Scherp GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Onderscheiding voor de heer W. C. Gaijkema MAANDAG 18 JUL] I960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vier leden van één familie aan hei aliaar bij zilveren priesierfeesi recior Mariijn Feesi in de Hariebrugsparochie enige leden van dit koor werden uitgevoerd. Pater Godfried Martijn hield de feestpredikatie. De priester be schreef hij als de „geroepene door de genade" Alles in zijn leven is genade. Het is alsof een ander dóór hem heen spreekt. Christus heef: ge zegd: wie u hoort, hoort Mij, wie u versmaadt, versmaadt Mij. In de priester ziet spreker ook de Christus die uittrekt over de gehele wereld om licht te brengen. Daarom is een pries terfeest, voor de familie, maar niet minder voor de parochie, waaruit de priester is voorgeko men. De predikant eindigde met de wens, dat door de kracht van de Heilige Geest in deze parochie nog velen tot het priesterschap geroepen zullen worden. Het koor besloot de plechtigheid met „Memorara" van L. de Vocht. Tijdens de communie zong men „O quam amabilis" van Andriessen. Na de Mis maakten tientallen van de gelegenheid gebruik pater Martijn en zijn familie geluk te wensen. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Geslaagd voor A: de dames: L. Y. van Luijn, Leidschendam; M. C. Westerbeek en M. J. Koppe, beiden te Voorschoten; N. van Schadewijk, Leiden; P. H. Geervliet. Katwijk a. Zee; C. v d. Lip, Abbenes; E. A. Hoek, Noordwijk; C. v. d. Born, Hazerswoude; M. J. Borreman, M. J M. Braam en S. W. Molena, allen te Leiderdorp; H. J. van Schothorst en A. Manschot, beiden te Bodegra ven. De heren: J. R. Crabbendam, Lei den; J. Kolijn, Oude Wetering; M F de Vos, Leiderdorp; M v. d. Luijt, Noordwijk; P. Langezaal, W. A. Pit en M. P. Punselie, allen te Lei den. Afgewezen 7 candidaten. EXAMENS COSTUMIèRE Bij examen van de bond van lera ressen bij het modevakonder wijs slaagde voor costumière de dames Lenie Volwater (Hoogmade), Riet Duineveld, Netty Schrama, Ria Rot teveel (Lisse), allen leerlingen aan de modevakschool Korevaarstr. 47a, Leiden. Leidse agenda DINSDAG 19 JULI St. Vincentiusvereniging. 8.15 H. Mis in de Lodewijkskerk; 8 u. des avonds Alg. vergadering in het St. Vincentiusgebouw. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: Centraal-apotheek. Bree- straat 74, tel. 20552. De vlag in iop voor Anionius-school Voor de 77-jarige mevr. A. Mar- tijn-Kokshoorn was het gisteren 'n grote dag. In de Hartebrugkerk te Leiden beleefde zij de viering van het zilveren priesterfeest van haar zoon, rector Ambrosius Martijn C.P. Aan hetzelfde altaar waar hij als jongen de Mis diende, droeg deze thans het plechtige Misoffer op. Bijzonderheid was, dat een andere zoon van mevr. Martijn, pater God fried Martijn, als diaken assisteer de en de feestpredikatie uitsprak, en haar kleinkinderen, beiden zoons van de heer Abr. Martijn, organist van de parochie: Dom Piet Martijn en Dom Bram Martijn, resp. als subdiaken en ceremoniarius fun geerden. Pastoor van de parochie, pater Ceslaus Tijnagel o.f.m. was presbyter-assistens. De feestelijke Hoogmis trok rui me belangstelling van de parochi anen. Vanzelfsprekend deed ook het zangkoor van de parochie onder de bezielende leiding van de heer Willem Mizée, met aan het orgel de heer Abr. Martijn, zijn uiterste best deze dag tot een onvergetelij ke te maken. Men voerde de driestemmige „Missa Choralis" van Refice liit. Het welslagen van deze prachtige vertolking was mede te danken aan de voortreffelijke stemmen, waar over dit koor beschikt. Opvallend goed waren ook de wisselende Gregoriaanse gezangen, die door R.K. MULO-EXAMEN TE LEIDEN Voor de diploma's Mulo A en Mid denstandsexamen zijn te Leiden ge slaagd: J. Morsink, Bodegraven; J. v. Eg- mond en G. Oudshoorn, beiden Al phen; E. Bakker, Leiden; J Beek man, Oegstgeest; A. Donk, G. Soon- tiëns en J. v. Veen, allen te Leiden; J van Zaal, Roelof arendsveen; J. v. d. Krogt, M. Lagerberg en E. van Leeuwen, allen te Leiden; M. Lep pers, Oegs'geest; M. v. d. Linden, Leiden; P. Munsterman, Haarlem mermeer; W. Opdam, Leiden (A zonder Mi); J. de Rooy, M. Scholtes, G. Wahlen, M. van Wijk, A Ham, allen te Zwammerdam; G. de Jong, Bodegraven; S. v. Niekerk, Alphen. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 7 T.M. 13 JULI 1960 H. Habraken en fam.. Drie October- straat 39a naar Australië: L. Vogelen zang en fam.. Pioenstraat 24 naar Zoeter- woude. Besjeslaan 6b; M. van den Ouweelen en fam., Haarlemmerweg 6 naar Amsterdam, a.b. ligg Oostenbur gergracht t.o. 71; A. van Lunteren en fam., Herengracht 92a naar Leiderdorp, Mauritssingel 106; G. J. Enzinga en fam., Rijnsburgerweg 10 naar Schiedam, v. d Duyn van Maasdamstraat 17; H. J. van Wijlen en fam., Boshuizerkade 27 naar Deventer, Rembrandtkade 44; C. Wali- son en fam., Maredijk 64 naar 's Graven hage, Fultonstraat 243 II; J. P. van Rooijen en fam., Mariënpoelstraat 41 nr. Eindhoven, Jeroen Boschlaan 243; A. Heisterborg en fam., Rijnsburgerweg 144 naar Oegstgeest, Geversstraat 47; J. L. A. van Goozen en fam., Hoge Rijndijk 59 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 132: H Smit en fam.. Breestraat 85 naar Gro ningen, Coendersweg 6a; P. F. van Gij- zen en fam., Calandstraat 39 naar War mond, Byleveldlaan 21; H. M. J. Ouwens- v. d. Wetering en fam., Morslaan 52 naar Enschede. Kotmanlaan 24; A. J. Zwar- telé en fam., Franchimontlaan 10 naar Alkemade. Elzenstraat 1: M. Wassink en fam., de Goejestraat 72 naar Leider dorp, Resedastraat 8; L. C. van Putten en fam., Hoge Rijndijk 242 naar Deven ter, J. v. d. Vondellaan 4; C. J. A. Kamp- hues en fam., Haarlemmerweg 73 naar Wassenaar, Gr. Haesebroekseweg 55a: E. W. C. Soesman-Hoefdraad en fam., Nw. Rijn 94 naar 's Gravenhage, Kwartelln. 49; F. A. Mens-Rodijk en fam., Bredero- straat 32 naar Oegstgeest, a.b. achter Hoge Morsweg 34; N. L. Holswilder- Segaar, R. Visscherstraat 8 naar Voor schoten. Prof. v. d. Waalslaan 20; W. M. T Rusman-v .d. Tuuk, Oude Singel 18 naar Haral. meer, Venneperweg 11; A. Vijgeboom-v. d. Sluis, Burggravenlaan 192 naar Voorschoten, Prof. v. d. Waals laan 6; G. Holswilder, Hoflaan 134 naar Voorschoten, Prof. v. d. Waalslaan 20; P. van Komen, Boshuizerlaan 7 naar Wassenaar, Jonkerlaan 80a; G. Verhuist- Furster, Hogewoerd 136 naar Veen, Grotestraat 153b; C. Vijgeboom, van 't Hoffstraat 2 naar Voorschoten, Prof. v. d. Waalslaan 6; L. J. van Weizen, Ko- ninginnelaan 48 naar Katwijk, Drieplas- senweg 17; F. M. Habraken, Molenstraat 27 naar Australië; M. M. Wessels. Hooi gracht 11-29 naar Suriname; H. Talsma, Stille Rijn 9a naar 's Gravenhage, L v. Meerdervoort 778; P. J. Veger, Klik- spaanweg 16 naar Echt, Waldfeuchter- baan 101; G. Rütgers, Bilderdijkstraat 4 naar Zwitserland; K. Dijkstra, Druiven- straat 36 naar Oegstgeest, Regentesse- laan 38; W. van Draanen, Noordeinde 2a naar Den Helder, Marsdiepstraat 328; W. Wassenaar, Zijlsingel 37 naar Rotter dam, Rijpstraat 49; J. L. Webster, Vol molengracht 2a naar 's Gravenhage, v. Leeuwenhoekstraat 75; D. J. Ravensber- gen, Rijnsburgerweg 98 naar Amster dam. Woestduinstraat 51hs; A. Vooijs, Spieghelstraat 33 naar Katwijk, Pr. Bea- trixlaan' 45; N. A. Adneij, Haagweg 22 naar Amsterdam, Linnaeusstraat 87 III; J. Roest, Witte Singel 8 naar Voorscho ten, Molenlaan 77; E. Jesse, Vreewijkstr. 16a naar Heemstede, Alb. Thijmlaan 51; H G. Egter v. Wissekerke. J. v. Goijen- lrade 18 naar Haren Gr., Rijksstraatweg 376; B. J. Goddijn, Maresingel 33a naar Leimuiden, W. v .d. Veldenweg 51; M. Raatsie, Rijnzichtstraat 23 naar Haarlem. Grote Houtstraat 10rd.; A. van Elburg- Luttekes, Dijkstraat 24 naar Oegstgeest. Terweeweg 2"; C. E. Donck, Noordeinde 47 naar Harderwijk, Randweg 2; U. D. Strauli, Rapenburg 122 naar Groot Brit- tannië; J. W. Fokkema, Rijnsburgerweg 112 naar Amersfoort, Dr. A. Kuijperlaan 21; E. J. van Hees, Rijnsburgerweg 10 naar Moordrecht, Dorpsstraat 33; A. J. M. van der Voort, Morsweg 83-83a naar Voorschoten, Raadhuislaan 104; N. van Treuren, Kersenstraat 19 naar Baarn, Madurastraat 8c; B. J. van de Kraats, Hoge Rijndijk 144 naar Arnhem, Vel- perweg 32; J. Groenendijk, Janv. Hout kade 24 naar Duitsland. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 7 T.M. 13 JULI 1960 O. Grijn en fam., radio-radarmonteur, Boerhaavelaan 41; H. M. Otto en fam., rijksambtenaar MvO, Hoge Rijndijk 256; G. van den Bosch en fam., typograaf, Antillenstraat 114; G. ,T. Boomgaardt- Pathuis en fam., Antillenstraat 108: S. Malipaard-Kerver en fam., Veilingkade 41; C. M. M. Ewals-Jötten en fam., An tillenstraat 84; C. J. Hahn en fam., arts, Haagweg 18a: J. G. Scheepe en fam., tijdschrijver, Antillenstraat 158: J. Ver- lind en fam., meubelmaker. Pioenstraat 24; F E. Pape en fam. naaimach. mon teur, Antillenstraat 122; T. J. Hoogen- boom en fam., bouwk. tekenaar, To- matenstraat 9' C. van Erp, Kam. Onnes- laan 3; C. Brandwijk, transp. arbeider, Vliet 46; A. Tuis, techniker, Apothe- kersdijk 30; M. H Simonis. med. analiste, Lijsterstraat 32: F. R. Kiveron, Mors weg 164: S. L. Farret Jentink, verpleeg hulp. Zoeterwoudsesingel 67; F J. Pronk, Apothekersdijk 29a; G. van Hall, P. Paaltjenspad 6: E. M. J. Rijsbergen-Bo- velander, Willem Klooslaan 30; J. T. M. Rood, chauffeur. Noordeinde 47; E E. B Breedeveld, Havenkade 17: J. C. Ver- steeg-de Bock. Sophiastraat 56; J. Wie- linga. groepsleider. Heemskerkstraat 54; A. M van Egmond, journalist, Tib. Sie- genbeekstraat 3: M. M. S. van Kempen, v Vollenhovenplein 33; A. J. H. Haak, Mariënpoelstraat 27: A. A. C. Verhees, Boerhaavelaan 40; M. J Mattern, dok tersassistente. Leeuwerikstraat 6; M F. A. Van den Camp, 2e luit Milva, Vondel- lean 26; J. M. M. Doove, scheepswerkt. kundige. Morsweg 86; H. van der Reij- den, opvoedkundig ambt Prinsenstraat 50: J. C. J. Caspers, chauffeur, Mariën poelstraat la; E Ruiter-v. d. Boom, Hoge Morsweg 23; A. T. M. van Veen, labo rant, Grevenstraat 1; H. A. Verschuur stucadoor. Lijsterstraat 4; C. W. A. Gö- bel, verkoper, Roomburgerlaan 22; C. J Kraan, sloper, Sophiahofje 3; L; Rijs- bergen, Celebesstraat 43; A. M. Nagte- gaal-v. d. Wijgert, Groenhovenstraat 12; C. C. Juffermans, kinderverzorgster. Kam. Onneslaan 32; G. M. Hemmes- Budding, Boerhaavelaan 2; M. van Am sterdam-de Lange, de Wetstraat 26; P. A. A. Duwel-Pennings, Middelweg 11; N. C. Jongkind-Bos. Hoge Rijndijk 49; R. Muijlwijk, Klikspaanweg 13; E. van Amerongen, militair, Noordeinde 2a; I. Pieplenbosch, 11. verpleegster, Hooi gracht 11-29. VOORSCHOTEN DE PAARDENMARKT Na hetgeen wij reeds schreven over de paardenmarkt in ons blad van zaterdag kunnen wij nog mel den, dat teneinde de aanvoer op de markt te stimuleren, drie prijzen worden beschikbaar gesteld en wel 1 premie van 200,voor degene die de meeste paarden aanvoert, 1 premie van 100,voor de daar opvolgende en 1 premie van 50,— voor de derde aanvoer. Van de zijde der handelaren zijn verscheidene toezeggingen voor me dewerking gedaan; men verwacht in deze kring nl. dat er in de rand stad Holland een latente behoefte bestaat aan rijpaarden en ponnies. Ook het comité van de kortebaan- draverij heeft medewerking toege zegd; helaas was het dit jaar niet meer mogelijk gemeenschappelijk bepaalde activiteiten te ontplooien. Het volgend jaar zal echter vroeg tijdig overleg worden gepleegd ten einde meer publiciteit te geven aan de paardenmarkt en de kortbaan- dr averij. ZOETERWOUDE (H. R.) Geslaagd Voor het examen electrotechnisch installateur is ge slaagd te Rotterdam onze plaatsge noot C. N. Lintsen. In Bonn is tussen West-Buits- land en Frankrijk een overeenkomst getekend, waarbij de Duitse regering een bedrag van 400 miljoen mark ter beschikking stelt als schadevergoe ding voor Franse slachtoffers van de N azi-vervolging. Laatste Berichten VLEGTUIG MET EVACUE'S MAAKTE NOODLANDING IN FRANKRIJK Een viermotorig DC-7 vliegtuig van de Sabena met aan boord 95 vluchte lingen uit Kongo, onder wie 51 kin deren, heeft zondagnacht een nood landing gemaakt op de Amerikaanse basis in Vitry-Chalon in Frankrijk. Een van de motoren was in brand ge vlogen. Alle inzittenden konden het toestel ongedeerd verlaten. Een an der toestel van de Sabena heeft de vluchtelingen opgehaald, die heden ochtend op het vliegveld van Brussel zijn aangekomen. Nog een beeld van de feestelijke opening in Leiden Zuid-west van de St. Antonius-school. De schoolvlag wordt gehesen. Drie leerlingen ver lenen het schoolhoofd de heer Duym assistentie. No. 504. Horizontaal: 1. schoeisel, 7. voornaamw., 8. godsdienst (afk.), 10. maanstand, 12. bundel, 14. uit roep, 15. maling, 17. rivier in Rus land, 18. nauwer, 19. keg, 21. voeg woord, 23. voegwoord, 24. wiersoort, 26. vervoeging van een hulpwerk woord, 27. afkorting van dona, 28. maanstand, 30. mengsel. Verticaal: 2. scheikundig element (afk.) 3. spitse bek van een vogel, 4. dorpje in Frankrijk, 5. alg. kies recht (afk.), 6. gordel van vaste sterren, 9. gem. in Zeeland, 11. dam langs een water, 13. smeer, 14. uit roep, 16. wig, 17. spoedig, 20. voor zetsel, 22. munt in China, 24. vis, 25. eerste boek van Mozes (afk.), 27. lidwoord, 29. gewicht (afk.). Oplossing morgenavond. MARINIERS ONDERSCHEIDEN MET MUSEUMMEDAILLE Dr. L. D. Brongersma, directeur van het Rijksmuseum voor natuur lijke Historie te Leiden, heeft de bronzen erepenning voor verdiensten jegens openbare verzamelingen uitge reikt aan de marinier van de verbin dingsdienst eerste klasse O. Koster, de marinier tweede klasse J. G. C. Hendriks en aan de marinier-zeemili- ciën tweede klasse H. Boon. De plechtigheid vond plaats ,.alle hens voor de boeg" in de van Braam Houckgeestkazerne te Doorn, in te genwoordigheid van generaal-majoor der mariniers Nass, commandant van bet korps mariniers, die voor deze plechtigheid uit Rotterdam was over gekomen. Tijdens de wetenschappelijke expe ditie naar Nederlands Nieuw-Guinea, de expeditie .Sterrengebergte", heb ben deze mariniers aldus dr. Bron gersma in een korte toespraak, zich grote verdiensten verworven jegens de verzamelingen van het rijksmu seum van natuurlijke historie in Lei den. De heer Koster heeft zich als zeer goede verzamelaar van vogels leren kennen. Door zijn activiteiten verwierf het museum belangrijke aanwinsten. Een gelijke dank is het museum verschuldigd aan de heer Hendriks, door wiens toedoen een ver zameling vogels uit een deel van Nederlands Nieuw Guinea werd bij een gebracht. De heer Boon heeft zich in het bijzonder beijverd zoölo gisch materiaal te verzamelen, te etiketteren en te conserveren, waar door een groot aantal dieren aan de verzamelingen kon worden toege voegd. Burgerlijke Stand Geboren: Irene Rebekka dochter van L. J. Portier en H. M. Douwes; Sara dochter van T. Grijpma en K. Tmga; Arie zoon van A. Kruijt en A. Haasnoot; Gerda Irene Johanna doch ter van G. C. H. Meijer en J. H. K. Renssink; Jan Willem zoon van W. F. Jongeleen en C. A. M. Leeflang. Ondertrouwd: J. J. Regere en M- Rietkerk; P. Sevenster en A. C. A. Bol; A. Bekhuis en E. de Wolf; J. Beekman en A. H. van der Klaauw; W. J. Hardeman en J. C. Brandt; J W. Filippo en J. E. de Croon; I. Jong bloed en W. van Poelgeest; D. F. Bunnig en C. A. M. van der Staak; H A. Hendriksen en J. Onderwater; H. Hoek en T. C. M. van der Meer; C. van Weer en en P. M. Smit. Overleden: W. Enseling 69 jaar, man; G. van Eek 73 jaar, man; P. Langeslag 72 jaar, man; F. A. de Goede 23 jaar, zoon; M. F. Teske 83 jaar, wed. van T. Nietboer. BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 juli zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Incognito", 18 jaar. ('s Middags: „Sissi", alle leeftijden). Lido: „De koe en de gevangene" alle leeftijden. Luxor: „Parachutisten", alle leef tijden. Trianon: „Helden op sokken", alle leeftijden. Rex: „The big circus", alle leef tijden. (Donderdag: „Das einfache Madchen", alle leeftijden. De heer W. C. Gaijkema herdacht hedenmorgen het heuglijke feit, dat hij kort geleden voor 50 jaar bij de machinefabriek „Overrijn" in dienst trad. De jubilaris was de laatste ja ren procuratiehouder en is thans ge pensioneerd. Burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot bood ten huize van de ju bilaris aan de Herenstraat, namens het gemeentebestuur zijn gelukwen sen aan. Hij prees de eerlijkheid, ijver en plichtsbetrachting van de heer Gaijkema. Hij had veel gepres teerd in zijn lange loopbaan bij een en dezelfde fabriek. De burgemees ter was trots op dergelijke stadge noten. „Ook bij de hogere autoritei ten bestaat belangstelling voor men sen zoals U". Het deed burgemeester Van Kinschot dan ook bijzonder veel genoegen mee te kunnen delen, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Gaijkema te onderscheiden met de ere-medaille in goud verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Na nogmaals de heer en mevrouw Gaijkema van harte te hebben gefe liciteerd speldde hij de hoge onder scheiding op de borst van de jubila- Hierna sprak de broer van de over leden directeur van de fabriek Overrijn zijn erkentelijkheid uit voor het werk door de heer Gaijke ma in de afgelopen vijtig jaar ver richt. De contactcommissie van de voet balvereniging „Leidsche Boys" orga niseerde zondagmorgen een viswed strijd voqr haar leden en donateurs. De wedstrijd werd gehouden te Voorhout. De vangst was matig. De eerste prijs kwam in handen van de heer K. Keijzer. Deze kwam ook in het bezit van de wisselbeker. De 2e, 3e, 4e en 5e prijs werden gewonnen door de heren J. Veldhuizen, E. Kruit, H. van Es en B. van Es. Zaterdag 16 juli ging de perso neelsvereniging „ICO" van de N.V. Intern. Handel-Mij „Imenexco aan de Hoge Rijndijk te Leiden een dag met het personeel uit in personen auto's, die door de directie ter be schikking werden gesteld. Het doel was 's morgens de bloemententoon stelling „Floriade" in Rotterdam te bezoeken, terwijl 's-middags een zg. „puzzlerit" werd gehouden vanuit Rotterdtam over Schoonhoven, langs het riviertje de Vlist, één der mooi ste plekjes van Nederland, door Haastrecht zo naar Gouda, waar 't eindpunt was. Aan deze puzzlerit werd met groot enthousiasme deelge nomen. De opdachen werden met pleizer uitgevoerd, hetgeen vooral aan het diner in Den Haag tot uiting kwam, toen de prijswinnaars werden be kend gemaakt en er gelegenheid was tot discussie. Vrijdag 29 juli wordt op het terrein van N.V. Wernink's Beton- maatschappij een nieuwe hal voor de produktie van betonartikelen ten be hoeve van bestrating in gebruik ge nomen. De installaties zullen om streeks 12 uur door de burgemeester in gebruik worden gesteld. In verband met de vacanties gaat de repetitie van de R.K. Leidse Harmoniekapel dinsdagavond niet door. Op de rijksweg Utrecht-Amster dam vlak voor Utrecht is zaterdag middag de auto van de heer W. We- verink uit Amstelveen verschillende malen over de kop geslagen. De heer Weverink liep een hersenschudding op, zijn vrouw brak beide benen en hun zeventienjarige dochter bleek een zware hersenschudding te heb ben. Over de oorzaak van het onge luk tast de politie nog in het duister. Vast staat dat de wagen begon te slingeren - waarschijnlijk tengevolge van een zachte band - voordat hij over de kop sloeg. Wilt U iets weten? Vraag: Route per auto van Lei den naar Groningen en van Leiden naar Valkenburg; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Utrecht, Amersfoort, Harderwijk, Zwolle, Meppel, Assen, Groningen; afstand 238 km. Leiden, Bodegra ven, rijksweg volgen naar Den Bosch, Eindhoven, Weert. Roer mond, Sittard, Elsloo, Meerssen, Valkenburg; afstand 248 km. Vakbekwaamheid kleinhandel ta baksindustrie: Kunt u mij inlichten omtrent het adres in Den Haag, wsax ik mijn diploma kan verkrij gen voor vakbekwaamheid om een sigarenzaak te drijven, aldus A. v. d. V. Het adres luidt: Vakexamens Kleinhandel tabahsstichting, Zee kant 33, Den Haag. Vraag: Een abonné vraagt of hij vergoeding kan krijgen voor ver huizing en eventueel stoffering, wanneer hij van een groter naar een kleiner huis gaat verhuizen. Het is mogelijk, dat de nieuwe huurder van dit grotere huis er zó graag in wil, dat hij zelfs de kosten van verhuizing voor u wil betalen, als u er maar uittgaat. Maar ove rigens hebt u daar geen recht op. Schade en belasting Een abon nee schrijft: moet men belasting betalen van aanzienlijke schade vergoedingen, die zijn ontstaan door fraude in safelokets, waar ik belangrijke napieren bewaarde? Is in privé een vermogensschade geleden, dat staat deze buiten het inkomen Vergoeding van de scha de blijft dan ook buiten de inko menssfeer. Is ook inkomen gederfd en wordt dit vergoed, dan wordt die vergoeding inkomen in plaats van het gederfde. Is in bedrijf schade geledt-n, dan vorrnt deze schade een bedrijfsverlies en beïn vloed dus het inkomen. Vergoeding van de schade is daartegenover dus een winstpost.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2