Op de kunstmarkt te Leiden: gewoon doen, maar dan in 't openbaar GEBR.PAES brillen Hoe eet een kunstenaar 'n sinaasappel visie op televisie Kies voor het zelfde geld Zwaardemaker jams EWE-ANKER Grondwerkers WOENSDAG 15 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT HOE EET een kunste naar een sinaasappel? Gisteren hebben wij het op de kunstmarkt op het Rapenburg samen met nog tien tot vijftien belang stellenden gezien. Hij snijdt de vrucht in vier partjes en eet het vrucht vlees van de schil af. Bo vendien heeft hij 'n weel derige baard. Merkwaar dig, zo raar als sommige kunstenaars kunnen doen. Een ander heeft de ge woonte om zijn pijpje met de linkerduim te stoppen in plaats van met de rech ter en een derde zit nooit op een stoel, maar hangt over de vitrine-kast van zijn kraampje heen. Zo zijn er honderd en een dingen te zien op de uni- w,eg met versitaire lustrum-kunst markt, dingen die je op andere dagen daar niet te zien krijgt. Of je zou bij de mensens aan het Ra penburg naar binnen moe Het is dezelfde nieuwsgie righeid, waarmee de men sen op een kampeerten- toonstelling naar een le vensechte demonstratie plegen te kijken: kijk nu gaal ze een ei bakken! alsof de mensen nog nooit een ei hebben zien bak ken. Zij hebben het al thans nog nooit zo na drukkelijk gezien. Zij heb- EN DAN STAAT daar zo maar een dame, niet onaardig om aan te zien. terwijl een sigaret in haar mondhoek tot rook verkringelt, iemand na te tekenen voor de concurre rende prijs van 1 gulden 25 cent. Dat is te geef. En ie ziet, dat zij toch elke keer weer probeert iets van haar zelf in dat por de politie niet goed. in net feit, dat mensen ge woon in het openbaar op straat werken en doen. Stukje van je hart voor één vijf en twintig tret te leggen. Dat moet op de duur slopend zijn, steeds maar weer een stukje van je hart verko pen voor één vijf en twin tig, en dan de mensen te gen elkaar horen zeggen: „die neus, hè,... nee; die had beter gekund" Gister avond zagen we haar een schuchter roodharig meisje schilderen. Het resultaat was verbluffend goed. Het was het meisje, en boven dien had zij de ziel van dit Ietwat melancholiek kij kende kind getroffen. Zii rolt de tekening op en overhandigd haar zwij- het timmeren is of dat een andere velletjes bedrukt papier uit een stencil-ma chine laat wegwapperen. Allemaal velletjes met 'n experimenteel studenten gedicht dat begint met: faraboem, taraboem.... Het gaat iets anders ver der dan het bekende „ta raboem" (2x), „daar ko men de schutters aan", het is wel gevoeliger maar iets moeilijker te volgen. gend aan de vader, neemt stil een vijf en twintig in ontvangst, maar hot moet voor haar ietwat deprime rend zijn uit het publiek een stem te horen: „zo kan ik het^aok" Neen, dan heeft de goo chelaar het tegenover haar makkelijker. Na iedere toer met speelkaart of doekje roept nij luid: ja!, sein aan net publiek om te applaudiseren. De toeschouwers weten dan tenminste waar zij aan toe zijn en zij laten gehoor zaam de handjes op el kaar komen. Twee tenten verder kan je voor een kwartje naar hartelust met verf van een bepaald merk knoeien. Twee knaapjes, die een abstra herend geval in afschuwe lijke kleuren bij elkaar geknoeid hadden, zagen we naar de stand van een bebaard en absoluut non- figuratief kunstenaar gaan. „Wilt u dit voor mij verkopen". De kunstenaar plaatste het geval zonder een woord te zeggen on gesigneerd tussen zijn producten. Misschien zag hij er wat in. Meer in elk geval, dan de bespijker- broekte jongelieden, die zich ogenblikkelijk in het kermisgewoel stortten. bare Ghristushulde', de zogenaamde ,H.-Hart-stoet" die door de straten van Tilburg trekt. „Romeo en Julia in Berlijn" Voor de tweede maal regisseert Frits Butzelaar een televisiespel voor de KRO en voor de tweede maal is het spel van de hand van Gerd Oel- schlegel, een jonge Duitse auteur, wiens televisiespelen in Duitsland maar ook in verschillende andere landen succes hadden. Zijn spel „Ro meo en Julia in Berlijn" is een nieu we versie van het oude gegeven der beide gelieven, die elkander niet kunnen krijgen, „want het water is te diep." Het wordt morgen (donder dag) opgevoerd. De scheidsmuur is dit keer het ijzeren gordijn dat ook Berlijn in twee werelden verdeelt. Karl Brink (gespeeld door Jules Croiset) woont met zijn westers ge oriënteerde ouders (Gijsbert Ter- steeg en Loudi Nijhoff) op de grens van de Oost-zör e. Zij hebben kamers moeten afstaan aan het communisti- tische echtpaar Lünig (Hans Tie- meyer en Rie Gilhuys) hetgeen tot conflicten leidt. Als Karl gezocht wordt door de Volkspolitie neemt Judith Lünig (Betsie Smeets) hem in bescherming en uit dit eerste con tact groeit een idylle. Lang week-end in Duitsland Betogingen tegen Eisenhower Meer dan 50.000 Japanners, onder wie links-georiënteerde studenten, leden van vakverenigingen en vrou wen, hebben vandaag betogingen gehouden voor het rijksdaggebouw, de Amerikaanse ambassade en een tempel te Tokio. De betogers droe gen rode vlaggen en borden en rie pen slagzinnen tegen het Japans- Amerikaanse veiligheidsverdrag en het komende bezoek van president Eisenhower aan Japan. Voor de rijksdag namen leiders van de socialistische partij petities in ontvangst. Volgens de laatste berichten zou den twee studenten het leven verlo ren hebben bij botsingen tussen linkse studenten en de politie bij de hekken voor het Japanse parle ment. 120 studenten zouden verwon dingen opgelopen hebben. De beto gers hadden de hekken op een plaats doorbroken en vervolgens de poli tieauto's aangevallen die in de bres waren gereden om haar te dichten. De politie richtte brandslangen op de aanvallers en rechtse studenten sloegen met stokken op hun linkse oollega's in. Ballons starten zaterdagavond Om de „Plaket der Rode Vesten Van balloncommandant Koen Jansen vernemen wij vanmiddag, dat de voor a.s zondag geplande ballon-doellan- ding verplaatst is naar zaterdag avond. De ballons zullen worden ge vuld om ongeveer 5 uur, waarna de start plaats vindt tussen 7 uur en half acht. Zoals bekend is de inzet niet de Trophée du Ballon Libre, maar er wordt thans gevaren om de „Plaket der Rode Vesten". Er zullen vijf ballons opstijgen. Alleen de Zwitserse commandant is verhinderd. KATWIJK Brug aanbesteed Hedenmorgen werd door Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland in het openbaar in het gemeentehuis van Katwijk aan besteed het bouwen van een brug over het Additionele Kanaal te Kat wijk. Voor deze aanbesteding schre ven 30 aannemersbedrijven in. De hoQgsten waren: A. Roele, Edam ƒ421.000; A. G. van Hoften, Haarlem ƒ416.000; W. Gleym, Rijswijk ƒ407.000; Algemeen Aannemersbe drijf jr. A. F. U. Krikke N.V., Zeist 407.000 en Steensma's Aannemers bedrijf N.V., Utrecht 406.000. De laagsten waren: B. Boersma, Bussum ƒ371.000; Firma H. E. van Deest, voorheen Goudse Aannemingsmaat schappij, Waddinxveen-Reeuwijk ƒ365.800; Firma H. en B. Beljon, Voorburg ƒ359.300; Firma M. van der Bent Zn, Katwijk aan Zee ƒ357.000 en C. M. Deerenberg Gebr. J. en P. van Wijk, Alphen aan den Rijn ƒ343.950. De begroting werd niet bekend gemaakt. De gun ning is nog aangehouden. KATWiJKSE LOGGER MET M0T0RSCHADE Nadat vorige week zes Nederlandse loggers wegens motorschade naar de thuishaven zijn gesleept, heeft dins dag een van de grootste Katwijkse treilers, de 240 ton metende KW 81, „Albertha Hendrika", op de visgron den, ongeveer 300 mijl ten noorden van IJmuiden, schade aan de voort stuwingsinstallatie moeten melden. De treiler, eigendom van de N.V. Visserijmaatschappij „Kennemer- land" in Katwijk, is gisteren op sleeptouw genomen door een rederij - genoot, de treiler KW 49 „Antje". Deze sleept de KW 81 met tien mijls vaart naar IJmuiden, waar de sleep vanmiddag omstreeks vier uur wordt verwacht. In cle komende dagen kan Neder land wederom een invasie van Duitse bezoekers verwachten want door het samenvallen van enkele feestdagen achter elkaar hebben de Duitsers een buitengewoon lang week-end. Zoals men weet is het morgen Sa cramentsdag, dat in Nederland wei nig meer doch in Duitsland algemeen wordt gevierd. Dan herdenkt, vrijdag de Bondsrepubliek de opstand tegen de communisten in Oost-Duitsland (17 juni 1953) en zaterdag wordt als halve dag meteen maar meegenomen. En aangezien zondag nu eenmaal zon dag is, hebben de Duitsers dus vier volle dagen vrij, welke zij als het weer meewerkt ongetwijfeld zul len benutten om erop uit te trekken. Onwelkom geschenk De sportboot met straalmotor, die Chroesjtsjef bij zijn bezoek aan Ame rika vorig jaar van Eisenhower ca deau kreeg, zal vanuit Moskou wor den teruggestuurd naar de fabrikant. Het geschenk kwam in Moskou aan kort voordat de Parijse topconferen tie in zicht kwam. De boot werd, in afwachting dat zij door Chroesjtsjef zou worden afgehaald, opgeslagen in de tuin van de Amerikaanse ambas sade in Moskou. Toen kwam het in cident met het spionage-vliegtuig U-2, de woede-uitval van Chroesjtsjef, de mislukking van de topconferentie en het intrekken van de uitnodiging aan Eisenhower deze zomer een bezoek te brengen aan Rusland. De boot stond intussen maar op het gazon van de ambassade, die enkele dagen geleden een seintje kreeg, dat Eisenhowers geschenk aan Chroesjtsjef niet meer welkom was. Uitzonderingstoestand in Kalanga Dl de provincie Katanga in Bel gisch Kongo is dinsdag de uitzonde- ringstoestand afgekondigd om te ver hinderen, dat dit gebied zich vóór de overdracht van de souvereiniteit op 30 juni van Kongo zal afscheiden. Deze maatregel werd enkele uren te voren vooraf gegaan door een ver klaring van de Belgische minister voor Kongo, de heer De Schrijver, dat „de toestand in Katanga ernstig is". Katanga zou dinsdagavond om zes uur zijn onafhankelijkheid uitroepen en onmiddellijk afscheiding van Kon go overgaan, indien niet onmiddellijk de goedkeuring zou worden verkre gen voor een wijziging van de op de Ronde-Tafelconferentie in Brussel overeengekomen basiswet voor Kon go. Deze eis was afkomstig van de Conakat, een separatistische politieke beweging in de provincie. Sir Robert Armitage, de gouver neur van Nyassaland, heeft woensdag bekend gemaakt, dat de noodtoestand, die vijftien maanden geleden voor dit Britse protectoraat werd afgekondigd, met ingang van donderdag wordt op geheven. Neemt vaker Zwaardemaker... zuiver zon en vruchten (Advertentie) (Van onze t.v.-medewerker) Eind september zal voor een groep van ongeveer 750 artsen in de r.k. ziekenverpleging te Hilversum een demonstratie worden gegeven van kleuren-televisie, een interne uit zending die uiteraard niet door t.v.- bezitters kan worden opgevangeh. Het betreft hier een directe uitzen ding van een klinisch programma. Bovendien zal in samenwerking met de A.K.U. een „levende" uitzending over plastics en kleurstoffen voor de industrie worden gegeven. Met beide kostbare uitzendingen zullen enkele tonnen gemoeid zijn. Initia tiefnemer is de Hilversumse specia list Ph. J. Harreveld, die zich reeds geruime tijd bezig houdt met de be studering van mogelijkheden voor toepassing van kleuren-t.v. in het katholieke ziekenhuis. Een Zwitsers concern, dat zich voor deze uitzen ding interesseert, zoekt in Europa naar een geschikte plaats voor regel matige experimentele uitzendingen. Het is niet uitgesloten, dat Hilver sum, dicht gelegen bij de t.v.-studio's van Bussum, zal worden uitgekozen. Openbare Chrlstusliulde Als uitzending van de R.K. Kerk verzorgt de KRO-televisie zondag middag een reportage van de „Open- KORTE golf Een trein is gisteren tussen Wolvega en Heerenveen op een niet beveiligde overweg tussen een hooi wagen met tractor gereden. Hooi en wagen versperden beide sporen. Na een half uur kon irt beide richtin gen gereden worden. Volgens hardnekkige geruchten, die te Moskou de ronde doen, zal volgende week het proces beginnen tegen de Amerikaanse piloot Powers, die op 1 mei bij een spionagevlucht boven de Sowjet-Unie werd neerge schoten. De 22-jarige ongehuwde houwer A. v. d. Laar, is in het ziekenhuis te Heerlen overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat hem onder gronds overkomen was. De verongelukte houwer wilde op 13 juni in de schacht een met stenen gevulde wagen laten passeren. Door nog niet opgehelderde oorzaak raakte hij met zijn hoofd bekneld tussen deze en een andere wagen. Het aantal aangegeven televisie toestellen bedroeg op 1 juni j.L 67'8-787 tegen 680.921 op 1 mei van dit jaar, aldus heeft de PTT meege deeld. Op 1 juni 1959 waren er 477.966 geregistreerd, wat dus wil zeggen dat er in een tijdvak van een jaar meer dan 200.000 tv-ontvangers bijgeko men zijn. 93 jaar. te oud voor een pokkenbriefje Nadat maandag een oma van 83 jaar op Schiphol haar lucht doop had ondergaan, is gisteren Marie Duvernois uit Issoire (Fr.) op Schiphol overgestapt in een Bristol Brittannia van de Ca nadian Pacific Airlines. Deze 93- jarige dame ging over de noord pool naar haar enige dochter in Vancouver (Canada), die ze in tien jaar niet meer gezien had. De uitklaring van oma Du vernois liep echter niet gesmeerd. Het voor Canad? vereiste pok kenbriefje tleek ze tmuis bij ver gissing te hebben verwisseld voor een rekening van de was- baas, hetgeen op de Amster damse luchthaven even aanlei ding gaf tot consternatie. Totdat iemand de goede op lossing vond: „Kinderen van 6 maanden zijn te jong voor een pokkenbriefje, mevrouw Duver nois is er te oud voor." De oude dame werd niet te ruggestuurd naar Issoire; ze ver trok met het grove toestel na? Canada, waar men haar ook zonder haar pokkenbriefje heeft toegelaten. VWWWS^SA/VS/WWW/WVS/ Amerikaans vliegtuig neergestort Een constellation van de Pacific Northern Airlines, met negen passa giers en vijf bemanningsleden aan boord, is dinsdag neergestort op de berg Gannett in Alaska. Alle inzittenden kwamen om het leven. De wrakstukken waren over een groot gebied verspreid. Het toe stel was op weg van het visserijcen trum Cordova naar Anchorage. Amerika's politiek is verouderd De democratische senator John Kennedy, een leidende kandidaat voor de presidentsverkiezingen, heeft in de senaat verklaard dat indien Sowjet-premier Chroesjtsjef de top conferentie niet had getorpedeerd zij toch op niets aou zijn uitgelopen ten gevolge van de verouderde Ameri kaanse politiek. Kennedy deed een felle aanval op Eisenhower. De Amerikaanse delegatie met Eisenhower aan het hoofd was zon der nieuwe ideeën naar Parijs ge gaan en beschikte alleen over een verouderde buitenlandse politiek en zinloze leuzen. Onze gedelegeerden, aldus Kenne dy, zijn vrijwel steeds slecht voor bereid, slecht geïnformeerd en slecht geadviseerd naar internationale con ferenties gegaan. Kennedy's rede had kennelijk ten doel zijn tegenstanders in de Repu blikeinse Partij van repliek te die nen en de beweringen van sommige aanhangers van zijn rivalen in de Democratische Partij te ontzenuwen dat hij, als man van 43 te jong en te onervaren is in de buitenlandse politiek. Marktberichten WOERDEN, 15 juni. Kaas Aan voer 101 partijen. Notering: eerste kwaliteit 1,88 tot 1,97, tweede kwaliteit 1,76 tot 1,87, extra kwa liteit tot 2,05. Handel matig. TER AAR, 14 juni. Groente Kas- snijbonen 1.00-1.15, idem B. 0.90-0.95, idem stek 0.73-0.86, peulen 0.60-1.20, idem B. 0.25-0.55, doppers 0.57-0.63, capdoppers 0.62, tuinbonen 0.28-0.33, alles per kg. cococoxooococoxoooccxxcoooocooxcc Door dezen delen wij U mede, dat de heef en mevrouw VAN DER PIJL— ROMIJN op 1 juli a.s. de dag hopen te herdenken, waarop zij vóór 40 ja ren elkander het H. Sacrament van het Huwelijk toedienden. Ter hunner intentie zal om 10 uur v.m. in de parochiekerk van de H. Bonifacius aan de Paradijslaan een plechtige H. Mis wor den opgedragen. Gelegenheid tot feli citeren van 45 uur in de Sint Josephzaal, Paradijslaan. BEN MARIA Alphen a. d. Rijn, 10 juni 1960 Van Dijkstraat 2 Nog geen 40 jaar oud zijnde ging op 28 mei '60 te Sydney (Austra lië) van ons heen, onze dochter M. Dubbeldeman Indien de as in het fa miliegraf op de be graafplaats a. d. „Groe ne- of Willibrordkerk" te Oegstgeest, zal wor den bijgezet, volgt na dere mededeling. g 1000 vloertegels 15x15 cm., 12 ct per stuk; partij tje ramen voor schuurtjes- 700 betontegels a 30 ct. p stuk; 400 z.g.a.n. broeira- men. Lijsterstraat 15, tel. 25962. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij ons 40-jarig huwe lijksfeest, betuigen wij U allen onze hartelijke dank. M. BAKKER W. J. BAKKER— v. d. PLOEG en kinderen H. Ph. TILANUS UROLOOG AFWEZIG van 16 juni16 juli Waarneming: P. W. Boer, uroloog (Alleen voor lo pende afspraken en acute gevallen). voor BOTERMARKT 1 bij Stadhuisplein TELEF. 25036 HORLOGES Kwaliteits-Uurwerken Tientjes Voordeliger v. d. Water Haarlemmerstraat 207 g Peugeot stationcar door particulier te koop gevr., niet ouder dan 1957. Br. onder no. 6206 bur. v.d. bl. Zitdag Wegens vacantie donderdag 16 juni GEEN ZITDAG van Opticiën. Wordt 23 juni a.s. van 2.30 -5 uur Leverancier van alle ziekenfondsen. G. P. KNIJNENBURG Bij MACHINEFABRIEK CONSTRUCTIEWERKPLAATS KEUZEN RIJNDIJK 236 VOORSCHOTEN is plaats voor enkele medewerkers Draaier Constructie Bankwerker Aank. Constructie Bankwerker Leerling Aanmelden: aan de fabriek. 2021 uur Bakhuis Rozenboomstraat 18, Leiden. g Te koop gevraagd: 1 of 2 ouderwetse witte soep- terrienen. Br. onder no. 9637 bur. v. d. blad. g Gevraagd tegen hoge prijs ouderwetse noten of mahonie stoelen, canapé, armstoel, ronde tafel (al les ook apart, bekleding mag stuk zijn). Br. onder no. 9638 bur. v. d. blad. g Gevraagd: leuk vlot meisje van 1817 jaar om van de zomer één of twee weken te gaan fietsen en jeugdherbergen langs te trekken. Br. onder no. 6202 bur. v. d. blad. g Gevraagd: een in goe de staat zijnde kaasbrik. onder no. i bur. g Dames- en herensport- fiets met kabelremmen nog niet bereden, nieuw -irijs 245.thans 145. anjegr. 113, tel. 26261. pri, Or; g De sterkste plastic san daal voor uw kind: Nora plast. Schoenhandel H. C. Meijer, De Kempenaerstr. 32, Oegstgeest. tel. 21956. g Te koop: mooie zwaar massief eiken boekenrek. Na 7 uur: Noordeinde 51a. g Zoekt U een vulpen? Dan naar de speciaalzaak Wij verkopen alleen en uitsluitend vulpennen. Halpa Vulpenservice. Haarlemmerstr. 64, naast muziekhandel Gé Hofenk Kleine reparaties klaar terwijl U wacht. tg Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange ^ie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. g Autorijschool, taxibedr trouwauto s. Gerard Suy- ten, Dr. van Noortstr. 72 Stompwijk. Erkend gedipl instructeur door konink g Rest. De Beukenhof. Terweeweg, Oegstgeest, vraagt nette kneaht m il- femene dienst voor de euken. Aanmelden dage lijks. tg Stofzuigers v.a. f115.— bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.voor uw oude. Fa Dusoswa Turfmarkt 13, Leiden. tg Heeft u een feestje? Wii verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, glaswerk enz. Het Emaille- huis. Haarl.straat 160-165B tg Door de bank in beslag genomen wasmachines, combinatie. centrifuges worden tegen lagere prijs aangeboden. Inl.: Postbus aangi 2, Zc loeterwoude. tg R.K. Meisje zoekt een leuke vriendin, plm. 24 1r. Voor weekend, vacantie. Noordwij k of omg. Br. on der no. 6195 bur. v. d. bl. tg Bromfiets. Te koop: Berini M 21. goed onder houden, loopt prima 200.-. Koningstraat 3. Leiden. tg Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron Smits overhemden- en Ni' kousenreparatiebedrijf, ieuwe Rijn 94. tel. 253! tg Iedereen is enthousiast als wii uw matras over trekken met damast. Een één-persoons va. 119,50: twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten- magaziin Mare 98. Vrou- wensteea 9. tel. .23913. tg Aanhangwagens met rijksgekeurde torsievering monteren van trekinstal- latie's onder elke auto. A. S. Schalkers, Nwe Bees tenmarkt 32, Leiden, tel. 30358. tg Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom- giro: 227223 A. A. J Buvs, bouw-pastoor, Leid- schendam. tg Aangeboden: 500 meter warme kas, iaarteelt: 600 meter koude kas. jaarteeu 1500 meter open grond B Dit is te koop of te huur J. Elstgeest, Roelofarends- veen, tel. 291 K 1713 tg 10 Autoriilessen voor f47.50. Nieuwe Ope! Re kord. Erkend en gedipl instructeur. Au tori.i school „Irene". Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge. telef 286, tel Leiden 26753. g B.z.a. per 1 juli een nette werkster voor de zaterdag. Br. .onder no. 6196 bur. v. d. blad. g Wasmachines, geheel gerevideerd met volle ga rantie vanaf 55.aange boden. Akkerhof 11. Haag- wegkwartier. g Gevr.: flinke werkster voor de vrijdag; meer hulp aanwezig. Mevr. v. Woer den, Rhijngeesterstraat- we| 38. Oegstgeest. telef. g Werkster gevraagd v. enige morgens per week 1.50 per uur. Aanmelden 's morgens of 's middags na 3 uur. G. van Drecht, Herengracht 14, Warmond tel. 01711—401. g Besch. r.k. huishoud ster m.l., goede fam., zoekt werkkring uitsluitend bii r.k. heer alléén (z.k.) van toede stand. Liefst op oerderij of tuinderij of rustend landb. Br. onder no. 6197 bur. v. d. blad. g Gevraagd enkele nette meisjes, in onze zelfbedie ningszaak. Van Vliet zelf bediening, Bosplein 45, Katwijk aan Zee, tel 4537. g Hulp in de huishouding gevraagd. Meerdere hulp aanwezig .Hoog loon. Aan biedingen: mevr, Jansen, Oude Singel 20. g Aangekocht: partij nieuwe ronde en vierkan te tafels met tuimelbla- den; pracht bad; divan bedden; opklapbedden; kapokmatr.; stalen en eiken ledikanten- waskas- ten; kleine nachtkastjes; tonetstoelen; gordijnrails 1 gulden p. meter compl.; rurlexband. Pluym, Hoo- gewoerd, koopt inboedels, telef. 21266. g Solide brandkast voor magazijn of kantoor (is brand en inbraak vrij); Êracht Mechelse leeuwen optafel; dito kastjes; dres soirs; eiken tafels in soort; ook ronde; kasten; litsju- meaux. Inkoop antiek, meubels, enz. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D., tel. 28201. Gemeente Warmond Bekendmaking Burgemeester en Wethou ders van Warmond maken bekend, dat op de zaterda gen in het tijdvak 18 juni t.m. 10 september 1960 de gemeente-secretarie geslo ten zal zijn. Uitsluitend voor het doen van aangiften voor de bur gerlijke stand zal de ge meentesecretarie op deze zaterdagen echter openge steld zijn van 8.30 u. tot 9.30 u. v.m. Gedurende genoemd tijd vak zal de gemeente-se cretarie op de overige werkdagen voor het pu bliek opengesteld zijn van 8.30 tot 12.30 uur v.m. en van 1.45 tot 5 uur n.m. Belanghebbenden worden verzocht hiervan goede nota te nemen. Warmond, 14 juni 1900 Burgemeester en Wethouders van Warmond, -J. DEKKER, loco-burgemeester M. M. B. PIETERSE secretaris Personeel gevraagd Fa. J. G. KORIDON en ZN Directie-keet Kaagdorp Telef. 02534—367 LISSE Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door: F. GODYLA KANAALSTRAAT «5

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3