UIT DE OMGEVING IJS TYPISTE VRIJDAG 17 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM VIJFTIG JAAR GETROUWD. De heer en mevrouw H. J. van KampenM. J. Wassenaar, wonende 2e Loosterweg 30, werden op 6 juli 1910 een paar en vandaar dat van daag de gouden bruidsdagen ingin gen. De bruidegom is geboren in Kat wijk. Hij werkte als bloemistknecht in Hillegom toen hij kennis kreeg aan zijn latere echtgenote. Het huwelijk had plaats in de St. Martinuskerk, waar pastoor van Grossel het inzegen de. De eerste twee jaren woonden ze in Meerdorpstraat, betaalden daar 2.10 uur in de week. Dat was een hele hap in het weekloon van 8. en daar ging nog 65 centen voor de vakbond, de krant, het ziekenfonds en andere vaste uitgaven, af, zodat er nog geen ƒ5.overbleef voor de voeding, kleding, enz. Mevrouw v. KampenWassenaar verdiende er ook wat bij, door te naaien voor ande ren, het zou anders ook niet moge lijk geweest zijn de 10 kinderen groot te brengen. Er werden 7 zoons en 3 dochters geboren en er zijn nu 41 kleinkinderen. De oudste dochter bleef ongetrouwd en is moeders steun gebleven. Er zijn vele zorgen geweest in de loop der jaren, maar de meeste zorg beleefde het gezin toen de 5 zonen, die nog thuis waren, als wild wer den achtervolgd en moesten onderdui ken onder de vloer of achter in het hok van de geit. Bruid en vooral de bruidegom is nog kras en hem zou men de 75 jaren niet aanzien, de bruid is 74 jaar. ZIEKENDAG IN DE ST. JOSEPHPAROCHIE. Onder auspiciën van „De Zonne bloem" zijn gisteren een aantal zie ken uit de St. Josephparochie in de gelegenheid gesteld in huize St. The- resia een ziekendag mee te maken. Verscheidene autobezitters hadden hun auto en chauffeur ter beschik king gesteld om de zieken af te ha len en weer thuis te brengen. Een 16-tal zieken kwam in de zaal van huize Theresia bijeen, die niet vaak in de gelegenheid zijn de H. Mis bij te wonen. Pastoor H. J. A. Theissen^, droeg het H. Misoffer tot intentie van de zieken op en hield een korte toe spraak tot hen. Het koortje van de Congregatie zong onder de H. Mis onder leiding van mevr. v. d. Hulst- Balvers, met aan het orgel de heer Pijpers uit de Zilk. Na de H. Mis werd de koffie ge serveerd en de heer P. v. d. Hulst vertelde bij een aantal dia's van Oostenrijk zijn belevenissen in dit mooie land. Daarna werd er ge luncht en veilde de sluiting van deze mooie dag voor de zieken met een plechtig Lof, gecelebreerd door pastoor Theissen met assistentie van zijn beide kapelaans Grijpink en v. d. Waart. Na het lof ontvingen de zieken de zegen gegeven met het Allerheiligste. De presidente van „De Zonnebloem", mevrouw Meijer- Ultee verklaarde dat „De Zonne bloem" meer van deze ziekendagen zal organiseren. VERGADERING GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Hillegom ver gaderde donderdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr. dr. O. F. A. N. van Nispen tot Panner- den. In de plaats van de heer J. Dege- naars werd als lid van de commissie van toezicht op het avondnijverheids- onderw-s de heer Van der Staay be noemd. Goedgunstig werd beschikt op een voorstel van het bestuur van de r.k. kleuterschool in de St. Josephparochie voor het maken van een spreekkamer en bergruimte in de kleuterschool. Besloten werd medewerking' te ver lenen aan de opheffing en liquidatie van de Volkscredietbank voor Haar lem en omstreken. In aansluiting op de door de raad vastgestelde regeling „Centrum I" houdende voorschriften betreffende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in het deel van de bebouwde kom, begrensd door Hoofdstraat, Molenstraat en Van den Endelaan, is thans een regeling ont worpen „Centrum II" dat betrekking heeft op gronden gelegen ten oosten van de Hoofdstraat en ten westen van de Nederlands Hervormde kerk. Hiertegen zijn verschillende bezwa ren ingebracht. De heer W. Imthorn (Prot. Chr.) maakte zich tot tolk van bedoelde bezwaarden. Bovendien acht hij het plan te kostbaar en hij stelde voor het terug te nemen en met een een voudiger plan te komen. De heer Th. Bakker (KVP) deelde mee dat zijn fractie achter de plan nen staat en merkte op dat nadat dit plan ter visie was gelegd er door het gemeentebestuur openbare vergade ringen zijn gehouden zodat iedereen van de plannen op de hoogte kan zijn; toch kv/agi er maar één be zwaarschrift. De voorzitter wees er op dat ook de pers uitgebreide voorlichting had ge geven. Na nog wat hen en weer pra ten vroeg de heer Imthorn stemming over het voorstel. Daar het niet werd gesteund moest hij zich tevreden stel len met de verklaring.dat hij geacht werd te hebben tegengestemd. KATWIJK Geboren: Antoinette W. d. v. A. Ch. de Vries en L. de Schaaf. Ge- rarda d. v. W. H. Ouwehand en A. Jonker. Huig z. v. H. Ouwehand en A. van Beelen. Jessica J. M. d. v. J. Zalman en Th. W. T. van Buuren. Egbertus z. v. E. Koelewijn en W. J. van der Zwart,. Helena G. d. v. H. Verloop en P. Varkevisser. Maartje J. d. v. C. de Jager en M. Groen. Jan G. z. van G. J. Ouwehand en E. Hartman. Ondertrouwd: J. Koelewijn en W. E. van Duyn. T. M. de Jóng en M. van der Meulen. Getrouwd: H. R. Koekebakker en J. W. van der Boon. L. Maat en M. van der Plas. P. van dei* Bent en M. van Duyvenboden. J. van Rijn en L. van Duyn. G. van der Meij en M. Ph. Barnhoorn. H. C. van Beelen en J. van Duyn. C. Kuyt en A. Imthorn. Overleden: J. A. van der Horst 55 jaar. K. van Duyvenbode 86 j. P. Guyt 88 j. m. N00RDWIJK KANTTEKENINGEN EN VER BETERINGEN BIJ DE BRIEF VAN MR. C. PUNT. Namens het bestuur van de ver eniging van villa- en huizenverhuur ders te Noordwijk wordt het vol gende medegedeeld: In verband met de publicatie in de pers van de vorige week van een brief, welke door mr. C. Funt aih: is gericht tot het bestuur van de Stichting WV Noordwijk over het uitstel van de behandeling van zijn verzoekschrift bij de rechtbank, moeten bij die brief enkele kantte keningen worden geplaatst en ver beteringen worden aangebracht. Afgezien van het feit, dat het uit stel cioor de procureur van de beer mr Punt is verzocht aan de Stich ting en na van haar verkregen me dewerking eerst door de rechtbank is toegestaan, is daarbij slechts ge steld in algemene zin, dat „hij (mr C. #Punt) de mogelijkheid ziet, dat de "zaak zonder zitting in orde komt en hij zijn verzoek mogelijk intrek ken' zou". Het 'bestuur der Stichting heeft nooit aan.die mogelijkheid ge twijfeld en aangezien aan de brief was toegevoegd, dat de gezondheids toestand van verzoeker mede aan leiding was voor die poging tot uit stel, achtte het bestuur het behoor lijk hiermede rekening te houden. Over eventueel statuten-wijziging werd bij dit contact echter niet ge rept. Wat de ledenvergadering van de Vereniging van villa- en huizen ver huurders betreft, blijkt de tekst on juistheden en onvolledigheden te bevatten, die ik heb getoetst aan het bandverslag, dat van de vergadering is opgenomen. De heer Heruer bleek bezwaren te hebben tegen de ver tegenwoordiging van belanghebben den in het dagelijks bestuur der Stichting. Nadat de hoer Heruer was uitgesproken, deelde de heer C. v. Vliet, (die. hoewel aftredend, deze vergadering op verzoek van de nieuwe voorzitter bleef leiden) mede:'„Wat de heer Heruer zegt, is heel besli-' zijn persoonlijke nv" 1'. Hieruit blijkt, dat er geen sprake is, dat de meerderheid van de vergade ring zich zou hebben uitgesproken, zoals de heer mr Punt dat voor stelt. Integendeel! De voorzitter heeft uitdrukkelijk verkaard. dat hef gezegde van de heer Heruer voor rekening kwam van de spreker al leen en dus niet aanvaard werd door het gehele toenmalige bestuur. Het nieuwe bestuur is het daarmede volkomen eens en is eenstemmig van oordeel, dat belangenvertegenwoor diging óók in het dagelijks bestuur nodig is; zoals trouwens in sommige andere VVV's voorkomt. De uitlating van de voorzitter in diezelfde vergadering van 16 mei 1.1., als zou het ontslag van de di recteur zijn doorgedreven door twee personen, moet begrepen worden in die zin, dat de beweegredenen van bedoelde twee personen, gevoegd hij de diverse vruchteloze pogingen, die de heer C. v. Vliet en ondergete kende hebben aangewend om de di recteur te bewegen zich te richten naar de wensen van het dagelijks bestuur van de Stichting, hem (v. Vliet) toen uiteindelijk tot het in zicht heben gebracht, dat ontslag op staande voet onvermijdelijk was. Wat wij nodig hebben is rust, om het begin van volledige overeen stemming tussen de groeoen vast te leggen en tot verdere ontwikke ling te brengen. Elke publicatie, welke die rust weer ten onrechte verstoort, is zonder meer in strijd met het algemeen belang. Wij betreuren het dan ook, dat de heer Punt zijn brief, gericht tot het bestuur der Stichting, onmidde- lijk heeft gepubliceerd. 15 Juni 1960. De voorzitter van de Vereniging van villa- en huizenverhuur ders, P. J. H. M. v. d. Staak Ziekentriduum. Gisteren is op plechtige wijze het ziekentriduum beëindigd, dat dinsdag woensdag en donderdag gehouden is in het Juve naatsgebouw. Door de goede zorgen van de concierge was de grote zaal voor deze gelegenheid keurig inge richt. Een 40-tal zieken van Noord wijk hebben weer drie onvergetelijke geestelijke dagen achter de rug. De ken Brinkman met de beide kape laans, pastoor Perquin en rector v.d. Togt hebben zich ingespannen, dit triduum volkomen te doen slagen en daardoor enige troost te brengen in het leven van onze zieken mede parochianen. Dank zij het koortje van de „H. Familie", het zangkoor van „St. Jeroen" en het Knapenkoor van „St. Cecilia", werden de oef^ ningen op voortreffelijke wijze luis ter bijgezet. Schietvereniging „Blijf voor 't Land". Bij de laatste schietwed strijden van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: J. Plug 46 p., Ie klasse; J. de Groot 34 p, 2e kl; mej. A. Z. v. Weeghel 46 p., 3e kl.; Met K.S.O. werden de medailles gewonnen door: D. A. Lüschen 56 pt, le kl; J. P. Goudriaan 57 pt, 2e kl. BIOSCOPEN. De films in de week van 1724 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De dochter van de woes tijn" (vrijdag,, zaterdag en zondag). 14 jaar. Vanaf maandag: „Getuige a charge", 14 jaar. Lido: „La dolce vita", strikt vol wassenen. Luxor: „Kamerkatjes van de lucht macht", alle leeftijden. Studio: „Wir Wunderkinder", alle" leeftijden. Trianon: „Goliath", 18 jaar. Rex: „Met een bajonet in de rug", 14 jaar. WARMOND Leidse Universiteit Laatste Berichten In de le klasse werd de medaille definitief gewonnen door D. A. Lü schen met 58, 56, 57, 55, 56 punten. VOORSCHOTEN EXAMENS E.H.I.O. De afdeling Voorschoten van de r.k. E.H.B.O. organiseerde de afge lopen winter een cursus voor Eerste Hulp In Oorlogstijd, E.H.I.O. Gister avond volgde het eindexamen, waar aan 18 kandidaten deelnamen. Ze ventien van hen slaagden en wel de dames: A. v.d. Burg, Zr. Viventia, M. Hoogenbocm-Mooten, Zr. Aguina, Zr. Mechtildis, Zr. Seraphine, J. Oor schot, G. Soeters-Degger, Zr. Ama- bilis, C. A. Stik^Oort-v. Veen, allen van de r.k. E.H B.O. en de dames: M. Plomp-v. Vr.uren, H. v. Velden- den Hollander, C. Yperlaan van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. Verder de heren: A. Goddijn, A. V. Haas trecht, L. v. Haastrecht en E. Simons. De cursus -tond onder leiding van dr. F. Tonino en werd gegeven door de héér Rademaker uit Schevenin- gen. Het examen werd afgenomeh door dr. F. de Stoopelaar te Leid- schenddm, die na afloop allen geluk wenste met het uitstekende resul taat. Hij wekte op de nieuw verwor ven kennis bij te houden en door trouw de oefeningen bij te woneti, een voortdurende paraatheid te kwe ken. R.K. Instuif. Zaterdagavond geeft de R.K. Instuif „Jong Voofscho- schoten' in het Culturele Centrum aan de Prinses Marijkelaan een groot slotbal met diverse verrassingen. Muzikale medewerking verleent „The Rhytme Club". Jaarvergadering N oordhollands polder Na vaststelling der reke ning 1959 en begroting 1960 werd de omslag voor 1960 vastgesteld op ƒ10 per ha. Wegens ontslagname van de heer C. H. M. Stolk als secr. penningmeester werd tot opvolger gekozen de heer G. A. Mulder te Voorschoten per 1 juli 1960. Ingeko^ men stukkën waren verbetering van duiker onder spoorbaan en verbre ding Korte Vliet. Een voorstel tot verbetering van de jaarwedden zal worden inge diend. RIJNSBURG E.H.B.O.-examens. In de zaal boven de brandweerkazerne werd gisteravond een E.H.B.O.-examen af genomen, alle kandidaten zijn ge slaagd. De examinator was dr. A. G. de Jager uit Katwijk. Degene die een diploma zullen ontvangen zijn, de dames L. de Mooy, J. Huksloot, M. Schoneveld, N. G. van Delft, P. W." Ouwersloot, A. J. Star, M. Noteboom- Jungerius en N. de Mooy, alsmede de heren H. de Koning, P. J. Mul, D. J. Tijstennan, J. van der Gagten, en D. Schoneveld, allen te Rijnsburg. SASSENHEIM BEJAARDEN VAN SASSENHEIM GINGEN DAGJE UIT Door de lofwaardige activiteit van het „comité ouden van dagen" hebben wederom 470 bejaarden, 50 meer dan vorig jaar, genoten van een onvergetelijke dag. Een stoet van 80 auto's en vier bussen zette zich gistermorgen omstreeks 10 uur, op de Parklaan in beweging om via Schiphol, een tocht langs de mooie Vechtstreek te maken, met als eer ste pleisterplaats „De Karsenboom" te Hilversum, waar aan de koffie tafel alle eer werd bewezen, 's Mid dags werd de tocht voortgezet langs de Loosdrechtse plassen naar Al phen, waar men in beste stemming arriveerde voor een bezoek aan „Avi fauna". Hier werd, na een aperitief, het diner genoten. Tijdens de maaltijd voerde de voorzitter van het comité, de heer M. van Breda het woord. Hij bracht dank aan de Sassenheimse bevolking en bedrijven die voor deze voor de oudste inwoners van Sassenheim onvergetelijke dag hadden gezorgd. Nadat, burgemeester Jhr. Mr. R.. Sandberg van Boelens, die de ge hele tocht meemaakte, nog het woord gevoerd had, dankte de heer H. ten Bosch, namens allen bejaarden, het comité en de anderen, die deze dag mogelijk gemaakt hadden. De sfeer was inmiddels zo gezel lig geworden, dat toen het tijd werd op te breken, men dit nog niet eens zo gaarne deed. Kwart over negen, drie kwartier over tijd, arriveerde de stoet aan Sassenheim-noord. De drumband van „Adest Musica" plaatste zich hier voor de stoet, ter wijl de Christ. Harmonie „Crescen do" zich halverwege de stoel opstel de om met muziek de intocht in de gemeente op te luisteren, toegejuicht door de talrijke belangstellenden, die zich langs de Hoofdstraat had- den opgesteld. Bij huize „St Bernar- dus" werd de stoet ontbonden en werden de bejaarden naar hun wo ning gebracht Rijkspolitie van de groep Sassenheim maakte de tocht mede en zorgde voor een vlot en on gehinderd verloop. Postduivenvereniging „Warmond". Wedvlucht St. Quentin 276 km. De duiven werden geloost om tien uur. Aankomst eerste prijsduif 13.00.25 u. Laatste prijsduif 13.32.51 u. De uit slag was als volgt: Chr. Braun 1, 15; J. v. Seggelen 2, 6, 8; J. de Weerd 3, 12, 17; A. v.d. Nieuwendijk 4; C. v.d. Zwart 5; Jac. van Niekerk 7, 11, 14. H. Kortekaas 9; J. Smeets 10; J. Roest 13 en 16; J. Kortekaas 18. Sluiting gemeente-secretarie. Gedurende de zaterdagen in het tijd vak 18 juni tot en met 10 september 1960 zal de gemeente-secretaris ge sloten zijn. Uitsluitend voor het doen van aangiften voor de burgerlijke stand zal de secretarie op deze za terdagen echter open gesteld zijn van 8.30 tot 9.30 uur voormiddag. Gedurende genoemd tijdvak zal de gemeente-secretarie op andere werk dagen voor het publiek open gesteld zijn van 8.3012.30 uur en van 1.45 uur tot 5 uur. WASSENAAR Grote kringmars door Wassenaar. Zaterdagmiddag 18 juni wordt in Wassenaar de grote jaarlijkse kring- mars gehouden van de kring Den Haag en omgeving van het Konink lijk Nederlands Christelijk Gymnas- tiekverbond. Tien chr. gymnastiek verenigingen uit deze omgeving zul len eraan deelnemen. De kringmars wordt in Wassenaar gehouden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging „Irene". Politiemannen slaagden Vier leden van het Wassenaarse politie korps hebben met goed gevolg het examen voor het z.g. B-diploma (bri gadiersdiploma) afgelegd. Het zijn de hoofdagenten J. A. M. Rietveld, J. J. F. Salverda en P. van Rijsdam en de agent G. H. J. van Deursen. Geboren: Rudolf A. z.v. T. H. Ruigrok v. d. Werve en P. H. Meijer; Marijke H. d.v. A. W. de Jong en H. L. Lamboo; Reinier H. z.v. H. A. Pieterse en C. H. E. van der Ham; Jacob A. J. z.v. A. Kuijt en J. J. v. Dijk; Michiel N. z.v. P. A. Hooge- veen en J. E. M. de Bruijn; Eduard J. z.v. E. J. Beijersbergen van Hene gouwen en J. C. Huysman; Rudolf A. S. z.v. A. P. van der Aart en M. J. A. Hartwijk; Ronald z.v. J. P. Plak en A. P. van der Nol; Eliane M. L. d.v. P. E. G. Im Hof en M. M. Kall mann; Yolanda J. W. d.v. A. de Vos en W. C. Alblas. Ondertrouwd: J. B. Kennedie en H. C. M. Hoogweg; R. A. F. Hale wijn en C. M. M. Jurgens; Jhr O. R. van den Bosch en Jkvrwe J. A. Feith. Getrouwd: G. H. Ruhaak en E. F. W. M. Beeren; J. van Santen en W. P. Oldenburg. Overleden: Johannes Th. Parle- vliet 61 j.; Johanna H. C. Stempels- Visser 75 j.; Teuni van der Marei 14 j.; Aaltje Bruinsma 50 j. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacobus Wilhelmus z. v. F. van de Lindeloof en J. H. Kors; Hendrika Theodora d.v. J. H. Bie- mond en W. Nieuwenhuis; Carla d.v. C, N. Helfenstijn en L. Foppema; He lena Maria Johanna d.v. L. P. Fran sen en J. G. M. Hooijman; Marinus z.v. F. van den Bor en C. Hopman; Bruinis z.v. B. van Leeuwen en C. dé Haan; Elisabeth Maria d.v. C. T. Stroet en M. A. de die le Clercq; Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over de extractie van lipiden uit serum in verband met de bouw van lipoproteinen", mevr. H. J. M. Teunissen-Blom, geboren te Hillegom en thans wonende te Lei den. Geslaagd voor het Cand.ex. Ge schiedenis mej. M. E. Deelen te Rot terdam. Rectificatie: Geslaagd voor het Doct.ex. Psychologie mej. M. Th. L. van Hoof te Utrecht. Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht mej. W. Vermeer te Rotter dam en de heer J. W. Kroon te Den Haag. Jillis z.v. C. de Graaff en W. v. Saar- loos; Robert z.v. C. de Graaff en W. van Saarloos; Ymtje Jacoba Marga- retha d.v. W. van der Laan en J. C. van Stam; Franciscus Josephus Ru- dolf z.v. J. W. W. Meekel en J. Brox- terman; Marion d.v. J. H. P. Dinkel- berg en H. A. Kreijenbroek; Eveline Charlotte d.v. J. H. Ruiter en J. Vla ming; Erik z.v. J. van Gulik en J. M. Eggermond; Cornelis Gerardus z.v. G; T. Wesseling en C. M. War merdam; Theodora d.v. J. G. v. Rens- woude en W. van Honschoten; Mar cel Edward z.v. C. Ta venier en W. M. M. Eman; Joop Eduard z.v. J. A. W. Plaisier en C. Boef; Maartje Cor nelia Trijntje d.v. G. de Vries en M. H. Kouwenhoven; Pieter Jacob z.v. T. van den Boogaard en B- A. Wil- helmis; Patricia d.v. G. L. Meulblok en A. J. 'Hobo; Yvonne Jacqueline Maria d.v. H. J. M. Pols en M. H. H. Meijer. Huwelijksaangifte: Geret Swets 23 j._ en Hendrika van Tol 21 j.; Anto- nius Th. Heeman 37 j. en Anna F. M. Hoogervorst 31 j.; Jan van Tol 24 j. en Harmina G. Kazemier 21 j. Gehuwd: Jan van Beusekom en Catharina E. Roubos; Adrianus J. Steinfort en Sophia M. Degenaars; Cornelis G. Nijssen en Adriana M. A. de Vlieger; Wybe Dijkstra en Pie- ternella T. Tielman; Cornelis Drif tenaar en Jannetje van den Hoek; Adrianus C. Berkhout en Maria G.. Kroon; Jacobus F. J. Rijkbost en Johanna van Breen. Overlijden: Hendrika den Hartog e.v. A. Versteeg 76 j.; Pieter Steenks e.v. J. N. Willemsen 48 j.Adriana C. van Noorloos e.v. A. Kamp 64 j.; Rengélina M. van Veenendaal e.v. A. BODEGRAVEN Geboren: Hendrik zoon van E. H. den Neysel en N. Snel; Peter zoon v. E. H. den Neysel en N. Snel; Janna dochter van H. J. van Luinen en G. Stuifzand; Sebastianus S. zoon van J. Lourens en H. H. Boerenboom; Wïlhelmina A. M. dochter van G. M. Pijnacker en M. T. Rohn; Elvira B. M. dochter van A. C. T. Plomp en G. G. M. van Doom; Joseph A. zoon van J. Wolswijk en G- A. M. vah Peper straten; Brigitte dochter van A. L. Griethuizen en G. Hofistra; Wilhel- mina C. dochter van H. Burggraaf en N Schouten; Ellen dochter van E. Craanen en R. C. Verkuylen; Geer- truida M. dochter van K. A. Ooms en R. van den Hoofdakker; Edwin F. D. zoon van B. Brandsma en S. Uktol- séja; Stephani P. zoon van K. H. de Cloni mac Lennan en M. Vorster; Maria S. dochter van A. Houtman en J. Kooistra. Ondertrouwd: H. Pietersen en M. BESCHIETING VAN QUEMOY Het persbureau „Nieuw China" meldt, dat geschut van communis tisch China vanavond (plaatselijke tijd) begonnen is met een beschieting van de eilanden Quemoy, Tatan en Erhtan, bij wijze van demonstratie tegen de Verenigde Staten. Communistisch China had de be volking van Formosa en de natio- nalistisch-Chinese eilanden voor de kust gewaarschuwd, dat het daags vóór de aankomst van president Eisenhower op Formosa (17 juni) en op de dag van zijn vertrek (19 juni) het gebied van Quemoy zou beschie ten. Volgens een officiële verklaring geldt het hier uitsluitend een demon stratie tegen „het Amerikaanse im perialisme". De bevolking van natio nalistisch China wordt aangeraden zich tijdens de beschieting in een veilige schuilplaats op te houden. In de omgeving van de Itali aanse stad Bari is een auto met zes inzittenden door een trein gegre pen. Alle inzittenden kwamen om het leven. T. Brandsma; A. J. Thuis en C- C. Wij man. Grtrouwd: J. K. Verhulst en A. de Jong; J. W. M- Kuijk en T. van Dam. Overleden: A. Prins 80 jaar wed. v. H. E. Schriek; T. Vogel 86 jaar echt genote van Blonk; A. van den Berg 77 jaar wedn. van J. Koning. HAZERSWOUDE i Geboren: Johanna Elisabeth d. v. A. de Groot en T. C. Geugjes; Pie- tertje d.v. J. Harkes en J. P. van Kla veren; Geertje Cornelia Elisabeth d. v. J. Koetsier en A. Heeg; Adrianus Theodorus Maria z.v. A. J. den Hol lander en E. C. Spruit; Gilles Antho- nius z.v. B. W. de Roo en S. Koet; Cornelis z.v. C. Bos en M. Jongeneel; Einar Jozef Maria z.v. L. G. M. Ar- noldy en M. A. van Bemmelen; Ma ria Hendrika d.v. A. H. Wolvers en J. W. Vink; Gerrit Johannes z.v. J. de Vogel en S. K. van Klaveren; Jo hanna Sophia d.v. L. van Zanten en J. E. Lindhout. Huwelijksaangifte: Dominicus J. ter Schure 29 j en Cornelia H. Men ken 26 j.; Matthijs van Zwieten 26 j. en Grietje Noordam 24 j.Gerardus G. C. van Kempen 26 j. en Johanna Chr. Th. Pont 23 j.; Theo Koetsier 22 j. en Margje J. van Eijk 19 j.; Gerrit van 't Wout 25 j. en Cornelia van Veen 22 j.; Jacob van Elswijk 23 j. en Geertruida van der Haven 19 jaar. Getrouwd: Jacobus van Tol 22 j. en Cornelia M. Loomans 20 j.Ger rit van Loon 24 j. en Trijntje Brern- mer 22 j.; Abraham J. Huisman 26 j. en Nelly F. C. Middelkoop 21 j. Overleden: Cornelia de Ruiter 52 j. e.v. Marius Zanen; Janna E. J. Wolmerstett 56 j. e.v. Cornelis Ver hagen. 1910 Leiden. Juni 1960 1960 Maandag 20 juni a s- hopen wij te herdenken dat ons bedrijf 50 jaar bestaat. In verband hiermede zijn onze zaken op deze dag gesloten en houden wij des middags van 2 tot 5 uur receptie in onze cafétaria, Haarlemmerstraat 20. J. A. VOORTMAN EN ZOON Room- en consumptie ijsfabriek Exploitatie van Cafétaria's en IJsbuffetten GEMEENTE .OEGSTGEEST Bij de dienst van gemeentewerken kan wor den geplaatst een Aspirant Opzichter-Tekenaar (Leeftijd 1821 jaar) Aanstelling op arbeidscontract. Salarisgrenzen 200.tot 250.per maand. De studiekostenregeling is van toepassing. Uitvoerige sollicitatie te richten aan de burge meester van Oegstgeest, binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad. Gemeente Oegstgeest Ten kantore van de gemeenteontvanger van Oegstgeest wordt gevraagd een accuraat werkende Tevens voor lichte administratieve werk zaamheden. Salaris naar leeftijd tot een maximum van ƒ315.per maand. Sollicitaties binnen 2 weken na het verschijnen van dit blad te richten aan de burgemeester. Te koop: bankstel en 2 armstoelen. Morslaan 41. *5? Te koop: tuinameuble- ment, zeer solide. Oranje laan 6, Oegstgeest. Bon. Een flinke maat bloemenvaas, amberkleur, van 1.15, nu met deze bon tijdelijk 75 ct. Zolang de voorraad strekt. In De Ba zar, Janvossensteeg 56. Citroën 11 ƒ975.—. Be zichtiging na afspraak. Telef. 01717—2477. Levensmiddelenbedrijf „De Spar" vraagt begin juli net winkelmeisje. Prettige werkkring. Aan melden 's avonds na 7 u.: W. F. van Gessel. Hoofd straat 164-166. Leiderdorp T Bon. Reclameverkoop kop en schotels, 6 stuks irt doos, leuk decor, van 4.50 p. doos, nu slechts 3.95. Natuurlijk in de Kleine Bazax*, Janvossensteeg 56. Te koop aangeboden: 4-pers. caravan. Financie ring mogelijk. Tevens V.W.-trekhaard. Te bevr.: B Kloos, Ten Brittenstr 13 Katwijk aan Zee. Met spoed gevraagd: r.k. hulp in de huishou ding voor de dag. Hoog loon. Aanmelden: Mevr. Jansen, Oude Singel 20. Leiden. *2* Jonge hennen, diverse soorten jonge hennen v.a. 2.25 p. st. franco thuis. Waardhuizen, Valk Bou- manweg 18, Leiderdorp, telef. 30837. ADVER IEREN DOET VERKOPEN R.K. Instuif „JONG VOORSCHOTEN" ZATERDAG 18 JUNI 812 uur SLOTBAL in het CULTUREEL CENTRUM. Band: „THE RHYTHM CLUB"

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5