De Vluchteling van (ayenne« Eerste Nederl. Parachutisten Club „speelde'' voor vijandelijke troepen SER-leden willen nog huurverhoging tot 40 procent Premie 2,7 ongeveer pCt. »L/e Yluciiiciina van v»avcMiic« Se„u»hebt goede vo™n ge- DINSDAG 21 JUNI 1960 m DE LEIDSE COUKAN1 PAGINA 8 Bij oefeningen van infanterie Resie Verdronk uit Brunssum heeft haar 22ste verjaardag gisteren ge vierd met haar dertiende parachute sprong en wel van ruim 300 meter hoogte boven de Oirschotse heide, die een v.iegveld moest voorstellen. En Resie Verdronk en de Milva eer ste klasse mej. Efie Breedveld en 33 andere parachutisten van de ENPC (Eerste Nederlandse Parachutisten Club) moesten vijandelijke troepen voorstellen, die een Nederlands vliegveld -aanvielen. Maar het enige wat de 35 valschermsters en val- schermers moesten doen, was landen op het noordelijke deel van de Oir schotse heide, waar het 314 batal jon infanterie ter afsluiting van zijn Goede Gladiolen in Haarlem Dé keuringscommissies konden voor het eerst sedert maanden, wat ruimer ademhalen. Er waren nl. heel wat minder bloemen ter keuring in gezonden dan in lange tijd het geval is geweest. Een mooie groep gladiolen uit het warenhuis liet A. J. Preijde Bree- zand, zien. Daarvan vonden we de forse, rose Gabrielle een der aller mooisten. Een zeer apart getinte gladiool bracht Jonkman-Hulsebosch, Sassen- heim, naar voren: Emilia. Een best gebouwde aanwinst met een fijne tint: zalmkleurig met crème merk. De N.V. Kon. Bloembollenkweke rij P. v. d. Meer, Noordwijk, die de laatste jaren met uitnemende nieu wigheden naar voren is gekomen, toonde nu twee variëteiten uit het warenhuis, die we straks van bui ten vermoedelijk wel zullen zien: Stadt Lüneberg, een zware, fraai ge vormde tak en uizonderlijk mooi rose van tint. De diep-lila Mauye Queen lijkt ons van buiten mooier. D. v. Buggenum, Hillegom, trok met zijn vaas gemengde Pierson-zaailin- gen opnieuw veel aandacht. Lelies waren er heel wat. Om te beginnen de alleraardigste lilium Lysander van Rijn veld, Hillegom. Een zeer rijkbloeiende lelie met vrij kleine rode bloemen aan elegant ge bouwde takken. Verder toonde deze Hillegomse firma een zaailing, ont staan uit een kruising van Enchant ment en Fire King. Een sierlijke le lie met lichtoranje bloemen, die meer dan gewone belangstelling trok. Fred. Singer uit Wijdenes toonde beste kwaliteit van Lilium Regale Album. C. Visser, Andijk-West voer de de sterke hybride Orange Tri umph ten tonele en daarnaast enkele nieuwe zaailingen: de gele Mega, de aparte Brandy Wine met staande bloemen, er. de verdienstelijke diep rode Mounrniastexe arge arge arge rode Mountaineer met verticaal staande bloemen. Een mooie groep. Met de pioenen is het nu gebeurd. We zagen nog één nieuwe aan winst: de lichtrose Prinses Irene van de fa. E. v. d. Valk, Zoeterwoude. Er werd een getuigschrift van ver dienste aan toegekend. En dan za gen we ook weer een grote groep van de fraaie Alstroemeria Ligtu- hybriden van de fa. A. J. v. d. Zwet, Roelofarendsveen. Veel bekijks trok ook de groep ranonkels van de fa. A. Philippo, Hillegom, waaraan een gouden me daille werd toegekend. De diepgele Golden Ball, de heldergele Sunkist, de brandend rode Brilliant Star, de witte Edelweis en diverse andere soorten waren tentoongesteld. De kwaliteit was prima. Een extra ver melding verdient de oranje Floria- de, een heel mooie ranonkel. Aan Eremurussen geen gebrek. We zagen deze fraaie snijbloem, die in de liefhebbers-literatuur ook bekend staat als zweeplelie en Naald van Cleopatra, van verschillende inzen ders. J. de Jong Zn, Aalsmeer, opende de rij met twee Shelford- zaailingen een lichtgele en een licht- bronskleurige. Beide heel mooi, slan ke stengel en lange tros. G. C. van Tubergen, Haarlem, exposeerde naast de fraaie blauwe klimplant Ipomaea rubr. preacox de mooie Eremurus Shelford Apha, zeer zware takkende bloem is rose in de knop en bij het openkomen geel. herhalingsoefeningen de manoeuvre „Sans Atout", aanval van para-troe- pers op een vliegveld, hield. Op de grond werden Resie en E.ie en de 33 andere leden van 'e ENPC schie lijk vervangen door een compagnie parate troepen uit Oirschot. Resie kwam goed neer. „Ik had de keus tussen landen in een boom, of op een collega-springer. Ik koos de boom," zei 2 e later. Twee valschermers waren minder gelukkig. Een legerarts brak zijn arm en een andere springer kwam zo ongelukkig op zijn nek neer, dat hij er een tijdje bewusteloos van bleef. De twee Dakota's, waaruit de pa rachutisten waren gesprongen, on derstreepten nop eens duidelijk, dat het hier niet echt was. Ze draaiden een paar rondjes en vlogen tenslotte nog eens heel laag over de heide. De ENPC heeft al eens eerder voor proef meegewerkt aan een legeroe- fening. Dat was in de Wicringer- meer, waar twaalf man sprongen. Men had de oefening jok nu eigen lijk in een polder willen houden, maar dat ging niet. De boeren wilden deze zomer niet meewerken, want 't vee staat in de weiden. In het najaar kan we' weer in de polder worden geoefend. Joop Zwari heeft zich gemeld in verband met Algerijnse affaire De publicist en oud-verzetsman Joop Zwart heeft zich na een op roep van de Amstelveense politie al daar gemeld in verband met de ge ruchtmakende drukkerij-affaire ten behoeve van de Algerijnse rebellen. De heer Zwart heeft enkele maan den geleden bekendheid verworven als secretaris van de zgn. Commissie Oberlander. Hij heeft verklaard dat een druk kerij in Amstelveen valse werkkaar ten en andere papieren heeft ge drukt, waarmee Algerijnen in Frankrijk in staat werden gesteld hun verzet tegen de Franse overheid ongehinderd voort te zetten. Na ver hoor door de Rijksrecherche is de heer Zwart weer op vrije voeten gesteld. Zoals bekend is.Tieeft de regering aan de SER advies gevraagd over de huurpolitiek voor de komende jaren. De SER heeft deze zaak overgedra gen aan zijn Commissie Nationale Economie maar er wordt niet ver wacht dat men vóór het najaar een eindadvies zal kunnen uitbrengen. Volgens geruchten, die niet van grond ontbloot schijnen, heerst er ten aanzien van deze materie grote verdeeldheid in de Commissie Natio nale Economie. De meningen tussen de werkgevers- en een aantal kroon- leden enerzijds en de werkneiners- leden anderzijds lopen zeer uiteen. Wal schijnt men het over eens te zijn dat er nog huurverhogingen moeten komen, men is het echter niet eens over het tempo en de hoog te daarvan. De ene partij wil nog twee verhogingen van elk twintig procent in 1962 en 1964, de werk nemers geven de voorkeur aan ge trapte verhogingen van drie tot vier procent jaarlijks, te beginnen na 1961. Deze verhogingen zouden dan in het loon moeten worden gecom- penceerd. CONGRES NED. R.K. SCHOEN- MAKERSBOND. Gisteren is in het St. Josephhof te Nijmegen het tweedaags congres van de Ned. R.K. Schoenmakerspatroons bond geopend. In dit gebouw is de vaktechnische school voor de schoen makerij gevestigd. De afdeling Nij megen vierde tegelijk haar 40-jarig bestaan. De heer Th. van den Ing, die 31 jaar voorzitter is van de afdeling Nijmegen, verwelkomde de congressis ten en de loco-burgemeester van Nijmegen, mr. J. J. de Haas, opende de vaktentoonstelling, die ter gele genheid van dit congres in het Joseph hof gehouden wordt. Bij de patroons won de heer H. M. Heykers uit Heer len de Bergers-beker. De heer L. A. C. van Heesch uit Tegelen kreeg de eerste prijs en de 2e prijs ging naar de heren J. H. A. den Doop uit Nij megen en G. J. Heyne uit de afdeling Alkmaar. Bij de gezellen won H. van Loo uit Spekholzerheid de le prijs. M. J. Vereeldt uit Lottum kreeg de 2e prijs, en Th. Verwoerd uit Den Haag de 3e prijs. De afdelingsprijs wrrd gewon nen door Nijmegen en Rotterdam. VOLGENS A.N.W.B.: 13 Auto's per 100 inwoners in 1980 In het thans verschenen jaarver slag van de A.N.W.B. wordt er reke ning mee gehouden dat er in 1980 op elke honderd inwoners van Ne derland dertien auto's zullen voor komen, hetgeen zal betekenen neer dan anderhalf miljoen auto's voor dertien miljoen Nederlanders. In dit verband bepleit het jaar verslag een jaarlijks toenemend bud get voor wegenbouw. Vóór 1970 zul len 550 kilonieter dubbelbaanse autoweg, 450 kilometer primaire weg en 700 kilometer provinciale weg moeten woroen aangelegd Kritiek wordt voorts geuit op de begroting voor 1960. Hierin worden aan uitgaven 22,2 miljoen geraamd, niettegenstaande het wegvervoer aan wegenbelasting en invoerrechten op benzine naar schatting bijna 600 mil joen gulden zullen opbrengen. ALGEMENE KINDERBIJSLAGVERZEKERING Wij vernemen uit Den Haag dat het kabinet heeft besloten de komen de Algemene Kinderbijslagverzeke- kering geheel te financieren uit de premie-opbrengst. De premie zal ver moedelijk 2,7% van het inkomen gaan bedragen. Wel was van bepaalde zijde de suggestie gedaan een dee' van de kosten, die aan deze algemene kin derbijslagverzekering zijn verbon den, te voldoen uit de rijksmiddelen, doch de regering schijnt daar niet op te willen ingaan. De uitkering zal beginnen vanaf het derde kind. Voor werknemers zal een aanvullende regeling gelden, waardoor ook voor de eerste twee kinderen bijslag zal worden gegeven. Daar de vice-minister-president, drs. Korthals, ziek is en prof. De Quay met vakantie zal minister Beerman, als oudste minister, met het presidium van de ministerraad worden belast. Als zodanig zal hij de Israëlische premier Ben Goerion ontvangen. Gemeentebestuur van Velzen verontschuldigt zich Wethouder H. de Boer, van Vel zen, die in afwachting van de benoe ming van een nieuwe budgemeester als opvolger v m. mr. Kwint als loco burgemeester optreedt, heeft de le den van de Duitse harmonie Paf- frath uit Bergisch Gladbach de ver ontschuldiging van het gemeentebe stuur aangeboden voor de, volgens zijn zeggen „onbeschofte behande ling", die twee jaar geleden tijdens een dergelijk bezoek de harmonie ten deel is gevallen. Ook sinds het heengaan van mr. Kwint als burgemeester van Velzen zijn moeilijkheden tussen hem en het gemeentebestuur niet uitgebleven. Het gemeentelijke paard, dat tot nu toe onderdak had gevonden bij de paarden van mr. Kwint, werd dezer dagen daarvandaan overgebracht naar een eenzaam gelegen stal in „Velserbeek". Volgens mr. Kwint kan hierdoor niet voldoende op het dier, dat af en toe last heeft van koliek, worden gelet. Hij verwijt het college van b. en w. dat er op deze en andere manieren nog steeds wordt geprobeerd hem ook na zijn aftreden als burgemeester te blijven „hin deren". Jonge „soldaten" overrompelden Elburg Recht tegenover Elburg aan de rijksstraatweg ZwolleAmersfoort ligt het landgoed „Old Putten", een internaat voor de leerlingen van het Van Kinsbergen Instituut te Elburg, eens gesticht door de bekende admi raal van Kinsbergen. Het is een over blijfsel uit de middeleeuwen toen „Old Putten" een burcht en roofslot was. Op dit buiten is een bord ge plaatst: „Old Putten ook zelfstandig". Dit is bedoeld als een parodie op de vele actie-comité's, tegen de herinde ling van de Noordwest Veluwe. Men ziet daar n.l. borden met Doornspijk zelfstandig", „Ermelo zelf standig", enz. Op grond van de rijke historie van dit landgoed menen de leerlingen van het internaat de rechten van zelf standigheid eveneens te moeten hand haven. Zaterdagmiddag om vier uur heb ben 15 leerlingen „zwaar gewapend" in een gecamoufleerde jeep een over val op Elburg gedaan. De krijgers, uitgedost met helmen, toeters en 17e eeuwse pistolen (ongeladen) trokken met volle snelheid de stad binnen. Hier werden pamfletten uitgedeeld en de bevolking tot rust gemaand. Na een triomftocht langs de wal len en de Oude Vispoort werd naar de Ned.-Herv. kerk gereden, waar de „soldaten" de vlag van huize „Old Putten" op de toren van de kerk he- sen. Binnen het uur was Elburg overrompeld en had „Old Putten" Elburg geannexeerd. Twee uur later heeft de rijkspolitie de vlag van de toren verwijderd. Terug op „Old Putten" werd het volgende telegram aan de minister van binnenlandse zaken verzonden: „Naar aanleiding van uw werkbezoek herindeling gemeenten noordwest Ve luwe Elburg bij Old Putten ingedeeld stop nadere verklaring volgt stop ac tiecomité Old Putten". ZAANDAM MAG GEGEVENS VAN VOLKSTELLING GEBRUIKEN De gemeente Zaandam, die ten be hoeve van onderzoekingen door het gemeentelijk Sociografisch bureau afschriften had laten vervaardigen van de telformulieren voor de volks telling, mag van deze gegevens ge bruik maken. In een onderhoud, dat de burgemeester van Zaandam, de heer G. Franken, op het CBS heeft gehad is zu'ks overeengekomen. De duplikaatformulieren moeten aan het CBS worden toegezonden, dat deze ontdoet van de stroken met naam en adres van betrokkenen. Deze stroken zullen worden vernie tigd waarna de formulieren weer naar Zaandam zullen worden terug gestuurd. De overeenkomst is gegrond op de overweging dat is gebleken dat het maken van afschriften der tel formulieren uitsluitend is geschied om de onderzoekingen door het Ge meentelijk Sociografisch Bureau mo gelijk te maken. Aetherklanken 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Geref. Kerkdienst. 11.30 Gram. 11.45 Lichte muz. 12.05 Kamermuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instrum. ens. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Metropole-ork. 14.00 Het eenheids- streven als tijdverschijnsel, toespr. 14.45 Gram. 15.30 Viool en piano. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Perspectieven v. d. opleiding voor de harmonie en fan fare, lezing. 18.00 Leger des Heils- kwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: De betekenis der begaafdheid voor school, beroep en maatschappe lijke opklimming, d. Dr. Ph. M. v. d. Heyden. Tweede lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.15 Holland Festival 1960: Rotterdams Filharm. ork. en solist. 21.30 Lezing. 21.45 Gewijde muz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.35 Platennieuws. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 1930 VPRO. 20.00—24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Tips v. d. voedingsmarkt. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Licht progr. 11.25 Gram. 11.35 Amus. muz. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Politiekapel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Volks- muz. 14.15 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.15 Ver sierde vakantietips. 17.50 Regerings- uitz.: Nieuw-Guinea Kroniek, door Mr. Dr. H. J. Roethof. 18.00,. Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Israëlische lie deren. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Promenade ork. en soliste. 20.45 Ballet der bedriegers, hoorsp. 21.35 Gram. 21.50 Strijkork. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Dubbelkwartet. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, po pulaire wetensch. lezing. 23.15 Gram. 23.55—24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN - PROGRAMMA DRAADOMROEP (over 4e lijn) van 1820 uur Magic circles, Tant que je vivrai seul, Carnet de bal, Circus Renz, Me lody of love, Parlez-moi d'amour Sous les ponts de Paris, Mademoi selle de Paris, La Seine, Moulin Rouge, Estrellita del Sur, Nuits de Chine, Dans la vie faut pas s'en faire. Avoir un bon copain, Quand un vicomte, Tout blue, tout blue, J'ai deux amours, Voulez vous d'la canne a sucre, Tout va trés bien, Madame la Marquise, Memory, Oh Marie, De sire, The galloping comedians, Ga- viotta, Que sera sera, Siciliano, Ane- ma e core, Volare, Non ti scordar di me, Tipitipitipso, Julia, La pansé, Return to me, Che la la, Angelina, Petite fleur, Endlessly, I'll see you in my dreams, My kind of love, Bur nished brass, Living doll, Cheek tot cheek, Margie, Beautiful love, Battle of New Orleans, That's a plenty, Cherokee, I thought about you, Pen nies from Heaven, I can't get star ted, Love is just around the corner. VATIKAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m.; 41.21 m.; 196 m.) 22.15 uur De oecumenische kerkterug naar het historische of naar het dogmatische uitgangs punt? TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00 V. d. jeugd. NTS: 17.3017.40 Intern, jeugdjourn. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Toneel- en filmnws. 20.40 Ge- var. muz. 21.10 II Maestro di Cap- pella, komische opera. 21.30 Docu mentaire. 22.00 Epiloog. In de zaterdag te Utrecht gehouden jaarvergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging van Eier- handelaren deelde de voorzitter, de heer H. Knoop mede dat tijdens be sprekingen in Den Haag tussen de zes ministers van landbouw d§r EEG- landen plannen zijn ontworpen om in een periode van vier jaren te ko men tot eer. volledig gemeenschap pelijke markt voor eieren. EUROVISIE-UITZENDING UIT ENGELAND GAAT NIET DOOR. De Eurovisie-uitzending op woens dag 29 juni a.s. ter gelegenheid van de opening van de nieuwe BBC-televi- siestudio gaat niet door. De BBC zal dan de show „First night" op het scherm brengen. Het lag in de bedoe ling dat de Nederlandse Televisie Stichting dit programma zou over nemen, de BBC acht het evenwel minder geschikt voor een Eurovisie uitzending. De TV-sectie van de AVRO zal nu het televisieprogramma voor 29 iurii verzorgen. In een inge laste NTS-uitzending zal dan o.m. staatssecretaris van O.. K. en W., mr Y. Schol ten, een toelichting geven op de verhoging van het kijkgeld met ingang van 1 juli a.s. de man die mijnheer zoekt. De vrouw knikte dan instemmend. „U zoudt ligt een zeewaardig jacht buiten op heet Adèle." die Le Coq kunnen mededelen dat de rede." iri 1# irmoi W ri l 3uan nu// "E meisje, wie is dat?" infor- ik hem wens te spreken." „Prachtig, dat kan van veel nut Waarschijnlijk tracht ze Ze stond van haar stoel op en liep „En ik heb ook goede dollars, mon- evenals u de hulp van de broeder- snel naar het andere tafeltje waarvan sieur Le Coq, onthoud dit: als ge schap m te roepen." het meisje op het punt stond zich te slaagt zal ik u ruim betalen." r, rt O ottujci i DiajwIC li, "v. meisje op „ei pum siunu zien ie siaagi zal ik u ruim De I U U U K wil W fcLL D I N Na I Terwijl Harborough Le Coq bestu- verwijderen. De man met het haviks- „Succes is verzekerd", antwoordde 1 wdeerde, die bezig was de door het gezicht maakte op het zien van de de ander verwaand. ,.U is Amerikaan, meisje afgestane bankbiljetten bij- vrouw een beweging van ongeduld en de gevangene die bevrijd moet wor- 3) Harborough haalde zyn portefeuille hoe op dit ogenblik het meisje een een te rapen, overdacht hij, dat het vloekte driftig De Creoolse schonk den is te voorschijn en telde zonder op haar klein pakje banknoten naar de man vermoeden van de Creoolse zeer daar echter niet de minste aandacht „Een'Ëngelsman „Inlichtingen, mijnheer?" vraag te antwoorden het geld op met het haviksgezicht toeschoof. waarschijnlijk juist zou zijn. Even- aan, maar fluisterde snel enige woor- „Een Engelsman'" Le Coo's ogen „Juist, en ik zal er gaarne voor tafel voor haar uit. „Vormen die vier de broeder- wel kon hij niet begrijpen, wat dat den in zijn oor. Terstond draaide Le flikkerden plotseling even op en op betalen - ik ben met schriel. schap? vroeg h.j scherp. meisje, klaarblijkelijk zelf geen Engel- Coq zich in zijn stoel om en keek zijn gezicht was een grote spanning De vrouw liet haar zachte houding De vrouw staarde er met gretige „Die vijf!" verbeterde de Creoolse, se, te maken kon hebben met een verbaasd naar Harborough Daarna te lezen terwiil hii haastig ziin vol varen, zij veranderde plotseling in ogen naar en begon dan op snelle „De vrouw hoort ook bij de bende. Engelse gevangene het feit dat stond hij op en kwam naderbij om op gende vraag stelde een vrouw-van-zaken. „En wat wenst toon te fluisteren: De man die het geld van het meisje het een Engelsman moest zijn, kon de stoel te gaan zitten die de Cre. En hoe heet die Dersoon miin u te weten?" „Hebt u wel eens van Le Coq ge- in ontvangst neemt is Le Coq, het hij afleiden uit de verraste uitroep oolse zo juist verlaten had héér?" Harborough boog zich naar haar hoordt" hoofd van de broederschap." van Le Coq: „Wat een Engelsman!" „U wilde fen onderhoud met mij „Zijn naam is Dudley Langdon toe en fluisterde: „Neen, is dat de„Juist meende hii, zijn vermoe- Een dringende vraag van de Creoolse hebben, mijnheer?" Alle duivels Enige ogenblikken „Ik zou graag in contact komen „Ook met van Philibert, van Pedro, dens thans bevestigd ziende. „En wie riep hem tot de werkelijkheid terug: „Ja zeker", antwoordde Harbo- staarde de man wantrouwend naar met de Broeders van de Kust." of Andre de... zijn de anderen? „Mijnheer, het is niet veiUg zoveel rough kalm „Er zit hier iemand ge- zijn 'opdrachtgever, waarna hij zich „Ah, u wilt iemand helpen ont- „Het emge wat ik vernomen heb' „Die aan de rechterkant met dat geld open op tafel te laten liggen, vangen die ik wil laten ontsnappen met moeite herstelde vluchten?" onderbrak Harborough haar is dat litteken over zijn voorhoofd is Phi- mag ik het opnemen?" Le Coq knikte en trommelde een „Die naam heb ik reeds eerder ge- „Wat lk van plan ben, doet er niet dit café de plaats is waar ik kans libert, een ongelooflijke schurk mijn- „Goed", antwoordde hij, en zag hoe ogenblik met zijn vingers op het ta- hoord", haastte hij zich te verklaren toe. Ik ben bereid twee honderd zou hebben met de broederschap van heer." het meisje snel de biljetten bijeen- felblad. Dan vervolgde hij: „U be- „Een opstandige gevangene die zich- francs te betalen als ge me helpt, de kust in contact te komen. „Dat zijn ze waarechunluk alle gaarde en onder haar kleren weg- grijpt, dat zoiets veel geld kost. De zelf veel last op de hals haalt door zonder vragen te stellen. De Creoolse knikte. vleï. Harborough. borg. bewakers willen natuurlijk een fooi- zijn overtredingen van de reglemen- De ogen der Creoolse flikkerden „Dat is juist. Dit is hun hoofdkwar- „U bezit mensenkennis" lachte de „Ik dank u zeer mijnheer, kan ik tje hebben en het risico dat de hel- ten Ik heb ook gelezen hoe hii hier van begeerlijkheid. tier; als u naar het tafeltje aan uw vrouw. „Zij zijn alle vier lid van de u misschien nog ergens mee van pers lopen, behoort ook betaald te verzeild geraakte „Ik zal maar één vraag doen: hebt rechterhand wilt kijkenbroederschap Die andere twee zijn dienst zijn?" worden." u het geld bij u, mijnheer?" Harborough deed het en zag juist Pedro en André, maar die havik is Even dacht Harborough na, en „Ik zal betalen wat nodig is, en er Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8