$LMaGAT öéytMISTAD Scherp Gemeenieraad gaat lening aan voor „Huis te Warmondt" - 27 ]UI.I I960 Dh 1 HII")Sh (OIIWANI PACINA 2 D&tf Lh rv ifcfi de, BARKER'S Automobielbedrijf Sassenheim Leiden Agent CITROëN—PANHARD vraagt voor direct: Ie monteurs 2e monteurs en hulpmonteurs Aanmelden dagelijks. Hoofdstraat 133 Sassenheim Telef. 02532—7427 (Advertentie) Jeugdorkest de naar De Burcht" Floriade" De faam van het Leidse Jeugdor kest en Drumband „De Burcht", is inderdaad reeds tot ver buiten Lei den doorgedrongen, dat bleek gister middag wederom overduidelijk op de „Floriade" te Rotterdam, waar de jeugdige muzikanten o.l.v. de diri genten W. Marks en K. de Jeue een speciaal matinée-concert hebben ver zorgd. Mochten zij na een hartelijk wel komstwoord van de heer A. Moens, namens de algehele leiding, bij hun intrede en opmars naar de fraaie muziektent reeds veel belangstelling trekken en een verdiend applaus oogsten, de bijval, die de jeugdige Leidse muzikanten tijdens het con cert ontvingen, overtrof alle ver wachtingen. Het hoogtepunt van hun optreden bereikten onze Leidenaartjes bij hun muzikale rondgang over het tentoon stellingsterrein en de shows, die zij op verscheidene punten van het ter rein ten beste gaven. Verscheidene malen werd hun tijdens dit optreden, dat op speciaal verzoek geschiedde, een ware ovatie gebracht door de vele duizenden bezoekers. Dat dit overweldigend succes van „De Burcht" op de .Floriade" niet heeft nagelaten de nodige indruk te maken, bleek na afloop overduide lijk, toen de organisator, de heer J. Kleiboer na ziin woorden van dank, de Leidse muzikantjes uitnodigde om binnekort wederom een muzikaal matinée op de „Floriade" te verzor gen. Enige hoogtepunten uit dit optre den werden op de geluidsband vast gelegd en zullen dinsdag 2 augustus om 21.15 uur via de zender Hilversum I worden uitgezonden. water langs de To'issaintkade geval len. Enkele omwonenden zagen het gebeuren en hie/en een luid hulp geroep aan, waaro. een Leidse schil der kwam toesnellen. De schilder sprong in het water en redde het ventje van een wisse verdrinkings dood. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis ter observatie overge bracht. Verdacht van verduistering van een bedrag van 2600 gulden ten na dele van een werknemersorganisatie is aangehouden een 58-jarige uitvoer der te Leiden. MEISJE UIT DE ZIJL GERED Gistermiddag omstreeks twaalf u. is de 11-jarige Klazina Vijlbrief uit Hilversum, op het ogenblik logerend te Leiden bij familie aan de J. P. Coenhof, nabij de voormalige spoor brug in het water van de Zijl ge raakt. Toevallig passeerden op dat moment in een zeilbóot de 17-jarige M. Gielen uit Swolgen (Limburg) en de 22-jarige Th. Pieters uit Arnhem, die hun vakantie aan de Kaag door brengen. Beide jongemannen doken in het water en be* gelukte de jong ste van hen liet meisje, dat de zwem kunst niet machtig was, aan de wal te brengen. Het drenkelingelje, dat reeds bewusteloos was, werd door kunstmatige ademhaling wederom bijgebracht, w-arbij de 44-jarige Leidenaar G. v. d. Leest, Van Rie- beeckhof, hulp verleende. Het meis je is per EHD naar iet Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar haar toe stand vannurgen zonder direct le vensgevaar was. JONGETJE VIEL IN HET WATER Gistermiddag om ongeveer half een is een 4-jarig knaapje. Jantje Roman uit de Nicolaa^ Beetsstraat, in het POTLOOD EN GEEST Het concours hippique op 29 juli zal worden opgeluisterd door de po nyclub „De Vier Heemskinderen" uit Beneden-Leeuwen. Deze club bestaat uit 24 jeugdige ruiters in de leeftijd van 514 jaar. Zij beschikken over een eigen muziekkorps te paard en vertonen daarnaast allerlei stunts: springen over drie op de grond lig gende pony's dressuurrijden met 16 pony's rennen op losse pony's enz. Voor het Jeugdspringconcours heb ben 16 ruiters ingeschreven; verschil lende hebben vorig jaar reeds mee gedaan, o.a. Anton en Noud van Meer en Lance Huët, Paul Kouwenberg, Yvonne Wellink e.a. Voor het Handicap springconcours afdeling A hebben zich 29 ruiters ge meld en voor afdeling Bil ruiters, o.a. de dames M. Koster, M. Engle- bert, J. Th. N. van Loon, A. Wellink, Pia Arts en andere bekende ruiters. Voor het springconcours MA heb ben 20 deelnemers ingeschreven. Burgerlijke Stand Geboren: Michèle Marguérite Marie Brigitte, dr van R. M. L. E. de Voort en G. M. A. Staats; Wilhel mus Francisc .s Maria, zn van F. J. Breedeveld en J. A. M. van Kuik; David Johannes, zn van J. Hakken berg en C. P. Haasbroek; Hendrik zn van J. J. Wansink en W. J. Teu- nissen; Jennekcn Gerritdina, dr van G. J. Wenink en J. G. Derking, Ma rio, zn van G. L. Heppener en J. J. M. Waltmans. Gehuwd: A. Bekhuis en E. de Wolf. Overleden: H. M. E. Loozen, 83 jr, wed. v. H. Kapaan; J. C. de Graaf, 73 jaar,man; W. van der Loo, 30 jr. echtgen. v. M. Plug. Leidse agenda WOENSDAG 27 JULI. Rozenkranskruistocht: St. Petrus- kerk, iedere woensdagavond te 19 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telefoon 21060. BIOSCOPEN De films in de week van 22-29 juli zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The Vikings", 14 jaar. 's middags „Sissi", alle leeftijden. (Donderdag: ,De hel der verlore nen", 14 jaar). Lido: „Teenager Schlagerparade", al le leeftijden. Luxor: „Het koninkrijk der humor", alle leeftijden. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Mag ik 'n lift van u?"t 14 jaar. Rex: „Met de drie Stooges de lucht in", alle leeftijden. ALPHEN AAN DEN RIJN Eeuwenoude boerderij bij Avifauna wordi gesloopt Auto-showroom gaat nieuwe afsluiting vormen Personeel van het concern Van der Valk is met de sloop van de eeu wenoude boerderij op de hoek Van Foreestlaan Hoorn begonnen. Het is de bedoeling na de sloop van de boerderij meteen met de bouw van een grote auto-showroom te beginnen. Dit zal een geheel in beton en glas uitgevoerd gebouw worden dat aan de Hoorn-zijde een front krijgt van 30 meter en aan de Van Foreestlaan 70 meter. Er komt daarin plaats voor ruim 200 perso nenauto's. Het is de bedoeling van de heer Van der Valk de autohandel „De Gouden Leeuw" te Voorschoten ge heel over te plaatsen naar Alphen aan den Rijn. Men hoopt zo spoedig mogelijk on der de leiding van de architect, de heer Versluis te Voorschoten, met de bouw te kunnen beginnen en nog voor de a.s. winterperiode de auto's er in te kunnen plaatsen. Grondonderzoek voor plan „Noord" Het is noodzakelijk, dat spoedig deskundig advies wordt ingewonnen omtrent de invloed van grondopho- ging op de gronden, gelegen binnen het uitbreidingsplan „Noord", het nieuwe woongebied van Alphen aan den Rijn voor circa 30.000 personen, met de stichting waarvan haast ge maakt dient te worden. Het laboratorium voor grondme chanica van de gemeente Amster dam zal vermoedelijk kunnen wor den ingeschakeld voor het instellen Laatste Berichten EEN RUSSISCHE VERSTEKELING. Een 53-jarige Witrus, Dimitri Si- menovitsj Nedbairoff, die maandag morgen als verstekeling met het Zwit serse m.s. ,Sils" te Rotterdam aankwam na jaren lang rond gezworven te hebben om zijn in Chi na verworven paspoort terug te krij gen, zal niet naar Australië, waar heen hij in 1951 emigreerde maar dat hij per zeilboot verliet, kunnen terug keren. De artsen van de geneeskun dige dienst hebben geconstateerd dat hij ziek is. Morgen zal Nedbairoff aan boord van de „Sils" teruggebracht worden. Men zal van medische zijde bespre kingen voeren met de gezagvoerder van het schip om hem een aparte hut te geven en maatregelen te nemen, die besmetting voor de bemanning kunnen voorkomen. Kwestie „ieugdconcert" wordt nader bestudeerd van een voorlopig onderzoek, als ge volg waarvan reeds tegen het einde van dit jaar een voorlopig rapport kan worden tegemoet gezien. Het bedoeld voorlopig onderzoek, waaronder begrepen het maken van grondboringen en sonderingen ter plaatse van de eventueel op te ho gen terreinen en het maken van een drietal diepboringen t^r plaatse waar de zandpunt is gedacht, zal naar ver wacht wordt, aldus delen b. en w. aan de raad mee, een bedrag van 20.000,- vergen, welk bedrag het college vraagt beschikbaar te stel len. Verkoop van grond Voor de realisering van het uitbreidii gsplan „Herenweg" heeft de gemeente on langs aangekocht de onroerende goe deren van A. den Hertog, waaron der een perceel grond, gelegen aan de Oranje Nassausingel. Voor hetzelfde doel zou de ge meente moeten kunnen beschikken over enkele percelen grond aan de Oudshoornseweg welke grenzen aan het grondgebied, dat bestemd is voor de bouw van een christelijk streek ziekenhuis, en welke gronden toe behoren aan het aannemingsbedrijf Gesman en Zoetemeijer. Teneinde dit bedrijf voor de gemeente te be houden stellen b. en w. thans de raad voor een deel van het van de heer A. den Hartog voornoemd aan gekochte grond, ter grootte van on geveer 2200 m2 ten zuidwesten van de Oranje Nassausingel, tegen de prijs van 5,50 per m2, te verko pen aan genoemd aannemingsbe drijf. Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad van War mond in openbare vergadering bij een. Naar aanleiding van een bericht van gedeputeerde staten, dat er geen bezwaren bestaan tegen het ge raamde crediet voor algeheel onder zoek naar het rioolstelsel, waarbij G.S. de suggestie deden om in dit onderzoek ook te betrekken het aan brengen van een eventuele riool- zuiveringsinstallatie zei de neer Van Vliet wel te voelen voor deze sug gestie, omdat naar zijn mening in de toekomst toch zal moeten worden overgegaan tot het aanbrengen van een dergelijke installatie. Hij stelde daarom voor aan de hiervoor aange wezen instantie opdracht te geven dit probleem in het uit te brengen rapport te betrekken, voorop gesteld echter dat dit de zaak niet zal stag neren. Aldus wordt besloten. Goedgunstig werd beschikt op een aanvraag /an de R.K. Reclasserings- vereniging, afdeling Leiden, om een subsidie voor het jaar 1960. De heer Groenendijk wiide in de voorgestel- NIEUWVEEN Handwerktentoonstelling Dat men op het gebied van handwerken ook zonder gediplomeerd te zijn, tot zeer goede resultaten kan komen is één dezer dagen weer ondubbelzin nig gebleken. Zoals men weet geeft mej. Jo Bontje de laatste jaren hand werkles aan de meisjes van de school. Hoewel niet gediplomeerd, is zij toch met bijzondere toestemming bevoegd verklaard deze lessen te ge ven. Zondag na de laatste H. Mis was er gelegenheid deze werken te be wonderen. Hiervan hebben zeer vele dames gebruik gemaakt; allen wa ren vol bewondering over hetgeen er door de meisjes gepresteerd is. 'n Woord van dank aan 't adres van mej. Bontje is hier dan ook zeer zeker op z'n plaats. Als blijk van waardering voor de grote ijver waarmede de meisjes de lessen steeds volgden, had ipej. Bontje gistermiddag een fietstochtje georganiseerd, iets dat door de meis jes zeer op prijs werd gesteld. Verticaal: 1 truc, 2 R.O., 3 Esmo- reit, 4 Ee, 5 keer, 6 Best, 7 Dene kamp, 8 L.S., 11 e.e., 14 het, 15 els, 18 slot, 19 stap, 20 R.D., 21 elan, 22 ik, 26 sa., 28 Aa. No. 511. Horizontaal: 1 dunne overjas, 4 vlug, 7 meisjesnaam, 8 haarvlecht, 9 gem. in Belg. Limb., 11 gem. in Zeeland, 14 aanwijzend voornaamw., 15 gem. in Zeeland, 19 bloedhuis, 20 wel, 21 plomp, 22 lof, eer, 23 wang. Verticaal: 1 hetzelfde, 2 insekt, 3 ingewijde, 5 werk van Ibsen, 6 ver driet, 9 soort van antilope, 10 nauw, 12 lus, 13 plechtige gelofte, 15 zon derling, 16 gem. in Gelderl., 17 dus (Lat.), 18 zoon van Juda. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510. Horizontaal: 1 tree, 4 E.K., 6 bros, 7 deel, 9 Eu, 10 mee, 12 es, 13 schoener, 16 er, 17 el, 19 Sterks. 1, 22 it, 23 Ida, 24L.O., 25 kast, 27 maat, 29 pa, 30 span. NIEUWKOOP Jazz-sociëteit opgericht Op ini tiatief van een viertal ingezetenen van Nieuwkoop werd maandagavond ten huize van de heer S. de Koker de „Jazz-Sociëteit Nieuwkoop" opge richt. Het doel van deze sociëteit, welke zo spoedig mogelijk aanslui ting zal zoeken met de landelijke Bond van Jazz-sociëteiten, is 'het bestuderen van de jazz in al zijn verschijningsvormen. Het ligt in de bedoeling van de nieuw opgerichte vereniging iedere eerste maandag van de maand (te rekenen van ok tober 1960 af) een avond te beleg gen, waarop goede jazz te beluise ren zal zijn en waarbij dan door een inleiding een bepaald facet van deze moderne muzikale uitingsvorm na der zal worden besproken en uitge legd. Zo zullen er avonden komen, waarop men van grammofoonplaten- concerten kan genieten, avonden, waarop instructieve jazz-filmpjes zullen worden gedraaid, maar ook avonden, waarop Nederlandse com bo's of Dixieland-orkesten zullen spelen. Bij voldoende belangstelling zal er ook aan de oprichting van een eigen combo aandacht worden be steed. WARMOND P.V. „Warmond"' Uitslag Vil voorde 142 km. Gelost 7 uur. Eerste prijsduif 8.->3.39, laatste prijsduif 9.08.00. B. Oskam 1, 2, 3, 5, 22; A. v. Ruitenburg 4, 12, 19, 21, 23; J. Kor- tekaas 6, 15, 16, 20, 26; J. Smeets 7, 9; Dr J. Vmker 8, 14; H. Korte- kaas 10. „Op zoek naar de Inca-schat" door Hector Lazo. Uitgave Het Spectrum, Utrecht/Antwer pen (Prisma Juniores). Hector Lazo, een Amerikaan van Spaanse afkomst, verbonden aan de universiteit van New York, is een autoriteit op het gebied van de oude Zuid-Amerikaanse culturen. Zijn ken nis van de Inca's heeft hij op voor treffelijke wijze gespuid in dit boek je, dat hij in verhaaltrant voor jon gens en meisjes van 1216 jaar heeft geschreven. Maar ook vele vaders zullen er genoegen aan beleven al zullen zij, critischer dan de jeugd, bij enkele episoden van „het verhaal" wel eens een vraagteken plaatsen. „Van maansikkel tot rijzende zon", door prof. dr. Th. P. van Baaren, Phoenix-pockets (34). Uitgave W. de Haan, Zeist. Om de Aziatische volkeren, waarmee wij in steeds nauwer contact geraken, beter te leren begrijpen, is een op zijn minst geringe kennis van hun godsdiensten een noodzaak. Een in leiding tot een mogelijke studie van dit veelomvattende onderwerp, geert de auteur met dit boekje, dat bij de ontwikkelde lezer zeker het verlan gen naar een diepere kennis van deze wereldgodsdiensten zal wekken. Geen gemakkelijk boekje, maar wel hoogst interessante lectuur. „Op zoek naar de onbekende", door drs G. Z. Braun en drs. J. Los. Phoenix-pockets (33). Uitgave W. de Haan, Zeist. Dit boekje is, zoals de uitgever het zelf noemt, een speurtocht door het oerwoud van de algebra, dat voor velen echter nog steeds een ondoor dringbaar oerwoud is gebleken. De auteurs van dit werkje trachten ech ter met een voor de ontwikkelde lezer begrijpelijke tekst deze leer der getallen duidelijk te stellen en die lezers, die vaak een hartgrondige af keer hebben van alles wat maar met wiskunde te maken heeft tot een beter begrijpen van deze tak der wetenschap te brengen. Ook al wordt de wiskunde in dit boekje zo begrij pelijk mogelijk voorgesteld, zonder degelijke studie zal men deze materie evenwel niet onder de knie krijgen. „Voor mijnheer van ons alle maal", door E. R. Braithwaite. Uitgave A. W. Sijthoff, Leiden. De auteur van dit boek is een neger, die zijn eigen vaak bittere erva ringen met het rassenproblem weer geeft. Teruggekeerd uit de oorlog, die hij als spitfire-piloot heeft meegemaakt, komt hij tot de ontstellende ontdek king, dat hij door de maatschappij niet geaccepteerd wordt om zijn zwarte huid. Hij vindt tenslotte ech ter een baantje als onderwijzer in een beruchte Londense buurt, waar hij gegrepen wordt door deze jeugd Braithwaite neemt geen bevooroor deeld standpunt in ten opzichte van de rassendiscriminatie, maar volko men eerlijk schrijft hij wat zijn hart hem ingeeft. Door zijn eenvoud een ontwapenend boek van een geboren verteller, die deze neger-auteur onge twijfeld is. Echter voor rijpere lezers voorbehouden. „De negende maart", door R. C. Hutchinson. Uitgave Thijm- fonds, Den ,Haag. Een spannend verhaal uit de na-oor- logse tijd, maar waarin het gebeurde in de oorlog het zwaartepunt vormt. Eugen Reichenbach, genaturaliseerd Amerikaan, werkzaam bij de Univer sitaire Wereld-Organisatie voor Hulp verlening, vroeger chirurg, betrokken wordt. Een oud vriend vraagt hem op een avond iemand te willen ope reren. Het bleek iemand te zyn met een kogel in de long, een man, die door de politie van verschillende lan den werd gezocht. Reichenbach vroeg daar echter niet naar, liet alleen zijn medisch hart spreken, doch plaatst zich daarmee tevens buiten het dag licht van achtbaarheid en veiligheid, dat hem tot dan toe had omstraald. De auteur heeft dit verhaal op boeiende wijze weten te omlijsten in een spannend, volkomen aanvaard baar verhaal, waarin de problemen van trouw aan 'n roeping en schuld aan het helpen van een oorlogsmis dadiger zeer scherp worden gesteld en beantwoord. „De verborgen dood", door Mar tin Mons. Uitgave A. W. Sijt hoff, Leiden. Martin Mons is al lang geen onbe kende man op het gebied van het schrijven van detective-romans. Twintig spannende, geraffineerd op gezette en wonderlijk tot oplossing gebrachte duistere zaken verschenen reeds van zijn hand. In „De verborgen dood' krijgt hij twee, eigenlijk drie moorden tot op lossing te brengen, alle drie moorden door vergift. De eerste moord door een collega van hoofdinspecteur Per- quin „behandeld" was afgedaan met zelfmoord, maar achteraf bleek dit toch onjuist en de schrijver weet op vrijwel onnavolgbare wijze de steeds hoger opgevoerde spanning tot een explosieve oplossing te brengen. Wij hebben nimmer tijd om een boek in één ruk uit te lezen, ook nu niet, maar we hebben er ditmaal toch wel heel kort over gedaan. Dit tekent de spanning en bovendien: het boek is literair goed verzorgd. „Dood in de metro", door Michel Lebrun. Uitgave Nijgh en Van Ditmar, 's-GravenhageRotter dam. In de gele serie van deze uitgave is een nieuw interessant en handig in elkaar gezet moordgeval beschreven, waarbij men slechts bewondering kan hebben voor de wijze, waarop Michel Lebrun dit verhaal heeft weten te arrangeren. Het gaat hier om Fran cis Mallet, een publiciteitschef, die met zijn baas overhoop ligt. Het komt zover, dat Mallet zijn baas wil ver moorden, maar hij pleegt een aan slag op een dubbelganger van hem. Daarna wordt hij gechanteerd door een handlanger van de vermoorde, doch deze vindt de dood in de metro. Later pleegt de baas van Mallet zelf moord, maar de politie houdt Mallet voor de dader. Een zeer gecompliceerd geval is het geworden, dat boeit tot het einde. „Charelke Dop", door Ernest Claes. Uitgave Nijgh en Van Ditmar, 's-Gravenhage-Rotter- dam. In de „Nimmer Dralend"-reeks een nieuw keurig verzorgde uitgave van Ernest Claes, de Vlaamse auteur, die in zijn sappig taaltje 'n stukje le vensgeschiedenis verhaalt van Cha- reke Dop, die een kleine kommèrs dreef in Diest, maar na de dood van zijn vrouw zijn dorpje verlaat om te gaan avonturen. De tweede wereld oorlog breekt uit en Charelke lijdt armoe, komt weer in goeden doen al is het allemaal op niet even eerlijke wijze en na de oorlog met de Duitsters was hij er helemaal bo venop. Het is meer de verhaaltrant dan het verhaal zelf, dat ons in bij zondere mate heeft geïnteresseerd. „Erasmus", door Daniel van Damme. Uitgave „Het Spectrum", Utrecht. (Pictu- ra-reeks). De waarde van dit boek men kan wel zeggen „overwaarde", gezien de prijs ligt vooral in de kwistige verluchting. De tekst bevredigt niet geheel, maar dat komt misschien daaruit voort, dat de kwalifikatie „on bevredigend" op Erasmus' karakter (niet op zijn wetenschap) van toe passing is. „Franciscus", door Ivan Go- bry. Uitgave „Het Spec trum", Utrecht. (Pictura- reeks). Geen keizer en geen paus, geen veldheer en geen geleerde kan net in aardse beroemdheid halen bij Fran ciscus Bernardone van Assisië, die, in zijn (wellicht wat eenzijdige) na volging van Christus roem en eer heeft geschuwd. De levensbeschrij ving van Gobry geeft een zeer goede samenvatting. Bovendien prachtig ge ïllustreerd. „Nero" door Gérard Waiter. Uitg. W. de Haan N.V., Zeisi- Brussel (Phoenix-reeks). Deze levensbeschrijving van keizer Nero prikkelt de lezer door de eigen gereidheid, de eigenwijsheid van de schrijver in zijn „psychologische" ont ledingen. De vertaling in het Neder lands is onbeholpen.. Omdat Nero zelf voor nogal afwisseling zorgt, blijft het interessante lectuur. „De beproeving", door A. E. Ellis. Uitgave A. W. Sythoff n.v., Leiden. In „De beproeving" beschrijft de Engelsman A. E. Ellis de ervaringen van zes Engelse studenten, die een kuur moeten doormaken in een Frans bergsanatorium voor t.b.c.- en long lijders. De sterk materialistische in slag van de beschreven inrichting wordt wel sterk op de voorgrond ge plaatst, maar ook de grote moeilijk heden van psychische en sexuele aard, waarmee het leven van pa tiënten in zulk een sanatorium ge paard kan gaan. Openhartig geschreven als het is, blijve het boek voorbehouden aan strikt volwassenen met de gave des onderscheids. de subsidie slechts een symbolisch bedrag zien, daar dit bedrag in ver houding tof de door het instituut te maken kosten zeer gering is. Hij zou daarom gaarne zien dat in de ko mende begroting meer rekening zal worden gehouden met de reële kos ten, waardoor de subsidie meer aan het doel zal eantwoorden. De voor zitter zegde toe bij het samenstellen der nieuwe begroting met de door de heer Groenendijk naar voren ge brachte wens rekening te zullen houden. Jeugdco.icert Aan de raad w^rd overgelegd de gevoerde correspondentie over het eventueel geven van een zgn. jeugd- concert door het „West-Nederlands Symphonieorkest" in het seizoen 1960/1961. In hun prae-advies deel den burgemeester en wethouders mede dat zij in principe wel voor stander zijn van het geven van een dergelijk jeugdconcert. Zij meenden echter te moeten verwachten dat van de zijde var de ouders te weinig (financiële) medewerking verleend zal worden, terwijl het hun voor komt dat toch niet minder dan 0 50 entrée per kind gevraagd kan worden. Het subsidiebedrag, dat de gemeente daardoor evenwel zal moe ten betalen, al niet evenredig zijn aan het profijt dat hier tegenover staat. Over deze aangelegenheid werd uitvoerig van gedachten gewis seld. De voorzitter deelde mede, dat dit prae-advies er anders uitgezien zou hebben indien bij het ar-enstel- len hiervan Nekend was dat een in gezetene uit Noordwijk, wiens doch ter muzikale talenten heeft, met het orkest als pianiste wil optreden. Hij is dan bereid 50% van een eventu eel nadelig saldo voor zijn rekening te nemen, zulks tot een maximum bedrag van 250.—. Deze toezeg ging geeft aan iiei geheel ee ander financieel aspect. Ook werd de moge lijkheid geopperd K. en O. in te schakelen, waardoor een middag- en een avondconcert op dezelfde dag kanworden gegeven, Deze sugges ties waren aanleiding om 't voorstel aan te houden teneinde een en ander aan een nadere studie te onderwer pen. Goedgekeurd werd het voorstel van burgemeester en wethouders tot verhoging van de huren van een lo kaal van het voormalige gemeente huis en twee arrestantenlokalen aan het rijk, verhuurd t.b.v. de rijkspo litie en verhoging van de huur van het perceel Jan Steenlaan 34 ver huurd t.b.v. de rijkspolitie te water. Kast voor toekomstige historische verzameling De raad ging verder accoord met het voorstel van burgemeester en wethouders tot aanschaffing van een kast ten behoeve van de bewaring en tentoonstelling van voorwerpen, betrekking hebbende op de historie van Warmond. Bedoelde kast zal worden geplaatst in de diensthal van het gemeentehuis. Het ligt in de be doeling om, nadat de kast is aange schaft, een oproep tot de burgerij te richten om voor genoemd doel voor werpen, betrekking hebbende op Warmonds historie, in bruikleen aan de gemeente af staan. De heer Willemsen twijfelt er niet aan of de burgerij zal hiervoor de gewenste medewerking gaarne verlenen. Goedgekeurd werd ook het voor stel van burgemeester en wethou ders tot het garanderen van een door de Coöp. Raiffeisenbank „Warmond" aan de plaatselijke afdeling van het „Wit-Gele Kruis", alhier, te ver strekken nypothecaire lening van f 55.000,— ten behoeve van de stich ting en inrichting van een wykge- bouw. „Huis te Warmondt" Bij besluit van 20 mei 1960 is het „Huis te Warmondt" met de daarbij behorende -'ezittingen aangekocht voor de somma van 725.000,—. Van deze bezittingen zal aan de stichting „Het Zuid Holland'-, Landschap" het boscomplex worden doorverkocht voor de som van 515.000,—. Bij af wikkeling van deze transactie komt dus een bedrag van f 210.000,— ten laste der gemec-nAe, te verhogen met 15.000,voor overdrachtskosten. B en W stelden vc or voor dit laatste bedrag een lening aan te gaan bij de N.V. Ban i voor Nederlandse Ge meenten, een voorstel waarmee de raad instemd-\ KATWUK EEN CARAVANKAMP Het wordt de -reemdelingen in Katwyk hoe langer hoe gemakke lijker gemaakt. Zoals overal is ook hier groot gebrek aan parkeerruim te maar daarin is nu voor een ge deelte voorzien doordat het gemeen tebestuur bij Rijnmond, dus aan de Noordpunt van de Noord-Boulevard een Caravankamp hee't ingericht. Het was Lurgen.ees.ter H. Duiker, die de open.'ng van dit kamp, waar ongeveer 80 wagens geplaatst kun nen worden, verrichtte. Hij wees er in zijn openingswoord op dat op het kampeerterrein in de Zuid de ten ten al zo dicht op elkaar staan dat er geen ruimte meer voor blijft. Kampleider is de eer van Rooyen, die er een kantoor met slaapruimte heeft want het liarnp is dag en nacht gecpend. Er overal aan gedacM er is b.v. voldoende toiletgelegen heid en er zijn douche-cellen. Ook zijn er zeven waskranen terwijl de heren zich electrisch kunnen sche ren. We mogen dus gerust zeggen dat de „kous af is". Van het kamp v/erd al direct gebruik gemaakt door 45 caravans. Spoedig zal blijken dat in een gro te behoefte is voorzien.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2