IHLegel ViER JAAR TEGEN LOONPLOEGER GEEIST WEGENS P0GINGT0TM00RD Koninklijke familie in Rome vakbekwame loodgieters Fa J.OE VRIND EN ZOON C. de Kemp DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 5 Drama in Noordwijkerhout berecht De officier van justitie bij de recht bank in Den Haag heeft vanmorgen een 22-jarige loonploeger uit Noord- wijkerhout wegens poging tot moord een gevangenisstraf geëist van vier jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. De loonploeger wordt ervan be schuldigd 18 april van dit jaar de 59- jarige J. J. B. uit Noordwij kerhout met een mes in de rug te hebben ge stoken. S. had bij een inbraakpoging in het huis van B. enkele ruiten ver nield. Al diverse malen had B. ge vraagd of S. de rekening voor het in zetten van nieuwe ruiten wilde be talen. S. had dit toegezegd maar van betalen was steeds niets gekomen, ook zou S. enkele keren gezegd heb ben tegen B. „Pas maar op, ik heb een mes". Ter zitting verklaarde de verdachte, dat hij dit alleen gezegd had om B. bang te maken. De verhouding tussen de verdach te en B. werd nog slechter, toen de verkering van S. uitraakte. B. zou tegen de vader van zijn meisje slech te dingen over hem verteld hebben, waarop het meisje haar verkering met de loonploeger staakte. Hierover werd de verdachte zo kwaad, dat hij op een gelegenheid wachtte voor goed met B. af te rekenen. Deze ge legenheid deed zich voor bij een bus halte in Noordwij kerhout. B. sprak de loonploeger weer aan over het betalen van de vernielde ruiten. „Ik zal met je mee naar huis gaan en de rekening betalen", ant woordde de verdachte. In het huis van B. aangekomen, vroeg hij om een kwitantie. Toen B. met zijn rug naar de verdachte voorovergebogen stond om de rekening uit een laatje te ha len, stak de loonploeger toe. Volgens de officier van justitie was het feit, dat het mes afketste op het schouderblad van B. er de oorzaak van dat de loonploeger niet voor moord terechtstond. B. werd terstond na de steek naar het ziekenhuis ge bracht, maar de vierde dag werd hij hieruit weer ontslagen. Volgens het psychiatrisch rapport is de verdachte gevaarlijk agressief en verminderd toerekeningsvatbaar. Hoe zijn mentaliteit is, blijkt onder meer uit efen getatoueerde doodskop op zijn linker-onderarm. Tegenover de politie had hij verklaard, dat dit het teken was dat hij al meerdere personen vermoord heeft. Deze verklaring nam hij ter zit ting terug. Hij zou het alleen maar gezegd hebben om zich groot voor te doen. In zijn requisitoir zei de officier van justitie onder meer, dat de mon sterachtige daad van de verdachte in geen enkele verhouding tot de oorzaak van de twist staat. Volgens de officier maakt de verdachte een geestelijk gestoorde indruk. Het is zelfs zo erg met hem, aldus de of ficier, dat een psychiater heeft ver klaard, dat de geestelijke inventaris van deze knaap zo klein is, dat geen enkele behandelingstherapie op hem van toepassing zou kunnen zijn. De terbeschikkingstelling van de rege ring zou volgens deze psychiater al leen kunnen worden gezien als een bescherming van de openbare orde. De officier was van oordeel, dat door de tot grote drukte in de psy chiatrische asyls de kans groot zou zijn, dat de verdachte weer vlug met proefverlof gezonden zou worden. Een lange gevangenisstraf achtte de officier naast de terbeschikkingstel ling meer op zijn plaats. De verdediger, mr. W. Kroese uit Den Haag, vestigde de nadruk op de weinig goede leiding, die zijn cliënt in zijn jeugd heeft gekregen. Ook hetgeen aan de daad voorafging, na melijk het uitraken van zijn verke ring, moest volgens de raadsman in aanmerking genomen worden. Hij vroeg de rechtbank clementie voor zijn jeugdige cliënt. Uitspraak over veertien dagen. HILLEGOM R.K. technische school „St. Pau- lus" geopend. Gistermorgen om half tien zijn de lessen begonnen aan de r.k. technische school te Hil- legom. Zonder enig officieel aspect vingen de lessen aan. De officiële opening zal geschieden als er kan worden gewerkt in het gebouw van de heer Evers, aan de Industriekade, dat voor de tijd van drie jaar is gehuurd, in de vaste verwachting, dat in 1963 de technische school ge reed zal zijn, die in Elsbroek gepland is. Toch werd de eerste schooldag van de r.k. technische school niet begonnen zonder enige plechtigheid. Er was op deze eerste september een H. Mis in de Josephkerk, die door pastoor H. A. J. Theissen werd op gedragen om Gods Zegen te vragen over de nieuwe instelling, die voor de Bloembollenstreek van groot be lang zal zijn. Onder de H. Mis wees de pastoor daarop in zijn toespraak tot de directeur en leraren en het groot aantal leerlingen dat de H. Mis bijwoonde. Zoals wij reeds eerder mededeelden wordt de school voor lopig gehuisvest in de oude Juliana- school in de Julianastraat. Waar schijnlijk zal dit niet langer dan een maand, hoogstens twee maanden du ren en dat is maar gelukkig, want er is in dit gebouw niet voldoende ruimte om aan alle leerlingen tege lijk les te geven, zodat dagelijks 'n deel vrijaf moet worden gegeven bij beurten. WASSENAAR Villabouw Architect G. T. Rietveld te Utrecht, heeft namens de familie Erdman te 's Gravenhage, het bouwen van een villa aan de Kievitslaan opge dragen aan de firma C. G. J. Alkemade te Noordwijk. GEMEENTERAAD VAN VALKENBURG SASSENHEIM MOTORBAKFIETS VLOOG NA BOTSING IN BRAND. Hedenmorgen omstreeks zeven uur had op de Hoofdstraat, ter hoogte van de firma L. Kuiper, een ver keersongeval plaats waarvan de 22- jarige J. Grimbergen het slachtof fer werd. G. reed met een motorbak fiets in de richting Leiden. Vóór hem reed langzaam een vrachtauto. Bij het passeren van deze wagen haalde de bakfiets links uit en werd gegre pen door een vrachtauto uit Rijns burg, komende uit de richting Leiden. De bakfiets ramde door de botsing een boom en vervolgens een benzine pomp. De bakfiets kwam tegen het pand van de firma Kuiper tot stil stand en vloog in brand* Om erger te voorkomen werd de inmiddels tot wrak geworden bakfiets door voor bijgangers weggesleept en de brand werd geblust. G., die door de bot sing van zijn voertuig was geslin gerd, liep een gebroken linker been op. Dokter Kwint verueende eerste hulp en ochtte overbrengen naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk voor een verder onderzoek. NIEUWKOOP Woningbouw Het architecten bureau Maaskant N.V. te Rotterdam en N.V. Klein te Groningen, heeft, namens N.V. Bouwfonds Nederland se Gemeenten te 's-Gravenhage, het bouwen van een woning t.b.v. de heer Du Prie opgedragen aan de fa. G. Aartman en Zn te Leimuiden. Geboren: Rudie, zn van G. v. Kla veren en C. A. Verkleij; Eduard Aloysius, zn van C. Zimmerman en M. W. v. Leeuwen; Steven, zn van F. van Weeghel en J. v. Woerden. NIEUWVEEN Raadsagenda Vrijdagavon te 20.30 uur, komt de raad der gemeen te Nieuwveen bijeen. De agenda vermeldt o.a. beschikbaarstelling crediet voor de bijbouw en de ver betering r.k. lagere school. TER AAR Bouwen kleuterschool gegund Architect F. J. C. v. d. Vegt te Delft, heeft, namens de Chr. Schoolvereni ging, het bouwen van een kleuter school gegund aan de firma D. C. van Kints alhier voor 81.558,—. Z0ETERW0U0E (Dorp) E.H3.0. Vrijdagavond 16 sept. hoopt de r.k. vereniging voor EHBO een nieuwe cursus te beginnen. Dr Kortmann zal de cursus leiden en Mevr v. Dam het practisch werk in strueren. De cursus die in de Zuid- buurd gegeven zal worden, bestaat uit 26 lessen. Er is een uiterst aan trekkelijke regeling getroffen voor de oude leden, die tot het werk zou den willen terugkeren. De leden zijn bereid de dichtsbijzijnde bestuurs leden aan te wijzen voor opgave. Gedurende kantooruren kan men zich ook telefonisch opgeven op 01710-26720 of 01715-204. Gisteravond kwam de raad van Valkenburg onder leiding van bur gemeester M. A. v. d. Have in vol tallige zitting bijeen. Evenals vorige jaren werd ook nu weer voor het gemeentepersoneel 'n tegemoetkoming in de kosten van ziekteverzekering aangenomen. Voor gehuwden zal dit f 122.40 bedragen en voor ongehuwden 61.20. Voorts werden enige huurverhogingen van complexen gemeentewoningen vast gesteld, waarvan inmiddels minis teriële goedkeuring binnengekomen was. De begroting van het woning bedrijf voor het exploitatie jaar 1960 1961 werd onveranderlijk vastge steld. Voor het nazien van de gemeente rekening dienst 1959 werden be noemd de heren S. M. Poot en Ant. v. d. Berg. Bij de rondvraag vroeg de heer Jacq. v. d. Mey, of er al wat bekend is over de gronden, gelegen bij de fam. Langeveld. De voorzit ter antwoordde hierop, dat hij nu nog niet, maar mogelijk binnenkort hierover mededelingen kan doen. De heer S. Poot sprak zijn vreug de er ovér uit, dat de burgemeester weer gezond en wel aanwezig was, na het auto-ongeluk, dat hem over komen was. De voorzitter dankte hem en de overige heren voor deze sympathieke woorden. De heer G. v. Leeuwen brak een lans voor de bewoners van de Mar. Poststraat. Sommige woningen zijn door het ontbreken van riolering aan de achterkant met regenachtig weer niet te bereiken. Ook de verlichting laat veel te wensen over, te meer, nu de Mar. Poststraat de drukbe- volkste straat is. De wethouder van openbare werken de heer N. Ouwer- sloot, kon mededelen, dat hier al volle aandacht aan besteed wordt. Tenslotte vroeg de heer G. van Leeuwen, hoe het met het Dorps huis stond. De voorzitter antwoord de hierop, dat alles nu in kannen en kruiken is, maar dat alles nog op een vergadering van het Dorpshuis comité bekrachtigd moet worden. Hierbij zullen dan ook aanwezig zijn een vertegenwoordiger van het ministerie van maatschappelijk werk en een van de Prov. Stichting van Maatschappelijk werk. Tevens kon de voorzitter nog me- KATWIJK AAN DEN RIJN Het Koninginnefeest. Veel be- vlagde huizen, zo nu en dan een regenbui en enige troosteloze ge zichten, dat was wel 't kenmerk van de eerste van de vier feestdagen die de Oranjevereniging had uitgeschre ven. Hèt feest zette in met een hen gel wedstrijd in het O venijn waarbij A. B. Wagter en W. Wagter het wa ren die de meeste visjes hadden ver schalkt. Te 10 uur begon het grote kinderfeest op het terrein van de R.K. school waar John van Brussel met groot succes het jeugdprogram ma „De Bonte Kindertrein*' opvoer de. Op het Oranjeterrein aan de Noord wij kerweg was een „Luna park" opgericht. Daar had ook het ringrijden plaats per fiets, per paard en per ponny. Bij de fietsers waren de winnaars 1 Kees van Dijk, 2. Klaas Groenheide 3. Willem Berg man, 4. Jeanette v. Leeuwen en 5 Rieske Makkenze. Bij het ponnyrij- den: 1. Leen Schaap, 2. Joke Haas noot. Bij de paardrijders: 1, C. Hou- waard, 2. mej. E. Dorrepaal, 3. Jan de Haan. Te 5 uur had in de Van Egmondstraat „busspuiten" plaats, een nieuw nummer, waarvan de winnaars waren: 1. R. de Winter, 2. Hennie Groenheide, 3. Bart Minnee, 4. A. Luyten en 5. Piet van Zuylen. 's Avonds had de gebruikelijke lam pionoptocht plaats met een buiten gewoon groot aantal wagens, met honderden lampions versierd.. De stoet Werd begeleid door de Harmo nie Katwijk a. d. Rijn, de Drumband DVS en de kranige Drumband van het politiecorps, die zich voor het eerst hier vertoonde en een buiten gewoon goede indruk maakte. Toen de stoet ontbonden was vulde Har monie Katwijk a. d. Rijn de avond met het traditionele volksconcert met de even traditionele rondedan sen om de tent, waarvoor op het plein voor hotel De Roskam een pracht gelegenheid is. En het bleef de hele avond droog met vrij guns tig weer. dedelen, dat er weer contact opge nomen was met de Babov in verband met de slechte toestand van de Zon neveldslaan. Volgens de termijn, die voor de verbetering van de laan was vastgesteld, zal de Babov dit binnen een maand nog moeten klaar maken. Aan het slot sprak de voorzitter woorden van hulde en felicitatie in verband met de tachtigste verjaar dag van prinses Wilhelmina. LEIDSCHENDAM Priesterfeest oud-pastoor Ram mers De oud pastoor van de pa rochie H. Petrus cn Paulus, de zeer- eerw.. heer M. J. J. Kammers, heeft op 15 aug. j.l. zijn zestig-jarig pries terschap herdacht. Hij kan zijn Leid- schendamse parochie, waarover hij 24 jaar herder ic geweest (van 1927 tot medio 1951), niet vergeten en stelt het zeer op prijs zijn priester jubileum ook te herdenken te mid den van zijn vroegere parochianen. Gezien zijn hege leeftijd (bijna 86 jaar) moet dit een uiterst sobere herdenking zijn en kan geen ver moeiende receptie gehouden worden, Zondag a.s. 4 september zal de oud- pastoor tegenwoordig zijn bij de plechtige hoogmis te 9 uur, welke door pastoor J. F. van der Kolk zal worden gecelebreerd en waartoe alle oud-parochianen worden uitgeno digd. WARMOND Concert In het kader van de a.s. Oranjefeesten alhier zal de r.k. Harmonie „St. Matthias" op zater dag 3 sept. in de gemeentelijke mu ziektent een concert geven. Aanvang 8 uur. „St. Agnes" bezocht Passiespelen De Retraitevereniging St. Agnes heeft een bezoek gebracht aan de Passiespelen te Tegelen. Begeleid door een twijfelachtig zonnetje ver trok het gezelschap in twee touring cars naar Tegelen, waar men na en kele korte onderbrekingen in het middaguur arriveerde. Vier uur lang hebbeij de leden genoten van het prachtige spel in „De Doolhof". Tijdens de terugtocht werd in Vught in De IJzeren Man het diner gebruikt. Pastoor J. P. H. Gussen- hoven bracht in een humoristische rede dank aan het bestuur voor de perfekte organisatie, dank aan de propagandisten en aan de deelne mers. Ook mevr. Heemskerk-Rotte- veel sprak nament het bestuur een begeesterend woord tot haar leden en een dankwoord tot haar organi satoren. Voldaan ^oor hetgeen men had genoten, was er een prettige stemming in de bussen. Ongetwij feld zullen alle deelnemers de ko mende vijf jaar ware propagandis ten zijn vóór de passiespelen, die in 1965 wederom zullen worden gehou den. Nu reeds hebben zich enkele personen opgegeven. Programma Kinder- en Volksfees ten Voor de op dinsdag 6 en woensdag 7 september a.s. te houden kinder- en volksspelen is een uit voerig programma samengesteld. De opening dezer «eesten zal plaats vin den op maandag P september om 8 uur met een lampionoptocht, voor afgegaan door muziek en de com missieleden. Deze lampionoptocht vangt aan bij het politiebureau gaat tot de spoorwegovergang en War- mundastraat en eindigt weer bij het politiebureau. Opening der vermake lijkheden om 20.30 uur. In café-res taurant „De Stad Roie" zullen dam-, schaak-, kaart- en sjoelbakspelen worden gehouden. Op dinsdag 6 sep tember vangen de kinderspelen aan. Om 9 uur vlaggetje steken voor meisjes van 8 jaar, zaklopen voor jongens van 9 jaar, was-ophangen voor meisjes \an 10 jaar, houd je roer recht voor jongens van 11 jaar, ton kruien v»or meisies van 12 jaar. Om 10.30 uur vlaggetje steken voor jongens van 8 jaar, wie bouwt de eerste poort voor meisjes van 7 jaar, sluit de fles af voor jongens van 8 jaar, slangen mensen voor meisjes van 9 jaar, krabbenloop voor jon gens van 10 jaar, waterdraagster voor meisjes van 11 jaar, spriet knuppelen voor jongens van 12 jaar. Prijsuitreiking om 12.15 uur op het oude raadhuis. Om 14.30 uur koek- happen voor meisjes van 13 en 14 jaar en naar het zwembad voor Prins Bernhard verdween in de drukie Vanmiddag tegen half een zijn ko ningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene op het vliegveld Ciampino bij Rome aangekomen voor een bezoek aan de Olympische Spelen. De prins bestuurde zelf het vlieg tuig. Aan boord bevond zich een aantal leden van de koninklijke hof houding. Voorafgegaan door bereden politie vertrokken de koninklijke gasten een half uur later per auto naar Rome. De stoet reed dwars door het drukke centrum van de Italiaanse hoofdstad naar de Nederlandse am bassade. Dank zij de snerpende fluit jes van de Italiaanse motorpolitie hielden de verkeersagenten overal het verkeer tegen. Maar reeds voor jongens van 13 en 14 jaar. Om 15.30 uur moeders wil is wet voor meisjes van 15 en 16 jaar. Om 15 uur hen- gelwedstrijd voor de jeugd van 5 tot 14 jaar. Prijsuitreiking op het oude raadhuis om 17.15 uur. Om 20.00 uur muzikale mars door het dorp. Om 20.30 uur „Naar de trein" voor jongens van 15 en 16 jaar. Om 20.30 uur kruiwagen-race voor pa ren, leeftijd 17 jaar en ouder. Woens dag 9 uur tobbetje steken voor man nen van 17 jaar en ouder. Om 14.00 uur ringsteken voor dames zowel als heren boven 20 jaar in open auto met chauffeur. Om 16.00 uur „Wie is het eerste terug" voor da mes, leeftijd 17 tot en met 25 jaar. Om 20.30 uur „Wie vangt de kwar tel" voor dames van 25 jaar en ouder. Op het feestterrein zullen ver schillende vermakelijkheden aanwe zig zijn. Ophalen vuilnis In verband met de komende feestelijkheden zal het gemeentevuil in plaats van op dins dag 6 op maandag 5 september wor den opgehaald. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Johannes J. M. z.v. J. J. Beelen en J. M. v. Bezu; Leonar- dus H. J. z.v. J. M. J. v. d. Burg en A. A. M. v. d. Barselaar. Ondertrouwd: A. H. v. Duijn en N. Bouwmeester; J. S. v. d. Hulst en C. T. M. Dobbe. Getrouwd: C. Zuidhoek en E. H. v. Wetten. Overleden: Adrianus H. v. Noort 8.. j., wednr v. M. de Kan; Georges Verhulst 8Ó j., wednr v. H. v. d. Burg. JAPAN EN DE KAREL DOORMAN. In een heden gehouden bijeen komst van de commissie voor bui tenlandse zaken van het Japanse La gerhuis heeft de liberaal-democra tische afgevaardigde Tokuji Tokona- mfl aan de regering verzocht, in de kwestie van het bezoek van de Ka- rel Doorman aan Japan op een zo danige wijze te handelen, dat Ja pan's vriendschappelijke betrekkin gen met Nederland en met Indone sië er geen schade van zullen on dervinden. dat de stoet zelf Rome bereikt had zwaaide prins Bernhard, gezeten in een grote open Nederlandse Cadillac, ergens linksaf. Hij kent Rome blijk baar op zijn duimpje, Toch slaagde hij er niet in eerder dan de officiële stoet bij de Nederlandse ambassade te komen, hetgeen overigens niet verwonderlijk was want nu hij, zelf de auto besturend, zonder enige be geleiding van politie door het drukke verkeer moest rijden, ondervond hij veel oponthoud. Toch kwam hij slechts drie minuten na de koningin bij de ambassade, waar het konink lijk paar zijn intrek nam. De prinsessen Beatrix en Irene lo geren elders. Zij waren in een ande re auto vijf minuten eerder van het vliegveld vertrokken naar een onbe kende bestemming. Zelfs ingewijden zeiden niet te weten waar de prin sessen verblijven. „Bij vrienden", was het enige commentaar. Marktberichten BARNEVELD, 1 augustus. Eieren. Aanvoer 476. 285 stuks. Notering: eieren van 41-45 gr. 7,728,83; eieren van 45-50 gr. 9,2110,56; eieren van 50-55 gr. 10,9413,11; eieren van 55-60 grr 13,5614,97; eieren van 60-65 gr. 15,3116,08; eieren van 65-68 gr. 16,1516,32; alles per 100 stuks; handel vlug. Stichting binnenlandse eierafzet. Aanvoer 460.676 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 55-60 gr. 13,50 14,68; eieren van 60-65 gr. 14,77 16.09, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer circa twee mil joen stuks. Handel redelijk met kal me afloop. Notering: kippe-eieren van 61-65 gr. 15,5016,15; algeme ne prijs 15,80 per 100 stuks. Kilo prijs 2,53 op basis van 62^ gram. Henne-eieren van 42-56 gr. 8,60 14,00; kiloprijs 2,052,50. Pluimveemarkt: Aanvoer ca. 53.000 stuks. Handel zeer traag. Notering slachtkippen van 1,551,65 per kg., slachtkuikens 1,501,75 per kg. LEIDSCHENDAM, 31 aug., eieren Aangevoerd werden 76290 eieren. Geno teerd werd voor 4500 eieren no. 0 16.90- 17.45; 3900 eieren no. 1 16.55-17.15; 11400 eieren no. 2 16.45-17.00; 12100 eieren no. 3 14.50-15.25; 15800 eieren no. 4 11.70- 12.00; 24400 eieren no. 5 9.15-9.50; 4000 eieren no. 6 7.00-8.30; 190 eende-eieren 11.25-11,60. Verder werden verkocht 40 kippen 1.95-3.85; 5 hanen 3.00-5.25; 10 duiven 0.45-0.50. VINKEVEEN 31 aug. Groente An dijvie 9-16; Spinazie 7-40; Postelein 13- 29; Waspeen 10-31; Pronkbonen 16-32; Snijbonen 25-91.. Stambonen 27-56; Stokprinsessebonen 50-65; Tomaten 20- 50 alles per kg.; Sla 3-17; Bleekselderij 4-18; Groene komkommers 8-27; Gele komkommers 8-18 alles per stuk; Bos- peen 12-22; Peterselie 10; Selderij 14 alles per bos. R'VEEN 31 aug. Bloemen Mont- bretia 7-25, Ornithogalum 21-56, Asters 12-33. Anemonen 11-16, Alstroemeria 30- 39, Scabiosa 35-40, Phygostegia 9-32, Dahlia's 10-25, Troschrysanten Marianne 32-53, Shirley 29-44, Shatworth 21-50, Pinksmoor 59-81, Delightfull 38-49, Old- land Sceptre 40-48 per bos, idem geplo zen Millersdale 13-15, Champion 10-14, Medaillon 13-15, Evelyn Bush 16-18, Rex 14-16, Bornholm 13-15, Pennine Snow 8 -10, Regalia 10-18. Breitner 10-20, Bill Speet 7-11, Migoli 8-17, New Princess 8-19, White Hope 10-15, Am Anjers Sim rose 7-12, sim rood 7-12, slm wit 6-11, G. J. Sim 8-9, Brenner 6-9, Fanfare 8- 10, Harvest Moon 8-11, Babyrozen 7-21 per stuk. R'VEEN 31 aug. Groenten Kropsla 1 7.00-15.00, idem H 3.00-8.00, andijvie 8.00-14.00, Breekpeen 10.00-15.00, Toma ten A 44.00-53.00, idem B 43.00-50.00, id. C 36.00-49.00, idem afw. 20.00-37.00, Snij- bonen 38.00-59.00, Kassn(jbonen 110.00, Stokprinsenbonen 54.00-68.00, Dubb. Stambonen 41.00-55.00, Pronkbonen 32.00 -42.00, Augurken C 45.00. idem DA 44.00, idem D 36.00, idem E 15.00-17.00, idem CD 30.00 per 100 kg. TER AAR 31 aug. Groent* Snij bonen 0.32-0.79, idem B 0.25-0.30, k*«- snijbonen 1.09, stokprinsessebonen 0.44- 0.72, idem B 0.27-0.44, stamprinsessebo- nen 0.46-0.59, idem B 0.30-0.32, spekbo- nen 0.26-0.38, witte pronkers 0.20-0.37, idem B 0.15-0.19, tomaten A 0.33-0.48, id. B 036-0.48, idem C 0.22-0.29,, idem CC 0.20, idem BB 0.38, postelein 0.20, uien 0.07-0.12, andijvie 0.09-0.17, rabarber 0.04-0.05, rode kool 0.04-0.07, groene kool 0.14-0.22, witte kool 0.16, spitskool 0.20, waspeen 0.14-0.20, idem B 0.07, aardappe len 0.12-0.13, idem kriel 0.03, sjalotten 0.09 alles per kg., sla 1 0.10-0.13, idem 2 0.03-0.09, bloemkool A 0.49-0.58, idem B 0.27, idem C 0.10, komkommers 0.08-0.24 alles per stuk, selderij 0.02-0.03, peter selie 0.06, bospeen 0.12 alles per bos, stoofsla 0.60 per kist. Appelen: Perzik- rode zomerappel 0.15-0.16, Early Victory 0.09. Peren: Clapp's Favorite 0.21, idem 2 0.06. Pruimen: Victoria 0.52 alles per kg. Meloenen 0.32-0.54 per stuk. Augurken: fijnbasterd 0.74, basterd 0.49, grof A 0.41, grof 0.37, CD 0.34, id. afw. 0.17, idem groot 0.10, E 0.20-0.22, idem geel 0.03 alles per kg. 'S-IIERTOGENBOSCH 31 aug. Vee Op de markt van gisteren werden aan gevoerd 7376 stuks vee, zijnde 2210 run deren, 350 graskalveren, 1282 vette kal veren, 327 kalveren, 487 schapen, 12 gei ten, 44 fokzeugen, 701 slachtvarkens, 22 lopers, 1941 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen. voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 690 tot 1270, guiste koeien 625 tot 950, kalfvaarzen 850 tot 1250, klamvaar- zen 730 tot 970, guiste vaarzen 640 tot 850, pinken 420 tot 630, graskalveren 275 tot 425, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 90 tot 235, weideschapen 50 tot 90, drachtige zeugen 235 tot 320, lo pers 58 tot 74, biggen 35 tot 53, alles p. stuk. Slachtrunderen. aanvoer 730 stuks. Extra kwaliteit 3.25 tot 3.45, le kwal. 3.05 tot 3.20, 2e kwaliteit 2.75 tot 3.3e kwaliteit 2.55 tot 2.70, vette stieren '2.90 tot 3.15, worstkoeien 2.45 tot 2.55, alles per kg. gesl. gew. Vette kalveren le kwaliteit 2.70 tot 3.—, 2e kwaliteit 2.40 tot 2.60, 3e kwali teit 2.10 tot 2.30, nuchtere slachtkalve- ren 1.65 tot 1.85, slachtvarkens 145 tot 1.62, slachtzeugen le kw. 1.24 tot 1.32, slachtzeugen 2e kw. 1.15 tot 1.20, per kg. levend gewicht. Vette schapen 80 tot 120, vette lammeren 60 tot 95, nuchtere slachtkalveren 60 tot 90 per stuk. Verdere mededelingen: melk -en kalf koeien aanvoer: normaal, handel vrij goed, prijzen: constant, gulste koeien, normaal, rustig, niet hoger, jongvee, groot, redelijk, prijshoudend. Vette kal veren: ruim, stroef, verlaagd, Nuchtere slachtvarkens: normaal, onveranderd, vlot duur. Schapen en lammeren: min der ,vlug. stevig prijshoudend. Fokzeu gen: gewoon, levendiger, gehandhaafd. Lopers en biggen: normaal, redelijk, vas ter. Sachtvee: ruim, rustiger, gehand haafd. Slachtzeug: aanvoer zeer groot, handel vlot, prijzen: gedrukt. GOUDA 1 sept. Kaas Aangevoerd 164 partijen kaas, le kwaliteit noteerde per kg. 2.04 tot 2.14, 2e kwaliteit per kg. 1.90 tot 2.03 en extra kwaliteit per kg. 2.15 tot 2.47. Handel kalm. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van het H. Oliesel, onze lieve vader, pleegvader en opa, JOHANNES REKVOORT, weduwnaar van MARIA VAN DER HOORN, eerder van HELENA HOGENBOOM, Den Haag: Zr. AUXILIA Roelof ar ends veen A. VERDEL M. VERDEL— HILLEBRAND en kinderen. Roelofarendsveen, 31 augustus I960 Noordeinde 18 De H.H. Uitvaartdien sten zün op zaterdag 3 september a.s. in de pa rochiekerk van St. Pe trus Banden te Roelof arendsveen. De stille H. Mis >m 7 uur en de gezongen Requiemmis om 9.30 uur waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkrarsfoidden in de kapel van Huize St. Jacobus, 's avonds 8 u. Gevraagd DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de grote belangstelling, ondervonden bij het over lijden van onze lieve, on vergetelijke moeder, Mevrouw HELENA DEVILEE—DEVILEE. Uit aller naam: P. VAN VEEN— DEVILEE. Leiden, september 1960 Dijkstraat 9. F.W.N HUGENH0LTS en J. B. HUGENH0LTS ARTSEN Hervatten 5 september de praktijken. Voorlopig nog geen spreekuren Beschuitsteeg 12 b.g.g. 20094 May Hammes heeft haar PIANOLESSEN hervat. Nieuwe leerlingen aanmel den Juffermar.sstraat 32, Oegstgeest, tel. 21573. Trouw- en Verlovingsringen Grote keuze JUWELIER Botermarkt 12 lerares N. A. hervat de lessen 1 september Opleiding voor praktijk en examens lingerie- en costuumnaaien. coupeuse en lelares. Akte K en U. Te spreken vrijdags 24 uur en 89 uur. Bilder- dijkstraat 3, Leiden. Gezondheid en kracht voor de wintermaanden vindt U in vitaminen en levertraan Denk erom: De ,,R' is weer in de maand dus jong en oud aan de levertraan (ook in capsules). Drogisterij J. VRIJENHOEK Speciaal Kruidenadres Haarlemmerstraat 119 t.o. Hartebrugkerk Gevx-aagd in klein gezin van 2 personen, zelfstan dige hulp in de huishouding Aanmelden s avonds tus sen 78 uur. Mevr. v. STRIEP, Bree- straat 175, tel. 22095. 3? Meisje gevraagd, 3 x per week. Hofbroucker- laan 36, Oegstgeest. 2* Aangeboden een in pri ma staat zijnde Davos- haard en een POD olie kachel. Te bezichtigen donderdag Postdam 8, te Warmond. 3? Zoekt U een zaal voor repetities of kleine verga deringen? Komt U eens 7? R.K. onderwijzer zoekt zit- en slaapkamer in Lei- Verloren: gouden da meshorloge met gouden bandje. Merk: ïnvlcta; te gen beloning terug te be zorgen bij mevr. Bogers, Kievitspark 52, Voorhout. ST Groenewegen geeft goe de prijzen voor uitstekend net gedragen heren- en iongenskledine. tel. 237S9, Hogewoerd 127, Leiden. LISSE Abonnementen en adver- tentlën worden aangeno men door: F. GODYLA KANAALSTRAAT 125

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5