RIJNSTREEK DUINSTREEK MEDISCHE DIENSTEN Ij Uitvaart van pastoor B. F. Kosters Mgr. Huibers zegent huwelijk in Raket tegen raket stukje land ZATERDAG 11 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN AVONDVIERDAAGSE. Voor de derde route van de derde avondvierdaagse te Alphen aan den Rijn zijn twee deelnemers niet ge start. Het totaal blijft dus aardig op peil, terwijl ook de stemming opper best blijft. Voor zover bekend behoef den de leden van de Roode Kruis-co- lonne ook deze avond geen hulp te verlenen. De groepen marcheerden gedisciplineerd de tien en twintig kilometers uit en boden een goede propagandistische aanblik voor de wandelsport. De organisatoren, met de heer J. P. Woordes als voorzitter aan het hoofd, hebben er schik in en, naar het zich laat aanzien, zullen ze het festijn het volgend jaar zeker niet vergeten te arrangeren. Geslaagd. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam slaagden voor het propaedeu- tisch examen in de eoonomische we tenschappen de heren J. L. Grijpma en H. G. Kotter, alhier. Schaken ASC Voor de afval- wedstrijd van de Alphense schaak club werden gespeeld de partijen: 31. A. Meys2. A. Post 01; 16. H. KleiwegJ. A. Kooy 01; 1. C. Brunt24. W. Coppeé 10; 19. P. J. Wijnbeek18. J. Lemkes 01; 4. A. H. Hooijer21. H. W. v. Reef fel en 1—0; 12. J. G. Kardol—5. L. Kante been 01; 33. A. Koeleman27. M. v. Nierop 10. Er deden zich geen verrassingen voor, daar alle hoger geklasseerde spelers hun partij wonnen, zij het enkele, na grote tegenstand van hun tegenpartij. De partijen: 8. A. Zweers9. Jac. v. d. Wijngaard en 3. P. Jansen—14. P. S. Wagenaar moeten nog gespeeld worden. De uitslagen voor de jeugdgroep waren: H. Schip aan boordW. Plantfeber 01; H. StapperW. Krijgsman 1—0; T. Stortebeker—H. Schip aan Boord 01; H. Schip aan BoordH. Stapper 10; T. Storte bekerH. Stapper 0—1. De leiding hebben: 1. W. Plantfe ber 8'/» uit 10; 2. G. v. Werken 9'/« uit 13; 3. T. Stortebeker 10 uit 16; 4. W. Krijgsman 8'/i uit 14; 5. H. Stap per 6 uit 7. Geboren: Gerrit zn van C. J! A. Alblas en J. Dijkstra; Anna Cornelia dr van A. van Leeuwen en C. B. Morgenrood; Hans zn van J. van Dongen en G. Kruijt; Oscar Wouter zn van E. Schaverus en R. F. Me- liëzer; Joanne Cornelia Maria dr van N. P. Kempen en J. C. Oostdam; Margreet dr van J. H. Harms en P. S. de Bruijne; Arend Nicolaas zn van A. Kleingeld en J. Bloos; Greetje dr van H. Marbus en L. Koelewyn; Cor nells zn van C. van Schaik en L. van der Leden; Hubertus Cornelis Maria zn van Th. J. M. Sloothaak en M. M. J. v. d. Veldt; Martinus Maria zn van J. A. H. Berkens en M. M. de Kort; Cornelia dr van I. van Dussen en E. M. Nieuwenhuijse; Johanna Corne lia dr van H. A. v. Brussel en P. C. Michaël; Jacobus zn van C. van Ee en H. Pol; Hendrik zn van H. Wie man en M. W. van Ewijk; Herma dr van H. van Leeuwen en L. J. Geert- man. Ondertrouwd: Hendrik Windhorst 27 jr en Margje N. de Gans 25 jr; Pieter J. Poot 26 jr en Grietje A. M. Plantfeber 27 jr; Andreas P. A. Vee- lenturf 27 jr en Margaretha M. Th. Rozestraten 28 jr; Hendrik J. Uithol 25 jr en Maria Akkerman 22 jr; Ja cob van Donk 19 jr en Maria Chr. de Rooij 19 jr. Getrouwd: Jacob van Eek 23 jr en Adriana M. Kamper 23 jr; Willem C. den Braven 22 jr en Cornelia M. van Veen 22 jr. Overleden: Piet Waltman 17 jr; Pieter D. Mooten 49 jr; Romein Paul 67 jr; Jacoba van Schaik w. v. G. van Wijk 86 jr; Cornelis J. A. Snelder- waard 81 jr; Johannes Veenstra 22 BODEHRAVEN Geslaagd De heer J. Wink, alhier slaagde te Utrecht voor het candidaatsexamen Sociale Geogra fie. Benoeming Mej. J. Bekker, al hier, onderwijzeres te Rotterdam, is met ingang van 1 september a.s. be noemd tot onderwijzere? aan de BLO school te Alphen a. d. Rijn. Aanleg Raadhuisplein Zeer spoedig zal nu begonnen worden met de aanleg van het Raadhuisplein, waarvan de aanbesteding, zoals ge meld, reeds heeft plaats gehad. Voor lopig zal dit plein als taak krijgen Bodegraven te verlossen van het parkeerprobleem. B. en W. stellen aan de raad voor een zestal lantaarns ieder 8 meter hoog, op het plein te laten plaatsen. Daarbij zal er, vol gens het college vanuit moeten wor den gegaan, dat de hiervoor te leg gen kabel, ook straks, als het plein definitief wordt aangelegd, nog kan worden gebruikt. De thans te plaat sen lichtmasten zullen dan uiteraard opnieuw gebruikt kunnen worden. Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Pieterse, Van Alphen Jansen, Langezaal en Verhoef. Apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, tot zaterdagnamiddag 6 uur Zuider apotheek, Lammenscheweg 4, tel. 23553. Alkemade en Leimuiden. De artsen Brinkhorst, Leimuiden, tel. 01721-269, en Muskens, Roelofarends- veen, tel. 0 1713-329. Alphen a.d. Rijn. Dr. H. v. Koo ien, tel. 2079. Bodegraven. Dr. C. G. A. van Beek, tel. 2268, zuster Faber, tel. 2599 Boskoop. Dr. De Wilde, tel. 2740 Hazerswoude. zie Leiderdorp. Dr. J. de Goeje, Benthuizen, telefoon 01790-3636. Katwijk Rijn. Dr. E. E. van der Laan, tel. 2810, apotheek Kon. Julia- nalaan, tel. 4370. Katwijk Zee. Dr. J. C. J. Lod der, tel. 2424, apotheek zie Katwijk- Rijn. Koudekerk a.d. Rijn. Zie Leider dorp. De Kwalcel. Dr. Hennis, tel. 274. Langeraar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Dr. G. A. de Bruy- ne. tel. 01710-22208. Nieuwkoop. Dr. G. J. Bremer, tel. 01725-103. Nieuwveen. Dr. A. M. van Don gen, tel. 01723-101. Noordwijk. Dr. Mulder, tel. 2230, Duinrand apotheek van 12-1 en van 5-6 uur, tel. 2484. Wit-Gele Kruis: zuster Hooijmans, teL 3388. Noordwijkerhout. De artsen K. A. van Praag, tel. 385 en A. G. v. d. Lugt, De Zilk, tel. 02520-5705. Oegstgeest. De artson F. W. N. Hugenholtz, tel. 20390 en u. B. Hu- genholtz, tel. 32277, apotheek Wil- helminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Sassenheim. Dr. H. Kwint, tel. 025327253, voor zusters zie War mond. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Zie Warmond. Voorschoten. Dr. F. J. M. Toni- no, teL 2495. Warmond. Dr. H. A. G. Walen kamp, tel. 0J 711-220, zuster Muiler man, tel. 01711-879 (neemt waar voor de zusters Meyssen en Konijn. Wassenaar. De arsten J. A. Ro mer, tel. 4641 en K. T. de Wit, tel. 2460. Wassenaarse apotheek Schouw- weg 32, tel. °402. Woubrugge. Zie Nieuwveen. Zoetermeer. Dr. A. A. Suidam, tel. 3993, zuster G. van Dam, tel. 3230 Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. BOSKOOP Offer aan het verkeer De ver keerssituatie in het centrum van de gemeente maakte het noodzakelijk, dat er afdoende maatregelen moeten borden genomen. Hoewel met tegen zin nam de gemeenteraad het besluit om het grasgazon voor het gemeen tehuis te laten verdwijnen waardoor meer parkeerruimte zou worden ver kregen en het verkeer langs de Zijde daardoor minder gehinderd zal wor den terwijl tevens in de bedoeling ligt de bushalte te verplaatsen. Vrij dagmorgen werd een begin gemaakt met de verdwijning van het fraaie gazon. Hierdoor is weer een klein stukje groen ten offer gevallen aan het verkeer. Voorlopig zal de vrij gekomen ruimte worden bestraat met gele klinkerkeien en gedeelten in banen van blauwe betontegels. Wan neer ten oosten van het raadhuis nog weer grond vrij komt is het de be doeling deze gedeeltelijk voor be planting te benutten. Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam slaagde voor het propaedeu- tisch examen in de economische we tenschappen de heer N. A. Splinter, alhier. HAZERSWOUDE (Grd.) Eerste prijs voor „Onder ons" De koninklijke toneelvereniging „On der ons" heeft voor de 3e achtereen volgende keer beslag weten te leg gen op de eerste prijs in de Toneel competitie van het WKA Rijnland. Behalve* de wiselibeker die dus voor de 3e achtereenvolgende keer in het bezit van „Onder ons" is, wisten enkele spelers nog beslag te leggen op een medaille in verband met hun individueel speL Het stuk waarmede „Onder ons" dit succes bereikte was „De Gékke Dokter", geschreven door A. v. d. Lugt. LANGERAAR Altior. Programma voor zondag: adspiranten: RKAV a-Altior b, aan vang 2 uur; RKAV b- Altior c, aanv. 2 uur. Vertrek per fiets om 1.15 uur vanaf het parochiehuis. .Junioren 1516 jaar gaan op tour- nooi by DONK in Gouda. Opening om 11.45 uur. Vlag meenemen. Ver trek met busje van C. Lek om 10.45 uur. Junioren a gaan in Leiden op de Docos-terreinen in de Kikkerpol der spelen om de Bisschopsbeker. Opening om 11.45 uur. Men moet om 11.15 uur aanwezig zijn. Ook 'n club- vlag meenemen. Vertrek om 10.30 u. met C. Lek. NOORDEN Postduiven. Cone. Comm. Rijn en Gouwe. Wedvlucht vn Orleans op zondag 5 juni met 476 duiven. Gelost om 6.15 uur. Afstand 515 km. Aank. Ie duif 12.48 uur. Snelh. Ie duif 1291 m. p. min. Uitslag: Jac. Hoogenes, Koudekerk, 1, 7; W. v. d. Water, Waddinxveen, 2, 10, 12, 15, 20, 22; H. v. Vegten, Koudekerk, 3, 9, 13; H. Martens, Alphen a. d. Rijn, 4, 21; P. Goedhart, idem, 5; P. v. d. Horst, Oudewater, 6, 11, 25; A. van Vliet, Woerden, 8. DE KWAKEL KLUISDEUR WILDE NIET OPEN Donderdagmorgen heerste er ont steltenis bij het personeel van de Coöp. Land- en Tuinbouwbank al hier. De grote kluisdeur welke de avond tevoren op de normale wijze was afgesloten, bleek met geen moge lijkheid meer open te krijgen. Wat men ook deed, het grote stalen ge vaarte gaf geen krimp, ook niet toen later enige monteurs op vakkundige wyze probeerden het probleem op te lossen. Er bleek niet anders op te zitten dan een gat in de 80 cm- dikke muur te hakken, een zeer omvang- rij karwei waar men tot 10 uur in de avond met bezig is geweest. Een der monteurs is nadat er een kleine ope ning was verkregen, naar binnen ge kropen om aldus de deur van de bin nenzijde te gaan bewerken. Een klein veertje bleek tenslotte de oorzaak van al deze narigheid. Dank zij het bijkantoor te Uithoorn konen toch de cliënten aan het een en ander ge holpen worden. „Ons Genoegen". Wedvlucht van SI. Ghislain met oude duiven. In concours 230 vogels. Los om 10 uur met koude noorden wind. Afstand 211 km., aank. eerste duif om 13,42.55 u., snelheid 948.20 meter p. min., laatste duif om 14-09.39 uur, snelh. 848.41 m. per min. De Horde 1, 6, 17, 33; Dartels 2; Ouiper 3, 13, 36, 38, 44, 46; de Groot 4, 22, 32; v. Vliet 5; Verkerk 7, 31; Vlasman 8, 11, 19, 25; Oskam 9, 45; Janmaat 10, 34, 40, 41. Wedvlucht met oude duiven van Orleans. In concours 224 vogels, los cm 6.15 met o.z.o. wind. Afst. 524 km. Aankomst eerste duif om 13.03.40 u., snelheid 1283.40 m. p. min., aankomst laatste duif om 13.55.47 u., snelheid 1137.67 m. p. min. Vlasman 1, 4, 43; de Horde 2, 10; de Groot 3, 21, 29, 40, Rekelhof en zn 5, 17, 22; Bartels 6, 30; Winters 7, 13, 14, 23, 26. Geslaagd. Voor de te Amsterdam gehouden praktijkexaimens machine- schrijven slaagde dezer dagen mej. C. H. Janmaat alhier. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacoba Magdalena d. v. W. Terpstra en A. Koopsen; Ger rit z.v. P. Griekspoor en M. Paauw; Hedwiga Jacoba Antonia d.v. W. J. van der Peet A. M. Weenen; Bri gitte Lucia Maria d.v. A. J. M. van den Broek en G. G. J. van Kesteren; Wilhelmina Luthera d.v. J. A. van der Stelt en L. W. M. Spierenburg; Jacob Adrianus z.v. J. A. van Tol en C. Jansen; Leendert Matthijs z.v. L. M. Verbeek en J. G. Versteeg; Petronella Theodora Maria d.v. C. J. van der Geest en W. C. van der Geest; Edith d.v. Y. Sekreve en T. Nieborg; Ilona d.v. L. R. Verkaik en C. M. Rietveld; Ingrid Catharina d.v. J. J. Mulckhuijse en D. Blaeij; John ny z.v. J. Guldemeester en L. Dara- nowa; Theodora d.v. C. de Bruin en •B. C. C. Waasdorp; Jacoba Maria d.v. A. van Iperen en T. Braam; Ma ria Johanna d.v. J. Eijs en A. J. van der Stap; Johannes z.v. J. de Wolff en H. Cranendonk; Johannes Hendri- cus Willem z.v. J. H. de Vré en I. M. C. Zilver; Gerda d.v. K. H. van Eftrik en G. H. Kersting; Willem Jo annes Maria z.v. L. P. Joris en G. A. Appel; Ellen Margaretha d.v. P. J. Ros en L. C. Schutte; Jan z.v. J. Visser en F. Doornink; Baldina Ca tharina d.v. H. Wensel en B. C. Storm; Hendrikus Theodorus z.v. T. N. Oud en A. C. M. Bakker; Jaap Herman z.v. J. Maarse en A. H. Ma- chielsen; Anna Petronella d.v. L. Brede veld en N. K. C. van der Burg; Johanna Huberta Francisca Maria d.v. T. M. Drubbel en G. M. Hoedjes; Karin d.v. G. Boers en M. M. C. Driehuis; Lucie Ingrid d.v. J. A. Beers en R. M. M. Baake; René Pe trus Mattheus z.v. J. C. van Leeu wen en L. A. Gofferjé; Johanna d.v. A. F. Ringenaldus en P. van Putten; Remco z.v. J. P. Broere en A. T. Biemans; Hubertus Antonius Maria z.v. H. P. M. van Maris en A. P. M. J. Beelen; Johanna Margaretha Ma ria d.v. J. P. Zwetsloot en J. F. A. Verbeek; Hams z.v. T. E. Kloos en E. P. Boskemper; Anne Mieke d.v. L. Hollebeek en J. Kramer; Mario z.v. J. Boet en C. Tiggeloven; Geer- truida Anna Maria d.v. J. N. M. Bakker en W. M. Doeswijk; Trijntje d.v. A. van der Stelt en S. M. Ja ger; Johanna Antonia Theresia d.v. N. Loogman en J. Th. van der Laan. Huwelijksaangifte: Johan G. Dam men 21 j. en Astrid van Leeuwen 17 j.; Johannes W. van Zutphen 25 j. en Maria S Woortman 23 j.; Willem Stokkink 30 j. en Alice J. Ronkes Agerbeek 26 j.; Jacobus F. J. Rijk oost 23 j. en Johanna van Breen 21 j.; Adrianus C. Berkhout 30 j. en Maria G. Kroon 21 j.; Jacob C. A. Geluk 26 j. en Margaretha A. Ver douw 21 j.; Nicolaas M. van Kempen 24 j. en Anna M. van der Kluiw 23 j.; Willem van den Berg 32 j. en Adriana J. de Bakker 28 j.; Corne lis Driftenaar 43 j. en Jannetje van den Hoek 38 j.; Adrianus J. Stein- fort 24 j. en Sophia M. Degenaars 21 j.; Jan van Beusekom 28 j. en Catharina E. Roubos 22 j.; Corne lis Kamerman 24 j. en Siemen Hoog land 19 j.; Cornelis J. Parlevliet 28 j. en Arentje van Reeuwijk 27 j.; Hendrik Duwel 24 j. en Petronella A. A. Pennings 20 j. Gehuwd: Arend J. Kooring en Jo hanna Postma; Gerrit van den Bosch en Johanna P. Nederveld; Jan A. Witte en Geertruida van Stam; Jan Hoekman en Maria de Jong; Hendrik F. Holst en Cornelia Volger; Johan nes Eveleens en Agatha G. C. Groo teman; Hendrik Ortelee en Dirkje A. Colijn; Johan Slooten en Dina Ben jamins; Jan Willems en Aria Pelli- caan; August A. Beeker en Helene E. van de Nadort; Abraham Witte en Peterke W. van der Plas; Willem Huis en Johanna Mantel; Jan J. van Driel en Dirkje Riedijk; Hermanus P. J. Jurjus en Alida G. Homan; Jo han A. Noorman en Johanna L. Horck; Zeger Clement en Christina de Rooij; Nicolaas Berbiers en Arina van Riemsdijk. Overlijden: Helena A. Koedijker e.v. E. D. Agterberg 82 j.; Jacob Pruis e.v. A. van Leeuwen 64 j.; El len R. Kraut e.v. W. Land 55 j.; Al- bertus C. Hermans e:v. L. M. Appel man 50 j.; Teunis Verhoef e.v. H. G. Hopman 82 j.; Trijntje Koel w.v. C. Koel 79 j.; Neeltje Korthals w.v. P. van Beusekom 58 j.; Antje Tanis e.v. H. E. Vreulink 76 j.; Febe Kroes on gehuwd 72 j. HILLEG0M Gisteravond tegen half zeven werd het stoffelijk overschot van oud- pastoor B. F. Kosters de St. Marti- nuskerk binnengedragen. Om 8 uur vingen de Zielevespers aan. Daarbij werd prof. dr. J. C. Groot, van het Groot-Seminarie, geassisteerd door de oud-kapelaans van de St. Marti- nusparochie P. van Zijp en J. Beu- gelsdijk, terwijl op het priesterkoor o.a. hadden plaatsgenomen mgr. I. Wils, klasgenoot van de overledene en pastoor Van Houten. Het koor zong onder leiding van de heer v. d. Steen, met aan het orgel kapelaan Wilmink de gebruikelijke gezangen en daarna „Ecce quomodo moritur" van Handel. Na de plechtigheid maakten vele parochianen van de gelegenheid ge bruik om langs de baar gaande nog eens hun overleden herder te zien en een laatste groet te brengen. Ge zamenlijk werd voor de zielerust van de overledene de rozenkrans gebe den. Hedenmorgen begonnen de plech tigheden om 10 uur met het zingen van de Lauden, gevolgd door de plechtige Uitvaart. DIAMANTEN ECHTPAAR TROMP—VAN DEURSEN Op maandag 13 juni herdenkt het echtpaar N. J. TrompVan Deursen zijn diamanten huwelijksfeest. Het is de bedoeling van bruidegom en bruid, dit feest in stilte te herden ken. „Wij hebben, toen we vijf en vijftig jaar getrouwd waren, er een mooie feestdag van gemaakt", zegt de bruidegom, en dat is mooi ge weest. Nu zij beiden de 80 jaar zijn gepasseerd (de bruidegom is 82 en de bruid 80) houden ze van rust en ofschoon ze beiden nog goed gezond zijn, hebben zij aan een groot feest geen behoefte en achten er zelfs vele bezwaren aan verbonden. Ze zijn beiden in Heemstede gebo ren. In 1899 kwam de heer TYomp los-vast in dienst van de spoorwegen en in 1900, evenals zijn vrouw, in vaste dienst bij de spoorwegen, op de post „Klinkenberg" te Sassen heim. Later zijn ze naar Hillegom gekomen. 31 jaren is de heer Tromp overwegwachter geweest. Na hun werkzaam leven, genieten ze nu van een rustig leven en dat is een geluk kig iets. Beiden zyn opgewekt en blij. LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam slaagden voor het propaedeu- tisch examen in de economische we tenschappen de heren J. H. Boone en B. Rietveld alhier. LISSE 40-jarig jubileum H. J. Elfering Veertig jaar in dienst bij één baas behoort zo langzamerhand tot de uit zonderingen, vooral als de betreffen de persoon reeds op 12-jarige leeftijd bij die baas kwam. Als dan na veer tig jaren een foto te voorschijn komt waarop de thans 52-jarige als jonge ling van 12 jaar, gewapend met zijn stikkezak (broodzak) zoals des des tijds de gewoonte was, zich voor het eerst bij zijn baas komt melden, dan krijgt zo'n foto toch wel een onver vangbare waarde. Dat bleek vrijdag morgen toen H.M. de Koningin de heer H. J. Elfering, Hereweg 381, in dienst bij de firma George v. d. Veld, begiftigd had met de medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in het zilver. Met zijn familie werd de jubilaris door de familie v. d. Veld en vrijwel het gehele per soneel ontvangen in het kantoor van de firma, waar de loco-burgemees ter, wethouder A. J. Mesman, (de burgemeester is met vacantie) de heer Elfering de koninklijke onder scheiding op de borst speldde. De heer George v. d. Veld Sr., die te voren de loco-burgemeester welkom had geheten, roemde de verdiensten van de heer Elfering en wees op de kameraadschappelijke verhoudingen, die hij steeds wist te scheppen en te onderhouden. Wethouder Mesman toonde zich, mede namens het ge meentebestuur, verheugd, dat we in Lisse tegenwoordig nog van derge lijke mensen hebben. Na de plechtigheid bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. WASSENAAR Geslaagd. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam slaagde voor het propaedeutisdh examen in de economische weten schappen de heer H. Pih. Elzerman, alhier. KATWIJK KINDERLIJKJE IN ZEE GEVONDEN De mijnenveger „Alblas" heeft tussen de Hanvens van Den Helder en Oude Schild een kinderlijkje uit zee gevist Na aankomst in Den Hel der werd door de politie vastgesteld, dat het het stoffelijk overschot was van de 8-jarige Jan Imthorn uit Kat wijk aan zee. De jongen is op 3 juni verdronken, toen hij in zee zwom. GEM. AANKONDIGING BEKENDMAKING Het Hoofd van het gemeentebe- bestuur van Katwijk brengt op ver zoek van gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland ter openbare kennis dat, ter voldoening aan arti kel 40, tweede lid, in verband met artikel 37, vierde lid, der Woning wet, met ingang van 13 juni 1960 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie (afd. algemene za ken) voor een ieder ter inzage ligt: het besluit van gedeputeerde sta ten, voornoemd, d.d. 2 mei 1960, B no. 23046 (le afd.), GB. no. 215/1, tot vaststelling ingevolge artikel 40 der Woningwet van een plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak (herziening „Cleijn Duyn) dezer gemeente. Binnen zes weken na afloop van vorenbedoelde termijn van ter risie- legging kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij de Kroon bezwaren tegen dit plan indienen. (Advertentie) VOORSCHOTEN De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zal dinsdag 14 juni des morgens om tien uur in de parochie kerk van St. Laurentius te Voorscho ten het huwelijk inzegenen van zijn neef, de heer A. L. J. A. Huibers en mej. T. v. d. Krogt. Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam slaagde voor het propaedeuti- sche examen in de economische we tenschappen de heer A. Groot, al hier. SVLV Ons eerste, tweede en derde elftal gaan enkele wedstrijden spelen tegen het 2e, 3e en 4e elftal van Blauw Zwart, en wel in het a.s. weekend én op zondag 19 juni. Elk elftal speelt dus 2 wedstrijden. Voor de vereniging welke uit deze zes wedstrijden de mee-te punten weet te behalen is een beker be schikbaar gesteld voor de besturen van Blauw Zwart en SVLV. Zaterdag: SVLV-B1. Zwart 2, aan vang 7 uur. Zondag: SVLV 2-B1. Zwart 3, aan vang 14.30 uur; SVLV 3-B1. Zwart 4, aanvang 14.30 uur. ST0MPWIJK „Juliana" jubileert. De Stomp- wijkse fanfare gaat dit jaar haar 50- jarig bestaan vieren en de eerste festiviteiten staan voor de deur. Na vele voorbereidingen en koortsachtig werken staat „Juliana" nu voor het door haar te organiseren bondscon- cours v. d. R.K. Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland. Graag had „Juliana" dit concours gehouden in Stompwijk, doch een geschikte ac commodatie ontbreekt en het grote risico bij minder goed weer heeft haar gedwongen het concours te doen houden in Nootdorp, waar het sport complex aan alle eisen voldoet. Een keurig verzorgd programmaboekje is in Stompwijk bij elk gezin bezorgd. Tegen een zeer schappelijke prfjs is het mogelijk met een V.W.-busje naar Nootdorp te gaan. Zij die hiervan gebruik willen maken moeten zich even opgeven bij G. Hilgersom of Ja.c Hagen. Het concours omvat drie dagen en wel zondag 12, 19 en 26 juni a.s. Op de eerste zondagen strijden de har monie- en fanfarekorpsen en op de derde zondag zullen 18 drumbands hun muzikale prestaties tonen. WARMOND Tocht Ouden van Dagen. Het co mité tot organisatie van de tocht voor ouden van dagen heeft ook dit jaar de bejaarden uit deze gemeente wederom een onvergetelijke dag be zorgd. In afwijking van vorige ja ren, toen vele ingezetenen hun auto's voor dit doel beschikbaar stelden, werd thans gebruik gemaakt van autobussen, omdat, gezien de enorme verkeerstoename, het steeds moeilij ker wordt de stoet van auto's veilig door het verkeer te lozen. Naar wij van de zijde van de deelnemers en deelneemsters vernamen, is dit een grote verbetering geweest. Behalve dat men meer ruimte had, kon men ook meer zien en was er ook een grotere intimitieit. Des morgens om Het Amerikaanse leger heeft vrij dag bekendheid gegeven aan wat het noemde de eerst bekende „treffer" van een geleid projectiel door een ander. De legerautoriteiten deelden mede, dat een verbeterde uitvoering van de „Nike Hercules" op 3 juni boven het proefterrein in Nieuw Mexico een „Corporal" heeft onderschept en ver nietigd. De „Nike Hercules" is een door vaste brandstof voortbewogen, en van de grond af geleid projectiel, dat een kernlading kan vervoeren over een afstand van 120 km. De „Corpo ral" is een operationeel ballistisch projectiel met eveneens een actie radius van 120 km. De Israëlische autoriteiten heb ben de paters Franciscanen hun klooster op de berg Sion weer te ruggegeven. Het klooster ging in de zestiende eeuw voor de orde verlo ren, toen de Mohammedanen er be zit van namen. In dit klooster be vindt zich dé Zaal van het Laatste Avondmaal. Daaronder zou zich het graf van Koning David bevinden welke de Mohammedanen vereren. Op een in Moskou gehouden conferentie over stedenbouw is me degedeeld, dat plannen zijn ontwor pen voor de bouw van duizend nieu we steden in de Sowjet-Unie in de komende vijf jaren. Sedert het be gin van het communistisch bewind werden tot dusver 900 nieuwe ste den aangelegd, waardoor de stede lijke bevolking .der Sowjet-Unie met meer dan 70 miljoen inwoners is toegenomen. 9 uur verzamelden de bejaarden zich bij 't Trefpunt, van waaruit met drie autobussen de tocht werd aanvaard. Ditmaal was Rotterdam het doel van de tocht. Daar aangekomen werd al lereerst een boottocht gemaakt door de havens, waarbij kennis werd ge maakt met de grote bedrijvigheid. Tijdens deze boottocht werd thee met gebak aangeboden. Na deze tocht be gaf het gezelschap zich naar het res taurant Bellevue aan de Parkkade, waar een heerlijke lunch stond te wachten. Na de lunch volgde een be zoek aan de „Floriade". Er was ruim voldoende tijd om deze tentoonstel ling op zijn gemak te bezichtigen. Zeer voldaan werd om ongeveer 6 uur de terugtocht aanvaard. Toen men om ongeveer half acht in War mond arriveerde stonden de beide muziekkorpsen aan de ingang van het dorp opgesteld om hen muzikaal te verwelkomen. Na een feestelijke rondgang door het dorp werd de stoet bij 't Trefpunt ontbonden, waarna de bejaarden, uiterst dankbaar voor het vele wat zij genoten hadden, huis waarts keerden. Verkenners. Zaterdag en zondag 11 en 12 juni houden de Warmondse verkenners ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der beweging in Ne derland een grote kampeershow. Hier zullen zij het gebruik van het materiaal, dat in de afgelopen jaren werd aangeschaft, laten zien. Dit show-weekend zal zaterdagmid dag om half vier door de burgemees ter worden geopend. Het vindt plaats op het terrein van de heer P. Ramp aan de Oranje Nassaulaan. Marktberichten LEEUWARDEN, 10 juni. Kaas. Goudse 1.671.68, Edammer 1.52 1.53,, broodkaas 1.531.54. Stemming kalm. TER AAR, 10 juni. Groente. ,Kas- snijbonen 1.001.20, idem B 0.80 0.95, idem stek 0.600.94, stamprin- sessebonen 1.802.00, stokprinsesse- bonen 1.70, peulen 0.570.67, tuinbo nen 0.370.42, tomaten A 0.991.25, idem B 0.81—1.2,2 idem C 0.90—0.96, idem CC 0.56, idem afw. 0.500.61, postelein 0.05-0.08, andijvie 0.07 0.16, rabarber 0.100.18, waspeen 0.30—0.42, spitskool 0.070.16, kom kommers stek 0.110.16, nieuwe aardappelen 0.320.40, idem kriel 0.310.35, kroten 0.05, aardappelen 0.12, alles per kg. Sla 5.009.50, idem 2 3.004.00 per 100 stuks, bloemkool A 0.24—0.35, idem B 0.10—0.19, idem C 0.10, komkommers A 0.190.30, id. B 0.10—0.20, id. C 0.11—0.12, alles per stuk. Bospeen 0.290.42( idem B 0.23 0.24, idem stek 0.100.17, boskro- ten 0.100.15, selderij 0.02—0.07, pe terselie 0.02 alles per bos, aardbeien 0.240.41 per doosje. Bloemen: 0.03 0.19 per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 10 juni. Groente. Sla A I 2.40—6.80, Sla A II 3.10—3.40, Rabarber 7—13, Was peen A I 15.30—15.70. Waspeen A II 14.80—15.70, Waspeen B I 13.80—14.80, Postelein 619, Spitskool 1217, Bloemkool A I 1928„ Bloemkool A II 11—15. Bloemkool B I 11—13, Bos- kroten 1523, Bospeen 4757, Bos peen II 4344, Sjalotten 1518, Aard beien per doosje 0.450.50, Peterse lie 813, Bonenkruid 5758, Selde rie 1314, Krulpeterselie 1013, Slauien 915, Tuinbonen 4344, Ra dijs 6.806.90, Aardappelen p. k.g 0.70 —1.34. Aanvoer Sla 51.000 stuks, Bospeen 700 bos. MEERMALEN ONDERSCHEIDEN KAPSALON VAN VEEN LEIMUIDEN Maak óók eens 'n afspraak: 61721—120 Rectificatie Prijs 6-daagse trip Zwarte Woud f 155.— Omgeving v. d. Kaag. Vier meter lang, tien meter breed. Br. onder no. 9400 bur. v. d. blad. Gevraagd: Hulpmonteur V. G. KOPPERS EN ZN. Automobielen, bootmotoren Dorpsstraat 77, Warmond Antonius vereerders(sters) Het Antoniaunum, huis voor LATE ROEPINGEN, vraagt uw financiële hulp. Prins Hendrikkade 144. Amsterdam. Giro 2 3 3 3 4 7 19 Juni Vaderdag Philipshave en Remmingion Electr. Scheerapparatan B. HOOGERWERF Kapper Rijpwetering Adverteren betekent: BIJ blijven

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5