TAPTOE OP HET LFC-TERREIN: Koud, te laat en wat mager Koopman in peen gal zich voor siudent uit Lustrumviering bij kinderen van Mythy'school Hospita's genoten gastvrijheid in sociëteit M.nerva "KING" No-iron SPORTSHIRTS Bromfietser verongelukt dodelijk DINSDAG 14 JUNI 1960 Kwart over negen stond op de aan plakbiljetten. Om tien uur echter be gon de Taptoe op het LFC-terrcin. Het publiek wachtte dus drie kwar tier op de dingen die niet komen gingen tot de commissieleden 't veld overstaken en het feest kon begin nen. Onder de verlichting van L.F. C.'s flood-light voerden achtereen volgens het Jachthoorn korps van het garderegiment jagers de Ko ninklijke Militaire Kapel onder lei ding van Rocus van Ypcren en The (Schotse) Gordon Highlanders hun parades uit. Vooraf zagen we nog even de jeugddrumband „De Burcht" Het was een aardige vertonng: de bezetting was alleen wat te mager voor dit uitgestrekte grasland en bo vendien doet exercitie het op een plein altijd beter, omdat niet op gras, maar op straatstenen wordt ge lopen. Bovendien weerklinkt de mu ziek tussen de gevels prettiger en voller dan in de ijlere openlucht. De Schotse Highlanders met ee 1 koper en piperband ontving veel bijval. Ook de figuren, die van de Ko ninklijke Militaire Kapel in samen werking met het Jachtkoorkorps maakte, waren aardig. Aan het slot van de taptoe paradeerden de 3 deel nemende bands. Men speelde onder meer gezamenlijk 't „Stars and Stri pes" en „Blij bij mij Heer", waarna onder het hijsen van de driekieur en de „Union Jack" het Engelse en Nederlandse volkslied gespeeld wer den. Over half twaalf kon iet vuur werk beginnen. Een mooi vuurwerk aangeboden door een bekende siga- rettenfabriek. Hevige knal"ca waren niet van de lucht. Zij werden tot in Sassenheim en Katwijk gehoord Leidse notabelen woonden het feest bij. en verkocht waardeloze boeken Met een identiteitskaart van de Rijksuniversiteit te Leiden voor- het jaar 1958-'59 en een stapel boeken, placht de 34-jarige koopman in peen en uien J. P. uit Den Haag, de laat ste tijd op pad te gaan. Wanneer de handel niet floreerde gaf hij zich uit voor student in de geologie, en verkocht de boeken (die hij zich voor een prikje tweedehands aanschafte) zogenaamd ten bate van in behoef tige omstandigheden verkerende Joodse studenten. Men had de koopman aangepraat, dat hij best student kon zijn, en bo vendien een Joods uiterlijk had, zo zei vanmorgen de president van de rechtbank te Rotterdam, voor wie hij terecht moest staan. Dit samen met de universiteitskaart en zijn praatjes, deed veel mensen in Mid- delharnis, Leende en Den Plaag hem geld geven. De koopman was al negen maal veroordeeld, waarvan zes maal voor oplichting. De officier van justitie eiste tien maanden gevangenisstraf met aftrek, wegens oplichting meer malen gepleegd. Uitspraak over 14 dagen. Een moeilijke opgave na het taartenfestival Belangrijkste vrouw In sociëteit Minerva was het gis termiddag een drukte van belang. De eerbiedwaardige muren omring den thans, afgezien van de gewone bezoekers, nog een heel ander soort mensen, nL de dames die als onder deel van het studentenleven als hos pita geboekt staan. Samen met ver schillende „hospita-heren" werd hen door hun studerende „pleegkinderen" een grandioze ontvangst bereid. De praeses van de burgerij-com missie, de heer H. H. Nieuwenhui- zen, wees op de grote eer, die de hospita's genoten door te worden binnengelaten in deze anders zo streng bewaakte burcht der gezellig- De hospita-juryleden, de dames Ma- der, De Jong en Hageman, verdiepen zich in compositie, vormgeving en opmaak van de „proeven van be kwaamheid" der huishoudschoolleer lingen. De „taartenstudie" trok grote, bijna afgunstige belangstelling. VECHTPARTIJ. Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse Politierechter een haven arbeider uit Alphen aan den Rijn wegens mishandeling tot een maand voorwaardelijke gevangenistraf met twee jaar proeftjjd en vijftig gulden boete of tien dagen. Op 27 maart jl. was verdachte in een café te Alphen aan dein Rijn geweest, waar hij tien elf glazen bier had gedronken. Hier had hij het aan de stok gekregen met zekere Van L., die ook niet brood nuchter was. Buiten kwam het tot een vechtpartij, waarbij verd. in dolle woede de liggende Van L. in het gezicht had getrapt. Voor deze trap moest hij nu terecht staan. elke woensdag jongensmarkt van de beste ïngelse poplin heid. „Dit is niet omdat wij onszeli zo belangrijk vinden, maar omdai wij u zo hoogschatten'zo verduide lijkte de heer Nieuwenhuizen deze bijzondere geste. Spr. noemde deze ontvangst voorts een der voornaam ste manifestaties van het lustrum feest omdat het betreft de belang rijkste vrouw voor de student, die vrouw die in het centrum der be langstelling staat. Ook hiei was het Dolf del Prado, die voor het muzikaal vertier zorg de en verder bracht de heer R. Steenstra, die een reputatie op dit gebied heeft hóóg te houden, het sprookje van de (Surinaamse) spin Anasi. Taartenkeuring Tenslotte werden uit de aanwezi ge hospita's drie dames opgeroepei oip de jury te vormen die een oor deel moest uitspreken over de resul taten van de taartenbakwedstrijd, waaraan v/erd deelgenomen dooi leerlingen van twee Leidse huishoud scholen. liet v/aren drie gerer-om- meerde hospita's, de dames Hag; man, De Jong en Mader, die zich bewust van hun zware taak zetten aan het keuren en proeven. Na een minutieus onderzoek kwamen twee leerlingen van de huishoudschool aan het Rapenbu.g, Marijke tien Hol lander (17) en Conny de Nie (18) als eerste prijs winnaressen uit de bus. De heer Nieuwenhuizen had tevo ren de meiedeling gedaan, dat de overheerlijke baksels niet ter plaat se opgegeten zouden kunnen wor den, omdat ze bestemd waren voor de bewoners van verpleeghuizen hier ter stede. Bovendien wenste de burgerij commissie de lijn van de hooggeëerde hospita's met conside ratie te bejegenen. (Advertentie) ZOETERWOUDE KATWIJK Spreekuur burgemeester. He' woordde verdachte, waarop de jon- spreekuur van de burgemeester or geman vroeg, „wat dat zou". Ten ge- donderdag 16 juni a.s- gaat niet door volge van de klap, liep de jongen een hersenschudding op. Gunning. Het verlagen van de De politerechter veroordeelde ver- Nicuwewegsbrug is door B. cn W. op- dachte conform de eis tot. een boete gedragen aan de laagste inschrijver De burgerijcommissie voor de vie ring van het 77ste lustrum der Leid se Universiteit heeft gistermiddag gezorgd, dat ook de kinderen van de Mythylschool aan de Zuidsingel hun deel in de feestvreugde kregen. In een uitbundig versierde gymnas tiekzaal waren de kinderen bijeen gekomen en zij werden er ander half uur lang getracteerd op een al leraardigst programma, dat werd verzorgd door „eigen krachten" van de studenten. Er was een vreledelgeboren goo chelaar, die voor de kinderen al gauw een echte tovenaar was, en de poppenkast vertoonde met twee dames achter de coulissen een keur van levendige verhalen over Jan Klaasen en Katrijn en over de boze watergeest, die zijn boze zin nen had gezet op een gouden bal. Erg veel plezier hadden de kleinen ook met het optreden van de alom bekende en uit de societeitskringen stammende Dolf del Prado, die zich zelf op de gitaar begeleidend het loflied zong van Suriname en van de bruine tonen met rijst. Zijn lied jes werkten zo aanstekelijk, dat de De praeses van de burgerijcommissie, de heer H. H. Nieuwenhuizen, schep te een hele emmer limonade leeg. kinderen hem niet alleen lieten zin gen. Er bleek zelfs een kleine artist onder de kinderen verborgen die op uitnodiging van Dolf en met diens medewerking een heus rock 'nd roll- liedje ten beste gaf. Tussen de be drijven door viel er volop limonade te drinken. Na afloop waren er hiep- hiep-hoera's voor dt tovenaar en Dolf en bloemen voor Jan Klaasen er. Katrijn. Gistermiddag om ongeveer half 3 heeft in de Voorstraat te Katwijk aan Zee een aanrijding plaatsgevon den waarbij een bromfietser dodelijk werd gewond. Door nog onopgehelderde oorzaak kwamen de 23-jarige bromfietser A. Dijkhuizen te Katwijk en een bestel auto met elkaar in botsing. De brom fietser liep hierbij een schedelbasis- fractuur en beenbreuken op. De ge wonde werd naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd waar hij vannacht aan de verwondingen is bezweken. Eventuele getuigen van dit ongeval worden dringend ver zocht zich met de politie te Katwijk in verbinding te stellen. HAAGSE POLITIERECHTER. DE KLAP. Dat voetballende jongens het iemand erg lastig kunnen maken, on dervond de 47-jarige fabrieksarbei der uit Leiderdorp, die voor de Haag se politierechter n.oest vei'schijnen, cmdat hij een zeventienjarig jonge man, een klap in het gezicht had ge geven. Deze was met nog enkele an dere knapen voor verdachtes huis aan het voetballen. Tengevolge van dit spel was reeds eerder een ruit van verdachtes woning gebroken. Hij verzocht de jongens met het spel op te houden, omdat de kans bestond, dat er weer een bal door het raam zou vliegen. De getuige merkte toen op, dat de vorige ruit „toch zeker be taald was" „Ja, door mijzelf", ar.t- 40 JAAR IN DIENST VAN LEVENSMIDDELENBEDRIJF Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot heeft vanmorgen op het stadhuis in Leiden de heer J. C. Metsch ontvangen, die vandaag zijn veertigjarig jubileum viert als win kelbediende bij het levensmiddelen- bedrijf van de heer J. B. Boer aan het Noordeinde. Bij de ontvangs4 in de burgemeesterskamer waren de heer en mevrouw Boer en de heer C. de Ru, de vorige eigenaar van dit levensmiddelenbedrijf. Jhr. Van Kin schot zei te vinden dat een derge lijke trouw aan één bedrijf waard is te worden gememoreerd. Hij deel de meer dat 't de Koningin had be haagd dhr Metsch te onderscheiden met de eremedaille in brons, beho rende bij de Orde van Oranje-Nas- sau. (Foto N. van der Horst)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6