RIJNSTREEK VACANTIESPELEN AFGESLOTEN DUINSTREEK ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 DE LETDSE COURANI PAGINA 4 BODEGRAVEN DE KWAKEL ROELOFARENDSVEEN zuiden wind, bewolkte lucht met re genbuien. Zeer uiteenlopend con cours. Afstand 361 km. aankomst eerste duif om 12.31.22 uur met een snelheid van 0973.53 meter per min., aankomst laatste duif om 14.54.33 u. met een snelheid van 0702.32 meter per minuut. De duiven zijn overval- Geboren: Jacob Leendert z.v. M. KDO Zondag speelt KDO 1 een len door zeer slecht weer in België J. Staalduinen-Verbeek; Willem z.v. thuiswedstrijd tegen De Eland 1 (4e en Noord Frankrijk, waarvan boven C. J. v. Wageningen-Verkade; Jan klas KNVB) aanvang half drie. Ook vermelde snelheidsmeter blijk geeft, z.v. A. J. v. d. Vis-v. d. Poorte; Jo- de reserven spelen een thuiswed- 1, 8 de Groot; 2 Nugten; 3, 4 Rekel- hanna Christiana d.v. J. H. van de strijd tegen de Eland 2. Deze ont- hof en zoon; 5 de Horde; 6, 7 Cuiper Zwaan-van der Zee; Derk Willem z. moeting begint om half een. Verder O.; 9 Vlasman; 10 v. d. Beid; 11 Jan- v. J. G. Aalbers-Plantinga; Jantine programma: KDO b jun.de Eland b maat; 13 Schuurman; 14 Rijneveld; Maria Elizabeth d.v. J. G. Aalbers- aanvang half drie (veld 2); KDO b 2 16 van 't Hart; 18 Cuiper M. Plantinga; Martines Joseph Maria z. VDO b 4, aanvang kwart over een; Kampioen jonge duiven 1960: 1. de v. M. P. v. d. Werf-de Wit. KDO b 3VDO b 6, aanvang 12 uur Horde met 354 pnt; 2. de Groot 346 Ondertrouwd: Dirk Versloot en (veld 2). pnt; 3. Cuiper O. 304 pnt; 4. Rijne- Maria Pieternella v. Velsen. PostduivenverOns Genoegen veld 302 pnt; 5. Rekelhof 296 pnt; 6. Getrouwd: Jan Houtman en Hen- Uitslagen wedvlucht Pont St. Max- Nugten 289 pnt; 7. v. d. Beid 283 drika Kortland. ence met jonge duiven, in concours pnt; 8. Bartels 258 pnt; 9. Vlasman Overleden: Anton Smit, echtg. v. 115 vogels, los om 06.20 uur met 247 pnt; 10. Schuurman 228 pnt. A. C. M. Lissenbeg. BOSKOOP Aanleg skelterbaan Toen de fa. De Kwaasteniet maandag beginnen wilde met de aanleg van de skelter baan, bleken de paaltjes, die er aan het eind van de vorige week ge plaatst waren, om de grillige lijn van de baan aan te geven, door de jeugd uit de grond gehaald te zijn. Dat gaf natuurlijk weer extra werk, maar men heeft evengoed flink doorgezet en vandaag is een groot deel van de baan reeds uitgegraven. Het gaat heel handig met een mechanische buldozer-schop die de bovenlaag er af schaaft en meteen op een vracht auto laadt. Zeker kan men nu begin volgende week al beginnen met het aanbren gen van de asfaltlaag. Geboren: Piet Dirk z.v. A. Noest en A. H. v. IJzendoorn; Pieter Cor nells z.v. J. iP. Hooftman en G. van Veen; Yvonne1 Jolanda <Lv. J.A.Hooft- man en M. Groenestein. Ondertrouwd: C. P. v. d. Pouw en E. A. de Jong. Getrouwd: C. Ie Clercq en C. W. van Wijk. Overleden: C. M. Simon 83 j. i960 NIEUWVEEN EERSTE OPENLUCHTCONCERT VAN „CRESCENDO" Vrijdagavond gaf de Nieuwveense muziekvereniging „Crescendo" haar eerste openluchtconcert in de mu ziektent van het Schoterveld. De voorzitter van de muziekver eniging, de heer G. Spijker, toonde zich verheugd, dat de vereniging sinds haar korte bestaan reeds nu in staat is een openluchtconcert te ge ven. Hij bracht dank aan de voor malige Wilhelminavereniging die de nog in haar bezit zijnde muziektent belangeloos aan de muziekvereni ging heeft geschonken. Op haar beurt droeg „Crescendo" deze tent weer over aan de gemeente Nieuw- veen. De gemeente heeft volledige medewerking verleend tot het weer in goede staat brengen van de mu ziektent. Hierna bracht „Crescendo" onder leiding van dirigent J. S§hef- fers uit Leiden, als openingsmars „Le Drapeau de Beets" ten gehore. Ver volgens bood de voorzitter aan bur gemeester B. Kammenga het ere voorzitterschap aan. Burgemeester Kammenga zei zeer gaarne dit erevoorzitterschap te aan vaarden temeer daar de heroprich ting van „Crescendo" tot een der hartewensen van spreker behoorde. Hoewel de muziekvereniging van Ter Aar hier altijd hartelijk welkom was, beschouwde spreker het als een leemte dat Nieuwveen niet over een eigen korps beschikte. Hierna bracht de jonge vereniging op vlotte wijze een programma ten gehore van enkele marsen, een wals en de ouverture „Bloeiende Lente NOORDEN EEN DIEPVRIESHUIS Vele inwoners van Noorden heb ben zich wel eens afgevraagd: een diepvrieshuis wat is dat nu weer. Het antwoord daarop heeft de heer Van Dijk uit Cothen gegeven. Wat is nu een diepvrieshuis? Het bestaat uit een gebouw, groot of klein, waarin ingebouwde vakken, die men loketten noemt, zijn onder gebracht. Een loket heeft een inhoud van 200 liter, hoe kan men nu aan een loket komen, daarvoor moet men naar slager „De Hertog" gaan. Men kan bij hem een loket huren, de huurprijs bedraagt 60,per jaar. Invriezen is de eenvoudigste me thode om levensmiddelen te bescher men tegen bederf. Al duizenden ja ren hebbqn de bewoners Van zeer koude landen op deze manier hun voedsel bewaard. Ook de moderne mens kan deze wijze van conserve ren toepassen. Het vraagt minder tijd, dan men wel denkt, de kleur, smaak en het aroma van de produc ten blijven beter behouden. Er gaan minder stoffen uit het voedsel ver loren en de kans op bederf is uitge sloten, als men de voorschriften maar goed opvolgt. Welke producten zijn nu geschikt om in te vriezen, dat is nog al een voudig, alles wat de mens eet, groen ten, fruit wild, gevogelte, soep enz. Niet alle levensmiddelen worden op dezelfde manier behandeld voor ze de diepvrieskluis ingaan. De heer Van Dijk heeft uitvoerig gedemon streerd hoe men verschillende soor ten groenten moet behandelen. Zo ook vruchten en vlees. Wil men er meer van weten, dan kunt men aan bovengenoemd adres een boekje ko pen, waarin men alles kan vinden Maandag 29 augustus is er gele genheid om het diepvrieshuis te gaan bezichtigen. De openingsdata wor den nog nader bekend gemaakt. De heer De Hertog heeft onder de aan wezigen nog een loket verloot om ge durende een jaar gratis te gebrui ken; de gelukkige winnares was mevr. Kolen. De heer Van Dijk komt over een paar weken weer naar Noorden om nog eens een demonstratie te geven voor belangstellenden die nu ver hinderd waren. Reeds nu plannen voor volgend jaar Voorafgegaan door de muziekver. Liefde voor Harmonie" trokken de leiders en leidsters met de hen tij dens de vakantiespelen toevertrouwde jeugd in een vrolijke bonte optocht door het dorpsgedeelte van de paro chie Maria Presentatie als afsluiting van de vakantiespelen 1960. Gedurende deze laatste dag der spelen werden de kinderen nog eens extra getracteerd, maar het meeste plezier werd dit keer toch wel be leefd in de georganiseerde behen digheidsspelen. Voor de grotere kinderen werden in de -namiddag met veel enthousi asme wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen hiervan waren waren: Afvalwedstrijd voor jongens van 1315 jaar: 1. Sjaak Schouten; 2. Dick v .d. Mey; 3. Jan Zoetendaal. Jongens 1013 jaar hardfietsen: 1. Gerard Hoogenboom, 2. Luuk Schouten, 3. P. v. d. Stam. Ringrijden meisjes: 1. Elly Bontje, 2. Jeanne v. d. Meer, 3. Marjan van Veen, 4. Corrie v. d. Meer. Des avond te half negen kwamen leiders en leidsters in café ,,'t Noor den" bijeen om nog even gezellig na te praten over de resultaten van de ze vakantiespelen. Men heeft daar niet met zelf-voldane genoegzaam heid de resultaten bekeken, want naast zelfcritiek werden ook al weer plannen voor het volgend jaar ter tafel gebracht. Had men dit jaar de spelen moeten beperken van de le tot de 4e klas, een volgend jaar wil men er ook de grotere kinderen bij betrekken. De mogelijkheid van fietstochten, zwem- en voetbalwed strijden, met daarnaast uitbreiding van de speeltuinmogelijkheden wer den nu reeds programmatisch opge steld. Om de kinderen meer te kun nen bieden zal een ruimere finan ciële armslag noodzakelijk zijn. Een dubbeltje per kind per week werd hiervoor noodzakelijk geacht. En thousiast stelde diverse leidsters zich reeds beschikbaar om zich met de inning der gelden te belasten. Begrijpelijkerwijze stond 't slot woord van de voorz. van „Vakantie spelen", de heer Joh. van Beek, in het teken van dank aan allen die het vele werk hebben verricht, óók achter de Schermen. De Rijkspolitie, „Liefde voor Harmonie", de leiders en leidsters, het gemeentebestuur voor de verleende subsidie, het schoolbestuur voor de beschikbaar stelling van aula der school en speel plaats, alsmede de heer en mevr. A. Ludlage, die zich volledig in dienst hadden gesteld van het vakantie werk om de spelen tot een succes te maken. Over de stand der financiën was spr. minder enthousiast, aange zien de kleine aanwezige reserve dit seizoen geheel was opgegaan. Namens kerk- en schoolbestuur bracht kapelaan v. d. Westen dank aan de heer Joh. van Beek, die zich als hoofdleider weer tot een onmis bare figuur had gemaakt. KATWIJK Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt donderdag 25 augus tus des avonds om half 8 in open bare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijr o.m.: beëdiging van de heren J. C. Tieleman en mr G. Feenstra, resp als secretaris en plaatsvervangend secretaris; voor stel tot het overnemen v&n een strook grond ter verbetering van het kruispunt van der VegtstraatMr C. Fockstraat; oorstel tot het ver kopen van gronden in het plan ,,'t Sandt" (voorheen van het Mis siecollege) aan A. M. Kruger 530 m a 15,per m2, P. Bekker 550 m a 15,per m2; fa J. v. Rijn Zn 1460 m h f27,50 er m2 fa W. Ouwe hand Zn 705 maf 72,40 per m2; M. van Duyn Gzn 1215 maf 20,60 per m2 en Wed P. v. Duyvenbode 905 m a ƒ35,50 per m2; voorstel tot het ruilen van gronden in het plan ,,'t Sandt" met gebr. Aanhane, die de gronden aan de Sandtlaan aan de gemeente verkopen ƒ28,per m2 en die van de gemeente gronden ko pen in het plan ,,'t Sandt" 14, per m2; voorstel tot het verhogen van het reeds eerder toegestane cre- diet voor het bouwen van een be weegbare brug over het Additionele kanaal, meerdere kosten ƒ70.000, voorstel tot het uittrekken van gel den voor het treffen van voorzie ningen aan de- oeververdediging van het Additionele kanaal, kosten ƒ38.625,voorstel tot vaststelling van een verordening als bedoeld .in art. 5 van de winkelsluitingswet 1951 om verplichte vacantiesluiting voor de melkslijters. Dan nog enige voor stellen om medewerking aan diverse schoolbesturen, ex. art. 72 der L.O.- wet 1920. Geboren: Cornelia d.v. C. Geij- teman en D. v. Duyvenbod; Jannet te W. d.v. A. D. Haasnoot en A. Hoek; Adriana d.v. J. v. Rijn en J. Vlieland; An toon z.v. P. Duindam en P. Herbert; Trijntje d.v. H. de Jong en J. Snijders. Ondertrouwd: M. v. Dijke en J. Maagdelijn; G. Zandbergen en G. Guyt; A. Vooys en C. v. Rijn; C. A. Orre en M. Lagerveld; D. Wagter en L. E. Imthorn; Nic. v. Delft en C. A. Kruger; J. Klinkenberg en D. v. d. Plas; F. H. Buys en A. J. de Vriess; Q. Varkevisser en G. B. W. van der WaL Getrouwd; C. A. Adegeest en W. M. Lange; A. Verhoef en H. v. Duyn; D. v. Rhijn en-C. G. Korbee; J. K. Groen en K. Ros. Overleden: J. Verhoef 6 j. m.; J. Schaap 77 j. vr.; F. W. W. Klesse 50 j. m.; N. v. Doorn 75 j. (Advertentie) TANDARTS D. I. MAST AFWEZIG van 22 t.m. 27 augustus Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen. VOORSCHOTEN Geboren: Saskia Margriet Gatha Evenementen in de badplaats. - dr van J .M. van der Valk en M. M. In de komende week zullen de na- Sistermans. Carolina Josephina volgende evenementen in de bad- Ma™ dr W- Slieker en W. B. D]aafo nlaats vinden M- Hettinga. Gerrit Jan zn van G. H. Dinsdag 23 20.30 u. open- van der Wal. en T de Wilde. Frank luchtfilm nabü de vuurtoren; 22 uur tn van G .Ligtvoet en J. Noort. As- eroot vuurwerk. trid A™13 Mana van A- J' ,de Woensdag 24 augustus: 14 uur Korte en Th. W. de Korte Cornelia strandwedstrijden voor kinderen Maria dr van J. C. van Beek en E. meTde^STSe^t ^Snd^uwd: N. J. van Bemmelen Donderdag 25 augustus: 21 uur en J. J. M. H. Staps te Wassenaar massale lampionoptocht met 3 mu- P- Cornehsse te ^idschendaxn en ziekkorpsen, parkeerterrein goli- E. van der Meer. K. Bakker te Lei baan den en A- SeSaar' Vrijdag 26 augustus: 20 uur Goli- Getrouwd: G. Schotman te Leid- bad waterpolowestrüd, waterballet, schendam en J. M .vanide■Vlekkert. kunstzwemsters zwemvereniging „de Overleden J. W Vink 62 jr echtg. Meeuwen". van C. C. Th. Byleveld EEN HEERLIJKE MAN! Limetz, 17 augustus '60. Vandaag een zeer geslaagde ex cursie gemaakt naar Rouaan en Dieppe. Zeer geslaagd voor het eer ste deel door het schone weer, voor het tweede deel ondanks het slechte weer. Want in de middag begon het weer eens te regenen en dat bleef zo tot de laatste avond. Aan regen hebben we deze keer helemaal geen gebrek, maar 't doet ons niets meer. Merken het nauwelijks op. Onze Franse gdsten nemen deel aan de reis en genieten precies zo van hun mooië land als wij het doen. Vlak voor het vertrek kwam de veldwachter zich melden voor deel name en volgaarne nameii we deze beminnelijke man in ons midden. De goede man heeft ons 'onschat bare diensten bewezen als bood schapper, omroeper, vraagbaak en wat al niet meer. Volgens de meis jes is hij een „heerlijke man" Met een gracieuse hoffelijkheid die geen grenzen kende, heeft hij zeker hon derd keer zij.i ere-plaatsje in de bus aan de meisjes aangeboden, ettelijke pakjes gauloises rondgedeeld en en thousiast verteld over zijn geboorte land Normandië. Zijn beweeglijkheid is niet te be schrijven. In Rouaan dook hij tel kens weer op in een of andere win kel en met een net vol heerlijkheden verscheen hij hijgend en blazend aan de bus om maar weer eens te tracteren. Tegen de avond pas ont dekten wij, dat hij een kaal hoofdje heeft, sierlijk omkranst door wat sprieterige haren. Een verknocht vriend, een heerlijk man. Het centrum van Rouaan is het bezichtigen waard. Het is een groot museum, waar de schoonheden en kunstwerken dicht opeen zijn geëx poseerd. Op vele plaatsen deerlijk verminkt door de niets ontziende wereldoorlog. De prachtige gotische kathedraal is van binnen bijna ge heel gerestaureerd, maar de gevels staan gedeeltelijk nog in de steigers. Het beroemde Palais de Justice biedt een jammerlijke aanblik, het is een grote ruïne, waarvan men zich af vraagt of dit ooit weer in zijn oor spronkelijke staat hersteld kan wor den. Dit gotische gebouw met renais- sance-invloeden staat er voorlopig nog als een waarschuwing tegen ge weld, dat niets goeds in zich bergt. Dieppe is een heerlijk oord. Een badplaats heel anders dan de onze zijn. Een strand van niets dan kei tjes. De jonge meisjes van Dieppe zoeken zich een steentje uit als ta lisman voor het vinden van een goe de man. Wij hebben enkele keitjes meegenomen om er eens iemand mee van dienst te zijn. Of 't helpen zal? De terugtocht in stromende regen veranderde het beeld van het land schap in een trieste prentbriefkaart van de donkere dagen rond Kerst mis. Hoe vreemd het ook schijnen mag deed ons dit denken aan illus traties in de hoeken van Dickens. Triestig en op een of andere manier toch romantisch. Ook dit was waard om gezien te worden. Alleen niet eenvoudig voor de chauffeur om in deze mistige wazigheid zijn weg te vinden. Doch de heer Lubbe wist zich er rustig doorheen te werken. Tijdens de slotmaaltijd in „Des Fluus", de laatste maaltijd in dit vriendelijke rertaurant, werden nog enkele vriendelijke woorden gespro ken tot degenen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gedragen en daarmede kwam de rust, ongekend vroeg voor iedereen. JOOP KOEVOETS, chef d'equipe. De Mater Amabilisschool gaat weer open Septemer is weer in aantocht en voor velen zal de vakantie weer achter de rug zijn. Ongetwijfeld zullen er veel meisjes zijn, die zich afvragen: wat zal ik het komende jaar in mijn vrije tijd gaan doen? De Mater Amabilisschool geeft 'n antwoord op deze vraag. Deze cur sus biedt ieder meisje van 17 jaar en ouder de nodige inspanning en bovendien geeft zij door haar uitge breid lesprogramma een algemeen vrouwelijke vorming. De lessen worden in een gezellige sfeer gegeven en ieder is in de ge legenheid om zijn mening naar vo ren te brengen en bepaalde proble men te bepraten met leef tij dgeno. ten. Niet alleen koken en naaien wordt hier geleerd, maar (ook de algemeen vormende lessen zoals medische raad, kinderverzorging, ziekenverple ging opvoedkunde, smaakontwikke- ling, godsdienst, handenarbeid enz. zijn van groot belang. Daarnaast is er nog een ontspan- ningsproèramma, waaronder feest jes, vrije clubs enz. Kom eens informeren- op onze in schrijf avond en. Inlichtingen en opgaven: Steen- schuur 17, Leiden. Maandag 29 en dinsdag 30 aug. 's avonds tussen 6 en 8 uur; woensdag 7 en donderdag 8 sept. 's avonds tussen 6 en 8 uur. Verder is er ook gelegenheid voor informatie en opgaven op de propa- ganda-avond dinsdag 6 september a.s. in het Antonius Clubhuis, Mare 43 in Leiden. Aanvang 8 uur. Correspondentie adres: Steen- schuur 17, Leiden. Leidster: mej. M. J. E. Kerckhoffs. PAROCHIANEN VAN LEONARDUS EN H. HART KERK Morgen zullen na alle H. Missen leden van de R.K. Harmonie-kapel collecteren buiten de kerk ten bate van hun vereniging. Het instand houden van een har monie kost een massa geld. Nieuwe instrumenten zijn erg duur. Diverse instrumenten moeten hoognodig ge repareerd worden of eisen vervan ging. Daarom hoopt het bestuur van harte, dat niemand de collectanten zonder meer voorbij zal lopen doch klinkende munt zal geven voor klin kende muziek. AANKOOP VAN HET PERCEEL ST. JORIS STEEG 20 Aan de gemeente is voor een be drag van 1.900,- in totaal te koop aangeboden het huis met erf, staan de en gelegen aan de St. Jorissteeg no. 20, welk pand ingevolge besluit van de raad van 17 augustus 1959 on bewoonbaar is verklaard. HAARLEMMERMEER Geboren: Gerretje, d. v. C. de Wit en D. Roeland; Karina H., d. v. J. Timmer en M. Moolhuijsen; Pieter nella, d. v. A. Witte en C. J. J. van der Meij; Petronella M. E., d. v. H. P. Otte en G. E. Appelman; Wille- mijntje, d. v. G. Gramsma en M. Ger- ritse; Hendrik, z. v. H. van Deenen en J. M. Scharrenborg; Paula C. J., d. v. J. J. Brands en P. H. Bosman; Cornelia M., d. v. A. van Beek en M. C. G. Borst; Bastiaan A., z. v. H. Vis sers en E. T. J. Timmers; Wolter J., z. v. J. Moes en M. Groscurt; Jan, z. v. L. M. Mandemaker en E. Snijders; Geertruida J. M„ d. v. A. A. van der Zon en G. C. Louter; Alida G., d. v. G. J. Otten en C. G. Krouwel; Jo hannes, z. v. J. Molenaar en H. Keij- zer; Jolanda M. E., d. v. C. P. Ho- man en E. J. M. Overwater; Ingrid M. A., d. v. P. A. J. Lommerse en Th. M. Th. Helderman; Helena A., d. v. J. Kamp en H. H. de Kan; Antonius P. M., z. v. A. Chr. Wessels en Th. C. M. van der Zwet; Jan, z. v. J. Schellingerhout en P. M. Ket; Albert Johan Frans, z. v. A. J. F. Hooning en A. R. Bos. Ondertrouwd: F. A. Visser, 22 jr., en H. van der Werf, 18 jaar; J. van Gulik, 29 jaar en M. M. Janssens, 23 jaar; J. Piet, 35 jaar en C. M. Thijs- sen, 40 jaar. P. A. van der Pol, 23 jr., en A. Elshout, 19 jaar; J. J. DoeVe, 21 jaar en A. E. Spaargaren, 20 jaar; A. van Leeuwen, 25 jaar en E. Boom 23 jaar. Gehuwd: M. G. Bouterse en A. Hoogendoorn; W. J. Bulstra en C. J. H. Groen; J. Potman en W. C. Bogers. P. Witte en C. van der Groef. Overleden: G. Beljaars, wed. v. J. Zomer, 77 jaar; T. H. Vos, echtg. van A. Busscher, 52 jaar. NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT ORANJEFEESTEN IN NOORDWIJKERHOUT Voor de op 6, 7 en 8 september a.s. te houden Oranjefeesten heeft de Oranjevereniging ook dit jaar weer eens een uitgebreid programma van festiviteiten. Traditiegetrouw beginnen de fees telijkheden met de kinderspelen op woensdag, 6 september des middags om 2 uur op de pleinen van de di verse scholen. Tijdens de spelen wor den de kinderen getTacteerd. Op die zelfde tijd wordt het Lunapark, dat op de Brink is ingericht en dat een keur van vermakelijkheden bevat als de au'oschooter, luchtschommel, golf baan, octopus, cake-walk en vele an dere tenten, geopend. Om half acht die avond zullen de winkeliers, die aan de etalagewed strijd deelnemen de lakens van de ramen halen en begint de jury met de beoordeling. De Noordwijkerhou- ters kunnen in hun wandeling langs de etalages genieten, van de muziek van de beide plaatselijke muziekver enigingen. Woensdag 7 september beginnen om 9 uur de wedstrijden in het ton- knuppelen nabij het feestterrein. Om 10.30 uur is er in de Emma straat ringrijden op brbmfietsen voor dames en heren. Het evenement van die dag is de Ronde van Noordwijker- hout op rijwielen voor mannen van 16 jaar en ouder, die om 2 uur be gint. De route is dezelfde als vorig jaar evenals de start- en finishplaats. Om 2 uur start groep A, die 4 ronden dus 8 km. rijdt. Om 2.30 uur start groep B voor een gelijke afstand. Om 3.30 uur starten de winnaars van de groepen A en B voor 10 ron den dus 20 km. Daartussen door star ten om 3 uur de jongens van 13, 14 en 15 jaar voor de wedstrijd over 2 ronden. Ook die avond is er een muzikale rondwandeling. Donderdag 8 september starten in alle vroegte de postduiven in Roo- zendaal, die om 10.45 uur worden terugverwacht. Om 9 uur is er ring rijden voor dames met fietsen in de Emmastraat en om 9.30 uur hetzelfde voor scooters in de Dr Schaepmgn- laan. De keuring van de versierde scooters is om 9 uur op het Kerk plein. De cycle-crosswedstrijd op bromfietsen voor dames en heren is om 10.30 uur in de Zanderij duinen. Die middag om 2 uur worden bij goed weer in de zanderijsloot zwem wedstrijden voor meisjes en jongens boven 12 jaar gehouden. Om 3 uur is er op het schoolplein aan de Langevelderweg voor meis jes van 14 jaar en ouder gelegenheid tot tobbetje-steken, terwijl diezelf de gelegenheid de jongens geboden wordt om 4 uur. Op de Havenstraat wordt er om 3 uur met versierde au to's ringgestoken. Ook die avond is er een muzikale rondwandeling, die om 8 uur eindigt op het schoolplein aan de Langevelderweg waar dan burgemeester P. M. M. van der Weij- den, de ere-voorzitter van de Oran jevereniging, de prijzen zal uitreiken. Tot besluit van de feestelijkheden is er om 10 uur 's avonds nabij het feestterrein een groot vuurwerk. De inschrijvingen voor alle wed strijden is op zaterdag 3 september des avonds van 7.30 tot 8.30 uur in café „De Zwaan". VVSB-nieuws Zondag a.s. speelt VVSB I een oefenwedstrijd op het terrein van Hillegom tegen de club van die naam. VVSB komt in de Vol gende opstelling uit. Doel: P. Pee- ters; achter: C. Peeters en M. Groot; midden: B. Slingerland, H. v. Pari don en M. d. Groot; voor: G. v. d. Weijden, B. v. d. Ploeg, Jac. Dodven voorden, R. Kaptein en J. v. d. Voort. VVSB II speelt een oefenwedstrijd op het terrein van SJC II. WSB 3 en VVSB 5 spelen uit respectievelijk tegen Teijlingen 3 en Teijlingen 4. Voor de komende competitie is WSB ingedeeld in District West II, vierde klasse A, waarin naast VVSB spelen de ploegen: DIO, Oranje Groen, DOSR, SJC, ASC, Docos, Al- tior, EHS, Concordia Hillegom, War- munda en Lugdunum. STOMPWIJK Taptoe De belofte van het R.K. Fanfaregezelschap „Juliana" om de bewoners van Stompwijk ook iets te bieden bij haar 50-jarig jubileum zal zondag a.s. in klank en kleur inge lost worden. De besprekingen met het bestuur van het R.K. Fanfarege zelschap „Pius X" uit Poeldijk heb ben tot een gunstig resultaat geleid. De grote kosten, die deze avond meebrengen en een hele hap uit de geldbuidel van de penningmeester betekenen, zijn voor het bestuur geen bezwaar geweest om de dank te vertolken voor de medewerking van de bevolking van Stompwijk en in stilte hoopt „Juliana" dat deze avond een goede propaganda zal be tekenen voor de fanfare, die nieu we leden heel hard nodig heeft. „Pius X" komt met bussen bij de Kniplaan aan en vertrekt om on geveer 7 uur van de Knip voor een muzikale tocht door het dorp. Bij de Hoge Brug zal worden gekeerd en vervolgens naar het veld van St. Boys gemó-rcheerd, waar het gezel schap enige figuurmarschen zal ma ken. Daarna zal naar het plein van de Jongensschool worden gemar cheerd om aldaar een taptoe te bla zen. „Juliana" is er van overtuigd dat „Pius X" dat met volledige be zetting van 90 man naar Stompwijk komt, een prachtige indruk zal ma ken door haar muzikale prestaties en de keurige uniformen. De bezoe kers van het concours in Nootdorp weten tot welke prestaties het corps en de drumband in staat zijn. OEGSTGEEST Polocrack Cor Braasem sloeg met aulo over de kop Gisteren sloeg ter hoogte van de Slaagh op rijksweg 4 bij Oegstgeest, als gevolg van een lekke band een personenauto enkele malen over de kop. De inzittende van de wagen, de bekende waterpolo-speler en inter nationaal Cor Braasem liep enkele verwondingen op, die echter niet van zeer ernstige aard waren. Hij werd in het Academisch Ziekenhuis te Lei den behandeld maar kon daarna naar huis worden vervoerd. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 19 aug. Groente Waspeen A I 2; Waspeen A II 22.30; Waspeen B 1.40; Was peen C I 1.40; Bloemkool A I 3055; Eloemkool A II 1333; Andijvie 17 22; Bospeen 1232; Groene Kool 14 18; Sla 1225; Princessébonen 25 58; Snijbonen 3061; Pronkbonen 27; Kroten 1.602.90 per kist; Uien 2.50 3.40; Prei 2728; Rabarber 14 14.10; Blauwschokkers 11820; To maten 2934; Selderij 56; Peter selie 24; Kroten 23; Kervel 6. Aanvoer Waspeen 53.000 kg., waarvan 5G00 kg. voor export. Bloemkool 60 000 st„ waarvan 8000 voor export. LEEUWARDEN 19 aug. Kaas Gopdse 1.831.84; Edammer 1.73 I.75; Broodkaas 1.73—1.74. Stemming redelijk. R'VEEN, 19 aug., Bloemen Or- nithogalum 29-64, Gladiolen 15-32, Montbretia 14-26, Colvilleis 17-19, Physostegia 21-42, Asters 18-35, Es ther Read 16-22, Dahlia's 18-35, Zin nia's 11-20, Liatris 13-25. Troschry- santhen: Chatsworth 35-61, Marianne 60-64, Golden Delightfull 55-66, Re veil 47-62, Clazina Marie 44-51 per bos, idem geplozen: Migoli 15-25, Penny Snow 12-17, White Hope 11- 15, Golden Delightfull 10-23, Cham pion 15-17. Am. Anjers: sim rood 8- 15, sim rose 9-15, sim wit 8-13, Queen sim 8-11, Fanfare 11-14, Har vest Moon 8-14, Brenner 7-11, Ba byrozen 11-31 per stuk. Groenten Kropsla I 23.00- 32.00, idem II 10.00-24.00, andijvie II.00-14.00, bloemkool 10.00-19.00, komkommers 8.00-12.00. Tomaten A 27.00-32.00, idem B 26.00-33.00, idem C 21.00-27.00, idem afw. 20.00-25.00. Snijbonen I 31.00-57.00, idem II 25.00 -33.00. Pronkbonen 21.00-35.00, dubb. stambonen 25.00-46.00, prinsessebo- nen 38.00-64.00. Augurken C 45.00, idem DA 45.00. idem D 43.00, idem E 22.00, idem CD 45.00 per 100 kg. TER AAR, 19 aug., Groente Snijbonen 0.30-0.70, idem B 0.25- 0.30, stamprinsessebonen 0.41-0.59, idem B 0.25-0.36, stokprinsessebonen 0.41-0.59, idem B 0.29-0.38, spekbo- nen .0.30-0.41, witte pronkers 0.20- 0.47, idem B 0.15-0.19, tomaten A 0.27-0.38, idem B 0.32-0.39, idem C 0.20-0.29, idem CC 0.20-0.21, idem BB 0.20-0 29, waspeen 0.11-0.20, rode kool 0.06-0.09, spitskool 0.10, andijvie 0.07-0.13, postelein 0.04-0.06, uien 0.15-0.17, kroten 0.06-0.10, rabarber 0.04, komkommers krom 0.10, spina zie 0.07, aardappelen 0.08-0.12 alles per kg., sla 1 0.10-0.17, idem 2 0.04- 0.07, bloemkool A 0.32-0.51, idem B 0.16-0.32, idem C 0.10-0.15, komkom mers 0.09-0.20 alles per stuk, bospeen 0.22-0.24, idem B 0.12, selderij 0.02- 0.03 alles per bos. Peren: Claps Fa vorite 0.29-0.30. Appelen: Perzikrode zomerappel 0.28-0.29, Early Victory 0.11 .Zigeunerin 0.11. Pruimen: Reine Claude Verte 0.66-0.72, idem 2 0.52 alles per kg., meloenen B 0.43 per stuk. Bloemen 0.08 per bos. Augur ken: fijn 0.81, fijnbasterd 0.84, bas terd 0.58, grof A 0.45, grof 0.45, CD 0.46, idem groot 0.09, E 0.23 alles per kg. VINKEVEEN 19 aug. Groente Andijvie 916; Postelein 617; Spinazie 1127: Uien 11; Prei 28 30; Kroten 514; Pronkbonen 36 52; Stokprinsessebonen 4256; Stam bonen 3557; Snijbonen 2871; To maten 2036; Stoofsla 1219 alles per kg.; Sla 921; Bleekselderij 4 19; Gele komkommers 815; Groene komkommers 816 alles per stuk; Bospeen 19 per bos; Waspeen 10—24 per kg.; Radijs 34; Peterselie 56; Selderij 513 alles per bos.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4