Scherp Laatste slag om het ongedempte Levendaal is gisteren gestreden Leids grachtje mooi maar vuil- wordt gedempt Wordt aan riool-gedupeerden Langebrug onrecht gedaan Juridisch en technisch debat in Leidse Raad Gorteschool restaureren als zij behoort tot een wijk, die gesaneerd wordt? LLUmGAT, Ü&yMGSTAD DINSDAG 5 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Leidse raad heeft gistermiddag slag geleverd om het ongedempte Le vendaal. De minnaars van dit stukje stedenschoon hebben verloren. Na een langdurig debat heeft een stemming B. en W. in het gelijk gesteld en het Levendaal, dat nog ongedempt is, zal binnenkort gedempt wor den. Het is ten slotte een felle strijd geworden om de laatste vierkante meters, want wilden eerst de voorstanders het gehele grachtje laten zoals het is (Oud-Leiden), later kwam er een compromis-voorstel op tafel waarin gevraagd werd in elk geval het kolkje nabij de Groen brug en de Leefsteenbrug te handhaven in het belang van een aardig stukje stadsgezicht met de witte brughekken en de spiegelende toren van de Lodewijkskerk in het water. vdorstel van de heer Portheine (VV D), dat medeondertekend was door mej. Van Nienes (P. v. d. A.) en de heer Sommeling (P. v. d. A.), waarin gevraagd werd het voorstel zó te le zen, dat het ongedempte Levendaal gedempt zal worden, behoudens het laatste deel van de gracht, zoals dit geadviseerd wordt door de monumen tencommissie en de minister. Wethouder Drijber (VVD) sloot zich (als enige van het college) bij aan. Hij vond het een belangwek kend argument, dat volgens de ver klaring van de heer Portheine de re gering waarschijnlijk bereid is subsi die te verlenen in de kosten, indien Leiden dit stukje ongedempt Leven daal zal handhaven. Wethouder Jon- geleen zag dat minder optimistisch. „Met beloften of suggesties van het Rijk heb ik nog geen cent in mijn zak", zei hij. Wethouder Jongeleen heeft zijn dempingsplan met hartstocht en over tuigingskracht verdedigd. Hij wil geen vernieler van stedeschoon ge noemd worden en ook hij schaart zich onder de behoudzuchtigen waar het om mooie plekjes gaat. Maar is dit een mooi hoekje? Is dit zó oud en karakteristiek als de voorstanders willen doen geloven. De twee brug gen hier zijn niet oud: de stenen zijn in de fabriek gemaakt. Foto's ter illustratie. Om te illustreren dat men ook van andere zijde mooie kijkjes heeft op de Lode wij kstoren liet de wethou der foto's circuleren, die hij van dit bouwwerk had gemaakt vanuit het Van der Werf park. De debatten over het Levendaal spitsten toe in een stemming over een 7000 vierkante meter grond meer Als het Levendaal gedempt is en de voormalige fabriek van Parmentier inclusief elf huizen gesloopt zijn heeft Leiden de beschikking over 7000 vierkante meter grond méér. Deze grondwinst is zó nodig in d5 binnenstad,, dat de meerder heid van de raad zich over het verlies van een stukje stede- schoon met twee bruggen, wat water en hekken héén kon zet ten. 7000 Vierkante meter méér betekent, aldus de wethouder, lucht in een benauwde binnen stad en wat doorspoeling in een verkeerssituatie, die hopeloos dreigt te worden. potlaad •N ■•aal i Fracties doorbroken. Even later tegen half zeven uur werd gestemd en het voorstel werd verworpen met 19 tegen 10 stemmen. De stemming was verdeeld. De frac ties waren doorbroken. Het was zuiver een individuele stemming: men is er voor of tegen. De voorstanders van het dempen, vroegen met nadruk be grip voor hun standpunt. Men moet nu eenmaal wel eens ingrijpende maatregelen nemen. „Als je een blin dedarm wil verwijderen laat je geen stuk achter. Zachte heelmeester ma ken stinkende wonden" (De Kleur, Pr. Chr.). Wethouder Jongeleen legde nog eens de nadruk op de vervuiling van dit grachtje. Ook als men een klein gedeelte achterlaat zal dit aan vervuiling niet ontkomen. Op het Steenschuur komen riolen uit. Daar naast vraagt het verkeer om brede pleinen. Er moet meer parkeerruim te komen! Tegenstanders Tegenstanders vinden dempen van geheel de gracht gevaarlijk. Je legt de toegangen tot het Rapenburg wijd-open. En waar moet het heen als het verkeer gaat daveren over deze gracht, waafaan zoveel koste lijke oude gevels staan? De heer Van Dijk (KVP) vroeg zich af, waarom er nu weer over dempen van het Levendaal gespro ken moet worden. Het besluit is toch officieel in een raadszitting in 1959 al genomen. Det wethouder echter vond het weinig elegant tegenover de raad plotseling tot demping van het Levendaal over te gaan nu het gekoppeld zit aan een ander voor stel, n.l dat van de Langebrug. Bo vendien is de minister tegen totale demping. Verward Het debat in de raad was overi gens wat verward en dat was het gevolg van het feit, dat er vier za ken tegelijk in één raadsvoorstel werden behandeld. Het begon met de Langebrug. Nog steeds voldoet het riool daar niet. Achttien bewoners van huizen aan de Langebrug, Bree- straat of een van de tussenliggende zijstraatjes hebben geregeld overlast van het water, dat met faecaliën en al uit het riool komt omhoog borre len. „Het roiol is niet fout," zei giste ren de wethouder, maar niet tegen elke donderbui opgewassen, zoals dat trouwens met geen enkel riool het geval is. Technisch Dit deel van het debat was zeer technisch. De bouwkundig onderleg den in de raad, zoals de heren Van Iterson (Pr. Chr.) en Zitman (VVD) kruisten met de wethouder de de gen over de juiste inrichting van een riool. Het riool schijnt anderhalve meter onder boezempeil te liggen en dit was voor sommigen aanleiding het hoofd te schudden. Ook zijn er over de inrichting van het riool twee rapporten uitgebracht: één van ir. Hederik en één van de directeur van gemeentewerken, welke rapporten met elkaar in strijd waren. Later heeft echter Hederik een tweede rapport uitgebracht, dat naar het rapport van de directeur „toegebo gen" is. Verschillende raadsleden waren hierover ontstemd. Zij begrij pen het niet meer. Juridisch Temeer omdat de kwestie van de aansprakelijkheid in het geding komt. De heer Van de Poel (KVP) maakte zich bijvoorbeeld bezorgd over de juridische zijde van het ge val. Kan men de gedupeerden voor de kosten laten opdraaien, zoals dit is voorgesteld door B. en W.? De gemeente neemt geen aansprakelijk heid. Dit is destijds ook zijn (tele fonisch) advies geweest als lid van de juridische commissie. Maar ver schillende opmerkingen in deze ver gadering brachten hem aan het twij felen. Hij wilde weten of er geen ri ool-overlast was vóór de overschui- ving van de Langebrug werd ver vangen door een roiol. Kon men deze overlast voorzien? Is er wer kelijk een fout gemaakt door het riool niet direct aan te sluiten op het centrale riool? Det wethouder antwoordde op de twee laatste vragen ontkennend, niet echter op de eerste vraag. Het is zeer wel mogelijk, dat de riool- gedupeerden rond de Langebrug geen last van wateroverlast hadden toen de riolen nog loosden op een overkluisde gracht. De heer Lamber- mont (KVP) vroeg of de gemeente zich in dit geval niet beter kon ge dragen als ,een goede buur" waar mee te praten valt. Is er geen compromis mogelijk: ieder de helft van de schade of iets dergelijks? Aansluiting. In elk geval ziet de raad wel heil in het voorstel het riool op de cen trale riolering aan te sluiten opaat de zaak goed kan doorspoelen. Daar na zal er waarschijnlijk geen moei lijkheid meer zijn. Hoe eerder hoe beter, zei de heer Van Iterson (P. Chr,). De heer Zitman (WD) wilde het eerst na de aansluiting een jaar aanzien vóór men een besluit neemt over de aansprakelijkheid. Het voorstel van B. en W. voor het ver plaatsen van de aansprakelijkheid op de gedupeerden doet hem denken aan juichen voor een winnend paard nog voor de race gereden is. Stichting pedologisch instituut nu aanvaard „Is dit uitgesteld onderhoud of zijn dit echte restauratiekosten voor deze scholen?" Hierover heeft de Leidse raad zich gistermiddag enige malen het hoofd gebroken. Er moesten gel den ter beschikking worden gesteld voor het onderhoud en de restauratie van de school aan de Haver- en Gortestraat. In een ander voorstel werd een crediet van 209.000 gulden gevraagd voor verschillende voorzieningen aan gemeentelijke scholen en voorts was er een crediet nodig voor ver betering van de lichtinstallatie van de Kath. lagere school aan de Lust hoflaan. De heer Harmsen (Prot. Chr.) maakte bezwaar tegen onduidelijke splitsing in onderhoud en restaura tie. De heer Van Dijk vroeg waaraan het bedrag van 52.000 gulden voor verlichting vandaan komt. Is de be stemming. Het voorstel om een stukje onge dempte Levendaal te laten drijven (Portheine-Van Nienes-Sommeling) werd gistermiddag met negentien te gen tien stemmen verworpen. Vóór behoud van het grachtje wa ren mej. Van Nienes, en de heren Van Aken, Woudstra, Portheine, Duyverman, Lambermont, Somme ling, Zitman en Den Dubbelden. Hierin werden de voorstellen van B- en W. geheel overgenomen. Totaal crediet: 418.000. Laatste Berichten VIJF WIELRENNERS GEDOOD DOOR AUTOBUS Volgens het Oostduitse blad „Te- legraf" hebben vijf wielrenners het leven verloren tijdens de ronde van het Briesetal in Oosthavelland in Oost-duitsland. Een autobus reed schuin in op het peleton, waartoe zij behoorden, en maakte talrijke slachtoffers. m Wethouder Jongeleen Warenmarkt moet uit de binnenstad „Hoezeer het me ook zou spij ten," zei wethouder Jongeleen gistermiddag in de Leidse raad, „maar ik ben bang dat de wa renmarkt weg moet uit de bin nenstad. De verkeerssituatie op de Breestraat laat het niet meer toe. De kilometers-lange files zijn een symptoom van de uit zonderlijke situatie die op za terdag en woensdag in de bin nenstad door de markt wordt geschapen." De wethouder zei dit tijdens een debat over de demping van het Levendaal. Hij deed deze mededeling niet namens het col lege. A -M\j (k> No. 533. Horizontaal: 1. laddertrede, 4. brugje over een smal water, 7. lis tige Griek die de Trojanen wist over te halen het houten paard binnen te halen, 9. hoekpijler, 11. district (afk.). 12. stok, 13. voorzetsel, 14. jaar (afk. Lat.), 15. tijding, 16. de bovenste halswervel, 17. boom, 19. vreemde taal. Verticaal: 1. sint (afk.), 2. deel van het circus, 3. vette vloiestof, 5. ingang, 6. gewichtsmaat in de diamanthandel, 8. rivier in Duitsland, 10. aanteke ning, 13. feest van de verrijzenis des Heren, 15. kaasworm, 18. staatsbe drijf (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Horizontaal: 1. Nel, 4. skaat, 9. Oder, 11. ante, 12. nevens, 13. Ee, 14. elan 15 tg, 17. en, 18. E.K., 21. To, 23. alia, 25. A.D., 27. relaas, 28. tree, 30. mare, 31. Saaie, 32. ten. Verticaal: 1. none, 2. edele, 3. Le vant, 5. kast, 6. An, 7 Ate, 8. teen, 10. ren, 16 gelaat, 19. klare, 20. Cats, 22. Orel, 23. alm, 24. Asen, 26. dra, 29. e.a. Het Melkwoud" als solo-voordracht IN HET KADER van de kunstmanifestaties van het Holland Festival heeft gisteravond Han Bentz van den Berg het spel van wijlen Dylan Thomas „Onder het Melkwoud" als solo-voordracht gespeeld in de Leidse Schouwburg. Zijn meesterlijke voordrachtskunst heeft deze manifestatie tot een groot succes gebracht. Wij hebben er in ons nummer van verleden week woensdag reeds mel ding van gemaakt, dat Dylan Thomas' spel wegens het grote aantal mede- spelende figuren (60) en de daarbij aansluitende grootse montage niet op de Leidse planken vertoond kon worden, toen het in het winterseizoen van 1957-58 door de Ned Comedie op het programma werd genomen. Toen werd reeds de opmerking gemaakt, dat het stuk als solo-voordracht beter geschikt zou zijn. zoals ook de auteur begonnen is het voor te dragen in Boston. Er is één grote, overheersende rol in, nl. die van de verteller, die de inwoners van het Welsche stadje Llareggyb als sprekende schim men oproept en hen laat zien in hun wedervaringen, deugden en ondeug den, gedachten en dromen op een dag in de lente. Han Bentz van den Berg had twee jaar geleden de regie van dit stuk en tevens de rol van de ver teller, zodat hij weide aangewezen man was om het stuk nu als éénmans- toneel te spelen. beeldend ook de taal is van de auteur en hoezeer ook het talent van Han Bentz van den Berg die taal tot haar volle recht doet komen. Grootse presta'ie van Han Ben'z v. d. Berg Bovendien is het stuk bij uitstek een spel met woorden, een spel van stemmen, die in poëtische, vaak satirische en soms ook platvloerse maar steeds fonkelende taal de droe ve, dramatische of speelse en alle daagse dingen vertellen van de ge wone mensen in een gewone stad. Han Bentz v. d. Berg is een be gaafde kunstenaar, die met zijn wat gevoileerde stem een geweldig sug gestief vermogen bezit om beelden op te roepen en stemmingen te schil deren. Slechts weinig toneelhulp middelen stonden hem ten dienste: wat tafels en stoelen tegen een met zwarte gordijnen afgeschermd to neel, geluiden, stemmen en klanken o^ de achtergrond, en het licht dat opging met de komende dag en neerging met de vallende avond. Overigens was het alleen de stem van de acteur en het plastische ge baar, dat de stemming deed leven. GEMAKKELIJK is het voor de toe hoorders niet, om de talrijke personages uit elkaar te houden, hoe Het ontbreken van de visuele hulp van de fantasie was vooral in het be gin uiterst verwarrend, en maakte het moeilijk zijn weg te vinden tus sen de buitelende en speelse volzin nen, geladen met spitsvondige toe spelingen en symbolische beeld spraak, Maar overheersend was de bewondering voor de weergaloze prestatie van deze acteur, die een hele avond lang zijn toehoorders vol komen in de ban had van zijn woord kunst. „Het is vanavond de eerste maal, dat ik „Het Melkwoud" als voordracht op het toneel breng en misschien ook tevens de laatste maal", schrift Han Rentz van den Berg in een inleiding op het programma. Wij hopen, dat dit niet de laatste maal geweest is; deze solo-voordracht behóórt geen solo prestatie te blijven. En wij zijn er van overtuigd, dat dit de mening was van allen, die gisteravond de voor dracht hebben gehoord en aan hun waardering ondubbelzinnig uiting hebben gegeven. VANMORGEN WERD er weer ge teld bij de Gij zeiaarsb ank. He ren van de gemeente schreven op hoe het allemaal toegaat bij de ver keerslichten. Wie stopt er en waar gaat hij naar toe? De proef werd ge nomen van zeven v.m. tot zeven nam. en de cijfers worden op het stadhuis verwerkt door de sociograaf, die hiervoor speciaal is aangesteld. Het zijn interessante cijfers. Wist u bijvoorbeeld, dat sinds 'n vorige tel ling in 1954-'55 de verkeersstroom, die over de Rijnsburgerweg de stad binnenspoelt verdubbeld is. Geen wonder dat er zo langzamerhand bergen moeilijkheden komen. Er is ook een onderzoek ingesteld naar de parkeermogelijkheden in de stad. Waar zet meneer A. die uit Hoog- made komt zijn wagen neer? Hoe lang staat zijn auto daar en wanneer verdwijnt hij weer? Het zijn alle maal interessante karweitjes, die door tellers en sociografen worden opgelost, maar we denken wel eens: de cijfers worden steeds verontrus tender, maar moeten we dan ook niet eens iets gaan doen. Dempen of zo? We lezen in het Universiteitsblad als inleiding tot een hiep-hiep-hoera op het lustrum: „Het Lustrum was niet acade misch. We zijn het daarover nu wel eens. De fout van het vorige Colle gium is reeds geweest geen niet- corpslid in de Lustrum-Commisise te benoemen. De Rapenburglunch b.v. was wél academisch, maar vele niet- corpsleden zouden gaarne niet alleen als „burgerij" de Burcht bezocht hebben, zonder zich daartoe eerst bij de Luco te vervoegen. Men had het heel eenvoudig kunnen oplossen door op vertoon van de collegekaart iedere student toegang te verschaf fen. De stad was niet versierd, op het mannetje na boven het Rapenburg. Over de laatste avond kan beter niets gezegd worden, de rondvaart door de havens heeft ons doen begrijpen. Dan was het Lustrum duur. Voor de meesten was dat meer dan een bruto maandgeld en voor velen bij na het dubbele. Slaat het oudere jaar nog wel eens een stuk Lustrum over, het jongere jaar wil of durft dat niet. Betreurenswaardig was tenslotte, dat de zondag ingeschakeld was. Al leen daardoor al discrimineert men." kend aan de 23-jarige Leidse pia nist Joop Stokkermans. Deze buiten gewone onderscheiding zal aan hem worden uitgereikt na een concert, dat door hem op maandag 22 augus tus a.s. in het Kurhaus te Scheve- ningen zal worden gegeven met het Residentie Orkest, dat onder leiding zal staan van de neger-dirigent Dean Dixon. Joop Stokkermans is solist in de „Burleske in d" van Richard Strauss. De heer J. J. Pollmann uit Lei den is aan de Leidse universiteit ge slaagd voor het apothekers-examen. Donderdag 7 juli a.s. is er weer bijeenkomst van de dames van de Ver. „St. Veronica". Er wordt een drukke opkomst verwacht, alles dubbel in verband met de vakantie maand augustus, want dan is er geen bijeenkomst. Er ligt dus extra veel materiaal gereed, wol en katoen om te breien, en flanel om nachtgoed van te maken. Moge zich wederom enkele nieuwe dames melden. De da mes verwachten U gaarne a.s. don derdag tussen 2.30 en 4.30 in het bo venzaaltje van de „Vrolijke Arke", Pieterskerkkoorsteeg 15. Burgerlijke Stand Geboren: Willem Charley zoon v. W. Witteman en A. Gortzak; Maria Anna dochter van W. A. van Heel en J. M. A. van Doeveren; Ronald Her manns Leonardus zoon van H. A. Stuifzand en P. M. C. J. Peijnenhorg; Pieter zoon van H. Siera en M. D. Brandt; René zoon van W. Dool en J. Laman; Jacques zoon van J. Buis en A, J, van Venetiën; Theodorus An- tonius Petrus zoon van A. T. van der Maat en G. M. J. van der Weij- den; Petrus zoon van J. Siera en P. van Hecke; Henri Jaques zoon van A. H. Kraaij en P. Boertien; Conne Emmy docihter van G. P. J. Corba en E. W. M. van der Lof; Anne Marie dr. van M. J. de Wit en M. van der Neut; Willemiene dochter van A. Beij en A. van den Nieuwendijk; Carolus Adri- anus Franciscus zoon van C. G. Bode en E. Rietveld; Perry Lucien zoon v. F. Sanders en S. Segaar; Hendrik zn. van M. van 't Wout en H. W. Reijn- goud; René Eugène zoon van G. H. Devilee en P. J. M. van den Berg; Ellen Lydia dochter van A, Guijt en L. Hus; Jolanda Esmeralde dochter v. H. P. Olivier en M. W. E. Neuteboom; Rudi Anthonius Leonardus zoon van A, J. Baars en G- A. M. van der Haa- gen; Peter Willem zoon van G. Kui pers en C. Huijssoon; Albertus Ger- rit zoon van M. W. Rietveld en A. J. Boele; Ingrid dochter van J, A. C. Kerstens en J. Hoogerdijk; Jacque line Yvonne dochter van I. Zirk- zee en C- de Vries; Johanna Nicoline dochter van N. W. Sohoneveld en A. H. Zandbergen; Dirk zoon van H- Klein en A. Glasbergen; Catharine Wijnande dochter van C. C. Akker man en A. Holleman; Hans zoon van P. van der Heijden en A. P. Ultee; Mensje Elizabeth dochter van P. Geijteman en K. Schuitemaker. Overleden: T. Brandt 91 j. man. G. N. M. Zonneveld 6 weken zoon. A. Klinkenberg 50 j. echtgenote van N, de Jong. M. W. C. M. Conijn 28 j. man. D. van der Kaaij 76 j. man. Gehuwd: G. A. W. van den Oord en T. S. P. Krul. J. J. Slewe en H. G. M. M. Kradolfer. J. de Boer en N. Batelaan. G. Ouwerkerk en J. de Jong. J. F. W. van der Mee en C. J., Slewe. RIJNSBURG Schilderwerken bejaardencentrum „Avondzon" gegund Het architec tenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest, heeft namens het be stuur van de Stichting „Avondzon", de schilderwerken aan 't bejaarden centrum gegund aan de firma H. v. Rhijn te Wassenaar voor 47.840. stedingsbeperking voorbij, dat de gemeente weer zulke bedragen in vernieuwing en verbetering kan stoppen? Wethouder Van Schaik stelde vast dat er wel een duidelijk onderscheid is tussen onderhoud en restauratie. Het bedrag voor verlich ting is nodig voor het moderniseren Gevraagd werd ook naar de bedoe lingen met de lagere openbare school aan de Haver- en Gortestraat. Deze school valt in een sanerings plan. „Maar, aldus de heer v. Dijk, als deze wijk opnieuw wordt opge bouwd moet deze school (schuur) dan blijven staan? Hij voelt hier niets voor .Ook de heei Van Iterson wilde weten of het de moeite waard is deze school te gaan restaureren als er een saneringsplan is. In een nieuwe buurt hoort deze school niet thuis .Wethouder Van Schaik om schreef het gebouw als „middelma tig", zeker niet slecht. Hij weet niet hoe het staat met de saneringsplan nen in deze buurt. De heer Van Iterson (Pr. Chr.): „maar dat moet het college toch we ten. Men moet de plannen toch met elkaar in overeenstemming bren gen!" Wat dit laatste betreft stelde de wethouder die tevens als voorzit ter optrad (de burgemeester is met vakantie) vóór deze kwestie opnieuw bij de begrotingsbehandeling aan de orde te stellen. Welke fout? Bij het vaststellen van een crediet voor verlichting van de kath. lagere school aan de Lusthoflaan, maakte de heer Van Dijk (KVP) bezwaar tegen het feit, dat uit de stukken bij het voorstel niet blijkt, waarom van het gevraagde crediet een bedrag van 550.is afgetrokken. Welke fout heeft het schoolbestuur ge maakt, dat het gestraft werd met korting van dit bedrag. De wethou der antwoordde dat men te snel met de werkzaamheden is begonnen, hierdoor konden de aanwijzingen en adviezen van de gemeentelijke diensten niet gevolgd worden. Als deze aanwijzingen gevolgd waren zou de rekening 550.lager zijn ge weest. De heer Van Dijk stelde vast, dat de brief die hierover aan het schoolbestuur is geschreven ook bij de stukken ter inzage had moeten liggen. Daar het antwoord van de wethouder hem niet tevreden stelde stemde hij tegen. Pedologisch instituut. Tenslotte is er nog een kort debat geweest over het pedologisch insti tuut, waarvan het voorstel in de vo rige zitting is aangehouden. De heer Wiertz (KVP) kon zich met de stichting van dit instituut wel ver enigen, hoewel hij liever had gezien dat een LOM (leer- en opvoedings moeilijkheden) en niet een instituut werd gesticht, daar een school ge lijksoortige en vergelijkbare kansen zou bieden aan het bijzonder onder wijs. Nu dit niet het geval is, vroeg hij van het college loyale medewer king bij initiatieven die in deze rich ting door het bijzonder onderwijs genomen zijn of nog genomen wor den. De heer Woudstra (Pr. Chr.) herhaalde zijn bezwaren van een vorige vergadering, evenals zijn frac tiegenoot de heer Harmsen. Beiden werden echter door het zeer uitvoe rige antwoord van weth. v. Schaik tevreden gesteld. In het bijzonder was de heer Woudstra tevreden over de belofte, dat de school niet begint vóór het Rijkssubsidie is verleend. Alle andere voorstellen, o.m. de restauratie van de Marekerk, werden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Leidse agenda DINSDAG 5 JULI Beukershof Tehuis voor werkende meisjes, Lorentzkade 15. Opening 3 uur n.m. St Eloy-adviesavond. 7.30-8 uur nam. Chr. Soc. Belangen. WOENSDAG 6 JULI Holland Festival Ballet Troupe from Bombay. Schouwburg. 8.15 u. BIOSCOPEN. De films in de week van 1-8 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Modern Times", alle leef tijden. Lldo: „Parfum en vuil", strikt vol wassenen. Luxor: „Meneer de baron", 18 jaar. Studio: „Een les in liefde" strikt vol wassenen. Trianon: „De roemrijke daden van Danny" alle leeftijden. Rex: „Parachutistencommando", 14 j. (Donderdag: ..Notre Dame de Pa ris", 18 jaar). APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, te 20502. VOORHOUT Politie De heer L. Herkemeij, postcommandant der rijkspolitie al hier is met ingang van 1 augustus 1960 overgeplaatst naar Noordwy- kerhout, als rayonscommandant der rijkspolitie aldaar. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd Te Amsterdam is aan de Gem. Universiteit geslaagd voor het notarieel examen deel 2 de heer A. C. de Groot alhier.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2