Celstraf voor twee wachtmeesters KORTE ^olf RECHTSZAKEN Veertigjarig jubileum van C. Koetsier Louisehal in Wassenaars dierenpark wordt uitgebreid De raad van Leidschendam bereidde - nu reeds - stichting Sociaal Centrum voor Wat lezers schrijven Operatie „SNOR' Lagaillarde blijft Men staakt weer in Frankrijk gevangen Dokter Claudia (78) DONDERDAG 2 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Rumoer rond het Kaapseplein in Den Haag NOZEMS „STENIGDEN" HET POLITIEBUREAU In Den Haag, in de ruime omge ving van het Kaapseplein, de Van der Vennestraat en de Van Miere- veltstraat is het gisteravond tot langdurige, soms meer en soms min der ernstige ongeregeldheden geko men. De onrust begon omstreeks half negen op het Kaapseplein. Hier stonden, aldus de lezing van een der betrokkenen, zes h zeven jongens met elkaar te praten, toen zij door een surveillerende agent gesom meerd werden, door te lopen. Een der knapen gaf aan dit verzoek geen gevolg, waarop de agent hem ver baliseerde en meenam naar het po litiebureau aan de Van der Venne straat. De vrienden van deze jon gen protesteerden tegen deze arres tatie en braken later zelfs stenen uit de straat om er het politiebureau mee te bekogelen. Dit was het sein voor deze, toch al verre van rustige buurt, voor een algehele volksop loop. In een oogwenk liepen tien tallen bewoners, meest opgeschoten jongelui, te hoop in de Van der Vennestraat voor het politiebureau. Naamsvermelding op pak/es boter Het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft een verordening vastgesteld, volgens welke het ver plicht zal zijn op pakjes boter de naam te vermelden van de onderne mer in wiens bedrijf de boter ver pakt is of de naam van degene te wiens behoeve zij verpakt is, of deze belde namen. Het oorspronkelijke ontwerp van deze verordening liet voor hen, die om kwaliteitsredenen hun naam niet aan de boter wilden verbinden, twee mogelijkheden open: of de pak jes voorzien van de opdruk „koelhuis- boter", of wikkels met groene opdruk gebruiken. Het ontwerp was nu door een com missie uit het bestuur zo geamen deerd, dat de mogelijkheid, de op druk koelhuisboter te gebruiken, vervallen is. Dit is gedaan op voor stel van de centrale commissie voor de botercontrolestations, die er be zwaar tegen had dat die opdruk zou kunnen worden gebruikt voor verse boter, waaraan men om kwaliteits redenen zijn naam niet wil verbin den. De oude boterwikkels zullen nog tot 1 januari 1961 mogen worden ge bruikt. - omkoopbare - De twee wachtmeesters van de rijkspolitie te Amsterdam, die enige tijd geleden geschorst werden, op verdenking van het aannemen van giften, zijn'nu conform de els door de Amsterdamse rechtbank ver oordeeld tot gevangenisstraffen van 6, resp. 4 maanden. De twee mannen behoorden tot de vijf wachtmeesters van de verkeers- groep Amsterdam, die in september van het vorig jaar werden gearres teerd in verband met het aannemen van giften van het publiek, wetend, dat deze hun gegeven werden, ten einde hen te bewegen, te handelen in strijd met hun plicht. De beide wachtmeesters, die het hun ten laste gelegde nog steeds blijven ontkennen, zullen tegen het vonnis dat de rechtbank gisteren velde, in hoger beroep gaan. Bij graafwerkzaamheden ten be hoeve van de aanleg van een water leiding HarskampOtterlo is men op oorlogstuig gestuit. De mijnoprui- mingsdienst is ingeschakeld en deze gaat nu met een mijndetector de rest van het traject afzoeken. In 1945 zijn op deze plaats drie kinderen verongelukt doordat achter gebleven explosieven tot ontploffing kwamen. Het anderhalf jaar oude doch tertje van de familie De Haas is gis termiddag in een zijarm van de Laak in Den Haag door verdrinking om het leven gekomen. Het meisje moet spe lenderwijs te water zijn geraakt. Een arts van de geneeskundige dienst heeft nog getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. Een tweejarig jongetje, G. A. de H. uit Benschop, is gistermiddag op de provinciale weg tussen IJsselstein en Benschop door een personenauto aangereden en gedood. Het kind stak plotseling de weg over en de be stuurder van de auto kon het niet meer ontwijken. Het Nederlandse motorschip „Anna" (thuishaven Kampen) is woensdag ernstig beschadigd bij een aanvaring met het Duitse motorschip „Vaeth" op de Rijn nabij Neuwied (West-Duitsland). De „Anna", gela den met een zeer ontplofbaar zuur, moest voor anker gaan. De „Vaeth" vervolgde zijn weg- Bij de aanvaring werd niemand gewond. Mevr. Mamie Eisenhower is dinsdag na een acute aanval van ast matische bronchitis in het militaire ziekenhuis Walter Reed te Washing ton opgenomen. De toestand van pre sident Eisenhowers echtgenote is niet ernstig en men verwacht dat zij de volgende week het ziekenhuis weer zal kunnen verlaten. Het gerucht ging al spoedig, dat de jongelui daar waren samengestroomd om enkele van hun kameraden te „ontzetten". Met kracht greep de politie in. In allerijl werden ettelijke gemotori seerde politiepatrouilles via de mo bilofooninstallatie naar deze wijk ge dirigeerd. Tijdens de jongste jaar wisseling kwam het in deze buurt ook al tot botsingen tussen bewo ners en politie. Een van het voetballen terugke rende jongen, die met zijn brom fiets in de richting van het Hobbe- maplein reed, wilde eens naar de oploop gaan kijken. Net toen hij de oproermakers genaderd was, stopte er een politiejeep naast hem. Met een gummiknuppel van een uit de wagen stappende agent kreeg hij er zo van langs, dat hij door personeel van de inmiddels gealar meerde geneeskundige dienst naar het ziekenhuis Zuidwal moest wor den gebracht. Hier werden röntgen foto's van zijn hoofd gemaakt, maar na afloop mocht hij toch weer naar huis terugkeren. Toen de vader van de jongen hoorde dat zijn zoon geslagen zou zijn, is hij naar het politiebureau Van der Vennestraat gegaan om zich op de hoogte te stellen van wat er precies gebeurd was. Hij werd ech ter niet tot het bureau toegelaten. Ondanks zijn pogingen, de dienst doende inspecteur te spreken te krijgen, moest hij onverrichter zake terug keren. De politie deelde later mede vier h vijf „nozems" op het politiebureau te hebben vastgehouden. De jon gens werden allen door hun ouders afgehaald. Tot laat in de avond is het in de buurt zeer onrustig gebleven. Door herhaaldelijk charges uit te voeren wist de politie wel de samengelopen menigte uiteen te drijven, maar er bleven zich kleiné groepjes mensen vormen. Afgezien van enkele rui ten van het politiebureau zijn ook in de tussenliggende straten ver scheidene ruiten gesneuveld. De politie heeft versterking laten aan rukken zodat voor het „weer op laaien" van de ruzie in deze buurt weinig vrees behoeft te bestaan. De politie heeft het waterkanon niet gebruikt dat van zoveel nut is ge weest by de relletjes in de Oude jaarsnacht. DOORGEREDEN Op 12 november 1959 was een ga ragehouder te Oegstgeest, op de Oude Vest te Leiden met zijn auto tegen een geparkeerde lijkauto ge reden. Zonder dat zijn identiteit be kend was was hij echter doorgere den. Voor dit geval had hij voor de Haagse Politierechter moeten ver schijnen. Aan de oproep had ver dachte geen gehoor gegeven. In een schriftelijke verklaring had hij gezegd, dat hij de indruk had ge kregen dat er een aanrijding was geweest. Een eind verderop was hij gestopt en had hij gekeken of er iets aan zijn auto mankeerde. Toen hij hieraan niets constateerde was hij maar doorgereden. Wel was verschenen de benadeel de chauffeur van de lijkauto. Deze verklaarde dat hij zijn wagen op de Oude Vest half op het trottoir langs de huizenrij had gezet om het ver keer de gelegenheid te geven te passeren. De schade aan het rechter spatbord is reeds voldaan. De offi cier van justitie eiste 75,boete of 15 dagen gevangenistraf. De rech ter wilde rekening houden met de verkeerssituatie op dat moment al daar en hij veroordeelde de garage houder tot 50,boete of 10 dagen gevangenistraf. BOSKOOP Kon onderscheiden Dinsdag 1 juni was het veertig jaar geleden dat de heer C. Koetsier in dienst trad bij de Boskoopse Handels drukkerij te Boskoop. In verband met dit feit werd de jubilaris in de mor genuren op het gemeentehuis geno digd alwaar hem door burgemeester Verkerk de zilveren medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau werd uitgereikt. 's Middags werd in hotel Neuf een receptie gehouden, waar tevens de huldiging van de julbilaris plaa!« vond. De directeur van het bedrijf, de heer W. Kruiswijk, sprak de jubi laris toe en memoreerde op welke wijze de jubilaris „voet in de Bos koopse Drukkerij" zette. Het ver heugde spr. dat het H.M- de Koningin had behaagd de jubilaris een konink lijke onderscheiding toe te kennen. De heer Kruiswijk besloot zijn toe spraak met zijn dank te betuigen voor de door de jubilaris aan de dag ge legde plichtsgetrouwheid, oprechtheid en eerlijkheid en de hoop uit te spre ken, dat de heer Koetsier nog vele jaren zijn krachten zal kunnen en willen geven' aan de belangen van de Boskoopse Handelsdrukkerij. Hy liet zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert, terwijl mevx. Koetsier bloemen kreeg aangeboden. Naimens het personeel sprak de heer H. Redegeld die in zijn toespraak o.a. zeide dat de loonzakjes voor het per soneel altijd perfect in orde waren. Hij sprak de hoop uit, dat de heer K. nog vele jaren voor het personeel zal kunnen zorgen. Als blijk van waar dering werd de jubilaris een fraaie actetas aangeboden, terwijl mevr. Koetsier een taart werd geoffreerd. Tenslotte werd nog het woord ge voerd door de heer G. v. Bemmel en de heer G. Kruiswijk, die beiden de goede hoedanigheden van de jubilaris naar voren brachten en hem voor de door hem betoonde hulpvaardigheid dankten. In zijn dankwoorden zeide de jubilaris, dat hij bijzonder getrof fen was door de vele blijken van waardering en medeleven op deze dag ,in het bijzonder door de ontvan- In Dierenpark Wassenaar wordt op het ogenblik gewerkt aan een be langrijke uitbreiding van de Louise hal. het glazen vogelpaleis, waarin een van de zeldzaamste vogelcollec ties ter wereld te bewonderen is. Het nieuwe gedeelte wordt echter niet op dezelfde wijze ingericht als de bestaande hal. Er wordt nl. één enorme volière gebouwd van 70 m. lengte en 20 m. breedte, waarin en kele duizenden vogels een zeer grote vrijheid zullen genieten. Deze reu- zenvolière zal omgeven worden door overdekte galerijen, waarin de be zoekers kunnen wandelen. Nog dit jaar hoopt men dit nieuwe gedeelte gereed te hebben. Nieuw in het park zijn de aren. dengalerij en de watervogelvolière. Ook de grote speeltuin werd van vele nieuwe toestellen voorzien. Wat de dieren betreft, er is een lange lijst van nieuwe aanwinsten van de laatste maanden. Het meest trots is directeur P. W. Louwman op de 2-jarige mannetjes-gorilla „Bob by".- Het park bezat al twee van de ze zeldzame mensapen, maar beiden waren vrouwtjes. Na de aankomst van Bobby is het Dierenpark Was senaar het enige in Europa, dat drie van deze interessante dieren bezit. Bobby is zich overigens van zijn be langrijkheid helemaal niet bewust. Met de jonge chimpansee „Kees" en een jonge oeran oetan laat hij zich gen koninklijke onderscheiding. Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat het de Boskoopse Handelsdruk kerij met wat daarin en daarbij be hoort een goede toekomst beschoren mag zijn. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP K.A.V. Dinsdag, 31 mei werd door de KAV afd. Zoeterwoude-Lei- derdorp een toneelavond gehouden als sluiting van 't Winterprogramma. De voorzitster mevr. v. d. Voort, ver welkomde alle aanwezigen hartelijk, in het bijzonder de G.A., pastoor Kouwenhoven en de gasten, de be sturen van de KAV van de St. Leo- nardus-parochie en van Zoeterwoude Dorp. Allereerst werden er enige me dedelingen gegeven betreffende de verhoging van de contributie van 0.30 op ƒ0.40, en het jaarlijkse uit stapje, dat dit jaar op 6 juli zal plaats vinden. Daarna kwam de eigen toneelver eniging aan de 'beurt. Opgevoerd werd „Huize Klimroos" een detecti ve spel in drie bedrijven van Marcel Dubois. Het spel en de rolverdeling was uitstekend en berustte zoals al tijd onder de goede leiding van mej. J. Mortier. Na afloop dankte de voor zitster alle speelsters en mej J. Mor tier voor het goede spel en bood allen bloemen aan. in bouwplan „Laanzicht - de Heuvel Als eerste agendapunt stelde de raad een driedaagse vakantierege ling vast voor de sigarenwinkeliers met dien verstande dat B. en W. nog nader de driedaagse tijdvakken zul len vaststellen. De verordening is niet van toepassing op de enige in de buurtschap Stompwijk gevestigde sigarenwinkel (mej. A. J. Fase in de dr van Noortstraat). Voor het tot stand brengen van 'n rioleringsuitlaat, welke noozakelijk is bij overmatige regenval, zal in 't perceel van de Coöp. aankoopver. „Nooit Gedacht", Molenpad 17, een rioolput met verbindingsriool ge maakt moeten worden waarvoor de Coöperatie een vergoeding werd toegezegd van f 2000. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben goedkeuring onthouden aan het woningbouwplan op een strook grond langs de Veursestraatweg tussen dorpsbebouwing en Boslaan, omdat bebouwing met het oog op 't verkeer niet toelaatbaar is. Ook de Kroon heeft het beroep van het ge meentebestuur ongegrond verklaard. De raad heeft nu besloten, bedoelde strook grond voor agrarische doel einden te bestemmen. Ter voorziening in de nog bestaan de behoefte aan bouwruimte voor scholen, alsook met het oog op de verplaatsing van de speeltuin aan de Willem Pijperlaan zijn B.en W. er in geslaagd, overeenstemming te krijgen met de erven wed. Van der Zon te Nootdorp over de aankoop van een perceel tuinland, groot 0.91.02 ha, benevens het daarop ge vestigde woonhuis en rietmatten- schuur tegen de prijs van ƒ38.720, inclusief schadeloosstelling wegens pachtvrije oplevering. Dit terrein is gelegen ten oosten van de Prins Hendriklaan-Rozenlaan. De heer Westerouwen van Mete ren betuigde* zijn tevredenheid over de wijze, waarop B. en W. thans de gelegenheid hebben geschapen om de speeltuin van de Willem Pijper- laan te doen verplaatsen. Het be stuur van de speeltuin is van plan. de nieuwe speeltuin met enige nieuwigheden uit te breiden en hij verwachtte dat B. en W. deze plan nen zoveel mogelijk ter wille zullen zyn. Mevr. H. G. van den Berg-Hooge- veen is bereid, een perceel tuin grond met woning en twee beton nen warenhuis-onderbouwen ter grootte van 15 en 8 kappen, gelegen aan de Veurse Achterweg, aan de gemeente te verkopen voor ƒ36.000. Met de aankoop van dit 1.39.70 ha grote perceel ging de raad zonder stemming akkoord. Het bestuur van de Drooggemaak te Geer en Kleine Blankaartpolder is financieel niet in staat, de 4\4 km lange weg (Meer- en Geert weg en Boven Meerweg) in een voor het stellen van een verbeteringsplan drukke autoverkeer noodzakelijke toestand te brengen. Voor het op zijn de kosten geraamd op ƒ2500. Het polderbestuur stelt voor, de kosten gezamenlijk te dragen en wel Leidschendam-Zoeterwoude en de polder elk een derde, nl. 833.33, waarmede, wat Leidschendam be treft. (de weg ligt in Stompwijk) de raad akkoord ging. Stichting sociaal centrum. Het ligt in de verwachting dat in het aanstaande half jaar een aan vang zal worden gemaakt met het op ruime schaal bouwen van flat woningen in het uitbreidingsplan Laanzicht-de Heuvel. Gerekend wordt dat dan 1000 woningen ge bouwd zullen worden. In verband hiermede achten B. en W. het van fundamenteel belang, dat zich in bedoelde nieuwe wijk een waarlijke volwaardige gemeenschap zal vór men en daarom is het nodig, daar een sociaal en cultureel leven mo gelijk te maken. De raad stelde een bedrag van 11.200 beschikbaar voor het opstellen van een plan ter vorming van een sociaal centruhi. De heer Westerouwen van Meteren waardeerde het dat B. en W. reeds nu de nodige maatregelen willen nemen en verzocht de verdere ont wikkeling van bedoeld centrum aan een te benoemen stichting op te dragen. Tot hoofdleidster van de nog te stichten openbare kleuterschool aan de Weidestraat benoemde de raad no. 1 van de drietallige voordracht, mej. H. Stips, hoofdleidster aan 'n bijzonder neutrale kleuterschool te Hellevoetsluis. Voor de bouw van een drie loka len tellende o.l. school aan de Am bachtsstraat werd een crediet vast gesteld van 131.060. Aan het St. Maartenslyceum te Voorburg werd per in Leidschendam wonende leerling een subsidie toe gekend van 375 met een maximum van 1500, echter met dien verstan de dat geen subsidie verleend zal worden voor leerlingen, die meer dan éénmaal een klasse van de school doubleren, terwijl de subsidie inge- trokken zal worden met ingang van de datum, waarop de school een rijkssubsidie zal ontvangen. De St. Willibrordus jongensschool mag het nodige meubilair aanschaf fen. Ook de R.K. meisjesschool te Stompwijk mag zich het noodzake lijke meubilair en leer- en hulpmid delen aanschaffen voor de te ver wachten 13 nieuwe leerlingen. Tot slot besloot de raad twee geld leningen aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten resp. groot 1.802.000 en 197.000, tegen een rente van 4J^ per jaar. Wandelmars. De patiënten van „Hulp en Heil", de inrichting voor zenuw- en geesteszieken zullen op 11 juni a.s. deelnemen aan een wan delmars in de omgeving van Leid schendam. De mars gaat over resp. 5, 10, 15 en 25 km. De verschillende aftochten hebben plaats tussen 14 en 15.30 uur. 's middags door vele belangstellen den bewonderen op het speciale po dium, dat voor het optreden van de mensapen werd gebouwd. Fraaie nieuwe aanwinsten zijn 'n paar Panda-beertjes uit de Himma. laya, de Vietnamese hangbuikzwijn tjes, enkele soorten lynxen, een drie tal jonge gestreepte hyena's en Zuid-Afrikaanse stokstaartjes, een klein soort marterachtig dier. In het aquariumhuis zijn voorts diverse nieuwe tropische vissen te bewon deren. DE BLOEMBOLLENAFFAIRE TE RIJPWETERING Rijpwetering. 2 juni 1960. Naar aanleiding van reeds enige tijd geleden geplaatste berichten in diverse dagbladen (waaronder ook „De Leidse Courant") betreffende bloembollendiefstal, zou ik graag 't volgende willen opmerken: Ondanks het laatst geplaatste be richtje, waarin wordt verklaard dat de bloembollen niet door een kwe ker van Rijpwetering onder de prijs werden gekocht, maar wel door 'n inwoner van de gemeente Haarlem mermeer, blijven er toch nog steeds boze tongen valse beschuldigingen uiten aan mijn adres. Waarschijnlijk hebben deze perso nen dit kleine, onopvallende bericht je over het hoofd gezien en niet gelezen. Dientengevolge heb ik er daarom behoefte aan, hiermede nog eens na drukkelijk te verklaren, dat ik niets maar dan ook helemaal niets met die bloembollenaffaire heb uit te staan en dat alle beschuldigingen, welke mij onrechtmatig in de schoe nen worden geschoven, volkomen uit de lucht zijn gegrepen en elke grond van waarheid missen. Van zelfsprekend doet dit lasteren dan ook gevoelig haar invloed gelden op mijn relaties, en vooral mijn zaken relaties. Het is daarom, dat ik dan ook nogmaals met klem verklaar, dat alles op een misverstand berust en ik part noch deel heb aan deze diefstal. Met vriendelijke dank voor plaat sing. Hoogachtend, JAC. A. M. BAKKER Zuidweg 17, Rijpwetering Reeds enige tijd stond de Parijse politie voor een schier onoplosbaar raadsel. Bij talrijke recente diefstal len verkreeg zij aanwijzingen, die normaal tot de aanhouding van de verdachte zouden moeten leiden. Wan neer dan een arrestatie werd ver richt, bleek de aangehoudene over een waterdicht alibi te beschikken. Thans is gebleken dat de inibraken door een tweeling werden gepleegd. Terwijl de ene broer ergens „druk doende" was, installeerde de andere zich behagèlijk in een op verre af stand gelegen café, waar hij, na ge paste tijd, dronkenschap voorwend de, zich wanordelijk gedroeg en daar voor door de gewaarschuwde politie werd gearresteerd, met de identiteits papieren van de ijverig een kraak zettende broer in de zak. De tweeling droeg dezelfde kleren en zelfs hun snorren waren geheel gelijk. Om de verwarring volledig te maken was er ook nog een derde broer sterk op de edele tweeling ge lijkend en evenzo besnord, die in ge val van nood eveneens werd inge schakeld. Doch het laatste woord was toch aan Hermandad en het gerucht wil, dat het luidde: „Maar nu zit het snor". Zijn neus was de oorzaak Oostenrijks „vijand no. 1", de 30- jarige bakkersknecht Johann Berg- raann, die naar zijn eigen zeggen we gens zijn misvormde neus tot misda den verviel, is woensdag te Wenen tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Hij had onder meer drie moorden en twee pogingen tot moord op zijn geweten. Bergmann, die tijdens zijn proces bekend had schuldig te zijn aan de moorden, liet er zich op voorstaan de grootste gangster van Oostenrijk te zijn. Hij had verklaard, dat hij in 1947 een beroemd acteur wilde wor den. Toen hij tot het besef kwam dat hij nooit een goed acteur zou zijn, besloot hij de grootste gangster te worden en „ik ben de grootste gang ster in Oostenrijk". Hij had tydens zijn proces ook ge zegd, dat hij zou blijven doden, tot dat hij een operatie aan zijn neus had ondergaan. Hij verklaarde, dat da vorm van zyn neus de werkelijke re den voor zijn misdaden was. Hij deel de mee, dat hij in een vlaag van woe de een vrouw had gedood, omdat zij hem om zijn neus had uitgelachen. De rechtbank bepaalde, dat Berg mann elk jaar negen dagen in een donkere cel moet doorbrengen en eens per week op een hard bed moet slapen. De socialistische en katholieke vak bonden van Franse ambtenaren heb ben voor tien juni in het gehele land een algemene staking van 24 uur uit geroepen. De door de communisten beheerste vakbond sloot zich later bij het stakingsparool aan. De ambtenaren eisen hogere sala rissen en betere arbeids- en pensioen- voorwaarden. Ook de employé's van de openbare nutsbedrijven en de leraren en on derwijzers zullen op 10 juni staken voor betere arbeidsvoorwaarden. Van de zijde der socialistische vak organisaties werd later verklaard, dat men niet een staking van beperk te duur beoogde. Naar verluidt zijn de andere bonden echter van plan, de staking tot 24 uur te beperken. Naar schatting betreft de stakings- oproep 1.300-000 functionarissen. Men verwacht een ontwrichting van het luchtverkeer, daar het parool ook ge richt is tot het personeel van de weer kundige dienst en de verkeerstorens op de vliegvelden. Voorts zijn het douanepersoneel en de plaatselijke overheidsfunctionarissen voor de sta king opgeroepen. Een ..slag" Tibet in De Franse Nationale Vergadering heeft met 284 tegen 175 sternen een motie verworpen, waarin wordt aan gedrongen op voorlopige invrijheids- stelling van de afgevaardigde Lagail larde, die te Parijs gevangen wordt gehouden in afwachting van zijn be rechting wegens deelneming aan de kolonistenopstand in januari van dit jaar in Algiers. De 29-jarige Lagaillarde bevindt zich reeds in gevangenschap sedert hij aan het hoofd vari zijn aanhangers zijn bolwerk in het centrum van Al giers verliet om zich aan het leger over te geven. De motie tot voorlo pige invrijheidsstelling was ingediend door de conservatief Le Pen. De meeste Gaullisten stemden tegen de motie. Van gewoonlijk betrouwbare bijde te Nieuw Delhi is gezegd, dat Tibe taanse opstandelingen in Zuidwest- Tibet in de afgelopen weken de grootste „slag" tegen de Chinese troe pen hebben geleverd sinds de Chine zen in maart 1959 de Tibetaanse op stand neersloegen. In officiële Indische kringen is evenwel gezegd, dat niets vernomen is ter bevestiging van berichten over een treffen op vrij grote schaal tus sen Tibetaanse opstandelingen en Chinese troepen, waartoe het de vo rige week te Sjigatse in Zuid west- Tibet gekomen zou zijn. De „Times of India" meldt, dat vol gens te Shillong (Assam) ontvangen berichten groepen Tibetaanse opstan delingen nog steeds actief zijn in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa. Vorige maand zou een groep opstandelingen door de politie gearresteerd zijn, toen zij bezig was met het opplakken van anti-Chinese vlugschriften. Het blad meldt voorts, dat het aantal Tibeta- nen, dat over de noordoostelijke grens naar India uitwijkt, gedaald is, blijk- baar doordat de Chinese troepen in het grensgebied intensief patrouille- De echtgenote van de Vlaamse ac teur Willem Elsschot, mevrouw Els- schotDeridder, is woensdag, één dag na haar man, overleden. Zij vergezelde dinsdag haar echt genoot, toen hy op straat onwel werd en kort daarop overleed. Bij de wereldfederatie tot be scherming van dieren is bericht ont vangen. dat in geheel het vorstendom Monaco het duivenschieten is verbo den. Twee jaar geleden nam het con gres van de wereldfederatie tot be scherming van dieren een resolutie aan, waarin afkeuring over dit dui venschieten in de tuinen van de toonaangevende hotels, waaraan da gelijks honderden duiven ten slacht offer vielen, werd uitgesproken.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8