Melk GRATIS TOEGANG r Ze kapper(sler) mannelijke vrouwelijke ongeschoolde krachten, PHILIPS Vi =J tot 19 bezienswaardigheden in België -BON 't Is plezierig werken bij Philips Halfwas Loodgieter Transportbediende Groot zomer-nieuws voor M-Brigadiers Gezellig dansen? bij Henny Boes! leerling verkoopsters secretaresse enige vrouwelijke administratieve krachten enige typistes ZATERDAG 28 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Zo ziet de kantine van N.V. Philips' Telecommuni catie Industrie in Den Haag er uit: gezellig, licht en vrolijk. Hier is tussen de middag gelegenheid de boterham op te eten. Dit is een van de vele prima voorzieningen, die het werken bij Philips zo plezierig maakt. Het werk zelf bestaat uit het samenstellen van telefonie- en telegrafie-apparatuur, die mensen over de hele wereld tot elkaar brengt. Het is interessant, individueel werk, dat zittend wordt verricht. Door de toenemende vraag naar deze tele-apparatuur kunnen er steeds nieuwe mensen worden geplaatst. Daarom is er ook nu weer plaats voor resp. van 17-40 en van 17-3S jaar. Tegenover uw arbeid stellen wij: goed loon 15 dagen vakantie winst» uitkering pensioen spaarregeling voor jeugdigen gunstige werkuren: van half 8 's ochtends tot kwart voor 5 's middags met een half uur middag pauze. 's Zaterdags kwart voor 12 vrij personeelsfonds voor bijzondere voorzie ningen zittend, zindelijk, individueel werk gratis bedrijfskleding bij in dienst treden vergoeding van reis kosten. U kunt hogerop Werknemers, die blijk geven van bij zondere aanleg en goede capaciteiten kunnen in aanmerking komen voor kaderfuncties, die tengevolge van de uitbreiding ontstaan. Het deelnemen aan onze bedrijfscursussen bevordert de mogelijkheden om vooruit te komen. Komt u eens met ons praten op maandag 30 mei a.s. van 7-9 uur 's avonds in Restau rant „Het Gulden Vlies", Breestraat 125, Leiden. Overigens kunt u ook-elke maandag van 2-4 uur 's middags en Van 7-half 9 's avonds inlichtingen vragen op de Afde ling Personeelszaken van ons bedrijf Tele visiestraat 2 (Tel. 614431, toestel 228). 9 TELECOMMUNICATIE INDUSTRIE Bedrijf 's-Gravenhage Getrouwde vrouwen (tot 40 jaar) kunnen halve dagen bij ons komen werken, 's-morgens of 's-middags naar keus. U kunt Uw huishouden blijven doen en toch aardig wat verdienen. Kom er eens met ons over praten 01 bel ons op. Het Academisch Ziekenhuis en het Diaconessenhuis te Leiden geven in samenwerking met de Huishoudschool aan het Rapenburg een cursus voor: aanvang cursus: 1 september 1960 Deze cursus is bedoeld voor meisjes uit Leiden en omstreken, die ver pleegster willen worden, maar nog geen 18 jaar zijn. Voor 16-jarigen duurt de cursus 2 jaar, voor 17-jarigen één jaar. De leerlingen zijn extern, doch ontvangen een warme maaltijd in het Ziekenhuis. Tevens ontvangen zij een vergoeding, die bedoeld is als be loning voor praktisch werken. Gedurende het praktijk-halfjaar wordt een uniform beschikbaar gesteld. Meisjes, die in het bezit zijn van het MULO-diploma kunnen zich voor het verkrijgen van inlichtingen wenden tot de Adj.-Directrice van het Academisch Ziekenhuis, de besturend Zuster van het Diaconessenhuis en de Directrice van de Huishoudschool te Leiden. Bij de Psychiatrische Inrichtingen „ENDEGEEST" c.a. te Oegstgeest worden gevraagd, een (niet ouder dan 20 jaar) en een (voor intern transport- en magazijnwerkzaamheden; leeftijd 18 jaar). Salaris afhankelijk van leeftijd en bekwaamheid. Persoonlijke aanmelding bij de portier of schriftelijke sollicitatie te rich ten aan de afdeling Personeelszaken van genoemde Inrichtingen. Adverteert in de Leidse Courant Notaris J. C. VAN ECK te Leiden zal op vrijdagen 3 en 10 juni a.s. telkens om 19 uur in het Notarishuis Hogewoerd 144 te Leiden, publiek verkopen: het huis met schuur, erf en tuin aan de Wasstraat 43 te Leiden, groot 1.79 are; hetwelk geheel ont ruimd en vrij van huui wordt opgeleverd. Voor huisv.verg. dient zelf te worden gezorgd: lasten per jaar ƒ7152. Bezichtiging: 31 mei, 2, 7 en 9 juni a.s., telkens van 24 uur. Betaling kooppenningen: 11 juli 1960; aanvaarding bij de betaling. Nadere inl. ten kantore van gen. notaris, Breestr 56, Leiden, tel. 25824. TAXI RIJSCHOOL MARKS Dag en nacht Tel. 26584 Uw sleutel weg, uw slot kapot? H. JANSE maakt elke sleutel, ook uw slot Heeft U haast 't is geen bezwaar wij maken alles in één dag H. JANSE het bekendste adres van Leiden, Haarlemmerstraat 129 en voor alle kinderen die het nog gaan worden Naast 25 speciale voorrechten in Nederland nu óók nog Hartelijk dank, Belgische M-Brigade, voor dit gulle gebaar! Hartelijk dank dat onze Nederlandsche M-Brigadiers op vertoon van hun M-paspoort zoveel mogen genieten in jullie mooie land... Natuurlyk geldt ook omgekeerd het zelfde: de Belgische M-Brigadiers krygen nn in Nederland al onze M-voor- rechten aangeboden. Lang leve de internationale broederschap van de mach tige melkdrinkers! Laat ons het koele glas melk heffen... Gezondheid! PEN EN BEWAREN Het M-Brigade-paspoort geeft GRATIS TOEGANG tot: IN NEDERLAND Nr. 17Ouwehands Dierenpark (Rhenen, Utrecht) Nr. 18Bad Boekelo (Boekelo. Overijssel) Nr. 19Madurodam (Den Haag) Nr. 20Instituut v. d. Tropen (Amsterdam) Nr. 21Luchthaven Schiphol (Amsterdam) Nr. 22Miniatuur Walcheren (Middelburg) Nr. 23Fries Scheepvaartmuseum (Sneek) Nr. 24St. Pietersberg-Grotten (Maastricht) Nr, 25Circus Boltlni (ln 70 plaatsen niet meer dan één M-Brlgadler per volwassen geleider) Nr. 28Spoorwegmuseum ('s-maandags gesloten. Utrecht) Nr. 27Inst. v. Nijverheid en techniek (Amsterdam) Nr. 28Zuiderzeemuseum (Enkhulzen) A. Openluchtmuseum (Arnhem) B. Nationaal RIJtalgmuseum „Nienoord" (Leek Gr.) O. Martinitoren (Groningen) D. Kasteel „De Menkemaborg" (Uithuizen. Gr.) E. Rondvaart Delta-Werken ..Veerse Meer" (Vrouwenpolder. Zld.) F. Noorder Dierenpark (Emmen) G. Ontspanningspark „De Efteling" (Kaatsheuvel. N.B.) H. Helllg'-Land-Stichting (Nijmegen) L Speeltuin „Fort Willem" (Maastricht) J. Grottenaquarium (Valkenburg) K. Model-Steenkolenmijn (Valkenburg) L. „Anlmall" Vogelpark (Eindhoven) En... de Bijenkorf tracteert opeen gratis „M-shake" (Amsterdam, Den Haag. Rotterdam). Hoe IEDER KIND van deze IN BELGIË - Antwerpse Dierentuin - „Flandria" Rondvaart door Antwerpse haven - Grotten van Han - Grotten van Rochefort - Miniatuur-Belglë te Elgenbrakel - „Mell" Park met Sprookjestuin te Adinkerke-De Panne - Park en Tuinen te Beloeil - Atomlum te Brussel - Sprookjesdomein te Esneux - Schouwspel „Klank en Licht" te Doornik - Domein te Bokrijk - Jachtmuseum ln het Kasteel te Lavaux Ste Anne - Schouwspel „Klank en Licht" te Laroche - Musea, Ruïne. Park en Molen van de Abdij te Koksüde - Belfort en Musea van Doornik - Wapenen-museum te Namen - Kasteel te Gaasbeek - Musea van Bergen - Gravenkasteel en schouwspel „Muzikale Evocaties" te Gent In Nederland gelden bij deze ..Speciale Voorrechten de volgende voorwaarden: de M-Brigadier moet het M-mouw-embleem zichtbaar dragen, onder geleide van een (betalende) volwassene zijn en het M-Brigade- paspoort tonen, waarvan ter plaatse een nummer- of lettervakje wordt geponst of afgestempeld. Elk voorrecht kan éénmaal in 1960 worden genoten. Voor rechten gelden niet bij groepsbezoek. In België gelden dezelfde voorwaarden: hier worden echter geen nummer- of lettervakjes geponst of afgestempeld, terwijl per volwassen geleider slechts 1 M-Brigadier wordt toegelaten. voorrechten kan genieten I De M-Brigade staat open voor è,lle kinderen. Dus je hoeft je niet buitengesloten te voelen... Stuur gauw deze bon in, dan krijg je het Logboek van de M-Brigade. Daar staat precies in wat je moet doen om gezonder, sterker, flinker en M-Brigadier te worden. In een maand kun je je M-embleem hebben en je M-paspuort, waarmee je gratis in Nederland en België plezier kunt maken 1 Vul de bon in, knip hem uit en zend hem op I NU 1 met een glas e-x-t-r-a nog meer mans Invullen, uitknippen en in open enveloppe, gefrankeerd met 4 ct. postzegel, zenden aan Hoofdkwar tier M-Brigade, Postbus 1131, Den Haag. Ik wil graag M-Brigadier worden. Wilt u mij het Logboek van de M-Brigade sturen 7 Dank u I Het Nederlands Zuivelburéau, Rijswijk (Z.H.) a.s. zondag 811 uur Ant. Clubhuis m.m.v. PROMINENT DANS ORKEST. Entrée f 1.85 Toegang onder voorbehoud. Kaartverkoop vanaf 7 uur a. d. zaal. Dansschool Henny Boes - Spaargarenstraat 27 Oegstgeest. tel. 25439 Speciaalschool voor r.b jongelui Gevraagd met spoed Moet prima kunnen per manenten. Aanmelden tot 7 uur. Dameskapsalon Fugene Maarsmansteeg 25 Leiden Tel. 32588 Wij vragen voor verschillende afdelingen: FLINKE Haarlemmerstraat 172174 Het Nederlands Instituut voor Praeventieve Genees kunde, Wassenaarseweg 56, Leiden, vraagt een Middelbare schoolopleiding en enige ervaring als secretaresse zijn gewenst. Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres. N.V. Nederlandse Maatschappij tot Financiering van Huurkooptransacties „NEMAFI" te Leiden vraagt wegens uitbreiding: voor eenvoudige kantoorwerkzaamheden. M.U.L.O.- diploma niet vereist. Leeftijd van 16 tot 20 jaar. Sollicitaties mondeling of schriftelijk, Rijnsbur- gerweg 3 te Leiden, tel. 01710—30875—24362. Koopt bij onze adverteerders

Leidse Courant | 1960 | | pagina 12