Dr. A. KESSEN OVERLEDEN Blinde moeder bezoekt geëmigreerde zoon Korrngin Juliana bij lusiiumviering Bond van Oorlogsslachtoffers Bondsconcours fanfarekorpsen te Nootdorp succesvol gestart Rede van voorzitter Middelhuis Aardbevingen geen gevolg van atoomonlp'olling MAANDAG 13 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 GEHUURDE AUTO OVER DE KOP Op de rijksweg bij „De Meern", even buiten Utrecht, is gisterochtend door nog onbekende oorzaak een auto over de kop geslagen. De vier inzit tenden. allen uit Den Haag, zijn overgebracht naar het Acad. zieken huis te Utrecht. Het waren twee jon gens en een meisje uit één gezin H. P.. A. P. en N. P., resp. 23, 15 en 16 jaar en het 20-jarige meisje B. H. Het meisje N. P. werd zwaar gewond De jongelui hadden de auto gehuurd. Minister an'woordf op vragen over bedevaart van militairen De minister van Defensie heeft reagerend op vragen van twee leden van de Tweede Kamer, de heren Van Dis en Kodde, beiden SGP gezegd, dat aan militairen, die om princi piële redenen niet op zondag reizen geen verlof zal worden verleend om op maandag per eerste gelegenheid terug te keren. De minister zei dit in antwoord op vragen van de Kamerleden naar de juistheid van berichten, dat aan dui zend Katholieke militairen zes dagen buitengewoon verlof was verleend voor deelneming aan de derde inter nationale bedevaart. De Kamerleden informeerden naar een aantal details, welke betrekking hadden op de mate van medewerking, die het ministerie aan deze bedevaart had gegeven. De Kamerleden opperden voorts, dat het rechtvaardig zou zijn, indien aan mi litairen die om principiële redenen niet op zondag reizen, toestemming werd gegeven op maandag terug te keren. De minister echter, zette in zijn antwoord uiteen, dat het ministerie geen medewerking had gegeven, door het beschikbaar stellen van tenten en kantines, doch dat de tenten door het Franse leger beschikbaar waren ge steld en dat kantines bestonden uit van de Belgische spoorwegen gehuur de goederenwagens, bevoorraad met van de kantinedienst te Leiden ge kochte goederen- De minister zegt voorts, dat het geven van toestem ming om maandag van kort verlof te rug te keren niet gegeven kan wor den, omdat ook aan tienduizenden katholieke militairen, die niet aan de bedevaart deelnamen, geen verlof ge geven yrerd en voorts, dat door het wel geven van toestemming op maan dag terug te keren de gang van za ken bij de opleidingseenheden ver stoord zou worden. Verlies Nederlands bibliotheekwezen Op 55-jarige leeftijd is overleden de Directeur-Bibliothecaris van de Rijksuniversiteit te Leiden, dr A. Kessen. Met hem is een eminent bibliothe caris heengegaan, die voor een be langrijk deel zijn stempel heeft ge drukt op het na-oorlogse bibliotheek wezen en inzonderheid vruchtdragen de initiatieven heeft ontwikkeld voor de Leidse Universiteitsbibliotheek, mede in verhouding tot de veertig tot haar behorende instituutsbibliotheken van de medische klinieken, labora toria enz. Met grote energie en steunend op een veelzijdige kennis heeft dr Kes sen zijn organisatorische gaven, zijn helder inzicht, tact, doorzettingsver mogen enz. in dienst gesteld zowel van de Leidse bibliotheek als van het bibliotheekwezen in het algemeen, dat zich na de tweede wereldoorlog dynamisch is gaan ontwikkelen. Naast zijn vele ambtelijke en an dere functies heeft dr Kessen kans gezien over de meest uiteenlopende onderwerpen zij het ook kleinere artikelen te publiceren, terwijl hij zeer actief is geweest in diverse be stuursfuncties, die niet rechtstreeks met het bibliotheekwezen verband hielden. Levenloop Hij is in 1904 te Maastricht gebo ren, studeerde te Leuven en te Lei- Fonds snelt te hulp Zes jaar geleden emigreerde de zoon van de thans 56-jarige mevr Margje Karstens—De Boer naar Australië. Vele malei? heeft ze hem sindsdien geschreven, hetgeen echter niet kon verhinderen, dat da moeder een grote heimwee naar baar zoon kreeg. Het werd zelfs zo erg, dat zij suikerziekte kreeg en haar gezichts vermogen verloor. De doktoren, die haar behandelden, konden slechts een advies geven: mevr. Karstens moest naar haar zoon, slechts dat zou haar leven nog kunnen redden. Financiële hulp diende zich echter aan in de vorm van het noodfonds voor ouders van emigranten „Wij ko men". Nadat dit pas kortelings opge richte fonds reeds een oplossing had gebracht in vier gevallen, waarin ouders een reis naar hun zeer ernstig zieke kinderen in den vreemde werd aangeboden, heeft het thans weder om voor de oplossing gezorgd. Zaterdagavond vertrok zij per KLM naar Sydney. De volgende weck zal zij haar zoon, voor het eerst sinds zes jaar, weer ontmoeten. Z.-Holl Landschap en Warmond Het bos, behorende bij het kasteel Warmond, zal waarschijnlijk binnen kort in het bezit komen van de stichting „Het Zuidhollandse Land schap". Deze mededeling heeft de voorzitter van de stichting, de heer J. W. W. van der Hoeven gedaan tij dens de te Schoonhoven gehouden jaarvergadering. Het landgoed zal eerst in handen van de gemeente Warmond komen en dan zal het kas teel een definitieve bestemming krij gen. Daarna zal het bos aan de bezit tingen van het Zuidhollandse Land schap worden toegevoegd. De heer Van der Hoeven bracht dank aan de burgemeester van War mond die zo veel voor de vereniging had gedaan Burgemeester Vor. Fi- senne deed tijdens de vergadering de suggestie de volgende jaarverga dering te Warmond te houden, een gedachte, die door het bestuur gaarne werd aanvaard. den en promoveerde in laatstgenoem de plaats in 1931 in de letteren en wijsbegeerte. Sinds 1954 was de heer Kessen al gemeen voorzitter van de Ned. Ver eniging van Bibliothecarissen. Als zodanig vertegenwoordigde hij her haaldelijk Nederland in het buiten land, waar hij ook voordrachten hield. Van tal van adere verenigingen en instituten was de heer Kessen be stuurslid. Hij was geruime tijd voor zitter van de Vereniging Oud-Leiden en van de Leidse Straatnamen-com- missie, secretaris van het rijksinsti- tuur voor oorlogsdocumentatie te Am sterdam, bibliothecaris van de Ned. Maatschappij voor Letterkunde, be stuurslid van de rijkscommissie van advies inzake het bibliotheekwezen, secretaris van de Universitaire pers te Leiden. De heer Kessen heeft zich in be zettingstijd verdienstelijk gemaakt in de illegaliteit. Na de bevrijding werd hij waarnemend militair commissaris der provincie Limburg. Hij was op richter van de regionale omroep- zuid, waarvan hij de eerste directeur werd. Leidse militaire kokschool serveerde drieduizend maaltijden Onder groot enthousiasme van de vele aanwezigen heeft koningin Ju liana zaterdag een deel van de lus trumviering van de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers in de Haagse Houtrusthallen bijge woond. De koningin, die bescherm vrouwe is van de bond, werd harte lijk toegejuicht. H.M. onderhield zich geruime tijd met oorlogsinvaliden en -weduwen. Een groot aantal militai re autoriteiten woonden het feest eveneens bij. Een unieke prestatie heeft bij de ze viering de Leidse militaire kok- school geleverd door te zorgen dat niet alleen de drièduizend aanwezi gen op tijd hun consumptie kregen maar ook door 's avonds de monster- maaltijd te serveren. Driehonderd- vijftig soldaten fungeerden als kel ner en zeshonderd ledpn van de kok- school hebben de maaltijd bereid. Tijdens een openingsrede wees de voorzitter, van de bond, de heer W. Van Lanschot op de vele verbeterin gen, die gedurende de afgelopen 15 Prachtige prestatie van jubilerend „Juliana" Het weer op deze zondag was van dien aard, dat de jury, in overleg met het bondsbestuur en het be stuur van „Juliana", het beter vond, dat het concours niet buiten maar in het gebouw van het sportpark gehouden werd. Vele rappe handen hielpen in korte tijd dat de zaal hier voor ingericht werd en enkele mi nuten later dan was vastgesteld kon de voorzitter van Juliana een wel komst woord richten tot de geno digden. De officiële opening werd verricht door de heer C. A. Volgering, bonds voorzitter, die na felicitaties te heb ben gericht tot „Juliana" in een ge degen rede het belang van een con cours uiteenzette en ook dieper in ging op de vraag welke plaats de muziek inneemt in het culturele en sociaal leven. Tot slot sprak de heer Volgering zijn vertrouwen uit in de jury, bestaande uit de heren Joh. Pinkse, Marinus v. 't Woud en F. J. Vermeren. Precies op tijd be gon het concours wat het muzikale gedeelte betreft met de Jeugdafd. Harmonie „St. Caecilia" uit Voor burg, dat met 2 vrije nummers 279 punten haalde, wat een eerste prijs betekende. Een succes voor dit klei ne korps van 19 leden en de diri gent C. Juffermans. In de 2e afd. Fanfare speelde „Liefde voor Har monie" uit Roelofarendsveen, dat met het verplichte nummer „ProJu- venis" 123 en met het vrije nummer „Three little pictures" 117 punten haalde en een 2e prijs. In de afd. Uitmuntendheid kwamen 2 korpsen uit en wel St. Ambrosius (Schiedam) en de Phoenix (Wateringen). Voor het verpl. nummer „Suite voor Har monieorkest" behaalden beiden 144 punten en voor het vrije nummer eindigden zij ook op 144 punten, zo dat beiden een le prijs in de wacht sleepten. In de ereafd. Fanfare kwam het organiserende „Juliana", dat met haar kleine bezetting (22 leden) tot een prachtige prestatie kwam. Met de nummers „Valeriussuite" en „Ouverture Symphonique" behaalde zij 300 punten. De ereafdeling Har monie bracht 2 korpsen in het strijd perk. St. Caecilia uit Schipluiden behaalde met 288 punten een 2e prijs en St. Caecilia uit Voorhout een le prijs met 294 punten. Als laatste corpsen speelden „Pius X" uit Poel dijk en St. Matthias uit Warmond, uitkomende in de hoogste afdelingen. Onder grote stilte luisterden de vele aanwezigen naar deze korpsen. Het verplichte nummer voor afd. Fanfare bracht voor PIUS X 156 punten op en het vrije nummer „Ma- rinella" 157 punten, wat het hoogste aantal punten van de eerste dag be tekende. Dir. Alb. Mey, die met een griepje te kampen had, bracht het met St. Matthias ook tot een prach tige prestatie. Het zware verplichte nummer „Dansen Polovetsiennes" bracht weliswaar maar 138 punten op, maar in het vrije nummer .Har lem Shadows" kwam St. Matthias tot een zeer zuivere prestatie, wat de jury dan ook beloonde met 162 punten, wat in totaal ook 300 pun ten en een eerste prijs opleverde. Voor de mars wedstrijd kwam op deze eerste dag St. Caecilia uit Schip luiden in het strijdperk en behaalde een eerste prijs met 96 punten. Vóór en achleibestuurders - mei ieleloon - op enoime vrachtauto Voor het transport van zeer zware machineriën, als transformatoren e.d., heeft een vrachtauto-onderneming uit Breda een enorme vrachtkolos la ten bouwen, die als truck met 32-wie- lige opleeger, niet minder dan 31 me ter is. Het gewicht van het ge vaarte is veertig ton en het kan 160 ton vracht vervoeren. In verband met de uitzonderlijke lengte zijn er twee bestuurderscabines, zowel vóór als achter en de twee chauffeurs staan met elkander in telefonische verbin ding. Vrijdagavond kwam het gevaarte, dat in Würtemberg werd gebouwd, bij Venlo óns land binnen en trok onder politie-escorte verder naar Breda. Hoewel in Nederland een maximale wagenbreedte van 1x/i me ter is toegelaten heeft de Breda'se firma toestemming de wagen, die een breedte heeft van 2,80 meter, op de vaderlandse wegen te gebruiken. Twee en een halve ton heeft de eige naar voor het gevaarte moeten neer tellen. De verzekering zal Sofia Loren geen vergoeding uitkeren voor het enige van haar gestolen juwelen, dat verzekerd was, aldus wordt gemeld- Het betreft een halssnoer van dia manten en safieren. Dit was verze kerd op voorwaarde, dat het slechts gebruikt zou worden bij opnamen voor een film en verder in een brand kast bewaard zou blijven. De 38-jarige mr A. Mansvelt, eerste secretaris van de Nederlandse ambassade te Londen, heeft zondag avond bij een autobotsing ernstige verwondingen aan hoofd en borst op gelopen. Hij is te Ashford, Middlesex, in een ziekenhuis opgenomen, even als zijn 36-jarige echtgenote, Marga- retha baronesse van Boetzelaer, die aan het hoofd gewond werd, en twee vrouwelijke passagiers. De bestuur der van de auto waarmee de wagen van mr Mansvelt in botsing kwam, is overleden. jaar tot stand zijn gekomen. Als be langrijkste punten voor het toekom stige beleid noemde spr. o.m. het pensoenrecht voor de reserve dpi. militairen van het voormalige KNIL en aanpassing van de verschillende vormen van pensioen. De minister president, prof. J. de Quay getuigde van zijn respect voor de oorlogsslachtoffers en het werk van de bond. Ook de minister van defensie, de heer Visser betoonde zioh zeer erkentelijk voor wat de bond heeft gedaan en nog doet. Hij deelde mede dat het de koningin heeft behaagd de algemeen secreta ris van de bond, mr. dr. W. van Om men Kloeke te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Voorts werden nog gelukwensen overgebracht door de buitenlandse afgevaardigden. Monique en Rob van Lanschot, kinderen van de voorzit ter, hebben koningin Juliana een in leer gebonden gedenknummer van het bondsorgaan aangeboden. Acshthonderd meter tafel De leerlingen van de militaire kokschool te Leiden hebben bij deze gelegenheid een unieke prestatie ge leverd. Behalve het verstrekken van de consumpties overdag bestond hun taak uit het serveren van het avond- diner in een der hallen. Hiervoor waren nodig niet minder dan elfdui zend borden, tienduizend stuks be stek, vijfhonderd schalen en driedui zend kop-en-schotels. Achthonderd tafellakens waren nodig om de meer dan achthonderd vierkante meters tafelruimte te dekken. Driehonderdvijftig soldaten speel den voor kelner; de bereiding van de maaltijd was toevertrouwd aan zes honderd leerlingen van de kok- schooL Bondsraad K A B. „Ten aanzien'van de loonpolitiek is onze eis niet meer maar ook niet min der dan gelijke rechten om mee te dingen bij de verdeling van de wel vaart. Als dat gebeurt kan men er op rekenen, dat wij ons tot het uiterste zullen inspannen om mee te werken aan een gezond industrieel klimaat, waarin ieder wil bijdragen aan de vergroting van de nationale welvaart Belangrijke beknotting van de vrij heid op loonpolitiek gebied kan nog slechts worden geduld als ook voor andere categorieën Nederlanders dan de werknemers belangrijke beper kingen gelden". Dit verklaarde vanmorgen de voor zitter van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging, de heer J. A. Middelhuis, bij de opening van de voorjaarsverbondsraadsvergadering van de KAB in Utrecht. De heer Middelhuis zei, dat de stormen in de loonpolitiek geleidelijk wat zijn uitgewaaid. Er komt, vol gens hem, langzamerhand een eind aan de golf van loonsverhogingen, die vorig jaar is ingezet: zo goed als iedereen is nu wel aan de beurt ge weest of is bezig aan de beurt te komen. Voor de groep van werknemers die niet onder een CAO of loonregeling vallen kan, naar het oordeel van de KAB, een wettelijke regeling van het minimumloon, waaromtrent de rege ring aan de S.E.R. advies gevraagd heeft, van belang zijn. De heer Middelhuis stelde met na druk, dat, wil men verder op de me dewerking van de KAB kunnen blij ven rekenen, de arbeidersbevolking spoedig deel dient te krijgen aan de voortdurende eigendomsvorming door de investeringen uit de winsten. Wij kunnen niet lijdelijk blijven toezien, zo zei hij, dat de bezitsvor ming met de trekschuit blijft gaan, terwijl er volkomen vrijheid is om in bepaalde gevallen fabelachtige tan tièmes en steeds stijgende dividenden uit te keren. Hij verklaarde, dat de werknemers bij de te voeren loonpolitiek willen meewerken aan het voorkomen van inflatie, maar niet als alleen zij daar voor in hun vrijheden zouden wor den beknot. ZOETERWOUDE De wind deed mee bij de Rijwieltochten De NKJB alhier organiseerde zon dag jl. voor de 9e maal de jaarlijks rijwieltochten, bestaande uit een toertocht, een puzzelrit en een ster- rit. Deze laatste was bestemd voor hen, die ver van Zoeterwoude wo nen. Zij konden dan starten in hun woonplaats, terwijl de finish in het Parochiehuis aan de Schenkelweg was. Tengevolge van de sterke wind werd hieraan maar door 2 personen deelgenomen, die resp. kwamen uit Amsterdam en Utrecht, Aan de toer tocht werd door 12 personen deelge nomen, terwijl de puzzelrit gereden werd door 403 personen. Het eerste gedeelte leidde van Zoeterwoude naar Leiden en via Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Valkenburg naar De Grote Vink, waar een rust van 1 uur werd gehouden. Van hier werd gereden via Voorschoten, Leid- schendam, Voorburg, Den Haag, Wassenaar en Voorschoten weer naar Zoeterwoude De controleposten waren met zorg uitgekozen, zodat verschillende deel nemers moeite hadden met het vin den daarvan. Opmerkelijk was, dat het eerste gedeelte met tegenwind moest worden gereden, waardoor de meeste deelnemers te laat aan het rustpunt kwamen. Het tweede ge deelte gaf juist een ander beeld te zien. Met de wind in de rug werd dit gedeelte veel te vlug gereden, waar door velen te vroeg op de controle posten arriveerden. Ongeval. Op het rustpunt (De Grote Vink) deed zich nog een ongeval voor. Mej. Cobie Pieterse, die waarschijnlijk nog voldoende krachten in reserve had, wilde enige gymnastische toe ren aan ringen laten zien. Zij viel echter uit de ringen, waardoor zij zodanig werd gewond, dat zij per auto naar dokter Kortmann in Zoe terwoude moest worden vervoerd. Deze constateerde gelukkig, dat zij geen inwendige kneuzingen had op gelopen. De puzzelrit was voor haar echter afgelopen. 's Avonds had om 9 uur de prijs uitreiking plaats in het Parochiehuis aar de Schenkelweg. Hierbij deelde de voorzitter de heer. Koos van der Geest, mede, dat op vrijdag 10 juni reeds meer dan 300 personen hadden ingeschreven, hetgeen vorige jaren nog niet was voorgekomen. Dat het aantal deelnemers toch bleef bene den dat van het vorig jaar (457) moet kennelijk worden toegeschre ven aan de vrij straffe wind. Door de firma's Van Cassel, Van der Drift en Krekelaar waren enige troostprijzen beschikbaar gesteld, die werden toegekend aan hen, die met de meeste pech te kampen had den. Dit waren mej. Tigchelaar, mej. Wolvers en de hier reeds genoemde mej. Pieterse. Het hoogste aantal strafpunten behaalde het koppel Henny Koek en Koen Boers nl. 365. Aan alle deelnemers werd een her inneringslint uitgereikt. De eerste prijs werd behaald door Peter Rodewijk en Kobus Elder- horst, die 22 strafpunten opliepen. Deze prijs bestond uit de wisselbe ker, beschikbaar gesteld door de ga rage Heemskerk, en voor elk een kleinere beker. De tweede prijs, eveneens een wisselbeker van de fa. Van Steijn, en voor ieder een per soonlijke beker, was voor Toos Koot en Nel Westerman. De 3e prijs, wis selbeker met kleine bekers, werd be haald door Sjef van der Salm en Leo van der Krogt met 30 strafpunten. De overige prijzen gingen naar de volgende koppels. Het aantal straf punten is achter elk koppel vermeld. Deze prijzen bestond uit kleine be kers, lauwerkransen, lauwertakken en medailles 4e prys Aad Lelieveld (34); 5e pr. Gerard en Leo van der Hoeven (34); 6e pr. Jac. Bruines en Jopie Vrees wijk (36); 7e pr. mej. van Tol en Bert Belt (37); 8e pr. Lyda van der Ham en Corrie v. Leeuwen (38); 9e pr. Nel v. d. Geest en Jan Paarde- kooper (38); 10e pr. Riet Straathof en Thea van Leeuwen (40); 11e pr. Joop van der Geest en Piet van der Salm (41); 12e pr. Corrie van Leeu wen en Nic. Hoogeveen (41); 13e pr Joop van der Helm en Marijke Kra mers (42); 14e pi. Ben van Klink en P. de Jong (42); 15e pr. H. Vervoorn en Nel de Boer (42); 16e pr. Barry v. d. Maat en Gré van Steijn (42) en de 17e pr. J. v. d. Werf en M Hilgersom. SPORT HONKBAL SIKKENS BLIJFT IN DE RUNNING NA OVERWINNING OP SVV II Door de zeer krappe overwinning van 109 welke het eerste honkbalteam van Sikkens zondag jl. in Schiedam op SVV II behaalde, is de strijd in de kop van de derde klasse KNHB wederom in hevige mate toegenomen. Temeer aange zien de wedstrijd tussen USC en ADO II werd afgelast vanwege het niet op komen van een door de honkbalbono aangewezen scheidsrechter. De Bond heeft hiervoor echter voor zorgsmaatregelen getroffen door te be palen dat bij het uitblijven van dc bondscheidrechter de thuisclub in hei onderhavige geval USC, voor een be voegde clubscheidsrechter moet zorg dragen. USC bleef in gebreke, doch ADO II beschikte wel over een arbiter. USC weigerde echter onder deze omstandig heden te spelen, zodat de zaak aan de arbitragecommissie van de KNHB voor gelegd wordt. In ieder geval moet de wedstrijd als nog gespeeld worden, doch bovendien bestaat de mogelijkheid, dat USC 2 extra strafpunten moet incasseren, hetgeen de Rotterdammers zich in verband met hun positie beslist nog niet kunnen veroor loven. De ontmoeting tussen SVV II en Sik kens moest uitmaken welke van beide clubs met USC en ADO II voorlopig de kopgroep gaat vormen. Er werd een ware titanenstrijd geleverd, waarir. beide teams mede door het alleszins grillige scoreverloop het evenement var, spanning naar hartelust konden beleven Jan Sint, die in deze wedstrijd voo Sikkens totaal 4 punten op zijn naair bracht, hielp de Sassenheimers in de eerste inning aan een voorsprong van 10. SVV II gaf in de 2e en 3e inning hierop het juiste antwoord. De Lange zorgde voor de gelijkmaker 11. Toei Bras door honkslagen van L. van Gervei en A. Goet Geluk de thuisplaat bereikte en eveneens de beide hitters „binnen' kwamen, luidde de stand 41 in het voordeel van SVV II. In de vierde in ning verkleinde Sint na honkslagen van Groen en Kloos de achterstand tot 42 doch de Sassenheimers moesten lijdelijk toezien hoe in de volgende innings SVV door Bras en Goet Geluk uitliep naar een voorsprong van 6—2. Eerst in de zevende inning liet Sikkens de teugels vieren. Het slagfenomeen Richardson zorgde voor een driehonkslag. Wilson bereikte hierdoor de thuisplaat, hetgeen ook Richardson gelukte na de honkslag van Sint, die op zijn beurt weer door 'n honkslag van de Amerikaan Marvin Berkowitz over de thuisplaat werd ge jaagd. Inmiddels was de stand 6—6. SVV II kwam in dezelfde slagbeurt niet een maal tot scoren. Hierdoor was de strijd in de laatste inning weer geheel open Nadat Sikkens in deze slagbeurt op nieuw 4 punten aan zijn totaal had toe gevoegd, was de eer aan SVV II. In korte tijd was de achterstand tot 109 verkleind. Met één man uit, het tweede en derde honk bezet zag pitcher Groen zich voor een zware taak geplaatst, doch met vaste hand gooide de Sikkens pit cher kort na elkaar zijn 2x3 slag, zodat de cijfers verder onveranderd bleven en Sikkens 2 kostbare punten mee naar huis Stand. USC 4 8 VUC 5 4 Sikkens 5 7 Sparta IV 5 2 ADO II 5 7 Laakkw. II 5 0 SVV II 5 6 In verband met de berichten uit het buitenland over een explosie die plaats gevonden zou hebben in het buitenland, heeft het KNMI het ANP desgevraagd medegedeeld, dat zater dagmiddag om half vijf en zes uui Nederlandse tijd. daar aardbevingen zijn geregistreerd. Deze aardbevingen werden als vrij belangrijk geken schetst. Met zekerheid kan worden gezegd, dat deze aardbevingen niet het ge volg waren van een atoomexplosie 40 jaar Leiden-Kaiwijk-Noordwijk Loco-burgemeester J. C. van Schaik heeft zaterdagmorgen in de koffieka mer van het Leidse stadhuis de heer G. Crispijn, wagenvoerder van de N.Z.H.VJVI. ontvangen, die op die dag veertig jaar het traject Leiden-Kat- wijk en Leiden-Noordwijk had gere den. De heer Van Schaik noemde het een verheugend verschijnsel, dat deze vervoersmaatschappij de laatste tijd veel jubilarissen heeft Dat tekent de sfeer in het bedrijf. De her Crispijn kwam in 1920 in de Rijnsburgse re mise, juist toen het nieuwe Hongaar se materiaal aankwam. Nu hij af scheid neemt (in augustus wordt hij 66) is er weer een ingrijpende ver andering in zicht: het vervangen van de trams door bussen. De .conduite staat van de heer Crispijn, zo zei de wethouder, is zodanig dat het de Ko ningin heeft behaagd hem de ere medaille in brons, behoende bij de Orde van Oranje-Nassau, toe te ken nen. Ir Jurissen. de directeur van de NZHVM bood de draagmedaille aan Foto N. van der Horst.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10