c »De Vluchteling van Cayenne« "De Gouden Cirkel Macmillan schreef Chroesjtsjef Gemeenschappelijke Hollands-Ameri kaanse reclame voor bloembollen? M va keert over 1960 ruim kwart miljoen uit De mijnramp bij Salzgitter Staat van beleg in Guatemala Torpedobootjagers in aanvaring WOENSDAG 20 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA Bestuursvergadering P.V.S. Kortgeleden is een onderzoek in gesteld op de Amerikaanse markt, met het doel na te gaan welke mo gelijkheden er ginds voor de vader landse bollenexporteurs nog liggen en welke markten nog aangeboord kunnen worden. Het rapport, dat over marktonderzoek is verschenen, liegt er niet om. Er valt in Amerika nog heel wat te bereiken, mits men de gelden voor propaganda beschik baar wil stellen. Dit vraagt echter kapitalen, die de bloembollenkwe kers en -exporteurs alléén nooit kun nen opbrengen. Daarom werd al ge adviseerd contacten te leggen met fabrikanten van tuingereedschappen en benodigdheden. Wellicht kon men een combinatie vormen, een belan gengemeenschap, die gezamenlijk reclame gaat maken. In de vergadering, die het Produkt- schap voor Siergewassen gistermid dag in Den Haag hield, is het rap port opnieuw ter sprake gekomen. Dr. Verhage deelde naar aanleiding van de te voeren reclamecampagnes mede dat er, wat het financiële ge deelte betreft, een lichtpunt is komen opdagen. De Society of American Florists heeft een reclamefonds op gericht en ongetwijfeld liggen hier voor de Hollandse belanghebbenden kansen om „aan te haken" als men met de campagnes gaat starten. Lang werk heeft het PVS niet ge had om de acht punten tellende agenda af te werken. Er waren brieven binnengekomen van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur en de Kath. Ver. v .Ondernemers in het Bloembollenbedrijf naar aanleiding van het zo even genoemde rapport over de Amerikaanse markt. De heer Sterringa (Merc.) was blij met deze reacties. Hij noemde dit een bewijs voor de grote belangstelling, die voor dit rapport bestaat. De brief van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur vond hij echter wel wat „al te WERELDMISSIETOTO: Hulp aan buiten landse studenten Jonge volken in Azië, Afrika en Zuid-Amerika nemen hun lot in eigen handen. Dat is een beslissend moment voor hun land en., voor de Kerk. Waarheen zal de weg voeren? Dat zal bepaald worden door de leiders van straks. En deze lei ders van straks zijn nu nog stu denten in Europa en Noord- Amerika. De brandende vraag is: welke geestelijke instelling zullen deze leiders hebben, wanneer ze na de voltooiing van hun studies naar him land terugkeren? Nagenoeg alle jonge leiders van de nieuwe staten hebben in Europa en Amerika gestudeerd. Ze zijn daar meestal niet ge waardeerd, begrepen en gehol pen. Vol wrok tegen het Westen keren ze terug naar hun volk, waar zij zich vaak tot het com munisme wenden, dat maar al te graag klaar staat met hulp. Het is de Stichting Bevorde ring Contact Buitenlandse Stu denten, kortweg Stibeco ge naamd, die in Nederland de be langen van die studerende wil behartigen. De werkzaamheden van deze stichting strekken zich niet al leen uit tot studenten aan uni versiteiten en hogescholen, doch evenzeer tot studerenden aan andere onderwijsopleidingen en instellingen. Wil echter dit werk van de Stibeco, dat zeer omvattend is en grote mogelijkheden biedt, een kans krijgen tot vruchtbare ontplooiing, dan zal het verkrij gen van een hechte financiële basis een dringend vereiste zijn. Daarom heeft de Stibeco haar hoop op de Wereldmissie toto gesteld. voorzichtig", daar de belangen, die de export in Amerika heeft, toch ook de belangen van de kwekers hier te lande zijn. Hij zou van de vereni ging graag een „meer doortastend geluid" horen. De KVOB attendeert, zo zei spr., wèl speciaal op het voe ren van meer effectieve reclame. Mr. F. Nederveen, de administra teur van de Bond van Bloembollen handelaren, zei dat het rapport in exportkringen waardevol wordt ge acht en dat verschillende hoofdstuk ken een punt van diepgaande bespre king zullen gaan vormen in de com missie van goede diensten, waarin vijf leden van het PVS en vijf leden van de Bond van Bloembollenhande laren zitting hebben. Dr. Verhage deelde mede dat deze commissie reeds bijeen is geweest. Daar de exporteurs de eerstvolgende weken bijzonder drukke bezigheden krijgen, zal de volgende vergadering pas in de tweede helft van septem ber worden belegd. Men zal dan in tensief blijven vergaderen, maar men moet er niet op rekenen, aldus dr. Verhage, dat de commissie op korte termijn al met een eindrapport zal komen. Men verwacht trouwens ook nog wel enige reactie van het Cen traal Bloembollencomité. Over het programma voor een ge meenschappelijke EEG-politiek voor de bloemengroothandel, werd niet veel gezegd. De heer Sterringa was daar wat teleurgesteld over. Dr. Ver hage wees er op dat dit voorstel sterk gelijkt op dat van de A.I.P.H. (Association International des Pro- ducteurs Horticulture). Toen heeft men uitvoerig van gedachten gewis seld. Men kan niet verwachten dat men dit nu weer gaat doen. Aan het slot wees mr. Nederveen nog op het feit dat de Nederlandse sierteeltsector zich zal moeten pre pareren op voorstellen van de Euro pese commissie, waarin een nieuwe gedachte is ontwikkeld. De tekst van de voorstellen schijnt onderweg te zijn. Hij verzocht de voorzitter de leden van het PVS uitvoerig op de hoogte te houden. Dr. Verhage deed de toezegging dat dit zal gebeuren. MEDICAMENTENKAART VOOR NOODGEVALLEN De Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst heeft een „medicamentenkaart voor noodgevallen" beschikbaar ge steld: een extra-bescherming voor patiënten, die door een ongeval in een geneesinrichting moeten worden opgenomen. Op deze vouwbrief kan worden aangetekend welke medicamenten een bepaalde persoon gebruikt, zodat binnen korte tijd kan worden na gegaan of aan de patiënt, die even tueel buiten kennis een inrichting wordt binnengedragen, bepaalde me dicijnen veilig kunnen worden toe gediend. In verband met in het verleden opgedane ervaringen, is het voor pa tiënten aan te bevelen, dat zij in een geslóten enveloppe hun medische ge gevens bij zich dragen, zodat de arts, die hen in een noodgeval behandelt, daarvan kennis kan nemen. De medicamentenkaarten zullen tegen een klein bedrag aan huis artsen en specialisten worden gele verd voor hun patiënten, die ervoor in aanmerking komen. POSTSLUITINGEN SMALDEEL V. De luchtpostsluitingen voor de op varenden van smaldeel V, bestaande uit de „Karei Doorman", de „Lim burg" en de „Groningen" zijn vast gesteld in de periode van 23 juli tot 27 augustus op vier maal per week alsmede op 3 en 5 september (beiden ten 13.00 uur). Deze postsluitingen gelden even eens voor de opvarenden van het tankschip „Mijdrecht". De brieven dienen geadresseerd te zijn: p.a. Amsterdam C.S. - Marine. Weinig minder dan 'n wonder zo vole duizenden 'n ander mens werden mot Krnschon Salts. Zo'n bloedzuiverende Kuur met Kruschen kan ook U van uw Rheu- matiek bevrijden. Dat doen de be roemde vijf minerale zouten voor U als U trouw iedere morgen die kleine dosis neemt. Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losge maakt en afgevoerd langs natuurlij ke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. (Advertentie) tDmrt# mummttt- m van PMtiotBwt EnmBMnimu com- 6*5. mmioffZFmwtt men fa Ho6ini6 mtDT m pf rmm/sof mf6- nxHTOitofwafiDrfMf- nm De jubileum-activiteiten van de MIVA hebben tot nu toe een zodanig resultaat opgeleverd, dat het Miva- bestuur besloten heeft als eerste uit kering in 1960 260.000.voor ver keersmiddelen in de Missies uit de opbrengst te besteden. Deze uitkering dekt 1/5 (uit gaande van de benodigde f 1.200.000) van de bij de MTVA berustende aan vragen van de Nederlandse missio narissen, zodat verder jubileum-ga ven dringend noodzakelijk blijven! Het gironummer van de Miva te Amsterdam is 272249. „Ik begrijp uw doel niet meer" Dienstmeisje overvallen Een ongeveer 30-jarige man, die zich uitgaf voor colporteur van ra dio- en t-v.-toestellen, heeft gisteren te Utrecht een 18-jarig dienstmeisje aangevallen. De man drong, toen het meisje hem vertelde, dat mevrouw niet thuis was, het huis binnen. Hij gaf haar een klap op de mond, waar door twee van haar tanden afbra ken. Het meisje begon hard te gil len, waarop de aanvaller de vlucht nam. De politie, die dadelijk ge waarschuwd was, heeft nog uren tevergeefs naar de dader gezocht. Het dienstmeisje kon slechts 'n vaag signalement van de aanvaller ge ven. Cuba verwezen naar OA S. Adjudant dreef zaak met rijksgeld Een adjudant-onderofficier te Amersfoort heeft in zijn functie van administrateur in de loop der jaren kans gezien een bedrag van twaalf duizend gulden aan rijksgelden te verduisteren. Het laatste half jaar werden de verduisterde gelden ge bruikt om een autoverhuurbedrijf te financieren dat de adjudant had opgericht. Een drietal wagens liet hij door een bank fiancieren maar de aflossingen voldeed hij uit de door de fraude verkregen gelden. Dezer dagen bracht een routine controle de malversaties aan 't licht en werd de administrateur door de Kon. Marechaussee gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De Veiligheidsraad heeft dinsdag middag besloten de Cubaanse klacht tegen de V.S. te verwijzen naar de OAS, de organisatie van Amerikaan se staten. De Russische vertegenwoordiger bij de V.N.. Sobolef, betoogde na opening van de zitting van dinsdag, dat de Sowjet-Unie zich zou verzet ten tegen de pogingen om deze aan gelegenheid over te dragen aan de OAS, die wordt beheerst door de Ver. Staten, die binnen deze orga nisatie de Cubaanse kwestie naar believen kunnen liquideren. Als ge volg van de meedogenloze koloniale uitbuiting door de V.S., verkeren de Latijns-Amerikaanse landen in eco nomisch opzicht in een achterlijke situatie en zijn zij volkomen afhan kelijk van de V.S. De Amerikaanse afgevaardigde, Henp^ Cabot Lodge, diende de Rus onmiddellijk van repliek. Er is geen land ter wereld, dat een slechtere staat van dienst heeft dan de Sow jet-Unie, waar het kleine landen be treft. Cabot Lodge citeerde hierbij de namen van Oost-Europese landen, waar thans een communistisch re giem heerst. De Amerikaanse troe pen zijn altijd weer uit de landen vertrokken, waarin zij waren bin nengekomen, doch de Russische troepen vertrekken nooit. Na de stemming verklaarde de Cubaanse minister van buitenlandse zaken, de beslissing van de Veilig heidsraad te aanvaarden. In een persoonlijke brief heeft de Britse premier Macmillan Sowjet- premier Chroesjtsjef geschreven dat geduld en zelfbeperking vreemd schijnen te zijn aan de jongste uitin gen van de Sowjet-politiek. „Ik be grijp eenvoudig niet meer wat tegen woordig uw doel is", zo voegde de Britse premier eraan toe. ,Jndien de gebeurtenissen in de wereld in de huidige richting blijven doorgaan, kunnen wij allen op een zeker ogenblik, door misrekening of toeval, in een toestand komen waar uit wij ons niet meer kunnen red den", aldus Macmillan's brief. Macmillan vraagt Chroesjtsjef hoe de Russische premier werkelijk in zijn eigen aantijging kan geloven dat de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië, de Bondsrepubliek Duitsland en België samenzweren tegen de onaf hankelijkheid van Kongo. Macmillan maakte de brief in het Lagerhuis bekend. Hij zei, dat de Britse regering de Russen heeft doen weten dat zij de „niet uitgelokte aanval" van een Russische jager op een Amerikaans vliegtuig boven de Barentszee zeer ernstig vindt. In de desbetreffende Britse nota aan de Sow jet-regering wordt ge zegd, aldus Macmillan, dat de rege ring te Moskou een zware verant woordelijkheid draagt voor het op treden van de Russische piloot die het Amerikaanse vliegtuig van het type RB-47 in het internationale luchtruim heeft neergeschoten. Chroestsjefs nota-offensief. Sinds begin mei heeft de Sowjet- Unie 27 nota's en boodschappen naar diverse landen gezonden en drie ver klaringen over de politiek van het westen afgelegd. De meeste nota's en boodschappen waren protesten en waarschuwingen Alleen het neerschieten van de Ame rikaanse U-2, op 1 mei was aanlei ding tot zes protesten. Het neerhalen van de RB-47 lokte vier nota's, een verklaring en een boodschap uit. Andere onderwerpen van Sowjet- nota's en verklaringen waren: het gebruik van het luchtruim van Iran, ontwapening, oorlogsvoorbereiding in West-Berlijn, het overvliegen in volle zee van Sowjet-schepen door weste lijke vliegtuigen, het Japans-Ame rikaanse veiligheidsverdrag, Cuba, de Monroe leer en tenslotte Kongo. De Verenigde Staten ontvingen het grootste aantal nota's: 7. Chroesj tsjef schreef één brief: aan Fidel Castro, over de aankoop van suiker, en zond twee boodschappen: aan Loemoemba. Bij de brand in de ijzerertsmijn bij Salzgitter in de Bondsrepubliek Duitsland zijn dinsdag, voorzover 's avonds bekend was, 26 mijnwer kers omgekomen. Er waren toen nog 28 mijnwerkers in de mijn ingeslo ten. De toestand van de ingeslotenen wordt van uur tot uur hachelijker. Leden van reddingsbrigaden hoor den in het laatst geen klopsignalen meer. Verscheidene leden van de red dingsbrigaden moesten met vergifti gingsverschijnselen in een ziekenhuis worden opgenomen. De regering van Guatemala heeft dinsdag voor de tijd van dertig da gen de staat van beleg afgekondigd. Dit decreet dankt zijn ontstaan aan de aanslag in het theater in de stad Guatemala, waarbij maandag één persoon om het leven is geko men en vijftien zijn gewond en aan de poging van een groep revolutio nairen zondag te Coban in het noor den van 't land 'n legerpost te be zetten. Ook is censuur op pers-tele grammen naar het buitenland inge steld. Twee torpedobootjagers van de Amerikaanse Marine zijn dinsdag in een dichte mist ter hoogte van Newport Beach in Californië met elkaar In aanvaring gekomen, waar door elf mensen gedood zijn en een van de schepen in brand is ge raakt. Er zouden minstens tien gewon den zijn. De 2.200 ton metende „Collet" trof de „Ammen" aan bak boordzijde. Door het ontstane gat stroomde water de machinekamer van de „Ammen" binnen. De „Col- lett" heeft schade aan de boeg op gelopen. Sleepbooten voeren dins dagavond met grote snelheid naar de „Ammen", die zwar- slagzij maakt en voor de kust van Hun tington Beach voor anker is gegaan. De „Ammen" was op weg naar San Diego om opgelegd te worden. De „Collett" maakte een proeftocht na in het dok te zijn geweest. Aetherklanken DONDERDAG 21 JULI 1960 HILVERSUM I - 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00-24.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Voor de kinderen. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Unesco en intern, hulpverle ning, lezing. 11.15 Zangrecitel. 11.35 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Milit. orkest 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuziek. 14.30 Voor de vr. 14.50 Gram. 15.00 PianoreciteL 15.30 Gram. 16.00 Gevar. program. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.45 Journ, 19.00 Gevar. muziek. 19.45 Gesproken brief 19.50 Sport- praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Filhar monisch ork. en soliste. 21.25 Be zoek voor Mr Friedland, hoorspel. 22.20 Gram. 22.30 Nieuws, beursber. en S.O.S-ber. 22.45 Jazzmuz. 23.00 Sportact. 23.10 Dagboek van een ■grootvader, hooritpeL 2J3.40 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II - 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 14.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.55 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Lichte muziek 13.40 Lichte muziek. 14.00 Lichte muziek. 14.30 Gram. 15.35 Oude muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 13.20 Ka- mermuz. 16.45 Gram. 17.00 Klank beeld voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Gram. 18.30 Accordeonspel. 18.50 Verslag van de Wereldconfe rentie voor Christen studenten te Straatsburg. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Klavecimbelrecital. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram. 22.30 Nieuws en S.O.S-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelcon cert. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gespr. aan de schrijf tafel. 20.30 Filmverslag. 21.00 De Test, blijspel. VATIKAANSE RADIO 17.00 uur: „Jonge concertisten" (V): Laurens Gonzales, bas, zingt uit de werken van Monteverdi, Beethoven, Schubert, Donizettti, Verdi en Rossini. Aan de vleugel Anserigi Tarantino. DOOR OTTWELL BINNS „Om de drommel, er is hier geen „maar"! Houd je mond, en kijk alsof je zot bent." De kano naderde snel, en toen de twee boten nog tien meter van el kander verwijderd waren riep een der geüniformeerde inzittenden hen bevelend aan. „Halt!" Ogenblikkelijk volgde Sandy dit bevel op, en toen Langdon eveneens zijn pagaai inhield, draaide de an dere kano langs de hunne. De Schot begon opgewonden te praten: „Wat betekent dat voor de duivel, op die manier een fatsoenlijk man op te houden? Als jullie soms menen, dat Een der mannen in uniform onder brak zijn woordenvloed met een scherpe vraag in het Frans. Langdon kon niet zien of Muir de vraag be greep, maar hy schoot bijna in een lach om de comische uitdrukking van niet-begrijpen op het gelaat van zijn metgezel. Deze schudde nadrukkelijk het hoofd. „Non conprendre! Ik versta niet wat je zegt, begrijp je? Als je een fatsoenlijke Christentaal praat zal ik misschien in staat zijn je van ant woord te dienen, Johnny. Maar zo Hij haalde bedaard zijn vierkante schouders op, en de ondervrager voegde hem een verontwaardigd woord toe: „Imbécile!" „Imbécile!" Sandy sprong met prachtig gespeelde woede op. „Bedoel je mij daarmee, schooier? Als je nog eens zo iets zegt, duw ik je te water Denk je, dat het een Johnny Cra- paud past de zoon van zijn moeder uit te schelden voor een sufkop? Jullie smerige Hij scheen een toeval van woede nabij en de Fransman wendde zich van hem naar Langdon die zijn rol van doofstomme mulat goed volhield en met van verbazing opengesperde ogen van de een naar de ander keek. De officier vroeg hem in Creools dialect of hij op zijn tocht twee man nen gezien had vluchtelingen uit het bagno. Langdon's hart sprong op van vreugde bij het horen van dat „twee" Dus Jules was ook nog niet gegrepen! Hij zou van blijdschap over dat goe de nieuws hardop hebben kunnen schreeuwen, maar hij wist zijn ge zicht in een ernstige plooi te houden raakte met zijn handen zijn oren en mond aan, en begon snel met zijn vingers te gebaren zoals hij het wel eens een doofstomme had zien doen. De bewegingen die hij maakte wa ren zonder enige betekenis, daar hij geen syllabe van het doofstommen- alfabet kende maar hij bereikte zijn doel volkomen. De officier keek zonder begrijpen naar de malle bewegingen van zijn vingers en toen Langdon aan het eind van zijn inhoudloos verhaal-in- vingertaal ten overvloede nog een schor geluid uit zijn keel perste, was de man geestelijk helemaal buiten gevecht gesteld. Sandy Muir kwam grinnekend tussenbeide. „Jullie verspilt je tijd maar tegen die mulat. De vent is zo doof als een kwartel. Hij is doofstom snap je? Doofstom!" Hij maakte dezelfde ge baren als Langdon, en de officier begreep hem eindelijk. Hij voegde het in zijn ogen armzalige stelletie enige verachtelijke woorden toe en gaf dan tot Langdon's onuitsprekelijke op luchting een bevel aan de roeiers: „En avant." De pagaaien sloegen weer door het water en de kano schoot vooruit. De Schot zwaaide 'n afscheidsgroet met zijn pagaai en schreeuwde hem enige scheldwoorden na, waarop een der officieren hem in zijn gezicht uit lachte. Sandy begon opnieuw te schel den, alsof hy buiten zichzelf van woe de was, en weer rolde het lachen van de Fransen over het water. Toen de kano tenslotte om een bocht ver dween, begon de Schot vergenoegd te grinneken. „Hi, hi, hi! Dat was me een mooi stelletje. Wat vroeg die halve gek je?" „Hetzelfde als hij van jou wilde weten. Je verstond hem toch wel?" „Natuurlijk, ik verstond hem uit stekend, maar ik was niet van plan hem dat te vertellen. Maar geloof me, ik had er spijt van, dat jij bij me was, toen die kerel me voor idioot uitschold! De reus lachte medelijdend. „Wel, ik geloof dat ik hen aardig voor idioot heb laten staan, ik was tenminste niet de grootste zot." Hij lachte nog harder en sprak dan: „We zullen maar weer verder gaan, kameraad, en ik geloof dat jij je nu wel een beetje meer op je gemak zult voelen, want het is niet waar schijnlijk, dat we nog meer van die mensenjagers zullen ontmoeten." Dudley Langdon was dezelfde me- ming toegedaan maar groter dan zijn geruststelling wat zijn eigen persoon betrof, was zijn vreugde over het goede nieuws, dat hij vernomen had. „Hebt je goed gehoord wat die kerel zei, Sandy? Hij informeerde naar twee ontsnapten." „Ja, dat hoorde ik ook. Jij bent de ene en de andere is dan natuurlijk die Jules waar je me van verteld hebt." „Het kan niet anders. Ik hoop van harte dat ze hem niet vinden." „Maak je daar maar geen zorgen over. Als hetgeen je me verteld hebt allemaal waar is, lijkt me die Jules iemand die best in staat is, op zich zelf te passen." Zwijgend roeiden ze een poos ver der. Dan begon de Schot weer te zingen: „Oh, ye'll take the high road. An I'll take the low road („Ga jij over de grote weg, Dan zal ik de zijweg kiezen...") Zijn geweldige stem weerklonk machtig door de wouden en deed de papegaaien opschrikken, terwijl de apen heftig tegen de rustverstoorder te keer schenen te gaan. En ofschoon de stem niet erg geschikt was voor een varende zanger, die met straat zingen zijn kost moest verdienen, had het gezang op Langdon een merk waardig verkwikkende uitwerking. Tegen de middag hielden ze een poosje op om uit te rusten en roeiden daarna aan een stuk door tot zons ondergang, tot het tijd werd een kampplaats op te zoeken. Nog voor zij hierin geslaagd waren werd de lucht dreigend donker, er scheen een storm in aantocht te zijn. Toen zij landden rolde juist de eerste donder slag door de lucht. Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5