KWART EEUW NATUURMONUMENT Rector Ambfosius Martijn C.P. viert in Leiden zijn zilveren priesterfeest Mij voor Letterkunde vergadert te Leiden STENO-TYPISTE Nederlands DONDERDAG 14 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT Zondag, 17 juli, hoopt rector Am- brosius Martijn van de Congregatie van de Passionisten, in Leiden zijn zilveren priesterfeest te vieren. Hoewel de jubilaris reeds vele ja ren uit Lelden weg is, bleef hij al tijd innig verbonden met zijn geboor testad, waar zijn moeder en familie wonen. Het is hem een bijzondere vreugde, dat hij in de Hartebrug, aan het zelf de altaar, waar hij als misdienaar diende, nu het plechtig dankoffer op zijn zilveren feest mag opdragen. Hierbij zullen hem zijn broer pater Godfried Martijn, als diaken en zijn neef Dom Piet Martijn, als subdiaken assisteren. Dom Bram Martijn zal als ceremonlarius fungeren. Rector Ambrosius Martijn werd de 10e juli 1911 in Leiden geboren. Hij bezocht de lagere school op de Haar lemmerstraat. In 1924 ging hij naar het toentertijd pas opgerichte juve naat der Passionisten in Haastrecht, dat intussen Philosophicum gewor den is. Het was in een tijd, dat Lei den rijk was aan priesterroepingen. Pastoor C. Brombach van de Harte brug, wist zelfs niet, waar hij zijn aspiranten zo gauw allemaal zou on derbrengen. De Franciscanen konden het in Megen niet verwerken. Van daar dat de Leidse priesterzonen uit die tijd in zoveel verschillende orden en congregaties te vinden zijn. Mis schien ook hield pastoor Crombach van wat variatie! Hij leeft in de her innering der Leidse priesterzonen voort als een vroom en goedmoedig man, die men met het beruchte „ka chelpijpje" scheef op het hoofd, en zwaaiend met een zilvergeknopte wandelstok in de hand, lachend op de Haarlemmerstraat ontmoette. Hij was de ijverige bevorderaar van de H. Hartdevotie en de Intro- nisatie in zijn parochie. Hij moet in de Hartebrug wel graag pastoor ge weest zijn, toen het nog tot de goe de toon behoorde als een vader trots zei: „Mijn jongen gaat in september weg." „Weggaan" wilde eenvoudig zeggen: voor priester gaan studeren. De le september 1928 werd P. Am brosius te Mook geprofest. Hij be hoorde tot de laatste groep, die nog vóór het einde der humaniora het klooster inging. Acht lange studie jaren wachtten hem nog na zijn pro fessie. Na het eerste theologiejaar werd hij uitgekozen om in het inter nationaal studiehuis der Passionisten te Rome, vlak naast het Colosseum, zijn theologie-studie voort te zetten. Iiier in het hart der christenheid, had hij volop gelegenheid zich veel zijdig te ontwikkelen en de moderne talen spelenderwijze te leren spre ken. De 7e juli 1935 ontving hij in de basiliek van Johannes en Paulus, die tot het moederhuis behoort, de H. Priesterwijding. Zijn eerste Offer na deze onvergetelijke dag, droeg hij boven het graf van de H. Paulus van het Kruis op. Na zijn eerste plechtige H. Mis in het vaderland, zonden zijn oversten hem naar Rome terug om aan het „Angelicum" Kerkelijk Recht te stu deren. Het zijn, zoals hij verzekerde, zijn mooiste jaren geweest. Vele priesters ontmoetten hem in die ja ren regelmatig op het „Hollands col lege". In augustus 1938 werd hij naar Mook teruggeroepen om aan het theologicum Kerkelijk Recht te do ceren. Hij zal niet vermoed hebben, dat hij 20 jaar lang de jonge Pas sionisten met het Recht vertrouwd zou moeten maken. Een echte boekenwiirm werd hij echter niet. Zondags trok hij er graag op uit, om in noord-Limburg ergens een preekstoel te beklimmen. In zijn vakanties preekte hij retraites en meer dan 15 jaar leidde hij de pries- terrecollectiedagen. In 1952 werd hij benoemd tot rec tor van het theologicum in Mook. Met zijn professoraat in het Kerke lijk Recht erbij had hij werkelijk niet over gebrek aan werk te kla gen. Tot in 1958 een nieuw gepro moveerde zijn lessen overnam en hij benoemd werd tot rector van het St- Gabriëlklooster in Haastrecht. Voor de congregatie der Passionis ten heeft onze stadgenoot als profes sor en bestuursman zich in de 25 ja ren van zijn priesterleven wel ver dienstelijk gemaakt. Wij wensen de jubilaris nog vele jaren van zegenrijke arbeid in Haas trecht, waar hij binnen- en buitens huis, om zijn meeleven met iedereen bemind is. Na de Hoogmis is er receptie in de zaal van de pastorie. Het zangkoor o.l.v. Wim Mizée met aan het orgel Bram Martijn, broer van de jubi laris, voert uit de Missa Coralis van L. Refice; na de Hoogmis het Memo rare van L. de Vocht. GESLAAGDEN VOOR HET R.K. MULO-EXAMEN. Diploma A (zonder middenstand); B. Holtzer, J. Roozenburg beide te 's-Gravenhage; B. v. Went te Noord- wijk. Diploma A middenstand): A. de Haas Noordwijk; R. Buch, D. Hey- nen, E. Haverkotte, T. Knijnenburg, M. van der Kleij, W. Lommers, M. v.d. Ploeg, R. Streep, allen te Was senaar; G. Bayer, Leiden; E. Conijn, Leiden. N. F. M. van Kins, Leiden; J. H. A. de Kleine, Wassenaar; F. M. Pon- sioen, Oud-Ade; T. G. van Kan, Lei den; J. Weyermans, Oegstgeest; J. Peschier, Noordwijk. Ambtelijk taal (ge)-misbruik Onder het motto „Persoonlijke onpersoonlijkheid" heeft prof. ir G. A. van Poelje uit Den Haag tij dens de gisteren in de Universiteit te Leiden gehouden jaarvergade ring van de Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde, enkele as pecten behandeld van het ambtelij ke taalgebruik. Spreker wees er op dat de klachten voor een goed deel gegrond of overdreven over de vorm van onze latere wetgeving in 1941 de stoot gaven tot het door de vereniging van administratief recht instellen van een commissie voor de wetgevingstermen. Het meest opvallende kenmerk van de „gewone" ambtelijke schrif turen is de onpersoonlijkheid. Slechts ingewijden kunnen in be paalde stukken de hand van be paalde personen herkennen, aldus spreker. Zelfs in stukken die de onderte kening dragen van mensen, die een eigen persoonlijke stijl bezitten, ontmoet men zelden iets, waaraan men de naar buiten als auteur op tredende persoon zozu kunnen her kennen. Burgerlijke Stand Geboren: Robert, z. v. A. C. Ou- wersloot en H. W. Rombaut; Petro- nella, d. v. M. v.d. Marei en M. Guijt, Paulina Jacoba, d. v. W. P. Verwoert en R. v.d. Veen; Jannetje Hendrika, d. v. G. L. Berkhuizen en J. H. Fla- man; Johnny, z. v. A. H. Middel koop en G. Berends; Anthony, z. v. T. Braam en H. M. W. v. Amerongen, Ronald, z. v. J. Timmers en W. Del fos; Carla Anneke Petra, d. v. J. H. Gouka en C. H. S. de Lange; Cornelis F. A., z. v. A. F. L. v.d. Berg en A. C. van Dijk. Overleden: K. D. G. van Straalen 62 jaar, man; M. P. M. Elder horst 56 jaar, man. pass. 13 juli Gibraltar naar Genua. PAPENDRECHT pass. 13 Kaap St. Vincent naar Wismar. RIOUW 13 juli van Antwerpen naar Rotterdam. ROTTERDAM 13 juli van Le Havre naar Southampton. SALATIGA 13 juli van Colombo naar Djibouti of Aden. SKADI 13 juli van Ayr naar Runcorn. SLIEDRECHT 13 juli van Brunsbuettel naar Norfolk. STAD DORDRECHT 13 juli van Oulu naar Emden. STANVAC MALACCA 13 juli van Buatan naar Sunggeigerong. STRAAT BALI 13 juli van Hong kong naar Singapore. STRAAT MA DURA 13 juli van Durban naar Lo- renco Marques. TAIJIAN 13 juli dwars Kaap Race naar Montreal. TJINEGARA 14 juli .te Kaapstad Wilt U iets weten? Marktberichten Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen voor werktuigkundig ingenieur de heer W. J. Stokman te Leiden. Voor het propaedeutisch examen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur slaagde de heer H. W. Hoogstraten, eveneens te Leiden. Het architectenbureau Thunis- sen Van Kranendonk te 's-Graven hage heeft, namens het Nederlandse Ziekenhuisverplegingsfonds het bou wen van een kantoorgebouw aan het W. Witsenlein te 's-Gravenhage op gedragen aan Wernink's Beton Mij. N.V. alhier voor circa 800.000. Als eigenaardigheid in de ont wikkeling van ambtelijk taalge bruik valt op een voortgaande -er- sobering te wijzen. Maar overigens vertoont het ambtelijk taalgebruik een zeker archaïsch karakter door •het handhaven van woorden en zinswendingen, die men in de streektaal en in het particuliere taalgebruik niet meer tegen komt. Zo bijvoorbeeld het veel misbruikte uiteraard, dat men in een recent rapport van nog geen twintig klei ne bladzijden tienmaal ontmoet, zelfs driemaal op een en dezelfde bladzij. De Hoge Veluwe Gemeenschapsbezit van bijzondere waarde, voor ontspanning, recreatie en natuurgenot voor het gehele Nederlandse volk. OTTERLO (P P) - „Ongetwijfeld zullen velen zich met ons verheugen over het feit, dat het park „De Hoge Veluwe" 25 jaar bestaat". Dit zegt ons de heer Van Tuyll, directeur van Neerlands grootste natuurmonument, het park „De Hoge Veluwe". „Vijf entwintig jaar heeft ons park zijn diensten aan het Nederlandse volk kunnen verlenen en vooral de laatste jaren hebben wij ons in een bijzondere belangstelling mogen verheugen. De mensen komen hier graag en wanneer wij zien hoe men zich recreëert, dan kunnen we daar niets anders dan blij om zyn, zegt onze gastheer enthousiast terwijl wij langzaam met de auto door het park rijden. Eigenlijk mogen we niet van een park spreken, want slechts een klein deel is aangelegd, de rest is pura natuur. Hier ligt de vrije wildbaan, waar zo'n 170 herten, 200 moefflons, ongeveer 70 reeën en een gelijk aantal wilde varkens volkomen vei lig en vrij leven, met niet minder dan omstreeks 7000 ha grond ter be schikking. Door 't natuurreservaat lopen prach tige wegen, die ook door auto's be reden mogen worden en de inzitten den voeren langs de mooiste stuk jes natuur die men zich denken kan. Daarnaast zijn er diverse schitteren de rijwiel- en wandelpaden. Het ligt voor de hand, dat de wandelaars natuurlijk in de gelegenheid zijn het diepst in de natuur door te dringen, terwijl de automobilist er feitelijk alleen aan de buitenkant tegenaan kijkt. Dat neemt echter niet weg, dat ieder er ten volle kan genieten op zijn eigen wijze, mit6 hij er zich correct als gast gedraagt Wij vragen de heer Van Tuyll naar zijn ervaringen op dit gebied. Zijn antwoord valt ons mee. Met uitzon dering van een enkeling gedraagt men zich op de „Hoge Veluwe" net jes. Dat is verheugend te horen, want wanneer het publiek zich niet net- les .OU gedragen en ftej naf'I whpnn zou beschadigen en verontreinigen, dan zou het personeel voor 'n schier bovenmenselijke taak staan. Het is namelijk ondoenlijk om 'n terrein van zo'n 7000 ha. te reinigen. De Hoge Veluwe is bezit van het gehele Ne derlandse Volk en juist in een tijd als deze, waarin er steeds meer na tuur verdwijnt in ons land, moeten we bijzonder zuinig zijn op die delen die ons nog resten. Privé bezit Aanvankelijk was dit uitgebreide landgoed privé bezit van de familie Kröller-Muller. Zij heeft geld nog moeite gespaard om 't gebied te ver rijken met de mooiste stukjes na tuur die er op de Veluwe te vinden waren. Dat hier sprake was van een zuiver idealistische instelling bleek wel heel duidelijk, toen de fa milie tenslotte het gehele landgoed inclusief de schitterende kunstcollec tie in staatshanden wilde overdra gen, om op die manier haar schep ping In dienst te stellen van het Ne derlandse volk. Wanneer we nagaan, dat de kunstcollectie voor niet min der dan 5 miljoen verzekerd wa* en dat de vraagprijs aan de staat slechts 800,000,— bedroeg, dan mogen we toch wel echt geloven dat de familie Kröller-Muller 't goed bedoelde. Het W| dn mtl* Een hinde met haar kalf kijken van ver nieuwsgierig naar de be zoekers. dien om dit levenswerk te bewaren, want anders zou het landgoed naar de eisen van een maximaal econo misch rendement zijn verkaveld 'en., verbouwd. Gelukkig zijn er in de crisistijd van de dertiger Jaren middelen en we gen gevonden, waardoor dit droevige en onwaardige einde van veel werk, geld en illussie kon worden voorko men. Op 26 april 1936 kwam de stich ting tot stand. De Hoge Veluwe bleef ongeschonden behouden, waar bij aan de staat de verzameling van de Kröller-Muller Stichting werd ge schonken. De aanvaarding van een dergelijk omvangrijk natuurmonument in ge meenschapsbezit bleek een daad van grote culturele en Ideële betekenis. Veel zorgen Het publiek kan zich beslist geen beeld vormen van alles wat er wel bij komt kijken om een dergelijk na tuurreservaat in goede conditie te houden. Reeds tijdens de tocht naar de Hoge Veluwe bemerkten wij, dat we kilometers lang onafgebroken langs de afrastering van 't park re den. De heer Van Tuyll vertelt ons dat deze afrastering eon totale leng te heeft van niet minden dan 60 kilo meter, Wanneer u weet dat dle ge hele afrastering na 5 jaar geheel ver nieuwd moet worden, hetgeen dus neerkomt op 'n vernieuwing van niet minder dan 12 kilometer per Jaar, kunt u dus begrijpen welke kosten er komen kijken. Maar daar blijft het niet bij. Onderhoud van gebou wen vergt ook grote sommen. Dan komt het personeel, de Jong aan plant en wat al niet meer. Een groot deel van het Jaar kun nen de dieren ln het park zich voe den met dat wat zij ln de vrije na tuur vinden, maar wanneer de winter zijn intrede heeft gedaan, dan moet er worden' bijgevoederd. Onze gast heer somt het netjes voor ons op 20 ton eikels, ongeveer 8 ton hooi, 35 ton voerbleten èn aardappelen en dan nog enorme hoeveelheden andere voedingsmiddelen. Ook aan de gevederde bewoners wordt aandacht besteed en dit Jaar werken niet minden dan 500 nest kastjes van het nieuwste type in het park uitgezet De wegen ln dit natuurmonument vergen ook veel zorg. Zij hebben ln het drukke seizoen heel wat te lijden en moeten regelmatig bijgehouden worden. Men moet de kneepjes kennen Er zijn mensen die denken dat ze naar 'n dierenpark gaan en die lieden komen bedrogen uit, want het kan heel goed voorkomen dat ze geen dier te zien krijgen. Wie naar het park De Hoge Veluwe gaat moet komen om van de natuur te genieten. Deze gelegenheid krijgt ieder volop. Het feit dat er ook zo veel wild in het park woont, is een prettige bijkom stigheid. De dieren zelf, krijgt u al leen te zien, wanneer u de kneepjes kent Wie met de auto door het park rijdt, heeft weinig kans. De fiets biedt be tere perspectieven, doch te voet is het ideaal, vooral voor degene, die veel geduld heeft en in staat is om onbeweeglijk en verdekt opgesteld die dieren te observeren die zich toeval lig vertonen. Wie de gewoonten der dieren beter kent, behoeft niet op een gelukki ge toevallige omstandigheid te wach ten. Die weet, dat de dieren uit de schemering van het bos te voorschijn komen ln de vroege morgen en bij het vallen van de avond. Doordat het! park het gehele jaar geopend is van af 's morgens 8 uur tot zonsonder gang heeft de ware liefhebber kan sen, maar hij moet ze weten te grij pen. Voor duizenden landgenoten, zelfs voor velen die beslist niet ln de naas te omgeving wonen, betekent dit na tuurmonument met al zijn bijzonder leuke plekjes en interessant aantrek kelijkheden een dorado. En voor hen, die er nog geen kennis mee maakten is 't alleszins de moeite waard om er een bezoek aan te brengen. Zij zullen er zeker geen spijt van hebben. Wilde zwijnen betrapt tijdens hun maaltijd. Vraag: Route per fiets van Hazers- woude naar Hilvarenbeek; hoeveel km.? Antwoord: Hazerswoude, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Gorinchem, Woudrichem, Waalwijk, Tilburg, Hilvarenbeek; afstand 105 km. Vraag: Route per bromfiets van Nieuwe Wetering naar Apeldoorn. Inlichtingen betreffende overnach te11- Antwoord: Nieuwe Wetering, Lei- muiden, Uithoorn, Hilversum, Amersfoort, Apeldoorn. U moet lid zijn van de Katholieke Vakantie- en Jeugdherbergencentrale. Dan kunt u overnachten in Hoenderlo of in Twello. Inlichtingen hiervoor bij de K.V.C., Nachtegaalstraat 60 bis, Utrecht. Vraag: Route per fiets van War mond naar Vught en van hier naar Valkenburg; hoeveel km.? Antwoord: Warmond, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Den Bosch, Vught; af stand 112 km. Vught, Eindhoven, Weert, Maasbracht Echt, Sittard, Nuth, Valkenburg; afstand 135 km. Vraag: Route Langeraar-Stevens- beek; hoeveel km.? Antwoord: Langeraar, Bodegra ven, Utrecht, Houten, Culemborg, Tiel, Wamel, Oss, Uden, Wanroy, St. Anthonis, Stevendbeek; afstand 130 km.? Vraag: Route per bromfiets van Zoeterwoude naar Brussel; hoeveel km.? Antwoord: Zoeterwoude, Zoe ter meer, Rotterdam, Dordrecht, Moer dijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Roosendaal, Nispen, Antwerpen, Brussel; afstand 175 km. Adressen voetballers. Graag zou ik willen weten het adres van Coen Moulijn - (Feyenoord) en Tonnie v. d. Linden -t(D.O.S.) aldus J. v. B. De heer Moulijn woont in Rotter dam, Bloklandstraat 14 aldaar en de heer A. (Tónny) v. d. Linden, woont in Utrecht, Slotlaan 20 aldaar. KORTE golf De 83-jarige Gaston Dominici, die in 1954 ter dood werd veroor deeld voor de moord op het Britse gezin Drummond, en wiens vonnis later werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf, is vanmorgen uit de gevangenis ontslagen. Dominici heeft steeds verklaard onschuldig te zijn. Bij de wekelijkse algemene audiëntie, welke iedere woensdag ochtend verleend wordt, heeft Paus Johannes gisten gezegd, dat deze voorlopig de laatste in het Vatikaan is. Vermoedelijk zal de Paus eind volgende week naar Castelgandolfo verhuizen. Het anderhalf jarig meisje Van Ommen uit Wezep is vanmorgen on der een trein geraakt en om het le ven gekomen. Het meisje was, sa men met een driejarige kleuter, in een onbewaakt ogenblik op de spoor baan tussen Amersfoor en Zwolle gekomen. De wteede kleuter heeft zich, gealarmeerd door het fluiten van de trein, tijdig langs het talud van de spoordijk naar beneden laten glijden. Scheepsberichten ARENDKERK 13 juli te Djeddah. ATYS (t) 13 juli te Lissabon. BANG- GAI 13 juli van Semaring naar &u- rabaja. BARENDRECHT (t) pass. 13 juli Aden naar Menaalahmadi. CA- LAMARES 13 juli van Cortes naar Charleston. CALTEX PERNIS (t) 13 juli te Bahrein. CELEBAS 13 juli te Las Palmas. CHIRON 14 juli te Fun- chal. DAHOMEYKUST 13 juli Finis- terre gepasseerd. FRAVIZO 13 juli van Helsingborg naar Malmoe. GAASTERLAND 13 juli te Bremen. HECTOR 13 juli van Piraeus naar Lissabon. KARA (t) pass. 13 juli Malta naar Landsend. KOPIONEL- LA (t) pass. 13 juli Dover naar Tur ku. KREEFT 13 juli te Narvik. LOP- PERSUM 13 juli te Le Havre. MA- RIEKERK 14 juli te Lorenco Mar ques. MELISKERK 13 juli te Zan zibar. MOHAMMED REZA SHAH 13 juli te Bandar Mashur. NAESS COMMANDER pass. 13 juli Finis- terre naar Port Said. NIJKERK 's-HERTOGENBOSCH, 13 juli Vee Op de markt van gisteren werden aangevoerd 750C stuks vee zijnde: 2050 runderen, 181 graskalveren, 1358 vette kalveren, 333 nuchtere kalveren, 161 schapen, 21 geiten, 512 lammeren, 40 fokzeugen, 568 slacht- varkens, 10 lopers, 2265 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonde ringen voor dieren van buitengewo ne kwaliteit als volgt: Melk- en kalf- koeien 6651260, guiste koeien 640940, kalfvaarzen 860—1250, klamvaarzen 700900, guiste vaar zen 635865, pinken 425—625, gras kalveren 280—460, nuchtere kalve ren voor fok of mesterij 75225, weideschapen 5085, drachtige zeu gen 240300, lopers 56—70, biggen 3648, alles per stuk. Slachtrunderen aanvoer 689 stuks: extra kw. 3,253,40, le kw. 3,05 3,20, 2e kw. 2,70—2,95, 3e kw. 2,55— 2,70, vette stieren 2,953,20, worst- koeien 2,402,60 per kg geslacht gewicht; vette kalveren le kw. 2,75 3,2e kw. 2,402,70, 3e kw. 1,95 2,25, nuchtere slachtkalveren 1,50 1,80, slachtvarkens 1,401,55, slacht- zeugen le kw. 1,18—1,28, 2e kw. 1,051,14 per kg levend gewicht; velte schapen ƒ80—125, vette lam meren 5590, nuchtere slachtkal veren 5080 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel traag, prijshoudend; guiste koeien aanvoer gewoon, handel kalm, prij zen stabiel; jongvee aanvoer nor maal, handel redelijk, prijzen vast; vette kalveren aanvoer groot, handel levendig, prijzen gehandhaafd; nuch tere slachtkalveren aanvoer normaal, handel, willig, prijzen vast; schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel vrij vlot, prijzen onveran derd; fokzeugen aanvoer korter, handel redelijk, prijzen iets hoger; lopers en biggen aanvoer groter, handel gunstig, prijzen weinig ver andering; slachtvee aanvoer nor maal, handel rustig, prijzen op gelijk niveau; slachtzeugen aanvoer rui mer. handel -williger, prijzen hoper. GOUDA, 14 juli. Kaas. Aange voerd 168 partijen. Eerste kwaliteit noteerde 1.95—2.06, tweede kwali teit 1.841.95 en extra kwaliteit 2.07—2.24 per kg. De handel was kalm. TER AAR, 13 juli Groente. Kassnijbonen 1.161.38, idem B. 0.77—1.11, idem stek 0.34—0.75, snij bonen natuur 1.081.36, stokprinses- sebonen 1.041.17, stamprinsessebo- nen 0.84—1.06, peulen 0.38, blauw- scsokkers 0.560.80, alles per kg; tuinbonen 0.802.05, per 10 kg; to maten A 0.720.82, idem B 0.83— 0.89, idem C 0.44—0.78. idem CC 0.200.39, rode kool 0.07—0.16, spits kool 0.090.21, waspeen 0.100.14, rabarber 0.04—0.05, aardappelen 0.12 0.17, idem kriel 0.030.08, poste lein 0.21—0.30, andijvie 0.07—0.12, kroten 0.04—0.07, uien 0.16. zilver- uien 0.35, sjalotten 0.07, alles per kg; sla 3.004.00, per 100 stuks; bloemkool A 0.400.69, idem B 0.20 0.39, idem C 0.100.19, komkom mers 0.080.19, alles per stuk; bos- peen 0.120.20, bosuien 0.07—0.10, boskroten 0.030.06, selderij 0.05, al les per bos; kruisbessen 0.560.74, rode bessen 0.840.88, zwarte bessen 1.822.32, alles per kg. Bloemen: 0.160.17, per bos; Afrikanen 0.04, Salvia's 0.06, per stuk, ROELOFARENDSVEEN, 13 juli. Bloemen. Phlox 1841, Colvillies 251.01, Wirrals Supreme 1163, Lathyrus 1838, Gladiolen 4085, Anemonen 1016, Goudsbloemen 11—31, Phygostegia 2237, Liatrix 3161, Alstroemeria 29—43, Aluin 2027, per bos; Am. Anjers Bren ner 25, Queen Sim 35, G. J. Sim 6eVfi, Sim Rooa 3—6, Sim Rose 36, Sim Wit 46, Fanfare 88Vi, Harvest Moon 58, Rozen Pink Sen sation 715, Babyrozen 521, Or- nithogalum 510, per stuk. Groente. Aardbeien 39—61, idem afw. 2542, per 2Vb ons doos; kropsla 7.0012.00, bospeen 10.00 19.00, breekpeen 10.0014.00, kom kommers 9.0018.00, boskroten 7.00 12.00, bloemkool 13.0049.00, ra barber 8.0013.00, tomaten 71.00 79.00, tuinbonen 8.0015.00, blauw schokkers 71.00—77.00, snijbonen I 110.00—140.00, idem II 90.000—115.00, idem stek 40.00—80.00, dubb. stam- bonen 75.00105.00, augurken C 32.00, idem D.A. 33.00, idem D 45.00 48.00, idem E 33.00, idem C.D. 18.00, per 100 kg. Niepoth's Jr. Wijnhandel is wegens vacantie gesloten Tan MAANDAG 18 tot en met ZATERDAG 28 Jnli DOEZASTRAAT 9 LEIDEIN TELEF. 31494 met kantoorervaring, die prijs stelt op zelfstandig werk is een plaats vacant op de verkoopafdeling van een druk fabriekskantoor hier ter stede. Diploma's Mulo A en Ned. Handelscorrespondentie gewenst. Goede salariëring. Brieven onder no. 1226 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2