ZONNE PUCH DUINSTREEK TELEVISIE U. 1188 pi COLUMBUS- SHIRTS Fa. H. Walenkamp Zonen VRIJDAG 3 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 NOOROWIJKERHOUT Raadsagenda. De raad van de gemeente Noordwijkerhout is voor dinsdag 7 juni a.s. in vergadering bij- KATWIJK AAN DEN RIJN Postzegelclub besloot seizoen. In het prot. militair tehuis „M. A. de Ruyter" kwam gisteravond, voor de laatste maal in dit seizoen, de Katwijkse Postzegelclub bijeen. Na opening door de voorzitter, de heer S. Hofstra, volgden enige bestuurs mededelingen. De belangrijkste hier van was. dat in augustus a.s. een mededelingenblad uitgegeven zal worden, dat de leden zal worden toe gezonden. In verband met zijn aan staand vertrek naar Ned. Nieuw Guinea heeft de heer K. van Horn zijn secretaris-ambt moeten neerleg gen. In afwachting van de verkiezing van een nieuwe secretaris, die in september a.s. zal plaats hebben, heeft de heer G. Bos zich bereid ver klaard, het secretariaat waar te ne men. De voorzitter gaf vervolgens 'n opsomming van de nieuwe uitgiften in de vorige maand. De gebruikelijke veiling kenmerkte zich door het feit, dat ditmaal flinke prijzen voor de zegels werden betaald. Dit geldt in het bijzonder voor een Nieuw-Gui- neazegel (Sterrengebergte). Bij de rondvraag werd nog de suggestie ge daan om zolang niet wordt verga derd, de ruilbeurs normaal doorgang te doen vinden. Uit de discussie bleek echter dat hiervoor onder de leden weinig belangstelling bestond. Na afloop van de vergadering bleef men nog enige tijd bijeen voor de gebruikelijke onderlinge koop en verkoop van zegels. NOORDWIJK NACHTELIJKE PLEZIERRIT IN DE DUINEN. Tijdens een nachtelijke ronde zag een politiepatrouille in het licht van de schijnwerper een paar knapen de Boeühaaveweg oversteken naar de ingang van het fietspad door de dui nen tussen Noordwijk en Katwijk. Ge lijktijdig verdween een rood achter licht de duinen in. De agenten, wie een en ander ver dacht voorkwam, tegen direct op on derzoek uit en troffen ter plaatse twee jongelui aan, 14 en 16 jaar oud, die te Oegstgeest bleken te wonen. Ze toonden zich maar weinig op hun gemak, toen zij opeens politieman nen voor hun neus zagen staan. Deze op hun beurt hadden alle re den om de aanwezigheid van deze jeugdige knapen in het holst van de nacht't was tegen twee uur niet te vertrouwen. Nog bedenkelij ker werd het, toen na enkele belang stellende vragen bleek, dat het duo op een Noordwijks vriendje stond te wachten, die op het rijwielpad met een bromfiets zou rondtoeren. Daarom werden de jongelui uitge nodigd in te stappen en in de politie wagen het brommende vriendje te gemoet te rijden. Weldra was het drietal compleet en al gauw kwam toen de aap uit de mouw. De heren maakten een plezierritje op een an dermans bromfiets. De tocht eindigde deze keer aan het politiebureau, waar de knapen nog eens nader aan de tand werden ge voeld. Daarbij bleek, dat de heertjes om half één stilletjes uit bed waren gekropen en bij een inwoner van Oegstgeest een bromfiets hadden weg gehaald. Vervolgens waren zij er op naar Noordwijk gereden. In een nachtgelegenheid hadden zij de an dere jongens aangetroffen en daarop besloot het drietal op het fietspad door de duinen te gaan rondtoeren. En dit alles op, een tijdstip, dat de ouders veronderstelden dat hun zoons rustig onder de wol lagen. Bovendien kwam vast te staan, dat de beide Oegstgeestenaren in hun woonplaats reeds meermalen dit on verantwoordelijke joy-ridingsbedrijf hadden uitgeoefend. UITSTAPJE RJK. BEJAARDEN. Het actieve bestuur van de afdeling Noordwijk van de R.K. Bejaarden- bond, „St. Joseph", geeft alleszins blijken nog jong van geest te zijn. In het afgelopen winterseizoen heeft het zes uitstekend geslaagde middagbij eenkomsten voor de leden georga niseerd, waarvan de gevarieerde pro gramma's op hoog peil stonden, zodat men op een prettige ontspanning kan terugzien. Nu het stille seizoen is aangebroken, zullen de leden wel aan genaam verrast zijn geweest door de uitnodiging een „uitstapje" te gaan maken, op de laattse middag. Het be stuur had geen mooier tijdstip kun nen uitdenken, want de natuur is nu wel op zijn mooist en het valt niet te verwonderen, dat een 150 leden zich voor deelname opgaven. Het was een druk gedoe op het Lindenplein, het vertrekpunt van deze rijtoer. Alvo rens te ongeveer half drie het ver treksein werd gegeven, werden de dames voorzien van een versnape ring en de heren van rookgerei. Het weer werkte uitstekend mee en wel gemoed trok men naar de mooie om streken van Haarlem. Het prachtige park Groenendaal was uitgekozen als rustplaats. Men arriveerde om onge veer 4 uur. In de grote zaal van het restaurant werd aan alle deelnemers wederom een verrassing uitgereikt; bovendien werd door het bestuur een consumptie aangeboden. Te half zes werd weer opgestapt voor een bezoek aan het mooie landschap rondom Wassenaar, waarover de deelnemers (sters) verrukt waren. Voldaan arriveerde men om 7 uur in Noordwijk. Velen zullen wel de wens koesteren dat een dergelijk uit stapje eens herhaald wordt. Deze wens zou in vervulling kunnen gaan als alle R.K. bejaarden zouden toe treden als lid van de afdeling, want hoe groter het ledental, hoe meer het bestuur tot stand kan brengen. verhuur aan de heer P. J. Heemskerk ('s-Gravendamseweg 61 alhier) van een perceel grond aan de Haarlem mertrekvaart weg; deelneming in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's-Gravenhage tot een bedrag van 21.000 (waarvan 10% te stor ten) en wijziging van politieverorde ning en bouwverordening. Aan het slot van de agenda staat de behandeling van de brief van de Gedeputeerde Staten der provincie Z.-Holland betreffende de gemeente begroting 1960. Het toezicht houdende college kan de gemeente-begroting voor 1960, die op de gewone dienst een tekort aan wijst van rond 125.000, zonder meer niet goedkeuren. Het wijst erop, dat voor verschillende posten de ramin gen voor 1960 een stuk hoger liggen dan voor 1959 en dat dit met name geldt voor de ramingen op de posten reinigingsdienst, onderhoud van we gen, plantsoenen en stof- en ijsbe- strijding. Verder meent het college, dat de gemeentelijke belastingen, zonder dat deze een te zware druk op de gemeentenaren zouden leggen, nog wel wat kunnen worden opgevoerd. Het college doelt hier op de reini gingsrechten en de straatbelasting. In de raadsvergadering van dins dag 7 juni komen deze punten in be handeling. RIJNSBURG Verkeersexamen. In samenwer king met de politie, werd door de afd. Rijnsburg van het Verbond voor Veilig Verkeer, het praktisch gedeel te van het verkeersexamen voor de jeugd afgenomen. Er kwamen in het traject enkele zeer moeilijke boch ten voor, er was een verkeerslicht opgenomen en op het kruispunt BrouwerstraatVoorhouterweg werd het verkeer door een verkeers agent geregeld. Na afloop kwamen de verschillende posten in de Prins Bernhardschool bijeen om het resul taat te bespreken. Aan het examen werd door 163 leerlingen deelgeno men, aan 54 leerlingen kon echter geen diploma toegekend worden. Sommige kinderen hadden reeds vrij veel fouten in het schriftelijk werk gemaakt, zodat ze maar een kleine kans van slagen hadden. Velen van hen hebben niet voldoende rechts ge reden, slordig richting aangegeven of andere storende fouten gemaakt. Bij de verkeersagent werden heel weinig fouten gemaakt, maar bij het verkeerslicht heel veel. Door burgemeester B. H. Koomans werd aan het slot aan alle medewer kers hartelijk dank gebracht. VOORSCHOTEN R.K. Vrouwengilde. Het R.K. Vrouwengilde te Voorschoten hield in het Bondsgebouw haar algemene le denvergadering. De modeshow in het Cultureel Cen- ZEVENHOVEN In de zgn. vergadering van stemge rechtigde ingelanden (jaarvergade ring) kwam de polder Zevenhoven bijeen. De voorzitter, dijkgraaf M. J. van Mastwijk, kon een behoorlijk aantal ingelanden welkom heten, on der wie burgemeester Detmers van Zevenhoven. De hierna door de secretaris, de heer J. H. van den Elzen, gelezen no tulen van de jaarvergadering 1959 werden onveranderd goedgekeurd. De heer J. Reijneveld, als aftre dend lid van de controlecommissie, meende, dat de rekening en de bij behorende bescheiden van de pen ningmeester geen reden gaven tot opmerkingen. Het thans zittende plv. lid, de heer P. A- van der Hulst werd tot lid be noemd, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen, de heer R. A. Schrama. Hierna werd de rekening over 1959 boofdstuksgewijze behandeld, waar bij de heer J. Reijneveld meende, dat de vergoeding van de te Nieuwveen gevestigde gestichten voor inlaat van water wel erg gering is. De voorz. was daarentegen van mening, dat de gemeente Nieuwveen wel een zeer behoorlijk bedrag hiervoor betaalde en deze gemeente in haar portie weer de gestichten een deel liet betalen. Nog merkte de heer Reijneveld op, dat voor de toohten in 1959 slechts een bedrag was geraamd van f 500,dit onderhoud heeft rond 5000,ge kost. De voorz. deelde hieromtrent mede, dat het bestuur aan het einde van 1959 heeft gemeend een gedeelte tocht vanaf Oskam tot van Haerin- gen uit te diepen, omdat bleek, dat in verband met de droge zomer een aanmerkelijk bedrag zou worden overgehouden op de bemalingskosten. Het bestuur heeft toen gebruik ge maakt van de hem gegeven machti ging tot het uitvoeren van werken in eigen beheer, alsmede de machtiging om af- en overschrijving op de be groting 1959 toe te passen. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna de rekening 1959 door de ver gadering vastgesteld met voor wat betreft 'de gewone dienst in inkomst 64.626,56 en in uitgaaf 66.546,55, alzo een nadelig slot van 1.919,99, en betreffende de kapitaaldienst met een nadelig slot van ƒ3.125,24. De begroting voor 1960 werd ver volgens zoals gebruikelijk eveneens hoofdstuk voor hoofdstuk behandeld. Hierbij bracht de burgemeester van Zevenhoven de geste naar voren om de wedden van de dijkgraaf en heem raden te verhogen. Hij meende, dat een verhoging voor de voorzitter van 325,op 400,— en voor de heem raden van 162,50 op 200,per lid zeer billijk is. Overeenkomstig het voorstel werd door de vergadering besloten. Betreffende de uitgaafpost 64 infor. meerde de heer Reijneveld of dit be drag is geraamd voor onderhoud van de Hogedijk. Dit is niet het geval, al dus de voorz., deze raming betreft alle onderhoudswerken aan de wegen voor 1960. De heer Van Harten merkte op, dat ook een gedeelte van de Kousweg te Zevenhoven aan een algeheel her stel toe is; zoals de situatie ter plaat se nu is zonder behoorlijke uithaal plaatsen worden daarbij de dammen bij de aangelegen boerderijen stuk gereden. De heer G. Mourits is het daarmede volkomen eens en stelde voor tegenover deze dammen uithaal plaatsen te maken. De voorz. zeide, als deze weg vol gens de vergadering in 1960 zal moe ten worden opgeknapt, dan zullen of wel de pólderlasten moeten ver hoogd ofwel men zal hiervoor geld moeten lenen. De vergadering voelde voor geen van beide en meende, dat alleen enig onderhoud hieraan moest wor den gedaan. De heer P. A. v. d. Hulst meende, dat voor 1960 het andere gedeelte van de Hogedijk te Zevenhoven verhard zou worden, zoals in 1959 is geschied met de andere helft van deze weg. Hierover zou volgens spr. in de vo rige algemene vergadering zijn -ge sproken. Volgens de voorz. zal dit op de hui dige begroting niet mogelijk zijn zon der hiervoor geld te lenen, hetgeen blijkbaar niet de bedoeling is van de ingelanden. De voorz. zegde toe deze zaak eens te laten bekijken. Hierna werd de begroting voor 1960 zonder hoofdelijke stemming vastgesteld betreffende de gewone dienst in inkomst en uitgaaf tot een bedrag van 58.189,11 en de kapitaal, dienst aangaande met een nadelig slot van 2.645,24. Op voorstel van het bestuur wer den aan dit college machtigingen ver leend tot het doen van de nodige af- en overschrijvingen op de uitgaven van de gewone dienst der begroting voor 1960, alsmede tot het aanhouden van een rekening-courant-overeen komst bij de Coöp. Boerenleenbank te Nieuwveen tot een maximumbe drag van ƒ25.000,Ook werd het bestuur gemachtigd tot het doen van onderhandse aanbestedingen en het uitvoeren van werken in eigen be heer in 1960. Het hierna door de voorz. aan de orde gestelde punt 10 van de agenda betreft eventuele verkoop van eigen dommen nabij Vrouwenakker zal geen doorgang kunnen vinden omdat verzoeker heeft te kennen gegeven hierin gezien de prijs geen belang meer te stellen. Wel is bij het bestuur een verzoek ingekomen om koop van een gedeelte dijk te Zevenhoven door de heer H. C. de Groot. Omtrent de prijs heeft men evenwel in het bestuur geen overenstemming kunnen bereiken, zo. dat geen voorstel kan worden gedaan aan de vergadering. De voorz. zeide niet buiten het be stuur om te willen handelen, doch toen in dit college geen bezwaar be stond om de zaak aan de vergade ring voor te leggen, gaf spr. een uit eenzetting betreffende de gang van zaken. Door de heer De Groot is voor een bij hem in pacht zijnde kampje grond te Zevenhoven ter grootte van 64 aren in eerste instantie een prijs ge boden van ƒ3500,voor bouwter rein. Het bestuur he eft toen 5000 bedongen, waarop belanghebbende wederom een verhoogde prijs heeft geboden van 4250,Hierop is de zaak in het bestuur blijven steken. De pacht van dit land is momenteel ƒ80,per jaar. In principe werd besloten tot deze verkoop over te gaan onder voor waarde, dat bij niet goedkeuring door de Grondkamer de koop ongedaan is. Voorts zal de goedkeuring van G- S. hierop moeten worden verkregen. In het bestuur zal nog nader worden overlegd betreffende de nieuwe prijs. Bij de rondvraag toonde de heer S. P. v. d. Bijl zich in ernstige mate ontstemd over de tot de machinisten vanwege 't bestuur gericht schrijven waarin ernstig wordt gewezen om het niet nakomen van de instructies bij de hun opgedragen taak. Deze ge gevens zijn afkomstig van de opzich ter en spr. vraagt zich af of zij wel juist zijn. Door het bestuur is nim mer een onderzoek dienaangaande ingesteld. De voorz. meende, dat de machi nisten de instructies dienen op te vol gen en voor wat betreft de controle op hun werk door de opzichter, dat kan men rustig aan hem overlaten. Nooit is gebleken, dat de functionaris zijn taak in deze niet goed heeft ge daan. De heer D. Bos stelde voor aan de eerste machinist telefoonaansluiting te geven. De voorz. voelt hier wel \oor en zal aan het bestuur in dien zin een voorstel doen. S. Heemskerk zeide, dat op oude boezem bij molen achter Nieuwveen een hek is geplaatst en vraagt of zulks mag. Volgens opzichter niet en deze zal de eigenaar van deze oude molen, aanzeggen het te verwijderen. De heer P- A. van der Hulst infor meerde naar de oprichting van een af zonderlek waterschap voor onderhou^ van de kade langs de Kromme Mij drecht, waarbij dan ook de polder Zevenhoven zou worden betrokken. Op verzoek van de voorz. gaf de se cretaris de nodige toelichting. De heer Kammeraad sprak zijn on tevredenheid uit over het waterpeil in de polder, dat b.v. voor de Hoge dijk steeds te laag zou zijn, zodat zijn vee zonder drinkwater was. Volgens spr. werd de bemaling verschillend geregeld en werd hierbij het belang van de ingelanden aan de Hogelijk uit het oog verloren. De heer Kam meraad gebruikte hierbij wel erg krachtige en ongepaste woorden als „over lijken gaan", e.d. Hierop kon de voorz. slechts antwoorden, dat deze ingeland dan zijn eigen gang maar moesten gaan en zelf eventueel de waterstand in zijn land moest rege len. trum, vorig jaar november gehouden, mag wel als een der hoogtepunten van het verenigingsleven beschouwd worden. Daarnaast was ook de jaar lijkse feestavond een groot succes, evenals een voorlichtingsavond van de Nederlandse huishoudraad, ,.De deur op een kier", voordracht door pater Henri de Greeve en de voor lichtingsavond van de productschap voor Groenten en Fruit. De 1-mei-viering echter, door de gezamenlijke standsorganisaties ver zorgd, was, door de geringe opkomst, minder geslaagd. Deze medelelmgen deed de secretaresse, mevr. P. Kleys, tijdens haar jaarverslag. De penning- meesteresse, mevr. A. Zonneveld, kon eveneens optimistisch zijn:. De kas wijst nog een batig saldo aan. Na de jaarverslagen vond een bestuursver kiezing plaats Mevrouw A. Koks hoorn trad periodiek af en werd opnieuw gekozen. Het bestuur werd uitgebreid met één lid, waarvoor slechts één candidate, mevrouw P. Peeters-Wohrmann, beschikbaar was. Met algemene stemmen werd me vrouw Peeters als bestuurslid geko zen. Mevrouw Van Gent-Zonneveld trad af als vice-presidente en werd opgevolgd door mevr. C. v. d. Werf Van der Heuvel. Hierna volgden nog enige besprekingen over het aan staande zomerreisje, een dagtocht naar Brussel. Wegens ziekte van de geestelijk adviseur, pastoor J. van Bemmelen, werd een opwekkend geestelijk woordje gesproken door de presidente, mevrouw H. Schuurman. Postduivennieuws De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van af St. Chislain-Hornu. Afstand 192.5 km. Gelost om 10 uur met zw.-wind. Aankomst le duif 13.23.18, snelheid 946.12 m. p. m. Aankomst laatste 13.44.55, snelh. 855.90 m. p. min. De prijzen: J. P- v. d. Assem 1, 11. 27; H. Schoo 2, 9, 21. 33; P. N. v. Wis sen 3, 6, 14, 18, 23, 26; J. Schrijvers 4, 7; P. Aertsen 5; H. v .d. Wal 8, 24, 32; P. d'Haens 10, 12. Geslaagd De heer I- M. Bloote te Voorschoten, slaagde aan de Rijks kweekschool te Den Haag. WASSENAAR ST. JOSEPHPAROCHIE BESTAAT DERTIG JAAR Stichter, pastoor Wiemers, draagt Hoogmis op Dertig jaar geleden was het giste ren, 2 juni, dat de parochie van St. Joseph in Wassenaar haar bestaan begon. Op die datum namelijk kwam aan de Deylerweg de noodkerk ge reed, die gebouwd werd voor 6 a 7 jaren en dan vervangen zou worden door een definitieve kerk. De crisis- en daarna de oorlogsjaren verhin derden de uitvoering van de plan nen. En het gevolg van moeilijkhe den na de oorlog is, dat de noodkerk nog steeds gebruikt wordt, zij het dan dat de verwezenlijking van de bouwplannen voor een grote St. Jo- sephkerk nu wel heel dicht genaderd is. Ter gelegenheid van dit dertigja rig bestaan van de parochiekerk zal de stichter van de parochie, pastoor C. Wiemers uit Rijswijk op eerste Pinksterdag de Hoogmis opdragen. Het zangkoor, onder leiding van de heer Q. H. J. Calis, zal de vier stemmige Missa Festiva van Gretcha- ninoff voor mannen- en jongenskoor uitvoeren. De plannen voor de nieuwe kerk, met grote voortvarendheid onder lei ding van de huidige pastoor H. F. Jansen uitgewerkt, wachten wat de uitvoering betreft op de laatste be slissingen van het bouwbureau van het bisdom Rotterdam. Vermoedelijk kan nog deze maand contact worden opgenomen met aannemers voor de aanbesteding. Marktberichten LEIDEN, 2 juni. Kaas. Aange voerd: 15 partijen Goude kaas en 2 partijen Leidse kaas. Notering Goud se kaas, extra kwailteit tot 2.02, le kwaliteit 1.83-1.95, 2e kwaliteit 1.76- 1.82. Handel kalm. Leidse kaas geen notering. LEIDEN, 3 juni. Vee. Aange voerd: stieren 15, melkkoeien 80, vette koeien 320, vare koeien 91, pin ken 20, vette kalveren 90, nuchtere kalveren 193, vette schapen 459, Tes- selse lammeren 1600, zuig- en weide- lammeren 1473, drachtige zeugen 50, schrammen 272, biggen 931, paarden 4, geiten 14, totaal aangevoerd 5612 dieren. Notering: melkkoeien 800-1.125, vette koeien, geslacht gewicht per kg 2.75-3.30, vare koeien 500-950, pinken 300-525, vette kalveren lev. gew. per kg 1.80-2.50, nuchtere kal veren, levend gewicht per kg 1.20- 1.55, nuchtere kalveren, levend per stuk 35-65, vette schapen 70-105, Tes- selse lammeren 45-70, zuiglammeren 70-85, weidelammeren 45-60-65, drachtige zeugen 225-325, schram men 70-90, biggen 38-42-48. Handel: melkkoeien stil, vette koeien flauw, vare koeien lui duur. pinken kalm, vette kalveren zeer stroef, nuchtere kalveren redelijk, vette schapen en zuiglammeren stug, Tesselse en weidelammeren stroef, zeugen, schrammen en biggen te ruglopend. LEIDSCHENDAIVI, 2 juni. Eieren - Ter markt waren aangevoerd 41400 kipeieren. De notering luidde voor 37000 eieren no. 0 13.40-ƒ 13.90; 4600 eieren no 1 12.90-f 13.35; 19000 eie ren no. 2 12.50-/ 13.25; 9900 eieren no. 3 11.75-/12.85; 330 eieren no. 4 10.00-f 11.80; 900 eieren no. 4 10.25 -ƒ 11.00; 24000 henneneieren 7.50- ƒ7.85; 729 eendeneieren ƒ9.15-ƒl0.00. VEUR, 2 juni. Groenten Staand- glas komkommer: A 63-71, B 55-61, C 52-55, D 48-52; platglas komkom mers: A 67-70, B 63-66, C 53-56, D 50-54; kromme komkommers 86-95; natuursla 690-1250; stoofsla 10-15; tomaten: A 860-900, B 850-870, C 880 -940, CC 810-840; bloemkool: A 65- 73, B 55-59, C 37-42; andijvie 24-38; bospeen 42-53; spinazie 53-56; poste lein 42-53; rabarber 14-17. R'VEEN 2 juni Bloemen Esther Read 62—101; Colvilleis 57—151; Duizendschoon 4372; Irissen 16 62; Freesia's 3146; Campranula 61 93; Lathycus 15—38; Alium 819; Anemonen 6—21; Papavers 3892; Bruidsanjers 719; Pyrethium 18 69 p- bos. Am. anjers Sim Rood 14 23; Sim Roze 11—13; Sim Wit 8—14 Brenner 913; Queen Sim 1013 Rozen 1122; idem Nymph 1741 Lelies 1928 p. stuk. R'VEEN 2 juni Groeute Aardbeien JV» ens doos 67—88, idem 2 ons doos 67—86, idem alw. 53—78 p. doos; Kropsla 3.O0—8.00; Bospeen 19.00— 41.00; Peulen I 1.00—1.25, idem II 70.00105.00; Capucüners 215.00— 235.00; Rijsdopervvten 215.00 p. 100 kg. No-Iron DAMESBLOUSE Batist met broderie vierkante hals 5.95 DAMESTRUITJES Boothals nopdessins 5.25 kantgarnering wit geel lila 3.95 Charmeuse DAMES ONDERJURK Bustegarnering met strook en kant 4.98 Nylon DAMES- ONDERJURK Bustegarnering en rijke kantstrook 9.95 Cloqu Frisse de 9.95 Crêpe mousse KINDER ZWEMBROEK vanaf 3.95 Crêpe mousse HEREN ZWEMBROEKEN ruitdessins 8.50 Lastex DAMES BADPAKKEN merk „Tricotbest" diverse modellen 9.95 Lastex DAMES ZONNEPAKJES met rokje 13.95 BADLAKENS 90x149 streepdessins 9.95 GANGETJE 4 LEIDEN Gevraagd: Mnl. Kracht en Aank. Jongens om opgeleid te worden in de wasserij. Tevens voor de sorteerafdeüng gevraagd Nette Meisjes Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Op gezinswas belangrijke korting. FIRMA H. J. DIEBEN Stoom- en Chemische wasserij „DE ZON" Zoeterwoudsesingel 23 Leiden 4 PUNTEN welke U moet realiseren, bij een aankoop. Ie. Koopt U een kwaliteitsprodukt. 2e. Heeft U een ruime keuze ln merkartikelen. 3e. Ontvangt U vakservice en voorlichting. 4e. Ten laatste, en niet het onbelangrijkste: „Het betere voordeliger". Sedert meer dan twintig Jaar zijn deze 4 punten ons streven. Doet er Uw voordeel mee. B() aankoop van: horloges, alle soorten uurwerken, horlogebanden. Gouden dames-, heren- en verlovingsringen. Verzilverde artikelen in WJtt.F. - Zilfa - Keltum. Schaaltjes - Vaasjes kandelaars - Servetbanden, v. d. WATER - Haarlemmerstraat 207 GERO-CASSETTES v. d. WATER 100% service in 3 d. geplaatst Philips - Erres Direct van groothandel, vig. geheel nieuw fin. systeem Eerste betaling na 3 mnd. proef. Zowel bij contante betaling, max 12 mnd., als bij financiering tot 3 jaar. tot ƒ250.- goedkoper. Geen hinderlijke informaties en nog vele andere voordelen, die met het oog op con currentie slechts mondeling toegedicht kunnen wor den. Ook bandrecorders, geen aanbetaling. Gedetaill inl. over aLle merken. Postbus 122, Den Haag. De laatste ontdekking op het gebied van WEEKENDERS Voor SPORT en voor GEKLEED BREESTRAAT 114B I de bromfiets die Uw vakantie verlengt, die Uw onkosten verlaagt! I Puch VS 50 de Luxe f 670,- Incl. alle Puch Sport de Luxe f 720,- accessoires Maak een proefrit bij: MOTORRIJWIELBEDRIJF TURFMARKT 5 LEIDEN TELEF. 20050 Interessante credietservice 3T Sportfiets. Dames- en herensportfiets met kabel- remmen. nog niet bereden, heeft gekost 245.thans 145.Oranjegracht 113, tel. 26261. f3? Peugeot 203 '51. Me chanisch en uiterl. in pr. st.; olie vrije motor, benz. 114. Nu of nooit. Spot prijs 650.-. Minnenbroers- gradht 11, by de Haven. S* Aangeb.: Singer en Le- wenstein handnaaimachi nes van vertegenwoordi ger, prijzen 45.65.en 85.Machines, prima werkend. Verkoop met ga rantie. Haagweg 172a, Lei den, tel. 32833. f3? W. Vink en Zoon, Ge versstraat 9, tel. 22521, Oegstgeest, vraagt een chauffeur-kolenwerker. 2Vespa 150 c.c. 1956. compl. met duo, koffer- rek, reservewiel, valbeu- gel en bumper. Goed lo pend. Valk a. d. Haagsche Schouw, Voorschoten, tel. 01710—25191. "3? Wegens vertrek: merk radio met drukknoppen '59 95.—; Erres stofzuiger handmodel, als nieuw 50.-. wasmachine met wringer met Bico 85.Burco he rensportfiets met versnell. 75.Pelikaanstraat 10. Reclame is de motor van uw bedrijf

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5