GLANS op de BLADEREN met Nederl. kansloos geworden in strijd om Zilveren Vaas ESSO PETROLEUM Schoenleest blijft lang en slank ZATERDAG 24 SEPTEMBER I960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Algemene Vergadering Leidse Voetbalbond Ingebruikname Bondsgebouw was hoogtepunt in goed jaar Het jaar 1959-1960 is voor de afdeling Leiden van de KNVB over het algemeen wel een goed jaar geweest: de ingebruikneming van het bonds gebouw werd een feit, de eerste wedstrijden in de Kikkerpolder konden worden gespeeld en het ledental is gestegen tot boven de 13.000. Dit kon de voorzitter van de afdeling, mr. J. J. de Jongh, gisteravond tijdens de algemene vergadering in De Burcht memoreren. Enkele sombere punten moesten echter ook naar voren worden gebracht en daar was op de eerste plaats de verwerping van het toto-ontwerp door de Eerste Kamer. Vele verenigingen verkeren reeds jaren in financieel moeilijke omstandigheden en moeten nu misschien ook de steun van de voetbalpool gaan missen. De vereniging VTL is haar terrein kwijtgeraakt, zonder dat hiervoor enige compensatie is verkregen. Om het tekort op de begroting te dekken, werd door het bestuur een contributieverhoging van 25 pet per seniorlid voorgesteld. Dit voorstel werd later op de avond geaccepteerd. Vijl onderscheidingen uitgereikt Er werd gisteravond aan vijf personen een onderscheiding uitgereikt: de heer J. H. Krietemeyer, die 26 jaar lid is ge weest van de strafcommissie, kreeg de zilveren speld van verdienste; het insig ne van verdienste werd uitgereikt aan de 2e secretaris van Foreholte, de heer C. P. v. d. Berg, voor zijn 28-jarig lid maatschap van het bestuur dezer ver eniging, aan de heer B. J. v. d. Vos, ere lid van LFC, aan de heer J. P. M. de Groot, reeds meer dan 25 jaar scheids rechter en aan de heer M. Zonderop, sportredakteur van de Leidse Courant Met een woord van dank overhandigde de voorzitter deze onderscheidingen. Na de opening van de vergadering werden allereerst de overledenen van het voorbije jaar herdacht, waarna de voorzitter nogmaals dank bracht aan het gemeentebestuur van Leiden, aan het KNVB-bestuur, aan het comité voor de inrichting van de bestuurskamer, aan de aangesloten verenigingen en aan al len, die op enige wijze bij de verbou wing en inrichting van het bondsgebouw betrokken zijn geweest. Door de afdeling Rotterdam was de deelname aan de regionale competitie onmogelijk gemaakt. Het sectiebestuur zal echter pogingen blijven aanwenden om de Leidse bond voortaan aan deze competitie te laten deelnemen. Op de centrale cursus in Utrecht zijn zes leden geslaagd, t.w. de heren v. d. Dop, Benier, Maas, Van Geen, Kante been en Van Schie. In de toekomst zal de mogelijkheid worden opengesteld voor de jeugdleiders om het nieuwe ba sisdiploma te gaan behalen. Deze cur sussen zijn echter nog niet verplicht ge steld en de oude diploma's blijven nog steeds van kracht. Aan het Vierbonden- tournooi zal niet meer worden deelge nomen. Door de gemeente Ter Aar is de vereniging Altior een renteloze le ning van 80.000 verstrekt, Op bovenstaande foto v.l.n.r. de he ren M. Zonderop, J. P. M. de Groot, mr. J. J. de Jongh, B. J. de Vos, C. P. v. d. Berg en J. H. Krietemeyer. voorzitter zich verheugd toonde. De no tulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Terrein- en geldproblemen. Een belangrijk en tevens zeer dwin gende kwestie werd door de heer J. Wondergem, voorzitter van UVS, naar voren gebracht. Het aantal pupillen Is aanmerkelijk gedaald, niet bi) gebrek aan belangstelling, maar omdat de be nodigde terreinen ontbreken en vaak ook de financiële middelen. Men kan niet datgene aan de lichamelijke opvoe ding van de jeugd doen, zoals het eigen lijk behoort. De heer Wondergem vond dit een teken aan de wand en zag hier een belangrijke taak voor de overheid. De voorzitter bracht de commissies dank voor hun jaarverslagen en de heer L. J. F. van Leeuwen, administra teur van de afdeling, voor de balans en begroting, die na enige opmerkingen en vragen werden goedgekeurd. Contributieverhoging. Hoewel er enige bezwaren uit de ver gadering naar voren kwamen van de zijde der kleinere verenigingen betref fende de voorgestelde contributieverho ging voor de senior-leden van 25 cent per jaar om, het tekort op de begroting aan te vullen, werd dit bestuursvoorstel toch aangenomen. De heer K. Huner (LDWS) liet na mens de kleine verenigingen een protest horen. Deze verhoging betekent voor vele verenigingen een extra zware last. Het bestuur zag dit ook in, maar kon geen andere oplossing aan de hand doen. De bestuursverkiezing bracht geen enkele verandering, daar er geen tegen kandidaten waren gemeld. Als bestuurs leden blijven aan de heren A. A. C. Du- sée, 2e voorzitter, C. P. Mulder (lid) en W. M. Offringa (lid). In de Commissie van Beroep blijven de aftredende leden de heer Th. J. v. d. Meer en rector L. P. M. Vester aan, terwijl weer zitting hebben in de financiële commissie de heren Th. Admiraal en J. J. Stalenburg. Na de prijsuitreiking volgde de rond vraag, waarbij de heer J. F. Bredeveld als vertegenwoordiger van de Sport stichting meedeelde, dat er in plan- Noord drie voetbalvelden bij zullen ko men. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Tover INTERNATIONALE MOTORZESDAAGSE moesten maken om strafpunten te ont gaan. Van de Nederlanders slaagden slechts Schram, Muller en Dobben erin hun oorspronkelijke tijd-schema aan te houden. Arie Vrolijk kreeg het op een be sneeuwd weggetje nog even heel moei lijk. De man uit Bovenkerk kon door de sneeuw een greppel langs de weg niet onderscheiden en kwam ten val. Geluk kig kostte dat slechts enkele tientallen seconden, zodat ook de Maico-rijder strafpuntloos in Bad Assee terugkwam. Goud en zilver. Al zal Nederland op de laatste dag van de Motorzesdaagse niet als favoriet voor de zilveren vaas starten daar voor is de achterstand in winstpunten met de Italianen te groot toch is deze uiterst zware betrouwbaarheidsrit tot nu toe voortreffelijk voor de Nederlanders verlopen. Immers, van de 16 deelnemers die maandag voor de eerste étappe ge start zijn, hebben er nog elf kans op een gouden medaille. Vier Nederlandse rij ders hebben het zilver nog binnen hun bereik en slechts één rijder Theo Witberg werd uitgeschakeld. Een resultaat dat er zijn mag, al moet men de medailles nimmer verdelen voordat de laatste kilometers verreden zijn Duitser ernstig gewond. De 26-jarige Volker von Zitzewitz (W. Did), die donderdag tijdens de vier de étappe bij Jauernigg in botsing kwam met een bestelauto, heeft levens gevaarlijke verwondingen opgelopen. De doktoren in het ziekenhuis van Friesach stelden een schedelbasis- en kaakfrac- tuur en een armbreuk vast. Naar de po litie mededeelde heer von Zitzewitz, de captain van het Duitse Trophy-team, een bocht afgesneden, waardoor hij een tegemoetkomende bestelwagen niet meer kon ontwijken. VOETBAL NED. MILITAIREN TEGEN ftisso «N blQtt-J BLADVERNIEUWER houdt de bladeren glanzend en stofvrij en voorkomt tevens voor tijdige bladafval. Voortdurend schoon maken van Uw Ficus, Clivia, Sansevieria en andere hardloofgewas- sen thans overbodig. MEüICA - HERTOGENBUSCH (Advertentie) De Jong in 3.55.32, Lex van Kreuningen, die donderdag de eerste étappe won, eindigde nu als 29e in 3.58.30 en Jan Jansen werd 43e in 4.00.01. Onze land genoot Sluis staate de strijd. Na twee ritten heeft de Belg André de Bale de leiding voor de Oostduitser Klaus Kellerman en de Belg Marcel Le- bout. Ook in het ploegenklassement be zet België de eerste plaats. De Nederlander Peter Post zegevierde gisteravond tijdens internationale wie lerwedstrijden in Antwerpen in de Gro te Prijs Gerrit Schulte, een wedstrijd over drie manches achter derny moto ren. De Amsterdammer won zowel de Wat niet kon uitblijven is gebeurd: één van de twee Nederlandse Vaas teams heeft op de vijfde dag van de 35e Internationale Motorzesdaagse een straf- punt opgelopen. Maico-rijder Jan Mar kus zag helaas op deze voor-laatste dag geen kans zijn strafpuntenlijst blanco te houden, zodat het Nederlandse B-team uitgeschakeld werd voor een hoge klas sering. De overige Nederlandse Vaasteam-rij ders hebben het daarentegen weer voor treffelijk gedaan. Alle leden van de A- ploeg Van der Hoek, Schram, Frits en Rob Selling behielden hun kans op het goud en ook Bakker, van Dobben en Muller bleven strafpuntloos. Minder goed verging het enkele van de zeven individuele rijders, die nog in de strijd zijn. Cortie, Aaltink en Van Ommeren zagen geen kans geheel aan de gestelde opgave te voldoen, Boom, Vrolijk, Vos en Wassink slaagden daar in gelukkig wel. Eindelijk de zon. Na de regen, de sneeuw en de mist is dan eindelijk de zon gekomen. Toch hebben de 237 gestarte rijders het stellig niet gemakkelijk gehad. Vooral de klim bij de Klostemeuburger Hütte heeft de deelnemers in grote moeilijkheden ge bracht. Het zag er op „papier althans" helemaal niet zo erg uit. De weg zou redelijk goed zijn, zo wees de route-be schrijving uit. Het stijgingspercentage van de 1945 meter lange klim was nog geen 30 procent. De organisatoren ble ken echter wat al te optimistisch te zijn geweest bij de beoordeling van de weg, want het wegdek bleek bijzonder slecht. Die onverwachte moeilijkheden maak ten dat de meeste rijders van de toege stane drie minuten tijdspeling gebruik ^te»(tsso)^ij voor de haardolia met het hoogste rendement méér warmte s■v. minder roet (£sso) zuinig S P. M. PERQUIN HOGE MORSWEG 78, OEGSTGEEST - TEL. 21584 b.g.g. 21351 (Advertentie) AMATEURTEAM Woensdagavond op het LFC-terrein Het Nederlands militair elftal zal woensdag 28 september a.s. op het LFC- terrein in Lelden een avondwedstrijd spelen tegen een westelijk amateurteam. Zondag 2 oktober is een wedstrijd vastgesteld voor het Nederlands bonds- amateurelftal dat op het terrein van de Delftse eerste divisie-elug DHC tegen deze vereniging zal uitkomen. WIELRENNEN DE RONDE VAN BULGARIJE De tweede étappe van de Ronde van Bulgarije, van Sofia naar Pazardjik over een afstand van 148 km. is gewonnen door de Belg André de Bale in 3 uur 47 min. 10 sec. Tweede werd de Deen Ole Pingel in 3.49.55 en derde de Bul gaar Boyan Kotsev in 3.50.25. Op de 21e plaats eindigde de eerste Nederlander, eerste rit over 15 als de derde rit over 25 km., terwijl de tweede rit over 20 km. een zege werd voor de Australiër Ar nold. Bij de amateurs kwamen onze land genoten Van der Touw en Paul In een koppel wedstrijd over 20 km. niet ver der dan een vijfde plaats met een ronde achterstand op de winnaars, de Belgen Couchère en Coens. WANDELSPORT HUTSPOTWANDELTOCHTEN „ZWIETEN" Op zaterdag 8 oktober organiseert de wandelsportvereniging „Zwieten" voor de tweede maal de Hutspotwandeltoch ten, afstanden 10 en 15 km., start Ro- manuszaal tussen 2 en 3 uur. De 23-Jarige Camille Hasse toont een baby doli pyama nlt de nieuwe collectie van Lejaby, Parijs. Slaap verwekkend, vindt U niet? Lindebloesem in afgepaste zakjes. Het zal niet lang meer duren of de najaarsverkoudheidjes komen weer plagen en het tijd wordt om lindebloesemthee te gaan trekken. Als wij U een goede raad mogen geven: maakt U dan van verband gaas wat zakjes voor afgepaste hoeveelheden. De zakjes moeten wel tamelijk groot zijn omdat de linde bloesems door het koken zwellen. De zakjes zijn, na gevuld en dichtgebonden te zijn, klaar voor het gebruik. Bovendien be spaart U er het zeven mee en het schoonmaken van de kookpan. Geen druipende gieters meer. Zelden komen we een gieter te gen, die niet druipt. Inplaats van de tuit na het gieten met een lapje af te drogen kunt U aan de tuit van de gieter een druppelvanger bevestigen. Dan kan heel gemakke lijk gebeuren met een stukje schuimrubber. Een gaatje in het midden, de tuit er door steken en klaar is Kees. randen, bij uitstek geschikt voor regen en sneeuw. Wat de modekleuren betreft heb ben we tot slot een opmerking: men mene niet, dat het over gans de linie bij de genoemde donkere klei> ren behoeft te blijven. Met name zullen veel dameslaarsjes in lichte kleuren worden gebracht, bijvoor beeld in naturel, wit en geel. Men ziet, dat de nieuwe mode dus niet al te streng optreedt. Uii de keuken geklapI MENU VAN DE WEEK Zo langzamerhand zien we al weer echte wintergroenten aan de markt komen! Witlof en spruitjes, ze behoren bij uitstek bij winterse maaltijden, maar zullen nu natuur lijk nog prijzig zijn. In gekookte vorm zal het witlof op het ogen blik voor de meeste gezinnen dan ook nog niet in aanmerking komen maar rauw, dus tot een slaatje verwerkt, waarvoor we met 150 gr. lof per persoon kunnen volstaan, kan het witlof nu toch al eens op tafel worden gebracht. Het lof wordt voor zo'n slaatje in fijne ringetjes gesneden en aan gemaakt met de gebruikelijke sla saus of nog liever yoghurt of may onaise desgewenst onder toevoe ging van een fijn gehakt uitje. Wilt U iets heel bijzonders geven maak dan eens een oranje sla waar van U het recept onder het week- menu vindt! ZONDAG: oranjesla, lamscoteletten, aardappelen, andijvie, chocolade vla met druiven of stukjes peer. MAANDAG: kruidenomelet, witlof sla, gebakken aardappelen, wen telteefjes. DINSDAG: runderlapjes, postelein, aardappelen, fruitsla. WOENSDAG: haché, rode kool, aardappelpuree, vanillevla met gebakken appelschijven. DONDERDAG: gebakken bloem kool met kaasragoüt en rijst, kar- nemelkpudding (witte bonen in de week zetten). VRIJDAG: gebakken bokking, to matensaus, witte bonen, aardap pelen. ZATERDAG: witte bonensoep, stamppot bieten met gebakken uien en spekblokjes. ORANJESLA 250 Gr. belegen kaas, 2 appelen, 2 sinaasappelen en eventueel 2 struikjes witlof worden fijn gesne den en vermengd met citroensap en -rasp naar smaak, met 3 eetlepels honing en zoveel yoghurt tot een samenhangende massa is verkre gen. KARNEMELKPUDDING 15 Blaadjes geweekte en goed uitgeknepen gelatine (waarvan 2 rode) worden met 200 gr. suiker in dl. water opgelost. Door 3/4 li ter karemelk wordt het sap van 2 citroenen en de rasp van 1 citroen geroerd, de opgeloste gelatine wordt er bij gedaan en zodra de massa drillig gaat worden wordt ze in een met water omgespoelde pud dingvorm overgebracht. Na het ke ren kan de pudding met was slag room worden gegarneerd. Er wordt een vanillesaus bij gegeven. Oh..., wat heb ik nog een slaap Veranderd kleurbeeld is revolutionair. De gebruikelijke halfjaarlijkse show van het Modecentrum voor de schoen- en lederbranche heeft voor de komende winter twee be langrijke (Jingen uitdrukkelijk vast gesteld: de schoenleest naar de zo genaamde Italiaanse stijl blijft ook verder lang en slank, en de ver andering in het kleurbeeld is - vergeleken -bij het vorige najaar - tamelijk revolutionatir. Waren na melijk in de winter van 1959 de zeer lichte kleuren favoriet, voor het najaar dat thans voor de deur staat zijn de kleuren alle donker. Naast het zwart is bruin voor pumps de grote modekleur, hetgeen de mannequins duidelijk hebben ge demonstreerd. Voor de zogenaamde sportieve en half-sportieve schoe nen is bruin de donkerste kleur. Daarnaast worden verschillen snit ten gebracht in middelbruine tin ten, zoals gazelle en cognac, maar toch ook in groen. De overleder- soorten zijn praktisch alle aniline of semi-aniline geverfd, dus met een matte glans. Dames, die de mo de binnen de etalages van de schoenmagazijnen aflezen, zullen dat spoedig kunnen waarnemen, aangenomen, dat ze niet reeds op de hoogte zijn gebracht. Even komen we terug op de Ita liaanse modellen en het dames schoeisel. Naast de spitse neuzen komen nu afgeplatte, iets bredere afgerond hoekige neusmodellen in het modebeeld. De hakken blijven ook in het komende seizoen slank en zijn vaak opgebouwd uit zool leer, zoals we reeds in de voor jaarsshow konden opmerken, ofwel zijn die hakken omtrokken met leder. De spaeker In Carlton, waar de najaarcollectie werd getoond, heeft ons verzekerd, dat er een op vallende vraag is naar - vooral zeer buigzaam - sportief en semi- sportief schoeisel. Dat betreft niet alleen de damesschoen, maar ook het herenschoeisel, dat uiteraard op deze show opnieuw belangstel ling heeft gevraagd. Ook de laarsjes zijn in sterke mate mode-artikel geworden. Men moet dat zo verstaan, dat ze niet meer uitsluitend bij slecht weer worden gedragen. Vele snitten zijn laag, waardoor het karakter van een soort hoge molière wordtt ge suggereerd. De laarsjes zijn in het nieuwe seizoen veelal van zachte soepele ledersoorten gemaakt en bevatten een licht onderwerk. We zagen ook vachtlaarsjes met crêpe-

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10