CETALAC DUINSTREEK Scherp Oud-diretrice sloeg laatste paal voor meisjes-H.B.S Elecfriciteitsvoorziening woonschepen hield Warmonds raad langdurig bezig Feestelijke dans- en toneelavond door en voor „Ons Eiland", Leiden RIJNSTREEK WOENSDAG 25 MEI 1960 DF I KIDSH COIIKANT Zwembad wordt gelijk meegenomen" „Het is bijna echt waar", zei de heer J. C. van Schaik, wethouder van onderwijs, gistermiddag: op het terrein aan de Kagerstraat waar eer lang de nieuwe gemeentelijke HBS voor meisjes zal verrijzen, „misschien is het niet helemaal de allerlaatste paal, maar het is toch wel een ver- bschrikkelijk belangrijke paal waar aan bijzondere aandacht mag worden besteed". De laatste paal van de 360 werd gistermiddag geheid door de inspec- trice van het gymnasiaal en middel baar onderwijs, mej. dra H. van der Vliet, oud-directrice van de school. De vele genodigden bij deze plech tigheid werden in een zeer warme keet welkom geheten door de ge meente-architect., ir. T. K. Koch. Wet houder Van Schaik herinnerde nog eens aan de lange voorbereiding; 10 jaar geleden begonnen de eerste on derhandelingen, „er is dus niet over haast gehandeld", aldus de wethou der, „maar bij de gehele scholen bouw spelen nu eenmaal de overbe kende omstandigheden een grote rol. U dient deze 360 palen te beschou wen als minstens evenzovele voeten die de bouw van deze school in de aarde heeft gehad Het wordt in elk geval geen Amsterdamse beurs, maar een degelijk, scheurloos gebouw". Tot zijn vreugde kon de heer Van Schaik nog mededelen, da< gelijk met de bouw van de meisjes-HBS gewerkt zal worden aan het instructiebad, dat onder de gymnastiekzaal is geprojec teerd, niet alleen een rijkdom voor de leerlingen, maar ook groot nieuws voor zwemlievend Leiden. Nader ver namen wij, dat het in de bedoeling ligt, dat het bad de beschikking krijgt over een 20-meter baan voor het wedstrijdzwemmen. De directrice, mevr. II. A. M. Nij- weideVintgens, sprak woorden van lof tot dra v. d. Vliet, die jarenlang voor de totstandkoming van de school heeft gestreden en altijd met liefde plannen he^ft gemaakt. De voorzitster van dé schoolvereniging, mej. F. Scholten ter Horst, overhan digde mej. v. d. Vliet een fraai boe ket. Ook ir. Koch dankte de inspec- trice voor haar medewerking en bood de nieuwe directrice, mevr. Nijewei- deVintgens, eveneens bloemen aan. Mej. van der Vliet prees de hechte vorm van samenwerking met de wet houder van onderwijs. Zij zou graag zien, dat deze nieuwe school een naam zou krijgen. Verder werd nog het woord gevoerd door mr. K. Woudstra namens de commisise van toezicht op het middelbaar onder wijs en de aannemer, de heer N. Ka- lemink van het aannemersbedrijf Panagro n.v., die het recht van mej. van der Vliet op heigeld afkocht met een grammofoonplaat (de CAO voor ziet niet in vrouwelijke heiers). On der grote belangstelling nam vervol gens mej. Van der Vliet de touwtjes in handen en dirigeerde de betonnen paal de weke bodem in. Men hoopt tegen september 1961 de bouw vol tooid te hebben, GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL In verband met de Hemelvaarts dag zal op donderdag 26 mei a.s. geen huisvuil worden ingezameld. Men ge lieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op don derdag worden bediend, zal nu plaatsvinden op maandag 30 mei a.s. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Verf met gemak en..., van Ceta Bever (Advertentie) Spoorwegovergang wordt veiliger voor het prachtige spel van hun pu pillen. DE JUBILARISSEN: Leidse agenda WOENSDAG 25 MEI Oosters Genootschap. Bijeenkomst in Snouck Hurgronjehuis. Rapenburg, met feestrede door prof dr. F. D. K. Bosch over „Wijn in de prae-klas- sieke en klassieke oudheid" 8 u. nam K.A.B.-St. Leonardus. Viering 1ste lustrum Feestavond in Leonardus- huis, 8 u. nam. DONDEREAG 26 MEI Hemelvaartsdag. Leids*. Jeugd Tour Opdrachtenrit voor bromi: ers. VRIJDAG 27 MEI Expogé, Ledenvergadering. Har monie 8 u. nam. ZATERDAG 28 MEI Leidse Bond van Volkstuinver. Feestavond ^'tadsgehoorzaa., 8 uur. „Oud Leiden". Rijwieltocht met Onbekende bestemming. Vertr. Room- burgerweg bij Wilhelminabrug, 1.45 u. nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Vereniging: Nachtexcursie naar Meijendel, Was senaar; vertrek: gele tram 23.31 u. nam. (alleen bij mooi weer). Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. A. C. Rueb te Velp (cum laude) en de heren R. P. Cor- beau te Den Haag en C A. Sedee te Den Haag; voor het Doet. ex. Bio logie de heren D. v. d. Tooren te Leiden en A. M. Siebers te Leiden; voor het Doet. ex. Scheikunde de heren J. Lindveld te Leiden en Ph. Duiker te Hilversum; voor het Cand. ex. K Wis- en Natuurkunde mej. M. E. Smits te Leiden; voor het cand. ex. H Wis- en Natuurkunde de heer H. W. J. van Amerom te Denekamp; voor het cand. ex. J. Wis en Na tuurkunde de heer J. R. Moeke! te Leiden; voor de akte M.O. Plant- en Dierkunde de heren F. X Nelissen te Leiden en H. P. Nooteboom te Leiden. Tien trouwe leden werd hulde gebracht De uitvoering door jeugdtoneel en ,.,^an toneelgroep was 10 jaar lid: mej. van Es en vijf jaar mej. M. dansgroep van de speeltuinverem- Kuivenhoven en de heer Nico van ging Ons Eiland" gisteravond in de Leeuwen. Schouwburg, „as niet alleen feeste- .JXMraJÏ De Si' lijk, omdat de kinderen van de leden Schouten, L. Vonk, C. Doeve, G. Da- konden tonen, dat de vereniging een velaar, J. Sjardin enH. v. Ooyen waren allen vijf jaar lid. goede reden van bestaan heeft, maar vooral ook omdat tien van hen door het bestuur en de aanwezigen wer den gehuldigd voor het tien of vijf jaar trouw lid zijn van toneel- of dansgroep. De heer C. F. Griffioen was ver heugd, aan het begin van de avond een goed bezette zaal te mogen be groeten, in het bijzonder de ereleden, de heer en mevr. Kaak, en mevr. A. Verbiest, en natuurlijk ook de ver tegenwoordigers van de Leidse Bond en van de zusterverenigingen en de gasten uit Amsterdam en Noordwij- kerhout. Spreker wilde van de ge legenheid gebruik maken om een be roep te doen op de leden om zich be schikbaar te stellen als leider of om bij tijd en wijle eens hun krachten te geven ter verfraaiing van de tuin zelf. Wat de dansgroep hierna ten to nele bracht gaf een duidelijk inzicht in de goede leiding van mej. Marja de Haan, maar ook in het gevoel voor rythme bij de leden van deze groep. Ook de toneelgroep, die het blij spel „Joop ter Heul" van Dom de Gruyter opvoerde (Naar Corry van Marsevelds roman), getuigde van een gestadige groei onder leiding van de uitstekende regie van de heer H. P. van Oosterom, vooral de jubilaresse, Suus van Es, was in haar hoofdrol de ziel van het spel. De rolvastheid van de andere spelers deed het spel vlot verlopen. De heer Griffioen huldigde hierna degenen, die tien of vijf jaren trouw lid van de ver. waren geweest en stelde hen als voorbeeld aan de jon geren. Zij ontvingen allen een di ploma en een blijvende herinnering. Spreker zeide, in hen de goede leid sters van de toekomst te zien. Een woord van dank voegde de heer Griffioen tenslotte hieraan toe tot het volijverige damescomité. Mej. de Haan ontving de traditionele maar toch zeer verdiende bloemen en de heer Van Oosterom een boekenbon In verband met wijzigingen in het postvervoer zjjn de tijdstippen van buslichting op het hoofdpostkantoor gewijzigd en als volgt vastgesteld: Laatste lichting maandag t/m za terdag, le bestelling stadspost 04.30 uur. Dagpostverzending maandag t/m vrijdag 10.15 uur. 2e bestelling stadspost 14.30 uur. Nachtpostverzending 21.15 uur (zaterdag 17.15 uur). De lichting van de brievenbus aan de Boommarkt (achterzijde postkan toor) geschiedt 5 min. vroeger. Onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisen- ne kwam de raad der gemeente War mond in openbare vergadering bij een. Aangenomen werd een voorstel tot verhoging van de huren van di verse gemeente-eigendommen. Eveneens werd aangenomen een voorstel tot uitbreiding van de deel neming in het maatschappelijk kapi taal van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. De deelname voor de gemeente is becijferd op 16 aandelen B waarop 10% moet worden gestort, derhalve 1600,-. Aan de orde was voorts een voor stel tot het verlenen van een garan tie aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, in zake electriciteitsvoorziening aan woonschepen en zomerhuisjes gele gen aan de Leede en de Sprietlaeck. Het betreft hier een garantie voor een bedrag van ƒ2800 per jaar ver minderd met 100 voor iedere aan sluiting waarop wordt afgenomen. De financiële commissie bracht wel enig bezwaar naar voren. Zij was nl. van mening dat het risico voor de gemeente te gröot is en zag het risico liever mede gedragen door de be langhebbenden. Over het algemeen was men wel van mening dat het risico erg theo retisch is. De heer Groenendijk zag in de overeenkomst graag de clau sule opgenomen, dat deze niet meer van kracht zal zjjn, wanneer door overmacht het aantal ligplaatsen zou dalen beneden een minimum waar door het voor de gemeente ondoen lijk wordt, de garantie langer te handhaven. Voorzitter zag graag opgenomen, dat van de zijde van het electrici- teitsbedrijf bevorderd zou worden, dat het gehele aansluitbedrag (ƒ1.000). ineens werd betaald, zodat dan het risico voor de gemeente voor die aansluitingen komt te vervallen. Beide amendementen werden aange nomen. De heer Willemsen stelde voor, het voorstel nog even aan te houden, om deze bezwarende kantjes nog eens te bestuderen. Hierover werd gestemd. De stemmen staakten, zodat het voorstel automatisch één vergadering is uitgesteld. Aan fle orde was voorts de veel be sproken spoorwegovergang Het voor stel gaven wij reeds uitvoerig in een vorige oplage. De voorzitter begon te zeggen dat het huidige voorstel van de spoor wegen wel aanmerkelijk gunstiger was, doch dat de ƒ25.000, die het de gemeente gaat kosten hem wel zwaar op de maag liggen. De heer Weyers vindt het vreemd dat de gemeente moet bijdragen aan een beveiliging van de spoorwegen. Ieder is echter van mening dat dit wettelijk wel geregeld zal zijn en dat dit bedrag wel noodzakelijk ge fourneerd zal moeten worden. Overigens werd het voorstel met algemene stemmen aangenomen, te meer daar de huidige toestand aan de overweg onhoudbaar is gewor den. uitgebreid, zodat schenkingen in welke vorrn ook, steeds welkom zijn. Dagelijks zullen de leden de vogel tjes verzorgen en voederen. potlood on gooot J Oplossing No. 503. Horizontaal: 1. berg, 4. spek, 7 aal 8. tram, 9. meer, 11. Tegelen, 14. lat, 15. smaller, 19. mare, 20. reep, 21. eed, 22. kaal, 23. Nede. Verticaal: 1. bits, 2. raat, 3. gamelle, 5. Peel, 6. karn, 9. Meteren, 10. eek, 12. gal, 13. oma, 15. smak, 16. aria, 17. rede, 18. eppe. Vandaag herdacht de heer L. Zwa nenburg zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. P. Clos en Leembruggen. De jubilaris werd met zijn familie ontvangen en toegesproken door mr. C. J. Leembruggen, die hem ken schetste als een actief en plichtsge trouw. medewerker. De heer Zwa nenburg heeft een lange staat van dienst achter de rug in de kammerij en is thans als voorspinner werk zaam. De dank en erkentelijkheid werden onderstreept door de gebrui kelijke enveloppe met inhoud. Ver der werd nog het woord fcevoerd door de heren H. L. E. v. d. Ryden, afdelingschef, en L Hartevelt na mens het jubileumfonds. De heer Zwanenburg sprak tenslotte welge meende woorden van dank. Na een gezellig samenzijn werd de dag door de jubilaris verder in huiselijke kring doorgebracht. Burgerlijke Stand Geboren. Raymond, zn van J. P. v. d. Kamp en M. H. Zwaan; Ber- nardus Cornelis Balthazar, zn van W. G. Vermeulen en A. J. Verheugd; Wilhelmina Marijke, dr van C. van Egmond en E. C. van Starkenburg; Wilbur Peter, zn v. P. Bakker Schut en J. A. Pantekoek; Gonda Maria Anna Berta, dr van B. N. Leverland en G. Gurny; Freddy, zn van C. Le pelaar en J. Korendijk; Petrus Mat- theus Jacobus Henricus Maria, zn van H. M. Beelen en A. G. M. Goe- mans; Maria Helena Theresia, dr v. A. J. Bon en T. C. van Haaster; Fre- derik Jacobus Maria, zn van F. J. Buis en H. C. M. Singeling; Herma- nus Antonius Maria, zn van F. J. Buis en H. C. M. Singeling; Hendri- kus Wilhelmus, zn van S. v. Egmond en J. M. Prenen; Marinus, zn van A. Post en J. A. M. Seesink; Jan, zn van P. van Schie en M. van der Boon. Overleden. M. H. J. v. d. Wiel, e.v. J. W. J. Klemans, 48 j. Gistermorgen om tien voor half 5 is op wegkruising Prinsessekade- Haarlemmerstraat een bestelwagen tegen een vrachtauto gereden. De vrachtauto, geladen met melkfles sen, kwam de Haarlemmerstraat uit en wilde ziin weg vervolgen over de Blauwnoortsbrug. De bestelwagen verleende hem geen voorrang. De bestuurder van deze wagen, een 29- jarige Hagenaar, kreeg verwondin gen aan het hoofd en een gekneusde rib De bestelauto werd aan de voor- ziide geheel vernield. Van de lading van de vrachtauto gingen enkele flessen melk verloren. Gistermorgen om half elf reed, als gevolg van een sTooartii een per sonenauto op de Witte Singel tegen een vrachtwagen. De personenauto kwam uit dp richting van het Noord - eindsnlein. Toen de wagen wilde af remmen voor de pprste bocht ter hoogte van pprceel 37 begon hy te sliDnen. waardoor hii tegen de vrachtauto reed. die uit tegenover gestelde richting naderde. Twee in zittenden van de personenauo wer den met hoofdwonden en verwon dingen aan h«nHpn en voeten in het Academisch Zfekhuis opgenomen. De personenauto werd aan de voorzijde geheel vernield. Hij moest door een takelwagen van de weg ge sleept worden. Na vijftien jaar in Leiden gewerkt te hebben als kraamverpleegster, neemt Zuster van Bemmel afscheid van de Sleutelstad. Ze heeft in die jaren vele honderden mensen gehol pen. Voor alle kennissen van de zus ter is er vrijdagmiddag van drie tot vijf uur in „Nieuw Minerva" aan de Vrouwensteeg, gelegenheid van de zuster afscheid te nemen. Zaterdagmiddag om kwart voor vier zal by de Petrus-kerk een busje gereed staan voor het vervoer van de leiders en leidsters, die de dioce sane koempoelan in 's-Gravenzande bezoeken. Vertrek om vier uur pre cies. ROELOFARENDSVEEN Geslaagd Voor het vakdiploma goederenvervoer slaagde te 's-Gra- venhage de heer C. J. M. Hoogen- boom Corz, alhier. NOORDWIJK B UITEN-VOLIèRE „VOGELLUST" OFFICIEEL OVERGEDRAGEN Op één der mooiste plekjes in de schitterende omgeving aan de Prins Hendrikstraat is gisteravond offici eel de volière in gebruik genomen, die door het initiatief van de Vogel vereniging „Vogellust" gebouwd is. dank zij de medewerking van de ge meentelijke overheid en giften van vele particulieren. De volière is be volkt met winterharde troDische vo gels zoals de roodkuifkardlnaal, Ja panse Nachtegaal, de "ndigo- en Tij- gervink, de Blauw; Fazant, Zwart kopnonnen, de Cuba Vink, Kwartels etc., die door hun schone kleuren een fantastische aanblik aan het ge heel geven. De volière is aangelegd in een sierlijk parkje, waarin vier banken zullen worden aangebracht, waardoor men in de gelegenheid wordt gesteld het leven van de vo gels in ogenschouw te nemen en tevens te genieten van de prachtige omgeving. De voorzitter van „Vogellust" noemde het een groot genoegen, bij deze gelegenheid mevr. Van Berckel- Von Bönninghausen tot Herinkxha- ve, wethouder J. van Leeuwen in zijn functie van loco-burgemeester, de genodigden en vele belangstel lenden te mogen welkom heten. Spr. was ten zeerste verheugd over de tot standkoming van deze volière, die tot doel heeft meer vogels in het algemeen aan te kweken. Hij dank te het gemeentebestuur voor de gro te medewerking die zij hebben ver leend om het initiatief van Vogel lust te kunnen verwezenlijken en bracht hulde aan de leden die de bouw van de volière hebben tot stand gebracht. Wethouder v. Leeu wen verkreeg hierna het woord en verklaarde, dat de gemeenteraad spontaan hun medewerking aan dit sympathieke initiatief hadden ge schonken door het beschikbaar stel len van een subsidie en de benodig de grond. Spr.. wees er op dat vele verenigingen hun bekendheid ver krijgen omdat zij „langs de weg tim meren", dit is bij een Vogelvereni ging niet het geval, want hoogstens eenmaal per jaar houden zij een tentoonstelling èn daarom prees hij de leden, dat ook zij eens op loffe lijke wijze naar buiten treden en noemde deze opzet een grote aan winst voor Noordwiik Speciaal ver zocht hij de jeugd, aandacht te schenken aan de vogels en er niet hun vernielzucht te botvieren. Voor dit laatste verzocht spr. toezicht door de ouders, het onderwijzend personeel en allen, die iets met de jeugd hebben te maken. Nadat hij nogmaals ziin respect had uitgespro ken over de tot standkoming van deze prachtige volière, kregen de aanwezigen de gelegei.heid een kijk je te nemen. De bevolking van de volière, zo deelde het bestuur ons mede, kan nog belangrijk worden RIJNSBURG Aanrijding Op de Oegstgeester- weg had nabij perceel 47 een aan rijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door C. O. te Rijnsburg en een geparkeerd staande bestelauto. De bestuurder van de vrachtauto moest plotseling afremmen om een aanrijding te voorkomen met een voor hem rijdende bromfietser. Hier door slipte de vrachtauto op het natte wegdek en maakte een fron tale botsing met de bestelauto. Het ongeval bleef beperkt tot materiële schade. Overplaatsing De wachtmeester der rijkspolitie le klasse, II. H. C. Langenhein. zal per 1 juni in het be lang van de dienst worden ver plaatst van Rijnsburg naar Hille- gom. Geboren: Geertruida Adriana d.v. W. D. Molenaar en van P. Vlie land; Jan z.v. W. Kromhout en van A. van Egmond. Ondertrouwd: H. Bosman 26 jaar en A. Zwaan 25 jaar; M. Haasnoot 31 jaar en N- W. van der Horst; A. S van Klaveren 25 jaar en J. Ba tenburg 23 jaar. SASSENHEIM GROOT MUZIEKCONCOURS. Aan de plaatselijke muziekvereni ging „Crescendo" is de eer te beurt gevallen om het 50e bondsconcours van de Bond van Christelijke Muziek verenigingen in Nederland te organi seren. Het is de eerste maal in de geschie denis van Sassenheim, dat zoiets der gelijks plaats vindt. Om geen last te hebben van onver hoopt slechte weersomstandigheden heeft „Crescendo" de directie van N.V. Gebr. v. Zonneveld en Philippo bereid gevonden voor dit doel haar gebouwen af te staan. Een der ruim ten is inmiddels omgetoverd tot con certzaal, waarin op 28 mei en 2 en 9 juni meer dan 30 verenigingen, on derverdeeld in 7 klassen, hun krach ten zulleri meten. De jury bestaat uit majoor R. van Yperen, P. v. d. Hurk en P. Wester- houd. Alleen op zaterdag 28 mei zal er een marswedstrijd gehouden wor den in de straten van het plan Bij dorp. 5 KIST VIEL VAN VRACHTAUTO. Om kwart over 10 reed dinsdag morgen de heer B. B. uit R'dam met een auto op Rijksweg 4 in de rich ting Den Haag. Toen hij een voor hem rijdende vrachtauto wilde passe ren viel van deze wagen juist een kist af. B. remde ut alle macht waardoor de auto slipte, over de kop sloeg en op zijn kant op de ooste lijke rijbaan terecht kwam B. die ge wond was werd voor observatie naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. De auto werd volkomen ver nield. De jaarvergadering van de afd. Sassenheim van de Bond van Veilig Verkeer, die was vastgesteld op he denavond 25 mei, gaat niet door en is verschoven naar een nader te bepalen datum. VOORSCHOTEN Postduivennieuws. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wqdvlucht met oude duiven op 22 mei'. Door het slechte weer in Frankrijk werden de duiven op maandag 23 mei om 5.30 uur in vrij heid gesteld met zuid-westen wind. Aankomst eerste prijsduif 10.37.51, snelheid 1348.83 m. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.19.37 snelheid 1187.90 m. per min. De prijzen werden als volgt be haald: J. P. v. d. Assem 1, 5, 14, 25; P. N. van Wissen 2 3, 7, 15, 24, 26; P. J. d'Haens 4, 17, 21: H. Schoo 6; H. v. d. Wal 8, 18, 28, 29; A. de Graaf 9; P. Aertssen 10. OPHALEN HUISVUIL In verband met Hemelvaartsdag en Pinksteren zal op donderdag 26 mei en maandag 6 juni a.s. geen huisvuil worden opgehaald. De bewoners van de wijken, die gewoonlijk nun huisvuil op donder dag en maandag meegeven kunnen dit nu weer op resp. maandag en donderdag d.a.v. doen. Kerkveiling. De jaarlijkse kerk bollenveiling heeft dit jaar opge bracht het enorme bedrag van 16.600. EHBO-examens. In café „De Bonte Koe" werden door dr Verbrug- ge uit Leiden examens afgenomen ter verkrijging van het EHBO-een- Laatste Berichten Het zuidelijke eiland van Nieuw- Zeeland is vandaag getroffen door een reeks aardschokken. Er zouden geen mensenlevens te betreuren zyn. De geofysicus Eibey uit Welling, ton verklaarde, dat het epicentrum van de aardbeving zich op circa 25 km van de westkust van het eiland bevindt. Hij waarschuwde ervoor, dat de schokken gevolgd kunnen worden door een zwaardere aard beving. Spaanse elftal niet naar Moskou In tegenstelling tot vroegere be richten (zie sportpagina) zal het Spaanse voetbalelftal niet naar Mos kou reizen voor de wedstrijd tegen Rusland voor de kwart-finales van 'het toernooi om de Europese voetbal beker voor landenteams. Rusland komt dus automatisch in de halve finales, waarin het Zuid-Slavië als tegenstander krygt. Tot het laatste moment is er ver warring gebleven ten aanzien van de reis, zelfs bij vooraanstaande Spaanse officials. Nauwelijks een uur voor de officiële bekendmaking deelde een van hen nog mee, dat de wedstrijd toch zou door gaan en dat de spelers 's middags met twee charter-vlieg tuigen zouden vertrekken heidsdiploma. Van de 19 candidaten slaagden er 17 nl. mevr. C. Osbor ne, mevr. J. Drost, mej. A. van Pa ridon en de heer G. v. d. Zwet allen uit Noordwijkerhout; de dames W. van Gent, H. C. van Kampen, B. v. d. Zalm, A. Overdevest, G. Does, M. v .d. Hulst en de heren J. de Mooy, P. N. Duivenvoorde, M. v. d. Putten, G. Zoet H. J. v. d. Berg, G. v. d. Berg en B. Zwetsloot uit Voorhout. De docent was dr A. Bots, die ge assisteerd werd door de heer en me vrouw v. Dam uit Leiden. KATWIJK Opbrengst Emmabloemcollecte De opbrengst van de in de gemeen te gehouden Emmabjoem-collecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding be droeg 666,16. Ophalen huiswil De directeur van Openbare Werken te Katwijk maakf bekend, dat o\> 26 mei (He melvaartsdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffen de wijken zullen voor het eerst op maandag 30 mei de emmers weer worden geledigd. KATWIJK AAN DEN RIJN Vergadering KRV Onder lei ding van voorzitter C. L. van Res teren vergaderde de R. K. Voetbal ver. KRV in het Parochiehuis. In- zonder werden welkom geheten Ka pelaan Tenniglo G.A. en de trainer, de heer Van der Horst. Een voorstel van het bestuur om, wegens onvol doende deelname het trainen te staken doch waar de leden niet vóór v/aren, werd besloten om 16 spelers bijeen te roepen om met deze kern te gaan trainen De bestuursverkie zing had tot uitslag dat de heren G. Klinkenberg en C. L. van Kesteren werden herkozen. De heer v. Keste ren werd hierna als voorzitter her kozen. De nieuwe eigenaresse van de sportvelden heeft de grond, waar de kleedkamer op staat, zelf nodig voor een hockeyveld, dus met KRV voor een andere gelegenheid zorgen. De bestaande kleedkamer is niet voor verplaatsing geschikt dus moet er een nieuwe komen, maar KRV be schikt niet over de financiën hier voor. Deze moeilijkheid v/erd lang durig besproken en ten slotte werd besloten, voor een nieuwe kleedge legenheid te zorgen. Het bestuur kreeg in deze vrij mandaat. De ver gadering werd besolten na aen zeer geanimeerde rondvraag en een op wekkend slotwoord door de geeste lijk adviseur. Begin van brand In een woning aan de Kerkstraat ontstond maan dagavond te omstreeks kwart over acht een begin van brand op de zol derverdieping. De oorzaak moet wor den gezocht in het vlamvatten van het dakbeschot doordat een gascom- foor, waarop een wasketel, te dicht onder het dak was geplaatst. De be woners slaagden er in het vuurtje snel te blussen, zodat de taak van de brandweer beperkt bleef tot het uitoefenen van nacontrole. Aar het dak werd enige schade aangericht. LEIÖSCHENDAM Bouw kleuterschool gegund Ar chitect de Ruyter en ir. Batelaan heeft namens de Vereniging tot op richting en instandhouding van scho len, het bouwen van een kleuter school met 2 klassen aan de Schoor- laan gegund aan de firma A. en G. Gijzen te Den Haag voor 88 000. Bromfietsen in kettingbotsing Naby de Boslaan aan de V^urse- straatweg week 'n Haagse broemfiets- berijder zonder richtingwijziging aan te geven plotseling naar links uit. Het gevolg was. dat de achter de eer ste bromfiets rijdende mevrouw van S uit Rotterdam tegen de eerste bromfiets opreed terwijl de Leid- schendamse bromfietser H. eveneens op de gevallen bromfietsen inreed. De bromfietsen kregen behoorlijke averij maar de berijders kwamen er nog zonder ernstige verwondingen af.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2