DUINSTREEK RIJNSTREEK Scherp Katanga tot verzet besloten Geldkist-met 16 mille - uit hotelkamer ontvreemd WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE COUKANI PAGINA 2 I SCHUURBRANDJE Vermoedelijk doordat de 11-jarige zoon met lucifers speelde is gister ochtend om ongeveer elf uur brand uitgebroken in een schuur achter perceel Lammenschansweg 92. De brandweer heeft de. brand geblust met enige emmers water. Een par tijtje hout ging bij deze brand ver loren, terwijl het dak van de schuur werd beschadigd. VICTORIA REGIA BLOEIT WEER. In de Hortus Botanicus zal heden avond de Victoria Regia weer bloeien. Dan zal deze grootste bloem onder de bekende soorten van het plantenrijk nog wit zijn. Langzaam zal ze echter naar rose verkleuren, in welke tint men haar morgenavond zal kunnen zien. Tevens staat thans in bloei de Duitse Pijpbloem met bloemen van niet min der dan dertig centimeter. Uiivaart C J. van Leeuwen Onder zeer grote belangstelling uit kringen van het organisatieleven heeft hedenmorgen op de r.k. be graafplaats „Zijlpoort" de beaarding plaats gehad van de heer C. J. van Leeuwen, in leven een vooraanstaand figuur in het organisatieleven van Leiden. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door pater Servus Keu- laerds van de parochie van de H. Leonardus. Pater Keulaerds was gees telijk adviseur van de Katholieke Bouwvakarbeidersbond ,St. Joseph", waarvan de overledene tweede voor zitter was. B\j de plechtigheid van de begrafe nis waren een groot aantal figuren uit het organisatieleven aanwezig, onder wie de heren ir. Lindenberg en Lam- bermont, resp. voorzitter en secretaris van de Vereniging Koninginnedag, de heren Schlatmann en Vlasveld, na mens het voormalige Comité „Ama- te", de missietentoonstelling, waaraan wijlen de heer v. Leeuwen veel werk heeft gedaan, voorts afvaardigingen van alle wijkbesturen der K.A.B. in Leiden, van de K. A. J. en de K.A.V., de heren De Bree en 'Schreuder na mens de kath. bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", alsmede de heer Noord man, werkgever van de overledene. Schriftelijke bewijzen van deelne ming waren ingekomen van enkele districtsbestuurders van ,St. Joseph" van het hoofdbestuur der K.A.B., ter wijl ook vele bloemen de deelneming van anderen vertolkten. Van mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, was een persoonlijk schrijven ingekomen. Toen de bis schop nog deken was van Leiden stond hij in bijzondere relatie met wijlen de heer Van Leeuwen. Deze is n.l. de man geweest die zijn schou ders zette onder het werk, toen een noodkerk moest worden ingericht, tij dens de restauratieperiode van de Lodewijkskerk. Na de begrafenis heeft een zoon van de overledene, de heer B. J. van Leeu wen, woorden van dank gesproken voor de grote belangstelling en eer aan zijn vader bewezen, in het bijzon der tot de familie Noordman. Burgerlijke Stand Geboren: Anneke Louise dr van N. van Egmond en A. Patist; Ronald Pieter zn van P. Holswilder en M. Monteba; Terezia Johanna Petronel- la dr van J. J. de Romijn en P. Ha- merling; Wilhelmina dr van S. Flip- po en P. van Laar; Peter Paulus zn van A. Kluivers en M. van Loef; Ronald Cornelis Jacobus zn van A. Philippo en T. P. M. de Jeu; Jack Cornelis Gerardus zn vanC. K. Mo lenaar en C. Speel; Frederik Johan nes Maria zn van P. C. Schouten en C. H. Roeleveld. Overleden: W. J. Rote-65 jr, man; H. H. Vlasveld 79 jr, man; A. Brus- see 55 jr, echtgenote van D. Paauw; A. Ott 84 jr, wecuwe van J. Schui temaker. APOTHEKERSDIENSTEN Ook kant verlost worden van die Rheumatische Pijnen met Krnschon Salts. U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de be roemde kleine dosis. Beroemd - ja - over de hele wereld, om zijn wonde re aansporende werking op de bloed zuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking gebracht en drijven zo de onzuiverheden uit, die nu die ondra gelijk snerpende pijnen verwekken. (Advertentie) sproken, wegens ziekte van de voor zitter daarvan, de heer K. de Daas. Veel bracht de heer Verboom in herinnering en er werd soms harte lijk om gelachen. Maar telkens weer domineerde de waardering van de jubilaris om zijn collegialiteit, zijn vakmanschap en zijn gevoel voor hu mor. Met de aanbieding van een scheerapparaat en een fruitmand werden de waarderende woorden on- oerstreept. Onder de zeer velen die de jubila ris persoonlijk kwamen gelukwensen waren o.m. de heren Koren en Van dt r Stouwe van de Vereniging „Het Mobilisatiekruis" en de heer J. Ver kade van de Chr. Metaalbewerkers Bond. Ook deze bezoekers boden ge schenken aan. RECTIFICATIE. Door een betreurenswaardige ver gissing is in ons blad van gisteren bij het verslag van het afscheid van de heer J._ I. van Bastelaar als ambte naar ter gemeentesecretarie een ver keerde foto geplaatst. De afgedrukte foto behoort bij het verslag van het 40-jarig jubileum van de heer Kooiman, welk verslag wij in hetzelfde nummer opnamen. We bieden hiervoor aan beide he ren onze verontschuldiging aan. HAZERSWOUDE RECTIFICATIE RAADSVERSLAG In het raadsverslag van Hazers- woude, vrijdag 29 juli j.l. in onze courant geplaatst, is een fout ge slopen. In dit verslag staat vermeld, dat bij het ongeval op het kruispunt Roemer-Zijde (Boskoop) de bestuur der van de auto niet bevoegd was dit voertuig te besturen. Dit moet echter zijn: de bestuurder van het tweewie lige voertuig was niet bevoegd een dergelijk vervoermiddel te besturen. Geslaagd De dames A. v. d. Ha ven Md en N. Kastelein zijn te Haar lem geslaagd voor het examen cou peuse lerares. Geboren: Pieter zn van H. Staal en M. L. C. Hoogeveen. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus de Lange 26 jr en Anna Maria Meurs 23 jr; Reinhard Zonneveld 24 jr en Alida Sophia Slappende! 23 jr. Getrouwd: Louis Jan Kramer 24 jr en Catharina Duiker 20 jr. ZOETERWOUDE Verlaging Nieuwewegsbrug gegund. Door de dienst van gemeentewer ken is namens b. en w. het verlagen van de Nieuwewegsbrug met oprit ten en het maken van een nieuwe af rit naar de Jan van Banningstraat ge gund aan de firma A. Hogeboom te Rijpwetering, voor f 55.100. WOUBRUGGE Grote snoek In het midden van de Brasemermeer op de rand van het diepe gedeelte wisten vader en zoon Hoogeveen van de Vrouwgeest- weg dinsdagmorgen een grote snoek te verschalken. Het dier had een lengte van 106 cm. en woog circa 17 pond. Zij deden deze vangst met een 0.24 mm. nylonsnoer, een normale haak en een visje als aas. afgenomen. Er waren deze keer 116 kandidaten om de proef af te leggen voor schooldiploma's A en B. De examens werden bijgewoond door de heer M. Kortekaas, chef van de afd. financiën en onderwijs als vertegen woordiger van het gemeentebestuur, door vrijwel alle hoofden van scho len, verscheidene onderwijzers en ouders. Laatste Berichten Uitslag Kamerverkiezing De uitslag van de door de Staten van de provincies Gelderland, Over ijssel, Groningen en Drente gehou- Zes-weken lang had de jeugd in- den verkiezing voor 19 leden van de tensief geoefend onder de deskun- Eerste Kamer 15 als vol«t: dige instructeurs mevr. M. A. van PvdA 6, KVP 5, A.-R. 3, CHU 3, Tilburg-Van der Niet en de gymnas- WD 2. CPN 19. tiekleraren B. J. H. Boers en J. v. De oude samenstelling was: P.v.d.A. Leeuwen. 6, KVP 4, A-R 3, CHU 3, WD 2, Een bijzonder woord van hulde CPN 1. 18. komt toe aan mevr. Van Tilburg, de, j-je nieuwe samenstelling van de zwemmoeder van de schooljeugd, Eerste Kamer is volgens de huidige voor wie nooit iets te veel is als het stmd (tussen haakjes oude sam(£. de kinderen en de zwemlessen be- stelling. PvdA. 23 (22), KVP 25 treft Mede door haar bezielende lei- (25) A.R 8 (9) CH 7 (8) yyn 7 ding kwam men tot het prachtige rei 7,"npw 'Qrp /n 70 sultaat, dat van de 116 examinandi U)' V? J aan 112 het diploma kon worden uit- Over 3 zetels moet nog worden ge- gereikt. ï°°t door 4 partijen, n.l. KVP. CHU, Examinatoren waren de heer Rog- VVD en SGP. Deze loting zal op a.s. geveen, rijksconsulent voor de li- vrijdag geschieden, ehamelijke opvoeding, mevr. Van De namen van de 19 gekozen leden Tilburg-Van der Niet en de heer J. voor de provincies Gelderland, Over- van Leeuwen. ijssel, Groningen en Drente zijn: De geslaagden KVP: dr. L. J. C. Beaufort, dr. J. J. Gielen, J. L. P. M. Teijssen, mr. J. Mevr. Van Tilburg-Van der Niet l M. Niers, H. Rottinghuis, kon diploma's uitreiken aan de vol- p. v> d. a.: Mr. J. A. Jonkman, ir. gende geslaagden: h. Vos, C. W. van Wingerden, dr. A. Diploma A: Nel Zandbergen, Ma- Querido, C van der Waerden, dr. I. rian Meeuwenoord. Nel Borst, Riet- Samkalden. je v. d. Linden, Piet Borst, Henk van a.-R.: dr. w. P. Berghuis, j. Tjal- 't Wout, Martien Hermans, Lenneke ma p 0 Ellferich Tio Jan v.d. Zalm, Tommie Hoppe, GHu: 'mT G Vixceboxse, ir. M. A. Rob Peen, Ton W.jnands, Hans v. d G c j van Mastrigt. Reyd, Yda v. Sprang, Hans v. Bee- VVD; H D Louwes, mr. R. H. ba- ron de Vos van Steen wijk. Na een kabinetsvergaderig heeft BIOSCOPEN De films in de week van 29 juli 5 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Liane, het meisje uit het oerwoud", volwassenen, ('s Middags: „Dik Trom", alle leeftijden Donderdag: „La Strada", 18 jaar). Lido: Afgekeurd. Luxor: „Het koninkrijk der hu mor" alle leeftijden. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Mijn man is bij de F.B.I.". alle leeftijden. Rex: „Voor schurken geen ge nade" 14 jaar. (Dond.: „Jailhouse Rock", 14 iaar). ALPHEN AAN DEN RIJN Vijftig pond karper na een ha've dag hengelen De sportvisser M. Zuidam uit de Hugo de Grootstraat had op zijn laat ste vakantiedag, de vangst van zijn leven. Hij vist vaak met de hengel, in de zg. tankval, in opdracht van de Duitsers destijds gegraven vanuit POTLOOD EN GEEST 1 2 3 U 5 6 7 8 9 10 11 12 U 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 26 25 26 27 28 No. 516. Horizontaal: 1. lus, 3. krijgsmacht, 8. afkorting van idem, 9. de maangodin, 10. koninkrijk in KL Azië a. d. Zwarte Zee, 12. lengte maat (afk.), 13. godin van de dage raad, 14. lidwoord, 15. azijn, 17. boom der tropen, 19. voegwoord, 20. soort café, 21. scheikundig element (afk.), 22 jongensnaam, 24. gem. in N.-Brab., 26. munt in China, 27. plant die tegen maagkwalen wordt aange wend. 28. flauw. Verticaal: 1. rivier in Duitsland, zijtak Rijn 2. wereldtaal, 3. devies, 4. priem, 5. voornnamw., 6. afzonder lijk, 7. deel van een auto, 9. stuk hout, 11. ontkenning (duits)), 14. buisvormig ingewand. 16. plaat van een handpers, 17. deel, 18. dwaze gewoonte, 20. jongensnaam, 21. turks bevelhebber, 22. hoenderachtige vogel, 23. biersoort. 25. familielid. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. Langres, 6. Mia, 7. dom, 9. as, 10. bot, 12. ma, 13 meter, 15. roek, 16. gans, 17. teken, 19. nn, 21. rel, 22. ra, 23. Eos, 25. kin, 26. Parrega. Verticaal: 1. lis, 2. aa, 3. grot, 4. el, 5. som, 6. matrone, 8. Marsman( 10. beker, 11. tegel, 13. met, 14. Ran, 18. keer, 20. nop, 22. Ria, 24. sa, 25. Kg. wijk Hoorn naar het stoomgemaal aan de Gouwe. Het schijnt een enorm rijk viswater te zijn. Maandag had Zuidam een plaats bemerkt, waar karper in de weer was. Gistermorgen is hij daar om vijf uur gaan zitten. En met verrassend resultaat. Want hij ving tot 's mid dags een uur vier karpers: twee met het gewicht van ruim veertien pond, één van elf en één van negen pond, totaal plm. vijftig pond vis, een fan tastisch gezicht. De heer Zuidam, die, als echte sportvisser, de gevangen vis weer uitzet, ving de karpers met een z.g. werphengel. Ze zijn zo sterk, dat ze een roeiboot meetrekken. Maar ze moesten na een kwartier de strijd toch opgeven. Hoewel een dergelijke vangst voor een sportvisser uiteraard een reden is om trots op te zijn, is men op de aanwezigheid van die grote karpers toch maar weinig gesteld. Ze maken te veel deining in het water en de andere diepwatervis, als brasem, gaat naar rustiger gebieden. G. VAN GOG VEERTIG JAAR BIJ „DE RIJNSTREEK" De heer C. van Gog herdacht dins dag de dag waarop hij 40 jaar geleden als machinebankwerker in diemi trad bij de Machinefabriek „De Rijn. streek" van de fa. J. Ottens te Alphen aan den Rijn. Met zijn uitgebreide vakkennis heeft de heer v. Gog de industriële ontwikkeling van Alphen aan den Rijn niet onaanzienlijk gestimuleerd Weldra werd hij erop uit gestuurd om bij de ene dakpannenfabriek een me chanisch apparaat op te stellen en te doen starten en dan ging hij weer el ders zijn kennis in dienst stellen voor het plaatsen van de een of andere machine. Heeft hij in de aanvang zelf veel moeten leren, weldra vonden vele jongeren, vooral werkkrachten af komstig uit de Martha Slichting, een bekwame en welwillende leermeester in de heer Van Gog. Zo is het te verklaren, dat de jubi leumdag voor Van Gog en zijn gezin door velen uit brede kring en zelfs door welhaast vergeten figuren, op ondubbelzinnige wijze tot een onver getelijk gebeuren is gemaakt. De patroon, de heer J. Ottens kwam met zijn zoon de jubilaris thuis be zoeken, evenals het overige perso neel met hun echtgenoten of ver loofden. De patroon stak het niet on der stoelen of banken, dat hij best tevreden was over de prestaties van de thans hoofdzakelijk als electrisch lasser werkzame jubilaris Na vele herinneringen gestalte te hebben ge geven bood hij de jubilaris een ge schenk onder couvert aan. Namens het personeel heeft de heer A. Verboom, lid van de kern ge- HILLEGOM Woonark aangevaren Gister morgen werd de woonark „Jahaja", toebehorende aan de familie v. d. Loo, liggende in de Vossevaart te Hillegom. door een boot van de firma G. Hulsebosoh, die daar passeerde, aangevaren en ernstig beschadigd. De politie te water uit Aalsmeer heeft de zaak in onderzoek. Aanrijding Een vrachtauto, die gistermorgen om 11 uur over de Haarlemmerstraat te Hillegom reed, bestuurd door A. P. L. uit Noord wij- kerhout, wilde een een erf oprijden en begaf zich daartoe op de midden- baan van de 3-banige rijweg. Een chauffeur van een vrachtauto die uit dezelfde richting kwam dacht nog rechts te kunnen passeren omdat hij niet voorbereid was op de manoeuvre van de eerste auto. Het gevolg was een botsing, waarbij de manoeuvre rende auto zeer ernstig beschadigd werd. LISSE W. RIETVELD WINT OOK TIJDRIT IN DE TOUR Gisteravond werd de vijfde en voorlaatste etappe verreden van de Tour de Lisse 1960. Dit was een rit tegen het uurwerk over de afstand van 5'/? km., welke door de renners individueel moesten worden verre den. Als eerste man ging van start B. de Bruin, die de laatste plaats bezet te in het algemeen klassement. Ver volgens vertrok om de minuut een renner vanuit het Lissersportpark om eenmaal het parcours te rijden, met een ronde op de sintelbaan. Bleven in het begin de tijden boven de 11 mi nuten, later werden deze steeds beter en de als no. 18 gestarte A. Bon wist met zijn fraaie tijd van 9 minuten en 40 sec. lange tijd aan de leiding te blijven. De eerste die deze tijd verbe terde was P. Vrijburg gestart als 35ste. Hij reed de afstand in 9 minu ten en 35 seconden. H. Mens deed er nog 2 seconden korter over en de renner N. Zoet presteerde het om 9 minuten en 11 seconden voor zich af te laten drukken. Het wachten was alleen nog maar op de gele trui dra ger W. Rietveld. Toen deze dan onder luide aanmoedigingen de baan op kwam bleek, dat hij een zeer snelle tijd zou maken. In de nieuwe record tijd van 8 minuten en 57 seconden behaalde hij hiermede zijn derde etappe zege. De snelste renners waren: 1. W. Rietveld in 8 min. 57 sec.; 2. N. Zoet 9.11; 3. H. Mens 9.33; 4. P. Vrijburg 9.35; 5. en 6. T. Zeldenthuis eh A. Bon 9 40; 7. M. v. Dijk 9.46; 8. T. Baak 9 47; 9. J. v. Rooyen 9.48; 10. W. Mooyekind 9.49; 11. J. Degenaars 9.52; 12. H. v. Lierop 9.53; 13. J. v. d. Ploeg 9.58. Na afloop van deze etappe reden de adspiranten van de Ren- en Tour vereniging „De Bollenstreek" een wedstrijd over 20 ronden. Hierin starte ook de winnaar van de Tour de Lisse 1959 S. v. d. Ham- Deze wist ook thans te zegevieren voor H. Stuifbergen, A. v. d. Lans, S. v. Lie rop, M. v. Hage, B. v. Leeuwen en A. Barten in de tijd van 13 minuten 26 sec. Hedenavond wordt de laatste en zesde etappe verreden. Het parcours moet dan weer 4 maal worden afge legd, afstand 19 km. De renner W. Rietveld is al zeker van de eerste plaats in het punten klassement want geen andere renner kan zjjn totaal benaderen. Ook in het algemeen klassement gaat hij met een voorsprong van 54 sec. op no. 2. N. Zoet, aan de leiding en alleen pech kan hem nog van deze eerste plaats afhouden. De start is om half 8. Geslaagd Te Utrecht slaagde voor het examen Frans M.O. de heer B. A. A. van Dieren. N00RDWIJK In de nacht van zondag op maan dag j.l. is uit het hotel Bel-Air aan de Rembrandtweg te Noordwijk een geldkist met een bedrag van onge veer 16.000.— ontvreemd. Vermoedelijk hebben de daders zich via een balkon en een raam aan de achterzijde van het gebouw toegang verschaft tot de slaapkamer van de hotelhouder. Door deze diefstal is de exploitant bijzonder ernstig gedupeerd daar zich in het kistje een grote som aan door gasten in bewaring gegeven gelds waarden bevond. De recherche stelde een uitgebreid onderzoek in, waarbij o.m. de assis tentie werd ingeroepen van een rijks speurhond voor het afzoeken van de duinen achter het hotel. Oud-schipper jan van der Niet onder grote belangstelling begraven 1 Onder zeer grote bealngstelling heeft op de Algemene Begraafplaats te Noordwijk de ter aardebestelling plaats gehad van Jan van der Niet, de alom bekende oud-schipper van de te Noordwijk gestationeerde red- boot van de Kon. Ned. Noord-Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij, en badman op het strand. Beh: lve vele Noordwijkers waren ook talrijke badgasten behorende tot de trouwe kern, die regelmatig hun vakantie in de badplaats door brengen, op de begraafplaats aanwe zig om Jan de badman de laatste eer te bewijzen. Voorts merkten wij op burgemees ter Mr. G. F. W. van Berckel, tevens voorzitter van de plaatselijke com missie van de NZHRM, de heer N. v. Beelen, lid van die commissie en directeur van de Mij. Zeebad, schip per C. van den Berg en de voltallige bemanning en opstappers van de reddingsboot „Kurt Carlsen", oud collega uit Scheveningen, het be stuur van de Noordwijkse Reddings brigade. vertegenwoordigers van de EHBO-Brigade Noordwijk, de heer F. Rippen, bondsvoorzitter van de Alg. Bond van Ouden van Dagen, het bestuur van de afd. Noordwijk van deze Bond, verschillende raads leden en hoteliers. Volkomen in de geest van de over ledene werden er op verzoek van de familie bij het graf geen toespraken gehouden, waarbij echter een uit zondering werd gemaakt voor de Noordwijkse Reddingsbrigade. Haar voorzitter de heer E. de Groot, her dacht het werk van de overledene, een der beide ere-leden van de Bri gade. Ds. W. Hoekstra las vervolgens een schriftgedeelte uit Jesaja 40, Psalm 90 en de Brief van Paulus aan de gemeente van Korinthe. Hij sprak aan de groeve enkele .woorden van troost tot de familie. Namenr de nabestaanden sprak de heer D. van der Niet woorden vart dank voor het medeleven en de belangstelling. Een speciaal woord van dank richtte de heer Van der Niet tot burgemeester Van Berckel en diens zoon voor de jarenlange Dersoonliike vriendschap, die zijn broer heeft mogen ondervinden. NOORDWIJKSE SCHOOLJEUGD DEED ZWEMEXAMEN In het Golfbad, fraai gelegen in de Noordwijkse duinen, zijn weder om de jaarlijkse schoolzwemexamens len, Klaas de Mooy, Ronnie Vink. Sjaan v. Zaal, Richard Kamstra, Ma rion v. Tilburg, Lineke Wassing. Ma rian de Bakker. Rika Verboef, Loes- je v. d. Wiel, Petra v. Duin, Dirk v. Duin Maria Samson, Karei Vaart jes. Kees Westgeest. Eugen v. d. Holst, Gerard Steen voorden, Wim Langeveld, Vincent Alkemade. Wiet Hoogeveen. Arie Wijnands, Sjaak Dekker, Riet Groenewoud, Ingrid Rodenburg, Kees v. d. Niet, .Tos Ad- premier Tsjombe van Katanga ver- miraal. Kees Wiinands. .Tan Klinken- klaard, dat tot verzet tegen de VN- berg, Wim Barnhoorn. Wim Oranje, troepen is besloten. Engel v Dee, Jaq. v. d. Weyden. Ni- colette Steenvoorden. Ria v.d. Ploeg, Tsjombe heeft woensdag verklaard Inger Groenewoud. Kees v. d. Zalm, dat de VN-troepen zich met geweld Nico Lindhout, Thea Admiraal Eve- een weg in Katanga zullen moeten lina Hartingsveld, Carla de Jong. banen. De Katangese troepen zullen Hanneke Oerlemans. Dea Duindam, niet het eerst schieten, maar als er Ciska v. Kamoen, Marijke Verwey, VN-troepen op Katangees gebied aan- Henriette Verhoeven, Agnes Hiep komen, zal dat als agressie worden Nellie v. Kampen, Plonie Broekboef, beschouwd. Het zal geen verschil ma- Madeleine v. Praag, Marian Onder- ken, of het blanke dan wel zwarte stal. Hina Kraska. troepen zijn. Voor het diploma B slaagden: Jo- ke Kret, Paul v. Hulbregt, Lenie Lamboe Louise Roodenrijs, Thea v. Riin, Cokkie Borst. Ineke v.d.Kant, Piet v. d. Voort, Antoinette Smit. Maja Link. Sjaan Oudeaarden Fred Bouwmeester. Tiallien de Jong Wim Vanmorgen om tien minuten voor Schbmmer. Marjolein Mulder. Ria v. half twaalf is van de vliegbasis Val- Beelen. Cohie Duindam. .Tooie Duin- kenburg een helicopter van de Ko- dam, Tim Bovenk. Dien Ouwerkerk. ninklijke Marine opgestegen om een Kittv de Vries. Nelleke v. d. Loo, patiënt die lijdt aan een ernstige Marijke Vink. Maria v. d. Ham Tine maagbloedig op te halen van de Sch. Duindam Nel v. Duvn. Gerard Tim- 11 „Adriana", die zestig mijl ten mers. Oscar Cramer, Vrank Key. noordwesten van Den Helder ligt en Danneke v. d. Graaff, Mieke van om assistentie gevraagd heeft. Hemsberpen. Wim Steenvoorden, Een „Neptune" van de Koninklijke Gerdien KlmkenberP. Willv Uitten- Marine is aan een oefening onttrok- bosrert, Hennv van DTongelen, Ellv ken om de helicopter te begeleiden, v. d. Putte. Kees v. d. B°rg. Leendert den Hollander, Bennv Kantein, Ton- ny v. d. Akker, .Tannie de .Tong. Riet je Kortekaas Wim de Ruyter, Els Zuidhoek en Wim Dekker. „Kurt Carlsen" op de helling De te Noordwijk gestationeerde mo torstrandreddin gsboot, HELICOPTER HAALT ZIEKE VAN SCHIP. die voor deze gelegenheid waren op gehangen verlichtte het dichte bla derdak, dat dit pleintje zo'n roman tisch aanzien geeft. De oude muur „Kurt naast het historische baljuwshuis Carlsen" van de Kon. Ned. Noord- vormde de achtergrond van het po- Zuid-Hollandse Reddingsmaatschap- dium, waarop het dansorkest had pij ondergaat momenteel op de werf plaats genomen, van de fa. W. Taat te Katwijk een Bestuursleden van de Oranjever- grondige beurt. Dit dient eens per eniging hielden een oogje in het zeil zeven jaar te geschieden. 00 de dansvloer zelf. terwijl op het De „Kurt Carlsen" zal uitgerust Plein een aantal politiemannen aan- worden met een radio-zend- en ont- wezig was om eventuele herrieschop- vangaoparaat, hetgeen een enorme pers tot kalmte te manen. Maar dat verbetering gaat betekenen voor de was gelukkig niet nodig, de avond communicatie van de boot met de had een plezierig en feestelijk ver- posten op het land en ook met an- loop en de kans bestaat, dat de dans- dere in aktie zijnde reddingsboten, vloer vanavond ergens in de buurt van het kermisterrein wordt neer- SASSENHEIM Geboren: Agnes C. M. dochter van J. Stigtei en A. E. M. Blom; Peter C. zoon van A van Kampen en E G. van der Voet, Leonardus C. M. zoon van W. C van Ruiten en Th. G Grimber gen, Marit C. F. dochter van L. H J Kortekaas en H. M. A. Laros; Johan nes C. zoon van J. P. Kortekaas en C J. Eistgeest. Ondertrouwd: P. Th. van Dam 23 jaar en b F. Bot 24 jaar te .Amster dam; C. J. Lunenburg 33 jaar en P. Wijfie 28 jaar te Ter Aar. Getrouwd: L. J. H. van Loon te As- ^heffer is gisteravond te ongeveer ten en J. H. Rotteveel: P. P IJssel- 6 "ur om het, leven .gekomen bij een muiden te Voorhout en P. M M. van verkeersongeluk. Zt] werd aangere- Vliet "en ('oor een Personenauto toen zij Overleden: J. G. Vink 61 jaar. mct de ,iets aan de hand ter h00ete gelegd, zodal ook dan de danslusti- gen aan hun trekken kunnen komen. OEGSTGEEST 70-jarige wie'rijdsier ui» Leiden gedood bij De Witle Palen" De 70-jarige weduwe T. Eradus- VOORSCHOTEN DE HEER J. DE GRAAFF BEDANKT ALS RAADSLID De heer J. de Graaff heeft be dankt als lid van de Voorschotense Raad. De heer de Graaff maakt deel uit van de Prot.-Christelijke fractie. Als opvolger wordt genoemd de heer G. J. Rietmulder. Tijdens de raads vergadering van 26 augustus zal af scheid genomen worden van dit sym pathieke raadslid. WASSENAAR DANSFESTIJN OP DORPSPLEIN Op het historische Dorpsplein klonk gisteravond tot middernacht moderne dansmuziek, met veel ver ve geproduceerd door het dansorkest van de R.K. Jongeren „De Torna do's". Dit voortreffelijke amateur orkest, dat over een uitgebreid en gevarieerd repertoire blijkt te be schikken, leverde de muziek bij een dansavond in de open lucht, die de Wassenaarse Oranjevereniging in het kader van het zomerfeest organiseer de. Dat de Oranjevereniging daar mee een goede beurt maakte bij «de jeugd bleek wel uit de zeer grote belangstelling op de dansvloer en om die dansvloer heen. Ook menige oudere kwam een kijkje nemen naar de vrolijke jeugdige schare. Het schijnsel van de extra lampen, van „De Witte Palen" de weg over stak. DE ZILK Woningbouw! Het bouwen van zes woningen en 12 garages in het uitbreidingsplan worden onder ar chitectuur van het architectenbureau v. d. -Bos te Voorburg, voor eigen re kening gebouwd door Uljee's Metsel bedrijf te Leiden. Marktberichten WOERDEN 3 aug. Kaas Aanvoer 97 partijen. Notering: eerste kwaliteit ƒ2.05 tot 2.13; tweede kwaliteit 1.93 tot 2 04; extra kwaliteit tot 2.30. Han del redelijk. IER AAR 2 aug. Groente Augur ken: fijn 0.60; fijnbasterd 0.49; bas terd 0.42; grof A 0 28—0.29; grof 0.19 —0.20; CD 0.24—0.25; idem groot 0.09; E 0.18—0.20 alles per kg. VEUR 1 aug. Groente Staandglas- komkommers 17-24 13-6, 11-13, 8-9; Platglaskomkommers 17-22, 14-17, 11- 13,-8-10; krom 20-24; sla 790-1470; To maten 170-190, 160-180, 140-160, 135- 140; Bleekselderij 20-23; Bloemkool 10-28; Andijvie 8-14; prinsessebonen 44-54; pronkbonen 30-38; snijbonen 91-95; bospeen 10-11; spinazie 7-11; meloenen 140-145.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2