uur voor de dansliefhebers. Het werd uit stekend verzorgd door „The game breakers" o.l.v. de heer de Graaf die ook de leiding van het bal had. LEZING VOOR K. EN O. Gisteravond organiseerde K. O. in de foyer van de Stadsgehoorzaal haar eerste lezingavond van dit sei zoen. Prof. dr. J. Keuning opende als voorzitter van de sectie „Ontwikke ling" de avond en zag het als een goed voorteken voor het komende sei zoen, dat de zaal de eerste avond tot de< laatste stoel bezet was. Spreker verwelkomde mr. A. Hustinx. die deze avond vertellen zou van zijn reizen door Indië en de daarbij opgenomen kleurenfilm zou vertonen. In zijn inleiding beschouwde mr. Hustinx het als een compliment, dat hij na zeven jaar weer door K. O. was uitgenodigd voor hetzelfde onder werp. Spreker sprak hierna in een korte inleiding over de bevolking tussen de grote rivieren Indus en Ganges, waarin India gelegen is. Een onmete lijk land van 3000 km lang en even zoveel breed; een land van onbegrij pelijke tegenstellingen, waar alleen al 233 verschillende talen gesproken worden. Een prachtige kleurenfilm vulde de verdere avond voor en na de pauze. Een film met talrijke taferelen uit het Indische leven, die een goed beeld gaven van het gehele leven in India, waardoor de aanwezigen zich een goede voorstelling konden vor men van dit onmetelijke land, dat midden in de wereldbelangstelling staat. De heer Keuning dankte na afloop de heer Hustinx voor zijn leerzame avond. Studiedagen voor Ned. Filminstituut ie Leiden Voor de zevende maal organiseert het Nederlands Filminstituut in het najaar de jaarlijkse academische filmstudiedagen. Het thema is dit maal „De jonge generatie en de film". In tegenstelling tot voorgaan de jaren worden de studiedagen dit maal in Leiden in plaats van in Utrecht gehouden. De dagen in Lei den 2, 3 en 4 november worden georganiseerd in samenwerking met de academische filmstudiekring „Sa lon indien" van Leidse studenten. Het thema van de studiedagen zal van drie verschillende kanten bena derd worden. Op de eerste dag: „Hoe staat de jonge mens van vandaag tegenover de film". Op de tweede dag: „Hoe worden in de hedendaag se film de relaties tussen ouderen en jongeren voorgesteld" en op de derde dag zal „De jonge generatie van filmers" het onderwerp van be spreking zijn. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaai drie buitenland se deskundigen uitgenodigd worden voor een spreekbeurt De studieda gen worden gehouden in een of meer zalen van de universiteit aan het Ra penburg. Leidse agenda DINSDAG, 27 SEPTEMBER Kath. Nat. Bond voor EIIBO, afd. Leiden, aanvang kursus 8 uur n.m. in het r.k. Lyceum. Mariënpoelstraat. Kath. Vrouwengilde. Bijeenkomst 8 uur nam. Turk. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. Kantongerecht. Installatie mr. De Koning tot tweede kantonrechter 3.30 uur nam. Lunchpauze-concert door Theo ten Hooven, 1 uur nam., Waalse Kerk, Breestraat. DONDERDAG 29 SEPTEMBER. NRKM. dr. N. de Jong over „Men selijke verhoudingen in het werkmi lieu. 8 uur nam. Turk. „Manneke P." geschaakt Tuinslang bleef achter Naar men aanneemt hebben stu denten gisteravond uit de hal van het Utrechtse filmtheater „Rem brandt" een gipsen „Manneke P". ontvreemd. Het ventje had in deze hal een voorlopige plaats gekregen, was aan gesloten op de waterleiding en dien de om de komst aan te kondigen van Bert Haanstra's film „De zaak M.P.". De directie van het theater, die gewaarschuwd was dat men po gingen zou ondernemen dit Brussel se „kleinood" te ontvreemden, had speciale voorzorgsmaatregelen geno men en een stoere portier hield de wacht bij het „manneke". Omstreeks half elf gisteravond moest de portier de ramen sluiten en droeg de bewaking van het man neke over aan de ouvreuse. Zij werd het slachtoffer van een goed voor bereide „overval", want toen zich een nerveuse jongeman meldde, die onmiddellijk maar dan ook on middellijk de directeur wenste te spreken, verliet zij haar post. Toen zij met de directeur wenste te hal kwam was hef manneke verdwe nen en restte slechts een tuinslang. Een anoniem telefoontje, dat van nacht op dit incident volgde, stelde de bioscoopdirecteur gerust: „Het manneke was veilig opgeborgen en koh slechts teruggehaald worden door Bert Haanstra". Aan deze voor waarde werd nog verbonden de eis, dat de ontvoerders optie op het beeldje kregen, zodra de film in Utrecht had gedraaid. Waar het beeldje te vinden is werd er niet bij gezegd. BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 sept. zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Tien seconden van de hel," volwassenen. (Donderdag: „Sweet smell of success", 18 jaar). Lido: „Ik heb gezondigd", 14 jaar. Luxor: „De boekaniers", 14 jaar. Studio: Afgekeurd. Trianon: „Angst", volwassenen. Rex: „Misdadige meisjes", vol wassenen. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 15 T.M. 21 SEPT 1960 H. van Bommel en fam., Modderman straat 4 naar Helmond, Mierloseweg 7a; E. Lucas en fam., de Genestetstraat 8 naar Katwijk, Pr. Beatrixlaan 73; A. A. Trouwborst en fam., Zoeterw. weg 102 naar Canada; E. Gans en fam., Rooden- burgerstraat 60 naar Dubeldam, Bar. v. Boetzelaerlaan 90; J. J. van Koperen en fam.. Witte Singel 106 naar Hazerswou- de. Dorpsstraat 202; H. J. Busch en fam., Lijsterstraat 11 naar Leiderdorp, Mau- ritssingel 142; T. van Boheemen en fam., Janvossensteeg 47 naar Oegstgeest, Dorpsstraat 39; A. van Vugt en fam., a.b. Haarl. trekvaart naar Oosterhout, Bosch straat 124; C. L. van Schooten en fam., Hoge Morsweg 58 naar Noordwijkerhout, 's Gravendamseweg 2; W. A. J. Janssens en fam., de Goejestraat 4 naar Roosen daal en Nispen, Ferd. Bolstraat 11a; P. J. Brussaard en fam., Papengracht 5 nr. Amerika; D. A. van Es, Obrechtstraat 42 naar Rotterdam, Toepad 120; W. A Siere, Rooseveltstraat 23 naar Utrecht, Mariaplaats 50 bis; G. Brussé-Brand, Middelweg 32 naar 's Gravenhage, de la Reyweg 588; V. H. van den Oever, Rood- borststraat 40 naar Wassenaar, Juliana- weg 6; H. J. M. Reuters, Leeuwerik- straat 4 naar Rotterdam, Strevelsweg 138a; J. W. J. Frying, Joh. de Wittstraat 49 naar Leeuwarden, Vredeman de Vriesstraat 18; W. J. M. Touw, Witte Singel 18 naar Frankrijk; C. de Graaf, Zoeterw. weg 62 naar Rotterdam, Goede Hoopstraat 21a; J. van der Ham-van Es, Lammenschansweg 130 naar Groot Brit- tannië; G. F. Herfst, Plantsoen 69 naar Hilversum, Vaartweg 89; J. Hoogervorst, Varkenmarkt 7 naar Lisse, 3e Poellaan 39; S. van Noord, Noordeinde 2a naar Rotterdam, Toepad 120; C. R. Koster, Noordeinde 2a naar Den Helder, Buiten haven 5; A. Kamsteeg, Noordeinde 2a naar Den Helder, Buitenhaven 5; J. A. van der Werff, Telderskade 4 naar Kat wijk, a.b. ws. „Marnel". ligg. Valkenb. weg; C. Beutinck-Koopman, Os en Paar- delaan 18 naar Hillegom, 2e Loosterweg 144; G. C. Walter, Madoerastraat 15 naar Rotterdam,t Dr. Molewaterplein 40; U. G. Perthel, Oude Singel 26 naar Duits land; F. H. G. Tan, Boerhaavelaan 23 naar 's Gravenhage, Nieuwe Haven straat 2b; D. T. Klers, Rijnsburgerweg 5 naar Rotterdam, Ooltgensplaathof 108; J. C. A. van der Sluijs, Haagweg 43 nr. Oegstgeest, Aekeleilaan 59; A J. W. Peek, Hugo de Grootstraat 9 naar Schiedam, Nassaulaan 53; O. A. Wolda, Groenhovenstraat 8 naar Voorburg, Dr. Blookerstraat 40; K. Kegel, Bakh. Roo- zenb. straat 39 naar Wageningen, Em- mapark 19a; Jonkvrouw C. W. van Wei- Ier, Zoeterw. singel 20 naar Oegstgeest, Warmonderweg 80; A. de Hoop, Meer burgerstraat 16 naar Leiderdorp, Rese dastraat 32; T. R. E. Uffen, Maarsman- steeg 12a naar Oegstgeest, Pr. Bern- hardlaan 50; L. T. M. M. Mols-Oomes, Diefsteeg 6b naar Rotterdam, Burg. F H v. Kempensingel 7; D. A. M. van Meegen, Acaciastraat 1 naar Ermelo, Elspeterweg 123; M. J. M. Feitz, Vree wijkstraat 10 naar Tilburg, Bredaseweg 18; E. H. C. M. Verhoef, Rijn en Schie- kade 36 naar Maastricht, St. Servaas- klooster 14; J. Walter, Klikspaanweg 25 naar 's Gravenhage, v. Soutelandelaan 121; A. H. Visser, de Genestetstraat 4 naar Utrecht, Leidsekade 93; J. W. Bu- ma, Rijnsburgerweg 18 naar Alphen a.d. Rijn, de Smethstraat 21; C. de Wolff, Fagelstraat 2 naar Almelo, Rondhuis- straat 12; T. Gast-ter Kuile, v. Swieten- straat 47 naar Hilversum, Soestdijker- straatweg 52; M. Jongsma, Rijnsburger weg 4 naar Gouda, Westhaven 18; M. van Heijningen ,Tit. Brandsmalaan 3 naar Nijmegen, Dr. Cl. Noorduijnstraat 5; J. P. P. Webbers, P. de la Courtstraat 42 naar Oegstgeest, Aekeleilaan 75; G. W. C. A. Swart, Hogewoerd 150a naar Groningen, Ln. v. d. Vrijheid 27; F. M. Kellenbach, Nieuwsteeg 2 naar 's Gra venhage, van Heutzstraat 25; A. Moer land, Lokhorststraat 22 naar Eindhoven, M. van Coehoornlaan 13. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 15 T.M. 21 SEPT 1960 V. A. van Laarhoven en fam., kan toorbediende, Churchilllaan 63; A. West- phal en fam., schrijfmach. monteur, Lammenschansweg 149; H. van Rijn en fam., kantoorbediende. Langebrug 101; M. P. Hoogduin en fam., bedrijfsleider, Zoeterwoudseweg 100; S. P. de Wit en fam., manufacturer, Bevrijdingsplein 44; B. J. Meesters en fem., militair, Lorentz- kade 67; W. J. M. P. Goddijn en fam., leraar, Seringenstraat 29a; J. C. Hake- mulder en fam., electro technikus, Mors weg 102; G. E. de Hollander, verkoopster a.b. Utr. Jaagpad t.o. 48; C. G. Erades, 11. verpleegster, de Goejestraat 40; H. Bink, militair, de Genestetstraat 98a; J. van Klaveren, kraanmachinist, a.b. t.o. H. Costerstraat; N. J. Dijk, onderwijzeres Hoge Rijndijk 144; P. J. dp Haan. Witte Singel 10; A. E. T. Boum'an, laborante AZ, v. Slingelandtlaan 4; E. C. van Zoen, Beatrixstraat 33; M. M. J. Steenman, verpleegster, Tesselschadestraat "33a; J. A Lodder-Borman, Utr. Jaagpad 17a; A. Beerman, Witte Singel 18; J. E. Kentie, Rapenburg 122; T. van der Zalm, Witte Singel 81; A. A. Kuyp. Hoge Rijndijk 27; J. van Weeren, Magd. Moonsstraat 9a; A. C. Ringers, Oude Vest 27a; M. S. Hoogmoed, Coornhertstraat 24; A. P. M. Speekenbrink, Tltus Brandsmalaan 33: J. G. Lammers. Plantsoen 93; W. T. Wenckebach, Klikspaanweg 13; S. Emid, Klikspaanweg 18; J. F. Richardson, Bil- derdijkstraat 4; J. Molenaar, stewardess, Burggravenlaan 246; A. F. P. Burgers- dijk, Lijsterstraat 32; E. H. Koen, Witte Singel 10; G. A. Brongers, leraar MO, Lammenschansweg 67; S. van Baren, kelner, Sophiastraat 82; W. Lodder, 11. verpleegster. Merelstraat 23; J. J. Huis man, de M. van Streefkerkstraat 43; A. C. Elijzen-Roeleveld, Koninginnelaan 2a; P. T. A. van der Stap, Hugo de Vries straat 6; J. M. den Hollander, P. Paal- tjenspad 7; K. A. Zijlstra, Stieltjesstraat 1; P. R. van Rijn, Hoge Rijndijk 134; A. de Lange, de Sitterlaan 77; C. J. G. Beek, Julianastraat 79; H. van Manen, Witte Rozenstraat 12a; W. G. C. Mijns- sen. Zonneveldstraat 3a; B. G. Wehry, Utr. Jaagpad 19; E. Schouten, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; W. Kuijt, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10: G. C Hoedemaker, 11. verpleegster, Rijns burgerweg 10; J. Bruins .11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10: C. F. Jongeneel, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. La gendijk, Kloksteeg 15; W. Boucherie, Oude Singel 162; G. J. Prangsma, Kager- straat 16; H. B. Stouten, Drifstraat 120: J. A van Wingerden, kantoorbediende. Jan van Houtkade 34; G. Smit, buschauf feur, Trompstraat 52; K. G. Schouten, naaister, Plantage 16; N. Schoemaker, Diefsteeg 6b; Jhr. O. de Savornin Loh- man, Noordeinde 47; R. J. Kerkhof, Oude Rijn 54; A. A. Wezelenburg, Rijns burgerweg 120a; L. W. J. van Velsen, verpleger AZ, Hoge Morsweg 74; C. J. M van Duin, hulp in de huish., Mors- laan 63; E. H. Dedert, Koninginnelaan 26; C. van Bochove, Steenschuur 7a; A. P. Stok. Stille Rijn 11; R. C. D. E. Hase- kamp, Klikspaanweg 10; J. M. G. Van Loo. militair, Groenhovenstraat 2; E. K. de Jongh, Schelpenkade 47; G. Weimar, bediende stomerij, W. de Zwijgerlaan 121; D. Bins, Oude Vest 47; P. Ouds hoorn, landarbeider, a.b. Haarl. trek vaart; J. J. H. Masschhaupt, Stieltjes- straat 43; G. L. H. ter Kuile, de Sitter laan 110; J. van Werkhoven, ass. huis houding, Lijsterstraat 5; W. H. van den Dool. Drie Octoberstraat 15a; H. C. Huiskens, Marislaan 29; R. Wiggers, Am- bonstraat lib; M. G. M. Landman, Kai- serstraat 3; W. van Nood-Schram, Zee manlaan 1; D. J. Timmermans, Doeza- straat 27a; D. C. Buijs, Duyvendakstraat 13; A. A. de Jeu, kraamverzorgster, le Binnenvestgracht 30; H. Groeneveldt. Boerhaavelaan 21; P. C. Floor, 11. maat schappelijk werkster. Vondellaan 32; A. van Heuven, kleuterleidster, Hoge Rijn dijk 132; D. J. Moll, Witte Singel 90; M. A. van der Stok. Lorentzkade 53: J. A. van Gennip, v. der Waalsstraat 43: J- B. M. ten Bosch, Jan van Goijenkade 11: J. M. van Holst, Middelweg 36; R. R Kossman, Lijsterstraat 19: A. Jalink-Ver- linde, onderwijzeres, Papengracht 5; A. J. Snelderwaard, metaaldraaier. Verver straat 36; W. Palenstijn, Rijnsburgerw. 5; M. M. Vollemans, Frad. van Eeden laan 3; M. F. Meurs, arts, Zoeterwoudse- singel 20; G. J. W. Mens, kruidenier, H. Morsweg 58; H. J. Erades, timmerman, Langestraat 63.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2