„Floralia" geopend HOENSON ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Directrice van Martha-Siichting - bij afscheid - geridderd Gisteravond hebben ds. J. T. Meij er en lijn echtgenote, mevrouw J. E. Meijer-Scheffer tijdens de viering van hun zilveren jubileum als direc teur en directrice van de Martha- stichting voor kinderbescherming in Alphen a.d. Rijn afscheid genomen van deze stichting. Talrijke festivi teiten, georganiseerd door het be stuur van de stichting en vele vrien den, zijn aan dit afscheid vooraf ge gaan. Ds. Meijer was reeds eerder ge- eerd met 'n koninklijke onderschei ding. Gisteravond reikte de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman tijdens een drukke receptie in de kerkzaal van de Marthastichting me vrouw Meijer de versierselen uit van het ridderschap in de orde van Oran je Nassau. De minister sprak hierbij zijn waardering uit voor de verdien sten van het echtpaar in de kinder bescherming. Diverse vooraanstaanden uit pro testantse organisaties en vakkringen hebben gisteravond het echtpaar in toespraken gehuldigd.. De president- directeur van de Heldringgestichten, waarvan de Marthastichting deel uitmaakt, bood het een auto aan als geschenk van vrienden en van de instelling. De voorzitter van de Marthastich ting ir. W. Roijer installeerde tij dens deze bijeenkomst de nieuwe di rectie, bestaande uit ds. J. Veen, pre dikant-directeur, mr. W. Vogel, di recteur en de heren A. Hoekstra en J. D. van der Ploeg adjunct-direc teuren. MEDISCHE DIENSTEN |j Voor Leiden en Omgeving Z.E. Minister Beerman heeft aan me vrouw J. E. MeijerScheffer namens H.M. de Koningin de versierselen uit gereikt verbonden aan de Koninklijke onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Meijer Scheffer heeft deze hoge onder scheiding zo juist opgespeld, onder toezicht van de Minister. Leiden. Uitsluitend in spoedge vallen nemen waar de artsen Mas tenbroek, Veldhuyzen, v. Wingerden, v. Leeuwen en De Jong. Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, teL 21060, zaterdag tot 6 uur apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden. De artsen Brinkhorst, Leimuiden, teL 01721269 en Muskens, Roelof- arendsveen, tel. 01713329. Alphen a. d. Rijn. Dokter J. K. Platteschor, tel. 2858. Bodegraven. Dokter E. M. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113 en zr. D. Langeveld, Vosholstraat 2, tel. 2566. Boskoop. Dokter Jongeneel, teL 2019. Hazerswoude. Zie Koudekerk en Leiderdorp, bij ongevallen Rijn dijk tel. 01714—278. Hillegom. Dokter C. M. Wijk- mans Stationsweg 74, tel. 5771. Katwijk a. d. Rijn. Dokter C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Kon. Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee. Dokter L. Borleffs, tel. 2182, voor apotheek zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Dokter M. P. Hennink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686; voor zuster zie Leiderdorp. Langeraar. Zie Nieuw veen. Leiderdorp. Zie Koudekerk; zus ter Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710—24909, bij geen gehoor 31297. Lisse. Dokter A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Nieuwkoop. Dokter G. J. Bre mer, tel. 01725103. Nieuwveen. Dokter J. A. Sand- kuijl te Langeraar, tel. 01722139. Noordwijk. Dokter Kruyt, tel. 2030; Duinrand Apotheek van 121 en 56 uur, tel. 2487. Voor het Wit- Gele Kruis zuster Hooymans, tel. 3388 of 2524. Noordwijkerhout. Dokter K. A. van Praag, teL 385. Oegstgeest. Dokter D. Held, teL 24649. Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Sassenhelm. Dokter Van Raay, tel. 7777. Zr. Meyssen, Kerklaan 17A, Voorhout, tel. 025327796, neemt waar voor de zusters Muilerman en Konijn. Valkenburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout. Dokter H. G. A. Wa lenkamp, Warmond, tel. 01711220, voor zuster zie Sassenheim. Voorschoten. Dokter H. Olthuis, Jan Willem Frisolaan, tel. 2527. Wijk zuster: Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan, tel. 2177. Warmond. Zie Voorhout, voor zuster zie Sassenheim. Wassenaar. De artsen R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, teL 9124. Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2243. Woubrugge. Zie Nieuwveen. Zoetermeer. Dokter J. H. N. de Bruyn, tel. 3059. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. VOORSCHOTEN S.V.L.V. vierde 35-jarig bestaan In het Cultureel Centrum kwam de sportvereniging SVLV bijeen om in een echte grote familiesfee.'' het zevende lustrum van haar bestaan te vieren. De zaal was door een lid van SVLV, de heer N. Duivenvoorde, feestelijk versierd en de toegestuur de bloemstukken van het RJL kerk bestuur, van de zustervereniging Rouwkoop en van de heer J. Bolle maakten er nog een kleine „floriade" van. SVLV was dus met recht in de bloemetjes gezet, maar op de grote feestavond had het bestuur van SV LV nog verschillende personen te eren en erkentelijkheid te betuigen. Allereerst was gedacht aan pas toor J. Th. v. Bemmelen, die be noemd werd tot erelid. Hij ontving de gouden speld. Ook de reeds be staande ereleden, t.w. de huidige voorzitter, de heer L. J. van Aken, de erevoorzitter, de heer M. Lake- man, de vice-voorzitter, de heer G. P. A. Niersman, en de oud-hoofd jeugdleider, de heer P. J. Karremans, ontvingen op deze avond de gouden speld. 9 Personen werden tot leden van verdienste benoemd, t.w. de heer P. van Bohemen en echtgenote, 25 jaar of langer lid, mevrouw Lamiboo senior, de moeder van SVLV, de he ren J. v. Bemmelen en L. W. Kneij- ber, 25 jaar lid of langer en de drie heren Jan en Herman Niersman en P. A. F. Kneijber, die vanaf de op richting dus 35 jaar trouw en ver dienstelijk lid van SVLV zijn. Zij al len ontvingen de zilveren speld. Pas toor J. Th. van Bemmelen was zeer ingenomen met zijn erelidmaatschap en hij stak dit niet onder stoelen of banken. De jeugd is bij SVLV in goede handen en hij vond dit een grote verlichting van zijn pastorale taak. Hij sprak dan ook de wens uit, dat SVLV nog een lang leven bescho ren zou zijn. De afdeling Handbal blood de jubilerende vereniging een nationale driekleur aan, die gebruikt kan worden voor de opluistering van het voetbalterrein. Na dit korte of ficiële gedeelte begon de eigenlijke feestviering. De heer N. Augustinus uit Nooi'dwijk zorgde voor de con ference en een goede stemming. Hij bracht menige kwinkslag, goochelde en had de leiding bij het bal. Al spoe dig heerste er een prima stemming, die steeg naar mate het later in de avond werd. Op de muziek van het Leidse Dansorkest kon ter variatie een dansje gemaakt worden. Jaarprogramma Kath. Vrouwen gilde Het RK. Vrouwengilde afd. Voorschoten heeft haar plannen voor VOORSCHOTEN Het gebouw van Chr. Belangen is momenteel weer in een bloementuin herschapen. De kinderen van de scholen hebben hun plantjes, die zij van het voorjaar hadden ontvangen om op te kweken, weer ingeleverd. Deze jaarlijkse terugkerende floralia- tentoonstelling is bedoeld om de kin deren liefde bij te brengen voor al les wat leeft en groeit. Burgemees ter L. de Kool opende gisteravond de tentoonstelling met een bijzonder brengt de super kolenconvector met de alles-brander-set! Natuurlijk wilt U er zeker van zijn, dat de kolenconvector die U gaat kopen, U nooit in de steek zal laten. Breng daarom een bezoek aan de Grote Ver- warmings-Show 1960 in de Ja- cobazaal in de Burcht te Leiden. Daar komt U alles te weten over de veel besproken Hoenson su per kolenconvector. Behalve nootjes 3, kunt U hierin de veel goedkopere nootjes 4 en 5 sto ken. Niet bij alle kolenconvec- tors is dit mogelijk! En de Hoen son alles-brander-set stelt U in de gelegenheid om bij eventuele schaarste aan kleine antraciet- nootjes, goedkope eierkolen, bruinkoolbriketten, grove antra ciet of cokes te stoken. U zit dus nooit in de kou met een Hoenson. Breng een bezoek aan deze' zeer interessante expositie. Geopend slechts 3 dagen nl. maandag 19, dinsdag 20 en woensdag 21 sep tember. De interessante lezin gen toegelicht met lichtbeel den over het actuele onder werp „Hoe verwarm ik mijn huis het beste en toch zo voor delig mogelijk?'vangen aan 's middags om 2 uur en om 4 u. en 's avonds om 7 uur en om 9 uur precies. tot de kinderen gericht toespraakje. Hij vond het een alleraardigste expositie en menig kind kreeg een felicitatie met zijn behaald succes. De jeugd wordt vaak gesymboliseerd door bloemen en daarom zijn bloe men en planten zo geschikt om de jeugd liefde voor de natuur bij te brengen. Het verheugde burgemees ter ten zeerste dat er juist van de kinderen van de nieuw ingezetenen van Voorschoten zoveel inzendingen waren binnengekomen. Dat komt te gemoet aan de integratie van de ge meente" Voorschoten. Er waren veel planten uitgereikt en er zijn er veel teruggebracht, maar het hadden er gerust meer mogen zijn. De kwali teit was goed. De heer B. Hoogwerff Kroon, de voorzitter van de floralia- tentoonstelling was van mening, dat het aantal inzendingen veel hoger had kunnen zijn. Het was dit jaar maar nauwelijks 20 pet. De kwaliteit was volgens 'spr. niet slecht. Beter als vorig jaar. Hierna maakte hij le prijswinnaars bekend. Begonia rood: 1 Laura Oskam, 2 Elsje Dijkman, 3 Ria Verhoor' en Marion de Leeuw, 4 Willemien Ver hoog; troosprijs Martha Verhoog. Be gonia rose: 1 Leendert Giazen, Tin- neke Treffers, 3 Ria Verhoork, 4 Ria Verhoork (Donklaan); troostprijs An neke Schoonbeek. Fuchsia: 1 Geav. Egmond, 2 Ronald Vonk, 3 Anneke Verhoog, 4 Frans Oorschot; troost prijs Corrie Hendriks. Salvia's: 1 Laura Oskam, 2 Jacqueline Nieuwen- huizen, 3 Toos Lamboo, 4 Sjaan de Bruin; troostprijs Janneke Oskam. Coleus: 1 Gea v. Egmond, 2 Jan v. Egmond, 3 Christa Swen, 4 Wim Oos- terom; troostprijs Marion Raven, Koen, Kampmeyer en Nico van Seg- gelen. Geranium: 1 Marijke Ver hoork, 2 Peter Verhoork, 3 Gé van Veen, 4 Martien den Hollander; troostprijs Pim Berkhuizen. Mar griet: 1 Ria Verhoork, 2 Hennie Ver schoor, 3 Loekie Verhoork, 4 Chris Kuijper; troostprijs Corrie Gans. Aan de vooravond van de tentoon stelling was ook nog een wedstrijd in bloemenschikken en binden ge houden. Hiervoor bestond veel be langstelling en een groot enthousias me onder de jeugd. Er waren dan ook fraaie stukjes te zien, die nu ten toon waren gesteld. De prijzen wa ren als volgt toegekend: Groep 7 en 8 jaar: 1 Ria Adema, 2 Leo Steinhart en Marja v. Velzen, 3 Heieen Kampmeijer, 4 Sylvia Has- selo, 5 Marthie Verhoog; troostprijs Bram Wesselo. Groep 9 en 10 jaar: 1 Son ja Holtman, 2 Peer 't Manne tje, 3 Gea v. Egmond, 4 Marina Quarles, 5 Ineke v. Wijk; troostprijs Lucia Mechelse. Groep 11 jaar en ouder: 1 Frans Oorschot en Ria van Vredendaal, 2 C. M. Kloeien, 3 An- nemaire Stauthamer, 4 Ria Verhoork, 5 Jack ter Haar; troostprijs Juultje Heijne. De scholenprijs was voor de School met de Bijbel met een aantal inzen dingen van 31,3 pet. De overige scho len kwamen met de volgende per centages naar voren: Hervormde school 24,4 pet., Ds. Fortgensschool 17,5 pet., R.K. meisjesschool 15.4 pet., Vlietschool 14,6 pet., Parkschool met 14,3 pet., R.K. Jongensschool met 7,5 pet. en de Bethanieschool met 5,8 pet. VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. (Advertentie) het komende verenigingsjaar klaar. Begonnen wordt op 21 september a.s, met een bezinnLigsmorgen in de parochiekerk en 's avonds een avond vol ontspanning. Opgevoerd zal wor den door de eigen leden een vrolijk toneelstuk. Op 6 oktober gaat het gilde naar de Damesbeurs „Femina" te Rotterdam en op 10 oktober zal een grote modeshow plaats vinden in het Cultureel Centrum. Op 15 no vember a.s. komt rector Sondaal spreken. De voordrachtskunstenares Miep de Leeuw zal op 8 december het kerstprogramma verzorgen. De feestavond valt in januari en zal ge vierd worden met een vrolijk toneel spel en een dansje. In februari is er een filmavond over het gezin en zijn problemen. In maart is er een Pas sie-avond en in april zal een schoon heidsspecialiste spreken over het verzorgen van de huid en de make up. Het verenigingsjaar wordt in mei besloten met de algemene jaarver gadering. ILK. EHBO De R.K. EHBO, afd. Voorschoten, begint haar wintersei zoen met een brigade-avond op woensdag 21 september a.s. om 8 uur in het Gezondheidscentrum. Alle le den worden daar verwacht om door regelmatig oefenen hun kennis en vaardigheid op te voeren tot een blij vende paraatheid. Bij het huidige verkeer gebeuren ook in Voorschoten regelmatig ern stige en minder ernstige ongevallen. Blijft u dan niet aan de kant staan, steekt de handen uit de mouwen en helpt de slachtoffers met uw eerste belangrijke hulp. Kunt u dat niet? Volg dan de nieuwe cursus in EHBO, onder leiding van dr. Tonino. De cursus begint woensdag 28 sept. om 8 uur. Ook zij, die zich bij de BB gemeld hebben, kunnen deze cursus volgen. NOORDWIJK KON. MIJ VAN TUINBOUW Nu de vakanties weer achter de rug zijn, heeft gisteravond de Kon. Mij van Tuinbouw in het Hof van Holland zijn activiteit hervat. De opkomst voor deze bijeenkomst was zeer goed, terwijl een grote collectie bloemen waren ingezonden, hetgeen een fleurig aanzien gaf. De voorz., de heer P. de Groot, opende deze vergadering met een hartelijk wel kom, maar moest hieraan toevoegen zijn leelwezen uit te spreken over het verscheiden van een der trouwste leden: gravin van Bylandt Tot zijn vreugde mocht hij een tweetal nieuwe leden installeren, waarbij hij de verwachting uitsprak, dat allen zullen medewerken om het ledental te versterken. Van de heer J. Schipper was be richt ingekomen, dat hij op bezoek in Santpoort ziek was geworden en niet ter vergadering kon komen. Op de volgende hoopte hij weer aanwe zig te kunnen zijn voor de uitreiking van de bollen voor de huisbroei. Van het H.B. was de mededeling ingeko men, dat de ledenwerving op de Flo riade een winst van 1500 had opge bracht. Bij de ingezonden bloemen bevonden zich prachtige chrysanten van de heer P. L. C. v. d. Meer en de N.V. Konijnenburg Mark. De voorzitter vond het verheugend, dat naast de speciale cultures van gladi olen, freesia's en gerbera's de Noord- wijkse kwekers thans ook hun volle aandacht besteden aan de chrysan ten-cultuur en dat zy hiermede op de goede weg zijn heeft men kunnen constateren op de Floriade. De najaarsexcursie zal gehouden worden op woensdag 21 sept. a.s. Het vertrek is gesteld op 's morgens te 7 uur uit Noordwijk, in De Witte Bergen te Laren zal een koffie-pau- ze gehouden worden, waarna via Nunspeet gereden zal worden naar Heerde, alwaar een bezoek zal wor den gebracht aan de rozenkwekerij van de firma Buisman. Na dit be zoek en een thee-uurtje gaat men weer touren en zal tevens de gele genheid worden geboden te gaan di neren, waarschijnlijk in de Gouden Leeuw te Voorschoten. Door de heer H. Schipper werd nog verslag uit gebracht van de uitstekend geslaag de excursie naar „De Wijde Bliek" in Wassenaar, terwijl deze op des kundige wijze een aantal prachtige dia's vertoonde van bomen, planten, heesters en bloemen in onze tuinen vanaf het vroege voorjaar tot laat in de herfsttijd. Voor het punten- stelsel van ingezonden bloemen ver kreeg P. v. d. Meer 8'/*, S. Pennings 8, N. v. d. Voort 8, K. M. 7'/i W. Bamhoom 7 en H. Schipper 7 pun ten. De volgende vergadering werd vastgesteld op donderdag 13 oktober a.s. Raadsvergadering. Op donder dag 22 september des avonds 8 uur zal een openbare vergadering van de raad worden belegd. De agenda om vat o.a.: verzoek bestuur Stichting Geertruida-bewaarschool om mede werking voor de stichting van een nieuwe school. Inbreng in grondbe drijf van grond en woonhuis de la Bassecour Caanstraat-Gooweg. Ver koop van grond in het Dobbelmann- duin. Verkoop grond aan de Duin- damseweg. Aankoop grond voor aan leg verbindingsweg Herenweg-Goo- weg en beschikbaarstelling crediet voor de uitvoering van diverse wer ken. Aankoop en ruiling in verband met verbindingsweg Voorstraat-Zee straat. Plan van wegen en water lopen in de ruilverkaveling „het Lan geveld". Wijziging verordening op de weekmarkt. Regeling gemeentelijke bijdragen kerken en jeugdgebouwen. Bedevaart naar Heiloo. Dinsdag 27 september a.s. houdt de afd. van de H. Familie haar jaarlijkse bede vaart naar Heiloo. Ook niet-leden Moderne vormen van de H. Familie kunnen aan deze bedevaart deelnemen. Wacht niet te lang, want de plaatsen zijn beperkt. Zondag na de H. Mis van 11 uur is er gelegenheid zich op te geven in het kleine zaaltje van het Juvenaat Het vertrek zal plaats hebben vanaf het kerkplein 's morgens om 8.30 u. Tafeltennis r.k. TOV. De eerste bekerwedstrijden voor de senioren zijn een goede voorbereiding geweest voor de komende competitie. Het eerste team wist een goede overwin ning te behalen tegen DDC uit Den Haag, terwijl het tweede team de eerste en tweede wedstrijd beiden met 90 wist te winnen; het derde team verloor de eerste wedstrijd, maar maakte dit weer goed door in de verliezersronde met dikke cijfers te winnen. De teams voor de komen de competitie zijn als volgt samen gesteld: 1. J. Hermans, A. Meijer, P. Turk; 2. J. v. Abswoude, S. de Haas, M. Turk; 3. W. v. Abswoude, K. v. Bohemen, J. de Ridder. Algemeen reserve J. Beugelsdijk en C. v. d. Weijden. De returnwedstrijden tegen BSM uit Dongen worden a.s. zondag gehouden in De Beurs. Ziekenhuis in aanbouw i; i Gestadig vindt het werk aan 1 de Leidse Houtkant, dat in han- j den is van Werninks Betonmaat- 1j schappij te Leiden voortgang. De buitentrap van een der ge- j bouwen van dit toekomstige dia- conessen-ziekenhuis is reeds in beginsel aanwezig. i Het betonskelet levert zo'n 1 merkwaardig beeld op, dat het 11 1 de fotograaf tot oijgaande com- 11 positie in zwart en wit inspl- 1 reerde. aan de Houikan f V ki-r (Advertentie)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3