"WF Prijzenregen van de VEB0 BAMBI Dokter Claudia (172) Onderzoek naar dood van „Planta" patiënt De handhaving der orde in Katanga Huurrelletjes in Londen Salan mag niet terug JASJES van 0-8 jaar VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT Een sleepreis naar Canada Terwijl de eerste depressies die de herfst aankondigen over het noorde lijke gedeelte van de Atlantische Oceaan trekken, is de Nederlandse zeesleepboot „Zeeland" onder bevel van kapitein O. Edelenbosch, woens dag uit Hamburg vertrokken voor een lange sleepreis met de eerste van elf middensecties voor de bouw van eenzelfde aantal 23.000-tons ertstan kers en bulkcarriers voor de vaart op de Canadese meren. De „Zeeland" van de sleepvaartmaatschappij N.V. bureau Wijsmüller te IJmuiden sleept het enorme schlp-zonder-kop- of-staart dat 1556 meter lang is en 33.20 meter breed en dat werd ge bouwd door de Schliekerwerft te Hamburg over een afstand van on geveer 4.000 mijl over het noorde lijk deel van de Atlantische Oceaan naar Montreal. Daar zullen het oude voor- en achterschip van de 16.000 ton metende t2 tanker „Chiwawa" aan de middensectie worden gehecht op de werf van The American Ship building Corporation. Begin volgend jaar zal dan een nieuw 221 meter lange bulkcarrier aan de vloot van de Celvelands Cliff's Iron Corpora tion te Cleveland toegevoegd kun nen worden. Buschauffeur vrijgesproken De 35-jarige Nederlandse bus chauffeur G. Sprenger uit Gronin gen is donderdag voor de rechtbank te Ibbenbueren (D.). vrijgesproken van schuld aan een autobusongeluk dat in juni van dit jaar gebeurd is. Zoals destijds gemeld, reed een Ne derlandse bus met grote snelheid van een helling omdat de remmen wei gerden. Door de tegenwoordigheid van geest van de chauffeur van een tweede Nederlandse bus, die er vóór reed, kon een ramp worden voorko men. Sprenger, die in de op hol gesla gen bus zat, waarschuwde zijn col lega met claxonsignalen, waarop deze snelheid minderde en de tweede bus opving. Bij het ongeluk werden 27 Nederlanders licht gewond. In het vonnis werd vermeld, dat de remslang van de verongelukte wagen reeds voor het begin van de' reis defect was. BOUWEN EN AFBREKEN Bij de nieuwbouw van het hoofd kantoor van v. Gend en Loos te Utrecht zijn afwijkingen in de be tonconstructie geconstateerd. Een groot deel van het reeds gebouwde betonskelet zal moeten worden af gebroken, waarmee naar schatting acht weken gemoeid zullen zijn. HORECAF-CONFLICT OVER „PARA-COMMERCIëLE" ONDERNEMINGEN. Het hoofdbestuur van Horecaf (de Nederlandse bond van werkge vers in hotel-, restaurant en aanver wante bedrijven) heeft in een com muniqué bevestigd, dat vertegen woordigers van de afdeling Noord- wijk op 20 september tijdens een le denraadsvergadering in Utrecht heb ben meegedeeld eind 1960 hun lid maatschap te willen beëindigen in verband met een verschil van me ning met het hoofdbestuur over het lidmaatschap van een wat genoemd „wordt para-commerciële" instel ling. Deze kwestie, aldus het commu niqué, betreft in dit geval het lid maatschap van de onderneming „De Baak", en is meermalen uitvoerig in de ledenraad van Horecaf bespro ken. De afdeling Noordwljk weigerde zich neer te leggen bij het aangeno men voorstel van twee andere afde lingen om de kwestie niet nogmaals in de ledenraad te brengen. De ledenraad heeft besloten een commissie voor goede diensten in te stellen ter oplossing van het ron- flict. Het hoofdbestuur is zich reeds ge ruime tijd ten volle bewust van de gevaren, die de bedrijfstak van de zijde der „para-commerciële" onder nemingen bedreigen, aldus het com muniqué. In incidentele gevallen, o.a. in de overheidssfeer, heeft het hoofdbestuur van Horecaf doeltref fende stappen ondernomen, zo wordt gezegd. Hierbij deed de behoefte zich voelen een duidelijk antwoord te geven op de vraag wat prcies on der „para-commerciële" onderne mingen dient te worden verstaan. Het bedrijfschau „Horeca" heeft een commissie terzake ingesteld op 24 maart vorig jaar, doch deze heeft totdusver helaas nog geen rapport uitgebracht, zo constateert het be stuur van „Horecaf". Zolang dit rapport niet verschenen is, is de conclusie van de afdeling Noordwijk, dat het hoofdbestuur „de beroepsbelangen te weinig behartigt" door „te weigeren een krachtiger standpunt" in te nemen tegen deze „para-commerciële" ondernemingen op zijn minst voorbarig, aldus het communiqué. Op een particulier overpad tussen het station Made-Drimmelen en Geertruidenberg is gistermiddag een personenauto in botsing gekomen met een goederentrein. Een van de inzittenden van de auto, de heer N. C. J. van Delft uit Amersfoort, een vertegenwoordiger van de N.V. De Schelde te Vlissingen, werd hierbij gedood. De chauffeur van de wagen, de heer M. van Groesen van de P.N.E.M. in Made, werd ernstig ge wond. Hij is vervoerd naar het Elisa- bethziekenhuis in Tilburg. De auto werd totaal vernield, de locomotief van de goederentrein beschadigd. DAT SBN (KT NIET MET DE EENS COLLEGA IK iSBLCQF NIET" CAT WE DE POLITIE flOETEN WAAI2SCHD WEM.., HET IS MISSCHIEN EEN BAN - 5E DEOOMHOE PAN OOtóWAT DE .TAN OWS HEEFT V FETE LP, BL'JFT BEROEPSGEHEIM ...VCOZ ALLE* IS HU PATIENT" EN WE MOETEN Alt FEN [PROBEREN HEM Z'JN ÖEHELK3EN vTEJ?U<3 TET 1 IW^EVFN. \b MVilt WAT TEN WE POI HBT ZIE HUI5 -- EN3E KUN HEM NIET IN 0EP HCOPEI Op 16 september overleed in een Haags rusthuis de 67-jarige onge huwde vrouw E. de H. Op last van de officier van justitie verrichtte dr. Zeldenrust sectie op het stoffelijk overschot van de vrouw, omdat zij op 6 september de Planta-ziekte ge kregen had. Dr. Zeldenrust constateerde, dat de doodsoorzaak van de vrouw ge zocht moet worden bij een ernstige harttrombose. In het sectie-rapport vermeldt dr. Zeldenrust, dat het moeilijk is causadl verband te leg gen tussen de harttrombose en de „dermatitis plantaris", al wordt de mogelijkheid niet uitgesloten ge acht, dat de plantaziekte de dood van de vrouw wat versneld heeft. Burgemeester Van Hall van Amsterdam zal op 29 september een gedenksteen plaatsen bij het in aan bouw zijnde Hiltonhotel in Amster-» dam, waarvan de liftkoker thans een hoogte heeft bereikt van 35 meter, de hoogte van het gebouw. (Het aller hoogste punt van de liftkoker zelf zal 46 meter worden). Te Velsen is in alle stilte hel stoffelijk overschot gecremeerd van de maandag op 8ö-jarige leeftijd te Amsterdam overleden journalist en letterkundige, de heer C. J. A. (Kees) van Bruggen. Het stoffelijk overschot van de heer J. L. van Seben, die woonde te Zwijndrecht, is in het Hollandssch Diep gevonden. De man, die nogal eens ging vissen is vermoedelijk verdronken, doordat zijn bootje om geslagen is. De 9-jarige André Bentvelzen is in de buurtschap Den Hoorn bij Delft bij het spelen zo ernstig ge vallen, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De jongen speelde met de welpen onder leiding van de leidster nabij het Tanthof. De Westlandse Drulvenprinses de 23-jarige Marijke Bruinsma, heeft gistermiddag, in gezelschap van tv/ec hofdames en het Westlandse Drui- vencomité een bezoek aan de Flo- riade te Rotterdam gebracht. ZEER OUDE GE NEVER Wyriand Fockink - Anno 1679 (Advertentie) In de afdeling rundvee van de VEBO zijn de volgende prijzen ge wonnen. Geregistreerd fokvee eerste prijswinnaars. Blaarkoppen: 1. Reinaard: Vita Nova, Hazerswoude; Jochem v. Mey- enhorst: Vita Nova, Hazerswoude; Marien: J. W. A. Niekerk, Alphen a. d. Ryn; Sjourd: T. v. Ingen, Woer den; Gandi: J. G. Gerritsen, Alphen a. d. Rijn; Bert: Vita Nova, Hazers woude; Mozes: Q. H. Onderwater, Zoeterwoude; Enno: Vita Nova, Ha zerswoude; Gerrit: Gebr. J. en G. Hogeveen, Noordwijk; Claziena: A. H. Rotteveel, Oude Wetering; Caro- liën: W. v. Zanten, Wassenaar; Hu- bertha: A. H. Rotteveel, Oude Wete ring; Willy II: H. v. d. Lip, Hazers woude; Gerda: A. H. Rotteveel, Oude Wetering; Magda: Nic. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn; Margriet: W. v. Zanten, Wassenaar; Truida: mevr. A. C. Paardekoper, Zoeterwoude; Aal tje: H. Angenent, Woubrugge; An nie: G. Teun, Leimuiden; Willy: T. v. Ingen, Woerden; Cilia: G. Belt, Zoeterwoude; Koosje: H. Roest, Zoe terwoude; Sjaan: mevr. G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude; Marrie: Gebr. Zwanenburg, Bodegraven; Klaro: G. Belt, Zoeterwoude; Jopie: H. F. J. Mooren, Leimuiden; Beatrix: L. Eikelboom, Rijnsaterwoude; Johanna H. v. d. Lip, Hazerswoude; Johanna: mevr. C. Blijleven-Leeflang, Nieuw koop; Reina: mevr. M. J. M. Straat- hof-v. Blokland, Rijpwetering; Freu le: Idem; Koosje: Gebr. J. en G. Hoo- geveen, Noordwijk; Ada: Gebr. Zwa nenburg, Bodegraven; Arda: H. Roest, Zoeterwoude; Madam: mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijp wetering; Keetje: H. v. d. Lip, Ha zerswoude; Adriana: L. Eikenboom, Rijnsaterwoude; Mieke: J. H. Gran- neman, Hillegom; Willy: H. v. d. Lip Hazerswoude; Sjazette: G. Belt, Zoe terwoude; Carla: mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijpwetering; Leentje: idem; Tieni: P. v. d. Moorel, Wassenaar; Roza: G. C. Kraan, Al phen a. d. Rijn; Minke: H. F. J. Moo ren, Leimuiden; Aafje: T. v. Ingen, Woerden; Billy: mevr. A. C. Paarde- koper, Zoeterwoude; Bella: H. F. J. Mooren, Leimuiden; Loes: mevr. M. J. M. Straathof, Rijpwetering; Jopie 3: H. J. F. Mooren, Leimuiden; Jo pie 4: idem; Maartje: W. v. Zanten, Wassenaar; Truus: H. Roest, Zoeter woude; Janke: mevr. A. C. Paarde- koper, Zoeterwoude; Sjaan: mevr. G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude. Zwartblaar groepen: Vita Nova, Hazerswoude: Gustaaf; H. Angenent, Woubrugge: Rikus; mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijpwetèring: Reinder; Vita Nova, Hazerswoude: Knaap v. Alma; H. Angenent, Wou brugge: Frits v. Asinga; H. F. J. Mooren, Leimuiden: Panda; A. v. Dorp, Hazerswoude: Alfred; mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland-Rjjp- wetering; H. Angenent, Woubrugge; L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; H. F. J. Mooren, Leimuiden; H. v. Lip, Hazerswoude, A. H. Rotteveel, Oude Wetering; W. v. Santen, Wassenaar. Beste koe uit produktie en levens- produktieklasse 6a en 6b, 7a en 7b: Klaro 6 van G. Belt, Zoeterwoude. Beste groep nakomelingen van één stier: groep 7 v. Reinder. Beste col lectie volbloeden uit kl. 15a en 15b: gr. 16, mevr. Straathof-v. Blokland, Rijpwetering. Kampioen koe: Willy 13: T. v. In gen, Woerden; Res. kampioen koe: Madam 10: mevr. M. J. M. Straathof, Rijpwetering. Kampioen stier: Rei naard: Vita Nova, Hazerswoude; Res. kampioen stier: Jochem v. Meyen- horst, Vita Nova, Hazerswoude. Afdeling Zwartbont: Kielewierster Stilna: Vita Nova; Linse: idem; Peanster Eduard, idem; Reinder: idem; Toontje Willem: P. J. Markus,. Noordwijk a. Zee; Arnold: L. J. Splinter, Zevenhoven; Skydumer: Vita Nova; Afke: dr. mr. v. d. Bergh Stichting, Noordwijk; Wietske: W. Vonk, Leimuiden; Grietjes Trijntje: H. J. Kompier, Leimuiden; Anna: Gebr. v. d. Post, Zoeterwoude; Apke: dr. mr. v. d. Bergh Stichting, Noord wijk; Anna: H. J. Kompier, Leimui den; Rona: W. Vonk, Leimuiden; Grietje: C. P. v. Wees, Aalsmeer; Anna: L. Treur, Leimuiden; Juliana: G. P. Kuipers, De Kwakel; Vermina: dr. mr. v. d. Bergh Stichting, Noord wijk; Aukje: L. J. Splinter, Zeven hoven; Marie: C. P. v. Wees, Aals meer; Hiltje: idem; Cnossen: W. Vonk, Leimuiden; Carolina: idem; Trijntje: P. J. den Hertog, Alphen a. d. Rijn; Froukje: Gebr. v. d. Post, Zoeterwoude; Leeuwarden: dr. mr. v. d. Bergh Stichting, Noordwijk; Trijn tje: W. Vonk, Leimuiden; Hermina: dr. mr. v. d. Bergh Stichting; Marie: Bonda's Proefboerderij, Wassenaar; Kaatje: G. P. Kuipers, De Kwakel; Catrien: dr. mr. v. d. Bergh Stichting Anna: C. P. Wees, Aalsmeer; Afke 4: C. P. v. Wees, Aalsmeer; Afke 40: H. J. Kompeer, Leimuiden; Wilhelmina: dr. mr. v. d. Bergh Stichting; Mien: A. Bol, Aarlanderveen; Koosje: M. Duineveld, Lisse; Dina: H. J. Kom pier, Leimuiden. Groepen nakomelingen: W. Vonk en L. Treur, Leimuiden; Coöp. Ver. voor K.I. Vita Nova; Dr. Mr. v. d. Bergh Stichting; W. Vonk, Leimui den; G. P. Kuypers, De Kwakel; JH. J. Kompier, Leimuiden; C. P. v. Wees, Aalsmeer. Kampioen stier: Kielewierster Stilma, Vita Nova. Res. kampioen stier: Peanster Eduard, Vita Nova. Kampioen koe: Afke: Dr. Mr. v. d. Bergh Stichting; Res. kampioen koe: Leeuwarder: Dr. Mr. v. d. Bergh Stichting. Beste koe uit 6a, 6b en 7: Vermina: Dr. Mr. v. d. Bergh Stichting. Mr. KLAA5ESZ: Tijd voor een hal De Vebo te Leiden is gistermid dag afgesloten met de prijsuitrei king op het Schuttersveld. De com missaris van de koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz hield, vóór hij hiertoe over ging een toespraak, waarin hij met trots gewaagde van de goede dieren, die de provincie oplevert. Straks zouden zij in een défilé aan de genodigden voorbij gaan, maar zou voor een volgende maal niet eens aardig zijn om de eigenaars een défilé te laten hou den n>et een toelichting op al him goede en kwade eigenschapper". De commissaris van de koningin verklaarde vervolgens, dat het een levenskwestie is voor de boerenstand de jongeren te interesseren. „Leiden wordt in steeds sterkere mate een plattelandsgemeente" aldus ook spr. want zij is bezig zich naar alle kan ten uit te breiden. Maar dan wordt ook de vestiging van een overdekte hal urgent. We staan nu nog in de regen, straks hopen we droog te stoan." Een gezellig souper in het Schut tershof besloot deze dag. Vanmorgen werd met veel animo begonnen aan de jongeren-VEBO. Jammer dat het weer niet wilde meewerken en de edele strijd der organisaties in een somber licht plaatste. het eerst ontmoet, toen president Nasser, die op doorreis is naar New York, vanmorgen in Madrid landde. De twee staatslieden schudden el kaar langdurig de hand en president Nasser zei, dat het hem een groot genoegen was generaal Franco te ontmoeten. In een vertrek van het gebouw van de luchthaven Barajas bespraken zij internationale aangelegenheden. Na een verblijf van twee uur op het Madrileense vliegveld zette pre sident Nasser zijn reis naar New York voort. Het treinverkeer tussen Italië en Oostenrijk door de Brenner-pas, dat door de overstromingen in de Italiaanse Alpen enige dagen ge stoord is geweest, is thans weer nor maal. De V.N.-troepen in Katanga heb ben nieuwe orders gekregen om „onderdrukkingsmaatregelen" van de Katangese gendarmerie tegen de burgerbevolking. Zoals bekend heb ben de V.N. deze gendarmerie ervan beschuldigd, dat rij te Luena talrijke tegenstanders van het bewind van Tsjombe heeft gedood. De Katange se regering beschouwt deze actie als een poging om de orde te handha ven. Het Katangese ministerie van bin nenlandse zaken, waaronder de gen darmerie ressorteert, heeft dan ook al geprotesteerd tegen de nieuwe or ders aan de V.N.-troepen, waarbij deze zo nodig tegen de gendarme» rie zullen moeten optreden. Het mi nisterie noemde de orders ongerecht vaardigd en zonder wettige basis. De V.N. zouden geheel verantwoordelijk zijn voor de chaos, die ongetwijfeld door de uitvoering van de orders zal ontstaan, aldus de verklaring van het Katangese ministerie. Onderling overleg President Tito van Zuid-Slavië heeft donderdag in het Waldorf As toria hotel in New York een onder, houd gehad met president Eisenho wer. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee staatshoofden. Het gesprek heeft ongeveer een uur ge duurd. Enkele mensen in de menigte voor het hotel, waar de twee staatshoof den confereerden, gaven luidkeels uiting aan hun misprijzen toen Tito het gebouw verliet. President Eisenhower heeft voorts een gesprek van drie kwartier ge had met de minister-president van Libanon, Saed Salaam. Ook president Nkroemah van Gha na heeft donderdag in het Waldorf Astoria' hotel een bezoek gebracht aan president Eisenhower. Nadat Nkroemah het onderhoud met Eisenhower beëindigd had, is hü Chroestsjef gaan opzoeken. Op circa 300 km ten zuiden van Okinawa is een transportvliegtuig van het Amerikaanse korps mari niers in de Stille Oceaan gestort. Het was met 23 passagiers en een be manning van zes koppen op weg van Atsugi, Japan, naar de Philippijnen. Volgens de eerste berichten zijn er geen overlevenden. Naar verluidt heeft het toestel motorstoring gekre gen. ARRESTATIES IN KONGO Antoine Gizenga, de Kongolese vlcepremler in de regering-Loemoem- ba, is vanmorgen gearresteerd, aldus is officieel bekendgemaakt. De arrestatie van Gizenga werd bekendgemaakt door kolonel Moboe- toe, de nieuwe opperbevelhebber van het Kongolese leger en huidige .ster ke man" in Kongo. Volgens Moboe- toe is ook Maurice Mpolo, Loemoem- ba's minister van jeugdzaken en sport, gearresteerd. In Leopoldstad werd Mpolo beschouwd als Loe- moemba's rechterhand. Ongeveer duizend huurders uit de Londense gemeente St. Pancras heb ben donderdagavond nieuwe ongere geldheden veroorzaakt, door een op tocht naar het raadhuis, waar zij de politie die hen trachtte te versprei den, bekogelden met flessen en ste nen. De tierende menigte, die daar toenam tot ongeveer tweeduizend personen, brak door een kordon, dat door zevenhonderd leden van de po litie om het stadhuis was gelegd. Wat de politie niet kon, deed ten slotte een regenbui. De betogers trachtten een schuilplaats te vinden in spoorwegstations. Tegen midder nacht was er niemand meer voor het raadhuis van St. Pancras. De wanordelijkheden begonnen donderdagochtend toen de politie 2 mensen, die geen hogere huishuur wilden betalen, met geweld uit hun woning zette. Of FIOM GOGGOmOBII' DEALER VOOR ÜÜN» Als nieuw, net Ingereden 1 Chevrolet 13 500.— 1 Renault Sfat. 0.500 - 1 Ford 7.500.— Volkswagens 5.500.— Een greep uit onze voorraad: 1 Ford 3.750.— 1 Volkswagen 3.450.— 1 Deuchevaux 3.250.— 1 Ford 3.250.— 1 Opel bestel 2.950.— 1 Ford 2.650.— 1 Volksw. best. 2.450.— 9 Goedkope auto's keuze urr 49 auto's Verkoop Inkoop Financiering Inruil v.a. 700.— t.m. 1.500.— Openbaar Slachthuis Een grote partij Mager Rundvlees voorwaardelijk goedgek. Verkoop J. v. WEEREN. 2 2 Plastic kleerhangers samen 29 ct. Grote maat, prijs 25 ct p. stuk. Nu m. advertentie 2 stuks samen voor 29 ct. Geldig tot 1 ok tober. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noord- einde 43, Leiden. De 61-jarige generaal Raoul Sa lan, voormalig opperbevelhebber van de Franse troepen in Algerië, die zich onlangs openlijk tegen de Alge rijnse politiek van president De Gaulle heeft uitgesproken, mag niet meer naar Algerië, waar hij woont, terugkeren. Salan was naar Parijs ontboden om zijn verklaring toe te lichten. Hij was een der belangrijke figu ren in de opstand der Europese ko lonisten in Algiers, in mei 1958, wel ke De Gaulle weer aan de macht bracht. Salan had Algerië „definitief Frans grondgebied" genoemd en ieder het recht ontzegd anders te beschikken.. Hij is voorzitter van de „Vereniging van strijders van de Franse Unie „in Algerië". In deze kwaliteit had hij een communiqué met zijn gewraakte verklaringen getekend. NASSER IN MADRID President Nasser van de VAR en liet Spaanse staatshoofd generaal Franco hebben vandaag elkaar voor 2 Rijwielen f 20, twee pers. kapok bedstellen f 35 eén-pers. f 19, hypermo derne bankstellen, club stellen dressoirs, klooster tafels, babycommodes, kin. derwagen, babyledikanten, kinderbox, boekenkasten, schrijfbureaus, clubfau teuils, kinderstoelen vloer- k'eden, etagebedden, ledi kanten, bromfiets, tafels, kinder-wasmachine. Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkel). 2 DEMM 4-takt Brom- fieten vallen nog steeds op, door hun rustige loop, staat ui voorraad bij de dealer Valk a/d Haagse Schouw. Voorschoten, tel. 2529101710. 2 Net kosthuis gevraagd dit blad. 2 Hulp L d. huishouding gevraagd dagelijks van nalf 9 tot half 1, te Oegst- geest Brieven onder no. 7260 bureau van dit blad. 2 Rijwielen: prima BSA. klein model herenrijwiel en herensportrijwiel met kabclremmen, tevens da mes-, heren-, meisjes- en jongensrijwiel met garan tie. evendaal 47 hoek Oranjeboomstraat, Leiden. servies nu 11.95; zinken emmer 2.95; zeemspons 48; afwasbak 1.48; planten- hanger 50; bierglazen 6 v. 1.50; borrelglazen 6 voor 90 c„. Alleen in de Bazar, Janvossensteeg 56. 2 Voor een Zeem zonder foute'., naar de zemenspe- cialist. elke zeem met ga rantie, in prijzen van 3/50, 3.95, 4.50. 4.95, 6.25. Spe ciaal adres voor grote autozemen. Janvossensteeg 56, Leiden. 2 Soepkom met lepel 49 ct origineel Chinese rijst- kom, prima porselein met fraai blauw Chinees pop- pendecor. Alleen met ad vertentie soepkom m. le pel 49 ct. I.V.A., Haarlem- merstr 4d, Nova. Noord einde 43, Leiden. Enorme keus - Lage prijzen HAALtMMERSTRAAT 227 2 Grote sortering bloem potten!! Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren, vanaf 39 cent. Porseleinen theepotten, flinke maat 1,59. Grote maat porselei nen koffiekannen 1,98 enz. enz. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Metalen strijkplank ƒ14.95. Luxe uitvoering, extra zwaar buismateriaal crème gemoffeld. Afneem baar dek Deze strijkplank is in 3 standen verstel baar. Poten met zware plastic dop en. I V.A.. Haarlemmerstr. 48, Nova Noo^deinde 43. Leiden. tin combinatiewagen 1959 f775. Morris 1955 cabrio let f 1950; Fiat Multiplate 1957-58 f2400. Chr. Huy- pensstraat 10A, Voorscho ten. zeemleder van zeemleer- fabriek „Roorda" Alleen hele huiden, grote maal f 2.98. 4.50. 5.98 Nu met advertentie f 149. 2.25 2.99. I.V A. Haarlemmer straat 48: Nova, Noord einde 43. Leiden. KioKKen. wij Kocnten op de jaarbeurs een prachti ge collectie schoorsteen - klokken, electrisch en me chanisch. Pendulettes zeer fraai, bim-bam slagwerk Prettige bediening en 100 service bij de Uur werkkliniek, Lage Rijn dijk 8. 2 Haast U! Dames en he ren. Beperkte voorraad elektrische klokken, da mes- en herenhorloges. Be- 1 Jaar schriftelijke garan tie Brieven onder no. 7247 bureau van dit blad. 2 Verkoopster gevraagd in zaak van huishoudelijke artikelen. Mag. I.V.A.. Haaricmmerstr. 48. Lelden Aanmelden van 10-12 en 3—6 uur bij: Nova, Noord einde 43, Leiden, tel. na 19 uur 21187. 2 Rotterdam, tuindorp Vreewijk, vrij huis, v.- en a.-tuin. 6 k. of kleiner v. Sassenheim of dorp omg., vrij huis. 4 5 k. Event, koper.. Brieven onder no. 4949 bureau van dit blad. 2 Gebruikte fietsen groot en klein; ook mooie sport- fietsen; bromfietsen o.a. Magneet. Super sport Al pino, Puch enz. enz. v. d. Mey. Hooigracht 66, Lei den. 2 Boterkoekjes 75 ct 250 gram, Siroopwafels 10 v. f1,00, Banketstaaf 85 ct, Macronen. Krentenbollen 3 voor 25 ct. H. C. Ver buist, 2 Kachelruil. Wie wil ruilen een middelgrote kolenkachel Perfect 250 voor een kleiner model kachel Melden Mariën- pcelstraat 11, Leiden, tel. 2Zaterdagmarkt. Zeer leuke schuimrubber dames petticoats, alle kleuren f2,98; pracht kwaliteit he renflanellen, geen f4,98 maar f3,49; gemoitonneer- de directoirs, tot 52, nu f2,98. Korenbrugsteeg t/o muziekhandel Servaas. Japie 2 Bon. Plastic citroenpers 3P cent. Diverse kleuren, zeer practisch model 2-de- lig, bestaande uit pers en orderzetbakje. Uitsluitend met inlevering van deze bon 39 cent. Victorie-Mag., Hogewoerd 22. 2 Levenspositie. Voor 2 jongemannen die door actie? werken een hoog salaris willen verdienen is plaats in onze zelfbedie- nings^edrijven Na oplei ding en/of gebleken ge schiktheid, vaste positie. Brieven onder no. 5893 bureau van dit blad. 2 Woonruimte te huur gevrragd in Warmond, door echtpaar m. 1 kind, vcor ongeveer een ianr, eventueel fp-^nffeord. Br. ondor no. 7256 bureau van cut Llad,

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3