lm $L£UTttGAT Se Zinz&tde Zwammen Scherp Junioren zijn goed in het kamp te Bussum aangekomen Burgemeester van Berckel opende Grenspapieren nodig clublokaal op banen vanHuisterDuin Docos terug van NKS-kamp MAANDAG H AUGUSTUS 1960 DE LE1DSE COUKAN'I PAGINA 2 Vakantiegeluiden van Leidse verenigingen Zondag minuten werd de Doe os-verdediging zo in het nauw gedreven, dat Ton de Bruin de bal maar met de hand greep. Ook dit ontging de scheidsrechter niet en SVLV benutte de toegestane strafschop eveneens (1-2). Even later kwam het einde. De wedstrijd zelf had een sportief karakter. Hierna vond er ook nog een leiders wedstrijd plaats Docos was met zijn drie leiders vetegenwoordigd in het B-elftal. De uitslag was 4-4. Na 22 strafschoppen, elke speler één, was de stand nog gelijk. Toen besliste het lot N00RDWIJK Laatste Berichten voor België Terwijl de zon haar best doet de redactie het vacantie-gaan zo verlei delijk mogelijk voor te spiegelen, Zondagochtend om 7 uur waren dalen met grote regelmaat de brie- we er allemaal uit, want rector ven van vacantïe-vierende Leidse Vester zou om acht uur de H. Mis te? 5 van 0 i verenigingen op ons bureau. En dan komen lezen in de eetzaal. Rector s Avonds om 8 uur werd het kamp te bedenken, dat ons geen enkele Vester heeft ook gepreekt. Na gege- Sesloten door de heer van Turnhout, troost meer rest, omdat we het ge- ten te hebben, deed ieder zijn opge- voorzitter van de NKb. Hierna volgde hele rantsoen verlof hebben opge- dragen corvée. Om elf uur werd het xe PnJsultreiking,waarbij Docos met soupeerd. kamp officieel geopend. Nadat de eerste prijzen uit de bus kwam, n.l. Van Cresvendo kregen we het leiders en leidsters koffie gedron- met voetbal en de vierkamp. In poule volgende verslag: ken hadden, gingen Groen-Wit en van "e volleybalcompetitie eindigde Enige schreden verwijderd van Victorie naar het zwembad in Hil- Docos op de tweede plaats achter de woeste heide- en duinlandschappen, versum. 't Is een prachtig zwembad, club van Hendrik (Emma), liefst compleet met een (hoewel mod- alleen het water was een beetje Zaterdagmorgen vertrok de Docos- derig) doch heus ven, lipt een in koud.' We hebben ons lunchpakket groep om 8 uur uit Vught en arri- verkennersstijl gebouwd verblijf, daar gebruikt. We hebben heerlijk veerde om 10.20 uur op de Nieuwe waarin de Crescendo-adspiranten gezwommen. Om half vier zijn we Beestenmarkt, alwaar de ouders of deze week gevestigd zijn. Na geza- naar huis gegaan, daar het nog geen familieleden hun tevreden jongens menlijk de H. Mis te hebben bijge- rijd was om te eten, zijn we de bos- kwamen afhalen. Eén ding hebben de woond vertrok zaterdagmorgen het sen ingegaan en hebben balspelen jongens deze week in ieder geval ge- grootste gedeelte van de groep op de gedaan. We hebben gegeten: kippen- leerd: tellen. Resumerend: een bij- fiets hier naar toe, terwijl een zestal soep, doperwten met aardappelen en zonder geslaagde kampweek, schit- kleineren de tocht met een busje knakworstjes en een appel toe. terend weer, best eten ,een uitsteken- maakte. Zonder grote ongelukken de kampstaf ,een fijne aalmoezenier uitgezonderd de schaafwonden op- Rector Vester sprak ons nog toe en njet te vergeten een goede geest gelopen bij het tonnetje trappen in na het hijsen van de drie vlaggen en on(jer e jongens, de speeltuin kwam men bij het onder een stralende hemel. Hij sprak einddoel aan, waar men begon met over de een.ieid en saamhorigheid DUIVENSPORT de omgeving verkennen, naar huis en hoopte dat dit de gehele week zo schrijven,, de strozakken te vullen zal blijven. Hij venste ons een goed LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE, en uiteindelijk de avondmaaltijd nut- kamp en mooi weer. tigen. De eerste nacht was zoals gebruikelijk wat rumoerig, voor al bij de dames-afdeling. De jongens, die bij de melkboer waren ingekwar tierd, waren kennelijk vermoeid van de reis. Hier was het spoedig stil, uitgezonderd bij benjamin Ferrie, die tenslotte met schaapjes tellen in slaap werd gekregen. Marian en Toos. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel. Aantal vogels 3439, gelost te 6.30 uur met krachtige z.w. wind. Afstand pl.m. 119 km. Ie duif te 7.34.54 uur. J. Borsboom 1; C. v. d. Berg 2, 4, 10; J. Star 3; C. L. Smit 5; W. Zonneveld 6; C. v. d. Heuvel 7; A. Stok 8; A. Cramer 9. Wedvlucht met oude duiven van- m w - r* itobde, Zondagmorgen was het al vroeg af Orleans. Aantal" vogels 667, gelost dag. Rector Vester arriveerde om ..Voorburg een filmavond voor alle g uur met z w wind Afstand half acht per auto, met rog enige be- deelnemers aan het NKS-kamp geor- j m ggg je ^uif te 10.18.13 uur. «tuursleden, waarna in allerijl de ganiseerd. De jongens hebben genoten G o'ude Elferink 1; A. v. d. Hulst 2; eetzaal in een keurige kapel werd vaiJ Norman Wisdom in: „Je komt er R p de Qraaf 3. g v> Hees 4; R. herschapen, zodat om 8 uur het H. we* Vrijdagmorgen werd ge- pe^ g. j y Alphen 6; HaakHoo- Misoffer in eigen lokaliteit kon wor- legenheid gegeven om een souve- naard' 7.' m. v. d. Wiel 8; J. Riet den opgedragen. niertje voor thuis te kopen. Om 2.15 ^roek g. h Fasel 10. uur moest Docos 1 aantreden voor de Postduiven Club. Wed- Trommels vol finale van de C. afdeling. De tegen- vlucht vanaf st. Ghislain-H. Afstand stander wes SVLV 1, die winnaar 196 km t gelast te 9 20 uur met z.w. Trommels vol boterhammen wer- was geworden in Poule A. In de eer- wjnd. In concours 257 vogels; le duif den hierna verorberd en na het drie- ste minuut opende SVLV reeds de te 12.03.10 uur. F. Sloos 1; G. van voudig vlaghijsen behalve Cres- score, toen uit een corner Theo Klein stein 2; J. Filippo 3; H. v. Alphen cendo zijn ook Groen-Wit en Victorie door een ongelukkige manoeuvre de 8, 9; P. Groenendijk 5; J. Laterveer daar gestationeerd werd een fcai via de paal in eigen doel deed be- 6. v. d. VoortKoome 7; De Lange speurtocht gehouden, waarbij de landen (0-1). SVLV was de hele wed- Hendriks 10. „uitzetters" benen moesten maken strijd overwegend sterker. 10 Minu- De Vriendenclub. In concours om niet door de speurders te wor- ten voor tijd kreeg Docos een penalty 198 vogels; le duif te 12.09.33 uur. C. den overlopen. toegewezen wegens hands in het P. Gijsman 1; J. J. Mulder 2, 10; W. Hierna vertrok men in de stralen- strafschopgebied. Jan la Rivière vol- Vijlbrief 3, 7; W. Mark 4; J. Riet- de middagzon, voorzien van lunch- tr<)k het vonnis feilloos (1-1). De broek 5, 9; J. Dongelmans 6; W. pakket en flesje melk, onder het Spannjn« steeg ten top. In de laatste Klink 8. motto „met melk meer mans" naar het zwembad. Tot zover het verslag van reporter één. (Wordt vervolgd). Ook de verenigingen Groen-Wit en Victorie hebben haar vacantie- kampen. Marian en Toos stuurden ons het volgende relaas: Zaterdagmorgen, nadat we om half negen in de Jozefkerk naar de H. Mis zijn geweest en onze bagage in de fietsenstalling hebben achtergelaten, zijn we op de fiets naar Bussum ver trokken. Via verschillende dorpen naar Aalsmeer waar we een kwar tier gestopt hebben, omdat een van de meisjes een lekke band had. In dat kwartier hebben we onze dorst gelest en onze honger gestild. Op naar Mijddecht, waar we ons brood opgegeten hebben en in de speel tuin menig bultje hebben opgelo pen. Nu in één ruk door naar Bus- - J sum, waar we omstreeks half vier uitkijken. Het is 'n gevaarlijk woord, vier vingers verdwenen in de rand aankwamen. Tot omstreeks half vijf Traditie is zo iets als een oude man van t vest, maar een hele hand, als- hebben we de omgeving verkend, met een baard, die iedereen al een of Napoleon zich verschrikt afvroeg Toen we terug kwamen stond de beetje vervelend vindt, maar hij is zó waar zijn portefeuille gebleven was. wagen er met onze koffers. Eerst eerbiedwaardig, dat niemand een De andere hand omklemde een sabel hebben we de strozakken gevuld en kwaad woord van hem durft te ver- ar bleef hem dus niets anders over alles in orde gebracht. Daarna zijn tellen. Traditie kan wel eens op ver- dan stil te blijven staan; heiden om we gaan eten, we kregen tomaten- veling uitdraaien en het staat nieuwe te zwaaien ontbraken. Het zou een soep, wat heerlijk smaakte. Voor de ideeën en nieuwe initiatieven in de J11311 als Napoleon ook misstaan heb- hongerigen was er ook nog brood weg. Zo kan het op de duur met een ben. Zijn ontrouwe gade Josephine met thee. Nadat we afgewassen had- corso gaan. Omdat het een Traditie is wuifde_ met een bevallig handje, den zijn we gaan dansen. Omstreeks geworden (let wel met een hoofdlet- maar Napoleon had als zijn energie half tien zijn we ons gaan wassen en ter T), legt het drukkende verplich- op zijn houding en dan vooral op zijn naar bed gegaan. We hebben tot een tingen op de schouders van de men- borst gegooid. Met succes- iader~ uur liggen spoken; de muggen wa- sen, die voor het jaarlijks evenement een lan8s de weg vond het prachtig, ren 'n kwelling, 's Morgens zaten verantwoordelijk zijn. Het moet voor- al doorgaan, en het mag ook niet te veel afwijken van wat het voorheen Om kwart over zeven zondag- was, want dan is het géén traditie avond is de 6-jarige Pieter Eradus, meer. Maar juist variatie, nieuwe wonend op de Middelstegracht, op de ideeën, nieuwe initiatieven houden Vismarkt aangereden door een brom de belangstelling warm. Opvallend is fietser. Het jongetje brak zijn linker van 't Rijnsburgs corso, dat de bloem- onderbeen en moest door^ de E.H.D. versiering van de wagens ieder jaar naar het Acad. Ziekenhuis worden weer op hetzelfde stramien is gezet, overgebracht. Pieter stak plotseling De geniale ontwerper Kiersch houdt de weg over. De bromfietser kon hem van prachtige bloemtoeven, kunstig helaas niet meer ontwijken, opgemaakt. Het zijn stuk voor stuk m m staaltjes van talentvolle bloemsier- kunst. De wagens moet je op je ge- Geslaagd voor het examen teke- mak kunnen bekijken. In de Florahal nen M.O. akte A: de heer A. Oostra of voor de start valt er veel te genie- ujf Leiden, ten. Maar ditzelfde corso op straat, mist veel van het detail-effect. De DINSDAG 9 AUGUSTUS wagens worden nu als geheel beoor- e _T dee|d Schatgravenj in Noordwijk t.b.v. Het corso van Rijnsburg is tè mooi <*e st- Vincentiusver. te Leiden, 2.30 voor de straat. De artistieke details Ullr nam- gaan verloren, het geheel maakt een CORSO IS TRADITIE Uiterlijk had hij weinig van de klei ne Franse generaal, maar zijn hou- HET CORSO is een traditie gewor- ding maakte alles goed. Hij overtrof den. Nu moet je met tradities wel zelfs zijn grote voorganger, want niet ui de rand we vol met muggenbeten. Zaterdagmiddag begon op de ten nisbanen van het Grand-Hotel Huis ter Duin te Noordwijk een inter landwedstrijd tussen het Davis-Cup- team van Nederland en een sterke Engelse formatie. Deze match werd gespeeld onder auspiciën van de Internationale Lawn Tennis Club Nederland. Voordat de spelers tegen elkaar in het krijt traden, opende burge meester mr G. F. W. van Berckel het nieuwe clubgebouw van de Tennis club Huis ter Duin. De voorzitter jhr L. J. Quarles van Ufford sprak zijn dankbaarheid uit jegens de directeur van Huis ter Duin, de heer W. Tappenbeck, dat deze zijn banen voor de nieuwe Noordwijkse club had opengesteld. De Huis ter Duin-banen kunnen de toets der vergelijking met de bes te banen in ons land glansrijk door staan. Het stemde de voorzitter tot voldoening, dat de Internationale Club hier haar home-ground had gevonden. Burgemeester Van Berckel merkte in zijn openingsspeech op, dat men bij de ingebruikneming van het nieuwe clubgebouw slechts de wer kelijkheid van het ogenblik ziet. Of dit zal groeien en bloeien, hangt af van de ouders en peetvaders van de jonggeboren club. De burgemeester zwaaide Jhr Quarles van Ufford lof toe voor zijn aktiviteiten. Het is algemeen be kend, welk een belangrijke plaats u in het sportleven inneemt. De j onge il en kennen u als „Ocm Jaap", mis schien nog wel eens als „vader Ja cob", aan wiens vaderlijke zorg deze banen zyn toevertrouwd en in goede handen zijn. Spreker was er zeker van dat de voorzitter alles zou doen om de ver houdingen onder hen die sport be oefenen te verbeteren en tot harmo nie te brengen. Namens de Internationale Club dankte de heer Dreesmann voor de ontvangst. Wij zijn graag in Noord wijk en zijn blij er te kunnen blij ven. Voorts richtte hij een woord van welkom tot de Engelse gasten. Vervolgens hees burgemeester Van Berckel de vlag van de tennisclub Huis ter Duin, een blauw veld met een witte tennisbal, waarin met ro de letters H.t.D. Na deze openingsceremonie vingen de eerste wedstrijden op beide banen aan. Geslaagden hr. Mulo-school. Van de 23 kandidaten der Chr. Mu- loschool te Noordwijk zijn de vol gende leerlingen geslaagd voor het Mulo-diploma: voor het Mulo-diplo ma met Mi idenstandsdiploma: A. Duindam, C. Eisenga, J. Imthorn, W. Duindam, B. Cramer, A. Hazenoot, A. Leeflang, M. van der Luit, B. Hoek, N. Barnhoorn, G. van Rooyen, voor het Mulodiploma A (met wis kunde): I. Janssen, J. van der Niet, B. Langenegger, II. Bos en T. Ti- man; voor het Mulo-diploma A: E. de Groot; voor het Mulo-diploma B: F. Lindhout, G. Barnhoorn, N. Hoek. Orgelconcert Koos Bons. Dins dagavond a.s. te 8 uur nam. wordt in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen een bijzonder concert gegeven, waar aan medewerking verlenen de orga nist Koos Bons uit Maassluis en de bariton Max van Egmond. Uitgevoerd worden o.m. werken van J. S. Bach, Widor en Franck. KüllEGOM Polo-toernooi om H.Z.V.-wisselbe- ker. Zaterdagmiddag hadden in het gemeentelijk zwembad van Hil- legom de wedstrijden plaats om de H.Z.V.-wisselbeker die in 1958 voor het eerst in het bezit kwam van H.Z.V. In 1959 wist „Haarlem" beslag op de beker te leggen en in het za terdagmiddag gehouden toernooi kwam de fraaie beker wederom in het bezit van de Hillegomse Zwem vereniging H.Z.V. In de voor wedstrijden kwamen al- lereest de zwemverenigingen „De Blauwe Beugel" en „Haarlem' tegen elkaar uit. „Haarlem" won met 02. De tweede wedstrijd ging tussen V.Z.V. en H.Z.V. en werd met 03 door de Hillegommers gewonnen. De derde ronde was V.Z.V.„Haarlem". Daarbij wist V.Z.V. een 31 achter stand op te halen tot 33, maar in de laatste .ninuten wisten de Haar lemmers het "ijandig doel nog twee maal te treffen. Daarna verloor „De Blauwe Beugel" nog aan H.Z.V. met 03. „Haarlem" en H.Z.V. hadden dus ieder 4 punten en kwamen daar door in de finale, die door de Hille gommers gewonnen werd met 21. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO SLIPTE EN BOTSTE Zaterdagmorgen omstreeks 8.25 uur reed de heer C. J. v. L. uit Hazers- woude met zijn bestelauto over de Steekterweg te Alphen aan den Rijn in de richting van Bodegraven. In de onoverzichtelijke bocht in die weg begon de wagen door het natte wegdek te slippen, draaide een slag om en botste frontaal tegen een rechts van de weg staande boom op. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd en liep wonderwel geen ernstige verwondingen op. Dr. K. Gill uit Zwammerdam ver leende de eerste medische hulp. De auto werd zwaar beschadigd. BROMFIETS TEGEN AUTOBUS De „Citosa"-autobus, bestuurd door de heer E. K. uit Haastrecht reed zondagmiddag omstreeks vijf uur met geringe snelheid over de Jan Nieu- wenhuijzenstraat in de richting van de Emmalaan, toen kort voor de kruising met de Hugo de Grootstraat, uit de laatstgenoemde straat de heer P. N. uit Alphen a.d. Rijn met grote snelheid op zijn bromfiets de hoek om kwam rijden en doordat hij de bochte te ruim nam, tegen de autobus op botste.De bromfietser kwam met zijn voertuig onder de autobus en werd enkele meters meegesleurd. Dr. J. H. Veenendaal verleende de eerste medische hulp en liet het slachtoffer, dat over hevige inwen dige pijnen klaagde snel overbrengen naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. De bromfiets is totaal ver nield. RIJPWETERING Auto te water - Toen mevr. v. H.-K. uit Wassenaar met haar moe der, mevr. K. en nog een bejaarde dame gistermiddag oomstreeks half vier van een bezoek aan de Binnen weg alhier terugkeerde, wilde zij met haar nog gloeinieuwe personen auto achteruit de Oud-Adeselaan op draaien. Waarschijnijlk vergiste me vrouw v. H. zich echter in deze bocht, want zij draaide veel te kort om, hetgeen tot gevolg had, dat de wagen niet op de Oud-Adeselaan maar via de zachte berm in de daar naast geleden sloot terecht kwam. Een gelukkige omstandigheid was hot, dat de sloot ter plaatse niet diep is, zodat de auto voor de helft bo ven water bleef. Met behulp van en kele snel toegeschoten personen wer den de drie inzittende dames uit hun benarde positie verlost. Hoewel hevig geschrokken, bleken zij overi gens ongedeerd en zelfs nog vrijwel geheel droog te zijn. Een kraanwa gen van de fa. v. d. Vliet uit Oude- Wetering heeft de steeds verder in de modder wegzakkende auto enige tijd later oogetakeld en weggesleept. Ogenschijnlijk viel de schade nog al mee, maar gezien het modderbad zal een algehele revisie van de wagen vermoedelijk wel noodzakelijk zijn. Met dit onvrijwillige bad is mevr. v. H. knap gedupeerd, want zij had haar wagen slechts W.A. verzekerd. HAZERSWOÜDE (H.R.) Portier te vroeg geopend Zater dagavond omstreeks 7 uur stond op de Rijndijk ter hoogte van Rozen burg een personenauto, gezien in de richting naar Leiden aan de rechter zijde, gedeeltelijk op de rijbaan ge- Honderden vakantiegangers zijn de afgelopen maand uit België naar Ne derland teruggestuurd omdat ze geen of helemaal geen indentitietspapieren bij zich hadden. Het al voorgeko men dat een bus vol vakantiegangers terug moest omdat een derde van het aantal passagiers zich niet konden le gitimeren. Sinds de opheffing van de pascon trole aan de Nederlands-Belgische grens op 1 juli j.L meent men veelal dat men dan ook geen papieren meer nodig heeft. Maar iedereen die over deze grens wilf moet bij zich hebben of een geldige toeristenkaart of een geldig paspoort of een paspoort dat ten hoogste vijf jaar verlopen is. In België bestaat een legitimatieplicht. Alleen deze grensdocumenten zijn daarvoor geldig. Het gebeurde wel dat een vakan tieganger met zijn trouwboekje kwam of een ander papier. Maar deze zijn beslist niet goed Tot nu toe heeft de marechaussee zeer soepel opgetre den. Slechts in duidelijk malafide ge vallen maakte zij proces-verbaal op. In België gaf de rijkswacht proces- senverbaal aan toeristen zonder iden titeitspapieren. Dat levert dan veel moeilijkheden op. Want in België volgt direkt op het proces-verbaal de berechting. Soms werd de vakatiegan- ger dan zes of zeven dagen vastge houden. Sinds 1 juli is ook het bewijs van Nederlandsohap niet geldig meer. VOORBURGS MEISJE VERMIST Sinds donderdag 4 augustus wordt te Voorburg de 14-jarige Johanna van der Wilden vermist. Zij heeft die dag om half zes 's avonds de ouder lijke woning verlaten en is daarin tot op heden niet teruggekeerd. De com missaris van politie te Voorburg heeft een oproep doen uitgaan, waar in hij verzoekt namens de ouders te worden bekend gemaakt met de ver blijfplaats van het meisje. Een on geluk wordt gevreesd. Haar signalement is: lang onge veer 1.40 meter, fris rond gelaat, donkerbruin golvend haar, gekleed in rood toppertje lichtblauwe jurk met klein wit ruitje, rode leren schoenen met drie kwart hakken en wit vetertje. Zij loopt heel slecht door een grote wond aan haar rech ter hiel. Haar roepnaam is Tineke. Aan ieder die inlichtingen kan ge ven wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de commissaris van politie te Voorburg, telefonisch te bereiken onder netnummer 070, abonneenummer 778550, of met de politie in zijn of haar woon- of ver blijfplaats. parkeerd. De bestuurder, de heer D. uit Wassenaar, die even zijn voertuig had verlaten, begaf zich over de rij baan v/eer naar zijn auto en opende het linkerportier, met de bedoeling in te stappen. Op dat moment kwam uit de richting Alphen aan den Rijn een Volkswagenbusje, bestuurd door E. uit Deventer, en greep het portier. Het portier schoof langs de gehele rechterzijde van het busje, dat hier door ernstige schade opliep. Ook de personenauto werd beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet Marktberichten ROTTERDAM 8 aug. Vee Aan voer 1804. 1155 vette koeien, 649 var- kens, vette koeien 295325 260280, 245255; vaikens 173, 170, 168; vette koeien aanvoer iets minder, handel even vlotter, prijzen 1ste kwaliteit wat stijver verder onveranderd, pri ma's boven notering; varkens aanvoer kleiner, handel goed, prijzen hoger, enkele prima vleesvarkens boven no tering. zware vaikens van 150—152, slachtzeugen van 120130 per kg. TER AAR 6 aug. Groente Augur ken fijn 0 60; fijnbasterd 0.65; basterd 0.45; grof A 0.30! grof 0.20—0.23; CD 0 25—0.26; idem groot 009; E 0.09 0.10 alles per kg. wat tamme indruk. Misschien dat volgend jaar het onderwerp een be langrijke rol kan spelen, dat de stoet uitbundiger wordt. Dat er^ook meer bloemen worden gebruikt. We mis- ,-OA.A„ sen in dit corso de brede kleurige ge- Mare HO» tel. 20406. velwanden, die misschien grover, maar bezienwaardiger zijn. BIOSCOPEN. Het corso moet blijven, maar we Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Van Driesum, 519. Horizontaal: 1 Europeaan, 4 n# fiir overtrek van een stoel. 8 lied, 10 hopen dot het tradit.e als zun ergste De™ jongensnaam, 11 muzieknoot, 12 ko- vu and zal beschouwen. Kunnen we Justus - k d. lenemmer, 14 onbekende, 15 dorp in byvoorbeeld met eens een bloemen- Centrale als volgt gekeurd. N. Brab., 17 plaats in Duitsland, 19 'ocht °°°r de Leidse grachten hou- Cïsino; zilt vocht. 21 voegwoord, 23 kippen- den? Een massale waterparade me loop, 24 muzieknoot, 25 de opperste fonde's' "le«en dekschuiten vol rand van een dak. 27 meisjesnaam, fantastische figuren en kleurige bloe- 28 bedehuis, 29 pluim van een vogel. !?enJ Het zou wel iets anders zijn. - Verticaal: 1 gem. in Limb.. 2 gem E" het verkeer heeft er minder last Lido. in Gelderl, 3 lidwoord (Fr 5 aard- van We moeten dan wel iets op de rijkskundige aanduiding (afk.) 6 tel- vaste bruggen verzinnen. „Napoleon Luior: woord, 7 zeeëngte tussen Seeland en van dit corso zou op het water zo nu Zweden, 9 wonder, 12 deel van een en dan 8abukt moeten hebben, huis 13 gekeerd naar, 15 klap, 16 troefkaart, 18 jongensnaam. 20 ber- Napoleon was overigens zonder kijf rie, 22 bijb. figuur, 24 scharnier een van de monumentaalste figuren. A™*n°n. „ra Kr'J§} ae Klappen (Z.N.), 26 vreemde munt (afk.), 27 Zelden hebben we iemand zo mooi in aUe leeftijden, als 3 vert de houding de tocht uit zien rijden. Rex: JPerri", alle leeftijden. De films in de week van 512 zijn door de Kath. Film- Is vo „De ondergang van de Ti tanic". 14 jaar. ('s Middags: „Vier rakkers en een oude jeep" Alle leeftijden. „IJsparade", alle leeftij den. „Naar het middelpunt van de aarde", 14 jaar. Studio: ,,'n Slippertje naar de maan", alle leeftijden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2