EXPOGé maakie kennis mei de zeesleepvaart H. Roodenbu'g 25 jaar bij Rotog'avure, Leden Scherp Vijfde verjaardag van K.A.B.-Hartebrug De Leidse biOSCOpen Juwelen-expositie aan de Breestraat Kleuter viel onder een aanhangwagen ZATERDAG 28 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gisteravond hield de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevan genen uit de Bezettingstijd, Expogé, in Café-restaurant „De Harmonie" de laatste bijeenkomst van het seizoen met een filmavond, aangeboden door L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst te Rotterdam. De voorzitter, de heer L, Questroo, opende de avond met een welkomst woord tot de talrijke aanwezigen en tot de heer J. de Rooij, vertegenwoor diger van genoemd bedrijf, die in een korte inleiding enige bijzonderheden vertelde over de zeesleepdienst en het bergingsbedrijf. Het was Fop Smit, die na de uit vinding van de stoommachine reeds in 1842 een sleepbootje op zijn werf aan de Kinderdijk liet bouwen om daarmede de zeilschepen, die soims zer lang voor de kust moesten wach ten op gunstige wind om binnen te varen, de haven in te slepen. Na de opkomst van de stoomvaart, toen iedereen dacht, dat de sleepvaart wel ten onder zou gaan, werd nieuw em plooi gevonden in het feit, dat de Ne derlandse waterbouwkundigen meer eD meer werden aangezocht, in het verre buitenland blijk van hun kunde te geven. In 1880 werd de eerste bag germolen over zee van Rotterdam naar Le Havre gesleept. Dit was nog maar een begin, dat zijn bekroning vond in het verslepen van een groot droogdok voor de Engelse Admira liteit van Engeland naar Singapore. Het antwoord van de Engelse Minis ter op vragen in het Parlement, waar in hij deed uitkomen, dat de Neder landse zeeslepers waren gekozen om hun grote vakmanschap en ervaring getuigde wel van de goede naam, welke de Nederlandse zeesleepvaart in de gehele wereld had. In de oorlog werd vanuit Engeland gewerkt voor de geallieerden en vele tonnages scheepsruimte, maar wat nog belangrijker was, talloze men senlevens, bleven hierdoor gespaard. De vele hoge onderscheidingen welke na de oorlog aan tal van leidende fi guren werden uitgereikt, getuigden dan ook van de moed en volharding van de Nederlandse zeeslepers. Na de oorlog had de Maatschappij nOg maar 8 schepen over en moest een nieuwe bedrijf worden opge bouwd. Dit is gelukt omdat Neder land de beste zeelieden bezat die het bedrijf uitoefenden van vader op zoon. Thans heeft de Nederlandse zeesleepdiesnt ongeveer 60% van het werk in handen. In 1920 werden op verschillende belangrijke punten zeesleepboten „op station" gelegd, teneinde zo snel en zo efficiënt mogelijk hulp te kunnen beiden, waar deze nodig is. Hierna vertoonde de heer De Rooij een aantal fraaie kleurendia's met beelden van de verschillende sleepbo ten, waaruit wel bleek, dat naast de doelmatigheid van de technische in- Op vrijdag, 27 mei, was de heer H. Roodenhurg, kleurfoto graaf, 25 jaar in dienst van de N.V. Nederlandsche Rotogravure Mij te Leiden. Dit feit werd in de cantine van het bedrijf feestelijk herdacht in aanwe zigheid van de directie, de bedrijfs leiding, collega's en vrienden. Te ongeveer half twaalf werd de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, door leden van de jubileumcommissie de zaal binnengeleid, waar de directeuren J. C. Stafleu en S. C. H. Coebergh de familie Roodenburg hartelijk be groetten. De heer Stafleu roemde in zijn toespraak de jubilaris als iemand, die een groot vakmanschap bezit en een grote dosis accuratesse en belangstel ling voor zijn moeilijke werk aan de dag legt. Spreker getuigde ervan dat de directie er nimmer spijt van heeft gehad dat zij 25 jaar geleden het dienstverband met de jubilaris van vandaag heeft aangegaan. De heer Stafleu sprak de hoop uit, dat het de heer Roodenburg gege ven zou zijn, nog vele jaren zijn beste krachten aan de Rotogravure te wij den. Een hartelijke felicitatie en een en veloppe met inhoud bezegelden de dank van de directie voor hetgeen deze jubilaris heeft gedaan. De heer W. Streef land had zijrt toespraak in dichtvorm gegoten. Vele leuke momenten passeerden de re vue. Namens het personeel bood Spreker een polshorloge aan. De heer J. W Smit sprak namens de fotografische afdelingen en ge tuigde van de goede kameraadschap tussen deze jubilaris en zijn collega's. Een belichtingsmeter was het ge schenk dat de heer Smit aanbood. Tot slot dankte de heer Rooden burg voor de vriendelijke woorden en voor de fraaie geschenken, die hij in ontvangst heeft mogen nemen. - Met een gezellig onderonsje werd deze zeer prettige huldiging besloten. richting, ook het comfort voor de manschappen niet was vergeten. Na de pauze draaiden een tweetal films, waarvan de eerste onder de titel „Schoon schip in het Suez-ka* naai" een beeld gaf van het bergen van de in het kanaal tot zinken ge brachte schepen na de sluiting van het Suez-kanaal, welke bergingswerk zaamheden werden uitgevoerd in samenwerking met enkele buiten landse maatschappijen in opdracht van de Verenigde Naties, alsmede een film, die onder de titel: „Recht zo die gaat" een zeer fraai overzicht gaf van het leven en werken op een zeesleep boot en van alles wat met de sleep en bergingsvaart verband houdt. De voorziter had na het gebodene een gemakeklijke taak om namens de aanwezigen de spreker en zijn op drachtgevers te bedanken voor de mooie en leerzame avond. (Advertentie) Goede voorlichting over ja'oezieën bij de VAKMAN Ofl. Dealer D. LADAN Molensteeg 27 bij de Doezastraat Telef. 21375 Leidse Markiezenfabriek werd een gezellig feesl Dóórdat vijf jaar geleden door het bestuur van de Stedelijke K.A.B. besloten werd, het werk te decentra liseren, vieren de diverse parochiële afdelingen dezer dagen hun vijfjarig bestaan. Gisteravond herdachten de leden van de K.A.B.-Hartebrug het eerste lustrum van hun afdeling met een gezellige avond in het St. Ant. Club huis. De waarn.-voorzitter, de heer Th. Huigsloot, was verheugd een grote kern van getrouwen te mogen be groeten. De heer J. A. 't Veldt feliciteerde als bondsbëstuurder de jubilerende afdeling en gaf in gloedvolle worden weer waarom de K.A.B. zo belang rijk is. Hij legde hierbij speciaal de nadruk op de K. in deze afkorting en haalde het bisschoppelijk mandament van 1954 aan. Eén zeer aantrekkelijk gedeelte van deze avond vormde de uitste kende voordraohtj es van de heer G. van Stoutenburg uit Utrecht, die en kele stukjes van Simon Carmiggelt voordroeg en met groeiend succes ook uit Godfried Bomans aanhaalde en tenslotte een 9meuiig Vlaams stukje gaf dat veel waardering van het publiek ontving. Ondertussen had de voorzitter, de heer J. Hoogenbooni, pastoor C. Tij- nagel en de g.a., pater J. E. J. van Swelm mogen begroeten. De heer J. Huigsloot liet een schat van gekleurde dia's over de Unie van Zuid-Afrika zien. Hij voorzag ieder plaatje van een prettige vertelling, terwijl hij vooraf reeds een indruk had gegeven over land en Volk en het ontstaan van de zo afschuwelijke apartheidspolitiek, die door de Afri- kaanders echter heel anders gezien wordt. Pastoor Tijnagel wenste bestuur en leden geluk met dit eerste lus trum, vond deze afd. ook een kost baar bezit voor de parochie en sprak de wens uit, dat dit moge uitgroeien tot een hechte organisatie en een grote steun voor de geestelijkheid. Voorzitter Hoogenboom dankte tenslotte in zijn slotwoord allen die tot het succes van deze avond had den bijgedragen en hoopte dat bij de viering van het tweede lustrum de kern van trouwe leden nog ver der zal zijn uitgegroeid. Eerste jaarverslag Jeugdnatuurwacht Leiden Het comité Jeugdnatuurwacht te Leiden heeft gisteren in de vorm van een jaarverslag verantwoording af gelegd jegens zijn medewerkers, do nateurs en weldoeners, over de eer ste periode van zijn bestaan. In de zomer van 1957 begon de actie te Leiden met een grote prijs vraag om de aandacht van de jeugd te trekken voor de bescherming van de natuur. Een jaar later kwam een voorlopig comité bijeen. Dit comité heeft de kastanjes uit het vuur moe ten halen. Want de opzet van de Jeugdnatuurwet hield in, dat men moest werken aan een verandering van mentaliteit bij de jeugd. Een eerste verheugend feit was wel, dat zich na een eerste oproep van de scholieren „uit de strook, ten zuiden van de singels" vierhonderd als lid van de Jeugdnatuurwacht opgaven. Zij werden door de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die tevens ere-voorzitter van het co mité is, geïnstalleerd. In november 1959 kreeg een tweede groep het in signe. In de achterliggende jaren is gebleken, dat de jeugdnatuurwacht wil ze succesvol werken is aan gewezen op een volledige medewer king van het onderwijzend personeel. Een ander beslissend punt bleken de financiën. De financiële basis waarop het co mité moest werken, was zó wankel, dat het zijn activiteiten niet kon uit breiden over een groter deel van Leiden, dan dat, waarin het begon nen was. Hoewel mede dank zij een aanbeveling vari de Kamer van Koophandel in het laatste jaar een weinig méér steun ontvangen werd van het bedrijfsleven, is de hartewens van het comité een ge meentelijke subsidie. De gemeente staat zeer sympathiek tegenover het streven van de Stichting „Natuur en Jeugd". In 1959 gaf het comité vijf instruc ties met filmvoorstelling Ze werden bezocht door in totaal 1238 kinderen. Er werden er in februari 408 gein- stalleerd; aan de teken- en opstel- Wedstrijd namen 216 kinderen deel en aan de natuurwedstrijd 174 kin deren. Door in totaal 550 kinderen werd deelgenomen aan excursies naar de Hortus (12x), het Nat. His torisch Museum (6x) en de Veiling Flora te Rijnsburg (2x). In novem ber tenslotte werden nog 296 kinde ren als lid geïnstalleerd GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente, kamer 125, is nedergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maan den de door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 23 mei 1960 vastgestelde Vakantieregeling siga renwinkeliers 1960. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Klas sieke taal- en letterkunde mevr. H. L. C. Beek-Grootenboer te Hillegom en mej-. J. G. C. Hoevers te Den Hel der; voor het Cand. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer 'J. P. Gumbert te Utrecht (cum laude); voor het Cand. ex. Duitse taal- en letterkunde de heren J. A. van Luyk te Voorburg en N. Th. J. Voorwinden te Rotterdam; voor het Cand. ex. Franse taal- en letterkunde mej? I. Spiele te Laag-Soeren en de heer' A. P. D. Bakker te Leiden; voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. H. J. Vreede te Voorburg; voor het Semi- artsex. de heren P. R. Francois te Diemen, B. W. A. Lucas te Lelden en J. C. M. N. v. d. Meulen te Eindho ven; voor het Artsex. de heren M. van Doorninck te Leiden, H. Ponssen te Den Haag en A. D. J. Verburg te Leiden. Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II de heren Lim Soei Hoat te Oegst- geest, R. la Rivière te Leiden en J. J. Veltkamp te Driehuis. AFSCHEID NA VIJFTIEN JAAR. Vijftien jaar lang is zuster D. van Bemmel als kraamverzorgster werk zaam geweest in Leiden en omge ving. Ruim drieduizend babies heeft ze de eerste verzorging gegeven. Gistermiddag heeft de zuster offi cieel afscheid genomen van de va ders en moeders, die ze door haar langdurige staat van dienst zo goed heeft leren kennen. Dat officiële af scheid vond gistermiddag plaats tij dens een drukke receptie in hotel „Nieuw Minerva". Er waren vele moeders aanwezig. Namens het co mité, dat deze middag aanbood, over handigde mevrouw A. Dool—Schaft de vertrekkende zuster een enve loppe met inhoud. Bij het afscheid was ook de „eerste baby" van zuster Van Bemmel aanwezig: de nu 15-ja rige Frans Kuiper. De jongste „klantjes" van de zuster, de vier maanden oude Emmy en Wil ly Robbers kwamen met hun moe der ter receptie. De duizendste bezoeker van de ten toonstelling „Huis en Huisraad in de Griekse en Romeinse Oudheid", die in het Rijksmuseum van Oudheden wordt gehouden, passeerde gister middag de controle. Men maakt er ons op attent, dat de expositie die zeer interssant is op woensdag ook van acht tot tien uur 's avonds is geopend. Voor de solemnele uitvaart, maan dagmoren om 10 uur v.m. in de Har- tebrugkerk, wordt dringend de assis tentie verzocht van de heren koor zangers in Leiden. Door het architectenbureau De Beet en Doorewaard te Rotterdam werd namens de directie van de N.V. Altap-Agenturen te 's-Gravenhage het bouwen van een bedrijfspand aan de Rooseveltstraat opgedragen. Dit bedrijfspand zal kantoren en op slagplaatsen bevatten. Het eigenlij ke bouwwerk zal worden verzorgd door de firma Roodzaad, Van de Vlist en Struyk te Roterdam, die dit gedeelte van het werk uitvoert voor 316.000. De N.V. Holandsche Con structie Werkplaatsen te Leiden voert de staalconstructie uit voor f 47.900; en de electrische installaties werden opgedragen aan de N.V. Conductor te Rotterdam voor 17.750. De N.V. Leidsche Apparatenfabriek te Leiden ontving dezer dagen de op dracht tot levering van een installa tie voor een pharmaceutische indus trie in de Unie van Socialistische Sowjet Republieken (Rusland), 't Be drag voor de opdracht bedraagt meer dan ƒ1,000.000.—. Het Leids Mondaccordeon Orkest „Crescendo" heeft op Hemelvaartsdag deel genomen aan een Bondsconcours te Giesendam-Hardinxveld. Uitko mende in de ere-afdeling behaalde zij potlood •n peest Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. Almkerk, 7, do, 8. la, 10. nd, 12. als, 14. e.o., 15. top, 17 orde, 18. amper, 19. met, 21. kat, 23. Ur, 24 alm, 26. si, 27. ed, 28 of, 30 meestal. Verticaal: 2. Ld, 3. moa. 4. els, 5. ra, 6. intimus, 9. boertig, 11 do. 13. le pel, 14. ed, 16. pat, 17. ork, 20. er, 22. as, 24. adé, 25. mot, 27. Ee, 29. fa. Casino „Zij hielden van het le ven", deze mannen en Vrouwen uit Warschau, die in de eerste maanden van de tweede wereldoorlog door de Duitse troepen onder de voet gelo pen werden. Zij vormden een ver zetsbeweging, zoals in alle landen, -elke door de Duitsers werden be zet en in 1944 leidde dit tot de grote opstand, toen de Russische legers de stad reeds waren genaderd. Het werd één van de grootste tragedies uit deze dramatische tijd; de opstand werd in bloed gesmeurd, terwijl de Russen werkeloos toezagen. Deze Poolse film geeft een episode weer uit de hopeloze strijc van de War- schause partisanen tegen het over machtige Duitse leger. Een eigenlijk verhaal is het niet, tenzij dan het verhaal van de llende ener gedeci meerde Poolse compagnie verzets strijders, die zich moeten terugtrek ken door het riolenstelsel onder de stad. De vrij lang uitgespannen dwaaltocht door de stinkende en vui le donkere riolen ls adembeklem mend realistisch verfilmd. Slechts één van de mannen slaagt erin, dank zij het doorzettingsvermogen van een meisje, dat de riolen kent, de vrij heid te bereiken. Alle anderen ko men om, op verschillende manieren. Deze Poolse film is een nachtmerrie, welke dit voordeel heeft, dat men onwillekeurig tot het besluit komt: dit nooit weer! Toegang 18 jaar. Lido In de film „Zij waren nog geen 20wordt een modern vraagstuk behandeld, dat, hoe se rieus ook, in zijn verloop niet die bevrediging schenkt, welke men gaarne zou wensen. Het verhaalt de geschiedenis van de miljonair Ken Jorgenson, die een vacantietrip maakt naar Pine Island, waar hij vroeger als badman werkte. Hij komt in pension bij Bart Hunter, die zijn vermogen heeft verkwist en aan de drank verslaafd is geraakt. Hun ter's vrouw evenwel is de vroegere geliefde van Ferguson, doch zij heeft hem opgegeven, omdat hij maar 'n badman was. Ferguson's vrouw is een harde, apatische vrouw, voor hem zowel als voor haar dochter, die het natuurlijk uitstekend kan vin den met Hunter Jr. Scheiding van de ouders volgt. Ferguson huwt met mevr. Hunter en de jonge gelieven volgen noodgedwongen. Een film dus, waarvan de inhoud voldoende is. Om voorbehoud te maken voor strikt volwassenen. Luxor Een Western hoeft niet altijd een film te zijn, waarin een stel cowboys opstandig zijn en de sheriff hen na veel „vuurwerk" weet te bedwingen, of zoals nog vaker gebeurt, naar de andere wereld helpt. De bewoners van de prairies in de twintiger jaren waren niet zulke vechtjassen als in vele films wordt uitgebeeld, maar normale mensen met hun gewone menselijke plezier en verdriet, doch zij kenden ook hun problemeji, die ze weliswaar heel wat ruwer tot een oplossing brach ten dan wij gewoon zijn. Voor zo'n probleem komt in de film „The last train from Gun Hill" een schatrijke rancher te staan, wanneer hij moet kiezen tussen zijn zoon en zijn vriend, tussen het recht en de liefde voor zijn kind. Hij kiest de zijde van zijn zoon, een lafaard echter, die de vrouw van zijn vriend vermoord heeft. De vriend, die she riff in zijn dorp is, komt naar Gun Hill om de moordenaar gevargen te nemen en zodoende het recht zijn loop te laten hebben. Natuurlijk stuit hij daarbij op het verzet van de randier, die zijn zoon niet zon der meer laat wegvoeren. Het wordt dan geen goedkoop schietpartijtje, maar een uitstekend gespeeld dra ma, dat in Kirk Douglas en Antho ny Quin goede vertolkers vindt. De makers van deze film hebben het gegeven voortreffelijk uitge beeld en ze hebben een spanning weten te creëren, die op het laatst bijna beklemmend is. Het slot van het verhaal, waarin de spanning in een prachtige anticlimax overgaat, is o.i. wel het mooiste gedeelte van deze goéde film. Toegang boven 18 jaar. Rex ,De Wolgabootsman" is een verhaal uit het oude Rusland, dat zioh afspeelt rondom een officier, die wraak wil nemen op een generaal. Hij wordt overgeplaatst naar ren strafkamp, doch slaagt erin te ont vluchten door zich aan te sluiten bij de Wolga-slepers, Dat trekken langs de Wolga gaat natuurlijk niet zon der strubbelingen gepaard en het wordt een avontuurlijke en span nende tocht. Er komen Kozakken aan te pas en verwoede vechtpar tijen. Toegang 14 jaar. Studio heeft de geestige Duitse film ,,Wir Wunderkinder" opnieuw geprolongeerd. Toegang alle leeftij den. Trianon Programma door de KFC afgekeurd. een eervolle 1ste prijs met 309 punten. Een prachtig succes voor de dir., de heer W. v. Strien en zijn orkestleden. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp te Leiden. 2 Woonhuizen met afzonderlijke bovenwoning te Leiden Langegracht 179-179a en Houtmarkt 8-8a in bod: 9.300, koper: J. Foekking te Apel doorn, qq voor 10.100. Woonhuizen te Zoeterwoude Rijne- gommerstraat 13 en 15 na afmijning tezamen in bod: 9.758, koper: O. Th. J. Bik te Leiden qq voor 11.058. Men moet luxe en overdaad niet vergelijken met schoonheid. Vooral wanneer die vergelijking juwelen en metalen betreft, is het voor vele mensen moeilijk, een objectief oor deel uit te spreken: Het is alsof de schittering ervan verblindt. Het is daarom verheugend, dat er in de expositieruimte van het juwe- liersbedrijf Van Rossum du Chattel en Driessen aan de Breestraat te Lei den een tentoonstelling is ingericht van moderne sieraden. De geëxposeerde juweelen maken alle deel uit van de collectie „Mar tinshof"; van elk der stukken bestaat slechts één exemplaar. Het zwaarte punt van de collectie ligt op het werk van Edda Marie Dierkes, prin ses van Erbach SchÖnberg. Haar werk is eenvoudig en vloeiend, maar bij. na streng van lijn. Kenmerkend voor haar werken is, dat zij de sieraden dikwijls op maat maakt, zodat een armband of collier precies aansluit op de arm of hals van de opdrachtgeefster. Enkele rin gen wijken geheel af van de gebrui kelijke vorm, doordat bijvoorbeeld 'n siersteen een functie heeft gekregen. Onk is er een paar oorhangers, waar in hetzelfde motief bij de ene han gend, bij de ander staand is toege past. In de tentoonstelling zijn tevens de nieuwste werkstukken opgeno men van de Amsterdamse edelsme den Chris Steenbergen en Archibald Dumbar. i Chris Steenbergen is de edelsmid, die in de gedenktafel in de wandel gang van de Tweede Kamer de gou den voering heeft aangebracht. De vormen, die hij in zijn werk bezigt, zijn minder eenvoudig dan die van Edda Marie Dierkes. De sieraden, die Archibald Dumbar maakt heb ben een „wildere" vorm. Dikwijls doen zij denken aan kristallen. Hier door demonstreert hij vaak zijn gro te vakmanschap De drie jaar oude Maria Wester- hoven uit de Vestestraat is gister middag omstreeks vijf uur onder een rijdende aanhangwagen terecht ge komen en zeer ernstig aan het hoofd je gewond. Het meisje kwam de ouderlijke wo ning aan de Vestestraat uitlopen op het moment, dat een personenauto passeerde, waarachter een aanhang wagen werd voortgetrokken, beladen met ijzeren buizen en gereedschap met een gezamenlijk gewicht van ongeveer 400 kilo. Het kleutertje liep een stukje met de rijdende auto mee, waarbij zij plotseling struikelde en voor het achterwiel van de aanhangwagen te recht kwam. Ze kreeg het wiel over het hoofd en werd met een zware hersenschudding en een schedelbasis- fractuur in het Academisch Zieken huis opgenomen. Hedenmorgen was de toestand van het meisje nog zorgwekkend. Burgerlijke Stand Geboren: Michel zoon van A. A. Janssen en A. J. de Wolff; Cornelia Marjoleyn dochter van F. Beaufort en M. de Ruiter; Robert zoon van H. van As en C. A. Vaessen; Jacoba Maria dochter van A. van Iperen en T. Braam; Reino Jacolbus Gerardus zoon van W. C. J. Montanus en J. M. C. Bekkering; Wilhelmina Agatha Theodora dochter van D. Leugerin.g en W. A. Mol; Jouke zoon van J. Baaima en A. Zonne; Maria Johanna dochter van D. Wolting en M. Muil wijk; Ernest Johannes Maria zoon v. J. Groenendijk en J. M. T. Pielanen; Maria Aleida Paulina dochter van J. C. Burgering en M. C. J. van Haaste ren; Adriana Anita dochter van H. Bekker en J. vön der Plas; Cornelia dochter van B. Pijnakker en C. van der Hoogt; Tino Francis zoon van J. F. de Mooij en G. Baars; Carla Pa tricia dochter van P. P. de Boer en J. W. Groenendijk; Johnny zoon v. J. Guldemeester en L. Daranowa; Fats Maria Jacques zoon van J. J. Schumans en G. M. Granneman. Ondertrouwd: P. J. van Apeldoorn en C. M. Hofman; L. J. van Dijk en H. Hendrichs; J. M. G. Schouten en A. Spierings; A. H. G. M. Houben en M. J. Feldbrugge; J. van Weerlee en M. M. Reijken; A. de Jong en E. van den Berg; C- J. Vermeer en M. Baart; W. Hofman en A. M. C. van Spron- sen; A. Jansen en A. van der Keur; J. M. Klein jan en M. C. Biegstraaten; D. Maassen van den Brink en L. Ben- ning; D. de Geusr-en K. T. Nilsson; A. Keereweer en E. E. Cacalowski; S. Looije en A. Schilt; J. van den Burg en E. Arnoldus. Overleden: H. A. van den Berg 87 jr. echtgenoot van P. Molet; J. Jong man 74 jaar man; H. Nijenhuis 63 jr. man; W. J. M. Uittenhout 64 jaar man; M. van Ulden 89 jaar echtge noot van J. E. W. Mulder; J. Ver hoeven 69 jaar man; E. P. S. Stok 79 jaar echtgenoot van W. H. van der Linde. Leidse agenda ZATERDAG 28 MEI Leidse Bond van Volkstuinver. Feestavond Stadsgehoorzaal, 8 uur. „Oud Leiden". Rijwieltocht met onbekende bestemming. Vertr. Room- burgerweg bij Wilhelminabrug, 1.45 Kon. Ned. Nat.-hlst. Vereniging: Nachtexcursie naar Meijendel, Was senaar; vertrek: gele tram 23.31 u. nam. (alleen bij mooi weer). ZONDAG 29 MEI Jongeren Kontakt. Bijeenkomst groep E, op de bekende plaats, 8 u. MAANDAG 30 MEI Leidse Assurantieclub. Gulden Vlies. Spr.: Jan Schreiner over de hengelsport. 8 uur. Gemeenteconcert. Accordeonver. D.V.V., Van der Werffpark, 8 u. nam. Jongeren Kontakt. Bijeenkomst teohn. leiders. Pastorie Hartebtug, 7.30 uur nam. Ned. Comedie. Abonnementsvoor stelling „Joseph in Do than", Schouw burg 8 uur. DINSDAG 31 MEI K. en O. Excursie naar Leerdam en Gorkum, vertrek Garenmarkt, 8 uur v.m. Ned. Comedie. Abonnementsvoor stelling „Joseph in Dothan", Schouw burg, 8 uur. HILLEGOM BERNARD VAN ZANTJ3N t In de leeftijd van zestig jaren is op een zakenreis in Denemarken overleden Bernard Johan Veldhuy- zen van Zanten, een bekend en ge- eerd zakenman in de bloembollen wereld. Hoewel de heer Van Zanten zich nimmer op organisatorisch ter rein op de voorgrond stelde, genoot hij alom bekendheid, niet in het minst door zijn sympathieke per soonlijkheid. De overledene was me- de-flirecteur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Bloembollenkwekerij en -exporthandel Gebroeders Van Zan ten. Als handelaar èn kweker ging zijn grote interesse vooral uit naar verbetering van het sortiment, spe ciaal van tulpen. Het „vak" verliest in hem - hoewel nog jong va jaren en vooruitstrevend - een vakgenoot van „de oude stempel" en een in teger zakenman. R.K. INVALIDEN NAAR HEILOO De r.k. Invalidenbond, afdeling Bloembollenstreek heeft onder idea le weersomstandigheden zijn jaar lijkse pelgrimage naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo weer vol bracht. De ruim 200 pelgrims kwa men vanuit de plaatsen Noordwijk, Nóordwijkerhout, Voorhout, Sassen- heim en Lisse naar Hillegom en ver trokken vandaar in een achttal auto bussen en een groot aantal particu liere auto's 's morgens om ongeveer half negen. Om tien uur werd in Heiloo de Hoogmis Opgedragen door de geestelijk adviseur, kapelaan J. Grijpink uit Hillegom met assistentie van de kapelaans Wilmink en Rooy- akkers. De predikatie werd gehou den door dê celebrant. Na de H. Mis was er gelegenheid voor de lunch. Om goed 12 uur werd in verschillende afdelingen de H. Kruisweg gebeden. Om twee uur werd een plechtig sluitingslof gecelebreerd door kape laan Wilmink uit Hillegom, met as sistentie van de beide andere kape laans. Na het lof was er een processie met het H. Sacrament buiten de ka pel en daarna werd de talrijke zie ken die de bedevaart meemaakten de zegen met het Allerheiligste ge geven. Om vier uur vertrokken de pel grims weer via Bloemendaal en Zandvoort uit het genadeoord. Na nog een kort verblijf in Groenendaal waar een kop koffie werd gepresen teerd, ging het huiswaarts, waar de pelgrims om ongeveer zes uur arri veerden. NOORÖWÏJK GOUDEN HUWELIJK. Dinsdag 31 mei a.s. zullen de heer en mevrouw C. W. Alkemadev. d. Weijden, het heuglijke feit herden ken van hun gouden huwelijksfeest. De heer Alkemade die nog zeer vi taal is, heeft een actief leven achter de rug, zowel op zakelijk gebied als in het verenigingsleven te Noordwijk. Jarenlang heeft hij met succes de bekende bloembollenkwekerij en ex porthandel C. W. Alkemade Azn. ge leid, terwijl hij tevens op het gebied van de Gerbera-kwekerij een inter nationale bekendheid heeft verwor ven. Vele jaren had hij zitting' in het gemeentebestuur, terwijl zijn activi teiten zich uitstrekten tot de afd van Bloembollencultuur, CoÖp. Boe renleenbank en andere plaatselijke instellingen. Gelegenheid tot felicite ren bestaat op zondag 29 mei te zijnen huize van 124 uur. SUCCES VOOR NOORDWIJKSE KWEKER IN ENGELAND. De firma Konijnenburg Mark al hier heeft in Engeland op de Chelsea Flowershow een fraai succes be haald. Voor de kleurschakering in een grote inzending van gladiolen be haalde deze firma een verguld zil veren medaille. Tafeltennis r.k. TOV. Ook in het stille seizoen blijft het bestuur van TOV zeer actief. Morgen zullen acht leden van TÖV deelnemen aan het bekende aardbeien-tournooi. Dê On derlinge clubkampioenschappen voor de A-junioren zullen op zaterdag 5 juni a.s. gehouden worden De leden worden verzocht zich allemaal op te geven. In de loop van juni zal TOV een uitstapje maken naar Dongen voor een grote tafeltennisontmoeting, terwijl in september de club uit Don gen in Noordwijk te gast zal zijn. tl l* A«O t% f LEEUWARDEN, 27 mei, kaas. Goudse 1.67 tot 1.68, Edammer 1.82 tot 1.53, broodkaas 1.52 tot 1.53. Stem ming kalm.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2