Zuiveringsinstallatie zal ruim 2 miljoen kosten CIRCUS BOLTINl TREKT ZATERDAGMORGEN MET 87WAGENS DOOR LEIDEN Wit-Gele-Kruis betrok gebouw een nieuw WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1960 DE LETDSE COURANT katwijk aan den rijn Gemeenteraad van Noordwijk Woningbouw. Onder architec tuur van het architectenbureau Koo- loos te Oegstgeest zullen door de firma P. Bekker alhier 2 voningen worden gebouwd aan de Sandtlaan. sassenheim Kosten van het spul: f. 3800 per dag Schot in de ruimte op Schuttersveld 87 Wagens, 120 mensen, 'n vier- mast-tent, die aan 3200 bezoekers onderdak biedt; enige cijfers van het circus Toni Boltini, dat zaterdag, zondag en maandag a.s. Leiden be zoekt. Een ander cijfer is dat de di recteur Toni Boltini per dag aan vaste lasten 3800 gulden moet be talen. Men begrijpt, dat een circus goed moet zijn en bezoekers moet trekken, wil men in staat zijn deze dagelijkse vaste lasten te dragen. Het is daarom ook dat circus Toni Bol tini (niet te verwarren met het cir cus van zijn broer, dat onlangs is failliet gegaan) geen dagen verlet kent. Elke dag moet het circus draaien. Vandaag staat het nog in Amster dam, tot vrijdag speelt het in Am stelveen en vrijdagnacht komt het spul in een lang rijdend lint de provinciale wegen volgend naar Leiden om na een „Tour de Ville" de tenten op het Schuttersveld op te slaan. Het succes van Boltini is naar de „pers-cheffin" de enige vrou welijke ter wereld) mej. Rudi Meyer ons meedeelde, te danken aan het uitzonderlijk goede en rijke pro gramma, dat het te bieden heeft. Nummers van internationaal for maat worden vermeldt Bobby Alt- hoff, telg van het bekende Duitse circus-geslacht, presenteert zijn Ber ber-leeuwen en bruine beren, tussen de bedrijven door treedt een ballet groep op. Miss Doris, een zestien jarige atlete „van achter het ijzeren gordijn" brengt een prachtig lucht- nummer. Aan het slot van het pro gramma treedt zij nog eens op; aan een 35 meter hoge mast nl. buiten de tent, waar zij aan de zwiepende stellage merkwaardige dingen zal doen. Boven het Y. Himalaya beren komen ook nog in de piste en niet te vergeten de beroemde Olympics, een trapeze nummer van wereldformaat, dat on langs in het nieuws is geweest door stoute stukjes die een van de part ners, hangend aan een helicopter, bo ven het IJ heeft uitgehaald. De „Ca- milio Mayer Troupe" brengt een hoogdraad-nummer, en de jonge ge- noordwijkerhout Dinsdagmiddag heeft pastoor C. C. Standenmeyer van de St. Jozef- parochie het nieuwe Wit-Gele Kruis- gebouw te Noordwijkerhout ingeze gend en overgedragen aan de ge- bruikster, de afdeling Noordwijker hout van de Vereniging Het Wit-Gele Kruis. Het nieuwe gebouw is gevestigd in het voormalige klooster bij de meisjesschool en is door de aanne mer de Gebrs Van der Togt op teke ningen van de heer J. Krops ver bouwd. De afdeling beschikt nu over een ruime wachtkamer, een boxen kamer en een dokterskamer, alsme de over afzonderlijke kleedgelegen heden en een isoleerruimte. Daar naast zijn er ruimten voor ontsmet ting en opberging van materialen, terwijl tevens voor de tandarts een afzonderlijke ruime behandelkamer is vrijgekomen. Ook de schoolarts, dokter Van Beek, zal in dit gebouw iedere tweede en vierde maandag van de maand van 2 tot 3 uur zijn spreekuur hebben. Onder de aanwezigen bij de inze gening en overdracht waren onder meer, behalve de bestuursleden der afdeling, aanwezig de oud-voorzitter, de heer A. A. C. M. van Iersel, de plaatselijke dokters B. C. C. Wösten en K. A. van Praag, de geneeskun dig inspecteur van de Volksgezond heid in de provincie dr A. in 't Veld, de directeur van de Zuid-Hollandse Bond van Wit-Gele Kruisverenigin gen, mr F. van der Bruggen, de schoolarts dr Van Beek, de kinder arts der afd. mevr. dr Planteijdt- Dorrepaal, afgevaardigden van de afdelingen De Zilk en Hillegom, zus ter Loves, de districtsverpleegster van het Wit-Gele Kruis, de oud-ge- meente-secretaris, de heer J. A. M. Pijnenburg, wethouder H. Th. Jan sen en verschillende aannemers, die aan de totstandkoming van het ge bouw hebben medegewerkt, alsmede de architect, de heer J. Krops. Inzegening Pastoor Standenmeyer heette de belangstellende dames en heren wel kom en stelle hun aanwezigheid op dit prettige moment, nu aan dit voor malige klooster, dat in zekere zin een blok aan het been werd, zo'n mooie bestemming werd gegeven, bijzonder op prijs. Na de inzegening dankte de pas toor namens het kerkbestuur als op drachtgeefster de aannemer en de onderaannemers voor hun medewer king en meer speciaal de heer J. Krops, die in de voorbereiding een groot aandeel heeft gehad. Door sa menwerking en medewerking van allen is dit gebouw tot stand geko men, dat van zo'n groot lichamelijk en tevens geestelijk belang is. Pas toor Standenmeyer droeg het gebouw over aan het Wit-Gele Kruis en sprak de hoop uit, dat het gebouw volledig aan de verwachting van het bestuur zou beantwoorden. Aanvaarding door de burgemeester Namens het bestuur aanvaardde de voorzitter der afdeling, burge meester P. M. M. van der Weijden, het van het kerkbestuur St. Jozef gehuurde gebouw en gaf de huis heer de verzekering, dat het Wit-Ge le Kruis het gebouw als een goed huisvader zal gebruiken en tijdig de huurprijs zal voldoen. Wij zijn er 't kerkbestuur zeer erkentelijk voor, dat dit ons de helpende hand heeft willen toesteken en dit voormalige klooster heeft willen ombouwen tot dit voortreffelijk Wit-Gele Kruis- gebouw. Ik weet, aldus de voorzitter, dat het kerkbestuur niet over ijs van een nacht is gegaan. De plannen voor de verbouwing zijn tevoren nauwkeurig bezien door de inspec teur van de Volksgezondheid, door het hoofdbestuur van het Wit-Gele Kruis, in één woord door alle instan ties, die waardevolle adviezen zou den kunnen geven. Aan allen, die op enigerlei wijze aan de totstandkoming van dit ge bouw in zijn nieuwe gedaante heb ben medegewerkt, zegde spr. namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis hartelijk dank. 'n Bijzonder woord van dank sprak de voorzitter tot pastoor Standen meyer, die zich onmiddellijk een warm voorstander van het plan toonde, alsook tot de heren Janssen, De Jong en Krops, die zich geen moeite hebben gespaard om tot het gewenste resultaat te komen. Gelukwensen De geneeskundig inspecteur, dr in *t Veld, vond het telkens weer op nieuw prettig te kunnen constate ren, dat de gemeenschap op het ge neratie Boltini presenteert 'n „Jocky Voltige". Ook hogeschool in de paar- den-dressuur ontbreekt niet, zij wordt gebracht door mevr. Egizio en Margaret Jane Carré. Het düo Lennaerts, moeder en twaalfjarige zoon, komen met acrobatiek en Egi zio Carré, bekend jongleur, tevens artistiek leider van het circus, ma nipuleert met velerlei voorwerpen. De clowns zijn de internationaal be kende „Frères Courtials". Het „klap stuk" van het programma is het op treden van „Antonia", het menselijk projectiel, die door een groot raket kanon in de ruimte wordt gescho ten. Het circus geeft zaterdagmiddag zijn eerste voorstelling. Daarna om 8 uur de gala-voorstelling. Zondag is er matinee om 2.30 en avondvoor stelling om acht uur; maandag al leen nog 'n voorstelling om acht uur. De menselijke kogel is in mei van dit jaar gewond geraakt. De jonge Fransman raakte naast het net en brak zijn been op twee plaatsen. Zijn plaats is daarna ingenomen door 'n stalknecht, die tot op heden nog zon der ongelukken zijn vluchten heeft gemaakt. bied van de volksgezondheid bewij zen van zelfwerkzaamheid toont. 'Zo ook hier weer. Door samenwerking is dit mooie en bijzonder doelmatig ingerichte gebouw tot stand geko men, waarmede het bestuur van de afdeling heeft bewezen dat het zijn taak als Wit-Gele Kruisvereniging weet te verstaan. Spreker sprak zijn gelukwens uit en hoopte op een vruchtbare toekomst. Oud-burgemeester Van Iersel, die 23 jaren voorzitter van de afdeling is geweest, sprak eveneens woorden van gelukwensen. Hij memoreerde de moeilijkheden, waarmede in vroe gere jaren het Wit-Gele Kruiswerk te kampen heeft gehad en hij hoopte dat de afdeling van dit mooie ge bouw nog vele jaren lang een goed gebruik zou kunnen maken. Namens het bestuur van de Zuid- Hollandse Bond sprak de directeur, mr Van der Bruggen, zijn geluk wensen uit. Voor ons als overkoe pelende bond is Noordwijkerhout al tijd een heel prettige vereniging Als wij kontakt hebben - meestal met de heer De Jong - dan is dit altijd over prettige dingen. Dan zijn er tips en vragen, die ons stimuleren en die altijd in het belang zijn van het Wit- Geie Kruiswerk. Hij vroeg nu reeds de medewerking van bestuur en wijkverpleegsters om dit gebouw als voorbeeld te kunnen tonen aan ande re afdelingen, die nog niet over een eigen gebouw kunnen beschikken. De heer F. W. van der Ploeg feli citeerde bestuur en leden op deze dag namens de zusterafdeling De Zilk, waarna de heerf R. J. J. Hem man dit deed namens de afdeling Hillegom. „In Hillegom beschikken wij jammer genoeg nog niet over een eigen gebouw, maar er zijn goede kansen, dat dit binnen afzienbare tijd wel het geval zal zijn. Wij hopen op uw medewerking bij onze plannen". De wijkverpleegsters, zusters Van der Harg en De Potter en dé ver zorgster van het gebouw, mevrouw Snaar, boden geschenken aan, ter wijl de plaatselijke K.A.B. onder schriftelijke gelukwensen eveneens een geschenk aanbood. Burgemees ter Van der Weijden dankte elk der sprekers hartelijk voor hun geluk wensen. Hierna bezichtigden de aanwezi gen het gebouw en de inrichting. Die avond van 8 tot 9 uur maak ten vele leden en belangstellenden van de gelegenheid gebruik de nieu we huisvesting van het Wit-Gele Kruis te bewonderen. noordwijk DUITS MEISJE VERDRONKEN Gistermiddag ongeveer 3 uur is aan het Zuiderstrand de 7-jarige Irene Link uit Essen in zee verdron ken. Het meisje was in gezelschap van haar oudert op het strand gn is bij het spelen in zee, vermoedelijk in een kuil gestapt en verdronken. Toen men na een half uur op onderzoek uitging waar het meisje bleef zag men haar in zee drijven. Toepas sing van kunstmatige ademhaling en toediening van zuurstof mocht niet meer baten. Dat het weer een beetje rekening houdt met de afwerking van het va kantieprogramma is zowel bij de puzzel-wandeltocht als bij andere evenementen gebleken. Het weer was zó mooi, dat er niet voldoende wind bleek te staan om de vliegerwedstrijd te houden. Deze vond nu hedenmiddag plaats. Bij de wedstrijden voor kinderen van 3 en 4 jaar was het komisch dat verschil lende winnaars begonnen te huilen als de verliezers een lolly kregen, terwijl zij een mooiere prijs hadden ontvangen. De oudere jongens en meisjes hebben echter wel begrepen waarom het bestuur deze wedstrij den organiseerde, namelijk als ont spanning en niet om de mooie prij zen. De uitslagen waren: Step wedstrijden: kinderen 3 en 4 jaar: 1 Hariette Krogt, 2 Marianne Burgmeyer, 3 Klaas Helmus. Van 5 en 6 jaar: 1 Reni IJdema, 2 Berry van Kesteren, 3 Dick Meul- man. Van 7 en 8 jaar: 1 Adri van der Ark, 2 Jaap Bos, 3 Henk Wouwijs. Honderd meter hardlopen meisjes van 9 en 10 jaar: 1 Mar ja Bonte, 2 Gr. Barendrecht; 11 en 12 jaar: 1 Le- ny Holst, 2 Henny v. Hoekelen. Voor jongens 9 en 10 jaar: 1 Eric Bos, 2 Gerard v.d. Ploeg; 11 en 12 jaar: 1 Jan van Leeuwen, René van Keste ren. Hardlopen 500 meter: meisjes 13 jaar en ouder: 1 Milia Noordermeer; 2 Gerry Wegman; jongens 13 en 14 jaar: 1 Frans van der Kraan; 2 Hans Snijders. Hardlopen 1000 meter: jongens 15 jaar en ouder: 1 T. Moseveld, 2 P. Noordermeer. Aan de puzzeltocht, die zeer ge slaagd mag heten, namen 107 kinde ren deel. Bij alle wedstrijden heerste een prima geest onder de deelnemers. Verdere programma Vrijdagavond 19 augustus wordt er een kampvuur gehouden met zang en kampverhaal. Aanvang half negen in de speeltuin. Zaterdag 20 augustus is de traditio nele sluitingsmiddag. Voor alle kin deren van DVV-leden en -donateurs is er deze middag wat te doen. Kruimeldief aangehouden. Door de rijkspolitie is aangehouden een jeugdig persoon uit Lisse, verdacht van kleine diefstallen uit kleding van bij Sikkens werkende arbeiders. Deze vermiste in het tijdvak van fe bruari tot heden verschillende voor werpen en kleine geldsbedragen. Lading eieren begon te schuiven. Gistermiddag omstreeks 12 uur, reed een vrachtauto op de Van Pal- landlaan in de richting Noordwijk. Bij de Hoofdstraat aangekomen moest hij plotseling remmen voor een snel naderende auto uit de richting Haar lem. Hierdoor begon de lading, die uit 2400 eieren bestond, te schuiven met gevolg vele kneusjes of barsten. Voor de eigenaar een flinke schade post. leidschendam Verkeersongevallen Op de twee afgelopen zondagen hebben zich eni ge verkeersongevallen voorgedaan. Het eerste geval werd gemeld vanaf de Veurse Achterweg, waar de brom fietser M. v. d. H. geen voorrang ver leende aan een door J. A. V. be stuurde vrachtauto. Het gevolg was een hersenschudding voor de brom fietser en tevens een ernstig bescha digde bromfiets. Ook de voetganger G. M. L. bekwam een hersénschud- ding toen hij op het Julianaplein overstak en de door G.O. uit Voor schoten bestuurde auto niet opmerk te. De voetganger werd naar het zie kenhuis in Voorburg overgebracht. De bromfietser N. M. R. kon na een aanrijding met de auto van W.L. niet verder fietsen, omdat de fiets te veel gehavend werd toen hij de auto niet de nodige voorrang verleende. Een andere bromfietser, mej. W.C. D. uit Rijswijk, moest ook de fiets tocht staken omdat de politie had geconstateerd dat de brommer niet aan de wettelijke voorschriften van rijvaardigheid voldeed. leiderdorp Geboren: Arthur Joseph Alex ander z.v. J. Schiphorst en M. J. Ver steeg. Ondertrouwd: Lambert Buis 24 j. te Leiden en Elizabeth Reiiers 19 j. Overleden: Josephina W Kossen 3 j. d.v. A. P. Kossen en J. Spek. de kwakel Geslaagd Mej. W. Snabel slaag de dezer dagen voor het diploma kinderverzorgster alsmede voor het diploma costuumnaaister. nieuwveen Oefenpuzzelrit De afdeling Nieuwveen van het Verbond voor Veilig Verkeer organiseerde weder om een oefenpuzzelrit. De belang stelling voor deze rit met bromfiet sen was vrij behoorlijk. De uitslag was als volgt: A-klasse: le D. Soek 49 strafp., 2e D. Zuidam 63 strafp.; B-klasse: le P. C. Ver kerk 38 strafp.. 2e T. Kool 39 strafp.. 3e L. Kesting 71 strafp., 4e P. v. Roon 72 strafp.. 5e C. Hubert 85 strafp., 6e A. M. de Jong 87 strafp., 7e W. van Eijk 95 strafp. en 8e G. Jonkers 96 strafp. De poedelprijs voor de mees te strafpunten werd toegekend aan G. Treur met 237 strafpunten. De prijzen werden na afloop in café Anink uitgereikt. Gisteravond kwam de raad van Noordwijk in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. F. W. van Berckel. Met kennisgeving waren afwezig wethouder J. van Leeuwen en M. C. J. Sede- laar. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het ingenieursbureau Dwars, Hederik en Verheij N.V. te Amersfoort met een plan voor de zui veringsinstallatie van rioolwater. De kosten van de met de bouw van de installatie verband houdende werken worden geraamd op 1.611.000. Daar bij komen evenwel een aantal posten, door het bureau „pro memorie" op genomen, welke thans door de directeur van gemeentewerken worden bekeken en die zeer globaal nog wel een bedrag van 700.000 zullen vergen. In september a.s. hopen b. en w. deze zaak in behandeling te gaan nemen. de verbindingsweg te stellen op 100.200 en die van reconstructie van bovenbedoeld gedeelte van de H. Geestweg op 43.400. Ook dit cre- diet werd toegestaan. Alle andere agendapunten gingen onder de hamer door. Weekmarktplan nog niet goedgekeurd ,Naar aanleiding van de mededelin gen informeerde de heer Benschop, of G.S. het door de raad genomen besluit tot het instellen van 'n week markt hebben goedgekeurd. Door de voorzitter werd medegedeeld, dat de goedkeuring voor dit plan nog niet was afgekomen. Het lange uitblij ven van de goedkeuring houdt ver band met het feit, dat Sassenheim donderdags een weekmarkt heeft, terwijl de weekmarkt te Noordwijk eveneens gepland is op donderdag. Grondverkopen. Bij het raadsbesluit van 21 april 1960 werden B. en W. gemachtigd tot verkoop tegen de vastgestelde prij zen van bouwpercelen in het Dob- belmanduin. De verkoop van de tot dat complex behorende villa „Sti. rum", Prins Hendrikstraat 8, met de omliggende grond werd daarbij bui ten beschouwing gelaten. Na onder handelingen konden B. en W. mede delen dat de heer S. Pasma, notaris alhier, zich bereid heeft verklaard voor deze villa een prijs van f 75.000 te betalen. Aangezien de gemeente er na verkoop van het restant van het Dobbelmannduin geen belang bij heeft villa „Stirum" in eigendom te behouden, meenden B. en W. dat te gen de verkoop geen enkel bezwaar bestaat. De heer Riemsdijk had gaarne bij dit voorstel een tekening gezien om te kunnen bepalen de oppervlakte, welke hiermede gemoeid. Spr. is ech ter een voorstander om gebouwen, in eigendom van de gemeente, te doen overgaan in particuliere handen en hoopt dat deze verkoop een sti mulans zal zijn, ook andere panden in particulier bezit te brengen. Con form het voorstel werd besloten villa „Stirum" te verkopen aan notaris Pasma voor 75.000. Verder werd besloten de tegel terrassen voor „De Landbouw" en „Piccadilly" aan de Koningin Wil- helmina Boulevard, resp. groot 218 m2 en 240 m2, te verkopen voor 6348,98 en 7075.56 aan de heren G. F. Noordam en J. v. Wijk. Verpachting van percelen teelland aan de Duinweg en Beeklaan-Ach terzeeweg waren hamerstukken. Het voorstel onttrekking Woens dagse watering gedeelte van de v.m. gasfabriek tot aan de Maandag se watering aan het scheepvaart verkeer, had wel enige reactie op geleverd, doch scheepvaartrechten voor dit gedeelte water konden niet worden opgebracht, zodat de raad na enkele besprekingen de onttrek king van bovengenoemd water aan het scheepvaartverkeer goedkeurde. Kredieten. Voor het aanbrengen van electri- citeit-, gas. en waterleiding in het Dobbelmannduin werd een crediet verstrekt van 72.800, voor de voor ziening electriciteit en water in het Langeveld een crediet van 122.500 en voor uitbreiding voedingsmoge lijkheid electriciteit in de omgeving van de Duindamse Slag, Herenweg en Zwarteweg een crediet van 86.500. Uit billijkheidsoverwegin gen zullen in de toekomst in alle percelen in de gemeente, voor zover deze nog niet aanwezig zijn, water meters worden aangebracht. Voor de benodigde aankoop van meters werd een crediet van 25.312.50 beschik baar gesteld. De volgende credieten werden nog verstrekt: voor diverse werken aan het terrein aan de gasfabriek en de daar aanwezige machine-installaties 37.000, voor verbouwing van het belastingkantoor aan de Pickéstraat 60.000, voor aanleg twee noodholes i.v.m. de verplaatsing van het golf terrein 12.390. Opheffing tramverbinding. De snelle nadering van het tijd stip van opheffing van de tram ver. binding met Leiden dwingen B. en W. voortgang te maken met de voorbe reiding van de werken die als gevolg daarvan moeten worden uitgevoerd. Daartoe behoort ook de aanleg van de verbindingsweg Voorstraat-Zee straat, waarvoor door de raad op 26 augustus 1958 de ondergrond van de huidige trambaan en op 21 april '50 diverse aangrenzende grondstroken werden aangekocht. Hoewel met de betreffende eige naar over de aankoop van een nog benodigde strook grond nog geen overeenstemming kon worden be reikt, achten B. en W. het nodig met de voorbereiding van de wegaanleg voort te gaan. Daartoe is een begroting gemaakt van de kosten van aanleg van de ge noemde verbindingsweg, alsmede van de kosten van reconstructie van een gedeelte van de H. Geestweg aan beide zijden van het kruispunt met de aan te leggen verbindingsweg. In die begroting zijn niet begre pen de directe en indirecte kosten van grondaankopen en de kosten van straatverlichting en het leggen of verleggen van kabels. Deze kosten buiten beschouwing latend zijn de kosten van aanleg van VERKLARING VAN JHR. VAN RIEMSDIJK Tijdens de rondvraag van de gis teren gehouden gemeenteraadsver gadering heeft het lid van de raad, jhr. A. W. G. van Riemsdijk, de vol gende verklaring afgelegd: „In verband met het bekend wor den van het feit dat de deskundige, welke door de stichting VVV Noord wijk werd aangezocht om een rap port samen te stellen over de wijze, waarop de Vereniging voor Vreem delingenverkeer zou moeten worden georganiseerd dit rapport niet zal uitbrengen, stel ik het op prijs hier in deze openbare raadsvergadering de volgende verklaring af te leggen: Precies 8 maanden geleden werd door mij gedurende een der begro tingsvergaderingen voorgesteld, aan het verlenen van de subsidie aan de Stichting VVV Noordwijk groot 6.000 de voorwaade te verbinden, dat een rapport van een deskundige zou worden overgelegd. Op uitdruk kelijk verzoek van B. en W., meer in het bijzonder van de vertegen woordiger van de Gemeente in het bestuur van de stichting VVV Noord wijk, heb ik toen deze voorwaarde laten vallen en werd omgezet in een advies aan het bestuur der Stichting WV Noordwijk om 'n dergelijk rap. port te laten samenstellen. Nu intussen bekend is geworden, dat dit rapport door de desbetref fende deskundige in verband met verschilende omstandigheden niet kan worden uitgebracht, maak ik 't bestuur der Stichting VVV Noord wijk erop attent, dat het getreuzel met het verkrijgen van dit rapport niet langer aanvaardbaar is. Ik ver klaar dan ook verder, dat ik aan de raadsvergadering van oktober a.s., indien dan zulk een rapport aan de Stichting nog niet is uitgebracht, met vergaande voorstellen zal ko men, welke onder meer zullen in houden een voorstel aan de raad om le besluiten, een deskundige te ver zoeken een dergelijk rapport direct aan de gemeenteraad uit te brengen en verder om geen subsidie aan de Stichting VVV Noordwijk uit te ke ren, totdat de gemeenteraad naar aanleiding van dit rapport besloten heeft, op welke wijze de Stichting VVV Noordwijk dient te worden ge reorganiseerd. Ik moge eindigen nog eens met na druk te bevestigen, dat deze door mij gedane mededeling in het open baar slechts de bedoeling heeft, de reorganisatie van het vreemdelin genverkeerswezen tot stand te bren gen, zodat de Noord wij kse gemeen schap haar vertrouwen in de Stich ting VVV Noordwijk terugkrijgt een en ander tot heil van onze bloemen- badplaats. Ik realiseer mij, dat op deze ver- Rlaring gs n antwoord van u, mijn heer de voorzitter, nodig is en hoop dan ook, dat u deze verklaring zult laten voor wat hij is, zodat in deze raadsvergadering over deze aangele genheid geen verdere discussies be hoeven te worden gevoerd". SPORT Volgens nog niet bevestigde be richten zou Jane Baldasare na vier uur haar poging om onder water het Kanaal over te zwemmen, hebben opgegeven. Op de Franse kust kon men nog geen nadere inlichtingen geven. Later werd officieel bevestigd, dat Jane Baldasare haar poging, om on derwater van Frankrijk naai Enge land te zwemmen, had opgegeven. Te koop aangeboden: radio met pick-up in kast en platen, pluche tafel kleed, Solex en sopraan saxofoon. Na 6 uur: 3 Oc- toberstraat 21, Leiden. Aangeb.: Singer en Lewenstein handnaaima chines 65.85.trap- naaimachines 95.135. Verkoop met garantie. Haagweg 172a, Leiden, tel. 32833. *2* Aangeb.: Ford Consul, Te huur op eerste stand een gestoffeerde zit- en slaapkamer voor dame of heer, veel bergruimte, c.v. en telefoon. Br. onder no. 2869 bur. v. d. blad. Gevraagd een horloge maker bij Fa. v. d. Kiev, Langstraat 99. Wassenaar,

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3