De Nederlandse ploeg heelt zich al „los" gereden De wereldkampioenschappen op de weg Oost-Duitse wielerbond bedt verontschuldigingen aan gewond bij botsing UVS-Combinatie Excelsior P. VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 DE LETPSE COUPANT PAGINA 8 Trainingsrii naar siariplaais De Nederlandse wegploeg Is aller- charmantst ontvangen in de Ernst Splel- mannschool in het vriendelijke dorpje Olesnltz, waar bijna alle deelnemers aan het wereldkampioenschap op de weg zUn ondergebracht. De Nederlandse profs en amateurs werden In de ontvangstzaal van dit com plex toegesproken- door de organisatie en kreeg vervolgens van veertien jongens en meisjes een kleine bloemenrulker aangeboden. Niet alleen door deze geste was de stemming in de ploeg opperbest. Even tevoren hadden onze renners ken nis gemaakt met het overvloedige menu, dat met zorg door de organisatie was samengesteld. Ook over de onderbren ging zijn onze Jongens best te spreken Dit Internaat voor toekomstige wljn- bouwtechnicl ligt even buiten het dorp op een heuvel ver van het verkeer zodat de renners zich in alle rust op de komen de wedstrijden kunnen voorbereiden. Net als bU ons". Onze wegploeg was woensdagavond in Leipzig aangekomen en reed de volgen de ochtend onder leiding van chef d'équipe Leen van de Ruit en wegcoach Joop Middelink als training de circa 100 km. naar Oelsnitz. Niet in gesloten gelid, want de Jongens hadden de vrijheid ge kregen om er zo af en toe eens tussen uit te gaan. Martin van der Borgh bijvoor beeld reed een groot gedeelte van de af stand ver voorop in zijn eentje. „Het is hier net als bij ons", hijgde de Limbur ger vlak na een korte klim die hij met een fikse spurt had overwonnen. Achter hem was ook Piet Damen uit het „pe loton" ontsnapt, achterna gezeten door de amateurs Dik Groenweg en Mik Snijder en de Noordhollandse jonge prof Piet Enthoven. Het was allemaal niet zo serieus en er werden onderweg ook grappen uitgehaald, waarbij de ronde Zeeuw Piet Rentmeester een der gang makers was. Soms was het helemaal „ernst". Er deden zich zelfs een paar valpartijtjes voor, waarbij Piet Rent meester en Bas Malipaard enkele onbe duidende schaafwondjes opliepen. De hoofdzaak was, dat onze jongens na de lange treinreis van de vorige dag de spieren losreden. Want evenals voor de baan geldt ook hier, dat wie nog moet trainen beter thuis had kunnen blijven. Door een omweg rond Karl Marxstadt te maken, kwam de Nederlandse ploeg halverwege de lange klim van de Sache- senring uit. Dat was de opzet geweest van Joop Middelink, die deze rit had uitgestippeld. „Zij hadden nu tenminste een flink aantal kilometers in de benen toen zij met het parcours kennis maak ten. Als je zo fris als een hoentje een paar rondjes rijdt, lijkt het allemaal zo erg niet" zei de omvangrijke Amster dammer, die tevergeefs iedereen ervan probeert te overtuigen, dat hij hier nu echt enkele pondjes is kwijt geraakt. Zwaarder dan Zandvoort. Het viel somige van onze renners be slist niet mee en er ontspon zich later in de gemeenschappelijke eetzaal van het internaat dan ook een uitgebreide discussie over het parkoers. De enige die uit ervaring kon spreken was de gloednieuwe Nederlandse prof Bas Ma lipaard, Hij heeft namelijk in 1959 op de Sachsenring de revanche van het we reldkampioenschap voor amateurs ge reden. Ook Piet Damen is niet geheel onbekend met het terrein van de strijd, want hij kwam enkele Jaren geleden tij dens een van de etappes van de weg wedstrijd Warschau-Berlijn-Praag over een gedeelte van het circuit. Over de vraag waar nu precies de moeilijkheid schuilt in de lange klim na de start of in de korte, hevige stijging naar de eindstreep werd men het echter niet eens. Dat dit parkoers wel heel wat meer zal vragen dan het circuit van Zandvoort vorig jaar, werd wel uitge maakt. Nencinl start wel. Behalve de Nederlanders namen don derdag ook de Italianen hun intrek in Olesnitz. Onder hen bevond zich de win naar van de Tour de France, Gastone Nencinl, over wie het lijfblad van Jac ques Goddet nog enkele dagen geleden in een opzienbarende opmaak had ge schreven dat hij niet In het wereldkam pioenschap zou uitkomen. De donker harige ontdekking van Gino Bartali haalde zijn schouders op en zei „alle maal onzin, waarom zou ik niet starten? Ik voel me kiplekker". De Belgische en Franse wegprofs hebben zich nog niet laten zien. De Belgen hebben opnieuw hun hoop gevestigd op Rik van Looy, die eindelijk van zijn „eeuwige schaduw" Rik van Steenbergen is verlost. Zij zaten donderdagavond op het vliegveld van Oost-Berlijn te wachten op het kleine toestel dat de ploeg in twee vluchten naar Karl Marxstadt zou overbrengen. In de Franse gelederen is het evenmin als in de Tour koek en ei. De eerzuchtige Jean Gaczyk heeft de reis niet willen maken in gezelschap van de nationale troef Jacques Anquetil en kwam don derdagavond laat in Karl Marxstadt aan. De overigen zullen zich pas vrijdag pre senteren. Kanshebbers. Natuurlijk wordt er zoals altijd druk gesproken over de kansen. Dan vallen bij de profs de namen van Charlie Gaul, die onlangs in een interview bijzonder spraakzaam was en mededeelde dat hij zich geheel had voorbereid om dit kam pioenschap aan zijn erelijst toe te voe gen, van de Italianen Nencini en Battis- tini, van Jacques Anquetile van Rik van Looy en nog een paar wielergoden. Een uitgesproken favoriet is er echter niet. Dat is wel het geval bij de ama teurs, in de persoon van de Oostduitse kampioen Gustav Adolf Schur die op 't hem zo vertrouwde circuit de grootste kanshebber voor de regenboogtrui wordt geacht. Mocht de Oostduitser er inder daad in slagen de wereldtitel opnieuw te behalen, dan heeft hij een fantastisch wereldrecord gevestigd, want ook in Zandvoort (1959) en in Reims (1958) werd de Oostduitser wereldkampioen bij de amateurs. Beledigende uitlatingen Zesde turnster voorgedragen Het bestuur van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiekverbond heeft don derdag Lieneke Majolee als zesde turn ster voor Rome aan het NOC voorgedra gen. Lieneke Majolee (Heilo) zal dus met Nel Fritz, Bep Ipenburg-Drommel, Ria Meyburg, Ria van Velzen en Nel Wam- bach ons land bij de Olympische turn- wedstrijden vertegenwoordigen. Grote Franse Olympische ploeg Het Franse Olympische Comité heeft een bijzonder grote ploeg ingeschreven voor de spelen van Rome. De Franse ploeg wordt gevormd door 365 personen. Het aantal deelnemers bedraagt 253, het aantal trainers 42. De overige 70 leden van de ploeg zijn officials. Frankrijk vaardigt onder meer 35 heren en 7 da mes af naar de atletiekwedstrijden. Er komen 24 Franse zwemmers en 18 roei ers, 8 boksers en 15 wielrenners naar Rome. Gert Potgieter - wereldrecordhouder 440 yards horden - De 23-jarige Zuidafrikaanse atleet Gert Potgieter, wereldrecordhouder met 49.3 sec. op de 440 yards horden, is ten gevolge van een auto-ongeluk in Duits land met een bovenkaakfractuur opge nomen In de Universiteitskliniek van Heidelberg. Tezamen met zijn landgenoot, de sprinter Edward Jefferys. de Duitse ver- springster Renate Junker, die is opge nomen in de Duitse Olympische ploeg en de Zuidafrikaanse journalist Wol- marans keerde Potgieter in een auto, bestuurd door Jefferys terug van een ontvangst door het gemeentebestuur van Edekkoben in de Pfalz. Vlak bij de sportschool, waar zij verblijven, raakte Jefferys in een onoverzichtelijke bocht op het door de regen gladde wegdek de macht over de wagen kwijt. De auto Zes roelsters uit zes landen vrolijk en zusterlijk vereend tijdens een trainings middag voor de Europese dames roei- kampioensohappen, welke gisteren in Londen «ijn begonnen. Het zijn op de achterste rij v.l.n.r. Ni cole Sybllle uit Frankrijk, Vera Pev- hrova uit Rusland. Sosic Desanka uit Joegoslavië. Op de voorste rij v.l.n.r. Ueluse Langova uit TsjecboslowakUe, Pam Field uit Engeland en Thea Ver sloeg tegen een boom. Toen hulp arri veerde, bleek Potgieter er het ernstig ste aan toe te zijn. Evenals de anderen werd hij overgebracht naar de Univer siteitskliniek van Heidelberg, waar hij na een drie uur durende operatie is op genomen. Het moet als uitgesloten wor den beschouwd, dat Potgieter, evenals Jefferys een van de grootste troeven van Zuid-Afrika te Rome, aan de Olym pische Spelen zal kunnen deelnemen. Jefferys liep een lichte hersenschud ding op, alsmede snij- en schaafwonden. Het is nog de vraag, of Jefferys tijdig hersteld zal zijn om in Rome te kunnen uitkomen. Renate Junker kreeg slechts onbedui dende snij- en schaafwonden in het ge zicht. terwijl de vierde inzittende, de journalist Wolmarans .ongedeerd bleef. Neo-Fascistische relletjes in Rome Dinsdagavond hebben zich incidenten voorgedaan bij het „Forum Italico", toen een groep van ongeveer 150 neo-fascis- ten heftig protesteerden tegen het ver wijderen van de Fascistische opschriften van het „Forum Italico", welke nog her inneren aan de tijd van Mussolini. De demonstranten, die erop aandrongen, dat de inscripties zouden worden geres pecteerd, werden door de politie uiteen gedreven, echter niet, nadat zij als sym bool een rode vlag hadden verbrand. Veertien Neo-Fascisten, die tot de de monstranten behoorden, werden gear resteerd. Programma's. Het Italiaanse Olympische Comité zal tijdens de Olympische Spelen van 25 augustus tot en met 11 september een kleine 60 programma's uitgeven met een totale omvang van 1800 pagina's. De programma's, die in kleuren worden ge drukt, worden uitgegeven in drie talen, namelijk Engels, Frans en Italiaans. Op de dag van de opening der Spelen zal de verkoop beginnen. Er komen negen programma's voor de atetiek, acht voor het zwemmen, acht voor het waterpo lo, vijf voor het roeien, vier voor het wielrennen, vier voor schermen, drie vcor de volgende takken van sport: voet bal, basketball, hockey en paardesport, en een voor boksen, gewichtheffen, wor stelen, gymnastiek, zeilen, kano, de pen tathlon en schieten. Tegen prijsopdrijving. De Romeinse gemeentelijke autoritei ten hebben strenge maatregelen afge kondigd om prijsopdrijving gedurende de Olympische Spelen, wanneer zovele buitenlanders in de Italiaanse hoofdstad zullen verblijven, te voorkomen. Zo zul len de restaurateurs, caféhouders en eigenaars van lunchrooms bij de ingang van hun zaken een prijslijst moeten op hangen, waaraan de prijzencontroledienst haar goedkeurnig heeft gegeven. Soovenlerjagers. De souvenierjagers op olympische „trofeeën" zijn reeds actief. Dinsdag nacht werd een 21-jarige Amerikaan ver rast door een politiepatrouille, toen hü probeerde het Olympische embleem te slopen van een van de vele masten, die de Olympische weg markeren. Zaken zijn saken. Zaken zijn zaken, echter ook in Italië tol op zekere hoogte. Dat ondervond een boer, die eigenaar was van een stukje grond tussen het Domus Paces en het Domus Mariae, waar zich de beide pers centra bevinden. Hij zou het verhuren aan de organisatie die er een weg op wilde .aanleggen. De akte was reeds op gemaakt toen de boer voor de luttele vierkante meters een bedrag van 5 mil joen lire vroeg (ongeveer 30.000 gulden). Onnodig te vermelden dat de transactie niet door ging. West-Duitsland en Frankrijk widen zich terugtrekken Slechts door zijn verontschuldigingen aan te bieden heeft de voorzitter van de Oost-Duitse wielerbond, de heer W. Scbarch, vannacht kunnen verhinderen, dat zowel de Fransen als de West-Duit sers zich van de wereldkampioenschap pen wielrennen hebben teruggetrokken. Donderdagavond laat dienden zowel de Fransen als de West-Duitse wieler bond bij de UCI protesten in naar aan leiding van door de persdienst van de wereldkampioenschappen uitgegeven be richten. De Fransen en de West-Duitsers dreig den, indien zij geen genoegdoening kre gen, hun deelnemers aan de laatste on derdelen van dit wereldkampioenschap de stayersfinale en de wegwedstrij den voor dames, amateurs en profs terug te trekken en onmiddellijk naar huis te gaan. Terwijl deze protesten in behandeling waren kwamen ook de af gevaardigden van de Italiaanse wieler bond bijeen om zich eventueel solidair te verklaren met de Franse en West- Duitse collega's. Na uren vergaderen werd diep in de nacht door de heer Scharch namens het presidium van de Oost-Duitse wieler bond een communiqué verstrekt, waarin uitdrukkelijk gesteld werd, dat de be doelde berichten in geen enkel verband staan tot de officiële berichtgeving van de v/ereldkampioenschappen. Voorts bood het presidium van de Oost-Duitse wielerbond zijn verontschuligingen aan voor het feit dat de bedoelde medede lingen waren afgedrukt op het officiële papier van de wereldkampioenschappen en beloofde ervoor te zorgen, dat der gelijke incidenten zich niet meer zou den voordoen Tenslotte verzocht het presidium de aanwezige delegaties er aan mede te werken, dat deze kampioen schappen tot een goed einde zouden wor den gebracht. Zowel de vertegenwoordigers van de Franse als van de West-Duitse wieler bond verklaarden hierna de voorgeno men stappen niet te zullen nemen. Maar hiermede is deze kwestie niet helemaal van de baan. Want na afloop vertelde de vertegenwoordiger van de Zweedse wielerbond, de heer Helge Johnson, dat hij geen genoegen wilde nemen met de verklaring van de heer Scharch en dat hij de UCI, zou voorstellen in de loop van vrijdag een bijeenkomst te beleggen teneinde een duidelijke afkeuring over het geburde uit te spreken. Een vreemde „gast". De Fransen en de West-Duitsers voel den zich beledigd naar aanleiding van door de persdienst van de wereldkam pioenschappen op het officiële papier uitgegeven berichten na een bezoek van een aantal buitenlandse journalisten en gasten aan het voormalige concentratie kamp Buchenwald. Over de Fransen had een zekere heer Salah, die in het pers bericht wordt aangekondigd als een „Algerijnse gast bij de wereldkampioen schappen' 'o.m. gezegd, dat de Fransen in AJgerië de mensen gruwelijk hebben mishandeld. Na het uitkomen van dit communiqué stelde de heer Roymond Monceau, vice- voorzitter van de Franse wielerbond, zich onmiddellijk in verbinding met het burea*u van de Franse bond in Parijs, dat op zijn beurt de Franse hoge-com- missaris voor sport, de heer Maurice Herzog, van het gebeurde in kennis stelde. Tegelijkertijd diende de vice-voorzit- ter van de Westduitse wielerbond, de heer Gerhard Schulz, een schriftelijk protest in bij de UCI tegen de uitlatin gen in een ander door de betrokken Oostduitse persdienst op officieel papier verstrekt bericht, waarin eveneens naar aanleiding van het bezoek aan Buchen wald een aanval wordt gedaan op de re gering van de Duitse Bondsrepubliek. De West-Duitsers herinneren aan het incident bij de huldiging van Rudi Al- tig als wereldkampioen der profs ach tervolgers, toen na enkele maten het West-Duitse volkslied werd afgebroken, en verklaarden onmiddellijk te zullen vertrekken tenzij de Oost-Duitse bond excuses zou aanbieden. Ver na het middernachtelijk uur werd in het hoofdkwartier van de organisatie in Karl-Marxstadt, in allerijl een aan tal vergaderingen beegd. Tenslotte werd in een bijeenkomst waarbij ook de Ne derlander dr. P. van Dijk als vice-voor- zitter van de UCI aanwezig was, het communiqué namens het Oost-Duitse presidium opgesteld. Na het voorlezen van deze verklaring zei de heer Scharch nog dat van dit mo ment af alleen de officiële gegevens in zake de wereldkampioenschappen op het officiële papier verstrekt zullen worden. Hij zal dit persoonlijk controleren. Voorts zei de heer Scharch geen ver antwoording te dragen voor hetgeen de persdienst van de wereldkampioenschap pen heeft geschreven en zegde tenslotte toe een onderzoek in te stellen naar de positie van de heer Salah in dit wereld kampioenschap. Dit op verzoek van de Fransen. 17 Nederlanders naar motorzesdaagse in Oostenrijk Zeventien Nederlanders twee Vaas teams, vier reserves en vijf individuele rijders zullen deelnemen aan de in- ternatioale motorzesdaagse, die van maandag 19 tot en met zaterdag 24 sep tember, met Bad Aussee (Oostenrijk) als centrale startplaats, wordt gehouden. De beide Vaas-teams, die zullen deel nemen aan de strijd om de Zilveren Vaas, zijn als volgt samengesteld: A-team: Jan van der Hoek (Amster dam), Simon Schram (Wolvega), Frits Selling (Amsterdam en Rob Selling (Amsterdam). B-team: Ton Bakker (Wassenaar), Jan van Dobben (Zwammerdam), Jan Mar kus (Amsterdam) en Dick Muller (Hol te). Reserves: Joop Heyboer (Moerkapelle), Henk Cortie (Amsterdam), Henk Ste- man (Voorburg) en Arie Vrolijk (Bo venkerk) Als individuele rijders zullen starten: Theo Witberg (Monster), Gerrit Aal- tink (Enschede), Willy van Ommeren (Amby), Gerrit Wansink (Arnhem) en Frans Vos (Dordrecht). Al deze rijders zijn reeds eerder in een internationale motorzesdaagse uitge komen. In tegenstelling met voorgaande jaren wordt deze zesdaagse geen zuivere ter- reinrit, de rijders zullen overwegend op goed begaanbare binnenwegen moeten rijden. Wel zijn er een aantal steile hel lingen in het parkoers opgenomen. Aan gezien er voor elke dag klassements proeven op het programma staan ac celeratie/remproeven, klimproeven etc. die winstpunten kunnen opleveren, hopen de organisatoren dat de wedstrijd dit jaar al na de zesde etappe is beslist. De snelheidsproef, die als steeds na af loop van de zesde etappe wordt gereden, zal dus waarschijnlijk ditmaal niet de beslissing brengen. WIELRENNEN Revanches van „Leipzig" In het Olympische stadion te Amster dam worden maandagavond a.s. de re vanches van de wereldkampioenschap pen gehouden. Het programma begint met een klassementswedstrijd voor nieu welingen en een wedstrijd voor ama teurs. Om 8 uur vindt de huldiging van de wereldkampioen plaats. Vervolgens komen de tandems in de baan. De équi pes Gerritsen-Paul, Schep-Kappel en de Graaf-v. d. Touw zullen starten. Er wordt gereden in 3 ritten van twee en 1 rit van drie tandems. Hierna zullen de Olympische ploegen van Frankrijk en Nederland een ploe- penachtervolging rijden. De wereldkam pioen achtervolging der amateurs, De- lattre, maakt deel uit van de Franse ploeg .terwijl Nijdam, die de tweede plaats in dit kampioenschap bezette, in de Nederlandse ploeg zal uitkomen. Van de sprint professionals zijn o.m. gecon tracteerd, wereldkampioen Maspes, Plattner (2e), Debakker (3e) en Jan Derksen (4e). Zij rijden 6 matches a oeux en I rit k quatre. Tussentijds zal er een afvalwedstrijd voor amateurs worden gehouden en als slot komt de race achter grote motoren, waarvoor de volgende stayers werden geëngageerd: Verschueren (België), Timoner (Span je), Reynal (Frankrijk), Pizzali (It) en de Nederlanders Wierstra, Koch en v. Houwelingen. De wedstrijd gaat over 100 km. VOETBAL UVS-comb.—Excelslor-P. Zaterdagmiddag om 16.15 uur speelt een UVS-comb. tegen de zaterdagmiddag vereniging Excelsior uit Pernis. UVS komt met de volgende sterke combinatie in het veld: Doel: J. van Putten; achter W. Koe nen, W. v. d. Kaaij; midden: D. L. W. de Zwaan, A. Hak, N. den Hoed; voor: P. de Zoete, C. van Leeuwen, P. Maaskant, C. Rem, J. Regeer. De Nederlandse wegrenners zijn don derdag van Leipzig naar de Sachsenring gefietst een afstand van ongeveer 100 km. Fo(o: Tien kilometer voor de Sachsen ring, v.l.n.r. Geldermans, Damen, Lotz, De Haan, Hugens, Stolker, Maliepaard, Enthoven, Groeneweg, Rentmeester, van der Borgh, Snijders en van Kreuningen. ZATERDAGMIDDAG tegen Aanvang 16.16 uur. Alle rangen 50 ct. (Advertentie' Hoewel het weer er op het ogenblik weinig toe lokt om te water te gaan, zal a.s. zondag in de zweminrichting de Zijl een vrij groot aantal zwemmers en zwemster daartoe besluiten. Immers die dag organiseert de zwemvereniging De Zijl een nationale vijfkamp, waaraan door de volgende verenigingen zal wor den deelgenomen: DVZ uit Den Haag. LZC uit Leiden (invaler voor de zwem vereniging Aegir uit Eindhoven, die ver hinderd is te komen, RZPC uit Rotter dam, VZC uit Vlaardingen en de orga nisator van de vijfkamp De Zijl. Er zullen twee bekers betwist worden, namelijk de Sleutelstadbeker die vo rig Jaar gewonnen werd door de Zijl waarmede deze ploeg beslag legde op de tweede plaats in de rangschikking ,en de van Viggelzuil bestemd voor de ploeg die het beste uit de bus komt. Deze zuil werd vorig jaar gewonnen door de Vlaardingse zwemclub. Er is een puntenstelsel ingevoerd, dat betrekking heeft op de volgende te ver- zwemmen afstanden: 100 m. rug-, school-, vlinder en vrije slag voor dames; 100 m. rug-, vlinder en vrije slag alsmede 200 meter school slag voor heren; 50 meter rug-, school-, en vrije slag voor meisjes en jongens Tevens zullen er estafettes verzwom- men worden: wisselslag 4 x 50 meter voor dames en heren, en vrije slag 5 x 50 meter voor dames en heren. Al met al een uitgebreid programma, dat te 14.00 uur aanvangt. In de 3e ronde om het pers. damkam pioenschap van Leiden, speelden W. Blom—A. Sladek een interessante par tij. Jammer dat Sladek in het midden spel 2 schijven cadeau gaf en de partij gewonnen moest geven. Th. Vitten BogaardP. Olivier speel den een onregelmatige partij. In het middenspel ontstond een zeer ingewik kelde stand, die door P. Olivier via een prachtige combinatie in zijn voordeel werd beslist. J. Passchier—W. Heemskerk zochten het in een klassieke partij. Enkele kleine foutjes door Passchier gemaakt, buitte Heemskerk op fraaie wijze uit, waar door wit in het middenspel een schijf moest offeren, en spoedig de strijd moest staken. P. Olivier heeft nu de leiding met 5 punten uit 3 partijen, gevolgd door W. Heemskerk met 4 punten uit 2 partijen Wordt Brit eruit gekoge'd? Er bestaat alle kans, dat niet de Engelsman Arthus Rowe maar de Italiaan Silvano Meconi als de nieuwe Europese recordhouder ko gelstoten op de lijsten zal worden bijgeschreven. De Engelse atletiekbond is na- melijk boos op de smid uit Barns- ley, Arthur Rowe, omdat hij twee 't weken geleden niet deelnam aan de landenwedstrijd Groot-Brittan- niëFrankrijk, maar wel uitkwam in het mijnwerkersstadje Mans- field, een wedstrijd die niet offi- cieel bij de Engelse bond was aan- gevraagd. Rowe stootte in Mans- field de kogel 18.92 meter ver het- geen een nieuw Europees record betekende. Het Britse verbond zal deze recordverbetering echter niet bij de IAAF voordragen. Arthur Rowe is tevens nog niet voor de Britse Olympische ploeg aangewe zen en hij zal zaterdag a.s. in Lon- den moeten bewijzen of hij fit ge- noeg is. Donderdagmiddag kwam de Ita liaan Silvano Meconi in het kleine plaatsje Schio bij het kogelstoten tot 18.82 meter, een prestatie die 1 aan alle reglementen voldeed want de kogel was zelfs 10 gram te zwaar. Nu is het dus mogelijk dat Meconi de nieuwe Europese record- houder zal zijn, ofschoon hij tien centimeter minder stootte dan Ar- thur Rowe. Misschien zijn de En- gelse selectieheren inmiddels zo ge- schrokken van de verrichting van de Italiaan, dat zij aan de record- stoot van Rowe alsnog hun goed- keuring zullen hechten.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6