Imam üéjLtmSTAD Scherp Hs TTj™ AGENDA VAN LElDENS RAAD GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Frans Marinevliegtuig in de lucht ontploft Onbekende automobilist gedood DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1960 DE LKIDSE CMIHMN-! PAGINA 2 GESPREK GEEN WONDER dat er zo weinig belangstelling was voor de ope ning van de Churchill-laan, zei me van de week iemand die het weten kan. Voor vijf minuten, minister laat je de televisie toch niet staan. Nee, als ze echt belangstelling wil len trekken, moeten ze de burgerij in zulke dingen betrekken. Laat de kinderen met versierde fietsen als eersten over de nieuwe weg gaan en zet daarna de beste Leidse wielren ner op de fiets. Dan haal je het pu bliek erbij en zijn zulke gebeurte nissen geen zaken voor de „happy few", voor een paar handen vol ge nodigden en voor de pers, die voor de afwezigen de volgende dag een groot verhaal moet gaan ophangen van wat iedereen met zijn eigen ogen had kunnen zien. „Daar hebben we hier in Neder land toch een ïandje van", zei de man. „Plechtig doen met zijn tienen; tegen elkaar óp speechen en dan net doen of je iets gedaan hebt, waarbij de hele stad krom van ver bazing bij ligt. Plechtigheden hebben bij ons iets van begrafenissen. Wanneer komt hier nu eens een echte „Jour de Fête", een feestelijk gedwarrel van indlviduën, die er al lemaal bij horen als er iets officieels te doen is. Neem bijvoorbeeld het Holland Festival in Leiden. Er wordt mooie muziek gemaakt, maar dat is voor ingewijden, die toevallig oor heb ben voor mooie muziek. Dat is niet voor Jan, Piet en Klaas, hooguit voor Diederik, Pièrre en Jean-Jac- ques. Nietwaar?, want die hebben daar kaartjes van vier, vijf gulden voor over. Maar laten ze nu eens voor een paar kwartjes de halvé stad uitno digen voor een historisch spel boven op de Burcht. En laten ze eens wat lollige deuntjes spelen, gezellige mu ziek waar je lekker bij kan deinen en waar je geen schele hoofdpijn van Burgerlijke Stand Geboren: Abraham Johannes zn van W. Goddijn en W. L. Brakel; Joihanna dr van J. van Helden en J. C. Vermeulen; Johannes Cornelis zn van J. M. J. Visser en J. F. Philippo; Maria Johanna Agnes dr van C. L. van Leeuwen en W. M. van Stijn; Stella dr van W. van den Bos en L. M. V. Sparreboorn; Catharina Elisa beth dr van P. J. Vosmeijer en C. C. M. Goossens; Elisabeth Catharina dr van P. J. Vosmeijer en C. C. M. Goossens; Koen zn van C. Starre en C. van der Kooy; Jacqueline Hen- drika Antonetta dr van A. C. Labor- dus en M. van der Burgh. Gehuwd: H. J. Vos en H. J. Phi- lipsen; R. Besangon en M. J. van Buren. Overleden: J. van Os 69 jr, wed. van K. van Eijk. krijgt. „Operet voor Jan met de Pet," dat is mijn devies. De man zei nog meer, maar je kan niet alles in de krant zetten. De Kroon heeft parkeer-privi- leges van onwaarde verklaard. We zijn benieuwd wat er nu verder gaat gebeuren. Worden de gekruiste strepen, die overal in de stad te vinden zijn en die er op duiden, dat alleen maar die-en-die hier staan mag, wegge veegd. Of wordt het aan het initia tief van de weggebruikers overge laten om lak te hebben aan zulke verboden, die met het verkeersregle ment niets te maken hebben? Mej. H. van Heel slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Spaanse handelscorrespondentie (van de Vereniging van Leraren). Eerste iaars-dagen van universiteit De Leidse Universiteit staat van 5 tot 7 september in het teken van de aankomende studenten. De Rec tor Magnificus heet hen persoonlijk welkom. Zij worden ingeschreven in het Album Studiosorum, hooglera ren en leden van de wetenschappe lijke staf vertellen uitvoerig over de gekozen studie en met toekomstige studiegenoten is kennismaking mo gelijk. Ook de verschillende studenten organisaties staan klaar voor het ver strekken van in- en voorlichting ter wijl de studentendecanen, -pastores en -artsen over aard en doel van hun werk een uiteenzetting geven. De eerstejaars-dagen vangen aan op 5 september te 11 uur met een bijeenkomst in de Pieterskerk. Toezending van het programma van deze dagen volgt na storting vóór 28 augustus van 6,50 (kosten van maaltijden enz.) op rekening 551614 van de Quaestor Facultatum te Leiden. Rechtstreekse betaling op het inlichtingenbureau in de Aka- demie is mogelijk tot de aanvang van de eerstejaarsdagen. Liet en leed in 't aquarium Dc Leidse Aquarium- en terrarium- vereniging „De Natuurvriend" was gisteravond in vergadering bijeen in het gebouw, Steenschuur 6. De gebruikelijke lezing en/of an dere „visschotel" kon wegens tech nische moeilijkheden niet in het eer der verschenen programma aange kondigd worden, zodat deze dus een verrassing bleef. Na het afhandelen van het gewone huishoudelijke reglement van de ver eniging door voorzitter, de heer C. Borghart, kon de heer Wim Hogen- doorn uit Amsterdam aan z'n lezing beginnen. Als titel was gekozen: „Aquarium Lief) en Leed". De heer Hogendoorn begon met de verschil lende liefhebberijen, die een mens er op na kan houden en kwam al ver tellende, in gezellig Amsterdams, bij het aquarium terecht. Het hoofd thema van de leizing hield hij een voudig, wat op prijs werd gesteld. Bij vele lezingen gaat immers de helft verloren door de ingewikkelde theorieën die verkondigd worden, waarvan men het grootste gedeelte al direct vergeet of niet begrijpt. Spreker behandelde twee vissporten, te weten de families Rasbora's en Nanm omes. De vertoonde kleuren dia's gaven een goed en kleurrijk beeld van deze visjes tegen prach tige achtergronden in tientallen va riaties. Na de pauze werden de Cryp- tocorine onder de loupe genomen. Van deze soort waterplanten, die in een enorme verscheidenheid te vin den zijn, wist spreker met zijn dia's een boeiend verhaal te maken. Hij introduceerde tevens enige nieuwe soorten uit de Aziatische landen, waar deze planten in buitengewone sortering aanwezig zijn. Na deze gezellige en door zijn een voud leerzame lezing werd men in de gelegenheid gesteld vragen te stellen en besloot de heer C. Borg hart met de rondvraag. DEMONS i k£ERT ▼an 23 t.m. 27 augustus KOLEN-, OLIE-, GAS. en meerkamerverwarming in DEN BURCHT. t Ad verten ue POTLOOD EN GEEST li 2 3 L 6 7 8 9 10 11 12 13 U 15 1b 17 H>8 19 20 23 2^ 25 26 27 28 30 No. 528. Horizontaal: 1. makker, 5. getroffen, 8. stad in Spanje, 11. em- ele, 13. It. dichter, 15. meisjesnaaip, 17. afkorting van dona, 18. plaats in Duitsland, 20 lengtemaat (afk.), 21. zijtak Donau, 23. kleinste deeltje van een scheikundig element, 25. lange nekharen van dieren, 27. overeen komst, 29. haat, 30. einde. Verticaal: 2. scheikundig element (afk.), 3. palmboom, 4. familielid. 5. draad van een spinneweb, 6. bloed huis, 7. water in N. Brab., 9. onbep. voornaamw. 10 giftslangetje. 12. plaats in België bij Brugge, 14. voor zetsel, 16. wereldtaal. 19. kubieke meter, 22. vlek, 24. zoon van Juda, 26. vlaktemaat, 27. votre excellence (afk.), 28. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing 527. Horizontaal. 1. At- hos, 5. kus, 7. la, 8 eter, 10. brem, 11. eb, 12. oele, 13. avé. 14. pree 15. ader, 16. aar, 17. Amer, 18. An, 19. krom, 21. Rome, 22. ha, 23- dok, 24. erker. Verticaal. 1. alm, 2. Ta, 3- Oerle, 4. stee, 5. kr, 6. sober 9. Em 10. beer, 11. ever, 12. Oran, 13. adem, 14. paard, 15. Amoer 17. arme, 19. k o., 20. har, 1 21. R.K., 22. hé. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 22 augustus 1960, te veertien uur. Te behandelen on derwerpen zijn o.m.: Beëdiging van Mr. M. J. Blok als loco-Secretaris; Benoeming van een conrector aan het Gymnasium en van een aantal docenten aan het Gymnasium, het Rembrandt-lyceum en de HBS voor Meisjes; Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en meubilair voor het vak handenarbeid ten beshoeve van de school voor gewoon lager on derwijs aan de Franchimontlaan 20; Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen om medewer king voor het aanschaffen van meu bilair en van buitenmateriaal ten behoeve van de derde klas van de kleuterschool aan de Boshuizerlaan; Voorstel inzake verhoging van het beschikbaar gestelde krediet voor de aanleg van een centrale verwar mingsinstallatie in de kleuterschool aan de Potgieterlaan 7, uitgaande van de Stichting Roomsch-Katholie ke Scholen; Preadvies op het ver zoek van het bestuur van het Lief dewerk van de H. Cunera om me dewerking voor het aanbrengen van een vloerbedekking het aanschaffen van leermiddelen en het inrichten van een elfde klasselokaal, een en ander ten behoeve van de te vormen derde eerste klasse, van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Levendaal; Preadvies op het ver zoek van de Stichting vorming van middelbaar en hoger natuurweten schappelijk personeel „Vorna" om te verklaren, dat de instandhouding van de avondcursus voor df oplei ding tot analyst nodig wordt geoor deeld; Voorstel inzake het aankopen van tuinland en het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van de pacht van enige percelen tuinland, gelegen aan de Korte Vliet; (Uit breiding Leiden Zuid-West); Voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het tref fen van voorzieningen aan het pa viljoen Mannen B en het verbete ren van de ingang van het pavil joen A van de psychiatrische inrich tingen „Endegeest" c.a. DE CLUB IN PARIJS LIMETZ, 12 augustus. Wij heb. ben vandaag Parijs gezien op vier verschillende wijzen. 's Morgens met regen, 's middags droog maar zwaar bewolkt, tegen de avond zelfs in zon licht en om het kwartet vol te ma ken later nog als „la ville lumière. En hoe men Parijs ook ziet, interes sant blijft het altijd. Wij houden er niet van om van het ene monument naar het andere te rennen en uitgeput te staan hij gen voor de Mona Lisa in het Lou vre. Alle kans dat we de mysterieu ze glimlach dan voor een hoonlach aanzien. Velen van onze reizigers zagen Pa rijs niet voor het eerst en ongetwij feld zullen er velen nog terugkeren. Daarom bepalen we ons tot enkele rustplaatsen van, waar men uit zwermt om te genieten van wat ons het meest treft. De Notre Dame blijft elke keer een ervaring en de Place de la Con corde moeten we even rondrijden. Ook de Are de Triomphe willen we nog eens zien en Montmartre L. toch altijd weer een leuk slot. In het Sacre Coeur maakten we nog een gedeelte van de Avondmis mee en dit was kortweg indrukwek kend; op het hoogste punt van dit vermaakcentrum voor vreemdelin gen een oord van rust en bezinning. Heel mooi. Indrukwekkend was on getwijfeld ook de begrafenisstoet die wij zagen vertrekken voor het poli tiebureau van dc gemotoriseerde verkeerspolitie. Een verkeersagent was tijdens de uitoefening van zijn beroep door een automobilist aangereden en gedood. Voor het politiebureau werd hem door zijn collega's de laatste eer be wezen. In een grote zwarte autobus zaten rond de lijkkist de familiele den. In soortgelijke wagens volgden zijn collega's, terwijl anderen langs de stoet in onbeweeglijke houding stonden opgesteld. Trieste naast zeer schone dingen vormen de entourage van Parijs. Be delaars in lompen, Parisiennes mo dieus gekleed. Prachtige gebouwen naast vervallen en verveloze huur kazernes en als maar mensen, men sen. Teruggekeerd in Linnetz vonden we de tafels in „Des Fleurs" gedekt en aten «wij weer echt Frans. Aan mevrouw Alexis, de bewerkstel van dit goede van de aarde, werd een warme muzikale hulde gebracht en daarmede zijn dan voorlopig de„iit- gangetes" van de baan, want morgen beginnen de oogstfeesten en daar mee voor os allen een zeer drukke tijd. LIMETZ, 13 augustus 1960. Vanmorgen een trip gemaakt naar de markt van Vernon. Zijn de Ne derlandse markten al kleurrijk, de Franse nog meer. Het was werkelijk een genoegen ~ond te wandelen over dit gezellige marktje waar letterlijk van alles te koop was. Bij ons ver trek uit Vernon was de bus aanmer kelijk zwaarder beladen dan bij aan komst. Daarna kwam de Garde-champêtre kennismaken een schilderachtige fi guur die ook de taak van dorpsom roeper vervult. Een ontzaglijke trommel, vaarmee hij zijn aanwe zigheid aankondigt, torsend, toonde hij zich bereid om voor ons te po seren. Ettelijke foto's werden van hem gemaakt. Ondertussen werden met de bur gemeester de laatste afsprrken ge maakt. 't Bleek weer eens te meer, dat men daar nogal vrijelijk mee om springt. Wij zouden meewerken aan een optocht, maar bij nader inzien heeft men de hele optocht maar af gelast omdat de organisatie een beet je tegen liep. De plannen werden zo gewijzigd, dat wij de optocht voor ons zelf namen. Daf wordt wat. De meisjes hebben de kerk keurig versierd in verband met het feest van Maria Hemelvaart. De praktijk van de dokter breidt zich steeds meer uit. In onze eigen gelederen. Zou dat de vermoeidheid zijn? Gelukkig nog steeds geen ern stige gevallen. Eigenlijk is dit zoals andere jaren, maar we prijzen ons toch gelukkig een auto in onze groep te hebben. De avond bracht de inzet van het feest met de retraite aux flambeaux. Dit is een taptoe en niet, zoals onze goede dokter veronder stelde, een retrai* tot opwekking van beter geestelijk leven. Er was geen feestcomité tot wie we ons kon den wenden om te vernemen waar deze stoet zou starten. De meningen waren zeer verdeeld. Tenslotte kwa men we er achter dat de start zou zijn in het dorp Villez, behorend tot de gemeente Limetz. Het gezelschap werd met de bus daarheen gevoerd. Het muziekgezelschap „A^enir de Limetz" stond om 9.30 uur min of meer opgesteld (de start zou 9.00 uur zijn) en drie kinderen met lampions stonden gereed de stoet te vormen. De vijf en «veertig Nederlanders wer den dan ook met gejuich begroet door de muzikanten, die misschien al dachten dat de drie kinderen de volledige optocht zouden vormen. We sloten ons aan en daar werd de tocht aangevangen door de duistere vel den. De Nederlanders met hun fel brandende petroleumfakkels werden warm toegejuicht door de kleine groepjes mensen die we hier en daar tegenkwamen. Op een bepaal ie plaats midden in de velden werd de traditionele stop gehouden. Dat dit de nodige hirali- teif verwekte is duidelijk, maar voor deze mensen was dit een zeer ern stige zaak- De kermis draaide onder tussen en er werd direct aan het be gin al fiks gevochten, waarbij mes sen te pas kwamen. Wij hebben onze mensen van het bezoek van de ker mis bij avond afgehouden.. JOOP KOEVOETS, Chef d'equipe. Groenwit opgelet. Alle lessen zullen i.v.m. werkzaamheden in de zalen één week later beginnen. Dus niet op 22 augustus zoals in het Mededelingenblad is vermeld, maar op 29 augustus 1960. BIOSCOPEN De films in de week van 1219 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als vblgt gekeurd: Casino: „Het West-Berlijn-myste- rie", volwasoenen. ('s Middags „Tijd voor Teenager,", alle leeftijcen) Lido: „Verraau op bevel", 18 jaar. ('s Middags. „Doornroosje", alle leeftijden). Luxor: „Naar het middelpunt der aarde" \A jaar. Studio: „De inspecteur-generaal", alle leeftijden. Trianon; „De kampioen melkboer", alle leefti den. Rex. „De geheime brigade", 14 jaar. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. TER AAR TOTO-NIEUWS Nu de volledige bepalingen aan gaande de toto bekend zijn, maakt het bestuur van Altior de lezers er op attent, dat elk lid of donateur ver plicht is 1.50 inleggeld te betalen, wil hij/zij mee doen met de nieuwe pool. Die leden die zich reeds ge meld hebben kunnen hun inleggeld voldoen, bij het afhalen van hun eerste poolformulier. Bij het niet vol doen van bovengenoemd bedrag, zal het poolformulier geweigerd worden. Zo ook voor de donateurs. Die genen die reeds een inleggeld van ƒ1.hebben betaald, moeten bij het afhalen van hun poolformulieren, de nog verschuldigde f 0.50 voldoen, an ders wordt ook van hen het pool formulier geweigerd. Wanneer het verschuldigde bedrag voldaan is, Kan men de registratie-kaart in ontvangst nemen. Zonder deze kaart is men niet gerechtigd mee te spelen. De poolformulieren kunnen vanaf maan dag 22 augustus a.s. weer op de be kende adressen afgehaald worden. De inleveringsavond is weer zoals gewoonlijk bepaald op donderdag avond. ALPHEN AAN OEN RIJN Woningbouw Onder architec tuur van het architectenbureau J. Visser alhier, zullen door de firma P. Vonk en Zn 4 woningen worden gebouwd aan de Da Costastraat. LEIDSCHEND AM Overleden; Gijsbertus Janse 62 j. e.v. B. Volwerk; Marijtje Wesselman 73 wed. v. A. M. M. v. d. Wansem; Cornelia v. Wijk 75 .j wed. v. F. G. Netscher; Willem Kaptein 31 j.; Ja cobus v. d. Meer 79 j. e.v. C. v. Leeu wen. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 4 T.M. 10 AUG. 1960 W. Bloemhoff en fam., Roodenburger- straat 19, Oegstgeest, Akeleilaan 41; N. Bonnet en fam., Seringenstraat 29a, 's-Gravenhage, Middachtenweg 114; G. H. J. M. Tichelhoven en fam.. Rijn en Schiekade 63, Oegstgeest, Akeleilaan 39; M. Tels en fam., v. Vollenhovenpl. 94, 's-Gravenhage, Goudenregenstr. 257; C. van der Pluijm en fam., Parkstraat 22a, Apeldoorn, Koperweg 41; M. A. Hop- Mulder en fam., Temminckstr. 27, Raal- te, Tulpenstr. 18b; J. H. Oudshoorn en fam., Herenstr. 56a, 's-Gravenhage, Rog- gekamp 176; A. B. Muller en fam., Ma- rienpoelstr 59, Haren. Gr., Veenweg 48; H. Martijn en fam., Merelstr. 43, Ame rika; W. H. Moraal en fam., Apothekers- dük 7, Velsen, Schulpweg 240; R. C. Jahn en fam., Oppenheimstr. 105, 's-Gra venhage, Steenwijklaan 406; M. L. Her- ruer en fam., Vijf MeMiplein 30. Nieuw Lekkerland, D. C. Kraaystraat 6; A. L. Timan en fam., Breestraat 143a. Voor schoten, Prof. v. d. Waalslaan 21; P. H. Redel en fam., Joh. Poststr. 18, 's-Gra- venhage, v. Drieststraat 137; J. van Put ten en fam., Waardstraat 28, Zoeterwou- de, Rijnstr. 7; J. Tinkelenberg en fam., Roodborststraat 51. Oegstgeest. Akelei laan 47; J. J. Giezen, Leliestraat 55, 's-Gravenhage. H. v. Deventerstr. 77; J. de Lange, Witte Rozenstr. 16a, 's-Gra venhage, Nassau Odijckstraat 35; R. Popa, Rijnsburgerweg 10, Hoensbroek, Nassaustr. 83; A. Nauta, Rijnsburger weg 86, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 115: A. Boucherie, Oude Singel 162, 's-Gravenhage, Gr. v. Prinstererlaan 234; D. M. Vermeulen, Moddermanstr. 84, Oegstgeest, Emmalaan 101; L. J. A. Meyer, Tit. Brandsmalaan 53, Utrecht, Wulverhorstlaan 17 III; G. J, H. Veen- v. d. Weijden, Raamsteeg 43a, Amster dam, Minahassastraat 6; A. Tan-Salman, Levendaal 43, Delft, Chirurgünstr. 139 III; P. J. J. Nederpelt-Wielders, Meer burgerkade 1, 's-Gravenhage, Haagweg 539; K. C. Koekebakker-v. Leeuwen, Oude Singel 116, Rijnsburg, St. v. Ros- sumstr. 3; J. R. R. de Milly-Scherer, Boerhaavelaan 32, Valkenburg L., Pr. Bernhardlaan 8; C. J. A. Nolte, v. Vol lenhovenpl. 95, Bennebroek, v. Door- nincklaan 15; F. Zondag, Joh. de Wittstr. 34, Utrecht, Leeuwerikstr. 14; B. C. E. van der Garden, Nieuwe Rijn 26, 's-Gra venhage, Hoogwerflaan 3; J. Hoogstra ten, Herengracht 33-35r Noordwfjk, Q. van Uffordstr. 43; W. Pinchetti, Abr. Crijnssenstr. 21, Ridderkerk, Burg. Met- manstr. 18; A. N. T. Delfos, Trompstraat 56, Hillegom, Meerstraten 175; A. M. de Loor-Everts, Rijnsburgerweg 24, Am sterdam, Ampèrestr. 7; F. G. Ufjtter- schout, Morsstr. 62-64, Alphen a. d. Rijn, Ruisdaelstr. 96; M. K. Elderhorst, Zonneveldstr. 4, Katwijk, Drieplassen- weg 17; D. J. den Broeder, Korte Han- senstr. 12, Dordrecht, Hellingen 48; C. Tuinenburg, St. Buysingstr. 40, Gouda, Adr. Vlackstr. 2; B. L. van der Linden, Kastanjekade 24, 's-Gravenhage, Maria- straat 38; G. J. Enseling, v. d. Waalstraat 6. Leiderdorp. Zijldijk 10; O. Schippers. Melch. Treublaan 57, Tilburg, Goirlese- weg 64; J. C. R. IJ. van Heekeren, v. Bemmelenstr. 33, 's-Gravenhage, v. Speykstr. 6; J. J. Dirkse, Zonneveldstr. 9, 's-Gravenhage, Marktweg 255; T. J. Knoops, Meerburgerstr. 5, Leiderdorp, Berenkade 29; J. R. Keuning, Verdam- straat 60, Harderwijk. Smeepoortstr. 52; W. F. H. Bonte, Zoeterwoudseweg 124, Oegstgeest, Akeleilaan 29; E. J. van Hees, Rijnsburgerweg 10. Rotterdam, Oosterkade 10; E. Vormeer, Rijnsburger weg 10, Rotterdam, Oosterkade 10; H. J. M. Teunissen-Blom, Rijnsburgerweg 62, 's-Gravenhage, Jul. v. Stolbergsplein 14; P. Wildervanck de Blécourt, Boerhaa velaan 29, Rotterdam, Ooltgensplaathof 86; M. Wildervanck de Blécourt-Devilee Boerhaavelaan 24. Rotterdam. Ooltgens plaathof 86; A. Groen, v. Slingerlandt- laan 11, Steenwijkerwold, Oldemarktse- weg 21; C. L. T. Gideonse, Roodborststr. 10, Rheden Gld., Nordln 7; G. M. Bonte- Favier, Maredijk 87a, Oegstgeest, Ake leilaan 29; H. A P. Thjjssen, Hansenstr. 15a, Laren NH, Rijksweg W 41; V. G. M. Gioia, W -Pyrmontstr. 66, Italië; D. A. Bekooy, Buys Ballotstr. 42. Leiderdorp, BG Cortslaan 43; A. P. J. M. Bekooy- Vliet Vlieland, v. Bemmelenstr. 38, Lei derdorp, BG Cortsln 43; J. Zuurmond, Leedestraat 6, Katwijk, Drieplassenweg 17. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 4 T.M. 10 AUG. 1960 G. Brinksma en fam., administrateur, Valeriusstraat 1; A. J. C. Gerritsen en fam., verkoper, Hogewoerd 136; P. J. Vosmeijer en fam., militair, Marnixstr. 80; M. J. M. Kuiper en fam., instrument maker, Marnixstraat 91; K. Kroeze-van Egmond, Haagweg 30; F. Schieving, sta tionsassistent, Hyacinthenstr. 23a; G. van den Berg, journalist, Morsweg 110; R. Bijlsma, Noordeinde 17; N. Spee. hulp in de huish., Zoeterwoudsesingel 56a; A. L. Faber, Rijnsburgerweg 10; M. de Ruyter-Peet, Moddermanstr. 63; C. H. de Ruijter, administrateur, Modder manstr. 63; J. G. de Leeuw, militair, Temminckstr. 36; L. de Koning, slijper edelmetaal, Oude Singel 186; F. J. Jan sen, kantoorbediende. Brederostraat 22; A. E. den Engelse, lerares huish. school. Cronesteinkade 4; J. de Nijs, landarbei der Marnixstraat 39; H. J. A. de Berg hes, Witte Singel 65; H. T, Tjung, Pr. Hendrikplein 2a; J. J. van Welt, hulp in de huish., Witte Rozenstr. 21; L. H. M. van Koppen. Roodborststr. 4; A. El- Fatatri, Tib. Siegenbeekstr. 21; L. Hoff, hulp in de huish., Anna v. Burenhof 24; J. van Bakkum. hulpvakarbeider, de Genestetstraat 81a; J. Mulder, verkoop ster, van Riébeeckhof 61; P. J. Millaard stuurman gr. vrt, Hoge Rijndijk 72; B. van den Berg, verpleegster Ger. Brandt- straat 19; H. F, Schoneveld-van Stoltz, secretaresse. Wasstraat 10;f G. G. van Heusden, 11. verpleegster, Witte Singel 27; J. T. Bannink, huishoudster, Rijns burgerweg 88; L. van der Meer, Oude Vest 175; J. J. L. van Kesteren, de Sit- terlaan 89; M. E. Mans, verpleegster, Raamsteeg 85; M. W. Bernard, Plantage 3; A. H. M. van Meurs-v. d. Elzen, At- jehstraat 51a; W. Haanstra, Rijnsburger weg 10; A. J. Louweret, havenarbeider, Kneppelhoutstr. 25; J. K. Schulting, Rijnsburgerweg 10: A. Koops, elektro technikus, Thorgeckestraat 50; H. P. Schreinemachers, arts, Rijnsburgerweg 10. Laatste Berichten Engeland bereid onze belangen in Indonesië te behartigen Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mee dat de Britse rege- ging op verzoek van 'de Nederlandse regering bereid is gevonden de Ne derlandse belangen in Indonesië te behartigen. De uitvoerbaarheid van deze re geling is uiteraard afhankelijk van de instemming van de Indonesische regering, zo voegt het ministerie er aan toe. Alle 20 inzittenden gedood Een viermotorige Lancaster van de Franse luchtbasis Agadir is in de af gelopen nacht in de omgeving van Casablanca 'n de lucht ontploft, waardoor de twintig inzittenden allen leden van de Franse marine om het leven kwamen. Het toestel wilde, nadat de brand was uitgebroken in één der motoren, een landing .naken op het vliegveld van Casablanca, toen de explosie zich voordaed. na botsing tegen een boom In de omgeving van Arnhem nabij de -Kemperbergerweg is een onge veer 25-jarige automobilist tegen een boom gereden. Waarschijnlijk is de man, waarvan de identiteit nog niet vast staat, onwel geworden. Door de botsing werd de motor ge heel naar achteren gedrukt en raak te de bestuurder geheel beklemd. De dood moet vrijwel onmiddellijk zijn ingetreden. Marktberichten BARNEVELD, 18 aug. Eiermarkt. Aanvoer circa twee miljoen stuks, handel in grote eieren vlug, henne- eieren traag. Notering: kippe-eieren* van 60 tot 65 gram 15,25—16,—; al gemene priji> ƒ15,65 per 100 stuks, kiloprijs 2,52 op basis van 62 gram. Henne-eieren van 41 tot 55 gram 8,2513,50 per 100 stuks, kiloprijs 2,01—2,45. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barneveld-Ede: de aanvoer 389.501 stuks. Handel matig. Notering: eie ren van 41 tot 50 gram ƒ7,90—10.28, eieren van 5155 gram f 10,67 12,57, eieren van 55- -60 gram 112,91 —14,62, eieren van 6066 gram 14,9215,97 "o van 6669 gram f 16,0316,16 Eierveiling SBE: aanvoer 594.857 stuks, handel matig. Notering: eieren van 55—60 gram 12,89—14.65. eie ren van 60—66 gram 14,47—15,78. Pluimveemarkt. Aanvoer ca. 64.000 stuks. Handel traag, notering: slaehtkippen van 1,65—1,70 per kg, slachtkuikens van 1,55—1,80 p kg. 's-HERTOGENBOSCH, 17 aug. Vee. Aangevoerd 7865 stuks vee, zijn de* 2648 runderen, 291 graskalveren, 1174 vette kalveren, 293 nuchtere kalveren. 477 schapen 12 geiten, 33 fokzeugen, 627 slachtvarkens, 6 lo pers. 2304 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien 670—1260 p. stuk: guiste koeien 630—950; kalfvaarzen f8601240; klamvaarzen f 725940; guiste vaarzen ƒ635840; pinken f450660; graskalveren f300450; nuchtere kalveren voor fok- en mes- terij ,f90240; weideschaoen f50 85; drachtige zeugen f 230—310; lo pers f5670; biggen ƒ3250 alles per stuk. Slachtrunderen aanvoer 725 stuks: extra kwaliteit f 3,25 3.45, le kwal. ƒ3.053,20, 2e kwal. f2,75—3,—, 3e kwal 2.60—2.75, vette stieren 2,903.20, worstkoeien f2,452.60, vette kalveren le kwal. 2,753,10 levend gewicht, (voor gaande noteringen per kg gesh gew.); vette kalveren 2e kwal. f 2.452.70. 3e kwal. 2,10—2,35, per kg levend gewicht; nuchtere slachtkalveren f 1,651.85, slachtvarkens f 1,40 1,55, slachtzeugen le kwal. ƒ1.20 1,30, 2e kwal. ƒ1.12—1.20, alles per kg levend gewicht; vette lammeren f 5590 per stuk nuchtere slacht kalveren f 60.'0 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien aanvoer groter, handel zwakker, d rij zen moeilijk te handha ven; guiste koeien aanvoer ruim, handel flauw, prijzen prijshoudend; oend, prijzen aflopend; vette kalve- jongvee aanvoer ruim, handel sie ren aanvoer groot, handel tamelijk vlot, prijzen stabiel; nuchtere slacht kalveren aanvoer minder, handel vlot, prijzen duur; schapen en lam meren aanvoer minder, nandel stug, prijzen lager; fokzeugen aanvoer minder, handel rustig, prijzei aflo pend; lopers en biggen aanvoel rui mer, handel kalm, prijzen nauwelijks gehandhaafd: slachtvee aanvoer ruim, handel stroef, prijzen onver anderd; slachtzeugen aanvoer groot, handel goed, prijzen prijshoudend.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2