Nachtelijk drama in de Burgsteeg te Leiden Dronken onderaannemer reed zig-zag door twee straten vol lustrumvierders ARKA-Leiden wil discussie met rector Doesburg Ovatie voor Willem Noske en Rijnlandse Orkestvereniging Scherp GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 15 JUNI 1960 DE 1.EIDSE COIIRANI PAGINA 2 telefonische afspraak met mej. M. D. de Vries, hoofd van de educatieve dienst van het museum (20029), ge durende de normale openingstijden van het museum 105, en des avonds om 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Verslag van een ooggetuige Mevrouw Brussee, bewoonster van het pand Burgsteeg 4, heeft het dra ma gisteravond meebeleefd. De gewonden werden in haar win kel (Futura) binnengedragen, nadat de chauffeur zijn verschrikkelijke tocht beëindigd had. Even daarvoor had zij de man, vergezeld van nog twee knapen van rond de twee en twintig jaar en een vrouw in de wa gen zien plaats nemen. De chauffeur was laveloos. Kennelijk geprikkeld door een „meningsverschil" met een der inzittenden gaf de bestuurder vrij plotseling vol gas en reed met onverantwoorde snelheid (zij ver klaarde 40 a 50 kilometer) door de steeg, die pp dit moment vol fietsers en voetgangers was, komend van het Burchtterrein. De wagen reed bij haar winkel tegen de gevel, hierbü drie personen rakend; een groot gat in de muur is de stille getuige van dit ver schrikkelijke moment. Daar de bum per ook iets verbogen was, kon de wagen zijn reis voortzetten. De tocht werd op verschillende punten gemar keerd op plaatsen waar gevel of trot toirband geraakt werden. De fiets van mej. Honnef, die zestig meter meegesleurd werd, liet een diepe in kerving in het wegdek achter. Op de brug raakte de wagen een van de pilaren. Hevige verontwaardiging maakte zich van het publiek meester: het is wellicht aan de aanwezigheid van de politie te danken, dat de chauffeur niet door het publiek werd aangegrepen. De verzorging van de gewonden in de winkel „Futura" duurde tot diep in de nacht. Na een bezoek aan de Universitaire Lustrummarkt bet „Hof van Heden" boven op de Burcht te Leiden, heeft vannacht om tien voor half één een 22-jarige Leidse onderaannemer, dronken achter het stuur van zijn wagen, een verschrikkelijk drama veroorzaakt. Hij zat in de wagen, sa men met twee vrienden. Zwaaiend van links naar rechts reed de be stuurder met zijn auto de Burgsteeg binnen, waar hij de gevel raakte, daarbij dr F. Kroes, hartspecialist, wonend aan het Terweepark, zeer ernstig verwondend, evenals de 25-ja- rige Leidse student, de heer K. W Wiessing, wonend aan de Roodborst- ■traat en een andere voetgangster, mevr. Luyendijkv. d. Berg, wonend aan de Breestraat, die verwondingen kreeg aan hoofd en benen. De dronken bestuurder zette zyn noodlottige reis voort en raakte even verder, van gevel tot gevel zig-zag- gend, op de hoek van de Burgsteeg en de Nieuwe Rijn een voetganger, de 2e jaars juridisch student, de heer J. M Hudig. wonend aan de Turfmarkt en een voetgangster, de 18-jarige An. na J. Honnef, dochter van de beken de predikant te Leiderdorp, die met de fiets aan de hand liep en tot ont zetting van de voorbijgangers zestig meter werd meegesleurd. In de Koornbrugsteeg reed de bestuurder met de wagen tegen de linkertrot toirband op en zwenkte vervolgens naar rechts, waar de auto tegen de muur van het Stadhuisplein tot stil stand kwam. De verwarring was groot. De stra ten waren gevuld met feestgangers, die van de zojuist gesloten „Hof van Heden" kwamen. Nadat de wagen tot stilstand was gekomen snelde een militair van de luchtmacht naderbij om de inzitten den uit de wagen te trekken. Er be stond n.l. z.i. de radiator stoomde gevaar voor brand. De Eerste Hulp Dienst, die snel aanwezig was kon het niet alleen af. Gewonden werden in magazijn „Fu tura" binnengedragen waar de eerste hulp werd geboden. Met medewerking van particuliere ziekenwagens bracht men de slachtoffers naar het Acade misch ziekenhuis over- Ook de be stuurder van de wagen en twee in zittenden waren lichtgewond. De be stuurder werd gearresteerd en na me dische behandeling opgesloten in het politiebureau. Over de verwondingen vernemen wij nader, dat dr Kroes een zware hersenschudding opliep en verschil lende fracturen van aangezichtsbeen deren, student K. W. Wiessing, kreeg een ruggemerg-fractuur. of de wer vels werden ernstig beschadigd, mej. tuu^op.'oe student5jf^eHudigr«i over structuurvraagstuk katholieke organisaties mevr. Luyendijk, beiden gewond aan hoofd en handen, konden na behan- Het door het schrijven van het episcopaat over de sociale organisaties deling door de Geneeskundige Dienst opgeroepen structuurvraagstuk heeft ook zijn stempel gedrukt op de gis- naar huis worden gebracht. teren in restaurant v.d. Heyden gehouden jaarvergadering van de ARKA. De slachtoffers dr Kroes, mej. Hon- Bij de bespreking van de door de Leidse afdeling ter tafel te brengen agen- nef en de heer Wiessing zijn er ern- dapunten op het Algemene Congres van 8 en 9 november a.s. stelde de stig aan toe. voorzitter, mr. Th. J. C. Verduin, voor een nadere en concrete uitleg te vragen van het standpunt van het hoofdbestuur. Met verwijzing naar de werkzaamheden van de Commissie de Beaufort merkte spreker op, dat juist in ARKA-kringen om de bisschoppelijke uitspraak in deze kwestie is gevraagd en, hoewel overtuigd van de moeilijkheden dezer materie, men het nu tijd acht voor een concreet standpunt of althans een aanwijzing van de richting welke zal worden gegaan. De rede van rector Doesburg op de KAB-verbondsraad te Utrecht was voor spreker aanleiding om een discussie tussen deze adviseur en de ARKA aan te bevelen. Vervolgens betoogde spreker, dat de behartiging van gods- dienstig-zedelijke- en maatschappelijk culturele belangen slechts kan ge schieden in een gunstig klimaat, waarvan de kansen voorzichtig moeten worden afgetast, in dit verband veroordeelde mr. Verduyn de recente rede voeringen van Baron v. Voorst tot Voorst, welke slechts kunnen leiden tot nog grotere terughoudendheid. NAAR TEGELEN De reis naar het Passiespel te Te- gelen op zondag 12 juni j.l., verzorgd door de Ned. Reisver. v. Katholieken was een belevenis. U kunt nog mee naar dit Passiespel op de zondagen 19 en 26 juni en 3, 10, 17 juli a.s. Leden en niet-leden kunnen zich hiervoor opgeven. Tevens neemt de afd. Leiden der N.R.v.K. de verzor ging op zich van trips naar Tegelen voor verenigingen, gezelschappen en clubs. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie elders in dit blad. JAN VAN GOYEN TENTOON STELLING in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. J. Blok Groepen belangstellenden kunnen op de Jan van G^yen tentoonstel ling die nog tot 27 juli in de La kenhal gehouden wordt worden (Advertentie) rondgeleid, na een schriftelijke of KLAVERJASSEN „Oosthoek 1", de kampioen der Federatie van Klaver jas verenigingen Leiden en Omstreken, neemt heden avond deel aan de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, welke te Den Haag worden georga niseerd. Het achttal van „Oosthoek 1" is al volgt samengesteld: G. Crama, P. van Velzen, M. Keereweer, J. v. Oos ten, A. Montanje, G. Montanje en M. Sierat (teamleider). Reserves: R. H. Feijen, J. Benning én P. Buis. MOOI SUCCES VOOR „PEERKE DONDERS", LEIDEN Bij de zondag jl. gehouden EHBO- wedstrijd in Berkel-Enschot heeft de afdeling Leiden, „Peerke Donders", beslag weten te leggen, op een eer ste en een tweede prijs voor het bes te groepswerk, en tevens wisten de beide commandanten de eerste plaats te bezetten. Bij deze wedstrijd, waar in 3 vakken tegelijk eenongeval werd uitgewerkt door 18 groepen uit 10 afdelingen, moesten 6 verschillen de opgaven uitgewerkt worden. Het grote voordeel hiervan was dat elke groep toeschouwer kon blyven, wat een groot voordeel en tevens leer zaam was. Door goede samenwer king, wist men zo objectief mogelijk de schriftelijke opgaven uit te wer ken. Voor Leiden was de uitslag als volgt: Vak C: (te behalen punten max. 200, voor de groep Leiden 162 P. Ie prijs een beker, beschikbaar gesteld door Dr. J. Tombrock, arts-docent van de jubilerende afdeling. Kom mandanten (t? behalen aantal pun ten 50) Leiden 45 p. Deze groep be stond uit dames: mevr. W. C. van Dam-Borst, kommandante, en mevr. A. Cival-Reizevoort en mevr. Ma- tenbroek-Dahlkamp als helpsters. Vak A: Leiden 159 p. 2e prijs een beker, beschikbaar gesteld door de afd. Berkel-Enschot. Kommandant 45 p. Deze groep bestond uit de heren: R. G. van Dam. kommandant, en de heren P. Ch. Reizevoort en Th. A. Vogelenzang als helpsters. De beide kommandanten mochten een fraaie medaille als eerste prijs in ontvangst nemen. VAN DE POLITIE Om kwart over negen gisteravond is brand uitgebroken in een open olietank op het terrein van de Ket- tingfabriek aan de Hoge Rijndijk. Nabij de olietank waren enige ar beiders bij smeltovens flensen aan fyet smeden. Een vonk moet in het 500 liter olie bevattende vat beland zijn. De tank vatte vlam en moest door de brandweer met drie nevel- stralen en twee brandblusapparaten geblust worden. Om half zeven gisteravond heeft een 61-jarige bromfietser uit War mond het sleutelbeen gebroken op de Korte Mare. Hij reed in de rich ting van de Haarlemmerweg en wil de een auto passeren die in dezelfde richting reed. Daar eentegenligger wilde passeren raakte de bromfiet ser zijn macht over het stuur kwijt en reed tegen de auto op. Hij viel en het sleutelbeen brak. Omstreeks tien uur gisteravond is voor het perceel nummer 16 op de Breestraat door onbekende oorzaak een voetgangster, wonend aan de Een avond die op voortreffelijk peil stond. Zo kunnen we het concert noemen, dat werd gegeven door de Rijnlandse Orkestvereniging onder de suggestieve leiding van Otto Hamburg. Dit was niet in de laatste plaats te danken aan de medewer king van de violist Willem Noske, die met z'n fabelachtige techniek ons verbaasde en, waarachtig kuns tenaar zijnde, meerdere malen ont roerde. De belangstelling voor dit muziek festijn was niet onbevredigend, maar voor gebeurtenissen van dit for maat toch beslist onvoldoende. Har telijk hopen we, dat het orkest zich hierdoor niet zal laten ontmoedigen, maar onder deze voortreffelijke di rigent op de ingeslagen weg zal blijven voortgaan. Het concert werd geopend met 't niet veel gespeelde werk: Festmusik uit „Le journal du Printemps" van de Duitse componist J. K. F. Fischer. Deze aankondiging (in 3 verschil lende talen) deed wat vreemd aan, maar in de vertolking er van was veel goeds te horen. Men begon wat onzeker (vermoe delijk speelden zenuwen hier en daar nog wat parten), maar bij de Gavotte aangekomen begon men echt muziek te maken, waarbij de Veilingkade in een keldergat geval len. Voor genoemd perceel stond het luik van een keldergat open. De voetgangster viel, met het hoofd voorover in het gat en kwam in een emmer water terecht. Door een al daar werkzame monteur werd zij snel bevrijd. Met een grote vlees wonde aan het voorhoofd werd zij door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heren J. H. Wal ler te Warmond, N. J. Out te de Zilk en F. Daam te Hilversum; voor het doctoraal examen Franse taal. en let terkunde mej. B. G. E. v. d. Knaap te Den Haag en de heren Th. van dei- Mast te Oegstgeest en S. H. v. d. Mei te Amsterdam; voor het candidaats- examen Franse taal- en letterkunde mej. E. Josephus Jitta te Den Haag; voor het doctoraal examen Geologie de heer J. A. Mellema te Leiden; voor het doctoraal examen Wiskunde de heren P. van der Laan te Leiden; voor het cand. examen E Wis- en Na tuurkunde de heer B. C. Nagtglas te Leiden idem cand. ex. F Wis- en Na tuurkunde de heer E. W. A. Lingeman te Leiden; idem voor het cand. A1 Wis- en Natuurkunde de heren D. Grijm te Leiden, W. M. Star te Rijns burg en H. C. Meijer te Voorburg; voor het cand. examen F1 Wis- en Natuurkunde de heer' R. P. Blumen- thal te Leiden; voor het cand. exa men H. Wis- en Natuurkunde de he ren F. H. Cramer te Leiden en A. A. Gerrits te Den Haag: voor het cand. examen I Wis. en Natuurkunde de heren I. B- H. M. Rubbens te Leiden, A. J. Bol te Leiden en D. C. Frets te Leiden; voor het cand. examen K' Wis. en Natuurkunde de heren A. M. Mennes te Leiden en P. de Veer te Leiden. (Zie verder Stadsnieuws, pag. 6) duidelij"ke aanwijzingen van Otto Hamburg de muzikanten tot grote steun waren. Toen kwam het hoogtepunt van deze avond. Het veel gespeelde en altijd weer boeiende Vioolconcert in e van Mendelssohn-Bartholdy. Natuurlijk waren de verwachtin gen ten opzichte van Willem Noske hoog gespannen. Hij heeft ze nog overtroffen. Een wondermooie toon en een diepdoorvoelde voordracht gingen hand in hand. Wij waren dankbaar deze muziek op deze ma nier te mogen horen. De dankbaar heid daarvoor kreeg een onderstre ping in de bloemenhulde voor deze rasechte kunstenaar. Het orkest kweet zich op zeer be vredigende manier van haar taak en wist zich door iedere moeilijk heid heen te slaan. Na de pauze kwam het ortcest met de Symfonie in g van W. A. Mozart. Ook hier waren veel goede dingen te horen. Jammer, dat zich hierbij nogal eens oneffenheden voordeden bij enkele blaasinstrumenten. Hier blijft een voortdurende zelftraining de enige aangewezen weg. Dat zal het gehele orkest ten goede komen. Een enigszins gebrekkige techniek van enkele spelers gaat nl. zo gauw als een remmende factor werken. De strijkers daarentegen waren juist in deze Symfonie verrassend goed en vormden een hechte een heid. Bravo! Het applaus groeide meerdere malen aan tot een ware ovatie. Dit was zeer zeker verdiend. Geslaagd. Mej. Chr. de Jong, Ruisdaelstraat 2 alhier, is aan de R.K. Kweekschool te Utrecht ge slaagd voor het diploma kleuter leidster. VOORSCHOTEN Geslaagd In Den Haag is na af legging van de „belofte van geheim houding", het „bewys van bevoegd heid voor heilgymnastiek en massa ge" uitgereikt aan mevr. J. Schip- peroort-Luijendijk alhier. RIJNSBURG Schilderwerk Stichting Avondzon aanbesteed Door het architecten bureau Kraan en van Nieuwkoop te Oegstgeest zijn namens het bestuur der stichting „Avondzon" onderhands aanbesteed de glas en schilderwerken voor het bejaardencentrum Avond zon. Voor dit werk waren vijf bedrijven uitgenodigd, welke hun prijzen van hoog naar laag als volgt opgaven: fa. H. Schutte en Zn. te Leiden r 57.090; J. Verwey te Leerdam 57-090: G. V. d. Wiel, Noordwijk f 53.750; J. de Best te Katwijk a. Zee 49.089 en H. van Rhijn te Wassenaar voor 47.840. Het werk is nog niet gegund. HAZERSWOUDE Vaderdag-geschenken voor be jaarden In het kader van de Va derdag-actie zal. traditiegetrouw, aan iedere mannelijke inwoner van Ha- zerswoude Dorp, geboren in 1880, of daarvoor, morgenavond, donder dagavond een surprise aan huis aan geboden worden. De thuisbezorging zal geschieden tussen 7 en 9 uur on der de tonen van muziek uit een ge luidswagen. potloW Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. gaviaal, 6. gas, 7. lor, 9. el, 10. ter, 12. ge. 13. Aaron, 15. inka, 16. mode, 17. strak. 19. Hl. 21. San, 22. de, 23. ten, 25. lat, 26. ondanks. Verticaal: 1. gal, 2. as, 3. Iser, 4. al, 5. log, 6. gedicht, 8. regelet, 10. taats, 11. roman, 13. aks, 14. nok, 18. Rama, 20. Leo, 22. das, 24- na 25. L.K. No. 516. Horizontaal: 1. mandje, 3. naaktkieuwige slak, 8. water in Friesland, 9. wijze leidsman, 10. om geploegd weiland, 12. scheikundig element (afk.), 13. lied, 14. uitroep. 15. tijding, 17. kraam, 19. eerwaarde heer (afk. Lat.), 20. deel van het oor, 21. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 22 dorp in Limb., 24. baat, voordeel, 26. bovenbeen, 27. fijne haren zeef. 28. meertje. Verticaal: 1- titel van vorstinnen in Pakistan, 2. achting, 3. aanwijzend voornaamw., 4. telwoord (Eng.), 5. rijkstelefoon (afk.), 6. elektrisch ge laden atomen, 7. de geest van de rijstcultuur (Java), 9. bijwoord, 11. plaats, plek, 14- dapper strijder. 16. leger (Fr.). 17. afstammeling, 18. vis, 20. leeg, 21. kloostervoogd, 2. bout an een varken, 23. gem. in Gelderl., 25. lidwoord (Fr.). Oplossing morgenavond. Desgevraagd kon de aanwezige bondsbestuuider, de heer S. P. Fluits- ma, in dit stadium ook geen duide lijke aanwijzing geven van de plaats van ARKA in het toekomstbeeld der structuur-wijziging, hierbij opmer kende dgt die wijziging ook niet door de bond zelf wordt bepaald. Het hoofdbestuur gaat uit van rustig overleg: de bron van de brief, ons hoogste kerkelijk gezag, is een reden om met de grootst mogelijke ernst de daarin gegeverf" richtlijnen te be studeren en op langere termijn te beslissen. Overigens hoopte de heer Fluitsma, dat de Leidse afdeling de genoemde vragen aan het hoofd bestuur beslist niet achterwege zou laten. Mr. Verduin en de zijnen kre gen carte-blanche. De gebruikelijke vergaderpunten werden vlot afgewerkt, jaarversla gen en begroting goedgekeurd. De periodiek aftredende heren, mr. Ver duin en C. J. M. Montanus, werden bij acclamatie herkozen. Lezing drs. Van Wessem Na de pauze toonde ARKA-Leiden, aldus een grapje ^an de voorzitter, dat het ernst is met sociaal-cultureel streven, want drs. N. J. van Wessem, directeur van het Sted. Museum „De Lakenhal" was daar om op de hem eigen wijze te spreken over zijn taak en ervaringen als museumdirecteur. Met aandacht hebben de toehoor ders kennis genomen van hetgeen mr. Van Wessem hierover, met veel humor, wist te vertellen. Eerst over gebouw, inlichting en organisatie van ons. onder de middelgrote ge rangschikt museum; de rangorde van het personeel, de technische onder houdswerkzaamheden, werkrooster en het systeem van roulering in de personeelsbezetting ter voorkoming van sleur. Na de bespreking van het routine-werk bracht spreker de meer vak-technische arbeid en de organi satie van tentoonstellingen aan de orde, alsmede die zijde van zijn be roep, welke nauw samenhangt met de gemeentebegroJ'ng: het scheppen van een klimaat dat voor do collec tie gemeentebezit zo gunstig moge lijk is, zoals de imitatie van dag licht welke geen kansen biedt voor verkleuring, selectie bij de opstel lingskeuze en het regelmatig rou leren uit de collectie. Verder is er de zorg voor niet opgestelde collecties, welke zich - gerubriceerd in rekken - bevinden in het depot onder een juiste vochtigheidsgraad. De zo be langrijke wetenschappelijke taak wordt nog aangevuld met het maken van beschrijvingen, catalogiseren, bij werken van litteratuur en foto-ar chief. Spreker streeft er naar de ste delijke bevolking, alsmede uit de omgeving, muceum-minded te maken door organisatie van cursussen, ac tiveren van verenigingen en uitbrei ding van de jonge Ver. van Belang stellenden voor de Lakenhal. De pe dagogische instructie van de jeugd der hoogste klassen L.O. bevindt zich in het eerste stadium, over de resul taten verklaarde spreker zich zeer tevreden. De verzamelingen worden regel matig uitgebreid, waarbij er op toe gezien wordt dat de beschikbare ge meenschapsgelden zo goed mogelijk worden besteed. Ten slotte gaf drs. Van Wessem een opsomming van de voorbereiding ener tijdelijke tentoonstelling, met name die van de Leidse schilder Jan van Goyen, waarvan de samenstel ling dermate zorgvuldig moet ge schieden, dat de ontwikkeling, de aspecten en de werkwijze de binnen- en buitenlandse bezoeker, leek of vakman, duidelijk worden getoond. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 2 T.M. 8 JUNI 1960 L. D. B. van den Burg en fam., lab. assistent, Bakker Korffstraat 11; T. van der Beek en fam., radar teohn. KM, Lage Mors weg 68; L. Kleinjan en fam., Pieterskerkhof 4; W. van Weeghel en fam., boekhouder, Spie- ghelstraat 8a; M. W. Wallenburg en fam., Beschuitsteeg 1; H. L. Paas en fam., evangelist, Plantsoen 55; G. Lantrok en fam., koopman, a.b. Haarl. trekvaart; A. C- Logeman geb Westdijk en fam., v. Vollenhovenpl. 62; A. C. de Roode geb. de Ruijter, champignonplukster, Tollenstraat 12; T. J. Meijer, Terweepark 2; T..G. ter Horst, verpleger, Wasstraat 4;, J. Krans, militair, Noordeinde 2a; K. Huibregtse, Rapenburg 12; P. C. van den Boom, hulp in de huish., Wasstr- 57; B. Borreman, bankwerker, An- tillenstraat 160; G. J. T. van Straaten, verkoopster, Jan Lie venstraat 9; A. H. C. de Haas, arts, Roodborststraat 53; J. Postema instrumentmaker, Balistraat 73; N. J. M. T. van Ecke, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; I. Goede, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; H. N- van der Sterre geb. Kaldenberg, huishoudster, Morslaan 50; T. C. M. van Thiel. kantoorbed., Roodenburgerstraat 5; A. M. Visser, stewardess, Rijn en Schiekade 30; J. Israëls geb. Boonstra, laborante, Joh. de Wittstraat 2; J. van de Noort, mi litair, Noordeinde 2a; N- J. Boer, ver koopster, v .d. Brandelerkade 3; M Selier. ambtenaar R. v- Arbeid, H. Mors weg 36; J. van Gent, arts, Hoge Morsweg 15; A. Garnefski, ass. rijks universiteit, Bevrijdingsplein 16; P. R. Francois, Rapenburg 127; T. H. Vroomen, kinderjuffrouw, v. Slinge- landtlaan 3; A. J. C. Rüter, hoogle raar, Boerhaavelaan 292; A. Karelse, militair, Noordeinde 2a; J. P. C. M. van Wamel, militair, Noordeinde 2a; R J. Egter van Wissekerke geb. En- nik, Rijnsburgerweg 58; E. C. M. Roegies, militair, Noordeinde 2a; C. M. Reuvers, militair, Noordeinde 2a; R. Matena, militair, Noordeinde 2a; J. A. E. van der Lugt, militair, Noord einde 2a; H. T. Kwaijtaal. militair. Noordeinde 2a; C. R. Koster, militair, Noordeinde 2a; T. Oosterman, mili tair, Noordeinde 2a; A. W. Huijser geb. Hoogendorp, Roomburgerlaan 17; E M. Dragt geb. Overberg, Boer haavelaan 14; K. C. Valentijn, Lijs terstraat 30; J. G. o Lankester, Boer haavelaan 2; J. J. M. Nozeman geb- Körber, van 't Hoffstraat 9; A. T. Kroone, radiotechnicus, Hoge Rijn dijk 240. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 2 T.M. 8 JUNI 1960 W. Wesseldijk en fam., Modder- manstr. 54, Velsen, Velserduinweg 202; F. W. Veltman en fam., Rijnkade 9, Voorschoten, Prof. v. d. Waalsin 17; J. A. M. Zeeuw van der Laan en fam., Haarl.str. 263, Oegstgeest, Uten- waerde.ln 6; C. J. Visser en fam., Witte Singel 68, Baarn, Gen. Karei v. d. Heijdenlaan 8; P. Lepelaar en fam., Breestraat 153, Leiderdorp, M. P. Splinterln 122; S. E. Devilee geb. Verplancke en fam., Gasstr. 70, 's-Gravenhage, Newtonplein 49a; W. Neuteboom en fam., Uiterstegracht 152, Valkenburg ZH, Marinus Post- straat 69; H. Ruijtenbeek en fam., G. v. d. Laanstr. 11, Valkenburg ZH, Marinus Poststraat 61; R. Ockerse en fam., Kanaalweg 99, Ned. Nieuw Guinea; G. J. de la Rie en fam., Kolfmakersteeg 26, Noordwijk. Oranje Nassaustr. 45; W. Navest geb. ter Haar en fam., A. v. Burenhof 59, Ede (Gld), A. van Burenlaan 208; J. Zandbergen en fam., Bilitonstr. 15, Rijnsburg, Vliet Z Z 4; J. de Boer en fam., Haarl.straat 164, Lisse, Kanaal straat 3; J. B. Krul en fam., K. St. Agnietenstr. 8a,'Australië; J. P. Wee- nink en fam., Tesselschadestr. 15a, Rotterdam, Kemperpad 45; J. G. Spaan en fam., Papengracht 10a, Lis- se, Vreewyk 3; M. H. I. Graafland geb. ter Linden en fam., Breestraat 43, Leiderdorp, M. P. Splinterln 96; A. van der Graaf en fam., T. Brands- malaan 182, Zeist, Bergwerg 150; W. A. de Ruijter en fam., Morskade 12, Oegstgeest, Geverstr. 50a: C. Pison geb. Stikkelorum, Bronkhorststr 7, Alphen a. d. Rijn, Kastanjestr. 13; H. Peters, Marnixstraat 44, Amerika; M. Koster, Janvossensteeg 61, Rotterdam Beatrijsstr. 346; W. Pison, Spieghel- straat 35, Alphen a. d. Rijn Kastanje straat 13; L. de Geus, Morsweg 75a, Zandvoort, Dr. Smitstraat 7; F. Lucas Roodenburgerstr. 5, Enschede, Min. Dr. Kuiperplein 19; A. A. Gerrits, Roodenburgerstr. 5, 's Gravenhage, Vaassenstr. 24; L. H. Hartmann, de Goejestr. 24, Zuid Afrika; M. Vaas, Cobetstraat 28, Amsterdam, Stadhou derskade 136 II; J. van der Heijden, Hoge Rijndijk 105, Utrecht, Joh. Wa- genaarkade 57; Y. Croon, Rapenburg 122, Rotterdam, Statensingel 93a; H. J. Bouwman, Herensingel 2a, 's Gra venhage, Pippelingstr. 24; G. J. J. Drenth, Ch. de Bourbonhof 5, Utrecht Brigittenstraat 19; T. F. J. Dessau- vagie, Oude Rijn 68, 's Gravenhage> de Sav. Lohmanlaan 487; M. E. Nieu- wenhuijsen, Oude Vest 49, Amster dam, Apollolaan 58; J. H. Barkeij, Hooigracht 11-29, Schiedam, Donker Curtiusstr. 18; P. A. Greve, Heren singel 31, Bussum, Barbaragaarde 14; C. A. Buschman, Hooigracht 11-29, Bussum, Laarderweg 177; G. J. Berg- horst, Mezenstr. 2, Deventer, Roe- lofsbeldstr. 9; H. Mehrengs, Morsweg 102a, Afrika; C. W. Nieboer, P. de la Courtstr. 69, Voorschoten, Leidseweg 96; M. Berger, Stieltjesstr. 40, Rotter dam, Mathenesserln 464b; C. J. Bree- develd, Levendaal 175a, Swalmen, Pr. Bernhardstr. 3; A. L. P. Mol, Oostdw.str. 1, Oegstgeest, Oudenhof laan 8: H. J. Lems. Nieuwstr. 34a, Rotterdam, Persijnstr. 9b; J. Distel- velt, N. Rundersteeg 10, Wijchen, Ringlaan 81; J. A. Hoefnagels, Oude Herengrt 22, Zwolle, Diezerstr. 108: F. Wamelink, Rijnsburgerweg 10, Amsterdam, Nassaukade 24 hs; H. Muste, Jac. Catslaan 28, Dordrecht, Lodewijkstr. 18; G. A. Donker, Bor- gerstr. 7, Zuid Afrika; E. Brouwer, Witte Singel 101a, Maastricht, There- siaplein 1; A. M. Starkenburg, Magd. Moonsstr. 5, Katwijk, Sluisstraat 85; M. J. van Groningen geb. van Hame ren, de Sitterlaan 79. Leidschendam, Plaspoelweg 11: J. Bekker, Tib. Sie- genbeekstr. 3, Hoorn, Koepoortsweg 114; T. Jongbloed, Noordeinde 39, Amersfoort, Surinameln 89a; E. A. M. Boots geb. Scholten. H. Geesthof ie 2a, Opmeer. Spierdijk 148; J. C. C. Sanders, Rijn en Schiekade 17, 's Gravenhage, Kon. Marialaan 28; J. C. J. van Vucht, Boerhaavelaan 40, Oegstgeest, M. H. Trompln 112; M. C. P. Heilbron geb. Wallaart, Muderstr. 24, 's Gravenhage, Arnhemsestr. 2.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2