Scherp Circus Toni Boltini trok een volle tent in Leiden Taptoe-Alphen i960 uitnemend geslaagd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Dr mr F. Gosses plotseling overleden „Club van zeven' omgekomen 22 AUG.US I960 DE L.KIP*?*" «'MHHAN*» PA(JINA 2 Limetz, 18 aug. '60 Het einde nadert en moeten we u nog zeggen dat dit met regen ge paard gaat? Zelfs weer van dien aard dat van opruimen van 't kamp deze morgen nog geen sprake is. We zullen moeten wachten tot het weer wat opklaart om de werkzaamheden te kunnen beginnen. Deze laatste dag in Limetz wordt overigens besteed aan afscheid ne men. Dat doet pijn, want: „partir c'est mouvir ur peu". Of dacht u van niet? We moeten vele goede vrienden achterlaten en al lijkt het theatraal, het is toch heus waar dat sommige Limetinezen haastig een traan wegpinken. Wat er in onze „heerlijke man" de garde-champêtre omgaat, laat zich makkelijk beschrijven. Hij is ont roerd en naarmate zijn ontroering toeneemt stiigt ook zijn beweeglijk heid. Hij is dan hier, dan daar. Stopt ons voortdurend geld in de hand als dank, waarmee wij maar moeite heb ben het terug te geven. Er zijn weer onverbrekelijke ban den gesmeed. Allain Jacques, een jongeman uit Limetz, hebben wij in onze gelederen opgenomen, zodat wij thans drie jonge Fransen als lid hebben. Deze gemeenschap zal zich nog steeds uitbreiden. In de vooravond gaan we officiëel afscheid nemen van onze gastvrou wen. De gehele groep met de trou badours gaat de huizen af waar de onzen hebben gelogeerd en brengen een serenade, die recht uit het hart komt. We spreken vriendelijke woorden van dank en handen wor den geschud alsof ze eraf moeten. Ja, het is toch wel een beetje moeilijk. En daarna de receptie van de ge meenteraad. Deze keer had men daarvoor ,}Des Fleurs" gekozen. In deze, ons zo vertrouwde en gezellige omgeving, vond een allergezelligste verbroedering plaats. Nederlandse liederen, Franse chansons werden in groot aantal gezongen en de wijn (zeer goede) stroomde .Natuurlijk brachten we hier een toast uit op madame le Maire, de gemeenteraad en alle inwoners van Limetz, die zo duidelijk onze vrienden zijn. Hier werd ons ook meegedeeld dat kapelaan J. W. de Jong en uw nede rige ondergetekende officiëel be noemd zijn als ereburger van het goede Limetz. Hadden wij aanvanke lijk verondersteld, dat dit alles een grap was, thans bleek duidelijk, dat een en ander zeer ernstig was be doeld. Onze personalia werden zeer zorgvuldig genoteerd en eerlang zul len wij zijn opgenomen in de bur gerlijke stand van Limetz. Wij vra gen ons bezorgd af of wij thans ook belastingplichtig zijn aan „la douce France". De ernst van deze vriendelijke geste ging zelfs zo ver dat aan deze benoeming een speciale zitting van de gemeenteraad vooraf ging. De be lofte ieder jaar terug te keren in Limetz viel ons niet zwaar. Wij kun nen eenvoudig niet anders en zeker zijn we van deze traditie als wij het enthousiasme zien van de Club de Limetz en de droefheid waarmee de terugtocht wordt aanvaard. Leiden, 19 augustus '6(f. De grauwe dageraad ('s morgens vier uur) is bepaald geen omstan digheid, die tot enthousiasme prik kelt, integendeel. Onze bewegingen zijn traag en zwaar. De in Limetz geboren en getogen hanen hebben gemakkelijk kraaien, maar wij zit ten ermee. Het is afgelopen en uit. Het achtste jaar zit er op. En al wensen wij elkaar goede morgen, wij zijn er helemaal niet van overtuigd, dat het inderdaad een goede mor gen is. Het is een slechte morgen, die getuige zal zijn van onze uit tocht. Al is de regen welhaast onze da gelijkse gast geweest, het was een Franse regen, die smaakte naar wijn. Water is immers een doodzonde in Frankrijk. Al zijn we dikwijls zeer vermoeid geweest en al heeft onze arts ditmaal meer gevallen te be handelen gekregen dan ooit tevoren. Het is een goede tijd geweest. Gelijk heid, vrijheid en broederschap zijn de eigenschappen die dit avontuur (telkens weer) een bijzonder tintje geven. Maar daar is onze garde-cham pêtre weer. De goede man heeft het nu werkelijk te kwaad en hy be weegt zich als een springveer uit een spik-splinternieuwe matras Waarom blijven we niet langer? Waarom wachten we de zon niet af? Die komt absoluut in Frankrijk. Oui, oui, maar neen, wij moeten echt gaan. De bus is geladen, onze patiënt op een rustbed uitgespreid. We gaan. maarce n'est qu' un au revoir: het is slechts een tot weerziens. Zo als Madame Lanz, de burgemeester, met spijt in het hart verklaarde, zal Limetz nu verlaten lijken maar wij komen terug en dan zal het weer gonzen van Hollandse bedrijvigheid in het dorp aan de Seine. Echt vaar wel zeggen, daar denkt niemand aan. Op de weg terug hebben wij een eigenaardige ontdekking gedaan. Het schijnt dat wij één collecte te véél hebben meegenomen. Misschien de collecte voor de Bijzondere Noden? We zijn er niet zeker van maar van de nood een bijzondere deugd ma kend hebben wij deze opbrengst be steed aan een ontbijt van croissants, en cassecroütes. Doch maak u niet ongerust, mocht deze collecte inder daad niet ons rechtmatig eigendom zijn dan wordt per kerende post de opbrengst geretourneerd en niet als cassecroütes. Zo zijn wij immers. Twee grenzen zijn gepasseerd. De heren douaniers zijn bijzonder ge makkelijk geweest en we zitten weer aan tafel in „De Krabbenbossen", aan een oer-Nederlands menu. De motorbrigade is inmiddels ook gaar- riveerd en de tijd is gekomen voor vriendelijke woorden. Hetgeen ge schiedde. Het laatste woord is even wel nog niet gezegd. Dat zal gebeu ren op de feestelijke reünie in sep tember, die deze reis zal afsluiten en tevens het begin zal vormen van de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Iedereen is vermoeid, maar ook bijzonder dankbaar, want wij hebben ondanks onze vele feestjes ook veel goeds kunnen r'oen, hetgeen tot uiting kwam in de woorden van de zeer dankbare pastoor Smitz. Het is voorbij, maar niet voor al tijd. Limetz blijven wij trouw. Ca-y- est! JOOP KOEVOETS, KAPELAANS WISSELING IN DE ST. PETRUS-PAROCHIE Kapelaan B. J. J. Truyens van de St Petrus-parochie is door de Bis schop, van Rotterdam benoemd tot kapelaan te Schiedam. Kapelaan Truyens is drie jaar in de parochie werkzaam geweest. Als zijn opvolger is benoemd de weleerw. heer W. de Klerk, die in 1956 benoemd werd tot kapelaan van de Lieve Vrouwe-kerk te Dordrecht. Kapelaan De Klerk is geboren in 1920 en priester gewijd in 1950. Leidse agenda MAANDAG Circus Toni Boltini Schutters veld 8 uur nam. BIOSCOPEN De films in de week van 1926 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als /o'gt gekeurd: Casino: „Zeebonken", alle leeftij den. (Dond.: „Und Abends ir die Scala", alle leeftijden). Lido: „Heerseres van de onder wereld", strikt volwasse en sen. Luxor: „Alle lieben Peter", 14 jaar Studio: Afgekeurd. Trianon: „Een vrijgezel in de knel", volwassenen. Rex: „Wapens voor Mexico", 14 jaar. APOTHEKERS -DIENSTEN Geopend Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24809. GEZELLIG EN GEMOEDELIJK Circus Toni Boltini heeft in Leiden een volle tent getrokken en de be zoekers zijn niet in hun verwachtin gen teleurgesteld. De Limburgse ex ploitant brengt een gezellig en be zienswaardig circus, dat iets van de gemoedelijkheid van het ouderwetse paardenspul heeft teruggevonden. De clowns bijvoorbeeld, oude glo rie van het circus, zijn hier voortref felijk en voor het overige steken de artiesten een vuurwerk van stunts en standjes af. Voor de pauze bijvoorbeeld ver baasden de Camilio Mayer Troupe met een fiets-op-de-hoge-draad-num- mer van internationale klasse. Voor al de leider van dit gezelschap haal de op zijn smalle standplaats staal tjes uit die nog niet dikwijls ver toond zijn. Eerste sensatie in het programma was het optreden van Bobby Althoff met zijn leeuwen en beren, die als goedige lobbesen op zaten en pootjes gaven. Miss Doris blonk uit door gratie en durf in haar nummer aan 'n schom mel, terwijl men in de piste het dé cor veranderde. Aardig was het in termezzo met de Franse komiek Tor- tillo, die een leuke farce met een kelder en een schijn-trapje uithaal de. Ook de paarden ontbraken niet op het programma; er waren enige Goede muziek en prachtige show chef d'équipe. VERKEER LIEP VAST OP OUDE SINGEL Om half een vanmiddag ontstond een verkeersstremming op de Oude Vest, doordat een vuilniswagen en een grote vrachtwagen geladen met flessen limonade bekneld raakten. Beide voertuigen konden niet voor- of achteruit. Met mechanische hulp moest de situatie geklaard worden. GROEN WIT In verband met werkzaamheden aan de zaal beginnen de lessen niet zoals in het clubblad vermeld staat, deze week, maar de volgende week. Ruim 2000 liefhebbers van goede muziek hebben zaterdagavond in Al phen aan den Rijn met volle teugen kunnen genieten van ern zeer goed geslaagde taptoe, waaraan medewer king hebben verleend de muziekver enigingen „Crescendo", „Arti et Re- ligioni", „Door Samenwerking Sterk", „De Vriendschap" te Woerden, het Jachthoorn- en Tamboercorps „Brons- werk" te Amersfoort, de Doedelzak en Drumband „De Scotjes" uit Til burg alsmede de drumbands „Con Brio", „Crescendo", „D.S.S.", „De Vriendschap", onder algehele lejding van de heer C. van Cleef te Woerden. Dat de talrijke aanwezigen op het terrein nabij gebouw „Nabij" de Taptoe, die dit keer voor de tweede maal is gegeven, wel op prijs heb- ben weten te stellen, werd bewezen door het feit. dat er voortdurend de grootst mogelijke stilte werd betracht. Prettig was het ook te constateren dat geen storende geluiden tot het muziekterrein doordrongen. Ook het weer heeft in alle opzich ten meegewerkt. Het „naamloos" comité, waarvan de heren De Bruyn en De Vrij de ziel zijn willen wij gaarne een pluim op de hoed steken voor zijn durf en doorzettingsver- gen om dergelijk muzikaal feest te realiseren wanneer we weten welk een tegenslag (door het abnormaal slechte weer met als gevolg veel te weinig bezoekers) men het vorig jaar bij de eerste Taptoe Alphen heeft geincasseerd. Als wij onze aandacht allereerst richten op de jeugd, dan komt dat ongetwijfeld voor het optreden van de kinder Doedelzak- cn Drumband „De Scotjes" (jongens en meisjes van ca 8 tot 14 jaar). Zij heeft een uitstekende prestatie geleverd en daarbij domineerde uiteraard dat wat zij op het gebied van model-show te zien heeft gegeven. Vier meisjes van De Scotjes hebben bij het laatste op treden zwaarddansen uitgevoerd. Ook dit was zeer knap gedaan. De drumband „Con Brio", een zelfstandige vereniging te Alphen aan den Rijn, die evenwel als regel optrèedt in samenwerking met „Arti et Religioni", bracht een uitstekende show, goed verdeeld over het gehele terrein. Ook „Arii" musiceerde best maar de cirkel die zij als show bracht, werd een ietwat eentonige vertoning in haar figuratiespel. Het werd cor rect uitgevoerd maar er ontbrak wel doende variatie aan. Een uitstekende muzikale prestatie is ongetwijfeld ook geleverd door de muziekverenigingen „Door Samen werking Sterk" uit Aarlanderveen en „De Vriendschap" uit Woerden. Veel lof komt in dit verband toe aan de kleine gemeenschap Aarlan derveen, waaruit D.S.S. is voortge komen, die gepresteerd heeft een muziekkorps tot stand te brengen en te houden met zulk een grote muzi kaliteit en ledenaantal. D.S.S.^ heeft ook de moed opgebracht om vóór de Taptoe des avonds, „.Kleur en Fleur" des middags over het gehele par cours te begeleiden. Voor een der gelijke prestatie past overerigens ook „Con Brio" een pluim. „Bronswerk" uit Amersfoort was ongelijkheid bij de inzet van enkele nummers, doch gaf mooie show te zien: mede dank zij de bijzonder ge schikte en aantrekkelijke uniformen viel dit wel te waarderen. No. 531. Horizontaal: 1. jongens naam, 3. afsluiting,. 5. familielid, 7. familielid, 9. oude inhoudsmaat (afk.), 10. gem. in Limb., 11. rund, 12. voorzetsel, 14. eikenschors, 16. ver keerd, 17. bedektbloeiende plant. Verticaal: 1. balans van een op haalbrug (Z.N.), 2. soort onderwijs (afk.), 3. uitroep, 4. huisdier, 6. verf stof, 8. voegwoord, 9. hoofddeksel, 11. familielid, 13. priem, 14. boom, 15. lentgemaat (afk.). Oplossing morgenavond. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 11 T/M 17 AUG. 1960 H. J. Lange en fam., militair, Roo- denburgerstraat 49; J. Bekooij en fam., empl. rondhouthandel, Telders- kade 28; R. Jongedijk en fam., werk- tuigk. ingenieur, Asserstraat 22; S. H. C. de Zeeuw en fam., arts, Nieuw- steeg 31; T. E. Vodegel en fam., ty piste, Rijnsburgerweg 140; J. J. de Looff en fam., chauffeur, Timorstr. 37; I. C. Heineman-Smoorenburg en fam., Hansenstraat 47a; H. M. M. Wolvers-Roest en fam., Obrecht<»tr. 83; G. K. den Hartigh en fam., mili tair, Anna v. Burenhof 59; W. Enge len en fam., constructeur, Boshuizer- kade 10; L. Schalks en fam., huis schilder, Decimastraat 8a; J. R. Floor, Zoeterwoudsesingel 77; J. A. M. Derksen, inspectrice kinderbesch., Nieuwe Rijn 80a; J. A. J. M. Otten, kinderverzorgster, Wasstraat 33; C. M. J. Maaskant, serveerster, Konings straat 7; K. F. Bouwens. militair, Groenhazenstraat 12; H. J. P. Berg, Joh. de Wittstr. 14; S. P. M. Meijer, Rijnsburgerweg 140; R. J. Vleerbos, stuurman, Meidoornstr. 35; T. van Slingerland, verpleegster, Formosa- str. 14a; W. J. M. Witkamp, tuin bouwkundige, Jan v. Houtkade 29; C. Scrreyner, telefoniste, Rijnsbur gerweg 140; A. A. C. Schrooyesteyn, Rijnsburgerweg 140; A. Stikvoort, journalist redacteur, Oude Rijn 64; I. Kooreman, filmoperateur, Pr. Fre- derikstraat 14a; M. A. T. J. Kaptein, galvano-technikus, Bilderdijkstr. 4; I. Bergman-Zeilmaker, modelleuse handsch.fabr., Maredijk 161; M. v. d. Meij, Julianakade 13; W. C. L. van Hoorn, Van 't Hoffstr. 26a; T. Heems kerk-Zandbergen, Plantsoen 1; D. C. M. A. Huijgen, analyste, Stille Rijn 15; G. J. v. d. Berg, vakonderwijze res, Waardstraat 35; C. J. van Hecke, los werkman, Decimastr. 8a; A. A. M. Verhees-v. Dillen, secretaresse, Boerhaavelaan 40; W. Pfaff, Rijns burgerweg 140; J. Weima, kantoor, bediende, P. C. Hooftlaan 1; A. R. Flohr, Antillenstraat 90; P. F. de Vries, Boerhaavelaan 28; E. W. Hen driks, Van 't Hoffstr. 26a; H. v. d. Graaff, Noordeindeplein 8a; A. C. v. Houte-Vink, Jan v. Goijenkade 30; S. Zwarts, scheepsw.kundige, Tessel- schadestr. 2a; U. R. Welbergen, Bil derdijkstr. 1. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 11 T/M 17 AUG. 1960 J. v. d. Mark en fam., IJsselkade 12, naar Leiderdorp, W. de Zwijger laan 9; J. C. Gaykema en fam., Beij- erinklaan 38, n. Australië; J. de Jong en fam., Trompstr. 60, n. Australië; M. S. de Jong-Schaap en fam., Burg- gravenlaan 166, n. Renkum, Utrecht- seweg 136 rd; H. Sweringa en fam., Tesselschadestr. 33a, n. Zeist, Wil- helminalaan 19; O. Lauper en fam., Burggravenlaan 224, n. Zwitserland; M. T. Opdam en fam., Veilingkade 44, n. Perzie; A. J. Lancel en fam., Calandstr. 61. n. Amsterdam, Joh. Verhulststr. 82hs; G. J. Dolphijn en fam., Stationsweg 35, n. Epe, Eirck- hornlaan 8 ged.; M. de Jong en fam., Rijnsburgerweg 130, n. Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 161a; J. Schou ten en fam., Haarlemmerstr. 105, n. Velsen, Vleetstr. 29; M. L. Cremers, Meerhof 16, n. Australië; G. J. Aal- bersberg. Hooigracht 42, n. 's-Gra- venhage, Ln Copes v. Cattenburch 107; J. C. Roteveel, Hooigracht 32, n. Duitsland; J. M. v. Eijden, Hooi gracht 11-29, n, Bussum, Floralialaan 3; A. Monnier, Koolstr. 6, n. 's-Gra- venhage, Brandstr. 64; C. v. Dissel- v. d. Brink Poelgeeststr. 18, n. Aus tralië: C. W. de Groot-Nieuwenhuys, Vondellaan 16, n. Bodegraven, Vij verlaan 23; A. H. Snellemur, Witte Singel 10, n. Australië; S. J. Tuijt- hoff, Lammenschansweg 128, naar Voorschoten, Jul. v. Stolberglaan 4; M. Smulders, Breestr. 51a, n. Schie dam, Tuinlaan 12; J. P. Visser, Noordeinde 2a, n. Haarlem, Anjelier- str. 19; H. B. M. Palms Noordeinde 50, n. Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 40; M. J. F. J. Coremans, N. Bees tenmarkt la. n. Alkmaar, Kennemer- straatweg 93; D. J. Terburg, v. d. Werfstraat 39, n. Zwitserland; E. G. M. Lips, Botermarkt 15, n. Aklmaar, Zocherstr. 5; L. E. Schroder, Bern- hardstr. 16, n. Amsterdam, Parmeni- desstr. 28; H. J. Verver-Fa vier, Han- senstr. 8 n. Oegstgeest, Leidsestraat- weg 3; H. Verver, J. P. Coenhof 14, Oegstgeest, Leidsestraatweg 3; A. Vos, Rijnsburgerweg 86, n. Bussum, Voormeulenweg 46; G. de Vroede, Leuvenstr. 67, n. 's-Gravenhage, Ln v. Meerdervoort 340a; A. A. Bran denburg, Tomatenstr. 84, Katwijk, Nieuwe Zeeweg 117; W. N. v. d. Nat, v. d. Waalstr. 38, n. Tiel, Binnenhoek hoek 13a: M. H. M. L. Datrie, De Sitterlaan 57, n. 's-Gravenhage, Westeinde 132; M. Doeleman, Zoe- terw.singel 109. n. Utrecht, Twijn- straat 50 bis; M. Kapteijn. Rapen burg 57, n. België; C. H. Sira, Pie terskerkhof 21, n. Oostvoorne, Duin laan 51; M. J. v. Beurden, Lange Mare 69, n. Amsterdam De Clercq- str. 102hs; C. Ie Febre, Waardgracht 5a, n. 's-Gravenhage, Repelaerstr. 48; W. Damen, Haarelmmerstr. 211, n. Koudekerk a. d. Rijn, Lagewaard 6; S. J. G' ldemond-Uljee, Haarlemmer str. 73a, n. Leiderdorp, Julianastraat 38;M. A. Willenborg, Oude Heren gracht 22, n. Arnhem, Utrechtseweg 196; J. A. Smit, Mezenstraat 3 naar Aalten, Landstr. 19; K. Leeuw, Rijns burgerweg 36, n. Berkhout, West einde 285; I. Pardon-I-Iogervorst, Da Costastr. 102, n. Zwijndrecht, Lindt- sedijk 19; J. Schijf, Klikspaanweg 14, n. 's-Gravenhage, v. Speykstraat 30; F. Fahr, Zoeterw.singel 8, n. Utrecht, Oude Gracht 235; J. H. C. v.d. Meer de Rijk, Beijerincklaan 8. n. Rotter dam, Bloemfoneinstr. 27a; E. E. Koh ier, Plantsoen 9a, n. Eindhoven, Leeuweriklaan 16; J. G. T. Verhoe ven, Const. Huygenslaan 47, n. Voor schoten, Woelwi.iklaan 9; P. van der Laan, Jac. Catslaan 53, n. Amster dam, Niersstr. 29 I; C. M. T. Hus- son, Rijnsburgerweg 10, n. 's-Gra venhage, Hugo de Grootstr. 96; E. C. Wielsma. Rijnsbuirgerweg 10. n. Nijmegen. Groesbeekseweg 73; J. J. Huber, Ververstraat 24, n. Canada; L. H. Schenkenberg v. Mierop, Nwe Rijn 18, n. Canada; J. v.d. Hoeven, Morsweg 22a, n. België: P. H. C. Dol- Bergman, Lammenschansweg 76, n. Valkenburg ZH, ab ligg Voorschoter- weg 19; P. J. Dol, Oppenheinistr. 77, n. Valkenburg ZH, ab ligg Voorscho- terweg 19. A. Raatsip-Thiel, W. de ZWijgerlaan 7a, n. Haarlem Doel- straat 4. voortreffelij ke dressuurnummers. Moeder Leenaerts presenteerde met trots haar twaalfjarige zoon met wie zij aardige en sierlijke parterre- acrobatiek bood. Zeer geslaagd was ook het optreden van Paulton en Comp. met hun gedresseerde honden. Vooral de schrandere Bello die zijn ongehoorzaamheid met klontjes be loond zag oogstte veel bijval. Na de pauze viel het optreden van Egizio Carré op, door de ouderwetse zwie righeid waarmee hij zijn nummer presenteerde. Helaas moest het num mer van „The Olympics", een van de toppunten in het programma ver vallen, omdat bij de laatste voorstel ling in Amstelveen, een van de part ners zijn arm gekneusd heeft bij een val in het net. Een daverende knal, gevolgd door een vliegend menselijk projectiel be sloot het programma in de tent. Deze laatste stunt eiste nogal wat voorbe reiding en hield daarom de vaart van het programma iets tegen. Ten slotte kon het publiek nog genieten van een programma-nummer op zeer hoog niveau, namelijk op de 35 me ter hoge mast buiten het circus, waaraan de zestienjarige Oostduitse acrobaat Emili enige gymnastische toertjes verrichtte. Zaterdag is te Elseneur (Denemar ken) plotseling overleden dr mr F. Gosses, in leven lector aan de rijks universiteit te Leiden in de interna tionale en politieke geschiedenis van de nieuwste tijd. De thans overlede ne was naar Denemarken gegaan om aan de internationale hogeschool te Elseneur een aantal lezingen bij te wonen. Tijdens een wandeling door de stad werd hij door een hart verlamming getroffen en overleed ter plaatse. Frans Gosses werd 5 juni 1905 in Amsterdam geboren. Hij doorliep het gymnasium te Groningen en stu deerde aan de rijksuniversiteit al daar geschiedenis en rechten. Van 19301938 was hij werkzaam op de universiteitsbiblotheek te Gro ningen en van 19381941 op die van de Nederlandse economische handels hogeschool te Rotterdam. Van 1941 1954, werkte hij op de universiteits- bibiotheek te Leiden. In 1945 promo- verde hij te Groningen op een dis sertatie getiteld: „Het bestuur der buitenlandse betrekkingen in Enge land vóór de eerste wereldoorlog, hoofdzakelijk in de periode 1880— 1914". In 1950 werd hij als lector in Leiden benoemd. KATWIJK Bloemencorso. Stond het er za- dagmorgen voor dat het Bloemen corso „Kleurenpracht aan Zee" zou verregenen, de lucht klaarde op cn 't eerste lustrum van Kat wij k'^ corso had geen beter weer kunnen treffen. Zonneschijn en niet te warm, uitge lezen weer om de bloemen goed te doen uitkomen en het aantal belang stellenden te doen uitgroeien tot dui zenden en nog eens duizenden. De stoet, bestaande uit 33 nummers, luxe wagens, praalwagens, bedrijfs auto's, ponnywagentjes, de Ponny- club „Katwijk" met 10 ponny s. mu ziekkorpsen uit Katwijk a. d. Rijn, Katwijk aan Zee en Leiden „De Burcht" en drumbands, vertrok precies op tijd vanaf de Sandtlaan te Katwijk a. d. Rijn, half drie, om na door Katwijk a. d. Rijn gereden te zijn de tocht voort te zetten naar het zeedorp. Overal stonden massa's belangstellenden, badgasten, Kat- wijkers, doch ook veel vreemdelin gen uit naburige plaatsen. Het zal voor de jury geen gemakkelijke taak zijn geweest de prijzen toe te ken nen want zonder uitzondering was aan alle wagens de nodige zorg be steed, al waren er volgens de op merkingen die men hoorde zo hier en daar wel wat veel reclamewa gens bij. Maar de ponnyclub „Kat wijk" en de ponnywagentjes van Adèle v. d. Plas, van Kr. Haasnoot, KI. Haasnoot en niet te vergeten die van de firma Beuk uit Noordwijk, trokken bijzonder veel belangstel ling. Des avond om half negen trok het corso nogmaals van de Parklaan naar de noord en vervolgens naar de zuid om op de Drieplassenweg ontbonden te worden. Het bestuur van VW kan tevre den zijn, het corso mag buitenge woon geslaagd heten en ook de dui zenden gasten zullen van dit bloe- menfeest weer heerlijk genoten heb ben. Des avonds om half elf vond op de Boulevard een groot vuurwerk plaats. Zaterdagmiddag is in Rotterdam het jaarlijks bloemencorso gehouden. Voor de 32ste keer trokken de ver sierde wagens langs de ruim acht tien kilometer lange route, waar langs duizenden belangstellenden een plaatsje hadden gevonden. Ze- ventig grote auto's, waarvan 21 praal wagens, reden mee. Verder verleen den 45 scooterrijders met hun ver sierde vehikels medewerking en zorg den vijftien muziekkorpsen voor de muzikale noot. Laatste Berichten Een club van zeven jongelieden in de Noordamerikaanse staat Vermont, die sedert hun kinderjaren onaf scheidelijk waren, is jok in haar ge heel op tragische wijze de dood in gegaan. De zeven jongelieden, tussen achttien en twintig jaar oud, waren allen in Winooski geboren, hadden tezamen lagere en middelbare school bezocht, waren lid van dezelfde jeugd- en sportclubs. Deze zondag hadden zij gezamenlijk een bezoek aan een naburig dorp gebracht met de auto van een hunner. Op de te rugweg geraakte de auto in een bocht uit de koers en botste tegen een boom en alle zeven vonden bij dit ongeluk de dood. ZOONTJE VAN TELEVISIE OMROEPSTER VERDRONKEN Het anderhalf jarig zoontje Egbert Antoine van mevr. A. de Wolf— Scherpshuis (de televisie-omroepster Ageeth Scherphuis) is vanmorgen in de Balkenhaven te Zaandam ver dronken. Zoals bekend, heeft mevr. De Wolff ongeveer een jaar geleden haar man verloren, toen deze bij een ongeluk me* een straaljager om het leven kwam. Het gezin woont in de woonark ,,'t Hemeltje" en zou bin nenkort een nieuwe woning betrek ken. Twee vliegers van de Amerikaan se luchtmacht, die nu al vijfenhalve dag in een stalen tank van 2,4 bij 3,6 meter hebben doorgebracht voor het ondergaan v..n proeven in de omstandigheden, waaronder later een vlucht naar de maan zou moeten worden volbracht, verkeerden zon dagavond nog in goede conditie. Zij zullen in totaal zevent'en da gen in de tank moeten doorbrengen; dit is namelijk e geschatte duur van een heen- en terugvlucht naar de maan. De tank bevat ook de voor een ruimtevaartuig nodige uitrus ting. Waarnemers, die de twee vliegers op een televisiescherm gadeslaan, verklaarden, dat zij soms verstoord bleken te zijn bij het oplossen van problemen, waarvoor zij als onder deel van de proeven kwamen te staan. WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL 1966 IN ENGELAND Het tournooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1966 zal in En geland worden gespeeld. Dat was het belangrijkste besluit op de eerste dag van het 32e FIFA-congras, dat van daag onder voorzitterschap van de Zwitser Ernt Thommen is begonnen- Drie landen Spanje, West-Duits- land en Groot Brittannië hadden hun kandidatuur gesteld. Spanje trok zich vóór de discussies ten gunste van Engeland terug. Toen er gestemd werd bleek Enge land de gelukkige, met 34 tegen 27 stemmen werd besloten de wedstrij den om de Coupe Jules Rimet in 1966 in Groot Brittannië te spelen. Neder land, dat vertegenwoordigd is door de heren A. H. Martens, J- Egberts en L. Brunt, stemde op West-Duits- land. Marktberichten ROTTERDAM, 22 aug. Vee Aan voer 2145: 1285 vette koeien, 860 var kens. Vete koeien 300-330, 268-290, 255-268; varkens 17C, 168, 165. Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, lste kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit prijzen iets gedrukt; pri mas boven notering. Varkens: aan voer ruimer, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend, prima vleesvar kens boven notering; slachtzeugen van 1.20-1.30. Kosthuis gezocht met vrije kamer. Liefst cen trum. Prijs met opgave onder no. 6866 bur. v.d. bl. Nette brood- en ban ketbakkersleerling gevr. H. Oudshoorn, Bijdorpstr. 8, Voorschoten, tel. 2456. 7? Diverse Goggomobil T 300 en T 700 en diverse Volkswagens. Calex Auto bedrijf N.V., Leiden, Kort Galgewater 1416, telef. 33355. Te koop: Simca, prima wagen, voor slechts 485. Ruigekade 7a, De Kwakel. Knechtje gevraag 1 voor enkele maanden. J M. Kerkvliet, Westeinde 73b, Roelofarendsveen. Wie heeft voor mi' adressen e.d. te schrijven"' Br. onder no. 6864 bur. v d. blad. Stofzuigers v.a. f 115. - bij aankoop van een nieu we geven wij f 25 von: uw oude Fa Dusoswa Turfmarkt 13. Leiden *2? Woonark met pr. sta- en onderbouw, mooi mo del. 13 m. woning bij 3 m. breed. Ingedeeld: gro te keuken, woonk.. gan? w.c. en 2 saaokamers, pp- heel gemeubileerd, prir 5000.Utrechtse Jaagpad schuin t.o. 45. Biedt zich a; JM 14 jaar. voor 3 of 4 dappn per week. Geestweg 68. Roelofarendsveen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2