Bloemencorso - Hen kilometer lang - trok zaterdag door Alphen ALPHEN HEEFT DIT NODIG MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 - -imm Dank zij een initiatief van 't bestuur van de speeltuinvereniging „Vreugde- oord", drie jaar geleden genomen en het energieke voortgezet werk door een speciaal comité, heeft Alphen aan den Rijn zaterdag wederom kunnen genieten van een bijna 10 kilometer lange stoet van met bloemen en ander materiaal kleurrijk en fleurig versierde voertuigen en yan zomers uitge doste leden van verenigingen waarvan onze gemeente er zeer vele telt. Het was de optocht van „Kleur en Fleur" die door prachtig weer begun stigd een gouden kroon betekende op het ingespannen voorbereidend werk van comité en deelnemers van meer dan veertig groepen. Men zou dit evenement eigenlijk kleur, fleur en melodie kunnen noemen, want het deed weldadig aan te ervaren dat er ook wat de muziek betreft zo eendrachtig medewerking is verleend. In de stoet liepen namelijk mee de muziekverenigingen „Arti et Reli- gioni", „Crescendo", „Door Samen werking Sterk" (Aarlanderveen), „Kunst na arbeid" (Koudekerk aan den Rijn) en „Wilhelmina" (Zwam- merdam) met de drumbands „Sem per Avanti" en „Con Brio". Zij maakten alle beslist een goede in druk. Aan de praalwagens was bijzonder veel zorg besteed terwijl ook de ver scheidene sport-, jeugd- en speel tuinverenigingen hun beste beentje hadden voorgezet. De zeer vele ingezetenen en streekbewoners, die het vrij lange parcours rijen-dik bezet hielden, werden in hun verwachtingen niet teleurgesteld. Het onverwacht zonni ge weer heeft overigens in niet ge ringe mate bijgedragen in het wel slagen van het geheel. Het bedrijfs leven en de handeldrijvende midden stand heeft een schuchter begin ge maakt met haar deelname. Door die groepen zou het volgend jaar wel licht wat meer acte de presence kun nen worden gegeven. x De stoet werd geformeerd in de Jongkindt Coninckstraat, de Potgie terstraat en de Albert Verweijstraat in plan „Nabij". Daar vond de be oordeling plaats door de jury, ge vormd door mevrouw Elesman (Lei derdorp) en de heren Van Leeuwen (Bodegraven), Boer (Boskoop) v. d. Sijs (Leiderdorp), Albreden (Aals meer) en Den Haag (Rijnsburg). Daarna maakte de optocht een lange wandeling door vele straten aan La ge- en Hoge Zijde om ten slotte op he Toussaintplein te worden ontbon den. De uitslagen De uitslagen luidden: Groepen: le de chr. Gymnastiek vereniging DOS (beker, beschikbaar gesteld door de vereniging „Alphens Belang"); 2 Wandelclub .Op goede voet" I; 3e idem II; 4e Wandelclub Fleurige en druk-,bemande" praal wagen van de Speeltuinvereniging „Bloemhof" „Steeds Vooruit" (Aarlanderveen). Groep praalwagens: 1 Tricotage industrie Hollandia (een beker van Flora, Leiden); 2 Limonadefabriek Zijerveld en Coca-Gola-fabriek (een lauwertak); 1 Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde; 2. Speel tuinvereniging „Vreugde-oord" (een zilveren schild); 3 Speeltuinvereni ging „Bloemhof" (een zilveren lau wertak; 4e R.K. Sportvereniging „Wilskracht" (een medaille); 5e Gymnastiekvereniging „Houvast". Groep luxe wagens: 1 De winke liersbelangengroep VMA (een bek,er van „Crescendo", Alphen); 1 Rij school en taxibedrijf Bezemer; 1 Automobiel en dealer Baay; 2 Auto mobielbedrijf Van Egmond; 2 fa. Baay, alsvoren; 2 Juwelier en hor- loger v. d. Heijden; 3 Autorijschool Do van Nielen; 3 fa. Baay, alsvoren; 4 Garage Van Egmond; 4 Autorij school „Rijnland"; 4 Schildersbedrijf v. d. Snoek; 5 Garagebedrijf en auto mobiel-dealer Boot; 5 Garage Van Egmond; 5 Autorijschool .Rijnland". Prijzen voor de beste presentatie ontvingen CMA DOS en „Hollandia" Deze prijzen bestonden uit een door de heer J. S. Deurlo fraai gecaligrafi- reerd diploma, aangeboden door de VW Alphen a. d. Rijn. Weihouder Rogaar: Tijdens een bijeenkomst, die o.m. werd bijgewoond door wethouder Ph. H. Rogaar als loco-burgemeester, de inspecteur van politie de heer N. G. Groothuyse, bestuursleden van de WV, de WV, Alphens Belang en re presentanten van de deelnemende groepen, heeft de heer Chr. A. v.d. Mark, de bezielende voorzitter van het organiserend comité, alle mede werkenden bedankt voor het welsla gen van de optocht. In het bijzonder noemde de heer v. d. Mark de spon tane medewerking van de muziek verenigingen en de drumbands, de BB, de EHBO, de politie, de vele schenkers van prijzen, alsmede de personen en instanties die financiële medewerking verleenden. Aan het slot van de bijeenkomst bood de heer v. d. Mark de dames Walet en Van Muijen bloemen aan voor him bijzondere verdiensten en adviezen. Het woord werd verder gevoerd door de loco-burgemeester wethou der Rogaar, die namens het gemeen tebestuur zijn bijzondere waarde ring uitte voor hetgeen is gepres teerd. Vergeleken met voorgaande jaren vertoont „Kleur en Fleur" een belangrijke vooruitgang. De aanwe zigheid van de burgemeester per soonlijk zou aan dit gebeuren on getwijfeld meer kleur en fleur heb ben gegeven, zo stelde de heer Ro gaar vast, maar hij moest de bur gemeester om vakantie-redenen ver ontschuldigen. Hij noemde de op tocht volledig geslaagd, waarmede hij behalve het organiserende comi té, heel de gemeente gelukwenste. Evenementen als dergelijke heeft Alphen even broodnodig als wonin gen om er te huizen en bronnen van verdiensten om er te leven. Alphen is een sterk groeiende gemeente. De 25.000ste inwoner is in het verschiet. Behalve een sterke toename van de woningbouw en uitbreiding van de plaatselijke industrieën en van de handeldrijvende middenstand, valt met veel vreugde te constateren, dat momenteel veel contacten in behan deling zijn betreffende de vestiging van nieuwe industrieën, een aange legenheid waarover spreker nog geen concrete gegevens kon verstrekken maar waarover successievelijk nade re, verrassende bijzonderheden zul len worden bekend gemaakt, bijzon derheden die ons allen bot vreugde zullen stemmen. Er is meer nodig Behalve dit heeft Alphen aan den Rijn ook nodig evenementen als „De Laura", „Kleur en Fleur" en de Tap toe evenementen welke een bijzon dere sfeer scheppen en waarvan een goede aantrekkingskracht uitgaat op mensen uit de omgeving om deze gemeente een centraal karakter te verschaffen. Met genoegen constateerde de wet houder dat aan „Kleur en Fleur" ook medewerking is verleend door in stanties, die zioh pas kort geleden hier hebben gevestigd o.a. noem de spr. met name de personeelsver eniging van de Genie, waarvan de heren M. Danse en W. Spraakman, respectievelijk als voorzitter en se cretaris aanwezig waren instan ties die hiermede blijk geven zich reeds thuis te voelen in Alphen aan den Rijn. Tot slot verleende de loco-burge meester weth. Rogaar aan het comi té het predikaat „ambassadeur van de nieuwe geest" in Alphen a. d. Rijn en bood hij namens het gemeen tebestuur bloemen aan aan mejuf frouw H. Bruins Slot, de ijverige se cretaresse, met welke attentie het gemeentebestuur het werk van het gehele comité wil waarderen. Nadat de heer v. d. Mark een dankwoord had gesproken tot de lo co-burgemeester en op diens wen sen ten aanzien van de derde op tocht „Kleur en ^Fleuir" de verzeke ring gaf, dat het comité een herha ling hiervan het volgend jaar zal realiseren, maakte hij de toegeken de prijzen bekend en reikte de heer Rogaar de bewijzen daarvan uit. Kostbaar geschenk voor dierenpark Wassenaar Vier Canadese bevers Het dierenpark Wassenaar is za terdag verrijkt met een buitenge woon zeldzame aanwinst. Het lijn- toestel van de KLM uit Montreal bracht n.l. vier Canadese bevers naar Nederland, die aan het dierenpark geschonken zijn door het Canadese „Department of lands and forests" te Toronto. Het transport naar Nederland is mogelijk geworden door de actieve hulp van de KLM-vertegenwoordiger in Toronto, de heer B. van Nierop, die zelfs speciale kooien liet ver vaardigen, waarin de dieren naar Nederland werden gebracht. De Canadese bevers zijn vooral be kend om hun kostbaar bont en zijn, op enkele resten na, in geheel Euro pa uitgestorven. Hun nesten maken ze door boomstammen met hurt scherpe knaagtanden zelf te vellen, waarbij ze de ingang uit veilig heidsoverwegingen onder water bou wen. Het dierenpark Wassenaar hoopt zijn be 'oekers binnenkort de bouwsels van deze knagende archi tecten te kunnen tonen. Binnenbrand in broekzak In het Tivoli-bioscooptheater in Den Helder liep zaterdagavond een zeventienjarige jongeman brandwon den aan zijde en schouder op toen enkele tientallen vuurwerkbomme tjes in zijn zak ontploften. Hij moest in ziekenhuis Parkzicht worden op genomen. Hij had een twintigtal van zwavel en kruit zelfvervaardigde vuurwerk- bommetjes in een blikken doos in zijn broekzak, die hij tot slot van de vlootdagen op de buitenhaven wilde afsteken. Vermoedelijk door de li chaamswarmte is het vuurwerk ont brand, met een enorme steekvlam. Omzittenden scheurden de jonge man de kleren van het lichaam en voorkwamen dat de brandwonden van ernstiger aard werden. Vetdwenen loopjongen meldde zich Zaterdagmorgen vroeg heeft de achttien-jarige Bredase loopjongen, die met 11.000 gulden op de loop was, zich bij de politie in Assen gemeld uit spijt over de ontvreemding van elfduizend gulden. Hij was donderdagmorgen met het geld dat hij naar het Bredase stationspostkantoor had moeten bren gen verdwenen. Toen hij werd aangehouden had hij nog tien mille over. Ongeveer duizend gulden had hij donderdag en vrijdag opgemaakt. In Amsterdam kocht hij onder meer nieuwe kleren en een brom fiets. De politie ir. Breda had al eer der op het spoorstation zijn fiets aangetroffen. Vorig jaar was de jongen na het behalen van het mulo-diploma in dienst getreden van de firma waar hij nu werkzaam was. Zijn werk gever was nogal verbaasd over wat er is gebeurd. De jongen was de af gelopen maanden regelmatig naar het postkantoor soms met grote be dragen, geweest. Hij is nog nooit eerder met de politie in aanraking geweest. BRAND OP RONDVAARTBOOT IN ROTTERDAM Ruim tachtig passagiers van een rondvaartboot, die zondagmiddag door de Rotterdamse havens voer, moesten opeens aan de Schiehaven debarkeren omdat er in de machine kamer een brandje was uitgebroken. De brandweer was weldra ter plaatse en was het vuur spoedig meester. Een andere salonboot kwam toen vóór varen en daarmee werd het onderbroken pleziertochtje voortgezet. Een van de creaties van de Finse modeontwerper Marimekko is deze mantel met bijpassende hoed: „Zo mer in de stad" is de naam van de set, welke uitgevoerd is in de koper kleurige, oranje en bruine stof. BADER IN ZEELAND VERMIST Op het strand van Renesse in Zee land hebben ongeruste leden van een jongemannen vereniging en politie gisteravond urenlang gezocht naar de 27-jarige Nieuwdorper D. Louwerse, die tijdens het zwemmen in zee is verdwenen. Toen in de loop van zondag zijn kleren op het strand werden gevon den, gaf men het zoeken op. Aan genomen wordt dat de man is ver dronken. Hij was met een Jongemannen- Vereniging naar Schouwen-Duive- land gekomen om er een weekend door te brengen. Onbewaakte overweg: twee slachtoffers Praalwagen van de r. k. sport vereniging „Wilskracht" Zondagavond omstreeks half acht is de heer J. Es veld, die op zijn brom fiets een niet beveiligde particuliere overweg van de spoorwegen nabij Terschuur overstak, door de snel trein ApeldoornAmersfoort gegre pen. Hij was op slag dood. De trein kreeg~ een half uur vertraging. Tussen Lunteren en Barneveld- dorp werd eveneens jp een niet be veiligde overweg een bromfietser aangereden die licht gewond werd. Bij de onbewaakte Haarense over weg in Oisterwijk is zondagmiddag omstreeks half zes het zevenjarige meisje Corrie de Brouwer dodelijk aangereden door de trein, die om streeks half zes van Oisterwijk naar Boxtel vertrekt. Het meisje dat naar Haaren fiet ste, kwam naast de spoorbaan te recht en moet onmiddellijk zijn over leden. Fresco's in hal van Oude Kerksloren te Delft? De Rijksdienst voor de Monumen tenzorg heeft aan de restaurateur, de heer Koos van der Horst te Delft op gedragen een onderzoek in te stellen naar de eventuele aanwezigheid van fresco's onder het pleisterwerk in de hal onder de toren van de oude kerk te Delft. Binnenkort zal de restau rateur met dit werk beginnen. Heel voorzichtig zal de kalklaag moeten worden verwijderd, teneinde de fresco's niet te beschadigen. Ove rigens moet nog worden afgewacht, of de schilderijen tijdens de refor matie niet ernstig zijn beschadigd. JOOP ZWART BLIJFT IN VOORARREST De rechtbank te Amsterdam heeft, na behandeling in raadkamer, het be vel tot voorlopige hechtenis van de Amstelveense dfukker-pulblicist J. Zwart voor de eerste keer met een termijn van dertig dagen verlengd. Dit bevel kan een onbeperkt aantal keren met deze termijn worden ver lengd. J. Z. werd op 16 juli j.l. gear resteerd door de rijksrecherche. Hij wordt er van verdacht medewerking te hebben verleend aan het vervaar digen van valse indentiteitsbewijzen voor de Algerijnse opstandelingen- organisatie F.L.N. 12 Ernstig gewonden bij ontp'offing in Hilversum Een waterstofcylinder, die ge bruikt werd voor het vullen van feestballonnetjes in een tent op een terrein aan de Insulindelaan in Hil versum, is zaterdagmorgen ontploft. In de tent waren een veertiental personen, waaronder bezorgers van een weekblad, bezig de ballonnen te vullen. Enkele kinderen hielpen met het bundelen van de gevulde ballon netjes. Bij de ontploffing ontstond een enorme steekvlam. De tent vloog in brand. Tien volwassenen en twee kinderen liepen ernstige brandwon den op en werden naar de „R.K. Ziekenverpleging" in Hilversum ver voerd. De brandweer bluste het vuur. Op woensdag 31 augustus a.s. zal de verbinding van het Europoortge- bied met de Nieuwe Waterweg tot stand worden gebracht. Na het door breken van de dam zal de burge meester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum, het woord voeren. KORTE golf Een 17-jarige Nederlandse jon geman, Diederik de Buck uit Sant poort, heeft geruime tijd vast gezeten op de helling van een 100 meter hoge rots aan de Zuid-Engelse kust. Hij werd gered door een brandweerman. De 29-jarige ongehuwde ran geerder J. Stegen uit Oldenzaal, is zaterdagmorgen omstreeks negen uur op het rangeerterrein van de Neder landse Spoorwegen aan de Boerskot- tenweg in Enschede om het leven gekomen. Bij het rangeren ontspoor de een wagon, die op een andere botste. Vermoedelijk is de heer Ste gen van de ontspoorde wagon afge gleden. De 45-jarige heer A. J. Teunis- sen ut Almelo is zaterdag omgeko men bij een frontale botsing. Hij reed met zijn auto op de Amersfoortse weg en is om onopgehelderde reden plotseling naar links gezwenkt. Hij reed van voren tegen een vracht auto op en was op slag dood. De 30-jarige mej. J. Hilverda is zaterdagmiddag op nog geen 30 mtr van haar woning te Somerendorp om het leven gekomen, toen zij door een slingerende personenauto tegen een boom werd geslagen. De zware personenwagen werd bestuurd door mej. W. S. uit Someren-Eind. Zij moest plotseling remmen voor een fietser, die de indruk wekte of hij wilde oversteken De wagen raakte aan het slingeren en reed het fiets pad naast de rijweg op, waar juist mej. Hilverda op haar. rijwiel pas seerde. De boerderij van de heer J. Hel der in de polder „De Leekermeer" is door brand grotendeels verwoest. Het middengedeelte van de boerderij, waarin zestig ton hooi lag opgesla gen, ging geheel verloren. De brand weren van Berkhout en Wognum zijn erin geslaagd het woongedeelte en een schuur te behouden. Óok een aantal varkens kon tijdig worden gered. AMSTERDAM-BARCELONA In het Amsterdams elftal dat woens dag 24 aug .a.s. in het Olympisch sta dion tegen Barcelona speelt, is van Wfjk van de Volewijckers wegens een blessure vervangen door Schaaphok van Ajax. De wedstrijd wordt ge leid door Leo Horn.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10