SUNIL Koningin Juliana toonde grote belangstelling voor „Floriade'' Deserteur keerde - na drie jaar - terug Gezin gewond bij botsing in Den Haag Moeilijke tijd voor kleine meelhandelaars Chauffeur rijdt - onder invloed - scooterrijder dood Weihouder van Bergen (L) weer vet dacht SUNIL WAST STRALEND WIT Serg.-majoor rookie een dure sigaar 4 DONDERDAG 21 }ULI i960 DE LEITJSE COURANT Koninklijk bezoek aan mFLORIADE Gistermiddag heeft H.M. koningin Juliana in Rotterdam een bezoek gebracht aan de „Floriade". De foto toont de landsvrouwe tijdens haar bezoek aan een anjer- en fresia-kas op de tentoonstelling. naar het park zou voeren. Langs de gehele route juichten duizenden haar omhoogturend toe. Tijdens de daaropvolgende rondrit per auto-treinstel door 't park sprak H.M. er haar blijdschap over uit, dat de gewone dahlia's nog niet in bloei stonden. „Men krijgt anders zo het idee, dat de herfst weer aanstaande is", liet zij zich ontvallen. Gereden werd, door hagen van Gistermiddag heeft koningin Julia, zige buitenlander verwonderde er mensen heen, langs verschillende Nederlandse en buitenlandse inzen- na een officieel bezoek gebracht aan zich over, hoe een koningin zo rustig dingen de „Floriade" te Rotterdam, met in- tussen haar volk kon verkeren, zon- begrip van de daarbij behorende der dat er buitengewone politiemaat- beeldenexpositie in het museum Boy- regelen nodig waren. mans-van Beuningen. Gelukkig, dat de dahlia's nog niet bloeien Langdurig verbleef H.M. nog in de tropische kas. Hier aanschouwde zij o.a. met veel interesse het werk van de sigarenmaker. Namens de Brazi liaanse regering werd haar hier te- Men ging via 't proefstation Aals- vens een kleurenfotoboek over Bra- ..meer naar de bloemenschikdemon- züië aangeboden. Onze vorstin werd begroet o.a. door straties in de glazen zaal. Hier merk- Einddoel van het bezoek was het de waarn. commissaris der koningin te H.M. op: „toch wel opvallend en herenhuis. Hier werd H.M. een ver- S, de.Pr,ovl"cie, Zuid-Holland, mevr. verheugend, hoe belangrijk de bloe- versing aangeboden, benevens na- Chr. A de Ruyter-de Zeeuw, de bur- men ook in het leven van de gewone mens het bestuur van „Floriade" gemeester van Rotterdam, mr G. E. man zijn geworden". - - van Walsum en de algemeen voor zitter van de „Floriade", dr A. J. Verhage, wiens 12-jarig dochtertje Lidy H.M. een bouquet geurende ro zen aanbood. een grote mand met bloemen, groen te en fruit. In de gondel. Het was inmiddels ruim over zes sen geworden toen koningin Juliana Na een wandeling door de anjer- afscheid nam en haar bijzondere en fresiakas stapte de koningin in 'n waardering uitsprak voor wat hier gezelschap begaf zich via de gondel van de kabelbaan, die haar tot stand was gebracht, beeldenten toonstelling in 't museum 6 naar de museumtuinen vandaar naar het borstbeeld van Sir Winston Chur chill, dat in het rosarium staat op gesteld. Ook het interieur van het pavil- joentje van Churchill genoot bijzon dere belangstelling van H. M. uit, dat het rosarium ook na de tentoonstelling voor Rot terdam behouden zal blijven. Een baantje voor de koningin Na drie jaar als deserteur in West- zijn kameraden beschouwd als een 00 Zij en Oost-Duitsland te hebben geleefd, Duitser en dikwijls geplaagd. Niet sprak er voorts haar vreugde over op 16 aprU de soldaat J. V. alleen hierdoor had V. het echter deze vorm Draohten zich in Losser bij de moeilijk want hij moest ook nog zo- Koninklijke marechaussee. Gisteren veel mogelijk verdienen om zijn door stond hij voor de krijgsraad terecht, zijn vader in de steek gelaten moe- In de tomatenkas luisterde de ko- Hem was behalve desertie ook dief- der, broertje en zusje te onderhou- ningin zeer geïnteresseerd naar wat smokkelarij en 't doen van val- den. Deze drang naar bijverdienste de voorzitter van het centraal bureau s? aangifte ten laste gelegd. Na een leidde tot het eerste strafbare feit, 't voor tuinbouwveilingen in Neder- e*s- van ®en jaar gevangenisstraf en smokkelen van 75 pond koffie naar land, de heer M. Prins, vertelde over on^lag uit de dienst veroordeelde de Duitsland tijdens een militaire oefe. het hier gekweekte produkt. krijgsraad V. tot een jaar waarvan ning. V. kreeg hiervoor streng arrest De koningin was gekleed in een zeven maanden voorwaardelijk zon- en tijdens zijn detentie werd hij naar groenachtig gele moderne variatie op der ontslag. V. was geboren en ge- zijn mening bijzonder onheus be de deux pièces, met bijpassend hoed- togen in Duitsland waar zijn ouders jegend door de officier van piket, je in dezelfde tint. al vele jaren woonden. Hij sprak geen woord Nederlands en kon deze Inmiddels was hij gedreigd met de Overal waar zij langs kwam ston- taal ook niet lezen of schrijven. strafklasse in Nieuwersluis. Daar zou van bijverdienste geen sprake meer den de bezoekers rijen dik langs de Toen jn Nederlandse militaire kunnen zijn en dit maakte V. zo on- paden geschaard en menige aanwe- dienst moest komen werd hy door gerust dat hij deserteerde. In West- Duitsland vertelde men hem echter dat hij voor desertie uitgeleverd kon worden, waarop hij naar Oost-Duits land uitweek. Hij maakte daar even wel zo'n ellendige tijd door dat hij in april besloot zichzelf aan te geven. Met een vrouw en haar twee kinde ren, met wie hij inmiddels was ge trouwd, ging hij naar Nederland. De raadsman, kolonel L. H. Ie Fèvre de Montigny bepleitte, gezien de per soonlijke moeilijkheden van V. uiter ste clementie. Doordat in de Goudsbloemstraat te Den Haag een auto, die wachtte voor een naderende tram, iets te veel naar voren stond werd de wa gen, waarin een vader, moeder en twee kinderen waren gezeten, door de tram gegrepen en sloeg over de kop. Alle inzittenden werden gewond dodh de verwondingen bleken ach teraf nogal mee te vallen. Eén der kinderen moest echter in het zie kenhuis worden opgenomen. De Nederlandse Katholieke Bond van Molenaars en Graan-, Meel- en Kunstmesthandelaren „Sint Vic tor" heeft gisteren in Berg en Dal bij Nijmegen de jaarvergadering gehouden. Volgens voorzitter P. H. Touwen uit Heeze ondervinden kleinhande laren en de molenaars zware con currentie in deze bedrijfstak van het grootbedrijf en de groothandel. De vergadering besloot een land bouwingenieur als algemeen des kundige en economisch adviseur Woensdagmiddag heeft H.M. de koningin een bezoek gebracht aan de „Flo- aan te stellen, speciaal voor de riade" in Rotterdam. Tijdens dit bezoek maakte zij per kabelbaan een voorlichting bij de collectieve aan- tochtje over een gedeelte van de tentoonstelling. koop van grondstoffen. Gisteravond om zes uur is prin ses Beatrix van haar achtdaagse privé bezoek aan Genève, met een lijntoestel van de KLM op Schiphol teruggekeerd. Zij werd vergezeld door haar particulier secretaresse, mejuffrouw M. C. C. Wijnen en door twee vriendinnen. Een hof- auto bracht de prinses testond na haar aankomst van Schiphol naar paleis Soestdijk. De 49-jarige Zeister automobilist J. G. W. heeft gisteravond omstreeks tien uur op de Bunnikseweg, rijdend in de richting Zeist-Utrecht een scooter aangereden op het moment dat hij op de passeerbaan de scooter wilde passeren. Scooterberijder en duopassagier werden bijna honderd meter meege sleurd. De 21-jarige duopassagier H. R. uit Utrecht werd op slag gedood, en de 25-jarige L. W., eveneens uit Utrecht werd zwaar gewond naar 'n ziekenhuis in Utrecht overgebracht. Geen van beiden was in het bezit van een rijbewijs. De automobilist ver keerde onder invloed van sterke drank en werd door de politie in De Bilt ingesloten. Steekpenningen aangenomen De 45-jarige wethouder G. S. uit het Noordlimbugse plaatsje Bergen wordt er van verdacht ten nadele van de gemeente steekpenningen te hebben aangenomen. Enige tijd ge leden heeft wethouder S. reeds in voorarrest gezeten onder verdenking van valsheid in geschrifte. De wethouder kreeg geldnood en een faillissementsaanvrage was reeds ingediend, toen hem echter enige leningen werden «aangeboden ter voldoening van zijn schuld. Het vreemde van het geval is nu, dat de man die wethouder S. geld leende, later optrad als tussenper soon voor een ontgrindingsmaat- schappij, die een miljoenencontract met de gemeente Bergen sloot, dank zij de steun van wethouder S. Deze transactie blijkt achteraf voor de maatschappij zeer voordelig te zijn en dit kan voor de gemeente nu niet bepaald gezegd worden. Wethouder S. ontkent ten stelligste geweten te hebben, dat zijn geldschieter en de tussenpersoon van de grindmaat- schappij dezelfde persoon was. De 21-jarige Sylvester Karg, die op de hellingen van de Spaeten Gundkoff in Beieren edelweiss wilde plukken, is in een afgrond van 200 meter gestort. Zijn lijk is woensdag geborgen. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt min- der. Uw wasgoed slijt dus minder I U - en honderdduizenden andere huisvrouwen merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte duif verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld (Advertentie) EEN TOEKOMSTBEELD? De vulkaan Etna op het Italiaanse eiland Sicilië is dezer dagen tot uitbar sting gekomen. Duizenden tonnen as en lava werden uit de krater ge slingerd en een atoombom-achtige rookwolk hing boven de berg. Er zijn direct uitgebreide voorzorgsmaatregelen getroffen voor de bevolking van de omliggende streek, doch men gelooft niet, dat er ernstiger uitbarstingen komen. Op de foto zien we de torens van een kerk in Catania, op Sicilië, met daarboven de stof- en gaswolk welke uit de krater opsteeg. GOEDKOPE WONINGEN In Groesbeek is aanbesteed de bouw van 23 woningwetwoningen, waarvan de begroting zó laag ge raamd is, dat de huur er van onge veer drie gulden minder zal zijn dan die van de doorsneewoningwet woningen. Laagste inschrijver voor het project was een aannemer uit Groesbeek voor een bedrag van f 273.000. De hoogste inschrijving beliep f 301.500. De laagste inschrij ver is f 2000 beneden de raming ge bleven. Z ekenfondsgrens voor bejaarden verhoogd Als uitvloeisel van de verhoging van de AOW-uitkeringen is de so ciale inkomensgrens, die voor de be jaarden beslissend is voor toetreding tot de ziekenfondsverzekering, ver hoogd van 3590 gulden tot 3800 gul den. Ook de premiegrens is omhoog- gebracht van 2580 tot 2790 gulden voor een premiebetaling van 92 cent per week per gezin. Daarboven (tot 3800 gulden) bedraagt de premie 1.84. Een sergeant-majoor uit het kamp Schipholdijk te Nieuwer-Amstel stond gisteren voor de krijgsraad terecht wegens het aannemen van giften van minderen. Als tegenpres tatie gaf de sergeant-majoor dan wel eens een dagje extra verlof of een uurtje vrij. Voor deze zegenin gen in een soldatenleven liet hij zioh dan „betalen" met een sigaar tje of een monsterflesje voor zijn verzameling. Het was al spoedig in het kamp bekend, dat er met deze sergeant-majoor wel te „praten" vieL De auditeur-militair eiste een maand gevangenisstraf voorwaar delijk en vyftig gulden boete. De krijgsraad veroordeelde tot een maand militaire detentie en de boete van vijftig gulden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7