»De Vluchteling van Cayenne« Wie puzzelt er meel C SirSSfSS 55* weekelykse CRonycke ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Campbell's aanval op snelheidsrecord mislukI doordal zijn wagen Coureur licht gewond Bij zijn tweede Tit van gisteren in slipie Blue Bird uit balans raakte door een windstoot van opzij. Een dadelijk inge steld onderzoek naar de twee wielen, die onder wagen vandaan waren gesla gen, heeft uitgewezen, dat er geen sprake was van een „klapband". Campbell moet een jaar wachten. Donald Campbell heeft vandaag het ziekenhuis mogen verlaten. Zijn ver wondingen blijken, dank zij de genomen aanzienlijk minder ernstig dan aanvan- veiligheidsmaatregelen, van lichte aard kelijk was gedacht. Aan de arm van te zijn. Toch zal Campbell dit jaar zijn zijn vrouw wandelde hij uit de ambu- recordpogingen niet kunnen voortzet- Lwef.nl til van «xateren u. een lancewagen naar de operatiekamer. Bij ten. De „Blue Bird", waarin een bedrag noirlne om het absolute snelheidsrecord het onderzoek bleek, dat hij een diepe van ruim 15 miljoen gulden is geïnves- P^eLroVtr^Thdteene3eb!iXr Isar kiS ïirSS^on hand- Nadat de wonden waren verzorgd, „Laat de jongens de Blue Bird snel weer Klit!; verder0p gingen de doktoren over tot een uitge- in orde brengen, dan kan ik nog een- j» ^'owaifon breid fysiek onderzoek met röntgen- maal proberen het record van Cobb te «ha w lint hU PPiT ^.rnRtTpp stralen. Zo dit gunstig mocht uitvallen, verbeteren", waren zijn eerste woorden gehaald, bleek dat hij een ernstige wonde boven het linkeroog had opgelo pen en dat hij bovendien aan gezichts stoornissen leed. Ook was hij niet in zou Campbell waarschijnlijk naar Wen- toen hij van de schrik bekomen was. De dover, het hoofdkwartier van de record- naaste medewerkers van de Brit hebben jagers terugkeren. echter direct al vastgesteld, dat aan re- Campbell heeft reeds aangekondigd pareren van de wagen niet valt te den- staat te antwoorden op vragen, die hem bereid te zUn. een nieuwe aanval op het kern d°°5 de Politie en officials werden ge- sneiheidsrecord te ondernemen. Wat er Aangezien de zoutvlakten bij Salt steld. Zyn vrouw Tonia, die getuige precies gebeurde, toen de Blue Bird „op Lake City slechts in het najaar geschikt was van het ongeluk, begeleidde haar drlft., geraakte, was Campbell volledig zijn voor recordpogingen zal het legen- man in de ambulancewagen naar het ontgaan. Ofschoon ook de schade aan de darische record van John Cobb, die op hospitaal. Blue Bird meeviel', zal het toch nog 16 september 1947 op de zoutvlakten tot De Blue Bird had even te voren met wel even duren eer deze v00r een een sneiheid van 634,261 km. per uur een snelheid van 480 km. per uur het njeuwe recordaanval gereed is. kwam, tenminste nog één jaar stand parcours van 16 km. afgelegd. Na 34 Ooggetuigen zijn van mening, dat de houden, minuten keerde Campbell de wagen teneinde terug te gaan naar het start- punt. Na ongeveer vijf kilometer ge reden te hebben raakte de wagen door het verpulverde zout in een geweldige slip. De wagen sprong op en draaide driemaal om de lengte-as, schoof 400 meter door en kwam daarna ^eer in normale stand. Er ontbraken echter twee wielen en de carrosserie was to taal vernield. Campbell's chef-monteur verklaarde: ,.Ik kan het niet begrijpen, alles ging prachtig". De 35e Motorzesdaagse voor de deur Henk Sleman - in training gevallen - reeds vóór de slrijd uitgeschakeld De 35e motorzesdaagse staat voor de eigenlijk op goed geluk de reis naar Officials van de Amerikaanse ..Auto deur. Voor de tweede maal in de ge- Oostenrijk meemaakte. Het is nog niet Association" die de tijden opnamen, schiedenis van deze wedstrijdenreeks, bekend of Rudi Boom op zijn eigen ma- hebben de baan voor toeschouwers en ongetwijfeld de zwaarste uithoudings- chine, een Greeves, of pp de motor van verslaggevers gesloten. Zij verklaarden proef voor mens en machine, zal deze Steman zal deelnemen, eerst zelf te willen onderzoeken of de worden georganiseerd door Oostenrijk. De omstandigheden zijn tot nu toe baan mogelijk de oorzaak van het on- g geluk zou kunnen zijn. Het ongeluk bracht grote verslagen heid onder de monteurs, die een uur Dcc nio uuvik.u cUtB van te voren nog hadden gezegd, dat worden ingelegd, op de eerste dag een noten de buitenlanders en vooral de Campbell er zeker in zou slagen een rem_ en acceieratie proef, die de rijder Tsjechen, die verleden jaar in Gottwal- meuw wereldrecord te vestigen. De winstDUnten kan opleveren pprctp rit vprVlaarHpn rit hart wmsipunien jcan opieveren Horizontaal: 1 patroon, 6 kreupele, 11 tor, 12 jong varken, 14 muziek instrument, 18 rivier in Duitsland, 17 gesponnen draad, 19 einde, 20 deur van een wagon, 22 melaats, 24 by- JSi tn 'toaal nemen-16 landgenoten aan het aangetoond, dat de motor van de Blue deze monsterrit deel. namelijk acht indi- Vaas als die in de Internationale Trophy. BH P,h„'lïfjf5 eid., viduelen die alleen strijden om het goud, Want ieder jaar komen de Tsjechen rtl +n^!tan^«or, TWaia zilver of brons en acht rij-ders, die zich weer met iets nieuws op het gebied van de toestand van Donald Campbell nJet aljeen hiervoor inzetten, maar te- materialen en kan men van hen altijd vens in een a- en een b-team proberen iets leren. - de zilveren vaas te veroveren. Het zijn in het a-team. Jan van der VOETBAL Hoek (Amsterdam), Simon Schram (Wolvega), Frits Selling en Rob Sel ling (beiden Amsterdam) en in het b- team Ton Bakker (Wassenaar), Jan van Dobben (Zwammerdam), Jan Markus avond 21 september in het olympisch De beste prestatie tijdens de inter- (Amsterdam) en Dick Muller (Holten). stadion te Amsterdam sparringpartner ATLETIEK Het Saarlandse elftal, dat woensdag- nationale atletiekwedstrijden Mungersdorf stadion van Keulen, werd gisteravond geleverd door de Fransman Abdou Seye, die de 200 meter (rechte baan) won in 20.4 sec. en daarmede het is van het voorlopig Nederlands elftal, zal vermoedelijk in de volgende op stelling in het veld komen: Doel: Kirsch (Borussia Neunkirchen); de Achter: Keek en Rohe (beiden van I FC Voor de Hagenaar Henk Steman Europees record dat op naam staat van reig naar Bad Aussee niet geiUkkig ge- Saarbrücken); Midden: Harig, Lauck de DlHtser Germar, egaliseerde. weest Tijdens de training van de ge- (beiden Borussia Neunkirchen) en Kahl Op de tweede plaats eindigde de Ame- hele Nederlandse ploeg, die bij de dorp- (Sportfreunde Saarbrücken); Voor: Re- unan T.00 Pampv derde Manfred jeg Lengdorf en Tipschern het stuk weg mark (I FC Saarbrücken), Ringel, Dör- hadden opgezocht waar maandag de renbaecher (beiden Borussia Neunkir- rikaan Les Carney Germar, die beter in vorm was dan tij dens de spelen in Rome. Max Truex liep een nieuw record op de 3000 meter met een zeer ..-, o no c lukkig te vallen, dat hij op dokters- gcede tud v.n 8 min. 03.6 sec teiwUl advle» nlel kon dcel„cmcn. Gelukkig de Duitse 4 x 100 meter estafette ploeg bestaande uit Cullmann, Hary, Mahlen- dor fen Leuer met 39.6 sec. slechts een- tiende seconde boven het wereld- en Europese record bleven. De 400 meter werd een herhaling van de finale van Rome. Het was een kei hard gevecht van het begin tot het einde tussen de Amerikaan Otis Davis en de Duitser Carl Kaufman. Werd het in Rome een zege voor Otis Davis in 44.9 sec., in Keulen kon zelfs de foto geen uitkomst brengen. Beide atleten lieten 45.7 sec. afdrukken. Armin Hary was weer ongenaakbaar op de 100 meter in 10.3 sec., terwijl Wil- waren zijn verwondingen niet van ern* stlge aard. maar r«den is uitgesloten. brilcken) en Krieger (I. FC Saarbrü- Vollmar (beiden I FC Reserves: Zingraff (Sportfreunde Saarbrücken), Frisch (Borussia Neun kirchen), Massion (Sportfreunde Saar- beslag, zodat er in het begin van de middag een achterstand was ontstaan. Even begon het te regenen maar de bui zette niet door en in de middag werd zelfs onder een stralende zon gespeeld. Henriette Ruinen was tegen Angela Salvet uitstekend op dreef, hoewel zij de eerste set van de Frangaise verloor met 108, won zij de beide volgende gemakkelijk met 61 en 62. Marian Moritz trof het niet in haar partij tegen de Zwitserse Alice Wavre, die veel beter speelde dan donderdag toen zij kansloos verloor van de Frangaise Da- niele Wild. Mevrouwe Wavre was veel vaster en gaf geen kans tot scoren. Veel van de games werden deuce, maar dan wist de Zwitserse steeds weer door te drukken, 61 en 62 was hier het re sultaat. De 16-jarige Els Spruyt maakte haar internationale tennisdebuut en deed dat uitstekend met gedurfd spel. Met harde en scherpe drives en voortreffelijk ser veren won zij van de Frangaise Pie- rette Seghers 46, 61 en 64. Onze kampioene Madeleine Weurman, kón het niet klaren tegen de Zwitserse baselijn specialiste Ruth Kaufmann. Zij verloor met tweemaal 63. In het damesdubbel was er nog een succesje van Jenny Se ven, die haar enkelspel kansloos verloor en Madeleine Weurman. Zij sloegen in een snelle tweesets partij de Franse da mes Daniele Wild en Pierette Seghers met 62 en 63. voorbeeld (afk. Lat.), 25 bijwoord. 27 muzieknoot, 28 niet goed doorbak ken, 29 soort van kraai, 31 riviertje en departement in Normandië, 32 plaats in Duitsland, 34 zoon van Seth, 26 javaanse huis vogel, 37 dorp in Limb., onder Ubach over Worms, 38 onderricht, 39 verstand, 41 dood goed mens, 42 wel, 45 stad in Italië. 47 witte vlokkige stof op bier, wijn, azijn enz. 49 water in Friesl., 51 fr. papieren geld der eerste republiek, 54 voornaamw., 55 lid van de /oor- malige Raad van Indië, 57 ingewijde 59 de moeder van Apollo en Arte- mis, 60 Amerikaanse sierheester, 62 boodschapper 63 smalle gracht, 65 sportterm, 66 soort van kers, 67 he melgeest, 68 de heilige schrift des Moslims. Verticaal: 1 wijnsoort, 2 voorzetsel, 3 telwoord, 4 bijwoord, 5 mijnheer (Eng.), 7 waterstand (afk.), 8 buurt schap onder Epe, 9 bootje. 10 heks door Saul geraadpleegd; de hek van 11 metaalsoort, 12 stad in Z.- Italië, 13 algemeen ruilmiddel, 15 Duits schilder en beeldhouwer uit de 18de eeuw, 17 berggeit, 18 water in Limb., 21 belangstelling, 23 baas over een ploeg arbeiders, 26 gem. in Zee land, 28 bende, 30 zuil, 31 aardsoort, 32 als 32 hor., 33 als 41 hor., 35 vreemde munt, 40 samenspraak, 43 stad in Opper-Silezië. 44 ten dele, 46 zoon van Jacob, 47 mogelijkheid tot een gelukje, 48 vogel, 50 nobele, 52 bloem, 53 klinknageltje, 54 volk uit de oudeheid, 56 plaats in Engeland, 58 meisjesnaam, 61 schel, 64 voor zetsel, 66 soort onderwijs (afk.). OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1 Gemert, 6 teller, 11 Demer, 12 Aar, 14 ketel, 16 emoe, 17 samos, 19 Nede, 20 meestal, 22 mina ret, 24 at, 25 op, 27 me, 28 RT, 29 vol, 31 vim, 33 Epe, 36 gaas, 38 de sem, 40 ader, 42 dapper, 43 raster, 44 oele, 45 engel, 47 elan, 49 sla, 51 eel, 52 are, 53 E.K., 55 ra, 57 er, 58 kr, 59 Randers, 63 Enghien, 66 aloë, 67 maand 69 ante, 70 leder, 72 Gen, 73 naken, 74, Selene, 75 aanval. Verticaal: 1 Gemet, 2 emoe, 3 mees, 4 er, 5 taal, 6 trom, 7 L.K., 8 Lena, 9 eter, 10 reder, 11 demang, 13 A.M., 15 letter, 17 sap, 18 sim, 2- tol, 23 nee, 26 dis, 29 Vaals, 30 Ospel, 31 Verne, 32 merel, 34 pater. 35 edele, 37 adé, 38 Dee, 39 mal, 41 era, 44 overal, 46 gek, 48 Nornen, 50 are, 52 arg, 54 kales, 56 arm, 57 end 58 ke tel, 60 node, 61 deel, 62 sage, 63 En- na, 64 haat, 65 inka, 68 A.E., 71 re, 73 nn. De prijs winnaressen van vorige week zijn mevrouw Van Brero, Iep straat 24, Alphen a. d. Rijn en mej. C. v. Zijp Waldeck Pyrmontstraat 70, te Leiden. Uw cheque, ten bedrage van ƒ5,-, zal U dezer dagen worden toegezon den. Zoals gebruikelijk stellen wij weer twee prijzen van elk 5,- beschik baar voor de goede oplossingen van bijgaande puzzel. De oplossingen die nen dan vóór donderdagmiddag a.s. 12 uur bij de „Puzzelredaktie" te lig gen. Dawn Fraser in Nederland Drie weken geleden zag een directie- lid van een textiel-fabriek in het oosten ma Rudolph evenals donderdagavond n van het land een foto van de Australi- Amsterdam over de 100 meter een tijd sche zwem-kampioene Dawn Fraser. sa- liep van 11.6 sec .en geen last van haar r BEKERCOMPETITIE K.N.V.B. Voor groep N van de bekercompetitie van de KNVB werd gisteravond de wed strijd PSV-Helmondia, welke eindigde in een overwinning met 7-1 voor PSV. WIELRENNEN Het als no 1 geplaatste paar Hoad (Australië)Trabert (Amerika) heeft het dubbelspel van de Franse interna tionale kampioenschappen voor tennis- profs gewonnen. Zij versloegen in de finale de Australiërs Rosewall en Sedg- man met 64. 6—0, 6—1. Na de stand 44 in de eerste set wonnen de kam pioenen dertien games achtereen. BILJARTEN met haar mascotte, een klein koala- beenblessure ondervond. Irvin Rober- beertje Het zou leuk zijn als wij Dawn eerste geëindigd in een internationale son (VS) sprong het verst bij de heren 20uden' uitnodigen een kort bezoek aan sprintwedstrijd vóór de Belg Lam- met 7.86 meter. Janusz Sidlo won het Nederiand te brengen", zo dacht hij. De brechts,, de Engelsman Handley, de no OA mntay Mom«" Cnirrïin or, dg Fransman Serugue. speerwerpen met 78.24 meter, „Mamy' Earlenen Brown slingerde de discus het nl als handelsmerk, zodat men er een verst met 52.19 meter en de dames es- aardige reclame-stunt in zag. textielfabriek voert een dergelijk beertje Tsjech Sakrito SCHAKEN Gisteravond arriveerde Dawn op t Schiphol, waar ze werd afgehaald door 'Tm.8 sec v'ór Sü.tsland met s! 1= directie vac de fabriek. Ze had de den m sec voor uitnodiging aangenomen en van I Harold Connolly slingerde de kogel het coach 20nda(, vr„ gekregen. verst met 63.45 meter vóór zijn landge- Toen 7. uit het vlievtnie stante. l tot 4.50 meter. SCHAAKTOERNOOI HET OOSTEN Gisteravond is het jubileum schaak- .v. toernooi van „Het Oosten" te Haarlem Toen ze uit het vliegtuig stapte, viel voortgezet met de partijen uit de vierde noot A. Hall met 61.35 meter en Don h d|rec, da, haar ander5 z0 on. ronde. De uitslagen waren: Barendregt Bragg met_ zi]n gekneusde hand weder- a,schcldei1Jke beertje niet bij rich had. -Otbaan Vr-V,: Tan-Apking 1-0 ,.rk heb het in Schotland achtergelaten, Withuis—van Sche tinga 1 0. De stand bij een tante van me" so sei se. Geen J» SchaMnïa 3 pnt 2^ en 3. nood echter, de heren van de textiel- Tan en Withui. 2»/. pnt: 4 Orbaan 2 fabriek hadden genoeg beertjes bij zich, Pnt. 5- en 6- Apking en Barendregt 1 pnt. en dus zat Dawn even later toch met een mascotte in de wachtkamer van TENNIö De legerschermkampioenschappen in Schiphol. de KMA te Breda zijn gisteren beëin- Daar vertelde ze. dat ze in de toe- digd met équipewedstrijden op alle drie komst hoopt de grens van één minuut wapens: floret, degen en sabel. Sergeant op de honderd meter vrije slag te door- Boudewijn Heidenrtfk van het depót breken en dat haar ogen nu vooral ge- Nederland heeft in het drielanden mobiele colonne te Bussum werd alge- richt zijn op de spelen van het Britse dames tennistoernooi in Hilversum iets Het tournooi om het wereldkampioen schap driebanden is zoals verwacht ge ëindigd in een overwinning van de Belg René Vingerhoedt. Op de laatste dag versloeg hij de Argentijn Bonomo. Onze landgenoot Henny de Ruyter be zet de vierde plaats in het eindklasse ment dankzij een overwinning in de laatste ronde op Schertz. De uitslagen: Suarez 60 57 8 1.052 Arango 38 57 5 0.666 van de achterstand tegen Frankrijk en meen individueel winnaar en kreeg Gemenebest, In 1962. hierdoor de wisselbeker waarvan de le luitenant van de KMA te Breda houder was. Bo- ze naar Boekelo gaan, ------ ------- 7 „i(„rl,ry vendien mocht serg. Heidenrijk de door geleden ook reeds heeft gelogeerd Men tot 2—4. Frankrijk was Zwitserland prins Berhard uitgeloofde medaille in zal trachten voor haar nog een ontmoe- sterk de baas en heeft met 6—1 de lei- 50 5 0.735 wisselbeker in zijn bezit, Dawn mocht kiezen, waar ze in ons Zwitserland ingelopen. Tegen de Fran- J Siebrands land wilde logeren. Waarschijnlijk zal gaises is de achterstand tot 3—4 gere- - ze twee jaar duceerd en tegen de Zwitserse dames ontvangst nemen voor de beste presta tie op de drie onderdelen. ting te organiseren met een aantal pro- ding. mlnente Nederlandse zwemsters. Tx~ De ochtendpartijen namen veel tijd in Vingerhoedt 60 79 5 0.759 Bonomo 57 79 4 0.721 Eindklassement: 1. Vingerhoedt 17 matchpunten, 0.961 algemeen gemiddelde. 2. Monestier 16-881, 3. Bonomo 14-887, 4. De Ruyter 14-794. Ha, wat syn die groenen kael! 'k Sie se loopen, altemael met een knicker, spieghelglad; soe gaense daegh'lycks door de stad. 't Lyckt als staense dan voor straf voor hun meesters. Pet jen af! Seer deemoedigh het gelaet wandelen se oover straet. Maer misschien vindt hy het fyn, sulck een kaele neet te syn! 'k Sie er oock veel meydjens gaen met een etiquetjen aen hunne jurek of jas gespeld. Die worden minder argh gequeld: als een leevend postpacket worden die voor schut geset. Saeligh is 't student te syn, dat eerst maeckt het leeven fyn! Karmis isset ooveral, Vollecksfeest, Oranjenbal, kynderspeelen, wielersport, cuypen, waeruyt waeter stort als je mis steeckt. Of een ton men te cnuppelen begon tot de ton in duyghen raeck en je botten syn gecraeckt. Paerden draeven om een prys; feestelinghen, jongh of grys, kyeken er de ooghen uyt naer 't vierwerek tot besluyt. Als 't laetste biertjen. schuymend, fris, door de keel gegleden is, isset feesten weer gedaen en we platsack huystoe gaen. Nae het feest komt wel de kaeter, maer dat is een sorgh voor later! WILLEM VAN HORSTENDAEL DOOR OTTWELL BINNS 7„v te denken over de beste manier van handelen. Plotseling klonk dieper Langdon begreep dat de kogel lijn uit het woud een geluid dat hem het doe l gevonden had, en met een woest bloed in de aderen deed stollen gegrom sloop hij snel maar geluidloos de kreet van een mens in doodsangs.. in de richting van de plek waar hij De oorzaak van deze kreet kon hp de vuurstraal had gezien. Hij was onmogelijk raden, maar hp was ervan echter zo ongelukkig over een onder overtuigd, dat de man die hem uitte, het mos verborgen boomstronk te lets vreselpks was overkomen Emge struikelen, en eer hij weer overeind ogenblikken later wist hp, dat hp gekomen was, had André, gewaar- gelpk had, vanuit de duisternis klonk fchuwd door het lawaai dat hp bij het wanhopige gekreun van een ver zijn val maakte, zich reeds in veilig- loren man. Hij hoorde hoe André heid gebracht. Hij hoorde de man wild in het rond rende zonder enige spottend lachen, en vernam het ge- poging tot voorzichtigheid. Het luid van haastige voetstappen, die scheen hem toe dat de schreden hij evenwel niet trachtte te volgen, naar hem toekwamen en gespannen wetend dat dit volslagen nutteloos wachtte hy het ogenblik af, dat de was. Niet alleen zou hij er niet in man zou verschynen zich afvragend slagen de man te achterhalen, maar wat de oorzaak van deze plotselinge bovendien liep hij zelf groot gevaar verandering kon zijn. in de dichte duisternis verloren te Maar dan klonken de voetstappen ineens meer naar rechts, ze werden Hy bleef stilstaan, en trachtte na snel zwakker, en stierven tenslotte geheel weg. André was blijkbaar in het oerwoud verdwenen. Vanuit het kamp klonken luide stemmen, en toen hij zich omwendde om terug te gaan, hoorde hij Harborough zyn naam roepen. „Dudley." „Hallo!" antwoordde hij, en haastte zich in de richting van het kamp vuur. Toen hi.i daar aankwam, vond hij het hele kamp in wilde verwarring. Sandy Muir, nog half versuft, wreef zijn verdoofde benen om de bloeds omloop te herstellen; Le Coq en Pe dro lagen stevig gebonden een eindje van het vuur verwijderd. Jules stapte met zijn geweer in de aanslag als een schilwacht langs de rand van 't woud en hij zag Harborough voor de ingang van een der hutten staan met 'n hopeloze uitdrukking op zijn gelaat. Jules rende naar hem toe. „Heb je die smeerlap te pakken kunnen krijgen?" „Helaas niet." „Maar ik hoorde hem schreeuwen." „Dat is zo. Er is hem iets over komen, maar ik weet niet wat. In ieder geval is hij er waarschijnlijk erg aan toe." „Hy heeft Adèle doodgeschoten." „Dood?" De kogel ging recht door haar hart. Ze uitte een schreeuw en zakte dan dood in elkaar. We hebben haar de hut binnengedragen. Mimi zit bij haar, zij huilt alsof haar hart breekt." Langdon was diep getroffen door dit nieuws. Hij had wel geweten, dat Adèle geraakt had, maar had niet kunnen vermoeden dat het schot do delijk was geweest. Een eindeloos diep medelijden met Mimi welde in hem op, terwijl hij Jules haastig enige bevelen ggf. „Bewaak de rand van het bos zorg vuldig, Jules, maar zorg dat je in de schaduw van de bomen blijft, voor het geval de moordenaar terug mocht komen. Ik geloof wel niet, dat hy dat zal doen althans niet deze nacht, maar we kunnen niet te veel op onze hoede zijn." „Ik zal me wel gedekt houden, maar als ik hem in het oog krijg „Schiet op het eerste gezicht. We mogen niets riskeren." „Begrepen." Langdon snelde verder, en toen hij Harbarough bereikte, sprak deze: „Heeft Jules het je al verteld?" „Ja", antwoordde hij kortaf, en verdween zonder meer te zeggen in de hut. Bij het licht van de stormlamp zag hij Mimi bij de dode geknield liggen. Haar handen waren in gebed gevouwen. Langdon boog zwijgend het hoofd. Tenslotte bemerkte het meisje zijn aanwezigheid, en stond wankelend op. Haar ogen waren ge vuld met tranen. Hij nam haar zacht in zijn armen. „O, myn liefste", fluisterde ze met droeve stem. „Het is vreselijk, zó te moeten sterven." Haar stem stokte, en enige ogen blikken bleef zij zwijgend snikken, terwijl hij haar teder vasthield. Dan sprak hij zachtjes: „Probeer flink té zijn meisje, even dapper als zy zich gehouden heeft. Ik ben ervan overtuigd dat ze zich met vreugde voor jou heeft opge offerd; je moet je altijd blijven her inneren, dat ze hier kwam om je te beschermen." „Hoe zou ik dat ooit kunnen ver geten? Maar laat me alsjeblieft nog een poosje alleen met haar." Ze hief het hoofdje naar hem op, en nadat hij haar gekust had, liet hij haar alleen met de dode vrouw. Bui ten vond hij Harborough op hem wachten. „Wat is er daarginds allemaal ge beurd, Dudley? We hoorden de kerel vol doodsangst schreeuwen. Heb je hem „Neen. Ik heb er geen kans voor gekregen. Het was wel André, die die kreet slaakte, maar waarom, dat mag de hemel weten. Ik wil er ech ter wel om wedden, dat hij 'n flinke schrik kreeg, maar ik heb er geen idee van, waardoor. Het is onder de bomen zo donker als de nacht." Hij vertelde wat hij uit de geluiden had kunnen begrijpen. Toen hij zyn verhaal beëindigd had, floot zijn vriend tussen de tanden. „Een gekke geschiedenis", merkte hij op. „Ik zou er duizend dollars voor over hebben, te weten wat er precies' gebeurd is." „Dat kan alleen de kerel zelf Je vertellen. Maar misschien zullen we voor morgenochtend meer van hem horen dan we wel wensen." „Ik hoop van niet. Voor vannacht is er hier al meer dan genoeg gebeurd. Ik hoop dat de schurk voorlopig vol komen buiten gevecht gesteld is. Wat moeten we met die twee andere ke rels aanvangen?" Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 12