Scherp Kath. Weikmeesters bereid tot overleg en samenwerking UITSLAG BALLONRACE Gemeenteraad van Koudekerk a.d.Rijn Arti marcheerde trots door Langeraar DINSDAG 21 JUNI 1960 PAGINA i Vergadering in Leiden Voor de laatste maal in dit sei zoen hield de r.k. Bond van Werk meesters en Toezichthoudend Perso neel een ledenvergadering:. Hoewel het bezoek in de vroege zomer van zelfsprekend niet zo groot was, mag deze organisatie toch niet klagen over de belangstelling van haar le den. Met veel instemming gaf de heer P. Spijkers, secertaris, een verslag van de tweejaarlijkse bondsvergade ring in Utrecht, waarbij onder ap plaus werd vermeld, dat het inge diende voorstel van Leiden ook was aangenomen. B\j de ingekomen stukken was o.a. een brief van het hoofdbestuur over het bisschoppelijk schrijven in. zake de Kath. Sociale Organisatie, waarin het hoofdbestuur te kennen geeft gaarne bereid te zijn tot over leg en samenwerking, zelfs tot of fers bereid, maai het verwacht dan ook diezelfde bereidheid bij ande ren. Een warme aanbeveling gaf de voorzitter mee aan de werkmeesters retraite te Noordwijkerhout van 20- 27 sept. a.s. welke dan voor de vijf tigste maal gehouden zal worden; opgave kan geschieden bij het se cretariaat, Hoogewoerd 36. Een felicitatie bracht de voorzitter aan de heer Spijkers voor het met lof behaalde examen van de gew. soc. school van de KAB, waarvan het resultaat deze avond reeds tot uiting kwam in een goed gefundeer de en kernachtige behandeling van het onderwerp: het aangaan en be ëindigen van een arbeidsovereen komst, waarmede de leden in voor komende gevallen hun voordeel kun nen doen. De heer H. van Schaik, die deze winter zijn veertigjarig diensijubi- leum vierde bij Rennes Dieselmoto- renfabriek, werd in deze bijeenkomst gehuldigd voor zijn veertigjarig lid maatschap van de KAB, waarvoor de heer Donders hem onder vele woorden van lof het gouden bonds- insigne opspelde, waarna de bonds- penningmeester de heer J. de Bruin namens het bondsbstuur de bewon dering uitsprak voor net vele werk. dat d*ze als bestuurder voor de bond had verricht. De huldiging van de heer P. Groenendijk bij zijn vijfen twintigjarig lidmaatschap moest wor den uitgesteld wegens diens afwe zigheid. De g. a. kap. L. Lemmers sprak over het Bedrijfsapostolaat, waar voor hij juist bij de werkmeesters zoveel mogelijkheden zag. Door de verantwoordelijkheid van de werk meesters voor de werknemers zag hij vooral op 'net geestelijk vlak vele mogelijkheden voor dit apostolaat. Spreker spoorde de leden aan geza menlijk hier eens de gedachten over te laten gaan. Koorzangers zingen voor zieken In het ziekentriduum, dat morgen in de kerk aan de Herensingel be gint zullen ruim 200 zieken uit stad en omgeving deelnemen. Aan koorzangers van onze paro chies wordt dringend verzocht hun stem beschikbaar te stellen om de plechtigheden luister bij te zetten. Hun medewerking wordt gevraagd voor het zingen van de Hoogmis woensdagmorgen half tien en voor de pontificale H. Mis donderdagmorgen half tien en voor het pontificale Lof vrijdagmiddag twee uur. Voor de andere plechtigheden tij dens het ziekentriduum beschikken de parochiële zangkoren over vol doende krachten, en is assistentie niet nodig. De uitslag van de ballonwedatrijd om de „x'rophet der Roode Vesten", is, behoudens ander inzicht van de wedstrijdcommissarissen, door de Haagse Ballonclub als volgt vastge steld: 1. Koen Jansen met Oxygenium. 2. Charles Dolffus. 3. J. M. Demenint Boesman. 4. Alfred Eckert. Leidse Universiteit Bij koninklijk besluit is benoemd met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de experi mentele psychologie en de psycho logische statisteik dr. J. P. van de Geer, thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar, tevens belast met het ge ven van onderwijs aan deze univer siteit. Dr. J. P. van der Geer werd op 21 juni 1926 te Rotterdam geboren. Hij studeerde in Leiden psychologie. Het Het candidaats- en het doctoraal examen werden beide cum laude af gelegd. Op 29 mei 1957 promoveerde hij eveneens cum laude op een dis sertatie getiteld: „A Psychological Study of Problem Solving". Van z(jn doctoraal-examen af is dr. Van de Geer verbonden geweest aan het Psychologisch Instituut der Leidse Universiteit, laatstelijk als wetenschappelijk hoofdambtenaar, terwijl hü vanaf 16 september 1957 tevens belast was met het onderwijs in de psychologische statistiek. Burgerlijke Stand Leiden in Holland Festival Geboren: Maria W., d. v. W. v.d. Sluiis en J. Groeneveld; Harold A, W. J., z. v. D. J. Lepoeter en A M. Muiselaar; Marianne, d. v. J. W. Leenknegt en W. Sack; Petrus J. P. M, z. v. L. W. M. Cornelisse en C. van de Bilt; Jacqueline Ch., d. v. J. C. Kruijt en C. Sakkers; Marjolein d. v. J. Labordus en J. van Domme len; Monique A. M. d. v. A. 'C. C. v. d Meer en G. P. van Klink; Euni ce, d. v. H. Stouten cn D, v. Essen- burg; Hendrika W. M., d. v. J. Muilenberg m H. M. Guldemond; Adeline Henriëttc, d. v. M. Kro nenberg èn O J. H. Hanegraaff; Vin cent, z. v. J. Ver-.teeg en J. G. de Vries; Eric Ronald, z. v. C. A. Hes sels en P. D. Evertsz; Johai na C. M., d. v. M. M. Berg en C. J. Hilgersom; Maria Anne Elise, d. v. P. J. A. Ruijs en E. L. M. Cantrijn; Bernadette M.. d. v. W. A. T. v. Krimpen en J. R. Timmerman; Johannes H„ z. v. P. J. Scakenbos en M. E. G. v. d. Born; Johannes W., z. v. J. H. Kret e: L. A. Stehouwer. Gehuwd: A. oansen en A. van der Keur; F. D. de Jong en H. C. J. F1- risson; W. R. Ie Feber en J. C. Kooij- man. Overleden: G. J. v. Tol, 80 jaar, man: J. Zwaan, 60 jr., man; J. H. van den Broek, 75 jr., man; J. Jongbloed, 84 jaar, man; T. van Veen. 84 jr., vr; J. W. de Gunst, 62 jaar, man; G. J. Alkemade, 68 jaar. vrouw; D. Slot, 64 jaar, man; L. H. Kloos, 70 jaar, man; A. Hetaria, 60 jr., vrouw. No. 520. Horizontaal: 2 zangstem; 6 water in Z.-H.; 8 tijdrekening: 10 stad in Zwitserland; 12 koninkrijk in Achter-Indië; 13 voegwoord; 14 stad in Duitsland; 16 familielid; 17 kies keurig (gewestelijk); 18 oude in houdsmaat (afk.); 20 sociëteit (afk.); 21 geluid van een ezel; 23 ongevulde; 25 dunne twijg; 27 biersoort; 29 door weekt; 30 vriend (Ind.). Vertica: 1: 1 rivier in Duitsland; 2 voorzetsel, 3 staatsbedrijf (afk.); 4 koor van zangers; 5 zijtak Wolga; 7 telwoord; 9 teken in de dierenriem; 11 kinderjuffrouw (Eng.); 12 vtttige zelfstandigheid; 15 Europeaan; 18 plattegrond; 19 achting; 21 meisjes naam; 22 bedrijf van een toneelstuk; 24 verstandig (bargoens); 26 voor voegsel; 28 leet wel (afk. Lat.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1 hoes; 4 pond; 8 ora; 10 sar; 11 E.K., 12 ten; 14 re; 15 Budel; 17 Demeter; 19 kogel; 21 om; 23 rel; 24 ha; 25 leb; 27 hel; 28 keen; 29 dank. Verticaal: 1 hoed; 2 ork; 3 e.a.; 5 os; 6 nar; 7 dieg; 9 gedegen; 12 tu mor; 13 netel; 15 bek; 16 lel; 18 kolk; 20 volk; 22 mee; 24 hen; 26 Be; 27 ha. /"\OK LEIDEN heeft zijn aandeel in het Holland Festival en is gister avond gestart met een concert in het Waaggebouw van moderne muziek; uitstekend verzorgd door negen in strumentaal en drie vocaal-solisten. In opgewekte stemming werd hyper moderne muziek uitgevoerd, die men in overdreven grote maat toebedeeld kreeg. De eisen aan de reproductie gesteld zijn geweldig zwaar, maar deze was knap, gewetensvol en door de meesten van hen fel beleefd. Gesecondeerd door twee fluiten (KoosVerheul en Jolle de Wit), door Jan van der Meer célesta en de twee harpen bespeeld door Leny Benha- mou en Eduard Witsenburg, heeft de Récitante Monique Martin de van 1901 daterende Chansons de Bilitls van Debussy gezegd. Van te voren had de violist Eli Poslawsky, die als leider van het ensemble fungeerde, een sympathieke kundige en korte inleiding gegeven over de vele wer ken, die uitgevoerd werden. Deze liederen nemen een zeer uitzonder lijke plaats in de muziekliteratuur in, en zijn voor een niet-Franse réci tante heel moeilijk te zeggen. Echt declameren mag 't in geen geval wezen, maar wat vereist wordt is een sterk gespierde voordracht en volmaakte beheersing van de vocaal techniek. Monique Martin kon hier aan toch eigenlijk niet voldoen. Haar zeggen was te weinig gescandeerd en bleef te monotoon. Piet Veenstra cello speelde met Jan van der Meer aan de vleugel „Drei kleine Stücke" van Anton We- bern, een belangrijke volgeling van Schönberg. Met meesterschap werd de uitzonderlijke compositie ge speeld. De ligging op de cello is moeilijk geschreven en niet minder moeilijk ook om te beluisteren. De mooie, goed getrainde sopraan Wieb de Rook zong drie liederen van We- bern's op. 18. Is dit eigenlijk zingen? Buiten schuld van de zangeres zijn deze liederen zonder binding door het overspringen in de registers geen ogenblik welluidend. De begeleiding was in handen van Jan van der Eijn- den, gecombineerd met gitaar door Louis Gull. EEN STRIJKTRIO SPEELDE van Webern's op. 20. Eli Poslawsky, Veenstra en Henk van Calsteren wa ren de nijver vertolkers van het Trio van deze merkwaardige Oostenrijker, uiterst principieel in de 12 toontech- niek. In een volkomen ensemble speelde van der Meer samen met Verheul een Sonatine voor fluit en piano van Pierre Bouler, ad-rem, zelfs vinnig in samenspel, rusteloos de muziek, niet welluidend maar intel ligent als ensemble. Opzettelijk on romantisch en lang niet aan de hei lige tekst beantwoordend zong Wieb de Rook de „Trois chants sacrès" van de Belgische componist Henri Pousseur. Alles techniek, weinig sa crale inspiratie, waarin het strijk trio een belangrijk aandeel had De fluitsolo van Bério door Verheul uiterst technisch gespeeld eist ve lerlei technieken op het instrument, maar verraadt naar 't ons voorkomt, armoede aan gevoelens. Jan van der Meer kon ons met de „Quatre études de rhytme" van Mes- siaen met zijn klankeffecten en rhyth- mische structuren meer boeien Van der Meer is een pianist, die de gehei men van het klavier heel goed kent Wij gaan in moderniteit een stapje terug en horen van Jolle de Wit, fluit, Jan van den Eyden, klarinet, en Eduard Witsenburg, harp, een Epitaphium (gedenkzang) van Stra- winsky muziek eveneens van mo derne denkwijze. De liederen, die de alt-mezzo Ileana Mellta zong: Three songs from William Shakespearemet fluit, klarinet en harp .en de Four Russian Songs, door fluit, gitaar en harp begeleid, verraden het genie van de grote Rus Strawinsky. Zij zong deze heel mooi, muzikaal, levendig van voordracht en met gave melo dieuze stem. Hiervan werd ruim schoots genoten. Poslawksy leidde de verschillende ensemble's met vaardi ge, kunstzinnige- hand, 't Was een succesvolle avond; geenszins ontspan nend, maar wel heel leerzaam. J. KORTMANN Eindexamen Gym. Agneslyceum Voor het eindexamen gymnasium van het Agnes lyceum zijn ge- van het Rijnlands lyceum zijn ge slaagd: Afdeling A: P. A. M. van Brussel, A. E. W. M. Kok, Leiden; M. M. H. Potjes, Voorburg; M. O. van Schaik, Bodegraven; E. W. M. van Ulden, Leiden. Afdeling B: A. F. G. M. Bominaar, Katwijk a. d. Rijn; M. V. G. Kagie, Leiden; A J. M. Witteman, Oegst- geest; C. G. A. T. van der Wolf, Voorburg. Het examen wordt met één candi date voortgezet. Eindexamen HBS St. Bonaventura Geslaagd voor het eindexamen H.B.S., afdeling A van het R.K. St, Bonaventura-lyceum zijn: Miek brand Voorburg, Niek Brederode, Wim Bun- nik, Wassenaar, Hein Dieben, Leiden, Hans van Eisen, Oegstgeest, Flip Grimbergen, Leo Groenevvegen, Kees Heemskerk, Pim de Jong, Leiden, Joop Kampert, Sassenheim, Swinny Kellerhuis, Leiden, Ank Kemperman, Oegstgeest Arie Kleijn, Ter Aar, Wim Krone. Leiden, Huub de Kruyf, Oegst geest, Wil Laurs, Voorschoten, Jule van der Maat, Oegstgeest, Jan Mol, Leidschendam, Piet Moons, Zoeter- woude, Ben Muusers, Zoeterwoude, Ben Rotteveel, Sassenheim, Leo Ul- jee, Oud-Ade, Nico van der Vaart, Zoeterwoude, Ad van Vugt. Leiden, Vera Willems, Oegstgeest, Bert van Zeist, Lisse. Alle kandidaten zijn geslaagd. Leidse agenda DINSDAG 21 JUNI. AKWV Excursie naar LDM. 3.30 u. Watertoren. Catholica St. Petrus-par. Slot- avond. St. Luiduinahuis. 7.45 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Haven apotheek, Haven 16, tel. 20085. Geopend Doeza apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum „De Lakenhal". 3 juni—25 juli: Werken van Jan van Goyen. 1727 juni: Tekeningen uit de •ollectie Welcker. Rijksmuseum van Oudheden. Tot i juli: Huis en huisraad in de Griek se en Romeinse oudheid. Rijksmuseum voor Volkenkunde, l juni17 oktober: Ruanda-Urundi (Belgisch Kongo). Hortus Botanicus. 11 junisepteml ber: Tijsbeeld (overzicht van de hedendaagse beeldhouwkunst) Toelatings-examen Gemeentelijke H.B.5. voor Meisjes te Leiden Uitslagen toelatingsexamen tot de Gemeentelijke H.B.S. voor meisjes met 6-jarige cursus en een afd. M.M.S. Afgewezen: 28. Met 36 can- didaten wordt het examen voortge zet. Ellen Begeman, Oegstgeest, Akke Bink, Ieke Bink, Leiden, Janny de Boer, Abbenes, Froukje Boorsma, Oegstgeest. Eveline Borgmeyer, Sas senheim. Geeske Bosscher, Leiden, Sofie Dorsman, Boskoop, Marijke van Dijk, Voorschoten, Paulien Fontein, Leiden, Anne Marie Foudraine, Oegst geest, Anke Goudriaan, Elisabeth Greve, Katwijk a. Zee. Diana Grizel, Oegstgeest, Hetty Haarlemmer, Was senaar, Elly van der Heide, Leiden, Joke Houweling, Warmond, Marga Hulsbergen Henning, Noordwijker- hout. Barbara Huising, Oegstgeest, I-Iillie Jippes, Voorschoten, Ena Kos ter, Boskoop, Irene Kragt, Marja Kra mer, Leiden. Jenny Krassenburg, Leiderdorp. Fieke Kukler, Leiden, Marjan Kuyt, Oegstgeest, Marian Lambinon, Koosje van Leeuwen, Wies van Leeuwen, Margriet van der Le lie, Leiden, Marijse Levenburg, Was senaar, Handra Libosaa Nellie Lig- tendag, Leiden, Marja Link, Noord- wijk aan Zee, Marion Lopes Cardoze, Milca van der Mey, Rinske Miedema, Leiden. Els Mittendorf, oVorschoten, Trudy Mulder, Leiden, Dienke Nauta, Oegstgeest, Tine Nieuwenhuis, Lei den, Ans Noordljk, Oegstgeest, Ger- brig Ouwehand, Leiden. Marga Paes, Leiderdorp, Ike Renesse van Duiven- bode. Voorschoten, Annelies Roest, Leiderdorp, Carla de Rooy, Oegst geest, Jacomien Rothman, Voorscho ten, Marja Rotteveel, Lydia Schou ten, Leiden, Amy Sonneville,. Marya van Steenbergen, Oegstgeest. Rixt Stol, Rinie van Stralen, Anandi Teeuw, Marijke Tielemam Loes Tie. rolf, Marianne van Varick, Saskia Vermolen, Leiden, Ingrid de Vries, Oegstgeest. Marijke de Vries, Val kenburg, Iris Wassenaar. Annelies te Wechel. Trudy de Wolf, Tjitske Zit man, Phien van der Linden. Leiden, Marga Tukker, Sassenheim, Trijntje Meirink, Lydia Cuilenburg. Katwijk aan Zee, Etey Huy. Leiden. Le'ds caféhouder dronlren achter 't stuur maakte schade in Burggravenlaan Weer heeft een dronken chauffeur brokken gemaakt te Leiden, ditmaal op de Burggravenlaan, waar hij in het holst van de nacht „in kennelijke staat" de wagen van een geleende Ford-vedette bestuurde. Voor de per celen 205-215 reed hij achtereenvol gens drie auto's aan en maakte veel schade. Eén wagen beschadigde hij linksachter, een tweede opzij en van oen derde reed hij de gehele achter kant in elkaar. Ook de geleende Ve dette kreeg zware schade. In totaal wordt zij geschat op vierduizend gul den. Onderzoek van de politie bracht aan 't licht dat de schuldige, een 29- jarige Leidse caféhouder, niet eens in het bezit was van een rijbewijs. Hij werd in het politiebureau opge sloten. Waarschijnlijk door het wegwer pen van een brandend peukje sigaar of sigaret uit de trein, is brand ont staan op de spoorberm Leiden-Am- sterdam ter hoogte van Kats vuur werk- en munitiefabriek. De vlam men lekten hoog op over een breed te van vijftig meter. Daar er gevaar voor ontploffing bestond heeft de brandweer het vuur snel geblust. Aan de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk slaagde voor de akte van bekwaamheid als onder wijzer de heer W. van Steenbergen. Gisteren werd in de cafétaria J.A. Voortman en Zoon aan de Haarlem merstraat 20 een receptie gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het bedrijf. Zakenrela ties, vrienden en bekenden kwamen gelukwensen aanbieden. Er waren vele bloemstukken. Tevens hield de heer J. H. A. Voortraan, wiens zaak eveneens vijf tig jaar bestaat, een receptie in zijn bedrijf aan de v. d. Werfstraat 20. Ook hier was de belangstelling van zakenrelaties, vrienden en beken den groot. De heer P. M. Pielanen, De Ruy- terstraat 23 te Leiden, vond zondag middag in zijn tuin een leeggelopen ballonnetje. Aan het ballonnetje zat een kaartje met een gedrukte mede deling, waaruit bleek, dat de ballon uit Engegland was komen overdrij ven. Een prijs, zowel voor afzender als vinder, wordt in het vooruitzicht gesteld door de heer M. C. S. Carey, Cepps House, Felsted School, te North Dunmow in Essex. De heer Pielanen blijft in spanning afwach ten. De heer G. Willemsen uit Leiden slaagde te Utrecht aan de universi teit voor het tandartsexamen. Onder voorzitterschap van burge meester Q. Waverijn kwam de raad der gemeente Koudekerk aan den Rijn in vergadering bijeen. Aan het comité Floralia wordt een subsidie verleend van f 100 in ver band met het inspirerende werk dat deze vereniging verricht op het ge bied van de verfraaiing van de ge meente en mede in verband met de plannen om in september aanstaande een bloemententoonstelling te houden. Naar aanleiding van de aanbieding van een bank door de Nutspaarbank, stellen b. en w. voor deze onder dank te aanvaarden en het onderhoud daarvan door de gemeente te doen geschieden. Besloten werd van de kerkvoog dij van de Ned. Hervormde kerk een strookje grond, ter grootte van 43m2 te kopen, tegen een prijs van 1.— per m2 en tevens een tegemoetkoming te geven in de kosten van afschei ding tot een bedrag van f 250.—. Een verzoek om subsidie van de R.K. Re- classeringsvereniging werd voor ken nisgeving aangenomen. De rekening van het waterleiding bedrijf, die sloot op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 17.077.32 en op de kapitaalsdienst op 'n bedrag H00GMADE Café-restaurant „De Does" 'geopend Een ongekende drukte heerste za terdagmiddag aan de Vksersweg, waar vele genodigden en belangstel lenden getuigen wilde zijn van de opening van het geheel nieuw ge bouwde café-restaurant „De Does". Om even 2 uur arriveerde burge meester v. Wageningen vergezeld van zijn echtgenote voor het verrichten van de opening. Na aanbieding van de sleutel van het gebouw door het oudste dochter tje van de eigenaar, herinnerde de burgemeester nog even aan het ver loop van al het aan de bouw vooraf gegane. Hij bewonderde het doorzettings vermogen van de heer v, Goozen, daar reeds de eerste besprekingen in 1951 waren aangevangen. Een groot aantal bloemstukken ga ven een waardige entree. De heer M. Wingelaar, namens de 's Gravenhaagse hengelaars vereni ging, verheugde zich. dat, mi na zo veel jaren daar zij reeds over vele visgronden in Hoogmade beschikken, nu ook een geschikte accommodatie kunnen vinden. Vergezeld van een fraai bloemstuk werden de beste wensen overgebracht. Als oudste zeiler, sprak de heer H. J Huldy uit Den Haag woorden van gelukwens. Architect Van der Sterre dankte voor de prettige samenwerïcing tij dens de bouw, met de eigenaar, het gemeentebestuur en vooral de aan nemer Aartman en onderaannemers. Eigenaar v. Goozen dankte tenslotte voor de grote belangstelling ,in het bijzonder burgemeester v. Wagenin gen voor de grote medewerking en allen, die aan dit object hun krach ten hebben willen geven. Tijdens de receptie zag men vele bekenden, zowel op hengel- als wa tersportgebied. OEGSTGEEST Geboren: Petronella Paulina d. v. Theodorus van der Geer en Jo hanna Maria Peters. Kirsten Ann d. v. Johannes Hendrik Langerhorst en Antje Cornelia Louse Morks. Ondertrouwd: Jakobus Bosrran 40 j. te 's-Gravenhage en Henriëtte Augusta Jelgersma 33 j. Getrouwd: Bert Christiaan Louis Touwen te Leiden en Annie Eliza beth Eringa. Overleden: Jacob Jongman, e.v. Jenneken Bakkers, Janna Catharrina Hesselink w. v. Jan Willem Beren schot. SASSENHEIM „ELCKERLYCK" SPEELDE „GASLICHT" IN UTRECHT Zaterdag en zondag waren de le den van „Elckerlyck" in Utrecht te g^st bij de RK Toneelgroep ,Alber- dinck Thym" „Elckerlyck" trad 's avonds op in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen met het spannende toneel stuk „Gaslicht" van Patrick Hamil ton in de vertaling van Cruys Voor- bergh. Het stuk werd op eclatante wijze gebracht. Het publiek was zeer dankbaar en gul met applaus Er wa ren bloemen en geschenken. Als blijvende herinnering bood de voorz. van „Alb. Thym", de heer Geurtsen, een grote medaille op standaard aan. Na een gezellig samenzijn werden alle ..Elckelyckers" bij toneelmensen ingekwartierd Zondags ging „Elcker lyck" met gastheer „Alberdinck Thym" de Domtoren bestijgen en werd er een boottocht door de mooie, maai niet schone grachten gemaakt. De avond werd doorgebracht in de „clubkelder" waar het tot 11 uur ge zellig toe ging. Na een afscheid er, tot weerziens trok „Elckerlyck" zeer vol daan huiswaarts. Inlevering vacantiebonnen Ten huize van de heer Th. Witteman, penningmeester van de plaatselijke afd. St. Deus-Dedit, Marjjkestraat 40, zal maandag 27 juni a.s. de 'aatste inlevering van vacantiebonnen met opéohift „geldig 30 april 1960" plaats vinden en we] 's avonds van 8 tot 9 uur. Nieuwe bonnen worden niet aange nomen. van ƒ6497.35, werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Aan mej. L. Stegeman wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school, met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Aan de Ned. Herv. School wordt over 1959 een bedrag toegekend van f 53.21 per leerling. De rekening van de dienst voor maatschappelijke zorg over 1959 wordt vastgesteld op een bedrag van 12.451.57, waarin begrepen een ge meentelijke subsidie van 12.259.12. De uitkeringsverordening wordt zon der hoofdelijke stemming aangeno men, Vervolgens kwam een voorstel tot verlening van garantie aan de Nuts- spaarbank te KoudekerkHazers- woude vopr betaling van rente en aflossing van een door de woning bouwvereniging „Goed Wonen" aan te gane geldlening voor het aanbren gen van geysers in een aantal wo ningwetwoningen. Gehoord de besprekingen, waren alle leden van het nut van deze ga rantieverlening overtuigd. De voor stellen tot een 3 pet. uitkering ineens aan het gemeente-personeel en tot herziening van hun salarissen per 1 april 1960 werden aangenomen. De huur van het hulppostkantoor werd met 5 procent verlaagd. A. L. Blok land wordt ondershands aanbesteed het ophalen van huisvuil over de periode 1 juli 196030 juni 1961 De percelen Dorpsstraat 40 en 41 en La- gewaard 3 worden onbewoonbaar verklaard.. De vaststelling van de veordening regelende het gebruik van gebouwen en hun aanhorigheden evenals de schadevergoedingsverorde ning werden aangnomen. Enkele begrotingswijzigingen van de diensten 1959 en 1960 werden goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Heemskerk aandacht voor het pontje. De heer Van Hemert vraagt of bij bouw van woningwetwoningen niet de clausule is opgenomen betreffende een datum van oplevering De voorzit ter antwoordt dat dit wel het geval is, maar hij wijst op de moeilijkheid om bouwers voor woningwetwoningen te krijgen. TER AAR Na succes te Nootdorp Gisteravond maakte Arti ter ge legenheid van het behaalde succes op het federatief bondsconcours van de R.K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland, gehouden te Nootdorp, een mars door Langeraar. Het gehele corps met drumband en pijpercorps nam hieraan deel. Vro lijke marsen spelend en met kla- roemgeschal en tromgeroffel heeft Arti haar voldoening geuit over het behaalde resultaat. En er is reden om zich hierover te verheugen Op nieuw heeft Arti hierdoor bewezen, dat het haar ernst is om op zo goed mogelijke wijze te beantwoorden aan haar doel, de culturele verhef fing van de leden, en om de ge meenschap op cultureel verantwoor de wijze haar dienst te verlenen. De ijverige dirigent de heer L. J. Cor- nelissen te Den Haag, heeft in kor te tijd dat hij muzikaal leider der vereniging is, mede door dit succes bewezen dat hij zijn taak ernstig opvat. De promotie van de vereni ging naar de Ere-afdeling zal veel studie vergen om in de bereikte ho ge afdeling mee te kunnen. Maar als dj leden zich vaak herinneren welk een voldoening is gevolgd op ijve rige studie dan zullen zij hierin tel kens weer een stimulans vinden tot nog grotere ijver. Dit heeft de voorzitter, de heer C. A. Volgering, aan de leden voorge houden toen men na de mars gezel lig bijeen was in het parochiehuis. Deze bijeenkomst werd ook bijge woond door de geest, adviseur pater C. Feterse O.Carm en kapelaan v. d. Voor, terwijl de pastoor op sympa thieke wijze van zijn medeleven blijk gaf. De voorzitter heeft de di rigent zeer hartelijk geluk gewenst met dit succes en hem bedankt voor de moeite die hij heeft genomen om het zover te brengen. Ook de leden werden door de voorzitter gefelici teerd met hun mooie prestatie. Wat nog aparte voldoening geeft is dat dit mooie resultaat werd bereikt in het jaar van het 40-jarig jubileum, Zoals het elke vereniging gaat zijn er tijden van op en neergang ge weest. Altijd heeft Arti echter ge toond genoeg spirit te bezitten om door te gaan. En dat men nu deze hoogte heeft weten te bereiken is toch wel een zeer goede noot voor de komende viering. Laat iedereen nu eens tonen iets met Arti op te hebben. Het streven van een ijverig comité om bij deze gelegenheid de muzikanten in uniform te steken is een prachtig streven en voor de in woners der gemeente een schone gelegenheid om dit streven daadwer kelijk te steunen. Vermelden we tenslotte nog, dat Arti met het behalen van 312 pun ten naast een eerste prijs Je dag prijs verwierf voor het hoogst aan. tal panten van de eoncoursdag, en voor een jaar in het bezit komt van de wisselbeker voor het op één na hoogst aantal punten van het ?ehele concours. Geslaagd. Aan de Bisschoppelij ke Kweekschool te Beverwijk slaag de voor de akte van bekwaamheid als onderwijzer de heer C. Hooger- vorst. ZWAMMERDAM Ondertrouwd: C. Buurman 25 j. er, C, W. van Duuren 24 j. Gehuwd: A, H. Verwejj 21 j. en M. van Greuningen 18 j.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2