4 PHILIPS SENATOR REGENT is de betere cents sigaar Spanning begint, nadat zondag 12 juni in Leiden het startschot gevallen is japonnen MAISON SPIER Zes oude rotten in ballonrace t voor eoo Kooi' Drie uur vertraging Leiden-Alphen Inbrekers rooiden 20 mille in Wassenaar RECHTSZAKEN bij Maison Spier GRATIS MAISON SPIER PRIJSVERLAGING NU 34." NU 57.50 PHILIPS voor huishoudelijke apparaten Reeks van spectaculaire gebeurtenissen mag van dit lustrum verwacht worden DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 1 enkele doos bewijst het U tOmaa£-. DAT GAAT NIET DOOR Het voor Pinksteren aangekondig de internationale congres van neo- fascistische groeperingen, dat te Wiesbaden zou worden gehouden, gaat niet door. „De organisatoren van het congres, dat bedoeld was om een nood-ge- Advertentie) meenschap te vormen van aan het „Reich" getrouwe verenigingen, heb- Een van de merkwaardigste deelne- grond te houden zullen circa 500 bal- baUOTCommandanten "die zuilen mers is de luchthlstoricus Charles lastzakken gevuld wordeni met onge- deelnemen aan de internationale bal- Dolltus. Hij is een der drie lucht- veer tien duizend kilo fijn gezeefd lonwedstrijd om de Trophée du Bal- vaarders ter wereld die zich er op zand. JYe definitieve aanmeldingen van de Ubs Sinds een halve maand doet ben van hun plan afgezien vanwege zich een geheimzinnige ziekte voor de tendentieuze berichten met uitda- onder zuigelingen in de kraamkliniek d karakter die hierover zijn ver van Hanau, in de Westduitse staat b Hessen, die reeds tot de dood van spreid' aldus heeft Friedrich Klein, acht babies heeft geleid. De genees- voormalig leider van de Hitlerjeugd, heren hebben nog geen nauwkeuri- donderdagochtend te München ver- ge diagnose kunnen stellen voor de ziekte, die begint met een hevige klaard. koude, welke tenslotte de longenwer- Volgens dr. Fritz Bauer, de open- king belemmert. ^are aanklager van Hessen, is het In Frankfort zijn 35 zuigelingen mogelijk dat de neo-fascisten nu gaan door de ziekte aangetast. Verscheide- proberen in het geheim byeen te ko- v.a. f> 17.50 in de maten 36 t.m. 56 en de allernieuwste modellen en stoffen naar Haarlemmerstraat 109 t.o. Bata Leiden Ook ruim gesorteerd in MANTELS MANTELKOSTUUMS en KORTE JASJES Zichtzendingen op aanvraag iön™Ubre,Jwelke wordtgehouden op kunnen beroemen alle luchtvaartbre- Voor Nederland zullen deelnemen ne babies verkeren in levensgevaar, men. zondag 12 juni te Leiden (start 3 uur vetten te hebben behaald. Nini Boesman, die zal starten in de nam toegang gratis) ziin zojuist Hij kan luchtschepen, motorvlieg- nieuwste ballon «-an de Haagsche Sn.l0y.^ g J J tuigen, zweefvliegtuigen en ballonnen Ballon Club, en Koen Jansen - di- Uit Zwitserland komt de record- "cteur van een platteelfabriek. Radio houder Fred Dolder, een voormalig hotelhouder, de kuntszinnige figuur van alle ballonvaarders. Hij zal op stijgen met de splinternieuwe bal lon „Albis". De jongste buitenlandse deelnemer is Albert v. d. Bemden, vertegenwoordiger van een Italiaan se rubberfabriek. Hij zal te Leiden op stijgen voor zijn 200e vaart. gaat er aan boord niet mee, want de ervaring is, dat men die toch vrij spoedig als ballast over boord werpt. Onze Nederlandse ballonvaardster heeft in vele internationale wedstrij den de vlag van Nederland hoogge houden: reeds 4 maal won zij een eerste prijs. Zij is specialiste in het maken van leuke hoedjes, heeft een interessante Anstig avontuur. besturen, maakte vele parachute- verzameling van theekopjes uit alle sprongen en heeft bovendien nog een landen van de wereld, waar zij op- Uit Zuid-Duitsland komt de bal- kleine bibliotheek luchtvaartlectuur steeg en vindt ballonvaren als lonvaarder Alfred Eckert. Deze zeer volgeschreven. Hij zal op 12 juni op- opiumschuiven,je raakt eraan bekwame luchtvaarder heeft de voor- stijgen met het kleinste ballonnetje verslaafd, alleen is ballonvaren véél gaande wedstrijd gewonnen en hij (inhoud 250 kubieke meter, een echt gezonder!!" zal natuurlijk zijn uiterste best doen één-persoons-hulkje) dat aan de race de hoogste eer te kunnen wegdragen, zal deelnemen. V*OEN JANSEN heeft al heel wat Verleden jaar startte Eckert voor penibele landingen medegemaakt, een ballontocht over de Alpen. Hij Rubber, gas en zand. maakte ballontochten in Engeland, strandde in het holst van de nacht op Duitsland, België. Zo zal men hem in een gletscher. Zijn passagier en de T\e ballonwedstrijd te Leiden is de de fraaie Nederlandse ballon Oxyge- ballonvaarder zelf bivakkeerden in enige luchtrace ter wereld, waar- nium kunnen zien starten tezamen een ijsspleet en moesten zich bijzon- bij de ballons uitsluitend worden ge- met de andere wedstrijd vaarders, de der inspannen om zich te vrijwaren vuld met waterstofgas. Er komen laatste der Mohikanen, die met hun van bevriezing. Ze hebben het er le- daartoe drie grote batterijen naar mastadonten op 12 juni te Leiden zul- vend afgebracht, maar de ballon ligt Leiden, totale capaciteit 3 miljoen len vertrekken voor een luchtreis «nu nog op een Alpengletcher. liter waterstof. Om de ballons aan de naar onbekende bestemming. dat zijn die klassieke overhem den van „King", waarin wij zo'n grote sortering hebben. Ook voor andere bekende merkhem- den als El-mior, Kenmore, Kerko en Fablo bent U bij ons van harte wel kom, zowel voor gedessineerde shirts als voor effen kwaliteiten. Prij'zen van 13,90. LEIDEN KATWIJK Breestr. 152154 - Voorstr. 4 (Advertentie) Schuit tegen spoorbrug Door een aanvaring van een motor schip is gistermidag om tien voor vier dc spoorbrug tussen de Haagweg en de Morschweg te Leiden onklaar ge raakt. De trein Leiden-Alphen onder vond ernstige vertraging. De herstel lingswerkzaamheden aan de brug namen ruim drie uur in beslag. Eerst te zeven uur was de lijn hersteld. In deze tijd hebben de Nederlandse Spoorwegen een pendeldienst onder houden. Op het station ontstond hier door tijdens het spitsuur enige ver traging. Kas vandaag gesloten" In de afgelopen nacht hebben in brekers een goede slag geslagen in het kantoorgebouw van de gemeentebe drijven (gas-water-elektriciteit) in de Schoolstraat te Wassenaar. De in brekers forceerden een zware kluis deur en maakten 20.000.buit. Hedenmorgen waren ambtenaren druk doende, de juiste schade vast te stellen. Op de deur hing een bordje „Kas vandaag gesloten". De kluis bevond zich in een kamer op de begane grond aan de straat zijde. Om him activiteit voor nieuws gierige „buitenstaanders" te verber gen, hebben zij voordat ze de aanval op de dikke kluisdeur openden, voor de ramen een barricade gebouwd van stalen kantoorkasten, tafels, vloer kleden en ander meubilair. Daarna pas hebben ze op zeer deskundige manier het slot uit de deur gebrand. Zonder bedenken hebben ze de grote stukken" uit de safe geroofd. Ook een lading kwartjes bleek ver dwenen. Hoewel de indringers toch ruim de tijd genomen hebben voor hun euvele werk, hebben ze een be drag van 1500.aan losse guldens laten liggen. Waarschijnlijk was het te bezwaarlijk dit zilvergeld te ver voeren. Vanzelfsprekend veroor zaakte de ontdekking van de inbraak hedenochtend grote consternatie op het kantoor. Teneinde zekerheid te hebben over de juiste omvang van de diefstal, begonnen de ambtenaren spoedig na aankomst van de politie met het tellen van de resterende gel den. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft benoemd ver klaard tot lid der Tweede Kamer in de vacature-wij len Evert Vermeer (PvdA) de heer A. J. Schouwenaar te Bilthoven. REKLAME-EXPLOITANT Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk, heeft de Haagse rechtbank opgelegd aan een 44-jarige Leidse reklame-exploitant, die meer malen oplichting had gepleegd. On der het motto van „als je eerlijk bent, verdien je niks" had verdachte win keliers in Rijswijk, Leiden, Delft en andere plaatsen bewogen advertenties op te geven en vooruit te betalen voor een door hem uit te geven te lefoonlijst of voor telefoonboekom slagen. De lijsten en omslagen wer den nooit verspreid. De eis tegen deze reeds eerder veroordeelde exploitant was een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk. HU ZOCHT ZUN HENGELS Een 20-jarige leerling-kopiist uit Alphen aan den Rijn was op 2 juni 1959 om plm. 5 uur 's morgens in het restaurant van het Avifaunapark te Aiphen aan den Rijn gesnapt, toen hij met de sleutels op weg was naar het magazijn. Door een open raam was hij naar binnen geklauterd. Voor dit feit moet de 11. kopiist zich thans bij de Haagse Politierechter verant woorden. Tot zijn verdediging vertelde ver dachte, dat hij enkele dagen voor de inbraak had gevist in de vijver achter het park, toebehorende aan Avifauna. Hier had hij zijn hengels laten liggen, die de volgende dag waren verdwe nen. De broer van verdachte, die in het restaurant werkzaam was, had hem verteld dat hij de hengels achter de bar van het restaurant had zien liggen. Hij besloot te gaan kijken, maar vond zijn hengels niet. Wel de sleutels van het magazijn. In de ver onderstelling dat zijn hengels mis schien wel in het magazijn te vinden zouden zijn liep hij daar naar toe, hetgeen echter verkeerd uitpakte voor hem. De verdachte had reeds eerder in dit restaurant ingebroken en had toen pakjes sigaretten ge stolen. De officier van justitie vond het verhaal niet aannemelijk en eiste ƒ40.— boete of 8 dagen gevangenis straf, en 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechter veroordeelde de ver dachte tot 25.boete of 5 dagen gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar waarin verdachte zich moet stellen onder toezicht van de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging. ONDER DRANKINVLOED „Ook in Ter Aar is het gevaarlijk onder alcoholische drankinvloed te rijden". Dit zei de officier van jus titie bij de Haagse Politierechter te gen een 20-jarige bloemist uit Te# Aar. Deze had op 1 november 1959 over de Langeraarseweg te Ter Aar By aankoop van een kostuum een OVERHEMD KAMGAREN KOSTUUMS in de nieuwste dessins en stoffen ƒ84.en hoger SPORTCOMBINATIES reeds v.a. ƒ57.— Alléén bij KOOPT U MET PLEZIER Haarlemmerstraat 109 t.o. Bata Leiden Zichtzendingen op aanvraag. (Advertentie) lichtgewicht snel - en stoomstrijker Met de unieke, snel-reagerende warmteregelaar (elke stof de juiste, constante strijktempera- tuur). Andere voordelen: lage, gestroomlijnde kap, koelblij- vend handvat, lichtgewicht zooi plaat, controlelampje. [F Maakt invochten nagenoeg overbodig. Heeft zelfregelende stoomdruk. Voor droog- èn stoomstrijken: twee in één! Eveneens met snel-reagerende warmteregelaar. iïüpsl gereden op zijn bromfiets onder zo danige invloed van alcoholische drank dat hij niet in staat kon worden ge acht zijn voertuig naar behoren te besturen. De officier eiste tegen de bloemist omdat het de eerse maal is 30.boete of zes dagen gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar. De rechter veroordeelde de verdachte conform de eis. Bij het vertrek van verdachte gaf de officier hem nog de belofte mee, dat hy een volgende maal zijn brommer wel gedag kan zeggen. Vier weken gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid eiste de officier van justitie bij de Haagse Politierechter tegen een 37-jarige winkelier uit Wassenaar. Hem was ten laste gelegd dat hy op 7 maart 1960 om plm. 5.30 uur des avonds onder invloed van sterke drank met zijn auto te Wassenaar door de Van der Duyn van Maasdam straat had gereden, waardoor hij een 2-jarig kind had aangereden. Een pro millage van 1,85 was in zijn bloed geconstateerd. De rechter vond het rijden onder drankinvloed 'bewezen en veroor deelde de verdachte tot 1 week ge vangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. Twee broers, van 14 en 12 jaar, in Pomona Californië) hebben hun geestdrift voor de luchtvaart met de dood moeten bekopen. Zij gingen er met een klein sportvliegtuig van door, maar hun avontuur duurde slechts kort, want enige minuten na het opstijgen stortte het toestel in de omgeving van Pomona brandend neer. Het „vestival" op het Rapenburg De laatste voorbereidingen voor de viering van het 77e lustrum der Leidse universiteit worden getroffen. Gisteren is op het Rapenburg eea klein gedenkteken onthuld: het ves- tival-mannetje, dat de feestelijkhe den symboliseert. Kenmerkend voor dit feest Is het rode vest. Vandaar de naam „vestival". Een van de meest spectaculaire gebeurtenissen van de universitaire lustrum-feesten wordt zeker de „Rap-hap", waarbij 1500 academie burgers, professoren, leden van de wetenschappelijke staven, studenten etc. aan een lunch in de openlucht aan beide zijde van het Rapenburg zullen deelnemen. Dit gebeurt op woensdag 15 juni om half een. Jong K. en G. zal voor de feestmuziek zorgen. Gezeten op een vaartuig zal dit orkestje rond varen. Andere bijzondere gebeurtenissen willen we nog even memoreren. Permanent is tijdens de lustrumwe ken, die duren van 11 juni tot 22 juni, de uitstalling van kunstvoor werpen aan het Rapenburg, door ar tiesten die hier hun producten te koop aanbieden. Voorts de balonnen- afstandsrace, waaraan zes balonnen deelnemen, zondag 12 juni op het Schuttersveld, te drie uur, toegang gratis. De taptoe en het vuurwerk maandag 13 juni om 21.45 en 23 uur, de Njord-lustrum wedstrijden langs de Zijl op zaterdag en zondag 11 en 12 juni en de opvoering van het openluchtspel dokter Faustus, dat tegen de gevel van het Gravensteen wordt gespeeld. De eerste voorstel ling is op zondag 12 juni te 21 uur, volgende opvoeringen dinsdag 14 juni te 24 uur, zondag 19 juni (voor noemen de polo-te-paard wedstrijd huis). Voor de burgerij kan ook reünisten) om 21 uur, maandag 20 zondag 19 juni te 13.30 uur op het zeer aantrekkelijk zijn de feestmarkt juni om 21 uur, dinsdag 21 juni om sportterrein aan het Piet Paaltjes- op en rond de burcht. Opening za- 21 uur. Voorts mogen wo nog even pad (achter het academisch zieken- terdag 11 juni te acht uur.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3