De Vluchteling van (ayenne« De Gouden Cirkel'" I «>5 IfeWüvftóSScl Isch Bier Lijnvl eg'uig liet jacht niet in de steek Natu-raLax «■f. 538,- GARANTIE DONDERDAG 14 JULI 1960 DE LEIDSfi COURANT PAGINA Het kleuteronderwijs van thans vrijheid in gebondenheid Kleuterleidsters kring Leiden bijeen Voor wie het nog niet mocht we ten is het gistermiddag dan toch wel duidelijk geworden, dat de huidige vorming van het kind naar geest en lichaam heel andere eisen aan de opvoeder stelt dan vroeger het geval was. Dit bleek nog eens extra uit het betoog, dat in Het Gulden Vlies te Leiden klonk uit de mond van een deskundige als mej. N. van Niekerk uit Den Haag die sprak op de leden vergadering van de kleuterleidsters uit de kring Leiden van de St. Augnstinusvereniging voor kath. onderwijsgevenden. Mej. A. Righart van Gelder, voor zitster, zeide verheugd te zijn over de opkomst der eerw. zusters en kleuterleidsters, onder wie een groot aantal jongeren, en dat terwijl toch de vakanties voor verscheidene van haar reeds waren begonnen. Een spe ciaal woord van welkom gold mej. Van Niekerk, die haar causerie over de praktijk in het algemeen en ver schillende expressievakken in het bijzonder hield nadat de notulen wa ren voorgelezen door de secretaresse, mej. J. M. v. d. Fluit. Bij de behan deling van de ingekomen stukken voerde de voorzitster aan, dat wat betreft een godsdienstcursus voor 'het onderwijzend personeel binnen kort richtlijnen worden verwacht. Verder werd medegedeeld, dat by voldoende deelname te Leiden van begin oktober tot waarschijnlijk eind juni van het volgend jaar een cursus kleutergymnastiek zal worden gegeven. Mej. Van Niekerk deed in haar le zing nadrukkelijk uitkomen, dat de praktijk van het kleuteronderwijs de kinderen vrijlaat in hun bewegingen. Het kind kan zich nu spontaan ge ven en vooral de klassikale lesjes be horen merendeels tot het verleden. Juist dit laatste is van groot be lang; de school is nu ingedeeld in groepjes. Wat blijft is evenwel, dat de kinderen nog steeds de grondbe grippen en technieken bijgebracht dienen te worden: vrijheid in gebon denheid. De kleuterleidster moet van de andere kant, aldus spreekster, open oog hebben voor wat het kind haar biedt. Spreekster wekte haar gehoor op, op de hoogte te blijven van de ont wikkeling van het vak, dat steeds vernieuwingen vertoont. „U moet jong in het vak blijven en niet in een sleur vervallen. De lectuur kan u hierbij van groot nut zijn", aldus mej. Van Niekerk, die voorts nog vele richtlijnen gaf voor het werken bij het fröbelonderwijs. Het tweede gedeelte van haar on der de grootste aandacht gevolgde lezing had spreekster gewijd aan een beschouwing over de expressie vakken. Ter verduidelijking had zij materiaal meegenomen dat door haar eigen leerlingen was vervaar digd, als tekeningen bladvullin gen met wascokrijt, draadwerkjes, mozaïeken, klei en het z.g. waarde loze materiaal, waar de kinderen van alles mee kunnen doen. Het is in derdaad verbazingwekkend te zien welke aardige en vaak originele re sultaten er uit de bus komen. Ook de poppenhoek is expressie-materiaal, zo zei spreekster, hiermee kan het kind zich uiten en ontplooien. „En laat ook de jongens maar gerust eens met de poppen spelen; ook zij beleven hier hun plezier aan". „De tijden veranderen. U moet mee en openstaan voor de kinderen van deze tijd", besloot mej. Van Nie kerk. Haar lezing heeft aanstekelijk ge werkt, want de bestuurstafel, die al- langs bedekt werd door een exposi tie van werkstukjes, werd bestormd door enthousiaste kleuterleidsters, die overigens eerst van haar ver diende vakantie gaan genieten, maar ongetwijfeld in september met nieu we en frisse ideeën weer haar scho ne taak zullen opvatten. RADICALE OPRUIMING van herenmodeartikelen. Vele ECHTE KOOPJES Hogewoerd 109 Korevaarstraat 5 (Advertentie) Pilsener per pul 47 ct. Oud Bruin per pul 42 ct. Super Pilsener per fles 42 ct. Origineel Brouwersglas 30 ct. Glas met voet 60 ct. Deze aanbieding is tijdelijk. O*»-.*, ièster (Advertentie) PRIJS BACONVAltKERS VERHOOGD. In verband met het teruggelopen aanbod op de varkensmarkt en de als gevolg daarvan ontstane prijsstij ging heeft het produktschap voor vee en vlees besloten de prijs voor baconvarkens ingaande maandag 18 juli met 15 cent per kg. te verho gen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvar kens van 63 t.m. 70 kg. in de kwa- liteitsklasen 1 t.m. 4 een prijs gelden van respectievelijk ƒ2.17, ƒ2.11, ƒ2.08 en ƒ2.05 per kg. koud geslacht ge wicht. Ouders van slervende emiorant naar Nieuw Zeeland vertrokken Gistermiddag om vijf uur is de 60- jarige tuinder H. G. Braakenhoff uit Gastricum met zijn 57-jarige vrouw aan de trieste reis naar hun sterven de zoon in Nieuw-Zeeland begonnen. Het echtpaar vertrok met een toe stel van de BEA naar Londen; daar hadden twee passagiers van het lijn- vliegtuig van de BOAC, dat 's avonds naar Sydney vertrok, hun plaats aan de zwaar getroffen ouders afgestaan. Het toestel vas namelijk geheel vol geboekt. Vrijdagmiddag wordt het omstreeks vier uur in Sydney ver wacht en zaterdagochtend zullen de heer en mevrouw Braakenhoff met een derde vliegtuig doorreizen naar Oakland op Nieuw-Zeeland. Aan het drama van de 27-jarige Ber Braakenhoff is zowel in de Australische als in de Nederlandse pers veel aandacht besteed. De jon gen emigreerde zeven maander. ge leden naar Nieuw-Zeeland en ieder een meende dat hij kerngezond was. In de lente lie hij zijn verloofde mej. Gerda Bleeker uit Heemskerk overkomen en zij trouwden op 11 juni j.l. Bijna terstond na zijn huwelijk begon de heer B. ziekteverschijnse len te vertonen doch pas een week geleden kregen zijn ouders bericht dat hij in een ziekenhuis van Wai- kato op Nieuw-Zeeland was opge nomen. Zowel in Nieuw-Zeeland als in Nederland verwekte dit bericht bij tallozen veel medelijden. Er werd koortsachtig gepoogd de gelden bij een te brengen om de zieke met zijn jonge vrouw nog tijdig naar Neder land te laten terugkeren, maar toen dit in enkele dagen vrijwel geregeld was, bleek zyn toestand dermate verslechterd te zijn, dat hij de reis niet meer kon maken. Daarop sloegen verschillende par ticulieren en instellingen, waaronder de stichting „Wij komen", de handen ineen en boekten passage voor de ouders naar Nieuw-Zeeland. Lang niet al het geld is reeds beschik baar; het is een dure reis, want bei de ouders zullen na de begrafenis van hun zoon in Nieuw-Zeeland naar Nederland terugkeren met hun jon ge schoondochter. In een woning aan de Loseweg te ti Apeldoorn zijn gisteren de 79-]arige mej. B. Vischer en haar 74-jarige broer de heer L. Vischer door om wonenden op de vloer van de huis kamer aangetroffen. Het bleek, dat de eerste was overleden en de laatste in zorgwekkende omstandigheden verkeerde. Beide bejaarde mensen waren door kolendamp vergiftigd. De heer Vischer had enkele brand- wondjes aan de handen. In de brie venbus zat nog een krant van maan dag, hetgeen doet veronderstellen, dat het droeve gebeuren reeds en kele dagen geleden heeft plaatsgehad; temeer ook omdat men beiden zon dagavond voor het laatst heeft ge zien. De heer Vischer is naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Passagiers werden aan t lijntje" gehouden Een lijnvliegtuig van de Icelandic Airlines, op weg van Re^kjavic naaf Amsterdam, heeft gistermiddag een uur lang gecirkeld boven 'n Frans jacht dat ergens tussen de kusten van IJsland en Ierland in moeilijk heden verkeerde. Intussen naderde een boot van de IJslandse kustwacht, die radiogra fisch te hulp was geroepen. Door laag boven het jacht te blijven vliegen wees de machine deze boot de weg naar het jacht. Kort nadat de piloot uit Reykjavic was ver keerstoren van het vliegveld aldaar hem over de radio mede, dat ergens op zijn route naar Europa 'n Frans jacht in moeilijkheden verkeerde. Toen de gezagvoerder, die onder het lage wolkendek op een hoogte van circa 250 meter was gaan vlie gen, inderdaad het jacht ontdekte, seinde hij terstond naar Schiphol, dat hij ernstige vertraging zou onder vinden. De vijftig passagiers maak ten zich hierover echter niet kwaad. Het vliegtuig bleef een uur lang om hét jacht heencirkeleh. Intussen werden de passagiers op de hoogte gehouden van de vorde ringen die de naderende patrouille boot maakte. Zij zagen aan dek van het jacht drie mannen enthousiast wuiven, doch na aankomst op Schip hol kon niemand hun vertellen wel ke moeilijkheden het jacht had ge had. Een kwartier na de aankomst vloog de machine reeds door naar Luxemburg in een poging de verlo ren tijd in te halen. céqdtMmt day. in day. uit Wilt U iets weten? £«n uilkomst bij hardnekkige verstopping 60 tabl. f 1.33 Ideaal voor kinderen, as. moeders, werk buitenshuis De zeventienjarieg kampeerder Karl Herman Schömber uit Sgpm- scheid is gistermiddag bij de"Koog op Texel in de Noordzee veroron- ken. Hij was zo ver van de kust ge zwommen, dat zijn vrienden hem na genoeg niet meer zagen. Een hunner zwom naar hem toe maar was niet in staat hem naar het strand te brengen. Enige uren later is het stof felijk overschot aangespoeld. Het slachtoffer maakte deel uit van een club van ruim 100 Duitse- Jonge mannen die op Texel hun vakantie doorbrengen. Zesjarig knaapje reed onder de invloed op autoped Gistermiddag brachten enkele jon gens hun vriendje naar zijn huis. Dit is niets bijzonders, maar het, lichtelijk, eigenaardige was, dat de zesjarige knaap zwaar onder de in vloed verkeerde. Even tevoren had hij op de Leutherweg te Venlo het verkeer in gevaar gebracht door op zijn autoped kris-kras over de weg te manoeuvreren. Zijn vriendjes, die niet wisten wat er aan de hand was, hadden het toen maar raadzamer gevonden hem naar hjxis te loodsen. 'Het bleek, d§t de knaap in een onbewaakt ogenblik een halve liter anisette naar binnen had gewerkt. De jongen had al eerder de smaak te pakken gehad, want als hij buik pijn of krampen had, mocht hij on der toezicht van zijn moeder wel eens een slokje proeven, omdat dit zou helpen tegen de pijn. Vraag: Een abonnée wil weten op hoeveel dagen vakantie zij recht heeft, als zij vijf dagen per week als hulp in de huishou ding in één gezin werkzaam is. Wettelijk heeft zij geen recht op va kantie, tenzij er van te voren een bepaalde afspraak was gemaakt, wat klaarblijkelijk niet het geval is. Wel is er ook voor huishoudelijk (Advertentie) personeel een zeker gewoonterecht op vakantie, maar de duur daarvan hangt weer af van de tijd, dat men reeds in dienst is geweest. Wanneer men ongeveer een jaar in dienst is gewéest, is een vakantie van een week niet ongebruikelijk. Vraag: Waar ligt het Graafschap Surrey? Antwoord: Surrey is een Engels Graafschap ten zuiden van de Theems, gedeeltelijk vruchtbaar ak ker- en weideland, gedeeltelijk heide op de krijthellingen van de North Downs. De hoofdstad is Guil ford, welke ten zuiden van Croydon ligt. Vraag: Mooiste route Leiden-Den Helder, hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Lisse, Heem stede,* Bloenrrendaal, Velsen, Castri- cum, Egfnond a. d. Hoef, Schoorl, Den Helder, afstand 100 km. Vraag: Route per fiets van Kou dekerk naar Gorssel, Denekamp, Nijverdal, hoeveel km.? Antwoord: Koudekerk, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Deventer, Gorssel; afstand 140 km. Gorssel, Joppe, Laren, Markelo, Goor, Hen gelo, Oldenzaal, Denekamp; afstand 60 km.; Denekamp, Almelo, Wier den, Nijverdal; afstand 50 km. Veilig kopen! «H KORTE golf In een olieopslagplaats van de heer M. Versteeg in Nieuwendijk A öfKot*HariL'<ari (gem. Werkendam) is gisteien rtCUICiMaimcII brand uitgebroken. Het vuur sloeg over naar een leegstaand huis en later naar een schuur waarin hon derd ton hooi was opgeslagen Het huis en de schuur, die volkomen af brandden, met het daarin opgetastte hooi waren eigendom van de land bouwer C. A. Vermeulen uit Nieu wendijk. Twee kleuters in Utrecht zijn met TECHNISCHE UNIE- (Advertentie) gistermiddag bij ongevallen betrok ken geweest. De tweejarige Gerard Kooyman raakte in een onbewaakt ogenblik al spelende in een sloot naast het huis van zijn ouders in de Everhard Maysterlaan. Toen een buurman het jongetje la ter ontdekte leefde het al niet meer. De driejarige Audie Visser viel uit een raam, dat hijzelf had openge maakt. Het kind kwam drie en een halve meter lager op een betonnen balkon terecht en moest met ernstig letsel aan het hoofd naar het zie kenhuis worden vervoerd. Prinses Irene is dinsdagochtend per trein naar Lausanne vertrokken teneinde aldaar deel te nemen aan de oecumenische jeugdconferentie, welke gisteren geopend werd. HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30 VPRO; 21.30 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de jeugd. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (3.359.40 Wa ters!). VPRO: 10.00 Dit en het ande re, lezing. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Metropole-ork. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Klavecimbelrecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.me- ded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Boek- bespr. 14.50 Holland Festival 1960: Carillonbespeling. 15.05 Gevar. progr VARA: 16.00 Grepen uit de muziek- geschidenis, muzik.lezing. 16.30 Voir de zieken. 17.00 Vragenbeantw. voor de jeugd. 17.25 Voor de toeristen. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Polit. praatje. 18.25 Tour de France. 18.35 Lichte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte muz. VPRO: De stad nu, reportage. 19.45 Op bezoek bij ande ren, vraaggesprek. 20.00 Nieuws. 20.05 Intern. Union of Lib. Christian Woman, lezing. 20.10 Verborgen een heid, lezing. 20.20 Zang en piano. 20.35 De mens en zijn werk, lezing 20.50 Benelux, lezing. VARA: 21.00 Tour de France. 21.10 Vakantieprogr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor de oudere luiste raars. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Blaasork. 13.45 Gram. 14.05 School radio. 14.25 Gram. 14.50 Filharm. ork. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 45.4b Metropole-ork. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voordr. 17.20 Vokaaï.,ehs. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.ÖÖ Gewijde muz. 18.20 Licht progr. 18.50 Rege ringsuitz.: Sociale actualitèiten door J. C Visser, hoofd afdelingsvoorlich ting van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Holland Fes tival 1960: Concertgebouwork., koor en sol. 22.15 Rep. Eur. Oecumenische Jongeren Conf. te Lausanne. 22.30 Nieuws en SOS.-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kunst beschouwing. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'Sè NTS: 20.00 Weekoverz. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, le zing. 20.45 Filmprogramma. 21.00 Progr. over de Koninklijke Marine. 21.30 Amerikaans amus. progr. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). I. Michael Glinka: uit „Een leven voor de Tsaar". n. Peter Tsjaikowsky:: wals. uit ..Eugen Inegin". III. Modest Moussorgsky: frag menten. 1. uit .Boris Godonov" 2. uit „Khovantchina". IV. Werner Egk. Scenes uit „Die Zaubergeige". V. Wolfgang Amadeus Mozart: fragmenten: 1. uit „Die Entführung aus dem Serail". 2 uit „Le Nozze di Figaro". 3. uit „Don Giovanni". VATICAANSE RADIO. (25.87 m.; 31.10 m.; 41 21 m.; 196 m.) 22.15 uur. 1. Het Romeinse (boe ken) forum. 2. Tndianen in Amerika in het jaar 1960. DOOR OTTWELL BINNS 22) Hij stond op, maakte het bundeltje los en haalde er een half met rum gevulde fles uit. „Dat is alles wat er nog over is. niet erg veel, maar beter dan een lege fles." Hij schonk de vloeistof in twee tinnen kroezen, wierp de fles in de rivier en hief zijn beker op. „Op onze compagnonschap, makker! Je naam ken ik niet, en als ik hem niet mag weten zal ik er niet nieuws gierig naar zijn." „Dudley Langdon." „Dat is een goede naam voor een dapper man. Ik heet Sandy Muir. Op je gezondheid Dudley!" Hij zette de beker aan zijn mond ledigde hem in één teug, en zei dan: „Ik ben benieuwd of je me iets wilt vertellen over die kerel die je ge dood hebt..." „Ik doode hem niet! Maar ik zal je het verhaal wel vertellen, als je er belang in stelt", antwoordde Lang don, en vertelde in beknopte bewoor dingen het avontuur, dat hem in Ca yenne had doen terecht komen. Sandy luisterde zonder onderbre ken tot hij geëindigd had, en gaf dan in krachtige woorden zijn oordeel te kennen. „Die De Faramond is een allerge meenste smeerlap! Als ik in jouw schoenen stond zou ik die slang wur gen al moest ik er de hele wereld voor afzoeken." Dudley Langdon antwoordde niet onmiddellijk. De herinnering aan al hetgeen hij gedurende de laatste ja ren had moeten doorstaan, deed zijn bloed koken van voede. Het vrese lijke ontwaken op het schip der ge doemde, de geseling, die talloze lit tekens op zijn rug had achtergelaten, de verschrikking van die smoorhete, eindeloos schijnende dagen tussen het schuim van Frankrijk, de nachten van koortsige slapeloosheid, het geest dodende nietsdoen, en vooral de ge dachte aan zijn dode vriend, gedood door de man, die verantwoordelijk was voor deze vernederende jaren. Een bittere haat woelde in zijn hart en met van woede verstikte stem fluisterde hij? „Als ik hem ooit ontmoet, en ik hoop, dat die dag zal komen „Precies zo, kameraad, zo zou ik er ook over denken! Zo'n Judas is een gevaar voor ieder fatsoenlijk mens, ik hoop dat je hem een keer tussen je vingers krijgt, zodat je hem zijn verdiende loon kunt geven. Ik heb wel onwaarschijnlijker dingen zien gebeuren, en ik zal je met alle plezier helpen, als het r.o ver mocht komen, daar kun je op rekenen. Een python is een fatsoenlijk dier in ver gelijking met zo'n duivel." Hij spuwde met kracht op de grond, alsof hij zijn mond wilde reinigen van een onaangename smaak. Dudley Langdon staarde zwijgend in het vuur maar uit zijn ogen straalde moord lust. HOOFDSTUK VI Een zware regenbui zond zonder ophouden haar stralen door het dich te gebladerte der bomen, en speelde een onophoudelijke roffel op het lin nen dak van de tent, waarin Mimi De Faramond met doffe ogen zat te staren naar de vlak langs haar stro mende rivier Door de regen van de laatste nacht was het water merk baar gestegen, en nog steeds zwol de stroom onder invloed van de tropische stortbui. Een beekje dat i" de grote stroom uitmondde, was reeds op vele plaatsen overstroomd, zodat het land rondom bijna geheel blank stond. Slechts enkele meters van de ver hoging waar haar tent opgezet was, stonden de bomen in meer dan drie voet water, en aan de andere kant van de beek was nergens meer enig land te bespeuren. En overal in dat water bewogen zich ongure dingen: kaaimannen uit een nabij gelegen moeras, grote waterslangen en sidder alen. Vreselijke ondieren, waar zij haar ogen huiverend van afwendde, telkens als een ervan zijn lange kop onderzoekend uit het water ophief. Maar toch kwamen deze monsters haar nog niet zo verschrikkelijk voor als de drie mannen en de vrouw, wier ruwe, twistzieke stemmen af en toe vanuit de naburige tent tot haar kwa men. Naar hun uitroepen te oordelen zaten ze te kaarten; de man die Phi- libert genoemd werd, scheen te ver liezen en kon zijn verlies niet ver dragen. Voortdurend braakte hij grove verwensingen uit, en richtte zich een keer tot de vrouw in bewoordingen welke Mimi haastig haar oren deden sluiten. De regen bleef zonder ophouden vallen, de vloed naderde steeds door' de plek grond waar de tent stond en roerloos bleef het meisje zitten luis teren. Plotseling barstte de woede van Philibert opnieuw los. „Vervloekt Die kaart is al een keer gespeeld, je bent een gemene boef, Pedro, daar zul je voor boeten De stem van de vrouw, wild van hartstocht, overstemde de zijne. „Pas op, Pedro, zijn mes!" Mimi sidderde. Maar een moment later klonk fie stem van de vrouw weer kalm en dringend: „Steek dat mes weg, idioot! Ben je nog een klein kindje, dat je niet eens „Wel vervloekt „Doe het weg, ofik verzeker je dat ik zal schieten." Het meisje boog zich voorover en trachtte een blik te werpen in de tent van de anderen. Ze kromp ineen van afschuw bij het zien van hetgeen zich daar afspeelde. Philibert stond met getrokken mes en staarde wild van woede naar Pedro, die aan de andere kant van de koffer stond, welke voor tafel had gediend. Met haar elleboog op de koffer en haar pistool gericht op het hart van Phi libert zat de vrouw. Haar gezicht stond hard, en haar ogen bleven zon- r der knippen gericht op de man die zij met haar revolver bedreigde. Zij scheen zo knud als ijs, en uit de houding van Philibert bleek, dat hij wist, dat ze haar bedreiging ten uit voer zou brengen. Hij stond besluite loos te kijken, scheldend op de man, die zijn woede opgewekt had, maar durfde zich niet te bewegen. Adèle lachte verachtelijk. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 14