YELPON Wordt het wereld-duut-record bridge groot slem(p) voor Leids studenienkwartet BONT Raad van Leiderdorp handelde vlot de agenda at Diamanten bruiloft in bejaardentehuis een reserve Chauffeur Gouden huwelijksfeest van echtp. J. Lourier-Nederhof ZATERDAG 28 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Misschien verandert ze nog van mening moet U echt niet zelf bewaren. Neem geen onnodige risico. In onze kluis is nw kostbare bezit veilig en verzekerd. BELT U EVEN: 2 333 7. Onverdroten (maar niet onvermoei baar) gaat de Bridge-Marathon in de Sterflat voort, onder nauwlettend toezicht van een aantal flat-bewoners. slaap en moesten van tijd tot tijd door de „opzichters" gemaand worden, bij hun spel te blijven. Op de vraag, wat voor zin deze marathon eigenlijk heeft, vertrouw den zij ons eerlijk toe, dat zij het om de publiciteit doen en om de komen de lustrumfeesten een cachet te ge ven. De voorraad van 500 sigaretten, die zij aan het begin van deze mon sterpoging hebben aangelegd en die al danig begint te slinken, zal hun moeten helpen om aan hun ergste be lager, de slaap, weerstand te blijven bieden. Ziekentriduum in Leiden Het ziekentriduum wordt dit jaar gehouden op 22, 23 en 24 juni a.s. in de kerk van O. L. Vrouw Hemel vaart en St. Jozef aan de Herensin gel te Leiden. Aanmeldingsformu lieren zijn verkrijgbaar bij de secre taris, de heer J. van Zijp, Haarlem merstraat 279 te Leiden. De inschrij vingstermijn sluit op 15 juni. In verband met de organisatie kunnen na deze datum geen aanmeldingen meer in behandeling worden geno men. Belanghebbenden worden er op at tent gemaakt, dat het ziekentriduum niet gehouden wordt voor ouden van dagen, die regelmatig in de kerk kunnen komen, maar alleen voor zieken en gebrekkigen, die niet re gelmatig de kerk kunnen bezoeken. Kosten zijn er aan deelname niet verbonden. Ook voor zieken uit de omgeving van Leiden is er ruimte gereserveerd in de kerk aan de He- rensingegl. Lijm en plak alles met van Ceta-Bever (Advertentie) „De sterflat'' aast op tachtig uur. Vier studenten uit Leiden hebben het plan om het wereldrecord bridge, dat op naam staat van studenten van een universiteit in Californië, te ver beteren. De heren, die dit stoutmoedige plan hebben opgevat zijn: Arie Rip (19), J. de Vroe (19), Frits Hogewind (20) en Han Bruin (19). De heren Rip en De Vroe studeren beiden scheikunde en de heren Hogewind en Bruin resp. Arabische letteren en medicijnen. Op Hemelvaartsdag, s ochtends om 9 uur hebben zij de kaarten opgepakt en ze hopen deze pas zondagavond om 5 uur weer neer te leggen. De Leidse studenten zullen 80 uur ach tereen moeten kaarten om hun Ame rikaanse collega's te verbeteren, die 76 uur en 15 minuten achter de brid getafel hebben gezeten. Deze bridge- marathon wordt gehouden in een van de kamers van de sterflat aan de Klikspaanweg. De in kamerjassen ge hulde studenten mogen alleen dan de kamer verlaten, wanneer ze hun In een vlot veri0pen raadsverga- De woning Hoofdstraat 120, thans kaarten op tafel hebben neergelegd. dering van Leiderdorp, gisteravond verhuurd voor ƒ506.60 per jaar, zal, Zij houden zich verder aan de spel- onder leiding van burgemeester K. ingevolge de huurverhoging, met in- regels en spelen 3 spellen in 20 mi- van Diepeningen werd besloten tot gang van 1 april I960, worden "ver- nuten. In de met dichte sigaretten- verbetering en uitbreiding van de huurd voor 572,64 per jaar. De bij- rook gevulde kamer bevinden zich a]gemene begraafplaats en daar- behorende garage zal eveneens een voortdurend een aantal studenten, voor een aanvullend krediet beschik- huurverhoging ondergaan en worden dat toeziet dat alles volgens „de spel- ^aar te stellen van 4000. Voorts verhuurd voor 76.70 per jaar. De i6gels" verloopt. Vele van de 220 in stelden B. en W. voor dit krediet woningen Kerklaan 4 en 5, huurprijs de sterflat gehuisveste studenten uit te breiden tot 7500 voor verlich- thans f 6.95 per week, zullen even- brengen regelmatig een bezoek aan ting en een geluidsinstallatie in de eens een hogere huur gaan doen en de kamer. Er is 'n dienstregeling op- auia en verwarming. wel 8.35 per week, met ingang van gesteld om de 4 bridgers steeds van 8 mei 1960 in afwachting van een het nodige eten en drinken te voor- Aan de heer A. Mol zal worden verklaring van de huuradviescom- zien. Hedenmorgen na 50 uren spe- verhuurd een perceeltje grond aan missie, len,'waren zij wel wat vermoeid. Ze de dr. v. Rhijnstraat, groot 80 mJ, toonden zich wat geprikkeld door de voor de prijs van 50.per jaar. De actrice Caro van Eyck heeft vrijdagochtend ten kantore van notaris M. J. J. Stuyt te Amsterdam een docu ment gedeponeerd waarin zij een voorlopige bestemming geeft aan de Bouwmeesterring. Hier zien we haar, ter wijl zij onder het wakend oog van de notaris de verzegelde enveloppe in de kluis legt. 1 Komen „Snip" en „Uiver" j I weer terug bij KLM? Een der aandeelhouders van de K.L.M., een jonge man, heeft op de gistermiddag in het res- taurant „De Wijde Wereld" op j Schiphol gehouden jaarlijkse al- gemene vergadering van aan- deelhouders van de K.L.M. tot de raad van commissarissen en de directie van deze luchtvaart- maatschappij de vraag gericht, S of het niet mogelijk zou zijn de oude vliegtuignamen van vóór de tweede wereldoorlog te doen herleven. Hij had in de opsom- ming van de vloot in het jaar- verslag al die mooie namen van de huidige vliegtuigen gezien en node de namen „Uiver", i „Snip" en „Pelikaan" gemist De president-directeur der KLM, de heer L A. Aler, merk- s te in zijn antwoord op, dat deze j suggestie gaarne in overweging 5 zal worden genomen. Misschien is het wel zo, dat het succes van een vliegtuig met een bepaalde naam bij het publiek langer in de herinnering blijft, dan de te- genslag hetzelfde vliegtuig over- komen, zo zeide hij. Dit geldt dan b.v. voor de „Uiver", die kort na de succesvolle vlucht in de Melbourne-race, in het mid- den van de jaren dertig bij Rut- 2 5 bath Wells onderging. NIEUWKOOP In de Emmastraat zal parkeer ruimte worden aangelegd voor pl.m. 20 auto's. Het is nl. gebleken dat de parkeerruimte daar veel te gering is. Benodigd hiervoor is een bedrag van 5.048. B. en W. zullen zich be raden om in andere straten, waar men met hetzelfde probleem zit, eveneens voorzieningen te treffen. T. z.t. komen wij hierop terug. Het meubilair in het Dorpshuis is niet meer toereikend voor de gestel de behoefte. Het aantal tafeltjes is ontoereikend en daarom menen B. en B. te moeten voorsetllen 10 tafel tjes aan te schaffen, kosten 565. De toename van het aantal leer lingen vergt het inrichten van een zesde leslokaal, waartoe dienen te worden aangeschaft 40 tafels en stoe len zomede een wandbord. Hiermede is een bedrag gemoeid van 2585. Aan de dr. van Voorthuysenstich- ting te Leiden zal een subsidie over het jaar 1958 worden verleend voor de te Leiderdorp wonende oud-leer lingen van de stichting. Aan een verzoek tot uitbetaling over het jaar 1957 menen B. en W. niet te kunen voldoen omdat nimmer een verzoek voor subsidie is ontvan gen. De heer Andrik verzoekt de subsidie alsnog te verlenen. De voor zitter zegt zich hierover te willen be raden. Al deze voorstellen werden z.h.st. aangenomen. GEMEENTE KATWIJK. Bij de dienst van Openbare Werken te Katwijk kan worden geplaatst: Het loon voor hen, die 25 jaar of ouder zijn, bedraagt 90.27 per week, vermeerderd met 4 pet. vacantie-uit- kering, terwijl voorts werkkleding wordt verstrekt. Voor degenen, die- de 25-jarige leef tijd nog niet hebben bereikt gelden leeftijdsionen. Vereist wordt het rijbewijs B-C-E. Schriftelijke sollicitaies binnen een week na het verschijnen van dit blad te richten aan de directeur van Openbare Werken te Katwijk. (Advertentie) KATWIJK met de uitvoering van een kinder operette in drie bedrijven, onder lei ding van de heer W. Verburg te Lei den. Z0ETERW0UDE Vernieuwing Bakkersbrug B. en W. hebben in het openbaar aanbe steed: de vernieuwing van de Bak kersbrug met bijkomende werken. Van hoog tot laag werd als volgt in geschreven: C. A. Lange veld te Al phen a,d. Rijn 101.000.N.V. Haagse Bouw- en Bronneringsbedrijf te 's Gravenhage ƒ99.500.Fa. Splinter te Voorschoten 99.000- Gebr. Overdevest, Voorschoten 94.500 gulden; A. van Halem te Den Hoorn 93.700.fa. Bokhoven te Gouda 93.400.fa. Stam te Voorschoten 92.450.fa. H. en B. Beljon te Voorburg 89.300.en L. P. van der Geer te Leiden 88.888.De gun ning is aangehouden. MEDISCHE if DIENSTEN Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Stoffers, A Jasperse, Van Alphen, De Jong en Mastenbroek. Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 20552, tot zaterdagmiddag 6 uur Ha ven 18, tel. 20085, Doezastraat 21, tel. 21313. Alkemade en Leimuiden. De artsen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721269, en Muskens, Roelof arends veen, tel. K 1713329. Alphen aan den Rijn. Dkt. A. J. Zwartendijk, tel. 2472. Bodegraven. Dkt. C. G. A. van Beek; tel. 2268, zuster de Groot, tel. 2599. Hazerswoude. Zie Leiderdorp en Koudekerk. Dkt. J. de Goeje, tel. K 17903636, Benthuizen. Voor onge vallen Rijndijk tel. K 1714278. Katwijk Rijn. Dkt. J. Bergman, tel. 2921, apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt. L. Borleffs, tel. 2182, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei derdorp. Zuster van Leeuwen, tel. K 1714—505. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Dkt. P. van 't Woud, tel. K 171030070, voor zuster zie Koudekerk. Leidschendam. Dkt. Ludwig, tel. 1532, Groene Kruis, tel. 1449. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijk. Dkt. de Beer, teL 2751, Duinrand-apotheek tel. 2484, van 121 en van 56 uur, Wit-Gele Kruis zuster Hooymans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest. De artsen F. W. N. Hugenholtz, tel. 20390 en J. B. Hu- genholtz, tel. 32277, apotheek Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Sassenheim. Dkt. J. M. van Nes, tel. K 25237119, voor zuster zie Warmond. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dkt. A. W Bots, teL K 25327393, voor zuster zie War mond. Voorschoten. Dkt. F. H. W. Swen tel. 2357, Gezondheidscentrum, teL 2177. Warmond. Zie Voorhout, zuster Muilerman, tel. K 1711879, neemt waar voor de zusters Konijn en Meyssen. Woubrugge. Dkt J. Nooter, tel. K 1729—104. Zoetermeer. Dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. HAZERSWOUDE (Dorp) Echtpaar P. Oosiveen- Lamboo Maandag 30 mei a.s. is het groot feest in de H. Hartstichting. Het echtpaar P. J. Oostveen—Lamboo herdenkt dan de dag waarop 't voor 60 jaar in het huwelijk is getreden. Niet alleen de kinderen komen feli citeren, maar de hele gemeenschap van het tehuis, de zusters vieren dit zeldzame feest mee. 't Is een klim voor men op de bo venste verdieping is aangeland, doch binnentredend in de kleine, maar gezellige kamer, waar het jubileren de echtpaar zijn verblijf heeft, wordt men direct beloond, door 't schitte rende uitzicht, dat men heeft over de Noorderpias, met enkele vredig dobberende zeilscheepjes in de verte. Beiden, zowel de diamanten bruid als de bruidegom zien er voor hun leeftijd van 83 jaar nog erg fris en gezond uit. Alleen het lopen vlot niet zo best meer. Dat is wel jam mer, maar de eerw. zuster, die zo juist binnenkomt, vindt toch ook wel dat je toch ergens aan moet kunnen zien, dat ze niet zo heel jong meer zijn. De heer Oostveen is geboren in Riet veld en ging naar de openbare school in Barwoudswaarder. Daarna is hij gaan varen en dat heeft hij zo'n klei ne 60 jaar gedaan. Eerst op een ex peditie-bedrijf tussen Utrecht en Leiden. Aanvankelijk met de trek schuit nog, achter het paard langs het jaagpad. Later kwam hij bij een Rotterdamse firma en maakte hij reizen door het hele land. Mevrouw Oostveen komt uit Woer den en heeft als naaister meegehol pen de kost in het ouderlijk gezin te vedienen. Na hun huwelijk gingen ze wo nen in Nieuwerbrug en later in Bo degraven. Na de verbouwing van de H. Hartstichting kwamen ze naar Nieuwkoop, nu al weer vier jaar ge leden, genietend van hun rust en van de uitstekende verzorging door de zusters. Het echtpaar Oostveen heeft 5 kin deren, allen getrouwd, 25 kleinkin deren en 17 achterkleinkinderen. Na het prettige onderhoud hebben we het diamanten echtpaar een fijne en gezellige dag toegewenst, hetgeen de kanarie in zijn kooi plotseling meende te moeten beamen met een uitbundige jubel-solo. Leiderdorp wacht af. Bij de rondvraag informeerde de heer Boot, gezien de uitlatingen in de nieuwsbladen of het in dit sta dium gewenst is een vraag te stel len over de agglomeratie. De voorz. is van mening dat de gemeente Lei derdorp hier momenteel buiten staat. Als een gemeentebestuur, in dit ge val Leiden, andere gemeenten in de Leidse agglomeratie betrekt ver wacht hij dat deze gemeenten in de gelegenheid worden gesteld hun me ning hierover kenbaar te maken. In het huidig stadium, aldus de voorz., zullen we maar rustig af wachten en zeker zal er t.z.t. gele genheid zijn hierover in de raad van gedachten te wisselen. De heer Nievaart informeerde naar gegevens over verhuur van volks tuinen als de zandput is gedempt, nl. of de beschikbare grond aan de vereniging wordt verhuurd of dat ook particulieren kunnen huren. Al hoewel we nog lang niet zover zijn, zegt de voorzitter, heben wij onze gedachten hierover laten gaan maar nog een beslissing genomen omdat rekening moet worden gehouden met verschillende factoren. Hierna sluiting. In de gemeente Katwijk zijn op het gebied van de volksgezondheid drie kruisverenigingen werkzaam. Hun arbeid omvat o.m. de wijkver pleging, het verzorgen van consul tatiebureaus voor zuigelingen en kleuters en het uitlenen van verple- gingsartikelen. Hoewel de drie ver enigingen, t.w. de plaatselijke afde lingen van de Zuid-Hollandse Ver eniging „Het Groene Kruis", „Het Oranje-Groene Kruis" en het „Wit- Gele Kruis", resp. op algemene, prot. christelijke en rooms-katholieke grondslag, volkomen zelfstandig zijn en blijven, is dezer dagen een samen werking tot stand gekomen, welke beoogt de gezamenlijke financiële moeilijkheden het hoofd te bieden en aller werk te intensiveren. De hoge kosten maken het nodig voor 1961 de contributie van de drie verenigin gen te verhogen tot 8 per jaar, ter wijl voor de nieuwe leden een in schrijfgeld van ƒ2.50 in rekening zal worden gebracht. Daarbij zal nog een beroep worden gedaan op de plaatselijke overheid om de subsidie te verhogen in over eenstemming met de normen, die in verschillende andere gemeenten reeds gelden. Er zal voorts nog wor den gepoogd het ledenaantal uit te breiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Zang We hebben in lange tijd niets van ons R.K. Kinderkoor de „Duinpiepers" vernomen maar dins dag 31 mei zullen we ze toch weer in het Parochiehuis te horen krijgen Op 7 juni a.s. hopen Johannes Lou- rier en Cornelia Lourier-Nederlof de dag te herdenken dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. De bruidegom, 82 jaar, heeft jaren lang gewerkt voor de „Hazerswoud. se Droogmakerij", waar hij nu een welverdiend pensioen van geniet. Naast dit zware werk in de polders heeft hij ook voor tal van pastoors in Hazerswoude de pastorie-tuin achter de kerk met toewijding ver zorgd en bovendien viel hij als dit nodig was met plezier in als koster voor zijn jongste zoon, die al ruim 20 jaar de graag geziene kos ter van de H.H. Engelbewaarders parochie is. De bruid, 77 jaar oud, is helaas al jaren ziekelijk, maar is blij dat zij deze mooie dag toch nog mag be leven. Het bruidspaar heeft zes kinderen van wie er een priester is, en 49 kleinkinderen. Ondanks zijn 82 jaar en altijd hard werken denkt de bruidegom nog niet aan rusten. Met nauwgezetheid on derhoudt hij zijn groentetuin en met toewijding verzorgt hij zijn kleine veestapel achter zijn huis. En bij dit alles is de bruidegom in heel Ha zerswoude niet anders bekend dan als „Hannes" nog vol geestigheden en rake antwoorden. Eens is het bruidspaar drie weken op vakantie geweest bij hun pries terzoon, die pastoor is van de drie parochies Cressy, Cropus en Catha- lier in het bisdom Rouaan in Frank rijk. Nu zij niet meer naar Frankrijk kunnen, komt hun heerzoon hen 'n paar maal per jaar opzoeken, waar zij vanzelfsprekend trots op zijn. En vooral op het feit, dat hun eigen zoon op 7 juni a.s. voor hen een ge zongen H. Mis in Hazerswoude-dorp zal opdragen om God te danken voor Zijn zegen. Daarna houden zij in de middag hun receptie van 2.304 u. voor de vrienden en bekenden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4