De 75ste Jaarbeurs geopend Klanten wisten het niet meer en kochten meestal roomboter Aanklacht van fa. Brinkers Kijkje onder de Ringvaart dóór Pensioendief gearresteerd MAANDAG 12 SEPTEMBER 1960 DE LEIUSE COURANI PAGINA 4 Verwarring in levensmiddelenbedrijven Spoedig uitverkocht Zaterdag Is In de vele levensmid delenbedrijven van ons land een niet zelden ontstellende verwarring ont staan, toen bekend werd, dat een on bekend aantal pakjes margarine van de Unilever de schadelijke stof be- De firma Brinkers te Zoetermeer, de margarinefabriek, die onder meer vatte, die de beruchte huidziekte de merken Wajang en Gold Spur heeft teweeggebracht. De Unilever vervaardigt, heeft op de publicaties stond In de loop van de dag een lijst van de codenummers in Den Haag af met. codenummers van de marga- een aanklacht laten indienen tegen rinesoorten, die beter niet geconsu- beide voor de publicatie verantwoor. r, v - t,, meerd konden worden. Via radio en delijke departementen en tegen de aan het „Burgemeester Koot-fonds televisie werden de nummers bekend Rotterdamse officier van justitie we- Deze stichting, die zich ten doel stelt gemaakt. Dat die lijst codenummers gens onrechtmatige daad en gebrek steun te verlenen aan de sociale en bevatte en géén merknamen, stond aan zorgvuldigheid in 't maatschap- culturele veremgmgen van alle rich- De 48-jarige mevrouw C. M. van Ooyen-Van Opijnen uit Nederhemert (gem. Kerkwijk) is in de afgelopen nacht in het Arnhemse Diaconessen- huis overleden aan de verwondingen, die zij had opgelopen bij een ver keersongeval. Op de Kemperberger- weg te Arnhem reed zij op haar bromfiets, waarbij zij op een gege ven moment omkeek naar haar man, die achter haar reed. Zij verloor toen vermoedelijk de macht over 't stuur en reed tegen een boom. Met een schedelbasisfractuur moest zij wor den opgenomen in een ziekenhuis, waar zij nu is overleden. SERVICE STATION VOOR BURGEMEESTER KOOT-FONDS Zaterdag jl. is het (Caltex-)servi ce-station langs de provinciale weg te Uithoorn officieel overgedragen - géén merknamen, stond velen, bijvoorbeeld de geneeskundi- pelijk verkeer, ge hoofdinspecteur voor de Volksge- Onder de coi zondheid, de arts H. J. Dijkhuis en plaats van merken werden genoemd de Rotterdamse officier van Justitie waren ook andere dan door de Uni mr S. J. van der Hoeven maar ma- lever geleverde produkten. tig aan. Dr Dijkhuis verklaarde, dat de Unilever het om technische rede- nen niet mogelijk was een andere tingen in de gemeente Uithoorn, ex- Ónder de codenummers n.L, die in ploiteert het station. DRIELING GEBOREN IN SLIKKERVEER De heer en mevrouw A. Faro— lijst dan een met coderingen te ge- stroomde zeker vijftig procent van Verwaal, Graaf Janstraat 1 te Slik- ven. de weekconsumptie aan margarine kerveer, zijn zaterdag verblijd met naar de winkels terug. Elders was de geboorte van een drieling, twee De verwarring ln de winkels was, n^et veel gunstiger gesteld. jongens en een meisje. Het meisje als gezegd, niet gering. De marga- weegt vier pond en dertig gram, de rine stroomde zaterdagmiddag bij Het staat wel vast dat hier en daar jongens elk vier pond. Zjj worden bakken, dozen en tonnen terug naar de verkoop ran andere margarine- verzorgd in het Diaconessenhuis te de levensmiddelen en zuivelbedrij- merken dan loor de Unilever ver- Dordrecht. Mevrouw Faro, die nog ven. Vele winkeliers hadden goed vaardigd, gestegen is. Natuurlijk is twee Op- en afritten aquaduct kunnen praten, dat er maar weinig gevaar ook de" verkoop van roomboter met maakt het wel. De ónderen heten dcCtTlSCll V0rWÖriTlcl WOrd0n kinderen heeft, is thuis Albert, Ernst en Geertje. In de winkel van Sinkel is van alles te zien viel te duchten; vele huisvrouwen sprongen gestegen, bleven halsstarrig weigeren om ook maar een enkel pakje margarine te kopen of te houden. In vele plaatsen van ons land re den de boterhandelaren af en aan tot laat in de avond om de nieuwe klanten van roomboter te voorzien. Blijven wagen In de winkels werden verschillen de methoden gevolgd. Vele winke liers noteerden de door de radio om geroepen codes en namen de ver- jn utrecht is vanmorgen de 75ste den gebracht, is een model kantoor- dachte margarine uit hun voorraad, jaarbeurs geopend. Hoewel het een boekhandel ingericht. Bij sommigen bleek toen de gehele jubjieumbeurs is ging de opening zon- Materiaal voor winkelinrichting, voorraad niet meer voor verkoop in der 0ffic|eel vertoon gepaard. inclusief etalage- en reklame-artike- aanmerking te komen. Anderen na- Ruim duizend firma's uit 23 landen len, vindt de geïnteresseerde bezoeker men geen maatregelen en lieten het nemen aan deze Jaarbeurs deel. De bij 22 deelnemende firma's, initiatief aan hun klanten. Er waren tentoonstelling, die een oppervlakte Tenslotte laten 29 exposanten re- zo bleek toen, heel wat huisvrouwen totaal 16000 vierkante meter be- klame-toegiftartikelen, soevenirs en die zich van de affaire niets aantrok- siaat( geeft een overzicht van de feestartikelen zien. ken. Ze hadden al wekenlang het- produktie van gebruiksgoederen in zelfde merk gebruikt zonder er na- zestjen verschillende branches. 1 delige gevolgen van te ondervinden. Naast de inzendingen van 689 Ne- Zy wilden het wel blijven wagen. derlandse firma's, zijn artikelen van 374 buitenlandse fabrieken te zien. Geld West-Duitsland is met 161 inzendin- gen vertegenwoordigd, Groot-Brittan- De verontwaardiging in leyeran- m€t 48 inzendingen, Zwitserland cierskringen over het feit, dat de me- met 35 inzendingen en Frankrijk met dedeling op zaterdagmiddag was ge- inzendingen. Voorts worden pro- daan, was groot. „Het kost ons dik België, Denemarken, Ita- geld" zeiden velin, want in de druk- Japan, de Verenigde Staten, te worden natu irlljk vergissingen Zweden, Oostenrijk, Spanje, Noorwe- gemaakt en bovendien moet een vol- gen^ Oost-Duitsland, Canada, Egypte, le werkkracht voor de verkoop en Finland, Hongarije, Israël, Lichten- inname aan de verkoop worden ont- sjeinj p0len en Tsjecho-Slowakye op trokken. In Den Haag waar men te- beurs tentoongesteld, gen het weekend voor een hele rte groep luxe metaal- en houtwa- Primeur voor Nederland Zandwagens rijden af en aan door het aquaduct onder de Ringvaart van de Haarlemmermeer. Het werk hier is praktisch voltooid. Thans wacht men nog op de aansluiting aan de Rijksweg 4 nabij Burgerveen. Maar deze aansluiting zal eerst gemaakt kunnen worden, nadat ook de weg gedeelten ten noordwesten van de Ringvaart gereed zijn gekomen. De nieuwste snufjes zijn, zo vernamen wij vanmorgen, in het wegdek toe gepast. Men heeft over 160 meter in de noordwestelijke en zuidoostelijke afrit van de rijbaan het wegdek van ei n bitumenlaag voorzien, welke ver warmd kan worden. Dit geschiedt door middel van elektrische stroom, die door de bewapeningsdraden wordt gevoerd. Deze maatregels is nog niet elders in Nederland toegepast. Zij betekent een goede beveiliging van het ver keer in de wintertijd, waarin vooral een met ij zei of sneeuw bedekte op- of afrit ernstige ongelukken kan ver oorzaken. Het is voorts een primeur voor Nederland, dat bij dit aquaduct gebruik werd gemaakt van voor gespannen beton. Het wegvlak is schokken van de motorvoertuigen, daarom ononderbroken, ook de foto geeft hiervan een beeld. Trillen of die het aquaduct passeren, wordt hierdoor voorkomen. Met de voltooiing van het aqua duct is rijksweg 4a weer een stuk dichter bij zijn eindpunt gekomen. Zoals bekend verbindt deze rijks weg, die bij Ypenburg begint, het wegverkeer ten oosten van Leiden met Amsterdam. Vooral als hoofd verbinding RotterdamAmsterdam heeft rijksweg 4a grote betekenis. De foto toont twee overgangen over Rijksweg 4a. De eerste is bedoeld voor het wegverkeer langs de Ring vaart, de tweede voert het water van de Ringvaart over de Rijksweg door middel van een enorme beton nen kuip. ZOUTLOOS DIEET? vraagt uw winkelier zout-arme pindakaas van 7Uc Tïliiüczn. (Advertentie) aan levensmiddelen pleegt in te slaan Amsterdams lieverdje Aetherklanken DINSDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. st?Jed' ue groep luae rncwaï- cu uuuiwa- ren, couverts en kunstnijverheidsar- nlPfnfifl Onihll fl tikelen telt 129 deelnemende firma's. VIMIIUIU In de afdeling speelgoed, die 127 firma's omvat, worden op de najaars- echtgenote van Araterdams beurs tal van nieuwe artikelen ge- burgemeester heeft zaterdagmiddag introduceerd. Behalve 62 inzendingen ^U1 eeP\ beeldje van bet van Nederlands fabrikaat bevinden -l^rda°nt^uld' zich o.a. in deze groep 30 uit West- Duitsland, 17 uit Groot-Brittannië, «opdracht van een s.garettenla- 7 uit Frankrijk en 7 uit de Verenigde bnek m Eindhoven (Hunter Ciga dat de beeldhouwer Carel Kneulman Eindhoven (Hunter Ciga rette Company) heeft gemaakt. Be halve dit beeldje symbool van de 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 uoke«>eP iMemaren neemt, echte Amsterdamse jeugd bood de Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 910 107 mzendingen een belangrijke Eindhovense schenker het gemeen- De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- plaats in op deze manifestatie. Voor- tebstuur nog een Lieverdjesfor.ds" terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 al damestassen zyn vele nieuwe met een ka|,itaal ^an üenJ duizen<J Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pia- gulden aan. Van deze onthulling had norecital. 11.15 V. d.' zieken. 12.00 Op het gebied van glas, aardewerk, men een echte overigens zeer vro- Zang en piano. 12.20 Regeringsuitz.: porselein en kristal tonen 98 firma s !ijke plechtigheid gemaakt, waarin V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. bun collecties. naast de officiële toespraken van de meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. Huishoudelijke artikelen en onder- aanbieder en burgemeester Van Hall 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- houdsmiddelen treft de bezoeker bij 0ok de jeugd een woordje meesprak, pole-ork. en solist. 13.55 Beursber. 77 firma s aan. trommelde en zong, en die besloten 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 De groep parfumerieën, kosmetika werd met Amsterdamse volkslied, Licht progr. 15.30 Het Groene Kruis en toiletartikelen telt inzendingen gespeeld door de politiekapel. 60 jaar, lezing. 15.45 Kamermuz. 16.15 van 75 binnen- en buitenlandse ex- Gram. 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Orgel- posanten. speL 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. Uurwerken, de meeste van Zwit- 18.30 Lichte muz. 19.00 Gram. 19.45 sers en Duits fabrikaat, worden door Journ. 20.00 Nieuws. 20.15 Lichte 52 firma's tentoongesteld, goud- en muziek. 20.40 Schee^sjourn. van de zilverwerk, alsmede bijouterieën door Argo: progr. v.d. Griekse boottocht 34 firma's. v. d. Hilversumse padvindersgroep In de groep woningtextiel versche- De Argonauten. 21.10 Promenade- nen 38, in de sectie kleinmeubelen ork. 22.00 Pianomuz. 22.30 Nieuws, 47 firma's. UU11UCIUI beursber. v. New York en SOS-ber. Met sportartikelen kwamen 22,, met terdag in geslaagd de man te arres- 22.45 Groen land, zwarte mensen, rokersbenodigdheden 26 firma's uit. teren, die de laatste tijd in Rotter- lezing. 23.00 Jazzmuz. 23.55 24.00 Voorts neemt aan deze najaars- dam, Schiedam en Dordrecht bejaar- Nieuws. beurs een uitgebreide groep exposan- de mensen hun pensioen afhandig HILVERSUM II 298 M. *en van kantoorbenodigdheden deel. heeft gemaakt'. Het is de 26-jarige 7 0024.00 KRO. Temidden van 61 inzendingen op dit elektro-monteur C. A. M. uit Rotter- gebied, die op de parterre van het dam. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor- tweede Jaarbeursgebouw bijeen wer- gengebed en overweging. 8.00 Nws. De politie te Dordrecht is er za- 8.15" Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Verdacht sterfgeval Zaterdagmorgen ging hij in Dor drecht weer op de gewone wijze te werk. Hij volgde een bejaarde vrouw van het postkantoor, waar rij geld gehaald had, naar haar huis, toen hij even later aanbelde, vergiste hij zich in haar huisdeur en een buurvrouw Op vermoeden, dat de doodsoor- kreeg het smoesje te horen: „Ik ben Gram 12 50 Act 13 00 Nws. Ï3.15 zaak het gebruik van Planta-marga- rechercheur van de PTT, er is per Zonnewijzer 13 20 piatennws. 13^30 rin» I0U kunnen zijn, heeft de Bre- ongeluk verkeerd geld meegegeven. Lichte muz 13 50 Zang- en piano- dase Justitie beslag laten leggen op bankbiljetten van misdrijven afkom- recital 14 30 v' d plattelandsvrou- het stoffelijk overschot van de 69- sig en gemerkt. Ik zal ze nu mee- wen 14 40 Waar is mr. Milburry?, jarige mej. Van Gestel, uit de Til- nemen, u krijgt later andere", hoorsp (dl 5) 15 20 Gram. 16.00 V. burgse Tuinstraat. Begin augnstns De vrouw verwees de man naar d zieken 16 3o' Ziekenlof 17 00 V d. hebben zich bij haar de symptomen de deur ernaast en weer koos hij de kind 17 40 Beursber 17 45 Regerings- van de nieuwe Planta-ziekte ver- verkeerde. Ondertussen werd er door uitzending- Uitwisselingsprogramma toond. waarvan zij geleidelijk aan de niensen met elkaar gepraat en over Venezuela, in samenwerking herstelde. men besloot de politie te waarschu- met Radio Nederland Wereldomroep. wen- Eorte tijd later was hij gear- 18 00 Ponul gram 18 20 Pol lezing Haar plotselinge dood erna in resteerd. Zoals bekend heeft M. in 18 30 Lichte muz 19.00 Nieuws. 19.10 het Tilburgse ziekenhuis wekte ech- Rotterdam een bejaarde man voor Act 19 25 Gram 20 00 Monsieur Vin- ter argwaan in medische kringen, zeshonderd gulden opgelicht en in rent vader der armen hoorsp (I). zodat besloten werd sectie op het Schiedam twee bejaarde mensen 21 10 Gram. 21.20 Monsieur Vincent, hik te verrichten. Het resultaat van voor achthonderd gulden en twee- vader der armen, hoorsp. (n). 22.25 deze sectie moet uiteraard nog wor- honderdvijftig gulden. Hij was zo Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Ka- den afgewacht mist teruggekeerd van een vakantie merork. 23.15 Kamermuz. 23.55— Uit Leeuwarden vernemen wij in Italië. 94 fin Nipnws voorts dat zich in Beetsterzwaag in de nacht van vrijdag ook 'n sterfge- De Damesbeurs te Den Haag TELEVISIEPROGRAMMA s vai zou hebben voorgedaan, dat de zal van 27 september t.m. 7 oktober NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. medici aanleiding zou geven tot een dagelijks, behalve zondags, geopend 20.20 Televisie-tips voor het gezin, nauwkeurig onderzoek. Bevestiging zijn van 1317 en van 1923 uur. 20.30 Muziek, zang en dans. 20.50 hiervan hebben wij op dit moment Op 27 september is de beurs om 14 Film. 21.15—22.45 Speelfilm. echter nog niet kunnen verkrijgen, uur voor het publiek geopend. Monument voor omgekomen Marinemannen ie Abadan Op de begraafplaats te Abadan (Iran) is zaterdag op de gra en van de omgekomen bemanningsleden van de Marin mariner P 303, welk ongeval precies twee jaar geleden aldaar plaats vond en tien marine mannen het leven kostte, een mo nument onthuld. De onthulling vond plaats door de Nederlandse ambassadeur ir. Tehe ran, dr. H. J. Levelt, in tegenwoor digheid van de vlagofficier van de NederL Marine-Luchtvaart Dienst, commandeur J. L. den Hollander, als vertegenwoordiger van de minister van defensie en staatssecretaris van defensie (marine), alsmede van le den van de Nederlandse kolonie en enige officiële genodigden, waaron der de gouverneur van Abadan. Namens de Nederlandse regering en de Koninklijke Marine werden door ambassadeur en vlagofficier M. L. D. kransen bij het gedenkte ken gelegd, waarna de Nederlandse kolonie volgde met een schat aan bloemen. De Iraanse marinekapel besloot de ze indrukwekkende plechtigheid met het spelen van het Nederlandse en Iraanse volkslied. VROUW ONTVING DREIGBRIEF Een inwoonster van Dordrecht heeft een dreigbrief ontvangen waarin aangekondigd is, dat haar zoontje zal worden ontvoerd. De brief is ondertekend met .Jodenha ters". De politie stelt een onderzoek in. Zij vermoedt, dat de brief door kwajongens is gestuurd. VIJFDAAGSE WERKWEEK BIJ „DE GRUYTER" IN DEN BOSCH De directie van De Gruyter heeft besloten, behoudens goedkeuring van het college van rijksbemiddelaars, om met ingang van 1 januari 1960 een vijfdaagse werkweek van 45 uur in te voeren voor haar fabrieken te 's-Hertogenbosch. Agenten in fonteinvijver Zondagmiddag hebben de Rotter dammers plezier beleefd aan vijf agenten die gekleed en wel de Hof pleinvijver binnengingen en een rondje zwommen. Het was mooi weer, maar toch niet zo warm, dat een duik in het koele nat verant woord scheen. Maar het doel was echter een vreemde knaap, die ge wed had om een pakje sigaretten, dat hij in zijn zondagse pakje in het bassin zou duiken en die de daad bij het woord had gevoegd. Aan het bevel van de politie het bassin te verlaten gaf hij geen gevolg en er zat voor de mannen niet anders op dan na het afzetten van de hoog op spuitende fontein, zelf in het water te duiken. Pas nadat twee agenten kopje onder waren gegaan kon de man gegrepen worden. Een en an der trok zo'n belangstelling, dat er een verkeersopstopping ontstond. Mgr M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 14 septem ber geen audiëntie verlenen. Mgr dr J. A. E. v. Dodewaard, bisschop van Haarlem, zal dinsdag 13 september geen audiëntie verle nen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. In het diaconessenhuis te Leeuwar den is in dit weekeinde overleden de 81-jarige J. Jonkman uit Leeu warden. De heer Jonkman en zijn 79- ^arige echtgenote waren donderdag in bewusteloze toestand in het zie kenhuis opgenomen tengevolge van kolendampvergiftiging. De toestand van mevr. Jonkman is zorgwekkend. De heer en mevrouw Jonkman had den donderdag in verband met het koude weer de kachel even aangezet. KONINGIN BU ZILVEREN JUBILEUM GELEIDEHONDEN- FONDS. Koningin Juliana heeft het voorne men om aanwezig te zijn bij de her denking van het 25-jarig bestaan van de stichting Koninklijk Nederlandsch Geleidehondenfonds op 23 septem ber 1960 te Amsterdam. Deze her denking vindt plaats des ochtends om 10.30 uur op het terrein van het geleidehondenfonds aan de Midden weg 333 te Amsterdam. FOKVEE TE DELFT Te Delft is zaterdag onder grote belangstelling, de fokvee- en ruiter- dag de „Wester V" Delft gehouden op de terreinen nabij de Herten- horst. Er was een goede kwaliteit aan rundvee ingebracht. Bij de stie ren werd kampioen Dedmer van de K.I. „De Eendracht' te Maasland en res. kampioen produktieman van de K.I. „De Horizon" te Zoetermeer. Bij de koeien werd in de produktieklas- se kampioen Roosje 34 van Jac. J. v. Wijk te Schipluiden en res.-kam- pioen Anna 8 van W. J. Oltshoorn te Leidschendam. Bij de fokreg. koei en werd uitsluitend een kampioen aangewezen; het was Heitstra van J. P. W. Vijverberg te Naaldwijk. HUZAAR VERDRONKEN De 20-jarige huzaar P. P. J. M. v. Dokkum is gistermiddag in de Maas dicht bij zijn woonplaats Geleen, tijdens het zwemmen verdronken. Met een vriend geraakte 't slacht offer in een stroomversnelling, waar door hij werd meegesleurd, terwijl de vriend zich ternauwernood kon redden. GASFORNUIS ONTPLOFT Zondagavond omstreeks 10 uur is op de eerste verdieping van de wo ning Nieuwe Heerengracht 171 in Amsterdam een gasfornuis ontploft waardoor een kleine uitslaande brand ontstond. De brandweer was het vuur spoe dig meester, doch kon niet verhin deren dat de keukens en woonka mers van de éerste en de tweede verdieping uitbrandden. KORTE golf Een leger van ruim 21.000 wan delaars is zaterdagmiddag gestart van sportpark „Hartenstein" te Oos terbeek. Er waren ruim 2.000 deel nemers meer aan deze Airborne- wandeltocht dan vorig jaar. De po li tiesportvereniging „Renkum" orga niseerde deze tocht. In de Ursula-kiiniek te Wasse naar is overleden de zestigjarige heer H. M. Hermsen uit Delft, die op maandag 30 augustus in de Adiriaan Pauwstraat te Delft, toen hij daar met zijn bromfiets reed, in botsing kwam met een personenauto en een schedebasisfractuur opliep. 165 escadrilles jachtvliegtuigen, 300 bommenwerpers, radarposten, marine schepen qn raketbases heb ben zaterdag deelgenomen aan een Amerikaanse-Canadese oefening, waarvoor gedurende zes uur alle burgerluchtvaartverkeer boven het noordelijk gedeelte van Amerika was verboden. Drie mannen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een inbraak gepleegd in een speelcasino in Compione d'Italia en naar schat ting een miljoen Zwitserse franken (bijna een miljoen gulden) en ver scheidene honderduizenden lires ge stolen. Een C-123 transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is zondag ten westen van Denver in de Rocky Moutains verongelukt. De 8 inzittenden kwamen om het leven. In de nabijheid van de Argen tijnse stad Cordoba is zondag een autobus met dertig personen van 'n brug in een tien meter diepe rivier gestort. 23 Personen kwamen om 't leven. OEGSTGEEST BROMFIETS TEGEN TRAPFIETS Vanmorgen ongeveer half negen kwamen op de Haarlemmertrekvaart een bromfietser en een trappende collega met elkaar in botsing. De bromfietser, W. B. uit Voorhout, kreeg een hersenschudding en de wielrijder, B. uit Noordwijk, liep een hoofdwonde op. Beiden werden naar hun respectieve woningen vervoerd. Er was geringe materiële schade. De oorzaak is onbekend. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de dienst van gemeente werken namens het college van b. en w. in het Witte Huis een open bare aanbesteding gehouden voor het verbeteren van een gedeelte van de Valkenburgerweg. Het aantal in schrijvers voor deze aanbesteding was slechts zeven. Hoogste was H. J. Vessies uit IJmuiden met f 31.350. Daarop volgden: Westlandse Wegen bouw N.V., Rijswijk f 30.000; J. M. Samson, Oegstgeest ƒ29.000; J. Mens, Lisse 26.700; Reefs Aannemings- en Handelmaatschappij N.V., Voor burg 24.500; Gebroeders Schouls N.V., Leiden 23.800 en als laagste de N.V. N.B.M. Zaandam uit Zaan dam met 20.980. De raming van gemeentewerken gaf een bedrag van 23.000 aan.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4