^ymmrAo WIE WEET OFFICIER KANTONGERECHT TE LEIDEN: Rijden zonder rijbewijs heeft rampzalige gevolgen Verzekering betaalt geen cent Prof. van der Pot overleden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN LiUULGAT DINSDAG 28 JUNI I960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tijdens de gisteren gehouden zit ting van het Leidse kantongerecht richtte de officier, mr E. v. d. Schans, zich in een zeer scherp gesteld re quisitoir tegen een 18-jarige leien dekker uit Lisse, die was aangehou den, terwijl hij rond reed in een pas gekocht oud tweedehands autotje waarvan de remmen weinig of geen remkracht konden opbrengen, ter wijl bovendien bleek, dat de leien dekker geen rijbevoegdheid bezat en op eigen houtje zonder toezicht oefenritjes maakte .Het aantal per sonen, dat voor een „zacht prijsje" een oud tweedehands motorvoertuig koopt zonder enige rijbevoegdheid te bezitten, neemt hand over hand toe. Behoudens het feit, dat hun ondes kundigheid de gebreken, die „het koopje" vaak heeft, niet onderkent, begeven zij zich met het vaak ge brekkige voertuig op de weg om zich te oefenen in het besturen ervan. De gevolgen zijn vaak rampzalig, waarbij nog komt, dat geen enkele verzekering hier ook maar de ge ringste risico dekt, dus eventuele slachtoffers maar moeten zien hoe zij de toegebrachte schade vergoed krijgen van iemand, die bewezen heeft, dat verantwoordelijkheidsge voel hem volkomen vreemd is. Over het hoofd van verdachte heen, richt- Drie duiven van de jonge Kat- wijker Nico de Vreugd brachten zaterdagmiddag de „vreugd"e- 8 volle tijding over aan de familie P dat Nico het einddiploma van het christelijk lyceum aan de t Leidse Kagerstraat had behaald. In de (voorlopige) wetenschap r dat hij wel geslaagd was, nam c de jongeman drie postduiven mee naar school en liet deze los, nadat hem het einddiploma was P overhandigd. Of het vlugger zou zijn ge- 8 gaan per telefoon is moeilijk uit te maken maar in ieder geval is deze wijze van luchtpost in onze vermechaniseerde tijd weer ori- 8 gineel. 0000000000000000000cxxxx30000000000000000cxx)00000ix< te de officier zich in scherpe bewoor dingen tot al degenen, die zich dage lijks aan dergelijke wandaden schul dig maken. Hoewel verdachte aan voerde, dat de remmen niet werkten, omdat „iemand" op wie hij volko men vertrouwde, verzuimd had rem- olie bij te vullen, bleek uit het on derzoek van politie-deskundigen, dat na het toedienen van genoemde olie, de remmen bleven weigeren omdat de remschoenen, zoals later bleek, totaal versleten waren. De officier eiste 40.boete subs. 10 dagen voor de afwezigheid van een rijbe wijs en 60.boete subs 12 dagen voor de defecte remmen. „De auto was toch verder prima in orde" al dus verdachte. „Voor een dergelijk kcopje, kan men geen prima auto kopen" merkte de plv. kantonrech ter mr W. de Koning, tot slot nog op. waarna hij conform vonniste. 14.000.schade. Toen een 33-jarige stuurman van de G.H.V. op 30 januari met zijn V.W. op rijksweg no. 4 onder Oegst- geest door de bocht ging met een snelheid van ca. 110 km./u., slipte zijn auto op het gladde wegdek en kwam, enige malen om de lengteas draaiende, op de linkerweghelft te recht. Een botsing met een tegenlig ger, bestuurd door de Argentijnse consul-generaal, was onvermijdelijk en de materiële schade was niet ge ring en wordt geschat op 14.000 in totaal. Afgezien hiervan liep alles nog be trekkelijk goed af en liep de stuur man „slechts" een gebroken elle boog-gewricht op, waarmede hij 3 maanden op non-actief stond Vol gens ooggetuigen had verdachte de bocht met een te hoge snelheid ge nomen, terwijl bovendien het weg dek door enige neerslag enigszins glad was. Volgens hen kwam de auto van verdachte haaks" op het linker weggedeelte terecht. Met een uit voerige uiteenzetting werd dit door verdachte bestreden, daar hij, na een aantal wendingen om de lengteas, als het ware met de tegenligger mee reed in diens rijrichting, deze .toen langs zijn auto „schuurde" en de zij kant volkomen openreet. De consul- generaal had, althans volgens ver dachte, met wat méér tegenwoordig heid van geest de gevolgen van een en ander aanzienlijk kunnen verklei nen. Afgezien van het feit, dat de le zing van verdachte t.a.v. de stand der auto's sterk afweek van die der getuigen, eiste de officier t.a.v. de overige factoren een scherpe veroor deling en vroeg derhalve 75.boe te subs. 25 dagen. Het speet ver- dachte's raadsman, dat hij t.a.v. de afwijkende verklaringen over de plaats, die de auto's innamen op het moment van de botsing, geen bewij zen in het voordeel van zijn cliënt kon aanvoeren, daar hij een afschrift van het expertise-rapport, dat /éél zou kunnen verklarer), ondanks zijn herhaald verzoek, heden nog niet had ontvangen. Omdat de verklarin gen van de getuigen zeer pertinent waren, kon hij zich in deze slechts bepalen tot een verzoek om uiterste clementie, daar zijn cliënt door zijn non-activiteit als gevolg van de aan rijding financieel reeds beduidend veel schade had ondervonden. Na een kort ré- en dupliek, jvas de plv. kantonrechter van oordeel, dat ver dachte zeer onverantwoordelijk had gereden. Hoewe hij ditmaal nog niet tot de intrekking van het rijbewijs wilde overgaan achtte hij een streng vonnis op zijn plaats en daar de eis hem te mid voorkwam vonniste hij met 125.boete subs. 25 dagen. Geen schuld. Een 22-jarige Leidse etaleur be stuurde een motorrijwiel hoewel hij geen rijbewijs bezat. „Ik reed onder toezicht, want op de duo zat mijn in structeur, die door middel van enige handels tijdig kon ingrijpen", aldus het verweer van verdachte. De han dels zaten wel gemonteerd, doch de noodzakelijke kabels ontbraken, al dus de verbalisant. De instructeur moest toegeven, dat hij i de naast de kabels niet opnieuw had gemonteerd, nadat hij deze eerder op de dag had verwijderd, omdat één van zijn leer lingen met deze motor rijexamen moest toegeven, dat hij in de haast de reel verplicht om de boete, die ver dachte zal worden opgelegd, voor hem te betalen", merkte de plv. kan tonrechter hierna op. De officier achtte de schuld van verdachte zeer gering, daar hij van een en ander onkundig was. Als „waarschuwing", dat hij zich in het vervolg eerst van een en ander op de hoogte moet stel len, eiste hij slechts 5.boete subs, één dag. Het vonnis luidde ƒ3.subs. 1 dag. De instructur knik te instemmend. Hij zou wel betalen. na HET BAL. Merktekens van het lustrum zijn nog steeds in onze goede stad te vinden. Het slopingswerk op het Gerecht bijvoorbeeld is slechts moeizaam op gang gekomen en een deel van de ontluisterde coulisen staat nog op dit onder extra-harte lijke monumentenzorg vallende Leidse gebouw, dat vier jaar gele den werd gerestaureerd voor enige miljoenen guldens. Het vlot daar niet. Duidelijk blijkt dat er in afbreken wat triests zit. Men proeft de weemoed van het „als na het bal de gasten". Maar kunnen wij ons met het trage tempo van deze afbraak nog wel verenigen, de gekladderde opschriften op de kade muren van het Rapenburg zijn ons en vele medeburgers een doorn in het schoonheidminnende oog. Met vette lelijke letters staan hier non- sens-opschriften, die voor het meren deel onduidelijk en overigens niet leuk zijn. „Poujade" leest men er bijvoorbeeld" en elders staat als toppunt van inventie, waartoe de kladderaars zich konden opwerken „Vivat academica" (leve de univer siteit). Zolang w\j nog kinderen, die met stukken krijt de straatstenen bevui len op de vingers tikken, zo lang vragen wij ons af: a. waarom dit ontluisteren van Leidens mooiste gracht werd toegestaan; b. waarom de gemeentereiniging met bezem en soda deze retirade-literatuur niet verwijdert. Een Leidse winkelier liet van 22 tot 27 jurü jl. zijn colbertjasje in zijn winkel hangen. Bijzonderheid van deze onachtzaamheid is, dat zich in de binnenzak van het jasje een por tefeuille bevond, inhoudend zeven en twintig bankbiljetten van hon derd gulden. Groot was zijn ver wondering, toen hij na vijf dagen ontdekte dat de portefeuille met in houd verdwenen was. Hij legde zijn probleem aan de politie voor, die er voorlopig ook geen gat in ziet. De muzikanten van de R.K. Har monie Kapel worden zeer dringend verzocht, hedenavond aanwezig te zijn in de zaal aan de Maria Gijsen- steeg om acht uur voor de repetitie in verband met het a.s. Gemeente- concert. 4 Augustus aanstaande zal het raadgevend ingenieursbureau dr. ir. J. Kuipers te 's-Gravenhage namens B. en W. in het openbaar aanbeste den het uitbreiden van de rioolwa- terzuiveringsinstaüatie en rioolge maal „Noord" en het aanleggen van een persleiding. De besteksprijs is 100,-. In 1920 heeft de NZHVM veel personeel aangenomen. Dat blijkt uit het feit dat er heel veel jubilarissen zijn dit jaar. Vanmorgen ontving lo- ÏMULO-EXAMENS TE LEIOEN Geslaagd voor diploma A: de da mes: W. D. Baalbergen, Katwijk a. z.; A. M. Vonk, Oegstgeest; C. B. Spruijt, Leiden; de heren: G. J. Brandsma, N. Guijt, D. Schaap, P. R. J. Romijn, H. K. Oudshoorn, F. H. Noordhuis, T. P. M. Langmuur, allen te Kat wijk; J. D. A. May, E. Snelders, R. J. Z. Naber, W. J. H. Hubeck, allen te Leiden. Geslaagd voor diploma B, de da mes: A. Bruijnis, Bodegraven; M. Ladan, Leiden; de heren: A. v. d. Werf, Noordwijk; J. v. d. Wiel, Kat wijk a. z.; F. Heemskerk, G. A. den Heijer, beiden te Rynsburg; D. Boer, Zwammerman; J. Brunt, A. G. J. Doornbos, beiden te Bodegraven; N. G. den Hollander, Alphen a. d. Rijn; J. van Holst, Bodegraven; F. C. A. Berg, G. J. Flim, beiden te Leiden. Afgewezen: 1. Oud-weihouder van Leiden 80 Jaar oud is te Groningen over leden, prof. mr. C. W. van der Pot, oud-hoogleraar in het staatsrecht, ad ministratief recht, staatskundige ge schiedenis en volkenrecht aan de Rijksuniversiteit t® Groningen. Prof. v. d. Pot was oud-wethouder van financiën en volkshuisvesting ie Leiden. Hij maakte deel uit van de Leidse gemeenteraad en was voorts secretaris van het Hoogheemraad schap Rijnland. Combertuus Willem van der Pot Bzn. werd te Zevenbergen geboren. Na de HBS studeerde hij rechten te Utrecht. In 1903 promoveerde hij cum lande tot doctor in de staatsweten schappen. Na enige tijd in de rechterlijke macht werkzaam te zijn geweest volgde zijn benoeming tot secretaris van het Hoogheemraadschap Rijn land, waarna hij ook te Leiden lid werd van de gemeenteraad. Hij werd op 30 jan. 1912 tot lid van de Leidse raad verkozen door de liberale kie zers. In 1918 werd hij wethouder van financiën en bedrijven. Onder zijn stuwende leiding vonden spectacu laire veranderingen aan de Stede- co-burgemeester J. C. van Schaik in de koffiekamer van het stadhuis te Leiden de heer J. Lardée. Deze kwam op 17-jarige leeftijd in 1920 als leer ling-monteur, doorliep enkele rangen en is nu voorman. De heer Van Schaik prees hem om zijn trouw en toewijding en niet het minst vanwege zijn accuratesse. Hij deelde hem mee, dat het de Koningin had behaagd de heer Lardée te onderscheiden met de eremedaille in brons, behorend bij de Orde van Oranje Nassau. De NZH-directeur, de heer Jurrissen, bood de draagmedaille van deze on derscheiding aan. Vakantiebonnen. Wij verwijzen de heer H. J. L. naar de Looncon- troledienst te 's-Gravenhage, Nieu we Uitleg 12. Geeft u bij uw ver zoek ook de naam en adres van de werkgever op? Ballpointvlekken. Hoe verwij der ik ballpointvlekken uit een no- ironoverhemd? aldus mevr. B. P. Deze strepen zult u vermoedelijk nog wel kunnen verwijderen met spiritus of alcohol. Afwisselend bet ten en weken. Dus niet wrijven. On der de strepen een doek leggen. Roestvlekken. Hoe kan ik roest vlekken uit een vloerkleed verwijde ren? vraag een abonnee. Door ze aan te tippen met zuring zout (vergiftig). Neemt u hiervoor een houten spaantje. Daarna nabe- handelen met kokend water, dit even laten intrekken. Tenslotte de vlek naspoelen met schoon water. Aardbeien wecken. Kunt u een recept geven voor het wecken van aardbeien? aldus mevr. B. Hier volgen een tweetal recepten v,oor het pasteuriseren van aard beien. Neem rijpe maar niet te grote aardbeien. Was ze enige malen. Eerst wassen en daarna de kroontjes verwijderen, teneinde vitaminever- Iies te voorkomen. Bestrooi de vruch ten met suiker (250 gr per kg vruch ten). Laat ze enige uren staan, zodat het vruchtensap kan uittrekken. Doe de vruchten in goed schoongemaakte flessen of potten en voeg het vruch tensap toe, zonodig aangevuld met water. Vul de flessen tot ongeveer 2 cm onder de rand en zorg er voor dat de vruchten onder het vodht staan. Sluit de flessen stevig af met goed schoongemaakte deksels en rin gen en pasteuriseer 15 minuten bij een temperatuur van 75 gr C. Het tweede recept luidt: Schik de lijke Lichtfabrieken plaats. Tot 6 sept. 1921 bekleedde hij deze functie. Op die datum werd hij be noemd tot gewoon hoogleraar in de rechten aan de Groningse tfniversi- teit. Woensdag 29 juni om twaalf uur zal de begrafenis plaatsvinden op „Nieuw Eykenduinen" in Den Haag. Benoemingen Leidse Universiteit Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot gewoon hoogleraar, gerekend van 1 januari 1960 in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuni versiteit te Leiden om onderwijs te geven in de microbiologie: dr. J. D. Verlinde, thans buitengewoon hoog leraar. Voorts met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aan vaarden in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniver siteit te Leiden om onderwijs te geven in de algemene geschiedenis: dr. B. W. Schaper, thans weten schappelijk hoofdambtenaar, tevens belast met het geven van onderwijs aan deze universiteit; Tot lector: met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaar den in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversi teit te Leiden om onderwijs te ge ven in de geschiedenis van de mo derne Franse letterkunde: dr. A. J. A. Fehr, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar aan deze universi teit. TENTOONSTELLINGEN. Stedelijk Museum „De Lakenhal". 3 juni—25 juli: Werken van Jan van Goyen. 17—27 juni: Tekeningen uit de collectie Welcker. Rijksmuseum van Oudheden. Tot 3 juli: Huis en huisraad in de Griek se en Romeinse oudheid. Hortus Botanicus. 11 junisepteml ber: Tijsbeeld (overzicht van de hedendaagse beeldhouwkunst). NOORDWIJK ERNSTIG GEWOND DOOR VAL VAN SCOOTER Zondagavond kwam op de hoek Piet Heinplein-Duinweg een scooter rijder te vallen, hetwelk zeer ernsti ge gevolgen had. Doordat de berij der op deze hoek links af wilde slaan, begon hij vóór te sorteren, en kwam daarbij met de standaard van zijn voertuig tegen de trottoirband aan. Het gevolg was dat hij de macht over het stuur verloor en kwam te vallen. De man zelf kwam er goed af, doch zijn echtgenote, de 37-jarige mevr. Emmelto-Mulder, liep een schedelbasisfractuur op en werd in ernstige toestand overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Hedenmorgen was de toestand van mevr. E. redelijk. BROMMERS GESTOLEN Wekenlang zijn Rotterdamse re chercheurs bezig geweest 35 brom mers op te sporen, die in de maanden maart en april te Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen zouden gesto len door de 35-jarige M. k. uit Vlaar dingen- Een rechercheur uit Hilver sum was er bij een controle in die plaats achter gekomen, dat een opko per in iwee maanden tijd 35 brom fietsen gekocht had van een Rotter dammer. De gegevens over de brom mers werden naar de Maasstad ge stuurd en daar bleek dat ze gestolen waren .Binnen een week had men k. een bekende van de politie te pakken. schoongemaakte vruahten in de fles sen en giet hierop een suikeroplos sing (neem 50 gr suiker per dl wa ter). Vul de flessen tot 2 cm onder de rand en zorg er ook hier weer voor dat de vruchten onder het vocht slaan. Verder behandelen als boven omschreven in recept 1. Vraag: Route per fiets van Zoeter- meer via Vught naar Valkenburg, hoeveel km? Antwoord: Zoetermeer, Waddinx- veen, Gouda, Schoonhoven, Gorin- chem, Heusden, 's-Hertogenbosch, Vught (afstand 100 km);Vught,Best, Eindhoven, Weert, Maasbracht, Echt, Sittard, Nuth, Valkenburg; afstand 125 kmv Vraag: Route per auto van Sassen- heim naar Schaesberg. Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Alphen, Bodegraven, autoweg naar Den Bosch, Eindhoven, Weert, Roer mond, Sittard, Heerlen, Schaes berg. Vraag: Route Roelofarendsveen 's-Gravenzande; hoeveel km? Antwoord: Roelofarendsveen, Lei den, Wassenaar. Den Haag, 's-Gra venzande; afstand 47 km. J. V. te Noordwijk. Wij hebben al bij herhaling medegedeeld, dat vragen over reizen per trein in deze rubriek niet kunnen worden beant woord. Vraag: Route per auto van; 1. Meersen naar Trier; 2. Trier—Heidel- berg; 3. HeidelbergKoblenz; 4. Ko blenzMeersen; hoeveel km? Antwoord: 1. Meerssen, Valken burg, Vaals, Aken, Zweifall, Nideg- gen, Gemünd, Blankenheim, Stads- kyll, Prüm, Lasel, Bitburg, Trier; af stand 205 km; 2. Trier, Hemmeskeil, Birkenfeld, Baumholder. Kusel, Kai- serslautern, Frankenstein, Mannheim, Heidelberg; afstand 135 km; 3. Hei delberg, Mannheim. Ludwigshafen, Worms, Wormstadt, Bingen, Ko blenz, Mayen, Adenau, Münster- eifel, Duskirohen, Nideggen, Zwei fall, Aken, Meerssen; afstand 175 km. Vraag: Route per bromfiets Lei dende.. Bosch en LeidenVeenen- daal; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Woerden, Utrecht. Houten. Culem- borg, Den Bosch; afstand 106 km. Leiden, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Renswoude, Veenendaal; afstand 90 km. Vleesetende visjes. Een abonnee vraagt de naam van de vleestende vissoort, die de grote rivieren van Zuid-Amerika bevolkt. Deze visjes zijn de Piranha's. Bureau Lift-Service. De heer C. uit B.: Gaarne zou ik van u verne men of het Lifting-Service-Bureau, waarover vorig jaar een artikel in uw blad stond, nog bestaat. Het door u bedoelde bureau is in middels verplaatst naar Fröbelstraat 15, Amsterdam W. Ill, tel. 190029; b.g.g. 123123. Vraag: Inzake Katholieke Jeugd herbergen. Antwoord: Er zijn in Limburg geen katholieke jeugdherbergen voor meisjes en jongens tezamen. In Maasbracht is een jeugdherberg voor meisjes, in Maastricht voor jongens, in Valkenburg voor meisjes. U doet het best u om inlichtingen te wen den tot de Katholieke Vacantie- en Jeugdherbergen Centrale, Nachte gaalstraat 60 te Utrecht. Doe het vlug, want de jeugdherbergen zijn soms heel spoedig bezet en er is geen onbeperkte ruimte. Vraag. Is een niet afgerekende deelteelt van 1946 nog te verrekenen of is dit verjaard? Zo vraagt C. v. P. te Katwijk aan Zee. Antwoord. Vermoedelijk verjaard. Selvera's. Hoe is de naam „Sel- vera's" verkregen en hoe luidt het correspondentieadres? aldus A. v.d. V. De naam is een samenvoeging van Sel(ma) en Vera. Het corresponden tie-adres luidt: Cornelis van Vollen- hovenstraat 182 te Amsterdam. De naam heeft dus niets te maken met de namen Helma en Selma. Kleurstofvlek. Hoe verwijder ik een velk uit een gebloemde jurk? aldus J. H. d. J. U weet dus niet pre cies waardoor de vlek is ontstaan, en dat is natuurlijk wel lastig. Probeert u het eens met kleurloze was-bran- dewijn of spiritus, als de kleur dit toelaat. Niet wrijven maar betten. Legt u een dikke doek onder de vlek? Huurprijs zit-slaapkamer. J. v.d. P. vraagt: welke prijs kan ik vragen voor verhuur van een gestoffeerde ruime zit-slaapkamer met keuken en w.c.? Dat hangt er maar van af, hoeveel huur het gèhele pand bedraagt. Het is namelijk zo, dat bij onderverhuur van Woonruimte, de huurprijs welke hiervoor bedongen kan worden in dezelfde verhouding moet staan tot de huurprijs van de gehele woning als het gebruiksgenot van het gedeelte staat tot het gebruiksgenot van het gehele pand. Heeft men dus de helft van de woning verhuurd, dan mag de „kale" huurprijs niet meer bedragen dan de helft van de gehele huurprijs. Nauwkeurig is dit niet op te geven, daarom zegt de huurwet dan ook, dat partijen het met elkaar eens moeten worden, met inachtneming natuurlijk van de bovengenoemde richtlijnen. Indien de verhuurder zelf ook in het pand woont, mag hij de hierboven bedoelde huurprijs ver hogen met 20% wegens ongerief. Dat wil dus zeggen, als de huurprijs van het gehele pand 80 doet en u hebt de helft hiervan verhuurd, dan mag de prijs van het verhuurde 40 be dragen, plus 20% hiervan wegens on gerief. Dan hebt u nog recht op een billijke vergoeding voor het. *ebruik van gas, water en licht, ma^r u moogt, om zo te zeggen, hierop niet verdienen. Voor de stoffering moogt u even eens een verbieding vragen Deze is gelijk aan 20% van de verkoopwaar de van het goeo. Taxeert u de verkoopwaarde dus op 500 dan moogt u f 100 per jaar vergoeding ir rekening brengen. Nu is de verkoopwaarde van tweede- handsgoed nooit erg hocg, dus is dat wel een moeilijk te beoordelen ge val. Ook moet de onderhuurder een evenredige vergoeding betalen voor het mede-gebruik van lopers, enz., waarover ze moeten lopen om de étage te bereiken. Na verloop van vijf jaren moet de prijs voor vergoeding van de stof fering opnieuw herzien worden, om dat de verkoopwaarde dan natuur lijk is verminderd, tenzij er in die tijd vernieuwingen zijn aangebracht. Het is. al met al een lastige geschie denis. u chet werkelijk het beste de huurprijs onderling te regelen, waar bij de ene pariü zich niet te buiten gaat aan al te hoge prijzen en de an dere partij weet te waarderen dat hij of zij over een (aardige) woon ruimte kan beschikken en het dus naar de zin heeft. De huuradvies- commissie kan de prijs berekenen aan de hand van een te houden on derzoek, hetgeen u 2,50 kost. Vraag: Wat mag men als toerist meenemen naar Duitsland aan rook gerei e.d.? Antwoord: Voor West-Duitsland mag men meenemen zonder invoer rechten te betalen: 200 sigaretten of 50 sigaren of 250 gram tabak (per sonen boven 16 jaar), 1 hter wijn, 0,375 liter gedistilleerd. 250 gram bo ter, 250 gram koffie, 50 gram thee. Men houde er rekening mee, dat deze artikelen alleen voor eigen ge bruik mogen worden aangewend. Leiden Katwijk per (duiven)luchtpost VERTROKKEN PERSONEN IN DE tenstraat 2a; S. J. Versluijs, Lage Rijn- WEEK VAN 16 T.M. 22 JÜNI 1960 dijk 142 naar Wassenaar, v. Zuilen v. Nijeveldstraat 67; H. M. Bleiji geb. v. d. B. P. Witsenburg en fam., W. Pyr- Meer, Hooigracht 73 naar 's Graven- montstraat 48 naar Vlissingen, Vinj. v. ha8e- Jac- v .d. Doesstraat 17; P. Hou- Goghlaan 39 A. R. George en fam.. Hof- weling, Roodborststraat 29 naar Bahrain; laan 66 naar Amerika; J. Boom en fam., J- Mark, Sluisstraat 16 naar Amerika; Burggraven]aan 85 naar Liberia; P. A. T- p- van der Meij, Lorentzkade 11 nr. C. Latuhihin en fam., Dijkstraat 37 naar Enschede, Lorentzlaan 20; J. van Dam, 's Gravenhage, J. v. Riebeekstraat 55; Boerhaavelaan 28 naar Haarlem, Prin- C. van Katwijk en fam., Hoflaan 68 naar sen Bolwerk 12; E. D. Theunissen geb. Amerika; P. Ligtvoet en fam., Appel- H"izer. Dijkstraat 21 naar Gorinchem, straat 1 naar Ede (Gld.), Dr. A. Kuy- Balensteeg 18; J. P. C. M. van Wamel, perstraat 29; J. Eijsacker en fam., Oude Noordeinde 2a naar Den Helder, Buiten- Singel 54 naar Alphen a.d. Rijn, Anna v. haven 5; A. F. Verhulst, Noordeinde 2a Saksenstraat 11; M. S. Kellner en fam., naar Katwijk, Wassenaarseweg 75; J. H. Oude Singel 54 naar Alphen ad. Rijn Bosman, Noordeinde 2a naar Voorscho- Anna v. Saksenstraat 11; C. L. J. Vink ten> Kon- Marinelaan 2. en fam., Joh. de Wittstraat 15 naar Eind hoven, Woenselsestraat 270; F. van Zut- phen en fam., Boerhaavelaan 2a naar Amersfoort, v. Hogendorplaan 6; A. H. Doijer en fam., Rijnsburgerweg 164 nr. Epe, Kamperweg 10; J. P. F. Fleur en GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN Cl T.M. 22 JUNI 1960 A. P. Sep en fam., monteur, Lange- de Genestetstraat 69 naar Oegstgeest, E C. Zitman en fam., electr. technikus, Pr. Hendriklaan 20; M. W. Wallenburg Nieuwe Rijn 28; F. A. B. Gijzen en fam., en fam., Beschuitsteeg 1 naar Hiversum, gérant cafetaria, Stationsweg 79; G. J. Cornes Ooienstraat 28; C. M. Knol en Boter en fam., ass. bedrijfsleider, Ver- fam., Boerhaavelaan 41 naar Oegstgeest, damstraat 44; P. J. M. Fleur en fam., de Kempenaers /jat 31; P. de Baan n bootsman, Morsweg 146a; R. K. E. Kort fam., Nieuwe ftijn 12 naar Amerfoort, en fam., dameskapper, Bevrijdingsplein Kon. Wilhelminalaan 23; P. de Groot en 26; Jhr. G. van Benthem v. d. Bergh, fam., Kneppelhoutstraat 8 naar Voor- en fam., wetensch. ambt. RU, Boerhaa- hout, Boerhaavestraat 38; A. P. v .d. velaan 146; M. H. Mol en fam., chef Berg en fam., Melch. Treublaan 27 naar zaadhandel, Appelstraat 1; J. Goedege- Ede (Gld.), Anna v. Burenlaan 212; J. buure en fam., boekhouder, Roombur- de Jonge en fam., P. J. Blokstraat 17 nr. gerlaan 43; J. L. van der Voorn en fam., Leiderdorp, Fred. Hendriklaan 116; E. glazenwasser, Kneppelhoutstraat 8; E. I. D'huij en fam., v. Vollenhovenplein 82 de Vet, verkoopster, Ketelboetersteeg 3; naar Argentinië; C. van der Weele en M. B. van Halle, kookster, Warmonder- fam., Plantsoen 63 naar Ermelo, Burg. weg 33; B. R. van Neerbos, Klikspaan- Vitringalaan 21; M. Sung, Telderkade weg 16; F. Sanders, Rapenburg 121; E. J. 18 naar Oegstgeest, L. de Colignylaan 28; de Haan geb. Degens, Meijerskade 12; straat 142 naar Rotterdam, Westduel- rant, Lammenschansweg 54; J. A. J. van straat 23a; R. C. van den Broek, Lam- Kuijen, de Sitterlaan 10a; J. A. Laver- menschanswjg 55 naar 's Gravenhage, man, verpleegster, van 't Hoffstraat 28b; Sirtemastraat 251b, A. D. J. Verburg, J. G. van der Land, Klikspaanweg 12; Thorbeckestraat 24 naar Voorschoten, J. A. B. A. F. Bonnet, Garenmarkt 28; A. Leidseweg 200; A. v. d. Marei, Plantsoen van Dorp, militair, Noordeinde 2a; G. 9b naar Alphen a.d. Rijn, Lindenhoven- A. M. Reiche, Rijnsburgerweg 157; A. F. straat 55; T. M. Vismans, Korevaarstraat Holten, militair, Noordeinde 2a; G. J. 11c nr. Rotterdam, Pr. Bernhardkade 5; Veltman, militair. Noordeinde 2a; P. van P. van Ramesdonk, Noordeinde 2a naar Komen, zendeling, de M. Caeciliastraat 47 naar Driebergen-Rij- Knetsch geb. de la Rie, Drukkerstraat senburg, Arnhemsebovenweg 133; J. M. 22; P. J. Molnekamp, broodbakker, a.b. Dreckmeier geb. Lawalata, Roodborst- achter Zoeterw. weg; H. A. M. Vink geb straat 38 naar Oegstgeest, Warmonder- Haverkort, a.b. ligg. Utr. Jaagpad 56; weg 24; P. Kersten, Boshuizerkade 29 M. Hageman geb. Vigeleyn Nikijuluw, naar Eindhoven, Welschap 5a; A. Jan- Witte Singel 9; T. van Lookeren, Merel- sen geb. v. d. Keur. Meerburgerstraat 3 straat 21; C. M. Voorbij, chauffeur, naar Valkenburg ZH, Mar. Poststraat Kneppelhoutstraat 25; K. J. J. Meertens, 63; H. F. Bosma, F. v. Mierisstraat 5 nr. Gerecht 12; U. Benvenuto, terrazzower- Amerika; M. van de Meij, Julianakade ker, Sumatrastraat 52a! J. L. A. van 13 naar 's Gravenhage, Fannius Schol- Goozen, automonteur, Hoge Rijndijk 59. WEET U HET OOK NIET

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3