Jaarlijks zwemfeest van „De Does" uit Leiderdorp Debacker en Deiksen versloegen Maspes Race tegen de tijd Stayers-zege voor Wierstra WIE GAAN Q$p NAAR ROME? Waterpolovijlkamp in „De Zijl" DINSDAG 16 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De Nederlandse kampioenschappen Triest zag het er maandagmorgen uit op de Metstehnisbanen te Scheveningen waar om 11 uur de wedstrijden om de nationale tennistitel9 zouden beginnen. Alle banen stonden toen blank, hetgeen uren vertraging met zich heeft ge bracht, waardoor het voor de eerste dag vastgestelde programma op geen stuk ken na kon worden afgewerkt. Zelfs de eerste ronde Van de enkelspelen hiet. De wedstrijdleiding heeft zich dan ook genoodzaakt gezien het spelen om drie gewonnen sets in het heren-enkelspel vanaf de tweede ronde ongedaan te ma ken en daarmede pas in de derde ronde te beginnen, wanneer dus de laatste acht bekend zijn. De uitslagen waren: heren-enkelspel, le ronde: Toe Water-Dutrieüx 6-3, 6-1; StradmeijerBoer 6-1, 6-1; Van Toor Adan 6-2, 6-0; KuypersVeentjer 6-1, 6-1; BaardWëijerman 6-2, 5-7, 6-4; H. v. d. Weg—Huizinga 6-3, 6-4; Van Zoelen w.o.W. Arends; Marree-Ter Meulen 1-6, 6-3, 6-4; F. KoertsDankaerts 6-3, Op de Metsbanen in Scheveningen werden maandag de eerste partijen gespeeld voor de Nederlandse ten niskampioenschappen. Door de aan houdende regen moesten de banen nu en dan worden aangedweild. 6-8, 6-4; HerokKnol 6-2, 6-2; Bies heuvelBeukers 6-3, 9-7; A. G, Maris A. Toet 6-1, 6-3; VekemansL. Ter voort 6-1, 6-0; BreukinkWeidema 4-6, 6-3, 7-5; SteffelaarJ. Koerts 6-4, 3-6, 6-3; KoenDulac de Fugeres 3-6, 7-5, 7-5; J. TervoortBitter 7-5, 6-2; Bou werSchoitz 3-6, 6-4, 8-6; Menko jr. Juyn 4-6, 6-0, 13-11; SchneiderWitte- kamp 4-6, 8-6, 6-2; T. Okkervan Lidth de Jeude 6-2, 6-4; FrederikseBruinings 6-2, 6-3; Nieland-^Stoop 6-1, 6-3; Guro- witsch—Hehenkamp 6^0, 7-5; A. Lim Koster 6-4, 9-7. Dames-enkelspel, le ronde; tnej. Sche- pens^—meVl'. Roolker 6-4, 9-7; mej. Kos ter— mej. Van Dongen 6-2, 7-5; mej. L. Rinkelmej. Van Beest 3-6, 6-2, 6-2; mej. Harmsmevr. Burgers 6-4, 5-7, 6-3; mevr. Salomemevr. Eerenvelt 7-5, 2-6, 6-3; mevr. Pufkusmej. Sluyter 6-1, 6-4; mej. Kramer—mej. K. de Jongh 1-6, 6-4, 6-3. tenlandse aangelegenheid geworden. Slechts twee Nederlanders, Sonne ville en Nieland konden tot de laat ste acht doordringen maar zij wer den in de kwartfinales uitgescha keld. Winnaar bij de heren werd de Duitser Baco, die in de finale de Cu baanse Davis-cupspeler Garrido met 57 60 61 de baas bleef. De titel in het dames enkelspel ging naar de Zuid-Afrikaanse mej. Ham- mill, die in de finale met 61 63 won van mevr. Baars. Kramer werkt met groot verlies De Amerikaanse tennispromotor Jack Kramer heeft te Melbourne, waar hij momenteel vertoeft om 'n tournee in het begin volgend jaar voor te bereiden, bekend gemaakt, dat hij dit jaar reeds een verlies van 22.300 pond sterling (238.000 gulden) heeft geleden. Hij voegde er echer dadplijk aan toe, dat hij uit andere investeringen voldoende baten haal de om een dergelijk zwaar verlies te kunnen dragen. „Zo ik dat wil, kan ik van tennis zelfs een hobby ma ken", voegde Kramer hieraan toe.. Kramer overweegt profcontracten af te sluiten met de Australische kampioen Rod Laver en de Ameri kaanse Davis Cupspelers Earl Buch- holz en Barry Mackay, na de inter- Het heren enkelspel van het Bad- nat. 'ionale kampioenschappen te Fo- gastentournOoi tennis, dat van don- rest Hills. Met Wimbledonkampioen derdag t.m. zondag in Noordwijk is Neale Fraser zal Kramer niet in on gehouden, is een vrijwel geheel bui- derhandeling treden. Revanches wereldkampioenschappen Ned. Olympische ploeg verloor en won De Franse Olympische achtervolgings- ploeg heeft bij de revanchewedstrijden van de wereldkampioenschappen in het Olympisch Stadion te Amsterdam, bijge woond door bijna 25.000 toeschouwers, een overtuigende overwinning behaald op de Nederlandse Olympische ploeg, waarin Henk Nijdam ontbrak, die we gens een klein abces aan zijn hiel ver stek moest latèn gaan. Zijn plaats werd ingenomen door Jan Legrand, die ech ter het tempo van zijn ploeggenoten niet kon volgen en de smadelijke nederlaag van de Nederlanders inleidde. Met nog vier ronden te rijden moest hij zijn ploeggenoten laten gaan en toen drie ronden voor het einde om onverklaar bare redenen Van der Lans afstopte, stortte de Nederlandse ploeg, die aan vankelijk voortreffelijk tegenstand bood en zelfs lange tijd een kleine voorsprong had, ineen. Om Van der Lans weer bij te kunnen laten komen, moesten Nik- kèsen en Oudkerk hun tempo drukken. Doch met nog anderhalve ronde te rij den stapte Nikkesen af en daarmede viel de ploeg volkomen uiteen. Onbe dreigd zegevierden de leerlingen van oud-wereldkampioen „Toto" Gerardin met wereldkampioen Delattre op kop. De tijd van de Franse ploeg, die verder Een jeugdige Italiaanse PTT- employe heeft zondagavond het Olympische schermteam van de Libanon voor een grote teleur stelling behoed. Precies om half twaalf kreeg de postbeambte de brief uit de Libanon in handen waarin zoals aarigekondigd was zich de inschrijvingen bevonden van het Libanese Olympische schermteam. Tien kostbare minuten gingen verlo ren voordat de jeugdige Italiaan een PTT-motor had gecharterd In een dolle race, door de rode stoplichten en verboden straten begon de race tegen de tijd. Om middernacht eindigde de in schrijvingstermijn voor 't scher men. Het lukte, al had de laatste fase van de race veel weg van een opwindende filmscène. Ach tervolgd door politie-mannen be reikte de PTT-employe om 23.59 uur juist toen dé" dienstdoen de official de inschrijvingsliist wilde aftekenen de „finish". Zelfs de Italiaanse politie agenten hadden achteraf bewon dering voor het staaltje door zettingsvermogen van hun land genoot. Ter plaatse spraken zij de postbeambte vrij bestond ut Nedelec, Klaüd en Suire no teerde een tüd van 4 minuten 44.6 seconden over de vier kilometer. AfvalwedstrJjd. De Olympische renners revancheerden zich enigszins in de afvalwedstrijd, Waarin zij de hoofdrol vertolkten. Win naar werd Plet van der Lans op de tweede plaats gevolgd door Zeeman. Derde en vierde werden respectievelijk Oudkerk en Legrand. Met als hoofd figuren de wereldkampioenen Maspes, Timoner en de jongé Franse achtervol ger Delattre-had een bloemrijke huldi ging plaats Van hen die in Oost-Duits- land lauweren oogstten. De Nederlandse baanrenners, die op ere-plaatsen beslag legden Werden eveneens in deze huldi ging betrokken. Bij hen was ook Jan Derksen, die tegen Maspes ook nu op zijn zo vertrouwde stadion-baan niet waö opgewassen. Wel probeerde hij in een lange sprint de zege te bewerkstel ligen, maar toen Maspes in tweede po sitie in volle sprint, lag, kon hij de Ita liaan niet meer houden. Van een mo ment van onbedachtzaamheid van Platt ner profiteerde Derksen om onder hem langs te schieten en in 11.9 sec. over de laatste 200 meter te winnen. Ook De backer werd, zij het met minimaal ver schil door onze landgenoot verslagen. Indrukwekkend was Plattners zege op Maspes. Voor de Marathontribune lan ceerde de Zwitser een machtige spurt, waarmee hij de Italiaan volkomen ver raste. Ondanks verwoede pogingen slaagde de wereldkampioen er zelfs niet in hem te benaderen, laat staan te over vleugelen. De eindbeslissing viel in een match quatre waarin Derksen uit de tweede bocht prachtig eefn aanval van Debacker opving om vervolgens door te gaan.' Een prachtige jacht was hiermee ingeleid met Derksen op kop. Plattner was in zijn aanval echter onweerstaan baar en passeerde Derksen in de laatste meters. Daarmee werd de Zwitser te vens algemeen winnaar, met Derksen op de tweede plaats. Het tandempaar Gerritsen-Paul toon de nog eens overduidelijk aan de snelste te zijn op dit nummer, waarop het te Rome bij de olympische spelen zal uit komen. De GraafVan der Touw boden echter prachtige tegenstand en zegevier den in de rit trois waardoor hen ten slotte de eindzege werd toegekend. Bei de ploegen behaalden in totaal vier punten. Voor de stayerswedstrijd begon werd de Belg Dolf Verschueren, wiens gang maker Van den Bosch in Karl Marx- stadt bij de strijd om het wereldkam pioenschap zo ongelukkig ten val kwam, samen met deze in de bloemen gezet. De Amsterdammer Martin Wierstra heeft een glorieuze overwinning behaald in een bijzonder sterk gereden race ach ter grote motoren over 100 km. op de hem zo vertrouwde stadionbaan, waar hij als stayer momènteel de ongekroon de koning is. Hij heèft daarmee ook zijn revanche gekregen op een totaal ont luisterde wereldkampioen Timoner, die deze avond slechts als figurant fun geerde, na van Koch in de beginfase na 37 ronden de eerste morele tik te hebben ontvangen, toen de Utrechter hem voorbijsnelde en de Spanjaard los van de rol (deze maal op 45 cm.) kwam. Slechts één was er die zich staande wist te houden tegen het geweld, dat Wier stra ontwikkelde Zelfs tegen het eind, toen de Amsterdammer er alles op zette, Onder nu niet bepaald ideale weersomstandigheden zijn zaterdag middag de zwemwedstrijden gehou den van de zwemvereniging „De Does" te Leiderdorp. Toch bestond er veel animo, zowel bij de deelne mers als bij de toeschouwers. Dit jaarlijks terugkerende zwemfeest heeft, sinds de pas enkele jaren be staande vereniging, een eigen sfeer gekregen, een sfeer van intimiteit ontstaan waarschijnijlk op de eer ste plaats door de eminente leiding van badmeester Lans, die verschil den groepen heeft geanimeerd zoals „De Dodjes" een clubje van dames op reeds gevorderde leeftijd, die re gelmatig zwemmen en ditmaal ook weer voor de vrolijke noot zorgden, waardoor de wedstrijden niet te een zijdig werden. Hun verschijnen on der de naam van de prominente Ned. zwemsters en het motto: „De Dodjes van de heer Lans zijn zelfs in Rome nog wat mans", verwekte veel hilariteit. Maar ook aan de se rieuze nuimmers namen zij deel en hielden een onderlinge wecNtrijd in het 25 m rugslag zwemmen en red dend zwemmen en lang niet onver dienstelijk. Veel interesse bestaat bij de toeschouwers ook voor de familie estafette, een nummer dat eel ani mo heeft. Jammer dat het krachts verschil ditmaal wat Veel uiteen liep. Maar ook hier wist men raad op door ook prijzen toe te kennen voor de laatstaankomende. Dat ond~' leiding van badmeester Lans ook het wed- strijdzwemmen met succes beoefend wordt, bleek uit het nummer 25 m schoolslag voor meisjes van 13-16 jaar waarbij verscheidene drie jaar geleden nog niet konden zwemmen en nu tot behoorlijke prestaties kwa men. Dat het er gezellig toe ging bleek ook uit een geïmproviseerd opnametoestel van de „NTS" op de hoge springplank. Tijdens de opna men voor De Dodjes tuimelde het gevaarte natuurlijk met hun beide operateurs Ruud v. d. Reijden en Jan Meerpoel in het water tot grote hilariteit van het publiek. Deze twee pseudo-operateurs, die met dit optreden veel succes oogstten,^ ga ven nadien tussen de wedstrijden ook nog een verdienstelijke demon stratie schoonspringen. Een demon stratie hoe het 's morgens om zeven om zijn zege een nog schoner aanzien te geven. Dit was oud-amateur wereld kampioen Arie van Houwelingen, die weliswaar minder schitterde, maar toch wel zo sterk reed, dat zijn tweede plaats onaantastbaar bleef. De uitslag luidt: 1. Wierstra (Ned.) achter van Ingelhem 1 uur 14 min. 19.2 seconden; 2. Van Houwelingen (Ned.) achter Wiersma op 460 meter; 3. Raynal (Fr.) achter Lorenzetti op twee ronden; 4. Depaepe (België) achter De Graaf op twee ronden; 5. Dolf Verschueren (Bel gië) achter Van den Bosch op vier ron den; 6. Pizalli (It.) achter Laval op vijf ronden; 7. Koch (Ned.) achter Van Roey op zeven ronden; 8. Stakenburg (Ned.) achter Pelser op acht ronden; 9. Timoner (Spanje) achter Meuleman op tien ronden. LEIDSE REN- EN TOERVER. SWIFT In de ronde van de Betje Wolf- straat (Den Haag) werd Fred Leemans 2e en Peter de Jong 4e bij de aspiran ten, en in Wassenaar werd Peter de Jong weer 4e bij de aspiranten. In de ronde te 's Gravendeel werd B. Zoet 3e en P. Kooyman 17e bij de amateurs, bij de nieuwelingen werd G. Karstens 2e, A. Kloosterman 6e, Jan v. Amsterdam 12e en C. Schijff 13e. In een ronde te Uffelen (Drente) werd Fred Leemans le bij de aspiran ten. In de ronde van Katendrecht (R'dam) werd P. v. d. Berg 17e bij de nieuwelingen en P. Kooyman 24e bij de amateurs. Uitslag trainingsrit: A en B klasse, 60 km.: 1. Wim v. d Berg in 1.30.21; 2. An ton v. Kempen; 3. J. Hügersom; 4. W. -Hilgersom; 5. C. Vertegaal. C klasse. 40 km.: 1. Zaalberg in 1.01.25 2. W. Warmerdam; 3. B. Kerkvliet; 4. P. v. Engelen; 5. B. Odijk; 6. P. de Jong 7. A. Sikking; 8. v. d. Werf; 9. Schrave- rius; 10. v. Beek; 11. Wesselman; 12. v. d. Hulst; 13. Faber. In een nieuwelingenwedstrijd te Oisterhout werd G. Karstens le en A. Kloosterman 2e. Tevens won Karstens de prestatieprijs. uur in De Does toegaat gaf de club „Luctor et Emergo" welks leden va riëren in de leeftijd van 10 tot pl.m. 60 jaar zowel dames als heren. Een vrolijke club haar naam waardig, want het ging er op een vrolijke wij ze rumoerig aan toe. Bij de aanvang heette de heer Van der Horst, voorz. allen hartelijk wel kom, in het bijzonder burgemeester en mevr. v. Diepeningen en ver klaarde steeds met genoegen dit jaar lijks zwemfeest te openen, omdat dit zich in een grote belangstelling ver heugt. Als de voortekenen zich niet bedriegen, ging hij voort, zal binnen niet al te lange tijd het 50 m bad een feit zijn daarmede dit bad tot het mooiste van de omgeving zal be horen. Na afloop reikte burgemees ter Van Diepingen op de hem eigen geestige wijze de prijzen uit'. DKDDE VEST 0—4 Deze tot besluit van de zwemwed strijden gehouden polo wedstrijd is op overtuigende wijze gewonnen door de gasten uit Naarden. Het plaatsen en dekken van hen was be ter dan van DKD, met het gevolg dat de gasten met de rust reeds een 30 voorsprong wisten te behalen. Na het eerste begin wist DKD de strijd nog in evenwicht te houden en konden zij enkele aanvallen op zetten die wel schietkansen oplever den, doch niet werden benut. Daar na nam De Vest meer het spel in handen en werd uit een vrije worp het eerste doelpunt gescoord. Hierop forceerde DKD een corner, die niets opleverde, maar de uitworp van de keeper belandde bij de vrijliggende rechtsbuiten, die opzwom en overgaf naar zijn midvoor en het was 2-0. En direct erop kwam het derde doel punt. Na de rust hetzelfde spelbeeld, waarbij DKD zich wel inspande voor een tegenpu/nt maar zonder succes. Wel maakte De Vest nog een doel punt, toen de rechtsbuiten van ach ter met de bal kwam aanzetten en in zijn eentje het vierde punt scoor de. Bijna werd het 5-0 uit °en straf- worp maar de bal sprong van de paal terug en de eindstand kwam met 4-0 in het voordeel van de gas ten. De uitslagen van de nummers die, onder leiding van badmeester Lans op buitengewoon vlotte wijze wer den afgewerkt luiden: 25 m rugroeien meisjes 8-12 jaar: 1 Inge Heijkoop 34,5 sec., 2 Anneke Verwey 37,5 sec., 3 Mariette de Graaf 45,6. 25 m plankzwemmen voor jon gens van 8-12 jaar: 1 R. Heek 28,8 sec., 2 Sjef Gardenier 29,7, 3 en 4 Johnny Verbeek en Jan de Graaf, beiden 32,1. 25 m schoolslag meisjes 8-12 jaar: 1 Inge Heykoop 22,7 sec., 2 Marian Vermeulen 23 2, 3 J. Vollaart 23,3. 25 m schoolslag, jongens 8-12 jaar: 1 R. Heek 22,5 sec., 2 Kees v. d. Voort 25,8, 3 Sjef Gardenier 26. 25 m rugslag dames 19 jaar en ouder: 1 mevr. Pasma 27,8 sec., 2 mevr. Bavelaar 30,2, 3 mevr. Paes 31,4. Gekostumeerd zwemmen jongens en meisejs 13-16 jaar: 1 Corrie v. d. Horst, 2 Willy Wittebool, 3 Ria Kas teel. 25 m reddend zwemmen meisjes 16-18 jaar: 1 Hilde Ouwerkerk 32,1 sec., 2 Els Prins, 33,7, 3 J. Rijlaars dam 34.5. 25 m borstcrawl jongens 13-16 jaar: 1 Dik v. Buren 15,4 sec., 2 Joop Ani- ba 18, 3 Fred Laman 18,1 sec. 25 m rugslag meisjes 13-16 jaar: 1 Lenie Rodenburg 20,7 sec., 2 E. v. Gent 20,1, 3 Janette Kanbier 21,6. Paalvechten jongens 13-16 jaar: 1 Huub v. d. Zwaan, 2 Jan de Koning. 25 m schoolslag meisjes 13-16 jaar; 1 R. Kanbier 21 sec., 2 C. v. d. Kroft 21 8, 3 Henneke Overeinder 22,5. Op dit nummer werd ook gezwom men door leden var De Kleine Does. De uitslag hiervan was: 1 Nel Mom 21 sec., 2 Wilma v. d. Horst 21,6, 3 Sj. Sleeboom 22. 25 m reddend zwemmen dames 19 jaar en ouder: 1 mevr. Pasma 37 sec., 2 mevr. v. Basten 47,9, 3 mevr. Ba- velaar 49,9. 50 m schoolslag meisjes 16-18 jaar: 1 Hilde Ouwerkerk 43.6 sec., 2 Irene Prenen 45.7, 3 Fientje Pasma 49. Familie-estafette: 1 fam. Diehl Nederland zal bij de zeventiende Olympische Spelen die op 25 augustus in Rome beginnen worden vertegenwoordigd door 120 atleten. Definitief werden ingeschreven: ATLETIEK Verspringen heren: Henk Visser. Kogelstoten heren: Cees Koch. Discuswerpen heren: Cees Koch. Marathon: Frans Künen. Tienkamp: Eef Kamerbeek en Herman Timme. 800 meter dames: Gerda Kraan en Ine ter Laak-Spijk Hoogspringen dames: Nel Zwier en Dini Hobers. Verspringen dames: Joke Bijleveld. BOKSEN Bantömgewicht: Jan de Rooy. Lichtgewicht: Wim Gerlach. Zwaarweltergewicht: Bas van DuiVenbode. GVMNASTIEK Voor de turnwedstrüden en de individuele wedstrijden: Bep Ipenburg- Drommel, Ria van Velsen, Nel Fritz, Nel Wambach, Ria Mijburg en Lie- neke Majolé. HOCKEY E. de Graeff, G. de Ruiter, J. Leemhuis, G. Overdijkink, Th. Terlingen, P. Buteux van der Kamp, H. Wagener, F. Fiolet. J. van Gooswilligen "Th. van Dijck, F. Hooghiemstra, C. Dekker, E. Zwier, J. W. van Ervcn^Dorens, W. de Beer en Th. van Vroonhoven. In Nederland zullen als reserves beschikbaar blijven: H. Both en C. Cos- ter van Voorhout. KANO Kl-klasse (1000 meter): C. Weyzen. K2-klasse (1000 meter): A. Geurts en R. Knuppe. Kl-estafette (4 x 500 m.). in Rome wordt een keuze gemaakt uit J. Beun der, A. Geurts, H. Huysman, R. Knuppe, C. Lagrand en C Weyzen ROEIEN Skiff: Redelé. Twee zonder stuurman: Nereus (Veenemans en Blaisse). Twee met stuürman: Argo (Wientjes, Van Dis en Bos, stuurman). Double scull' Rentmeester en Bakker. Vier met stuurman: NJord (Moerman, Stelma, De Ruiter, H. Wamsteker en Klumperbeek, stuurman). Algemeen reserve. Vervloet. Algemeen stuurman-reserve: Pennink. SCHERMEN Degen Individueel: Max Dwinger. Floret individueel dames: Elly Botbijl, Nina Kleyweg en Dany van Rossem. Floret teams dames: in Rome wordt een ploeg van vier schcrmsters ge formeerd uit: Elly Botbijl, Nina Kleyweg, Lenie Kokkes-Hanepen, Dany van Rossem en Riet Noels. WIELRENNEN BaanplOeg: Tijdrit over 1000 meter: Piet van der Touw. Sprint 1000 meter: Ad de Graaf en Piet van der Touw. Tandem 2000 meter: Mees Gerritsen en Marinus Paul. Ploegachtervolging 4 km.: Henk Nijdam, Piet van der Lans, Jan Oudkerk en Theo Nikkesen. Algemeen reserve: Jan Legrand. Wegploeg: Ploegentijdrit 100 km.: Jan Hugens, Lex van Kreuningen, René Lotz en Ab Sluis. Individuele wedstrijd 175 km.: Jan Hugens, Lex van Kreuningen, René Lotz en Ab Sluis. Algemeen reserve: Jan Janssen. WORSTELEN Bantamgewicht: L. C. Alflen. Lichtgewicht: L. G. A. Piek. WeltergeWicht: A. Rosbag. ZEILEN Drakenklasse: Van Duyl (stuurman), Van den Berg en Dudok van Heel jr., bemanning. FD-klasse: Verhagen (stuurman) en Lautenschutz, bemanning. Finnjollen. Sleeswijk. Reserves: Helder, Lesage en Van Meggelen. ZWEMMEN Dames: 100 meter vrije slag: Erica Terpstra (HZPC) en Cockie Gastelaars (SCZ). 400 meter vrije slag: Tineke Lagerberg (Naarden) en Corrie Schimmel (Gooi). 100 meter rugslag: Ria van Velsen (Zian) en Rini Dobber (HDZ). 200 meter schoolslag. Ada den Haan (PSV) en Gretta Kok (HDZ). 100 meter vlindersag: Marian Heemskerk (Naarden) en Atie Voorbij (Naarden). 4 x 100 meter vrije slag estafette: Erica Terpstra (HZPC), Cockie Gaste laars (SZC), Sita Posthumus (LZC '29) en Jopie Troost (HDZ). Reserve: Hennle van der Velde (Robben). 4 x 100 meter wisselslag estafette: Ria van Velsen, Gretta Kok, Atie Voor bij en Cockie Gastelaars. Schoonspringen; Greëtje Lugthart (Joop Stotijn) en Thea Dupont (Si- maika). Heren: 100 meter vrije slag: Ronnie Kroon (ZAR) en Jan Bouwman (Y). 100 meter rugslag: Jan Jiskoot (Merwede). 200 meter schoolslag: Wieger Mensonides (ZIAN). 200 meter vlinderslag: Gerrit Korteweg (DZV) en Bert Sitters (Y). 4 x 100 meter wisselslag: Jan Jiskoot, Wieger Mensonides, Gerrit Korte weg en Ronnie Kroon. Reserves: Bert Sitters en Jan Bouwman. WATERPOLO Anton de Boer, Fred van Dorp, Henk Hermsen, Ben Kniest. Harry Lamme, Bram Leenards, Hans Muller, Harro Ran, Wim van Spingelen, Harry Vriend en Fred van der Zwan. Zondag organiseerde de zwem- en po lovereniging „de Zijl" een nationale vUf- kamp, waaraan deelnamen DVZ (D), Den Haag; RZ en PC (R), Rotterdam; VZC (V), Vlaardingen; LZC (L), Lelden en de Zijl (Z), Leiden. Na vele spannende ontmoetingen, waar in de strijd vaak op het nippertje werd gewonnen, waren de persoonlijke uit slagen: 100 m. schoolslag dames: 1. R. v. d. Water (Z) 1.32.—; 2. G. Heemskerk (Z) 1.32.5; 3. A. Woelms (R) 1.32 8. 100 M. schoolslag heren: 1. H. Dieben (L) 1.21.3; 2 T. Plezier (Z) 1.22.—; 3. A. v. Graafeiland (D) 1.24.3. 50 M vrije slag meisjes: 1. I. Droppert (V) 32 5; 2. J Kantebeen (L) 32.5; 3. Ch. v. Goor (L) 34.2. 50 M vrije slag jongens: 1. R. Blecker (D) 30.8; 2. Chr. Aartsen (V); 3. B. Mon driaan (D) 32.4. 100 M. rugslag dames: 1. J. Ramp (V) 1.23.4; 2. J. Plomp (V) 1.25.3; 3. I. v. Oosten (Z) 1.26.9. 100 M. rugslag heren: 1 B. Arons (V) 1.14.—; 2. J. de Haas (Z) 1.14.2; 3. J. Lankaster (V) 1.15.9. 50 M. schoolslag meisjes: 1. R. v. d. Water (Z) 43.3 2. E. Goederond (V) 43.6; 3 H Ouwerkerk (L) 43.9. 50 M schoolslag jongens: 1. K. v. d. Moolen (Z) 43.2; 2. G. Lagerman (Z) 43.3; 3. E, Kooistra (D) 43.6. 50 M, vlinderslag dames: 1. J. Spui- hoek (V) 30.1; 2. L. Vetter (D) 40.7; 3. C. Bras (R) 41.—. 50 "M. vlinderslag heren: 1. L. v. d. Windt (V) 34.9; 2. F. v. d. Veen (D) 36.2; 3. J. Sandwijk (V) 36.3. 50 M. rugslag meisjes: 1. J. Spuihoek (V) 39.8; 2. E. v. Leuven (D); 3. B. v. d. Waals (Z) 41.4. 50 M. rugslag jongens: 1. G. Sweijs (D) 35.9; 2. P. Onvlee (Z) 373. Chr. Opstal (V) 37.7. 1.43.4, 2 fam. Mom 1.46.1, 3 fam. Hey koop 1.52.6. Prijzen voor de laatstaankomende ploeg: 1 fam. v. d. Horst 3.41.6, 2 fam. v. Buuren 3.29.3, 3 fam. Sleeboom 3.06.04. Als herinnering aan de polo-wed strijd van deze middag kreeg de Zwem- en Polovereniging De Vest uit Naarden een fraaie beker. 100 M. vrije slag dames: 1. C. Bras (R) 1.16.—; 2. J. Plomp (V) 1.16.8; 3. J. Kan tebeen (L) 1.17.4. 100 M vrije slag heren: 1. S. Ouwer kerk (L) 1.04.4; 2. L. Stokhuizen (Z) 1.06.—, 3. W. Bergman (Z) 1.06.2. 4 x 50 M wisselslag, dames estafette: 1 VZC I 2.37.5; 2. de Zijl I 2.46.7; 3. DVZ II 2 47.4. 4 x 50 M. wisselslag heren estafette: 1. LZC I 215.9; 2. de Zijl I 2.19.—; 3. VZC 2.19.3. 5 x 50 M. vrije slag, dames estafette: 1 VZC I 2.58.5; 2. LZC I 3.01.6; 3. DVZ I 3.02.2. 5 x 50 M. vrije slag, heren estafette: 1. LZC I 2.31.— 2. de Zijl I 2.32.—; 3. DVZ I 2.39.2. Totaal uitslag: 1. VZC (Vlaardingen) 2254.9 pnt.; 2. de Zijl (Leiden) 2290.5 pnt. 3. DVZ (Den Haag) 2354.2 pnt.; 4. LZC (Leiden) 2419 4 pnt.; 5. RZ en PC (Rotterdam*) 2519.4 pnt. MOTORSPORT Zweed Lundin won ,,modder"-cross De Zweed Sten Lundin heeft op Monark de Grote Prijs van Luxem burg gewonnen, welke meetelde voor het wereldkampioenschap mo torcross. Door de tropische regen val in de middaguren dreigde de wedstrijd te moeten worden afge last. Het parcours was veranderd in een modderzee en daardoor bijzonder glad en gevaarlijk. De organisatoren besloten in plaats van twee manches van elk twaalf ronden slechts één manche te laten verrijden. Overdekt met een laag modder bereikten de rijders de finish met in het voorste gelid Lundin, op ruim een minuut gevolgd door de Brit Don Rickman. Bij de start nam Rickman de lei ding, die hij in de derde ronde ech ter moest afstaan aan de Zweed Bill Nilsson. Maar Rickman kwam terug op kop, terwijl Nilsson in de vijfde ronde wegens een „verdronken' mo tor de strijd moest staken. Langza merhand rukte Lundin, die bij de start in veertiende positie lag, op naar de voorste gelederen om in de zevende ronde de leiding in handen te nemen en die niet meer af te staan.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9