Baby uit brandend huis gered 24 Mensen dakloos BETER VOORKOMEN DAN GENEZEN TV Knoop dit in uw oor! -acteur na opname op snelweg gedood U.F.M. Dellaeri verlaai Schiphol De heer A. Rammelt vraagt ontslag bij KRO Elen voor miliia:ren werd aan de grens tegengehouden Kritiek op voorwaardelijke invrijheidstelling van gevangenen Veiligheid maatschappij in gevaar VRIJDAG 17 JUNI DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 MOEDIG OPTREDEN VAN SLAGERSKNECHT: (De vijftienjarige slagersknecht Hans Brouwer uit Almelo is er gis termorgen in geslaagd een baby van de verbrandingsdood te redden, na dat in de Tuindwarsstraat een felle brand was ontstaan waarbij drie huizen zeer grote brand- en water schade opliepen. De brand brak uit in het door de familie Krikke be- bewoonde pand. Oorzaak ervan is waarschijnlijk de vlam van een brandend gasstel, waarop de was stond te koken. Mevrouw Krikke had even het huis verlaten en het stond in korte tijd in lichter laaie. Op de bovenverdieping sliep de tien maanden oude Veronica Ellen en terwijl de inmiddels teruggekeer de moeder wanhopig voor het huis stond, trachtten buurtbewoners door rook en vuur heen te komen. De vijftienjarige Hans Brouwer wist via een afdakje aan de achterkant de nen. Dat deze laatste brand niet door slaapkamer van de baby te bereiken overwaaiende vonken is ontstaan is TWEE GOEDERENTREINEN IN BOTSING BU GOUDA. Een goederentrein uit de richting Woerden is gistermorgen om half vijf bij het binnenkomen van het station Gouda met een andere stilstaan de goederentrein uit dezelfde richting in aanraking gekomen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wel was er materiële schade. Drie tankwagens lagen dwars over het spoor. De vertraging van de trei nen bleef beperkt. en het kind over te geven aan een inmiddels heer, die het in veiligheid bracht. Het vuur vrerd met een groot aantal stralen bestreden, maar het huis van de familie Krikke brandde vrijwel geheel uit, terwijl de daarnaast ge legen twee huizen eveneens grote schade opliepen. Opnieuw brand Vrijwel vlak tegenover deze plaats, is gistermiddag ook brand uitgebro ken in het huis van de familie Beu- vink. Deze tweede brand in de vrij nauwe straat ontstond een uur na dat mevrouw Beuvink was thuis ge komen. Na haar thuiskomst stak zij het gas aan en verliet het huis weer. Een uur later werd zij gewaar schuwd, dat er rook uit haar huis kwam. Het werd een uitslaande brand, die de bovenverdieping van dit huis verwoestte. Ook het boven gedeelte van het huis ernaast, be woond door de familie Neurink, ging verloren als gevolg van deze brand. Drie aangrenzende huizen moesten ontruimd worden. Deze kregen alle waterschade. Door deze branden werden gistermorgen zeven., en gis termiddag -17 mensen dakloos. De recherche is een onderzoek begon- De ministers van buitenlandse za ken van de zeven landen van de Westeuropese Unie zijn donderdag avond na afloop van de conferentie van de W.E.U.-raad naar Noordwijk gegaan, waar de minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zijn zes buitenlandse collega's een diner aanbood. GEDUPEERDE SPAARDERS KRIJGEN 80 tot 85 PCT. De gedupeerde spaarders van de Boaz-bank uit Ruinerwold (Dr.), waar vorig jaar een grote fraude werd ontdekt na het overlijden van de kassier J. M., zullen waarschijn lijk 80 tot 85 pet. vergoed krijgen van hun spaargelden. De bank wordt overgenomen door de Nutspaarbank te Meppel. Alle huizen en inboedels waren verzekerd. Met 1 Van Nelle's ^Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet a minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan 1-cent per kop! Thee zetten met „Afternoon* thee» builtjes is ideaalSnel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 'took! Bestel ze direct: VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct Gisteravond omstreeks tien uur is op de autosnelweg Utrecht-Arnhem tussen Renswoude en Amerongen de acteur John de Freese van de to neelgroep „Theater" te Arnhem ver ongelukt. Even tevoren had hij deelgenomen aan een filmopname voor de NCRV- televisie die ter plaatse gemaakt werd. Na afloop van de opname stak de heer de Freese de weg over. Hij werd gegrepen door een auto, die in de richting Arnhem reed en werd op sJ De heer De Freese, die gister avond op de autosnelweg Arnhem- Utrecht dodelijk verongelukte, werd op 3 januari 1921 te Amsterdam ge boren. Hij laat een vrouw en twee kinderen ach.er. Hij was een van onze belangrijke radio-acteurs. De laatste jaren maakte hij deel uit van de toneelgroep „Theater" te Arn hem. Hij had juist besloten zich weer uitsluitend aan hoorspelen voor de radio te wijden. Hem was daar een beangrijke positie in uitzicht gesteld. Omtrent de toedracht van het on geluk nog het volgende* de heer De Freese vervulde met andere acteurs van de toneelgroep „Theater" een rol in het TV-spel „Joe Brown", waarvoor onder leiding van Richard Flink in de bossen van Renswoude een film was opgenomen. De mobilo foonauto van de radio-unie was juist teruggekeerd van het wegbrengen van de grimeur naar een station. Toen de heer De Freese in deze auto zijn vrouw wilde opbellen om mede te delen, dat de opname langer had geduurd dan was voorzien. Bij het oversteken van de weg vergiste hij zich in het berekenen van de snel heid van een in de richting Arnhem rijdende auto en werd gegrepen. De militairen, die bestemd zijn voor uitzending naar Nieuw-Guinea worden op het ogenblik voorbereid op de lokale omstandigheden in het tropengebied. Tot die voorbereiding behoort o.m. voor de manschappen een tweedaagse cursus aan de militaire school voor preventieve geneeskunde in Nerrijnen bij Zaltbommel. Foto: een groep leden van het Nieuw-Guinea-contingent luistert naar een les over de bestrijding van malaria van luitenant-kolonel dr. C. de Jong, het hoofd van de school. de heer Rammelt tot zijn besluit de den komen. Hoewel hij algemeen programmachef was, vielen de werk zaamheden van de TV-sectie van de KRO buiten zijn bevoegdheden. Overigens heeft hij er de nadruk op gelegd dat zijn ontslagaanvrage is voortgesproten uit een principieel verschil van inzicht en niet als ge volg van een emotioneel conflict, dat plotseling zou zijn opgestoken. Ruim 40.000 Nederlandse jongens van 812 jaar zullen zaterdag, 18 juni in alle districten afzonderlijk een fantasie-jamboree houden en daarmee het gouden feest van het spel van verkennen in Nederland vieren. In Den Haag zullen ongeveer 4000 welpen van de twee samenwerkende padvindersorganisaties op de Waals- dorpervlakte, Clingendaal, Ooster duin, Overvoorde te Rijswijk, park Sonnenburgh te Voorburg en te Wassenaar bijeenkomen. Na de vlaggenparade en het défilé volgt dan een groot landenspel, waarbij de welpen een prestatietocht .langs vele landen" maken. Daar zijn punten te verdienen voor de besten. Per welpenhorde gaan de jongens bijvoormeeld naar Lapland en Ame rika, naar Saoedie-Arabië, Midden- Afrika, enz. Elke welpenhorde draagt de kleding van het land dat moet worden uitgebeeld. Alle bijeenkom sten sluiten met een kampvuur. Lichlsch:p „Weslhinder" na aanvaring gezonken Donkeyman liep ernsiige shock op Het Belgische lichtschip „West- hinder" is in de afgelopen nacht ge zonken, nadat een Noorse tanker het had aangevaren tijdens dichte mist. bezig houden. Op 1 januari jl. was Van de negen opvarenden is er één de heer Rammelt 25 jaar bij de KRO met een ernstige shock in Vlissingen werkzaam. opgenomen. De overigen zijn in Oos- De afschriften van zijn ontslag- tende aan land gebracht, aanvrage, die de heer Rammelt aan Omstreeks half acht op donderdag- alle bestuursleden van de KRO heeft avond voer het schip, 19.312 ton me- toegezonden, deed hij vergezeld gaan tende, Noorse tankschip „Branita" op l:_ at 4q mjj] ten west_ (Advertentie. Auto onder trein op niet-beveiligde overweg Twee ernstig gewonden Op een niet-beveiligde overweg tussen Houtm en Schalkwijk is gis- wv termiddag om kwart over vijf een V/prsrhil van in7irhf idpI hoduiir van 0611 uitvoerig rapport. het lichtschip, personenauto onder een trein ge- verscmi van mziCflT mei DCSIUUr Nsar uerini^ tod da v,, - K komen. De twee inzittenden van de auto, de 26-jarige Joh. W. Schrie- kenberg, te Bunnik, en zijn mede- o inzittende, de 25-jarige F. J. Walra- programmachef van de KRO, zijn met name tegen de praktische ver- kustvaarder „Rossen", die de don- ven, los-werkman te Bunnik werden ontslagaanvrage heeft ingediend per houding tussen het gezag van de keyman Pierre Jean Sooy uit Oos- ernstig gewond. Zij werden overge- 1 oktober a.s. Het KRO-bestuur voorzitter en dat van de program- tende, die zich tijdens de aanvaring bracht naar het St. Antoniuszieken- heeft de aanvrage in beraad geno- machef, zoals dit statutair is vastge- in de machinekamer bevond en een huis te Utrecht. De trein, in de rich- men. iegd. Volgens de statuten is de voor- ernstige shock had opgelopen, aan ting Den Posch, had 38 minuten ver- Desgevraagd deelde de voorzitter zitter de feitelijke programmaleider boord nam. traging. van de KRO, pater E. H. J. van een unieke functie in de Hilver- Pogingen van een Belgische sleep- Bij de botsing met do trein we-de Waesberghe o.p., mede, dat het be- sumse omroepwereld. In feite be- boot om het -ichtschip haven van de manner uit de auto geslingerd en stuur met de heer Rammelt is over- rustte de verantwoording van de Oostend, binnen te varen mislukten dertig meter verder in het aardappel- eengekomen over deze ontslagaan- dagelijkse programmaleiding dus niet doordat het vaartuig in de noord- land geworpen. Hieraan hebber zij vrage geen nadere mededelingen te bij de heer Rammelt, doch bij de westelijke toegang tot deze haven waarschijnlijk hun leven te danken, doen. Ook de heer Rammeltdeelde voorzitter. Dit was een der punten, zonk. Naar verluidt had de heer Ram- zuidwesten van Vlissingen lag. De melt reeds geruime tijd bezwaren „Westhinder" liep een proot lek op. Van ae zijde van de KRO w mede- tegen de structuur in het bestuur en Verscheidene schepen verleenden as- gedeeld, dat de heer A. Rammelt, de dagelijkse leiding van de KRO, sistentie, waa onder de Zweedse want de aute - even daarvoor ge- mede geen commentaar op het be- waarmee de programmachef zich huurd om er een boodschap mee te richt te willen geven. doen - is totaal vernield. gjj dit bericht tekent de Volks- krant aan dat de ontslagaanvrage, "it naar zijn mening een verbetering Op zijn verjaardag is woensdag die voor de buitenwereld als een van het gehalte der programma's in te Leeuwarden de 2-jarige Rudolf v. volslagen verrassing is gekomen, in de weS staan. Buren in een wasketel met kokend een kleine kring van insiders geen Het gebrek aan samengaan tussen water gevallen. Het ventje werd verbazing heeft gewekt. De heer de afdelingen radio en televisie en met zware brandwonden naar het Rammelt, aldus het blad, heeft zijn het verschil in kwaliteit en niveau Bonifaciushospitaal in Leeuwarden aanstaande vertrek met afspraken tussen de radio- en televisie-pro- vervoerd, waar het gistermiddag is elders voorbereid. Hij zal zich na 1 gramma's van de KRO waren even overleden. oktober met publicistisch werk gaan eens belangrijke overwegingen, die reeds geruime tijd niet kon vereni gen. In de feitelijke produktie zou Naar thans bekend is geworden, hebben de Nederlandse militairen, die de afgelopen week hebben deel genomen aan de bedevaart naar Lour des, Frans voedsel moeten eten omdat hun eigen proviand aan de Belgisch-Franse grens door de doua ne niet is doorgelaten. Zoals bekend Al deze opmerkingen waren ge- vertrokken de militairen 9 uni naar v.„+ w Lourdes. Zij zijn inmiddels in ons land teruggekeerd. Op de reis had den zij proviand in blik bij zich. Om volg van het feit, dat het „zoveelste voorbeeld van te vroege invrijheids- stelling" zich had te verantwoorden, redenen* welke de m iïi taire" au tori neerden, zowel uit gevangenissen als de 2l-jarige losarbeider B. N. uit tejten hier te lande op het ogenblik Donderdagmiddag heeft de heer U. F. M. Dellaert, directeur van de N.V. Luchthaven Schiphol, voor de laatste maal de voorzittershamer gehanteerd op de vergadering van de vertegenwoordigers van alle luchtvaartmaat schappijen, wier vliegtuigen geregeld op de Amsterdamse luchthaven aan doen. De heer Dellaert zal over twee weken met pensioen gaan. Aan het slot van de vergadering werd de scheidende directeur een zilveren sigaren doos met inscriptie aangeboden. Foto: de heer U. F. M. Dellaert bewondert de sigarenkoker, die zojuist aan hem is aangeboden. uit psychiatrische inrichtingen. Mr. Holleman gaf uiting aan zijn veront- Rotterdam, die inbraken en diefstal- zHn' nerden de blik ken voedsel aan de Belgisch-Franse rusting over deze gang van zaken len had gepleegd in Den Bosch, Bre- grens niet doorgelaten. De inten- die niet bevorderlijk is voor de vei ligheid van de maatschappij. en Den Haag. Anderhalf jaar eis- dance van het Franse leger kwam te de officier en terbeschikkingstel- te hulp en verstrekte de Nederland- Hij stelde met nadruk vast dat de ling van do regering. De rechtbank se militairen levensmiddelen uit voorlopige in vrijheidsstelling niet besloot intussen na het pleidooi van Franse voorraden, zodat het „grens- geschiedt op last van de onafhanke- mr. H. Gerardts de zaak terug te geschil" voor hen geen consèquen- De vice-president van de recht- lijke rechter, maar door ambtenaren verwijzen naar de rechter-commis- ties had. De Nederlandse levensmid- bank te Breda, mr. F. A. Holleman, van het departement van Justitie, heeft ernstige kritiek geuit op df zijns inziens veel te snelle voorlo pige invrjjheidsstelling van gedeti- Holleman. saris voor het inwinnen van een psy- delen liggen thans nog aan de Bel- „Als niemand anders hete zeg+, zal chiatrisch rapport, waartoe verdach- gisch-Franse grens. Het is de bedoe- ik het maar eens zeggen", aldus mr. te tot nog toe geen toestemming had ling, dat zij naar Nederland zullen verleend. worden teruggebracht

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7