KNUTSELHOEKJE ZATERDAG 23 JULI 1960 PAGINA 11 Avonturen van f BAMBO*j door oom Toon De nacht verliep gelukkig heel rustig. Nadat 's morgens alles en allen zo goed mogelijk verzorgd waren, ging een ge deelte van de niet gewonden aan wal. En nu bleek al gauw, dat ze niet op het eiland Saint-Laurent terecht waren ge komen, maar aan de overzijde van de Beringstraat in de golf van Anadyr, dus in Siberië. Na de omgeving van de lan dingsplaats enigszins verkend te hebben, waarbij men geen menselijk wezen had bespeurd, keerde men aan boord terug, 't Enige verheugende, dat men ontdekt had, was de aanwezigheid van voldoen de hout voor herstel van 't schip en 't aanleggen van vuren. Langs de kust krioelde 't van meeu wen, eiderganzen en allerhande andere zeevogels, terwijl de zee zelf er een drukke verblijfplaats van zeehonden, walrussen en ijsberen bleek te zijn. We keren naar 't schip terug, want jullie zijn natuurlijk benieuwd, hoe de gewonden er aan toe waren. Ik heb jul lie al verteld, dat de kogel uit Wolsey's revolver eigenlijk een gelukkige weg was gevolgd. Hij had netjes de edelste inwendige organen vermeden en dus eigenlijk slechts vleeswonden veroor zaakt. De scheepsarts was er dan ook van overtuigd, dat het schot voor Elsa geen ernstige gevolgen zou hebben en dat zij binnen 14 dagen weer geheel ge nezen zou zijn. Wat Bambo betreft, nou hij had minstens een dozijn ernstige of vrij ernstige wonden. Daardoor had hij zeer veel bloed verloren, waardoor de geneeskracht van zijn lichaam sterk verminderd was. Ook lag hij met hoge koortsen, die ook al weer zijn genezing tegenhielden. Maar ondanks dat alles zag de dokter zijn toestand niet somber in. En wat de overige gewonden aan gaat: hoewel sommigen er ernstig aan toe waren, vertrouwde hij erop, dat hij ze allen in 't leven zou houden. De enige, die alles somber inzag, was de heer Van Walden. Zelfs de stellige ver zekeringen van de arts, dat alles weer goed zou komen, konden zijn vaderhart niet geheel geruststellen. Bijna de hele dag zat hij bij de ziekbedden van Elsa, Bambo en de andere gewonden. En de rest van zijn tijd tobde hij over zijn schip. Hoe meer hij het met z'n kapi tein en de scheepstimmerman inspec teerde, hoe meer hij ervan overtuigd raakte, dat 't er bijna hopeloos aan toe was. Had hij eerst gehoopt, dat 't met een paar maanden weer zeevaardig zou zijn. Maar al heel gauw kwam hij tot de overtuiging, dat 't op zijn vroegst half oktober zou worden, vóór 't zo ver zou zijn. En dan stond de winter voor de deur en wat voor 'n winter! Geen ver standig kapitein zou 't dan in z'n hoofd halen om de tocht om 't noorden dan nog te wagen. Na rijp overleg werd dus maar beslo ten om in 's hemelsnaam in deze barre, ijzige streek te overwinteren. Het plan van de Hollander om op het eiland Saint-Laurent zaken te doen, was nu ook in duigen gevallen. Hij hoopte ech ter, dat hij zich daarvoor in deze stre ken schadeloos zou kunnen stellen door aankoop van huiden van pelsdieren, zoals marters, poolvossen, sabeldieren en ijsberen. Ook was men hier in 't ge bied van de rendieren, wier huiden ook een geliefd handelsartikel vormden. Maar de eerste zorg was: het schip weer in goede staat te krijgen en ver volgens voor een behoorlijk winterver blijf aan land te zorgen. Met man en macht toog men dus aan de arbeid. Een gedeelte der gedunde bemanning be moeide zich met de Muovo, een ander gedeelte sleepte alles aan wal, wat voor de opbouw van een kamp nodig en nut tig kon zijn, zoals planken, zeilen, touwwerk enz. Aanvankelijk hield van Walden het oog op de werkzaamheden, maar toen na een week of drie Bambo weer geheel hersteld was van al zijn verwondingen, nam hij grotendeels de taak van de meester over. Nu kon hij volop tonen, hoe handig en vindingrijk hij was. Daar bij werd hij terzijde gestaan door Elsa, die zich volstrekt niet wilde tevreden stellen met toekijken. Zij stelde haar vlug verstand en haar handen overal ter beschikking, waar zij maar van nut kon zijn. 't Was half oktober, toen 't grote werk zowat gedaan was. 't Schip was, voor zover 't met de aanwezige middelen mo gelijk was, weer geschikt voor de vaart, als 't voorjaar zou gekomen zijn. Het kamp was, naar men hoopte, stevig ge noeg opgebouwd, om de winter te kun nen doorstaan. Eind oktober trad de poolwinter met hevige vorst in. Het verblijf in de ten ten was allerminst aangenaam, maar men beschikte tenminste over hout ge noeg om de ergste koude buiten te kun nen houden. Maar voor de enkele ge wonden, die nog niet helemaal genezen waren, was dat verblijf desondanks een hele beproeving. De zee was in enkele dagen in de baai helemaal dicht gevro ren en de Muovo zat geheel in het ijs bekneld. Begin november betrok de lucht, die tot nu toe kristalhelder geweest was. Binnen enkele uren viel er zo'n enorme hoeveelheid sneeuw, dat de tentdaken 't niet meer konden houden en instortten. Al wat er aan proviand en drank aan wezig was, lag onder de ijskoude sneeuwlaag bedolven. En bovendien wa ren de kleren, die men had niet vol doende om de lichamen tegen de ijzige koude te beschermen. 't Was alweer Bambo, die in deze ha chelijke toestand de veroorzaakte angst stemming het eerst te boven was en zo goed mogelijk redding bracht in de vreselijke nood, waarin men was ge raakt. Hoe? Dat zien we de volgende keer. NIEUW RAADSEL In elk van de volgende zinnen is een boom verstopt: Ik wil graag spelen. De naaister komt morgen. Er ligt veel rommel in de la. Wel. staat dat boek u aan? Jacob erkende zijn fout. De oplossing insturen aan Tante Jo en Oom Toon, Krantentuin, Leidse Cou rant, Papengracht, Leiden. Wie heeft er zin in een mooi boek? Die doet maar gauw mee. Onder de goede oplossers wordt het bock verloot. EEN PAAR SPELLETJES VOOR EEN REGENACHTIGE VAKANTIEDAG Ringsteken. Onder aan de lamp bind je een servetring vast. Van zilverpapier maak je kleine balletjes. Om beurten moet men nu proberen, vanaf een be paalde afstand, zo'n balletje door de ring te gooien. Als het jé lukt, krijg je een punt en wie de meeste punten heeft, heeft het gewonnen. raplu. Je zal zien dat je met een beetje oefenen, de leukste toeren kan maken. Jullie weten dat een clown een raar mannetje is, die alles verkeerd doet en zo onhandig is, dat iedereen zich slap lacht. Koorddansen. We spannen een koord tussen 2 palen of bomen. De koorddan seres, met een kleurig jurkje aan en een paraplu bij zich, komt aangewan deld. Ze loopt naar het koord, maakt het los, legt dat op de grond en wandelt er overheen, zwaaiend met armen en benen alsof ze er elk ogenblik af zou kunnen vallen. Niet echt? Nee natuurlijk niet, want koorddansen leer je zo maar niet in twee dagen. Maar toch zullen de kin deren er plezier om hebben. Een trucje voor de jongens. Je schuift 10 of 12 lege lucifersdoosjes in elkaar, klemt de onderste op je neus en daar sta je dan met uitgestrekte armen te balanceren om de toren in evenwicht te houden. Net doen of het heel moeilijk is en natuurlijk eerst goed oefenen. Een hondje. Leuk zou het zijn als een vriendje van je een hondje had, dat enige kunstjes kende. Als het een rustig hondje is, bind je hem een speelgoed beestje op de rug en dan maar rond la ten lopen. Muziek. Bij een circus hoort muziek. Heeft moeder misschien een paar oude deksels? Zoek eens naar je oude trom mel met stokjes, naar je mondharmo- nika of je trompet. Oefen maar weer. Het hoofdnummer. Kijk eens of je een grijze deken hebt. Dan gaan 2 jongens achter elkaar staan. De voorste staat ge bukt, de achterste staat voorover en houdt de voorste om het middel vast. De deken wordt er netjes overheen ge legd en dan krijgt de voorste een ezels kop op van karton. Een staart maken we van touw. Nu laat de circusdirecteur het rare beest de malste toeren doen. Denk er om, ook eerst goed oefenen. Goochelen. Wie er kan goochelen kan ook zijn kunstjes uitvoeren. Veel plezier met je eigen circus. Marlon ReeuwUk, Sassenheim. Je bent zeker allang weer beter hè Marion. Wat zullen jullie het prettig hebben op het kamp en dan niet ziek worden natuur lijk. Fijn als je er een opstelletje over maakt. „Nou dat zie je, ik woon hier". „Hoe heet u eigenlijk?" vroeg Piet be leefd. „Wat heb jij daarmee te maken". „Nou", zei Piet, „dat wou ik toch wel eens weten". „Nou vooruit dan maar. Ik heet Bo- leta". „Wat een gekke naam". „Gek!" riep de heks boos. „Je bent zelf gek". „Oja!" zei Piet. „Ja", riep de heks en pakte hem beet. „Blijf van me af. Ik zal mijn vader roepen". „O ja. Dat doe je maar. Je bent dan allang in de pan" en ze bond Piet ste vig aan een paal. „Vader, vader vaaaadeeer!", schreeuw de Piet. De vader van Piet was aan het hout hakken. Hij hoorde het geschreeuw en bleef even staan luisteren. Weer klonk het angstig: „Vader, vader!". De houthakker liep op het geroep af en kwam zo bij het huisje. bloem een scherf van een zonnebril enz. 't Is natuurlijk niet toegestaan iets te kopen of van een ander te lenen. Wie 't eerst met do „schat" (die verza meling dus) terugkomt, is de winnaar en krijgt zijn beloning. Ditzelfde spelletje kun je even goed op een ander terrein of in een tuin doen. De leider verstopt dan allerlei dingen op allerhande (vooral de meest ongedachte) plaatsen en laat er dan de „schatjagers" op los gaan. EEN BALSPEL Het SCIIATZOEKEN AAN STRAND OF IN DE TUIN Fig a. Jullie hebben natuurlijk ook wel eens een zoekspelletje gedaan. Maar nergens kun je dat zo leuk doen als op het strand, omdat je daar zo vele din gen aantreft, waarnaar men zoeken kan. En 't leuke is, dat men na 'n speur tocht dikwijls met iets komt aandragen, dat niet tot de „schat" behoort, die men te zoeken heeft. De leider van 't spel stelt voor elke speler een lijst op van de voorwerpen, die gezocht moeten worden. Die lijst is voor allen 't zelfde b.v. zoek een stuk blaaskruid met 5 blazen de kop van een krab een zeester een bepaalde steen drie fleskapsules een sterre- Fig. b. In een niet te kleine tuin kun je met behulp van de waslijnen ook 'n leuk balspel organiseren. Aan weerskan ten van de waslijn zet je een evengroot stukje terrein af, waarop je de 2 par tijen plaatst (elk 2 of 3 man sterk bv.). De beginner werpt de bal over de waslijn en de tegenpartij stoot (stompt) hem dan met de vuist terug, waarna de andere partij weer 't zelfde doet. Een aangestelde scheidsrechter ziet toe op 't spel en houdt aantekening van de pun ten. De bal moet rechtstreeks terugge stompt worden, zonder dat hij eerst de grond raakt en slechts één speler mag naar de bal springen om hem terug te stompen. Hoe zit 't met de puntentelling? De tegenpartij krijgt een punt: le: als de bal voor 't terugstompen de grond raakt. 2e: als meer dan één speler zich op de bal werpt. 3e: als de bal buiten de grens van 't speelveld geslagen wordt. 4e: als een speler zelf buiten 't veld komt (behalve natuurlijk voor 't opha len van de bal). Een flinke bal is voor dit spel wel ge wenst! EEN GOEDKOPE IJSKAST Als je bij 't kamperen boter of mar garine bij je hebt, maak dan vlug en goedkoop een kleine koelinrichting om 't smelten te verhinderen. Koop een bloempottenschaal met bloempot. Maak met behulp van een schoon stokje en wat touw een handvat op de pot (zie fig. 1). Doe de boter in een plasticzakje en leg ze op de schaal en stolp de bloempot er overheen (fig. II). Dan giet je wat water in de schaal. De bloempot zuigt dit op en als het dan verdampt, koelt de pot en ook de ruimte erin af en je boter blijft ook koel en gaat niet „zwemmen". P.S. Je weet toch, dat voor 't ver dampen warmte nodig is! En die warmte wordt in dit geval onttrokken aan de bloempot. Intussen was Boleta haar huisje bin nengegaan opi Bets op te bellen. „Kom vanmiddag bij me eten. Ik heb een lekker hapje", zei ze. Vader zag opeens Piet vastgebonden aan de paal. Met z'n scherp mes sneed hij de touwen door en samen gingen ze er van door. De heks ging eens kijken hoe de jongen het mankte, maar haar grote lelijke mond zakte van verbazing open, toen ze de lege paal zag. Wat was ze woedend. Even later kwam Bets aangevlogen op haar bezemsteel om lekker te kun nen smullen en toen hoorde ze het ver haal. „Kom laten we het hele bos afzoeken" zei Boleta en ze namen hun bezemste len en vlogen daarop boven de bomen. „Die jongen kwam van die kant af. dus we moeten die kant opvliegen". Daar zagen ze Piet en zijn vader op het bospad lopen. Ze hoorden het ge raas van de bezemstelen en begonnen te rennen. Nu waren ze dicht bij huis. Buiten adem viel Piet op een stoel neer. Vader moest het hele verhaal ver tellen. „Nou Piet, nou heb je wat beleefd. Voortaan maar dicht bij huis blijven", zei moeder. Moeder zette het eten op tafel en toen ging Piet gauw naar bed. TANTE JO EN OOM TOON We zitten om de tafel leder met een potlood voor zich. Nummer 1 heeft een velletje papier voor zich. We gaan sa men een brief schrijven b.v. een kind dat aan het kamperen is, schrijft naar vader en moeder. Nu begint nummer 1 de' eerste regel van de brief te schrijven en nog één woordje op de tweede regel. Hij vouwt nu die eerste regel om en geeft het blaadje aan nummer 2. Deze moet de tweede regel schrijven en ook één woordje op de derde regel. Nu krijgt nummer 3 een beurt, nadat de tweede regel weer is omgevouwen. Zo krijgen alle spelers een beurt. Bij de laatste regel wordt de brief uitgevouwen en voorgelezen. Leuke dingen krijg je dan te horen. Natuurlijk moet je van elkaar niet weten ,w'at je schrijft. ONS EIGEN CIRCUS Dit is een prachtig werk voor de va kantie en daar ben je in één dag niet mee klaar, maar als het dan ook klaar is, mogen de kinderen uit de buurt ko men kijken en misschien is het wel zó mooi, dat de grote mensen het ook wil len zien. Vooreerst moeten -we een geschikt plaatsje hebben voor ons circus. Mis schien een hoekje van de tuin, dan hang je een oud tafelkleed of deken tussen 2 bomen of palen en je hebt een kleed kamer. Misschien hebben jullie wel een zolder of kelder, waar je een hoek van mag gebruiken of in een schuur gaat het ook reuze. Wat hebben we nodig? Nu moeten de meisjes aan het werk. Een paar oude kleren mag je altijd wel hebben van moeder, of wat oude lappen, strikken, lintjes, stroken, een oude hoed of sjaal, en als je zowat bij elkaar ge zocht. hebt, dan maar" aan het naaien, hoe kleuriger hoe aardiger. Vooral de clowns moeten er leuk uitzien. Dan moeten we wat kleurkrijtjes hebben om je gezicht mee in te smeren, maar dat moet je eerst aan moeder laten zien, want er bestaan giftige kleurkrijtjes. De jongens zoeken hun oude fietsje of driewielertje eens op en een oude pa- NAAR DE DIERENTUIN We mochten in de vakantie met vader en moeder naar de dierentuin. We gin gen met de auto. Het was elf uur toen we vertrokken en na een half uurtje waren we er. Toen we er waren koch ten we eerst in een winkeltje nootjes en koek; daarna kocht vader de kaartjes en gingen we de dierentuin in. We zagen al dadelijk de olifanten en de apen. De apen maakten de gekste Sprongen en trokken de raarste gezichten. We bleven daar heel lang kijken omdat het zo leuk was. Toen kwamen we bij de witte ijs beren en een eindje verder bij de leeu wen, die vervaarlijk brulden. We za gen nog veel meer grote beesten, zoals neushoorns, kamelen, giraffen enz. We kregen trek in onze boterham, die we gingen opeten in het restaurant, waar we ook nog een heerlijk glas limo nade kregen. Later gingen we weer de dierentuin in en nu naar de kant waar de vogels zaten. Er waren grote eenden in een vijver. Ook zagen we aarschol- vers, die lang onderdoken en ook grote kooien met parkieten en andere tropi sche vogels. We keken nog een tijdje naar die vogels toen vader zei: „Jon gens we gaan weer naar huis". Maar eerst kregen we nog een ijsje, van een kwartje nog wel. Toen stapten we weer in de auto en reden naar huis. We had den een fijne dag. Maria Smits, Hazerswoude vertelt ons een sprookje over PIET EN DE HEKSEN In een groot bos woonden twee hek sen. De ene heette Boleta en de' andere Bets. Boleta was de lelijkste. Aan de rand van dat bos stond een huisje van de houthakker, die er met zijn vrouw en zoontje Piet woonden. Piet was een slimme jongen en negen jaar oud. Eens wandelde hij wat dieper in het bos en zag daar opeens, achter een dikke eik, een huisje staan. „Wacht, ik zal eens gaan kijken, wie daar woont", dacht hij. Daar kwam opeens een heks te voor schijn. „Wat kom jij hier doen?" schreeuwde ze schel. Piet schrok wel een beetje. „Ik kwam eens kijken wie hier woont" zei hij geschrokken. Aetherklanken DE LAATSTE MOHIKAAN Manua snelde naar 'n holle weg, waar een paar paarden stonden vastgebon den. Hij legde Alice, die d'r bewustzijn verloren had, op de rug van 't ene paard en dwong Cora achter haar op 't zelfde dier te gaan zitten. Vervolgens leidde hij zelf te voet het paard aan de teugel. Net gingen ze op weg, toen Da vid buiten adem kwam aanhollen. Hij bedacht zich geen ogenblik en wierp zich op de rug van 't andere rijdier om het groepje op enige afstand te volgen. Drie dagen na het vreselijk bloedbad kwamen majoor Heyward, de oude ge neraal Munro, Valkoog, Unkas en zijn vader in het fort terug. Ze waren ont zet van streek) toen zij het slagveld (eigenlijk hier slachtveld) zagen. Weer loze vrouwen en onschuldige kinderen lagen bij vele tientallen vermoord en verminkt op en door elkaar. Het was aangrijpend en weerzinwekkend. Toen zij heel de trieste vlakte doorzocht had den, bleken Alice en Cora gelukkig niet tot de slachtoffers te behoren. Unkas met z'n scherpe speurdersogen ontdekte zelfs een klein lapje van Cora's kleed, dat aan een takje langs de weg beves tigd zat. Ha, dat was een slimme zet van het handige meisje om zo'n spoor achter te laten. Maar de psalmenzanger, ook niet dom, had natuurlijk opzettelijk zijn fluit verloren. Zo wist het gezelschap dus welke richting het volgen moest. Al spoedig ontdekten zij nu ook de indruk ken der paardehoeven en begrepen ze, dat de beide meisjes met rijdieren ont voerd waren. Verscheiden dagen volgden de vijf mannen de sporen van Magua en zijn gevangenen. Toen ze met een kano een meer overstaken werden ze door In dianen aangevallen. Daarna slopen zij te voet door de wouden. Eindelijk nader den zij het kamp van de Huronen. „Nu doen we verstandig ons te ver spreiden" medene Valkoog. Heyward ging alleen verder. Plotseling ontdekte hij achter een boom een heel grote, zeer vreemd uitziende Indiaan. Deze had Heyward nog niet gezien. Juist kwam ook Valkoog aan. Deze zag de wonder lijke Indiaan ook en legde onmiddellijk zijn geweer op hem aan. Maar even snel liet hij het ook weer zakken. „Pst, een ogenblikje! Dat is geen Indiaan!" Hij sloop naar de „Indiaan" toe en toen zag Heyward, dat Valkoog hem heel vertrouwelijk op de schouder klopte. En geen wonder, want de lange man achter de boom was niemand anders dan de psalmenzanger David als Indiaan verkleed! ZONDAG 24 JULI 1960 HILVERSUM I, 402 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VA RA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00- 24.00 AVRO. 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Voor het platteland, lezing. 8.30 Ge- var. progr. 9.45 Geestelijk leven, toe- spr. 10.00 Pianorecital. 10.30 Boeken nieuws. 10.40 Gram. 10.55 Cabaret. 11.30 Lichte muz. 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Gram. 14.00 Boekbspr. 14.20 Omr.ork, en solist. 15.20 Filmpraatje. 15.35 Kinderkoor. 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Doopsgez. Kerkdienst. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 21.00 Voordr. 21.15 Weense muz. 21.45 Journ. 22.00 dichte muz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.45 Gram. 23.15 New York calling. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 CON VENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. en postduivenber. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. 10.00 Europese Jongerenconferentie in Lausanné. 10.15 Ned. Herv. kerkd. 11.30 Vra- genbeantw. 11.45 De kerk i.1 de spie gel van de pers, lezing. 12.00 Nabe schouwing Europese Oecumenische Jongeren Conferentie. 12.15 Gram. 12.30 Strijkork. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Bariton en piano. 14.10 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Radiophilharm. ork. 16.00 Gram. 16.10 Sport. 16.30 Nabije en verre horizonten, samenspraak. 17.00 Gereformeerde kerkd. 18.30 Koor zang. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 De gelijkenissen van Je zus, lezing. 19.45 Nws. 20.00 Repor tage. 20.10 Gram. 20.45 U bent toch ook van de partij?, lezing. 20.55 Gram. 21.35 Voordr. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avond gebed. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S RKK: 11.00 Plechtige hoogmis. KRO: 20.00 Anno 1931. 20..25 Film- progr. 21.15 Amsterdams Kunst- maandork. en solist. 21.50 Epiloog. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sportact. VATIKAANSE RADIO (25.67 m, 31.10 m, 41.21 m, 196 rn) 22.15 uur: „Fonteinen van Rome" 1 Trevi-fontein; 2 Fontein van de Villa Medici. MAANDAG 25 JULI 1960 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20- 24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Water st.). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.34 Luit-recital. 11.50 Internationale voorsteden ontmoeten elkaar, lezing. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tuinb..meded. 12.33 Voor het plat teland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.45 Reisverh. 14.00 Ka- mermuz. 14.25 Gevar. muz. 15.45 Hammondorgelspel. 16.00 V. d. oude re luisteraars. 17.00 Oud. liedjes. 17.15 Versierde vakantietips. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Re- geringsuitz.: De Stichting bevorde ring: bescherming bevolking vraagt de aandacht van de Nederl. nood- wacht. Tom Lodewijk, hoofd afde ling publiciteit, spreekt over: De on zichtbare B.B. 19.30 Gram. 20 00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Klankb. 21.00 Holland Festival 1960: Concertgeb.- ork., toonkunstkoor, en sol. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Idem. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Rondom het Woord, lezingen. 11.00 Gram. 11.25 Voordr. 11.45 Gram. 12.00 Pianorecital. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musette-ens. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.55 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleu ters. 17.15 Gram. 17.30 Idem. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Va- kanie op de eilanden Biak en Soe- piori, door J. F. van Bruggen. 18.00 Orgelconc. 18.30 Koorzang. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.30 In de Muzeval. 21.00 Klankb. over Kongo. 21.15 Gram. 21.30 Holland Festival 1960: Kamerork., koor en soliste. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.30 Idem. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPHOGR. DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van 18-20 uur: I Wolfgang Ama- deus Mozart: 1 Symphonie nr. 33 in bes gr. t. KV 319; 2 Concert voor piano en orkest nr 15 in bes gr. t. KV 450; II. Gustav Mahler: 1 Lieder eines fahrenden Gesellen2 Svmpho- nie nr. 1 in d gr. t. („Titan"). VATIKAANSE RADIO (25.67 m. 31.10 m. 4L21 m, 196 m.) 22.15 uur: Een mensen-moeilijk heid, waar velen mee zittei. te kij ken (I). Een felle bosbrand ten westen van Los Angeles heeft circa 16.000 ha bos en 31 woningen vernield. Een deel van de noordelijke en oostelijke voorsteden van Los Angeles is door de bewoners ontruimd en de gehele streek is tot rampgebied verklaard. Tot op heden is slechts één persoon, een brandweerman, om het leven gekomen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11