Scherp Custos Smit verlaat met pensioen Leidse academie DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1960 DE K.EIDSE COURANT PAGINA 2 De custos van het Academiege bouw aan het Rapenburg, de heer Adrianus Smit, heeft wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd; per 1 augustus de dienst van de universiteit verlaten. Het officieel afscheid vorgt r.og in september bij aanvang van de nieuwe cursus; dit speciaal op verzoek van de secreta ris van curatoren, omdat thans de professoren met vacaDtie zijn. De heer Smit trad in 1926 als ama nuensis in overheidsdienst, eerst bij de toenmalige vergeliikende patho logie. daarna - in 1927 aan de nieuwe leerstoel voor medische che mie. In 1927 /olgde zijn benoeming tot custos van de academie, een fur.ctie, die bij dus tot zijn afscheid in augusutus bijna drie en dertig jaar heeft vervuld. Ongetwijfeld tot grote tevredenheid van senaat en curatoren. De heer Smit was een bekende figuur in de academie. Op hem berustte onder meer de verant woording voor recepties na oraties en promoties en voorts was hij be last met de regeling en verzorging ran de colleges, de spreekuren van de docenten en in het algemeen met de gehele interne dienst. Toe zicht op de staat van onderhoud der gebouwen behoorde tot zijn taak. In deze functie heeft hij het lief en leed van de universiteit meebeleefd. Drie jaar na zijn benoeming was hij als custos deels verantwoordelijk voor het juiste verloop van de plechtig heid bij prinses Juliana's erepromo tie, hij maakte de sluiting van de universiteit mee (als custos moest hij ook in de oorlogsjaren op zijn post blijven), was getuige van de drama tische rede van prof. Clerevinga, be leefde de heropening en de erepro moties van Churchill en generaal SmutS4 Staking HCW-NEM opgeheven DE KWAKEL Veehouder gedood door grastransporteur Woensdagmiddag is tijdens werk zaamheden met een transporteur de 67-jarige A. F. van Nierop wonende in de Banken alhier, doordat onver wacht een touw brak, door het zware gevaarte getroffen en kort daarop aan zijn verwondingen bezweken. De heer van Nierop, die zijn bedrijf enige jaren geleden overdroeg aan zijn jongste zoon, was nog iedere dag op het bedrijf werkzaam. Zo ook woensdagmiddag, men was bezig met een transporteur het gras in te kui len toen zich plotseling het droevig ongeval voordeed Zijn borstkas werd ingedrukt waardoor een inwendige bloeding ontstond. Het slachtoffer overleed een half uur na het ongeval, nadat hem het H. Oliesel door een pa ter uit Aalsmeer was toegediend. De verslagenheid in de omgeving is groot; door zijn opgewekt karakter en door zijn arbeidzaamheid, door zijn bereidheid voor iedereen klaar te staan had hij zeer veel vrienden gemaakt, die het zullen betreuren dat dit leven op zo'n bruuske wijze werd afgebroken. ONVAST WEER In de bovenlucht komt boven W.- Europa een zuidwestelijke stroming voor, die in stand gehouden wordt door een lagedrukgebied, waarvan het centrum ten westen van Ierland ligt. Met deze stroming bewegen on- weersachtige storingen mee. Eén van deze trok de afgelopen nacht Neder land voorbij met enkele regenbuien, die soms van onweer vergezeld gin gen. Plaatselijk brachten ze 15 tot 20 mm regen. Een andere storing bevond zich vanochtend boven de Golf van Biscaje. Ook deze storing zal Nederland kunner passeren, zo dat het weer een onvast karakter behoudt. De temperaturen blijven echter nog steeds wat boven normaal. POTLOOD EN GEEST No. 535. Horizontaal: 1. arbeids- eenheid, 4. vaarwel, 7. wandeldreef, 8. kwinkslag, 9. horizon, 10. hemel lichaam, 11. myth, figuur, 14 vrouw van Jacob, 15 leeg, 17 buitenhaven, 19 traag van begrip, 21. bijwoord» 22. gem. in N. Brab., 23. tussenzet- sel, 24. dof. Verticaal: 1. ieder, 2. spoorrichel, 3. eetketeltje. 5. tweetal, 6. slot, 10. gem. in N.H., 12. rivier in Engeland, 13. zeer kleine drukletter, 16. reini gingsmiddel, 18. tijdrekening, 20. voorzetsel Oplossing morgenavond. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. egaal, 4. tel, 7. Wolga, 9. unie, 11. o.r., 12. Nes, 13. lor, 14. Se, 15. Peru, 16. erpel, 17 ris, 19. enkel. Verticaal: 1. et, 2. gewis, 3. aloë, 5. Marrum, 6. Hunsel, 8 Goor, 10. Neer, 13. lelie, 15. Perk, 18. s.l. Na overleg van directie, onderne mingsraad en vakbonden is de sta king bij de Nederlandsehe Llectro- lasch Maatschaupi en de Holland- sche Constructiev.erkplaat^Pi. te Lei den beëindigd. Al bet personeel is vanmorgen normaal aan de arbeid gegaan. Pleister-zondag EHBO-zondag Zoals elk jaar zal ook a.s. zondag de pleister-zondag worden gehou den. Dan zullen na afloop van de H.H. Missen aan de uitgangen van de kerken pleisters worden uitge reikt. Deze actie is ten bate van de plaat selijke afdeling van de kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. „Peerke- Don ders". Tijdens de uitreiking zijn ook col lectebussen aanwezig, waarin u een vrijwillige bijdrage kunt deponeren. U is namelijk niet verplicht om iets te geven, al aanvaardt u de aange boden pleister, maar het wordt zeer gewaardeerd als u uw geldelijke bij drage wilt geven. Er is heel wat nodig om de kosten van activiteiten van een E.H.B.O.- vereniging te dekken, t.w. cursusen voor beginners, gevorderden, jeugd- E.H.B.O., het in stand houden van een volledige hulppost, 8 verband- posten, zaalhuur, materiaal en les materiaal. Het devies „In elk gezin een EHBO'er" blijft nog steeds van kracht en daarom moet het ook voor een ieder mógelijk zijn, een cursus te volgen. De inkomsten van contributies is maar een gering percentage van de uitgave, ook het totaal aan donatie- gelden is nog niet voldoende, daar om wordt, landelijk vanuit 't hoofd bureau, deze actie georganiseerd. Als u, als vereniging of als par ticulier hulp van de EHBO vraagt, wordt die u gratis en met plezier ge geven, zonodig met de daaraan te besteden vrije tijd. Geef, nu a.s. zondag, de zondag van de Barmhartige Samaritaan, uw vrij willige bijdrage voor de pleister, waaraan ook weer een prrjsbepalend geheim is verbonden. Onze hartelijke dank, vooral na mens degenen, die wij, dank zij uw gave, kunnen helpen. Zondagavond, K.R.O. „Pleister plaats" 20,4020,55 unr. Namens het plaatselijk be stuur van de Kath. Nat. Bond v. E.H.B.O. „Peerke Donders", Actieleider. J. H. Sira custos van academie Tot opvolger xan de heer A. Smit is ais custos ^ai' de Leidse academie benoemd de heer J. H. Sira, die sinds 1946 kostei is van de Hervorm de Pieterskerk te Leiden. JAARLIJKS UITGAANSDAG AD SANCTOS Gisteren heeft het personeel van de begrafenis-ansuciatie „Ad Sanc- tos", dir. C. van Valderen te Leiden, met enige auto's de jaarlijkse uit gaansdag gehouden. Nadat eerst in het restaurant .,JIet Kalfje" aan de Amsteldljk te Amsterdam enige con sumpties waren gebruikt ging men langs de Ringvaart naar Amsterdam. Hierna maakte nen gebruik van een rondvaart door Amsterdam en over het IJ. Na een etentje heeft men tot slot klaverjas gespeeld om prachtige prijzen. Na afloop keerden allen vol daan in Leiden terug. Burgerlijke Stand Geboren: Carla dr van G. J. Dui- veman en F. Camphens; Dennis zn van J. Teske en E. J. Robbers; Ri chard Eduard zn van R. Nieuwland en H. v. d. Leur; Johannes Pieter zn van j. P. Passchier en J. Feenstra; Adriaus Hubertus zn van C. P. van Werkhoven en J. A. van Kesteren; Cornelis zn van C. Schuilenburg en L. Westerhuis; Bartholomeus zn van H. van der Heyden en P. Koet. Overleden: E. Crama 90 jr, wed. van T. Struik; T. J. Varkevisser 72 jr,,echtgen. van P. C. de Smit; B. A. Lenz 59 jr, wed. van H. J. van Oordt. APOTHEKERS DIENSTEN Geopend Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24809. De films in de week van 1926 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als /o'gt gekeurd: Casino: „Zeebonken", alle leeftij den. (Dond.: „Und Aibends ir die Scala", alle leeftijden). Lido: „Heerseres van de onder wereld", strikt volwasse en nen. Lnxor: „Alle lieben Peter", 14 jaar Studio: Afgekeurd. Trianon: „Een vrijgezel in de knel", volwassenen. Rex: „Wapens voor Mexico", 14 ;aar. Het architectenbureau Buurman en Schutte te Leiden, heeft, namens het bestuur der Leidse huishoud- en industrieschool, het verbouwen van deze school aan het Rapenburg 23 opgedragen aan de firma D. Stigter en Zn alhier. ZOETERWOUDE Cricketwedstrijd Voor de eerste maal is in ons dorp een cricketwed strijd gespeeld. De Engelse verken ners, die hier voor een dag of 10 hun tenten hebben opgeslagen, speelden tegen een Haags team. Hoewel het SJZ-terrein niet erg glad was, bleek het toch wel bespeelbaar. De 5th Canterbury wonnen de toss en kozen de veldpartij. Het bowlen werd be gonnen door Griffiths en Ratcliff met Pont en Ireland achter 't wicket Ireland bleek de beste bowler en Graft en Ven de hoogste scorers. Het Ned. team scoorde 78 voor all out. Hierna volgde de rust. Na de hervatting was Engeland aan het bat maar verloor spoedig 3 wic kets. De toestand zag er niet best uit. Vouster en Pont deden wat ze kon den en Pont wist er 14 te maken, maar ging toen uit. Hierna werd niet veel meer gepresteerd en vlugger dan men verwachtte, ging het Engelse team met 26 all out. Hulde aan de winnaars, maar ook aan de Engelsen, die, met een team dat nooit samenspeelde en bovendien de beste man wegens blessure moest missen, dit spel zo moedig speelden. DE MEIJE Het gezin van 't echtpaar H. Bos- A. Bosv. d. Pijl. wonende Hoofd weg 66 te Zegveld, werd een dezer dagen verblijd me. de geboorte-van eer» drieling: drie jongens van /-esp. 1200 gr, 1750 gr. en 2.000 gr. Het echtpaar had reeds een zoontje van l»/2 jaar. De drieling is in het alge meen ziekenhuis te Woerden in de couveuse opgenomen en verkeren met de moedér in goede welstand. ROELOFARENDSVEEN RIJDENDE GROENTEWINKEL TE WATER Dat het mechaniseren van het be drijf niet altijd voordelen oplevert, ondervond de plaatselijke winkelier in groenten en fruit, de heer L. v. d. Meer jr. Immers, zijn rijdende truck-groentewinkel, bestuurd door zijn personeelslid J. van Veen, kreeg onverwacht een klapband, waardoor de bestuurder de wagen niet meer in handen had en aan het West-Ein de de Ringvaart in ging. De onfor tuinlijke bestuurder slaagde er niet in, tijdig uit de wagen te springen, zodat hij het gehele gevaarte in het water op hem kreeg. Gelukkig kon hij zich er onderuit werken, zodat de gevolgen vooi hem beperkt ble ven tot de schrik en een nat pak. Voor de eigenaar betekende het be grijpelijk een flinke schadepost, want al de groenten en fruit met aanvar- wante artikelen kwam in het water terecht. Een kraanwagen van Van Vliet uit Oude-Wetering heeft de wagen weer op het droge gebracht. OEGSTGEEST Geboren: Ingeborg. Johanna d.v. P. M. Perquin en M. F. J. Slierings; Erik Ari z.v. P. v. Duijn en E. Ree rink; Jeroen Lodewijk Maria z.v. G. W. M. Kallenberg en C. A. J. Paar- dekooper. Ondertrouwd: Jan J. Dekker 29 j. en Adriana Leget 22 j.; Telinus de Bruijn 24 j. en Neeltje J. Vahrmeij- er 27 j. Getrouwd: Cornelis A. de Bruijn 68 j. en Catharina H. Klokkemeijer 54 j.Rudolf Chr. Peursom 22 j. en Jansje Kerpershoek j9 j.; John L. Sonneville 29 j. en Yvonne E. va Straalen 31 j. Overleden: Trijntje Zijlstra 77 j. w.v. J. A. Feitsma. HILLEGOM AFSCHEID VAN KAPELAAN N. A. M. v. d. WAART Gisteravond werd in hotel Sister mans afscheid genomen' van kape laan N. A. M. van der Waart, die, nadat, hij drie jaar zijn priesterlijk werk had verricht In de St. Joseph parochie, is overgeplaatst naar de parochie St. Antonius Abt te Sche- venningen. De heer L. Koppers sprak als lid van het R. K. kerkbestuur van de St. Josephparochie een woord van welkom en gaf daarna het woord aan de heer S. Warmerdam, die na mens St. Deusdedit de kapelaan dankte voor de goede raadgevingen en het praktisch onderricht ir de maatschappijleer, waarin deze gees telijk adviseur bijzonder goed thuis is. Spr. had gehoopt dat de leden van de bond hiervan meer hadden kunnen profiteren. Achtereenvol gens werd het woord nog gevoerd door de jeugdige Rijn van Bakel na mens de misdienaars, Jan en Theo de Groot namens de „Klaverjas- club", Leny Stassen namens gidsen en kabouters, mevr. C. Schreurs- Witteman namens de Maria-congre- gatie. De heer J. van Roode sprak namens de R.K. Invalidenbond St. Liduina en Job Steen voor den na mens de hobby-clubs. Pastoor H. J. A. Theissen prees de heengaande huisgenoot als een een voudig, goed mens, die altijd bereid was tot helpen en in de parochie goed werk heeft verricht. Kapelaan J. Gr ij pink dacht er niet anders over. Kapelaan v. d. Waart dankte voor de vele vriendelijke woorden en ge schenken, waarna de aanwezigen, die in grote getale warei* opgeko men, persoonlijk afscheid van de ka pelaan hebben genomen. Als eerdaags de R.K. tuinbouw school begint wordt er begonnen met een nieuw programma. Tot heden doorliepen de leerlingen drie klas sen om daarna het diploma te ont vangen. Ingaande 1 oktober as. wordt ook bij deze school een nieu we klas gevoegd waarin „Algemeen vormend en voorbereidend tuin- bouw-onderwijs" zal worden gedo ceerd. Als leraar voor dit onderwijs is benoemd de beer J. van Reisen uit Sassenheim. Dit is niet iets nieuws. Op meer dan 250 lagere tuinbouwscholen is dit reeds lang ingevoerd, maar in Hillegom beschikte en beschikt men nog niet over de ruimte die daar voor nodig is. Er zullen werkplaat sen moeten komen waarin de leer lingen geoefend kunnen worden in handvaardigheid, waarin onderricht kan worden gegeven in timmeren, eenvoudige montage en in alles wat er te pas komt in het tegenwoordige tuinbouwbedrijf, dat steeds meer ge mechaniseerd wordt. Het wordt een cursus van 4 jaren en in het laatste jaar wordt er ook les gegeven in „vakvaardigheid", het omgaan met machine's enz. Reeds in de voorbe reidende klas wordt onderricht ge geven in biologie, plantkunde, En gelse taal, enz. Het schooljaar wordt vastgesteld op 40 weken onderwijs, gedurende 5 dagen per week. Verlangend wordt uitgezien naar de bouw van de nieuwe tuinbouw school, waartoe alle voorbereidin gen zijn getroffen, want het bestaan de gebouw biedt geen ruimte genoeg meer, vooral als het volgend jaar 't aantal leerlingen nog weer vermeer dert doordat er in het vervolg vier cursusjaren zullen zijn. Er wordt nu aan een noodoplossing gewerkt, maar dat blijft maar lapwerk. Een nieuwe tuinbouwschool is de enige oplossing die het tuinbouwonderwijs mogelijk maakt. Ruimte en nog eens ruimte is er nodig voor dit belangrijk on derwijs in en voor de bloembollen streek LISSE J.A.C. LEDEN NAAR ZWEDEN Vijf en veertig leden van de Jeugd Automobiel Club, waaronder 4 leden van de afd. Bloembollenstreek te Ljsse, stapten 8 aug. in de bus, die hém voor 8 dagen naar Zweden zou brengen met 2 heen- en 2 terugreis dagen. De eerste kontakten daartoe waren gelegd door de Shell Ver koopmaatschappij Nederland, die hen o.m. op reis een diner aanbood. Ook de Shell Duitsland, Denemarken en Zweden toonden zich uitnemende gastheren. De eerste dag werd gereisd tot Hamburg, waar door de Duitse Shell het logies werd verzorgd. De twee de dag bracht de J.A.C. leden naar Kopenhagen. In Helsingborg voegde zich de Zweedse gids bij het gezel schap. In Zweden waren de toeris ten de gasten van de Volvo auto- fabrieken. De eerste excursie werd gemaakt naar de fabriek in Olof- ström df 2e naar Köping, de 3e naar Skovde en de 4e naar Göteburg, waar de assemblage plaats heeft van de in de andere fabrieken gemaake on derdelen. In totaal werd 3500 km afgelegd. De Zweedse Shell bood bij aan komst in Zweden een aardige atten tie aan in de vorm van 5 kronen per man Voor de leden van de JAC staan nog enige interessante excur sies op het programma. Op 24 sept. wordt door de afd. Bloembollenstreek te Lisse in Haar lem een kontakta^ond georganiseerd. KATWIJK Duitse winkeldieveggen uitgeleid Door een chef van een levensmidde- lenbedrijf in Katwijk werden kórt na elkaar twee Duitse vrouwen van res pectievelijk 28 en 68 jaar betrapt op het wegnemen van levensmiddelen zonder betaling. Het weggenomene werd in beslag genomen. De beide vrouwen werden door het plegen van hun daad gedwongen hun vancantie in Katwijk af te breken. Ze werden in de middaguren .tegelijk met een 15-jarige Duitse knaap, die zich even eens aan diefstal had schuldig ge maakt, het land uitgeleid. NOORDWIJK Eerste plechtige H. Mis van pater H. van der Meer S.J. Zoals reeds in het kort werd ge meld, zal pater Haye van der Meer S.L, die op 26 juli te Innsbruck priester werd gewijd, op 4 septem ber in de St. Jeroenskerk zijn eerste plechtige H. Mis te 9.30 opdragen. Er is receptie in de pastorie van 2.30 tot 3.30 uur. De feestdag wordt besloten met 'n danklof te 4 uur. Pater Haye van der Meer werd op 17 juni 1926 te Noordwijk gebo ren. Na gymnasiale studies ln het St. Bernardus-colleges te Pey-Echt en „Huize Katwijk" onder de oorlog naar Gulpen (L.) geëvacueerd werd hij na het eindexamen in 1944 verhinderd door ziekte zijn studie voort te zetten. In 1947 kón hij, volledig genezen, intreden in het noviciaat te Grave van de Sociëteit van Jezus. Daarna volgde de normale oplei ding der Jezuïeten: 2 jaar noviciaat, 1 jaar junioraat (studie der wel sprekendheid, Bijbel-Grieks en -La tijn), 3 jaren filosofie aan het Berch- manianum in Nijmegen. De bij de Jezuïeten gebruikelijke onderbreking van de eigenlijke priesteropleiding bestond uit 2 jaren surveillance op het inmiddels naar De Breul te Zeist verplaatste „Huize Katwijk" en 2 jaren half administra tieve, half journalistieke werkzaam heden bij het door de Jezuïeten uit gegeven weekblad „De Linie" in Am sterdam. In 1957 begon pater Van der Meer zijn theologische studies in Inns bruck (Oostenrijk). Wat pater Van der Meer's toekoms tige werkzaamheden zullen zijn, is nog niet bekend, daar zijn oversten in deze nog geen definitieve beslis sing hebben genomen. UIT HET POLITIERAPPORT In de afgelopen nacht hebben enkele vandalen de consumptietent van de heer Westerop in het Lange- veld opengebroken. Uit de tent, waar in zich ook een mobilofooninstallatie van de Noordwijkse politie bevindt, werd niets vermist. Omtrent de scha de konden nog geen mededelingen worden verstrekt. Van de daders ont breekt elk spoor. Over een groot strandoppervlak ter hoogte van de Duindamse slag is een grote hoeveelheid hout en glaswerk aangespoeld. Veel flessen werden kapot op het strand gewor pen .terwijl hele flessen door balda dige jongeren aan hun einde werden geholpen. Een grote schoonmaak ploeg van de gemeente, benevens en kele politieagenten hebben dit vuil bijeengezameld en op de vloedlijn overgoten met petroleum. Hierna werden dn hopen verbrand, zodat de strandwachten van de NRB, die in de afgelopen dagen honderden verwon dingen van glassplinters te verzorgen kregen, het iets rustiger zullen krij gen. In de afgelopen nacht hebben enige baldadigen omstreeks twee uur drie bloembakken, die ter versie ring van de badplaats waren aange bracht uit de grond gerukt en mid den op de rijweg neergegooid. Een en ander leverde voor het ver keer, dat in de nachtelijke uren ech ter gelukkig niet druk is, een groot gevaar op. Een passerende politie agent vond de bakken en heeft met behulp van enkele collega's de orna menten weer op hun plaats gezet. De inhoud van de bakken moet als-ver loren worden beschouwd. SASSENHEIM BINNENKORT WEER VERKEERS BRIGADIERTJES Hoewel de scholen alweer begon nen zijn, missen we het vertrouwde beeld van vóór de vakanties, de ver keersbrigadiertjes, en menigeen vraagt zich in Sassenheim af wat daarvan de reden kan zijn. De oorzaak moet gezocht worden in het feit dat de opleiding der nieuwe verkeersbrigadiertjes niet tij dig kon beginnen, als gevolg /an het bedanken van de heren Bootma en Karman als bestuursleden van de plaatselijke afdeling der vereniging „Veilig Verkeer". Na gehouden bespreking tussen de heer Janmaat, voorzitter van. „Vei lig Verkeer" en de heer Karman is deze laatste echter bereid gevonden de opleiding op korte termijn ter hand te nemen en ook het practische gedeelte van het verkeersexamen spoedig zijn beslag zal krijgen. Voorts zullen ook de voormalige verkeersbrigadiertjes, die de school hebben verlaten of naar een school elders zijn overgegaan het beloofde uitstapje nog krijgen, dat zij ver diend hebben met hun zorg in het verkeer. Laatste Berichten ONGELUK IN DE BERGEN De 24-jarige A. Poort uit Utrecht is gisteren in de omgeving van Inns bruck zwaar gewond toen hij langs een rotswand naar beneden stortte. Hij is opgenomen in het ziekenhuis te Innsbruck. Poort en zijn vriend T. Zijlstra waren op weg van een berghut bij Neustift in het Stubaital naar de Regensburger Huette. Onderweg wilden zij edelweiss plukken, waar bij Poort langs de rotswand is afge gleden en naar beneden is gestort. OVERKOMSTTIJDEN /AN AMERIKAANSE BALLON SATELLIET De sterrewacht in Utrecht deelt mede dat ook in de komende nachten de Amerikaanse ballonsatelliet „Echo" weer te zien zal zijn en wel op de, volgende tijden: 26-8: 21.16 uur vrij hoog, 23.19 hoog, 01 23 laag; 27-8: 20.54 uur hoog. 22.57 hoog, 01.01 laag; 28-8: 22.35 uur hoog, 24.40 vrij hoog; 29-8: 22.13 uur hoog. 24.18 vrij hoog; 30-8: 21.53 uur hoog. *>3.57 vrij hoog; 31-8: 21.31 uur hoog. 23.34 vrij hoog aan de horizon. Inbrekers hebben vannacht in en kele zakenpanden in het centrum van Rotterdam danig huisgehouden. Ver moedelijk zijn zij begonnen met zich te laten insluiten in het kantoor van Heinrich Hanno n.v. aan de West- blaak. Niets wijst er tenminste op, dat ze zich op een andere wijze toe gang verschaft hebben. In het pand is een grote ravage aangericht, een kast werd verbroken, maar men mist niets. Via het dak moeten de inbre kers naar Piet van Reeuwijk, een zaak voor woninginrichting, zijn ge gaan Door een luik hebben ze zich naar binnen laten zakken. Het kan toor werd overhoop gehaald, maar ook hier is niets ontvreemd. Op de bovenste étage hebben de inbrekers vervolgens een sprei van een bed gehaald en deze in repen gescheurd. Hier is een touw van gemaakt en daar langs heeft men zich vijf meter lager laten zakken naar Hollenkamp en Co, een kledingmagazijn. Gezien twee achtergelaten hoopjes onder goed, sokken e.d., hebben twee man nen zich hier geheel in het nieuw gestoken. Ook twee suède overjas jes nam men mee, en nog wat ande re spullen. Een schadepost van in totaal 1500. Drie mensen zijn in verschillende Rotterdamse ziekenhuizen bezweken aan de verwondingen, die zij bij verkeersongelukken hadden opgelo pen. De 75-jarige mevr. M. Schoonma- de-van Breemen, uit de Snelleman- straat te Rotterdam, werd vorige week bij het oversteken van de Zwartjanstraat aangereden door een auto. Zij overleed gisteravond in het Westerziekenhuis. De 49-jarige B. S. van Doesburg uit de Bethlehemstraat, botste met zijn bromfiets dinsdag jl. bij het in halen tegen een andere bromfietser. Gistermiddag overleed hij in het Ha venziekenhuis. Ook tengevolge van oversteken werd de 90-jarige G. de Kurver van •een woonark op de Schaardijk, aan gereden op 10 augustus. Hij overleed eveneens in het Havenziekenhuis. Vanmorgen is even buiten het sta tion te Zevenbergen het zwaarver- minkte lichaam gevonden van de 27- jarige ongehuwde fabrieksarbeider C. J. Traats uit Oudenbosch. De man is, waarschijnlijk door de duisternis misleid, vannacht buiten het sta tionsemplacement tussen de rails te recht gekomen en is daar door een passerende trein gegrepen. Het li chaam werd ontdekt door de be stuurder van een trein, die vanmor gen omstreeks zes uur het station Zevenbergen passeerde. Marktberichten GOUDA, 24 aug. Kaas. Aange voerd 145 partijen kaas; eerste kwa liteit per kg 2,04—2,15, tweede kw. per kg 1,902,03 en extra kwaliteit 2,162,42. De handel was Kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 24 augus tus. Vee Op de markt van heden werden aangevoerd 7393 stuks vee, zijnde: 2587 runderen, 287 graskai- veren, 1227 vette kalveren, 321 nuchtere kalveren, 553 schapen, 17 geiten, 35 fokzeugen, 669 slachtvar- kens. 20 lopers, 1677 biggen. De prijzen waren behoudens uitzonde ringen voor dieren van buitengewo ne kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien 675-1250, guiste koeien 625-950, kalfvaarzen 850-1225, klam- vaarzen 740-960, guiste vaarzen 625- 825, pinken 440-650, graskalveren 285-435, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 90-240; weideschapen 50- 85, drachtige zeugen 250-300, lopers 59-74, biggen 35-53, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 706 stuks. Extra kwaliteit 3.25-3.46, le kw. 3.05- 3.20, 2e kw. 2.75-2.95 3e kw. 2.55- 2.70. vette sieren 2.85-3.20, worst koeien 2.45-2.55, alles per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.70-3, vette kalveren 2e kw. 2.40-2.65, vette kalveren 3e kw. 2.10-2.30; nuchtere slachtkalveren 1.65-1.85, slachtvar- kens 1.48-1.62, slachtzeugen le kw. 1.24-1.32 slachtzeugen 2e kw. 1.15- 1.22, alles per kg lev» gew.; vette schapen 75-115, vette lammeren 60- 95, nuchere slachtkalveren 60-90, al ler per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer ruim, handel matig prijzen lager; guiste koeien: aanvoer groot, handel kalm, prijshoudend; jongvee: aanvoer ruim, handel traag, prijzen gedrukt; vette kalveren: aanvoer groot, handel tra ger, prijzen minder; nuchtere slacht kalveren: aanvoer normaal, handel willig, prijzen vast: schapen en lam meren: aanvoer ruimer, handel goed, prijshoudend; fokzeugen: aanvoer kort. handel redelijk, prijzen ge handhaafd; lopers en biggen: aan voer minder, handel levendiger, prij zen gedrukt: slachtzeugen: aanvoer groter handol vlot. prijzen vaster. BARNEVELD 25 aug. Eieren. Aanvoer 424.750 stuks, handel vlug. Notering: eieTen van 42 tot 56 gram f 7,8312.85. eieren van 566C gr f 13,3114.37 eieren van 6065 gr f 14,7015,42, eieren van 6569 gr f 15.4915.71, alles per 100 stuuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer cir ca 2.000 000 stuks. Handel redelijk. Notering: -iope-eieren van 60—65 gr f 15,00—15.70, algemene prijs f 15.30 per honderd stuks Klioprijs f 2.47, basis 62 gr. Henne-eieren van 41 55 gr /8.0013,25. kiloprijs fl.95 tot 2.41. Pluimvee. Aanvoer circa 57 000 stuks. Handel trtag. Notering per kilogram: slachtkiooen 1,65 1.70, slachtkuikens f 1,55—1,80. Wilt U iets weten? Een abonné uit Voorschoten vraagt of een berijder van een motor of een bromfiets verplicht is richting aan te geven. Dat is zeker verplicht, óók bij de wet. Vraag: Route per auto van Noord wij kerhout 3ver Turnhout en Spa en do grotten van Han s. Lesse naar Parijs. Antwoord: Noordwijkerhoul, Lei den, Rotterdam, Breda, Turnhout, Diest, Hasselt, Luik (200 km\ Spa, Han, Sedan, Reims (228 km), Parijs (152 km); totale afstand pl.m. 580 kilometer. Vraag: Route per auto van Parijs, via Brussel naar Noordwvkerhout. Antwoord: Parijs, Cambrai (Ka- merijk). Mons (Bergen), Brussel (292 km) Antwerpen, Breda. Rot terdam (145 m). Den Haag, Leiden, Noordwijkerhout. Totale afstand plm. 460 km. Kortste en veiligste route per bromfiets van Noordwijk naar Don gen. Noordwijk, Leiden, Koudekerk a.d. Rijn, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, pont over de Lek, Nieuwkoop, Cor- cum, pont over de Waal. Raamsdonk- veer, Dongen. Afstand pl.m. 95 km.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2