»P» Vluchteling van Cayenne« 5)e Zingende Zwammen Veertien jaar lang elektriciteit van buurman Minister over de huidziekte DINSDAG 30 AUGUSTUS 1960 DP I.RinSR CTHIIMNT in vaders voetsporen waarvan de oudste zeven jaar is. Op het hulpgeschreeuw van hun moe der renden zij terug naar de wagen, die zij eerst in paniek ontvlucht wa ren. Zij sleepten haar uit de wagen, terwijl aan alle kanten de vlammen lekten. Door het verloren gaan van de twee woonwagens zijn zestien mensen, van wie 12 kinderen, dak loos geworden. Amsterdamse politie: Schilderijen zijn vast niet gestolen De Amsterdamse politie heeft ster ke aanwijzingen, dat de diefstal van de vier kostbare schilderijen uit een huis aan de Sloestraat op de avond van de 23ste augustus geënsceneerd is. Dit heeft een politiefunctionaris gisteravond meegedeeld na een uit voerig verhoor van de 29-jarige Ro bert Cook, die, zoals bekend, zei de schilderijen met een verzekerde waarde van 538.000, uit Engeland te hebben meegebracht en die aan- gife deed van de diefstal. 'Hoofdinspecteur H. Postma, die Veertien jaar lang, van 1946 af, belast is met de leiding van het on- J«eft de Amsterdammer H. uit de tterzoek, verklaarde gisteravond na Van Woustraat te Amsterdam op on- het verhoor van Cook, dat de ge- rechtmatige wijze via de meter van hele middag en avond in beslag nam fijn buurman elekriciteit betrok- en waarbij ook aanwezig was de ken. schade die de buurman daar- Britse expert D. W. R. Buckham, dat door Beleden, wordt op min- het er naar uit ziet dat Cook dins- stens 2000 geschat. De gedupeerde dagochtend zijn Britse paspoort zal blJ de pohtie aangifte gedaan, terugkrijgen na overleg met de of- Genoemde H. heeft de verleiding ficier van justitie. Hij is dan vrij kunnen weerstaan te profiteren man. De heer Cook is van plan dins- van een fout van een monteur Deze dagavond met de nachtboot Hoek in 1946 voor H. een elektnci- van Holland-Harwisch naar Enge- teitaneter bijgeplaatst doch het licht- land terug te gaan. Hij zal dan ook P1™! 111 diens huiskamer op buur- zijn auto meenemen. 5*»» ™eler,_ aangesloten gelaten. Zowel gistermiddag als gister- Eerst thans heeft deze opgemerkt, avond-laat is de recherche tezamen aa* losdraaien van zekenn- met Cook naar het bewuste huis in ?en_ in zijn meter ook het licht in De schrijfster Vicki Baum, die ruim 25 romans, waaronder het later verfilmde „Menschen im Hotel" op haar naam heeft staan, is maandag avond na een korte ziekte op 72- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Hollywood overleden. de Sloestraat gegaan waar de dief stal is gereconstrueerd. Cook heeft zijn volle medewerking aan dit on derzoek verleend, vooral toen de ver- zekeringsdeskundige, de heer Buck ham, hem had gewezen op de con sequenties van een weigering. Op het verzoek van de heer Buckham aan Coolc om nog enige dagen in Ne- de huiskamer van H. uitging. Ons land vóór Christus geboorte derland te blijven, heeft deze geant- tn i.j woord dat zijns inziens het onder-' 011 «00flStGlInQ Ifl LSIuS nHJS6Um zoek wat betreft de verzekering in Londen kan worden voortgezet. Op 3 september zal door prof. dr Hoofdinspecteur Posma heeft he- w. Glasbergen uit Amsterdam de denochtend de binnen- en buiten- tentoonstelling „Panorama der Pre- landse pers op de hoogte gesteld van historie" in het Rijksmuseum van de conclusie, waartoe het politioneel oudheden te Leiden worden geopend, onderzoek heeft geleid. Deze tentoonstelling geeft een beeld van de resultaten der opgravingen in Nederland in de laatste 10 jaren weer. Door deze opgravingen, waarbij vooral de oudste bewonin gen van ons land aan het licht zijn getreden, zijn de inzichten in de pre historie van Nederland totaal ver anderd. Panorama der prehistorie geeft 'n beeld van het wonen en werken in ■Kv Nederland in ongeveer 12000 v. Chr. „Er is een verheugende eenheid „Moeder is nog in de wagen". Met tot het begin van onze jaartelling, van inzicht gebleken in het stand- deze kreet hebben de kinderen van De tentoonstelling wordt gehouden punt van de drie Benelux-landen". de ^ml"eJHlndr'kseJ hun moeder tot 15 d«ember. gered uit de brandende woonwagen, Het ministerie van Sociale Zaken ^it heeft de minister van buiten- dje stond op 't landgoed Oldsambt" De 42-jarige taxi-ondernemer F. Volksigezondheid deelt het vol- landse zaken, mr J. M. A. H. Luns, 111 de nabijheid van Almelo, to nau- J. Hazewinkel uit Deventer is in de ïnde mede: „Als resultaat van het verzoek van Seaa Flynn (rechts), de zoon van wijlen Errol Flynn, gaat zijn eerste rol spelen in de MGM-film „Where the boys are." Foto: Sean neemt hier het draaiboek door met George Hamilton, die in dezelfde film uitkomt. Sean en George zijn oude schoolvrienden. Jonge kinderen redden moeder uit woonwagen Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM I - 402 m. 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10J20 VARA; 19.30 VPRO; 20.00-24.00 Nationaal programma 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de jeugd. 8.55 Tips v. d. voedingsmarkt. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 waterst.). 10.00 Moderne theologie, lezing. 10.20 Gram. 10.35 Idem. 11.00 Zang en interview. 11.30 Gram. 12.00 Hammondorgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 De we reld wil bedrogen zijn, lezing. 14.00 Volksmuziek. 14.15 Kamerorkest en solist. 15.00 Voor de jeugd. 16.15 Gram. 16.30 Dansmuziek. 17.00 Ver sierde vakantietips. 17.50 Regerings- uitz.: Jeugduitz.: Schildpadden en sprinkhanen in Suriname, door C. Butner. 18.00 Nieuws en comm. 18 20 Orgelspel. 18.40 Olymp. Spelen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Toto en de liefde, toespraak. 19.20 Gram. 19.30 Voor de jeugd. NATIONAAL PRO GRAMMA tg.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak door H.M. Koningin Juliana. 20.20 Kon. Mil. Kapel en knapenkoor. 20.50 Oranje in ballingschap, klankbeeld. 21.25 Metropole ork. 21.55 Het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding, toespraak. 22.00 Olymp Spelen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond overdenking. 22.50 Lichte muziek. 23.15 Gram. 23.45 Olymp. Spelen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II - 298 m. 7.00 NCRV; 20.00-24.00 Nationaal programma 7.00 Nieuws. 7,13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7 40 Gewijde mu ziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Omr. Ork. en solist. 11.50 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.45 Olymp. Spelen. 13.00 Nieuws. 13.15 Kerkd. 13.35 Lichte muziek. 14.05 Gram. 14.20 Gram. 15.15 Holland Festival 1960: Kamer muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Olymp. Spelen. 18.00 Leger des Heilsmuziek. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Mens en dier: het dier in de letterkunde aller tijden door Dr A. Saalborn. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Volks- muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. NATIONAAL PROGRAMMA.: 20.00 Zie Hilversum I. 22.00 Kamerorkest. 22.30-24.00 Zie Hilversum I. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 14.00 Voor de kinderen. NTS: Eurovisie 14.55-18.30 Olymp. Spelen. 20.00 Journaal en weerover- zicht. NATIONAAL PROGR.: 20.20 Herinneringen en gelukwensen voor H.K.H. Prinses Wilhelmina. 20.50 Cabaretprogram. 21.25 Documentair progr. Eurovisie: 22.15-23.10 Olymp. Spelen. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van x8.00-2U.00 u. Memories of you Ich brauche dich dazu, Sweetwater bay, Mary, Mr Greger's blues, Titino tinn, Love is a many splendoured thing, Chicata may, My bly heaven, Modell 1910, Dreaming of the blues, Dcnkst du noch an mich, Wild cat blues, Kri- minal tango. Sugar blues, E mezza- notte, Caminito. Non sei felice, Yira yira, II mare, El choclo, Noi, Blue moon, Mon légionnaire, Toujours dans les nuages, V avait dix marins, Vivir para amar, Paris se regarde, Ansiedad, La complainte des infidè- les, Comme un p'tit coquelicot, II n'y a plus d'amandes, La Saint Bonheur, Le danseur de charleston, J.P. spe cial, Les blés. Big Dave boogie, Flow gertly sweet Afton, That old feeling, Muskrat -amble. VATIKAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m.; 48 47 m.. 196 m.) 22.15 By een 80e verjaardag Postuum huwelijk in Melun j n i welijks tien minuten heeft zich het nacht van zondag op maandag toen maandagavond in Brussel verklaard dra^a voltrokken. hij na een bezoek aan kernissln per scooter huiswaarts keerde, in een Luxemburgse colleea's over de Waarschijnlijk doordat een thee- langs de Bruggestraat te Enschede ■buxemourgse coiiega s over ae doek dg buurt dg gascomfoor lopende sloot gereden en verdron- vclxx tcvaiicii van uuw.acuiuuciiiii6, nieuwe initiatieven, die de afgelopen van een aangrenzende woonwagen ken. Kinderen hebben gistermiddag kan worden meegedeeld dat over weken zijn genomen over de verdere vlamvatte stonden in enige minuten zijn stoffelijk overschot gevonden - - - - „OT, rwnwacra twee wagens m lichterlaaie. In de onder de scooter. Vermoed wordt, ontwikkeling Ven de Europese een- tweede wagen woonden de familie dat de man niet op de hoogte was heid. Hendrikse, moeder en vijf kinderen, van de situatie ter plaatse. de geneeskundig hoofdinspecteur na besprekingen met zijn Belgische van de volksgezondheid aan de art sen, om schriftelijk aangifte te doen van gevallen van huidaandoening, kan worden meegedeel het afgelopen weekend opgave ontvangen van ruim duizend geval len, waaronder een twintigtal ern stige. Daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat de meldingen door het weekend vertraagd binnen komen. Op het ogenblik verblijven enkele honderden patiënten in zie kenhuizen. Er zijn geen nieuwe sterfgevallen gemeld. In het vorige communique vermelde sterfgeval te Leeuwarden is up last van de offi cier van justitie sectie verricht. Het wetenschappelijk onderzoek naar he* bestanddeel van de marga rine dat voor het optreden van de ziekte verantwoordelijk is, wordt voortgezet. Het onderzoek is nog geenszins zover gevorderd, dat reeds een uitspraak kan werden gedaan, welke stof als de meest waarschijn lijke oorzaak moet worden aange merkt. Op zondag 4 sept. a.s. zal Mgr. P. J. A. Moors, bisschop van Roermond, heilige wijdingen toedienen in de kerk van de H. Jozef te Broekhem- Valkenburg aan fraters van het Scholastikaat van de paters der Hei lige Harten te Valkenburg. De pries terwijding ontvangen: G. Lieffering, Den Haag; J. v. d. Hurk, Zijtaart; G. Bongors, Zeeland; R. v. Rossum, Wa- mel; G. Sprokel, Kerkrade; J. v. d. Ven, Eerde. De diakenwijding ontvangen: L. Havenith, Simpel veld; Th. v. Zoggel, Berlicum; J. Zuidgeest, Rijswijk; F. Jacobs, Molenschot; C. Beerends, Den Haag; H. Baltussen, Horst; K. Heems kerk, Noordwijkerhout; A. Jansen, Den Bosch. Raymonde Souris, dochter van een restauratiehouder in Melun. is postuum in het huwelijk getreden met de Paryse politie agent Jean Parachey, die 4 mei j.L door Algerijnse terroristen is dood geschoten. DOOR OTTWELL BINNS 57 „Neen er waren er ook geen maar je noemde een naam „De Faramond?" „Juist, die naam doet het meisje pijn, dat heb ik al eerder opgemerkt en daarom zette ik die kleine comedie op touw, als ik jouw was, zou ik die naam maar nooit meer uitspreken in haar bijzijn." Dudley Langdon gaf geen ant woord, maar staarde nadenkend voor zich uit in de duisternis, terwijl zijn metgezel zich vergeefs afvroeg, wat te antwoorden op de vraag, die hij zeker verwachtte. „Sandy, welk geheim zit erachter? In Gods naam wat betekent Henri de Faramond voor Mimi?" „Al sloeg je me dood kerel, dan zou ik het je nog niet kunnen ver tellen. Zoals je zelf hebt kunnen zien, raakt ze op het horen van die naam helemaal van streek, maar „Maar waarom dan?" „Ik denk, dat je zult moeten af wachten totdat ze het je vertelt." „Morgenvroeg zal ik het haar rechtuit vragen." „Dat zou ik in geen geval doen, als ik jou was", meende Sandy haas tig, je zult er alleen mee. bereiken, dat ze nog meer in de war raakt en waarschijnlijk zal ze je toch niets willen of kunnen vertellen." „Maar ik wil weten, wat er aan de hand is!" „Een beroerde toestand is er nog nooit beter op geworden door er zoveel lawaai over te maken, jongen; ik heb altijd gezien dat de zaak er maar erger mee wordt Laat de hele kwestie rusten, dat is het beste voor jullie allebei Het kind houdt verdui veld veel van je..." „Dat weet ik heel goed!" „En dat heeft zijn reden, betere reden dan je kunt weten. Laat 't hier bij blijven, en probeer niet achter dingen te komen, die ze je liever nog niet verteld. Dat is het beste advies, dat een handige kerel uit Glasgow je kan geven en als je een grein her sens in die grote kop van je hebt, volg hem dan op." „Wel, als je denkt dat „Pas op, die naam van De Fara mond niet meer te noemen als het meisje in de buurt is. Het werkt op haar als vergif, als ze jou erover hoort praten, en na al hetgeen Mimi voor je gedaan heeft is het helemaal niet fatsoenlyk haar ellendig te ma ken met „Dan zal ik maar maken dat ik de naam van die vervloekte kerel niet meer in haar byzijn noem." „Dat is gezonde praat. Laten we nu maar terug gaan naar het kampvuur, en praten over wat we morgen doen moetenen laat die vent uit Parys maar zien, hoe hij zelf het beste zijn verderf kan vinden, als hij dat al niet gevonden heeft." Zij keerden terug naar het vuur en bleven nog een tijdje praten. Na een poosje echter zwegen beiden. Langdon staarde nadenkend in het vuur, terwijl de Schot af en toe een snelle blik op zijn gelaat wierp, alsof hij zijn gedachten trachtte te raden. Een uur ging zo voorbij, tot Sandy de as uit zijn pijp klopte en opstond. „Ik ga naar kooi. Ik ben zo moe als een hond, en morgen hebben we een zware dag voor de boeg." Hy hield plotseling op, en wendde zich naar de rivier in een houding van ingespannen luistering. „Wat „Ik wil er wat onder verwedden, dat ik daarnet een pagaai door het water hoorde plassen." „Een vliegende vis!" veronderstel de Langdon eveneens in de richting van de rivier kijkend. „Neen, een pagaai!" „Maar wie zou „Dat mag de duivel weten, mis schien een Indiaan of „Onzin Sandy, we hebben al dagen lang geen mens méér gezien." „Luister!" Langdon hield zyn adem in, maar slaagde er niet in, iets anders te ver nemen dan de gewone geluiden van de nacht; het zachte klotsen van het water, het gezoem der muskieten, en af en toe het kwaken van een kik vors. „Ik hoor niets", beweerde hy na enige tyd. „Ik ook niet meer. Ik geloof toch, dat je gelijk hebt gehad met die vliegende vis. We zullen maar kalm gaan slapen." Zij gingen hun hut binnen, maar alleen Langdon slaagde erin te sla pen. De Schot bleef klaar wakker liggen luisteren met gespitste oren. Na enige tyd stapte hij voorzichtig uit zijn hangmat greep zijn geweer en verliet geruisloos de hut. Hy ging weer bij het vuur zitten, zorgend zo- Veel mogelijk in de schaduw van een paar zware bomen te blijven. Hij wist zelf niet, waarom hy zo handelde, maar het geluid van zo straks ver ontrustte hem zeer ondanks de aan nemelijke verklaring welke Dudley ervoor gevonden had. Lange tijd zat hij daar zonder dat er iets gebeurde, en reeds was hij op het punt zijn nachtwake op te geven, toen een uiterst licht geluid zijn aandacht trok, en hem roerloos deed blijven zitten waar hij was. Even later herhaalde het zuigend geluid zich, alsof iemand voorzichtig voortbewoog over dras sige grond. Het geluid kwam niet uit de richting van de rivier maar van de tegenover stelde kant van de kleine open plek in 't woud. Sandy wendde voorzichtig het hoofd om, om in die richting te kij ken. Het eerste ogenblik kon hij niets onderscheiden maar dan maakte zich langzaam een schaduw los uit de duistere achtergrond van het bos. Met de grootste omzichtigheid bewoog ze zich in de richting van de hutten. De Schot meende de gedaante van een man te onderscheiden, maar was er niet zeker van. In ieder geval, de voorzichtige bewegingen leken hem erg verdacht en hij nam een gemak kelijke positie in, om op alle moge lijkheden voorbereid te zijn. De nachtelijke bezoeker, blijkbaar gerustgesteld door de rust, waarin het kamp scheen te verkeren begon een weinig vlugger te lopen en was enige ogenblikken later in het bereik van de lichtschijn: het was een groot slank figuur, gekleed in woudlopers- uitrusting en naar 't scheen geheel ongewapend. Wat kon in 's hemels naam Het vuur flakkerde een weinig op. toen een dikke tak door midden brak en hij was in staat het gezicht van de bezoeker te onder scheiden. „Adèle!" Zo verbaasd was hij over deze on verwacht ontdekking dnt hij de naam bijna luidop geroepen had.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9