Pastoor Bakker tot herder uit R'dam benoemd te Sassenheim Ds. Zandt onderscheiden Geduld van politiepersoneel uitgeput Lifster aangerand In Zeeland doet men meer met fruit La Courtine Prof. Anema nam afscheid Leidse goochel-kampioen Start: elf jaar oud MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 PAGINA 6 AUDIëNTIES BISDOM HAARLEM Wegens de vormreizen van de bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, zullen de gebruike lijke dinsdag- en woensdagaudiën ties vanaf maandag 19 september tot en met eind oktober vervallen. PROVINCIAAL BESTUUR DOMINICA vEN De generaal der Dominicanen heeft de provinciaal van de 'Nederlandse provincie, pater Bonaventira Jan sen O.P., op diens verzoek om ge zondheidsredenen ontheven van zijn functie. Tot aan de verkiezing van een nieuwe provinciaal zal het be stuur der Provincie worden waarge nomen door pater Nic. Apeldoorn O.P., prior van het Albertinum te Nijmegen. J. P. M. MENTINK VAN KATH. THUISFRONT RIDDER SILVESTER Tijdens de hoofdbestuursvergade ring van Nationaal Katholiek Thuis front te Den Bosch zijn zaterdag aan de secretaris van Thuisfront, de heer J. P. M. Mentink uit Breda, de ver sierselen overhandigd van de pause lijke orde van St. Silvester. Rector J. Doesburg, geestelijk ad viseur van Katholiek Thuisfront, deelde hem mee, dat -:et ridderschap in deze orde werd verleend wegens langdurige werkzaamheden voor het geestelijk en materieel welzijn der katholieke militairen. De heer Men tink is sedert 1949 secretaris van Katholiek Thuisfront en sedert de oprichting in 1946 voorzitter van het diocesaan bestuur van NKT in Bre da. „Het geduld van het politieperso- eerstens de salariëring van het po- neel is thans uitgepnt.. Neem aange- litiepersoneel aan de orde gesteld, kondigde maatregelen om erger te De uitkomsten van de besprekingen voorkomen. We eisen een spoedver- zouden op korte termijn ter kennis WOw gezegd in te- van de regering en van de centrale Namens H.M. de koningin heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. egrammen, die het Amsterdamse commissie voor georganiseerd over- G. Kortenhorst zaterdagmiddag ten huize van ds. Zandt in Delft de politiepersoneel zaterdag heeft ge zonden aan de voorzitter van de af deling Amsterdam der centrale van politie-organisaties (C.P.O.). In de telegrammen wordt voorts opge merkt, dat men met teleurstelling kennis heeft genomen van de resul- leg worden gebracht Acties senator de versierselen behorende bij het commandeurschap in de orde van Oranje Nassau overhandigd. Op de foto zien we hoe de Kamervoorzit ter de onderscheidene feliciteert. De in de telegrammen gevraagde „aangekondigde maatregelen" doelen op een passage uit een half septem- taten der salarisbesprekingen van ber j.l. aan alle bondsleden toege- vrijdag j.l. tussen de interdeparte- zonden circulaire, waarin de hoofd- - - mentale commissie „herziening be- besturen van de drie politiebonden gisteravond de 23-jarige ope- zoldiging politiepersoneel" en de po- opmerken: „Wij menen er goed aan fat®uf H- (jr- de,.Bruin u^. de vlie- litievakorganisaties. te doen u erop te wijzen, dat indien at met zijn motorfiets tegen onverhoopt de besprekinen tot ge- den 1??e^ zand gevuld olieyat gereden, Op de Groene Kruisweg te Rotter- .x...wv Apeldoornse recherche heeft Zoals uit een communiqué over nerlei resultaat zullen leiden, alle dal diepde om de opengebroken weg zaterdaemidda£ de 49-iariee Anel- deze besprekingen bekend werd, door de feiten gerechtvaardigde ac- te markeren. Hij viel op straat en heeft de interdepartementale com- ties ter verkrijging van onze rech- was op slag dood. De duo-passagier, ooorner A. L. aangehouden en in- missie de zienswijze van de regering ten zullen worden ondernomen. de 29-jarige constructie werker L. gesloten. Deze man heeft naar de po- Tot pastoor van de St Pancratius- Rotterdamse volksbuurt Spangen, ten, aanzien van de inconveniënten- Dat de hoofdbesturen hieraan lei- Ketting uit de Murraystraat, moest ljtie mededeeide vriidaeavond een parochie te Sassenheim is benoemd nabij Schiedam. Sinds 1924 bezit deze toelage toegelicht en de politievak- ding zullen geven en dienen te ge- zwaar gewond in het zuiderzieken- de zeereerwaarde heer Corn. Bakker, parochie een noodkerk. Destijds al organisaties hebben daartegenover ven spreekt voor zichzelf". huis worden opgenomen. ZO-jange Amerikaanse studente in thans pastoor van de H. Nicolaaspa- was het de bedoeling, dat het rochie te Rotterdam-west. Pastoor bouwtje spoedig in gebruik genomen Bakker volgt wijlen pastoor Braak zou worden als patronaatsgebouw en op. dat een grote, nieuwe kerk zou ver rijzen. Er is niets van gekomen; cri- Cornelis Bakker werd in 1906 te sisjaren en later de oorlog stonden Wervershoof (nabij Hoorn) geboren, in de weg, maar onder de bezielende De lagere en hogere studies volgde leiding van pastoor Bakker slaagde hjj op de seminaria van het Bisdom, men er spoedig in de nodige plannen resp. te Voorhout, Heemstede en vóór te bereiden en een belangrijk Warmond, waarna hij op 30 mei 1931 deel van de financiën bijeen te bren- in de kathedrale kerk te Haarlem tot gen. Vooral in het afgelopen half priester werd gewijd. Zijn eerste jaar is de financiële actie bijzonder plechtige H. Mis droeg hij op in de goed geslaagd: de opvolger van pas- parochiekerk van zijn jeugd te toor Bakker in de Nicolaasparochie Zwaagdijk. kan volgend jaar met de bouw be- In de afgelopen dertig jaar van ginnen. zijn priesterlijk leven heeft pastoor Vandaag heeft pastoor Bakker de Bakker betrekkelijk weinig stand- pastorie in Sassenheim bezocht. plaatsen bezet. Zijn eerste parochie was in Wateringen (H. Johannes de Doper), gevolgd door een benoeming tot kapelaan aan de parochie van de H.H. Engelbewaarders te Den Haag. Mg,. w. M. Bekkers zal zondag 18 Tien jaar, van 19-0 tot 1950, was september a.s. in de kapel van het pastoor Bakker kapelaan in de volk- klooster der Paters Montfortanen te rijke centrum-parochie van de H. oirschot de volgende H.H. Wijdin- Magdalena te Amsterdam en daarna gen toedienen: nog eens vijf jaar aan de al even Tonsuur aan de fraters M. Van- diChtbevolkte Spoor wij k-parochie aerde, L. Amand, C. Koning. A. Hoff, (H. Jeroen) te Den Haag. In 1955 C. Körner, E. Jackel, R. Fritz, H. J. volgde zijn benoemingtot pastoor Mohr, E. Habets, W. Joharmesma, J. van de St. Nicolaas-parochie in de Daenen, E. Alt, J. Schreurs, L. Ver bakei, F. Bosch, A. van den Ende, F. Fabry en C. Thaens van de Sociëteit der Paters Montfortanen. Vier mindere orden aan de fraters J. Corbeij. B. Gehrmann, J. Wenn- rich, J. Michels, T. Geris, J. Jacobs, P. Verlaan, A. Naus H. Thonen, H. Janssen, A. Sevenheck, L. Muitjens, TVTrr„ tv/t Torco» k;ooov,r,n Stevens, J. Ranke, G. Goltstein, hppft ïn ?7 ^PnWthpT^J^nl H" Keunen en J- Packbier van de terdam heeft op 17 september eervol gocjeteit der Paters Montfortanen. ontslag verleend aan de zeereerw. H Subdiakonaat aan de fraters P. ,he" G' J-.MoJscb.dieI was de Waard, N. Buisman, J. Backwin- te Nieuwerkerk a.d. IJssel; tot pas- k L A^eHaan A. v. d. Schoot, toor te Nieuwerkerk a.d. IJssel is be- j F Diederen j. v. Zelst noemd de zeereerw heer P. J. Krom, p Hoffan j. Gelissen, H. Kleiikers, die kapelaan was te Dordrecht (H. 0sch en H Jansen van de So_ Antonius van Padua); tot rector te cieteit der Paters Montfortanen; P. Wassenaar <St. Willibrordus) is be- en j. Rooyakkers van de noemd de zeereerw heer J. J M 0rde der Kruisheren- A. Gubbels Velthuyse, die eervol ontslag heeft Tan de Congregatie der Paters van gekregen als pastoor te Berkel; tot de Geest pastoor te Berkel is benoemd de H Diakonaat aan de fraters L. zeereerw. heer F. C. J. Holthuizen, Wolters van de Orde der Kruisheren, die rector was te Wassenaar (St. j yelterop en E. Bruning van de Willibrordus); tot pastoor te Sassen- coneregatie der Paters van de H. heim (H. Pancratius) is benoemd de Geest, zeereerw. heer Corn. Bakker, die pastoor was te Rotterdam (H. Nico- laas); tot pastoor te Rotterdam (H. Benoemingen Bisdom Rotterdam de journalsitiek, mej. M. J. Hunter uit Minnesota, in het Kootwijker Zandgat trachten aan te randen. A. L. werkte in de omgeving van Em merich. Toen hij vrijdag met zijn auto huiswaarts keerde heeft hij bij Emmerich de studente als liftster meegenomen. Hij zou haar naar Amersfoort brengen. Voorbij Apel doorn, tussen Nieuw Milligen en Kootwijk, heeft de man een poging .gedaan het meisje aan te randen. De Amerikaanse verzette zich hevig en had daarbij het geluk, dat een zand- auto naderde. De bestuurder hiervan hoorde haar schreeuwen en merkte wat er aan de hand was. De aanran der nam, toen hij bemerkte dat hij ontdekt was, onmiddellijk de vlucht. Het onderzoek van de Apeldoornse recherche heeft er toe geleid, dat hij zaterdagmiddag kon worden aange houden. De studente die met vakan tie in Europa was en reizen door di verse landen heeft gemaakt, keert maandag per vliegtuig naar de Ver enigde Staten terug. Het eerste week-end van 't nieuwe contingent manschappen der Neder landse eerste divisie in de Franse le gerplaats La Courtine is zaterdag prettig begonnen. Na de excercities van zaterdag morgen, verspreidden de soldaten zich over de dorpen en steden in de Zaterdag trok voor de zesde maal het grote Zeeuwse fruitcorso door de straten van Goes. Tienduizenden omge.ving om hun voorlopig woon- enthousiaste toeschouwers woonden dit kleurige evenement bij en de jury, die uit de twaalf wagens de mooiste terr?in te verkennen. Zij werden al moest kiezen, had een bijzonder zware taak. Winnaar werd uiteindelijk de hier afgebeelde wagen, welke As- tnpriRtpr,f;I in antrvhiicoon hot sepoesters rit naar het bal uitbeelde. Aanvaller - die vrouw poogde te wurgen - op de vlucht toeristend gezien in autobussen, het centrum van de klassieke en moder ne tapijtweverijen, de oude fortstad Ussel, de porceleinstad Limoges, Cichy en al de kleinere plaatsen met hun landelijk en pittoresk karakter. UITVOER TOMATEN BELGIë—LUXEMBURG VHHPLM. In verband met de prijsstijging Een grote groep zal morgen Oro- voor tomaten op de Belgische en dour-sur-Glane bezoeken, flat in 1944 Luxemburgse markt, hebben de door de Duitse troepen werd plat- autoriteiten van deze landen beslo- gebrand. De 47-jarige weversvrouw P. H. het strottenhoofd. Geheel overstuur ten de invoer van tomaten uit alle De dienst voor welzijnszorg heeft Dohmne van Gaal te Heeze, moeder rende zij naar een groepje spoorweg- E.E.G.-landen met ingang van 17 een geïmproviseerd theater, een van drie kinderen, heeft voor haar arbeiders, dat een eindje van haar september weer toe te staan. Dat reusachtige tent, midden in de le- leven moeten vechten, toen een on- huis vandaan werkzaam was. De po- houdt in dat er dan ook voor Ne- gerplaats opgericht, waar 2000 toe- bekend gebleven man haar trachtte litie werd gewaarschuwd, doch geen derland geen beperkende bepalingen schouwers gisteren'het amusements in de nacht van zaterdag op te wurgen. enkel spoor is tot nog toe gevonden, meer zullen Jjn bij de tomatenuit- programma bijwoonden dat door Ne- Nicolaas) is benoemd de zeereerw. zondag is in Laren (Gld) een per- De vrouw was werkzaam in de De aanvaller zag er volgens de voer naar deze landen. derlandse artiesten werd verzorgd. heer A. H. M. Oeverhaus, die pas- sonenauto tegen een boom gereden, keuken van haar alleenstaand baan- vrouw netjes uit; hij had lang ach- toor was te Oude Tonge; tot pastoor De vier inzittenden werden naar het wachtershuisje, toen een man aan de terover gekamd donkerblond haar en te Oude Tonge (Maria Hemelvaart) ziekenhuis te Lochem overgebracht, achterdeur klopte en om een doosje droeg een grijs costuum. Vermoede- is benoemd de zeereerw. heer A. C. waar een van hen, de heer J Boer lucifers vroeg. Nietsvermoedend lijk is hij tijdens de worsteling licht Cras, die kapelaan was te Naaldwijk, uit Lochem, is overleden. draaide de vrouw zich om, teneinde gewond geraakt in het gezicht. Om- het gevraagde te pakken. In enkele dat hij op fluisterende toon heeft ge- stappen was de vreemde haar ach- sproken, kan het slachtoffer zich terna gekomen en trachtte haar te geen stem herinneren. wurgen. Hij liet de vrouw pas los, toen hij een naderende trein hoorde. Het slachtoffer van deze laffe daad liep ontvellingen op aan armen en benen, een blauw oog en wonden aan Begrafenis van Hans Hermans Vertegenwoordigers van werkge- Weidse goochelaar vers en werknemers in het grafische Anverdi heeft bij het bedrijf zullen binnenkort besprekin- goochelconcours dat tij gen gaan voeren over het loon in 1961. Bij de loonherziening in 1959 werd „de ruimte" berekend voor 1960. Ómdat de grafische CAO's tot eind 1961 van kracht zijr. werd afge- dens het weekeinde te Nijmegen werd gehou den de eerste prijs ge- In de kerk van het rectoraat sproken dat de ruimteverdeling voor kreSen de klasse „al- Evertsoord (gemeente Sevenum) is 1961 op een later tijdstip ter sprake gemeen goochelen", zaterdag onder grote belangstelling zou worden gebracht. De werkne- een rouwdienst gehouden voor de 11- mersvertegenwoordigers hebben in Voorts kreeg hij een jarige Hans Hermans, die verleden het centraal bureau voor de grafische eerste prijs in de afd. zondagmiddag werd vermoord en bedrijven onlangs verzocht dit over- wiens stoffelijk overschot de afgelo- leg op korte termijn te openen. Naar ^a'on-™3?^ en een pen woensdag in een asperge-akker verwachting zal zulks in oktober ge- tweede prijs voor „mi- cro-magie". Anverdi, die woont aan de Waldeck Pyr- montstraat te Leiden, heeft ook bij goochel- concoursen, die eerder schieden. BADER IN ZEE VERMIST werd gevonden. De kerk was te klein om alle be langstellenden uit het ontginnings dorp Evertsoord en uit omliggende gemeenten te bevatten. Ook de jus- Aan politie en reddingsbrigade van titie en het gemeentebestuur waren Zandvoort werd gistermiddag ge- bij de droeve plechtigheid vertegen- meld, dat ongeveer drie kilometer woordigd. Na de rouwdienst volgde ten zuiden van het dorp een man in de begrafenis van het slachtoffertje, zee om hulp had geroepen. Toen men Tijdens de plechtigheid gedroeg een een kwartier later op de verlaten werden gehouden, eer man, die uit Deurne afkomstig was, plek arriveerde, was er van de dren- ste prijzen in de zich zodanig, dat men daarin aan- keling niets te bespeuren. Wel trof n leiding vond hem nader aan de tand men op het strand kleren en in de wacnt Sleept. t>e ói- Zaterdagmiddag, na de sluiting van de staten generaal, heeft prof. mr. A. te voelen. Het bleek 1at de man in duinen een bromfiets aan van de 36- jarige Leidenaar begon Anema, in het gebouw van de Eerste Kamer gerecipieerd ter gelegenheid zyn familie een soortgelijke tragedie jarige magazijnbediende T. F. Bul- OD eifd~ jaar met van zijn afscheid als Kamerlid. Op de foto zien we de 88-jarige senator, had meegemaakt, waaraan zijn emo- ting, wonende in Hillegom. Zijn stof. die 39 jaar deel uitmaakte van de volksvertegenwoordiging, in gesprek tie by de plechtigheid wa6 toe te felyk overschot is nog niet gevon- 2iJn eerste goocheltrucs met premier prof. De Quay en minister Zijlstra. eohryven. den,

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6