DOKTER JANE Kaagweek 1960 in hei teken van gouden jubileum en Koninklijk bezoek Bollenstreek-Rijnstreek 3-4 Daarom voorkeur! MV favoriet voor de 30e TT-races DONDERDAG 16 JUNI 1960 üb Lhiiist- (..UIIK.MM PAGINA 9 gondelvaart worden gehouden, opgeluis terd door de twee Warmondse muziek korpsen en te 10.45 volgt een groot vuurwerk op de Lakerpolder. Elke avond is er natuurlijk volop muziek rond de Kaagsociëteit, een tentoonstel ling „Vijftig jaar Kaag" wordt gehou den, er is een fotowedstrijd uitgeschre ven, de starttoren zal geïllumineerd Over vier weken is het alweer Kaag- teamwedstrijden: de Holland-Friesland- worden en men rekent op grote deel- week en hebben we alweer verschillen- strijd voor de Regenboog- en de NN name voor een verlichtingswedstrijd de zeilevenementen achter de rug. In 22 m2 klasse benevens de teamwedstrijd van huizen, gebouwen, woonschepen en die vier weken gaat het als 't ware in de Pampusklasse tussen afvaardi- jachten. steeds crescendo in de zeilsport en de gingen van de Zeilclub „Driento" uit in Warmond wordt zaterdagavond zeilers, die de Kaagweek plegen te be- Curacao en van De Kaag. voor het Huys te Warmont door het zoeken, hebben dus nog enige weken Voorts zijn er de traditionele open muziekkorps van het Regiment Lim- van goede oefening voor de Kaagweek, internationale en nationale wedstrijden, burgse Jagers in ceremonieel tenue een die als een der grootste evenementen benevens op zaterdag en zondag nog taptoe gehouden, op dindagavond te op watersportgebied een naam heeft een uitnodigingswedstrijd voor de nieu- 6.30 uur is de gebruikelijke harddrave- gekregen, die vooral dit jaar in glans we Vaurienjachten, welke bedoeld is als rij, woensdagavond is er een dans en glorie zal staan. De Kaag immers demonstratie, om eventueel later te ko- avond in de tuin van „Meerrust" met bestaat dit jaar vijftig jaar. Dat de men tot een erkende klasse. braderie en etalagewedstrijd en gedu- Kaagweek eerst aan de veertig toe is rende de gehele Kaagweek zal in War- komt doordat de oprichter en eerste Naast het wedstrijdelement, dat na- mond de feestverlichting branden, voorzitter der vereniging, de heer ir. tuurlijk als steeds weer in de puntjes Al met al: een Kaagweek-program- J. C. van Hoolwerff eerst in 1918, na verzorgd zal zijn, zijn er rond dit Kaag- ma, dat er wezen mag en dat veelbe- een bezoek aan de toen reeds bestaande festijn verschillende feestelijkheden ge- lovend is voor de verdere historie der Kieler Woche het initiatief daartoe projecteerd, op de Kagerplassen zowel vereniging. Op wat deze over de af ge- nam. als in Warmond, lopen jaren behelst, daarover later Op maandagavond 18 juli zal een meer. den, werd Gijs Rewijk in een zeer sterk veld deelnemers op de 5000 meter 7e in de tijd van 15 min. 32 sec. Hiermede verbeterde hij het clubrecord met 27 seconden. Dit record stond reeds op zijn Zal de Kaagweek van 16—21 juli dit jaar dus in het teken van het gouden bestaan worden herdacht met daarom heen allerlei festiviteiten, er is één feit, dat aan deze Kaagweek bijzondere be tekenis geeft, door het bezoek nl., dat H.M. Koningin Juliana dan aan de Kagerplassen zal brengen. c*, „-i 2, w Het ligt nl. in het voornemen van de In het Llsser Sportpark werd gister- zuiverd, maar de zeer taktische midvoor Koningin aanwezig te zijn bij het ad- avond de voetbalwedstrijd Bollenstreek- v. Zevenhoven wiet toch de hattrick te miraalzeilen, dat op zaterdagmiddag 16 Rijnstreek gespeeld, voor welke ontmoe- verrichten en daarmee de stand op 4-3 juli op het Zweiland zal plaats hebben. tinS grote belangstelling bestond. voor de Rijnstreek te brengen. H.M. zal dan aan boord van de „Piet In het bollenstreekelftal was de Lisse- Tegen het einde dacht iedereen aan Hein" deze vlootschouw afnemen. Aan- sPeler v. d. Poel vervangen door zijn de gelijkmaker, maar de paal stond een vankelijk was het nog onzeker of de clubgenoot Clemens. doelpunt in de weg. „Piet Hein" nog in het land zou zijn, Er werd al direct met een flink tempo Het einde van deze fraaie wedstrijd doch naar de Kaag-voorzitter, de heer gespeeld en reeds na 7 minuten wist de kwam ten slotte met een 4-3 zege voor Luc. v. d. Steur op een gistermiddag Altior-speler v. Zevenhoven de Rijn- de Rijnstreek, welk resultaat wel de gehouden persconferentie mededeelde, streek de leiding te geven, doch vijf mi- juiste was. zal de „Piet Hein" eerst na de Kaag- nuten later volgde een scherpe voorzet week naar Italië worden verscheept van de linksbuiten van de bollenstreek, voor de Olympische spelen. welke door Nederstigt werd benut (1-1). Aan het admiraalzeilen zal worden Op handige wijze wist de linksbuiten deelgenomen door tien schepen van van de Rijnstreek de Bruin een blunder elke wedstrijdklasse, die aan de Kaag- in de bollenstreek-defensie af te straf- week deelneemt, maar het bestuur fen door langs de uitgelopen doelman v. Uol T rekent erop, dat tal van zeiljacht- en Dijk de bal in het verlaten doel te "ff"SL?ut L?' motorbootbezitters niet alleen met hun plaatsen (1-2). Een kwartier voor rust venl" L w m.~ schepen aanwezig willen zijn doch dat werden de partijen weer op gelijke voet fJLX*nirJwrnEïïïi»' vLS' 7.ii- 7P *»n i»n0A nmni». «n chielsen, Oirschot (Oirschot Vooruit). Voor de tweede prijs (ƒ63.540) ko- De hoofdprijs van de laatste KNV73- toto van dit seizoen (ƒ63.525) zal wor den gedeeld door drie winnaars met elk Overigens vertoont het programma van de Kaagweek weer nagenoeg facetten van ieder jaar. - Na de receptie in Meerrust op vrij- produktiever, hetwelk dagmiddag 14 juni zal deze dag beslo- t 00,1 ™"n 1 ten worden met het gebruikelijke Kaagdiner op de sociëteit. Daartoe zal men 72 personen in aanmerking. Zij 1 net uoei van ue utmeiistreen „00 r,n doorboring, toen het leder bui- elk 882.50. AJAX—PSV 2—2 De wedstrijd tussen landskampioen zij ze geparoiseerd en met lange oranje- gebracht door een doelpunt wimpels langs de oevers zullen meren. Lissesplor A. Bon (2-2). Vlak voor rust De Kagerplassen zullen waarschijnlijk ontkwam het doel van de bollenstreek wel te klein zijn.... maar Üat waagt ana een doorboring men erop. ten bereik van doelman v. Dijk tegen de paal geschoten werd. Ruststand 2-2. Ook na de hervatting speelden beide ploegen een vlotte partij: vooral het spel Ajax en PSV voor de nacompetitie is van de Rijnstreekbewoners was beter en gisteravond geëindigd met een 2-2 score. 'ever, hetwelk na vijf minuten Door dit reslultaat is Feyenoord winnaar doelpunt van midvoor v. Zeven- geworden van deze competitie tussen de hoven werd bekroond. dfie hoogst-geklasseerden van de ere- Het elftal van de bollenstreek liet het divisie. mdaTde'gënodigdaT'mét"mSzfek hierbij echter niet zitten en na verschil- De stand is: voorop naar Groot Leerust zullen zijn lende fraaie aanvallen door goed werk Feyenoord gewandeld een passagiersboot naar van R°n en Nederstigt bracht J. v. d. de Kaagsociëteit vertrekken, waar men Voort met een fraaie k?pbal de stand AJax 's avonds ook weer teruffffphracht voor de derde maal gelijk (3-3). wordt. teruggebracht DoQr gQed VQoral V£m Paridon EINDHOVEN—WALDORF MANNHEIM Zaterdagmorgen 16 juli worden de werden verschillende hachelijke situaties 2—0 teamwedstryden voor de leden gehou- voor het doel van de bollenstreek ge- j)e jubilerende eerste divisieclub „Eind- noven" heeft gisteravond in een vriend schappelijke wedstrijd een 20 overwin- DONNENFELD TRAINER VAN DHC ning (rust 00) behaald op de Duitse 16— 5 8—12 3—10 den, motorboot- en toerjachtwedstrij' den, welke zondagmorgen worden voortgezet met eenmanswedstrijden, wedstrijden voor dames en voor oud- Voetsj ollenzeilers Na een lange periode van onderhande- Oberliga club Waldorf Mannheim. Het booezeilers Zaterdagavond wïn" 1en ls het DHC Selukt voor bet komende was vooral in de tweede helft, een at- boogzeuers. zaterdagavond is er boven- spi7npn nnd%nele„ van het Onsten- tractieve wedstrijd, d'ien een nachtwedstrijd waarbij de 3a™ ner Friedrich Donnenfeld als trainer in atletiek volledige dienst te engageren. KAV DE BATAVEN Donnenfeld werd in 1912 te Wenen ge- „ini,rpnn..j= boren en kwam in 1954 naar ons land, Twee nieuwe clubrecords waar hij de training van Xerxes op zich Door de Bataven-atleten werden twee nam. Later was hij nog de bondscoach clubrecords verbeterd. Tijdens de esta- Van maandag- 18 tot donderdagavond van de KNVB en trainer van o.a. Lon- fetteavond te Rijswijk bracht de meis- 21 juli wordt het gebruikelijke vier- ga, Enschedese Boys en Fortuna '54. In jesploeg de 4 x 100 meter op 54.5 sec. daagse programma van nationale wed- het begin van dit jaar trad hij op als Tijdens de open Amsterdamse atle- stryden verwerkt. Daarbij behoren al- coach bij het Fifa-jeugdelftal tijdens het tiekkampioenschappen waarvan gister- lereerst weer de bekende gebruikelijke toernooi in Wenen. 'avond het eerste gedeelte werd gehou- nachtwedstrijd waarbij baan door fakkels verlicht zal worden. Op zondagmiddag vindt in de Kaagso- ciëteit een reünie plaats van oud-leden v0Klf™.^ en van leden, die reeds voor 1940' lid waren. De Nederlandse ploeg voor Ronde van Frankrijk IVOROL tandpasta geeft behoud van een gaaf gebit (Advertentie) ATL^VE?STRIJDEN IN KEULEN Tijdens de internationale atletiekwed strijden in het Müngersdorfer stadion in Keulen, liep de Duitse sprinter Armin Hary de 100 meter in 10,2 sec. Hij eve naarde hiermee het Europees record, dat eveneens op zijn naam staat. De tweede plaats was voor Manfred Ger- mar, die zich tot het uiterste moest geven om zich de Fransman Delecour van het lijf te houden. Beide lopers kregen 10.4 sec. toegewezen. De Duitser Kaufmann verbeterde zijn eigen Europees record op de 400 meter met 0.1 sec. en bracht het op 45.7 sec. Eef Kamerbeek werd op de 110 meter horden tweede in 14.4 sec, achter Stan- ko Lorger (Zuid-Slavië), die 14.3 sec. op de klokken bracht. ENGELAND WINT VAN ITALIë De Engelse heren-atletiekploeg heeft gisteravond in het White-City-stadion in Londen voor 10.000 toeschouNvers een overwinning van 95 tegen 80 punten be haald. Een van de hoogtepunten van de avond was de sprintzege van de Brit Peter Radford op de Italiaan Livio Berruti, die dit seizoen eenmaal het Europees record op de 100 meter (10.2 sec.) evenaarde. De tijd van Radford op de 100 meter was 10.4 seconde. ZWEEFVLIEGEN MOEILIJKE DAG OP DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN De gisteren bij de wereldkampioen schappen zweefvliegen uitgeschreven vlucht over een driehoek van 317 km. heeft voorlopig een eind gemaakt aan de hegemonie van de Polen, die de eer ste vier dagen nagenoeg onbedreigd aan de kop lagen. Behalve de oud-wereldkampioen Haase kwam elk van de 55 vliegers vlot van het startveld weg, maar al bij het eer ste keerpunt bleek het een moeilijke op gave te worden. Velen moesten daar bij gebrek aan thermiek landen. Onze land genoot Stoutenhoofd steeg, kort na Hamm te hebben gerond, in een wolk tot 3.500 meter hoogte met een stijg- snelheid van zes zeven meter per se conde. Uit vrees voor blikseminslag ver liet hij de wolk op die hoogte en kon hij ook langzamerhand het op de vleugels afgezette ijs weer kwijt raken. Er was speciale toestemming gegeven om in dit gebied in de wolken te vlie gen. Dichterbij het tweede keerpunt was dit evenwel verboden, zodat Stou tenhoofd na Hirzenheim gerond te heb ben ver tot aan de wolkenbasis op 1300 meter kon stijgen. Van die hoogte kon hij met een glijvlucht tot op circa twin tig km. van Bytzweiler komen. Andreae en van Bree landden, na beide keerpunten te hebben gerond in de buurt van Remscheid noord-oost van Keulen, op ongeveer 25 km. afstand van Butz- weiler. De drie Nederlanders bleken hiermee tot de besten te behoren, want van de 55 gestarte vliegers konden er maar drie de gehele driehoek volbrengen. Als eerste kwam de oudste deelnemer, de 52-jarige Duitser Huth laag over de finishlijn Butzweiler en liet een tijd van vier uur en 57 minuten noteren met een gemiddelde van meer dan 60 km. per uur. PAARDESPORT KOERSEN TE NOOTDORP De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Nootdorp luiden: Helden Panningen-prijs, afstand 1940 m.: 1. Wilhelmien B (J de Leeuw) tijd 3.05.6 km. tijd 1.37.7; 2. Yvonne Hollan- dia; 3. Yellowthroat S. Totalisator win nend 31.50, plaats 4.30, 1.60, gekoppeld 41.40, covercal 3.90. Grashoek-prijs, afstand 1660 m. Ie heat: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr> tijd 2.21 km. tijd 1.24.9; 2. Our Frisco; 3. Va- ja con Dios. Toto: w. 1.80, pl. 1.30, 1.30, 1.80, gek. 3.80, cov. 4.60. 2e Heat: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr.) tijd 2.21.5 km. tijd 1.25.3; 2. Our Frisco; 3. Partout. Toto: w. 1.60, pl. 1.10, 1.10, 1.40, gek. 2.40, cov. 2.20. Grashoek-prijs, definitief: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr.); 2. Our Frisco; 3. Va- ja con Dios. Koningslust-prijs, afstand 2380 m.: 1. Wilna van Oranje (A. G. Heskes) tijd 3.32.9 km. tijd 1.28.8; 2. Ybe van Papen- hoef; 3. Vizier. Toto: w. 5.pl. 1.70 1.20, gek. 5.40, cov. 3.60. Ëgchel-prijs, afstand 2380 m.: 1. Upp sala Pluto (J. Vóórhaar) tijd 3.42 km. tijd 1.32.5; 2. Vorstin Kitty; 3. Trudi Trothan. Toto: w. 4.40, pl. 3.30, 3.20, gek. 21.80, cov. 7.10. Totalisator-omzet 36.413. Dit is de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk 1960 met de reser ves, zoals die officieel is samengesteld. Bovenste rU v.l.n.r. Wim van Est, Ab Geldermans, Piet Damen, Coen Niesten en Martin van den Borgh. Onderste rU v.l.n.r. Jaap Kersten, Jo de Roo, Jo de Haan, en de reserves Piet van Est en Wout Wagtmans. John Surtees krijgt in de 125cc en 350cc behoorlijk zware concurrentie M.V. Agusta zal wel' weer de vier races van de solomotoren opeisen. BMW wint natuurlijk de zijspanrace en John Surtees heeft hoe kan het anders uiteraard weer de overwinningen in de 350 en 500 cc-klasse voor zich gereser veerd, aldus ongeveer liet Piet Nortier zich gisteren uit over de verwachtingen omtrent de TT-races op 25 juni. En toch, ondanks al die „zekerheden" zullen toch weer zo'n ruim 100.000 toe schouwers volgende week zaterdag zelf getuige willen zijn van de 30e TT-races op het fraaie circuit van Drenthe. Waarom? Omdat de organisatie van de Asser TT-commissie altijd weer zo voortreffelijk is? Het is zeer de vraag. Eerder is de omstandigheid, dat kleinig heden zo vaak een race beslissen daar oorzaak van. Immers, als nu eens blijkt, dat de super-snelle Oostduitse MZ's dit jaar eens geen last van ontstekingsmoeilijk heden krijgen, is dan Carlo Ubbiali met zijn MV ook nog zeker van een dubbele overwinning in de lichte klasse? en als Gary Hocking, de „coming-man" uit Rhodesia, nu eens opnieuw toestem ming krijgt van graaf Agusta persoon lijk om wereldkampioen en stalgenoot John Surtees het zo lastig mogelijk te maken, zal Surtees dan voor de derde Wesfeinder Zeiltoernooi: 310 inschrijvingen De samenwerkende zeilverenigingen uit Aalsmeer, Haarlemmermeer, Am sterdam Zuid-West, die de jaarlijkse open Westeinder zeilwedstrijden organi seren, doen dit nu reeds voor de 14e maal. En met succes, want de twee weekends ditmaal 26-26 juni en 1-2 juli brengen een ongekend aantal zeilers bijeen, zodat de commissie WZW telkenjare een verheugende- toename mag constateren, verheugend, omdat de Westeinder groot genoeg is om nog meer zeilers te herbergen. De watersportverenigingen Nieuwe Meer, Westend, Aalsmeer (alle te Aals meer), Amsterdam, De Schinkel, De Koenen (alle te Amsterdam) en Schip hol (Haarlemmermeer) hebben veer tien jaar geleden ongetwijfeld een schit terend initiatief genomen toen zij tot samenwerking besloten, want de vele kleine enkelingen werden nu tot één groter geheel samengevoegd, die tot veel meer in staat is. Uit de verenigin gen werd een permanente wedstrijd commissie gevormd, terwijl als voorzit ter van de WZW telken jare roulerend een voorzitter van een der aangesloten verenigingen optreedt, een systeem, dat altijd tot aller tevredenheid heeft ge functioneerd en nimmer tot enige wrij ving aanleiding heeft gegeven. Eenzelf de systeem wordt trouwens ook in Duitsland toegepast t.a.v. de Kieler Woche, aan de organisatie waaraan niet minder dan 22 verenigingen meewer ken. Dat de Westeinderplassen 'n uitge sproken ideaal wedstrijdwater vormen, daarover is men het zo langzamerhand wel eens, want het is hier altijd moge lijk de nodige kruisrakken in de wind uit te leggen. Daarom waarschijnlijk ook is het, dat de WZW steeds meer deelname krijgt. Dit jaar bedraagt het aantal inschrij vingen zelfs 310 tegen 160 bij het begin der wedstrijden, 14 jaar, geleden. Prachtige deelname is er dit jaar in verschillende klassen. De Flying Dutch- manklasse nl. telt 22 inschrijvingen. Behalve Ben Verhagen zijn hier tal van bekende zeilers van de partij. Voorts tellen we zeven Draken, 23 A-Valken, 17 Sharpies, 12 Regenbogen, 9 Finnen (zonder Sleeswijk), 12 Olympiajollen A, 30 16 M2, 25 Vrijheids A, 21 Pam- pussen, 21 Sterntjes A, 11 12-Voetsjol iën A, 13 Jeugdklassers. Er zijn echter geen 22 M2 of Flying Juniors ingeschre ven. Voegen we hierbij nog een aantal van meer dan 80 inschrijvingen in de zeven B-klassen, dan mogen we zeggen, dat de Westeinder Zeilwedstrijden van dit jaar een veelbelovend zeilevenement zullen worden. OLYMPISCHE SPELEN KARDINAAL BIJ OPENINGSPLECHTIGHEID Volgens de Osservatore della Domenica, een in Vaticaanstad verschijnend week blad, zal een kardinaal de R.K. kerk vertegenwoordigen bij de opening van de spelen op 25 augustus. Verwacht wordt, dat Paus Joannes enige tijd vóór de opening een toespraak zal houden over de spelen. Op 4 september zal, naar het perio. diek verder meedeelt, een mis in de open lucht gecelebreerd worden op de Piazza di Sina in het Borghese park. Tijdens de spelen zullen in de voor naamste kerken in de buurt van de olympische installaties priesters be schikbaar zijn om biecht te horen in verscheidene talen. Er zijn voorts plan nen om priesters en leken als gidsen re laten optreden in de grootste kerken, in de catacomben, en in bezienswaardig heden die een religieuze betekenis heb ben. maal in successie de Asser-TT in de zware klassen winnen? Neen, die „eeuwige" onzekerheid, dat is de charme van de TT-races in As sen. Natuurlijk, M.V.-Agusta is favoriet en John Surtees is nu eenmaal 's werelds beste renner van het ogenblik. Zijn verrichtingen op het eiland Man wer den gisteren ter persconferentie door Piet Nortier met een radio op de bestuurstafel op de voet gevolgd. Maar och, de kwaliteit van het renners- veld staat er borg voor, dat geen van de overwinningen op die 25e juni zon der strijd zal worden behaald. In de 125 cc-klasse behoren natuur lijk de M.V.-rijders Carlo Ubbiali en Luigi Taveri de strijd te beheersen, al dient te worden afgewacht wat John Hempleman, die nieuwe rijder van M.Z. zal doen. Interessant is hierbij, dat zeker in de beide lichte klassen de topsnel- heden van de M.Z.'s hoger liggen dan die van de M.V.'s. Wereldkampioen Ubbiali zal van start gaan in de we tenschap dat één vergissing hem de zege kan kosten. Datzelfde geldt voor de kwart liters, waarvoor vrijwel hetzelfde veld van start zal gaan. Interessant kan hier worden dat de „rebellerende" M.V.- rijder Tarquinio Provini dit jaar op een Morini uitkomt. Uiteraard zal de Ita liaan een min of meer persoonlijke vijand van Ubbiali alles in het werk stellen om door een zege voor de sen satie van de „Dutch TT" te zorgen. Surtees zal dus wel weer voor de „doublé" willen gaan zorgen. En al is de bescheiden Londenaar, die dit jaar met opvallend succes aan internationale autoraces deelneemt, daar- normaal ge sproken stellig toe in staat, zeker in de 350 cc-klasse zal hij zich verre van vei lig voelen in de wetenschap dat man nen als Gary Hocking, Frantisek Stast- ny en Bobbie Brown de winnaar van 1959 het hem graag zo moeilijk mo gelijk zullen maken. Maar toch krijgen we ook bij deze 30e T.T. een echt „open" race. Dat wordt de wedstrijd van de zijspannen. Voordat het raceseizoen 1960 was begonnen was de Zwitser Florian Camathias sterk fa voriet voor de wereldtitel. De Duitser Helmuth Fath werd nauwelijks als een kanshebber beschouwd. Maar er ge beurden vreemde dingen. Niet Cama thias won de Grote Prijs van Frankrijk, de eerste race die telt voor het wereld kampioenschap, doch Helmuth Fath. En ook in de Engelse T.T. bleek de Duitser te snel voor de „zekere" opvolger van Walter Schneider, de kampioen van 1959. Maar of Fath ook in Assen zal winnen is zeer de vraag. Immers, Ca mathias reed zowel in Frankrijk als in Engeland met een nieuwe zijspan-pas sagier „de man was nog niet eens ingereden...,." stelde Piet Nortier op een te Ams'terdam gehouden perscon ferentie heel lakoniek vast waardoor hij sterk in het nadeel was. Inmiddels is Rolf Fiston „ingereden" en wat dat betreft heeft Camathias dus geen zorgen meer. En aangezien dit jaar slechts de beste vier resultaten van de zeven races die tellen voor het wereldkampioen schap bepalend zijn voor de eindklasse ring moet Camathias deze race in As sen wel' winnen. Immers, Fath boekte al twee overwinningen, zodat een zege in de Drentse hoofdstad maakt, dat hem de wereldtitel nauwelijks meer kan ont gaan. Ja, M.V. mag dan favoriet zijn, Sur tees mag dan volgens de theorie in As sen wel een dubbele zege moeten beha len, toch zou Piet Nortier wel eens ge lijk kunnen krijgen roet zijn woorden: „het worden de mooiste en de span nendste races die we ooit hebben ge zien. DE TT OP MAN Surtees had pech De race in de 350 cc-klasse van de TT op het eiland Man is gisteren gewon nen door de Engelsman John Hartle met MV Agusta. Na een opwindende strijd met wereldkampioen John Surtees, die eveneens op M V reed, legde hij de 363,7 km. af in 2 uur 20 min. 28.8 sec., hetgeen een gemiddelde betekent van 155.62 km./uur. Surtees nam dadelijk na de start de leiding en in grootse stijl verbeterde hij in de eerste twee ronden beide keren het ronde-record. De tweede maal bracht hij het record op 45 min 51.8 sec., een gemiddelde snelheid halend van 158.90 km. per uur. Een ronde later brak hij echter zijn versnellingsbak en vanaf dat moment was zijn darde ver snelling onbruikbaar. Surtees viel steeds vei der terug maar wist toch de tweede pïaats achter Hartle te bezetten. Zijn tijd was 2.22.24.2 (153.51 km./uur). Derde werd Mc Intyre (GB) met AJS in 2.22.50.4 (153.06 km./uur). De uitslag luidt verder:-4. Minter (GB) Norton 2.25.05.6; 5. Renson (GB) Nor ton 2.28.21.4; 6. Anderson (GB) Nor ton 2.28.25.2. Ondanks de nederlaag zijn tweede dit seizoen in de 350 cc klasse nam Surtees de leiding in de competitie om het wereldkampioenschap. Hij heeft nu 10 punten. Hocking en John Hartle delen met elk 8 punten de tweede plaats en de Tsjech Stastny is vierde met 6 pun ten. met haar wegdreef. Natuurlijk! Die Toen stonden ze van tafel op en de Maar haar stem klonk rustig toen sproeten, en ze deed haar aan iemand oprechte ogen en de sproeten. Geen dokter zei: „Ik heb nog even wat op ze vragend zei: „Nee?" denken. wonder dat oma zo gauw van onder kantoor na te kijken. Waarom zou- „Ze wou weten hoe ik van plan „Bill Ze wist niet goed hoe ze werp veranderd was toen ze op- den jullie niet vast naar de tuin was te weten te komen ze zei dat het zeggen moest. „Dat meisje merkte dat, het meisje haar aan II gaan. Het zal er lekker koel zijn." ik zo blind als een mol moest zijn Suus iemand deed denken! door Adeline McElfresh I "Ik om niet te merken dat JÜ 00k van HiJ beg°n lachen. Hij hield haar Met een wat beverig en verlegen „Kom, Jane, zullen we?" zei Bill, mij hield." iets van zich af en stond haar uit te lachje zei Jane: „Ze heeft niet met en nam haar bij de hand. Jane hoorde alleen „ook van mij lachen. „Ik heb er oma een standje zoveel woorden gezegd dat je met dat Jane moest met alle macht de op- hield." over gegeven maar 't viel niet zo meisje ging trouwen Ik eeloof eiepn- achtil6 niet hoeJze"hem moesWCT- ™indinf b«?wingen die haar door- Oók! heel streng uit, geloof ik. Hoe kon lyk dat ik een beetje haastig met m'n acnug met noe ze nem moest ver stroomde by de aanraking van zyn „Ook?" Als vanzelf vormden haar dat ook toen ze zei dat als er ooit conclusie ben geweest." Maar... Hij brak af en keek met tellen dat t met kon. Dat ze t niet hand. Maar ze trok de hare niet terug, lippen dat woord. „Bill, je zei twee mensen voor elkaar geschapen „Oh, maar dat komt goed uit Want een nijdig gezicht naar de lange as- zou kunnen verdragen Bill iedere dag het was inderdaad koel in de tuin, ook?" waren, jij en ik dat waren." dat ben ik ook geweest od het- kegel aan zijn sigaar. „Dat lamme te zien, wetend dat er zo iemand als en me^ büj naast zich, heerlijk. Zijn armen gleden om haar heen of ,.Zei oma dat!" zelfde moment dat ik ie zag Direct ding! Ik schijn ze nooit aan te kunnen Suus bestond. Maar, stel nu eens dat jane hield zich voor dat ze dwaas ze daar hoorden. „Ik ben geen erg Hij kniktein het donker. „Jane, zei ik tegen mezelf Latham daar houdenJanie, ik heb vanmorgen ze er na verloop van tijd overheen was maar ze voelde zich dankbaar romantische kerel, Jane maar wist lieveling is ze nu' Mevrouw William Franklin kamers in Stewart gehuurd om daar kon komen voor deze ogenblikken. Deze laatste je dat niet?" Met hun armen om elkaar geslagen Latham." iCVr°UW W,mam rank,ln lijkt me^we6 samen de mensen nu a^Ze wist° dat ze ^p'deze manier ^Wa^iTer Jane' Is er iets dat ie »Oh, BilL Bill!" Ze stond te lachen liepen ze toen weer heel langzaam Janebegonhartelijk te lachen. „En daar best een paarTiSdagen in de van Bill Latham zou bfijven houden, huUfn »H-hoe kon ik verder tot Bill 2ei: „Maar ik zal je WatD^ week kunnen helnen We zouden altiid uwars zit dat nu Weten, j-jou gr-grote, domme, vertellen van Suus >.L,1t; 3e hart heeft je de juiste weg misschien wa .n6 schrok op' w^s ket 20 duidelijk, jongen!" Toen hij niet verder ging, drong naar geluk gewezen; onfeilbaar misschien - De maaltijd was iets waar je een, roen ze geen antwoord gaf, zei hy: Toen gaf hy haar een kus, warm, ze aan: „Ja, Bill?" als een postduif die naar huis vliegt. „Dokter Ed.! voudig doorheen moest. De enorme „Je bent natuurlijk moe. Je hebt veel mnig en teder zoals Bill Latham zelf In het korte ogenblik dat hij nog als ik 3e niet gelukkig maak, zal „Wat is er? Lijkt t je niet? stukken bramenpastei met een over- te hard gewerkt. was en nu wjs^ ze het. bleef zwijgen, kon Jane zich de kleine lk Melvina Mason verantwoording „Oh, ja! Maar ik bedoel vloed van slagroom hadden, voor zo- „Welnee, Bill, dat gaat wel." rimpel tussen ziin wenkbrauwen zo schuldig zijn." „Denkt er eerst eens over na." Met ver't Jane betrof, even goed uit een Hand in hand dwaalden ze verder, ..Ik!»" 20 van je, Jane. De woor- goed v00rsteuen en 00k de wee En 20, met znn armen om haar zorg stak hij z'n sigaar weer aan. „Ik smakeloos meelkostje kunnen be- en hü zei: „Oma zegt dat je mager aJrS„6he" ,a<?em'ocht, lar!?3 barstige lok blond haar heen, wist .'ane 'dat voor haar het- wil je niet overhaasten. Als een plat- staan Oh, ze lachte wel, en ze praatte bent." haar hppen._„Zo heel, heel veel, m«n 3^, Jy bent ,a opaa^e' ?eude gold. Haar hart £dXar de telandspraktyk je eenmaal te pakken met de oude dokter, en met Bill, en „Oma is veel te kritisch." uevennglijkt." juiste weg gewezen naar Hales- krJjgtze maakte juffrouw Dawson, de huis- „Dat heb ik ook gezegd. Ik heb „Met veel liefsHy barstte in lachen uit En dat ville cn naar het geluk Hij stond op. „Zullen we Bill 'ns houdster, een complimentje over het gezegd dat ik je precies goed vond." Even schoot er iets als medelyden zou zo'n wonder niet zijn "suus is Ze hief haar hoofd naar hem op gaan zoeken?" heerlijke eten omdat die anders diep- Hij grinnikte. „Weet je wat ze toen door Jane voor het meisje van het mijn jongere zusje!" „Laten we naar de oude dokter Als in een droom stond Jane op. gegriefd zou zijn, maar het ging niet antwoordde?" portret Ze zag eruit of ze aardig Jane voelde zich eensklaps of ze 8aan> Bill." Dokter Ed wou dat ze bleef! Oh, het van harte. Oh, Bill Bill! was, blond, met hier en daar wat boven op een rose wolkje zat dat EINDE

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9